| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Strach z porodu

Re: porod

Ešte raz k porodu. Pri prvej návšteve lekára som sa ho spýtala či mám začať cvičiť, aké cviky a tak podobne. Dosť som sa bála porodu pretože moja mamka ho pri mne mala dosť ťažký a chcela som sa tomu vyhnúť. Lekár mi povedal že ak by existovali také cviky tak by ich okamžite každej tehotnej predpísal a že priebeh porodu je v podstate "lotéria". Sú určité predispozície napr. široká panva (aspoň na niečo mi bol ten moj "veľký zadok" dobrý :-D) ale v podstate ani to nezaručuje ľahký porod. Necvičila som žiadne cviky, nechodila som do žiadneho kurzu, a napchávala som sa v jednom kuse. Jediné čo som nezanedbávala bolo rozprávanie sa s mojim mimi. Vravela som mu že sa naňho všetci tešíme a hladila som som cez bruško. Asi týždeň pred termínom porodu som sa s ním každý deň rozprávala o tom že to musíme spolu zvládnuť a že si budeme pomáhať (ja budem tlačiť zo všetkých síl a ono sa bude "trepať" von). Porod som mala BEZBOLESTNÝ (môžete si to prečítať v mojom predchádzajúcom príspevku) ale nemožem Vám zaručiť že tento sposob funguje. Každopádne som celý čas myslela len na to aby bolo dobre bábätku (veď ja už to nejako zvládnem aj keď mám kolapsy už pri pohľade na nemocnicu). Tešte sa na bábätka, nemyslite na bolesť, nerozmýšlajte vopred o epiduráloch a pod. Aj bábätko to má ťažké a nikto ho neučil ako prísť na svet. Berte to ako prirodzenú vec. Majte sa pekne a držím Vám palce.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
porod Dasa,dcera Klarka 11.7.2000 13:58
*Re: porod Mirka, 1 mesačná Mirka 30.7.2000 19:11
**Re: porod Silvia, 39.tyzden, 1.tehotenstvo 3.8.2000 13:35
***Re: porod Mirka, 5 týždňová Mirka 5.8.2000 9:5
*Re: porod Petra, dcera 3 měsíce 17.8.2000 21:55
**Re: porod Magda, 2 děti 18.8.2000 21:22
***Re: porod Mirka,Michalka 6.měsíců 19.8.2000 1:40
****Re: porod Mirka (27), 7 týždňová Mirka 19.8.2000 7:27
****Re: porod Helča /26/ holčička 3. týdny 21.8.2000 7:1

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.