| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít mateřskou dovolenou

13.3.2000 12:29:25 Stáňa (39)+Ondra(6)

Re: Nárok

Michaelo,
ozývám se Ti ještě jednou. nedalo mi to a zkusila jsem zapátrat, jestli bys při péči o dědečka neměla nárok na nějakou dávku. Více méně náhodou se mi povedlo něco najít. Takže: za určitých podmínek lze získat příspěvek při péči o blízkou osobu podle § 80 zák. č. 100/1998 Sb., o sociálním zabezpečení. Stručně řečeno příspěvek lze získat za předpokladu, že jde o osobu blízkou, která je převážně nebo zcela bezmocná nebo je starší 80ti let a je částečně bezmocná nebo lékař potvrdí, že vyžaduje péči jiné osoby. Dále je třeba, abys o tuto osobu pečovala osobně a celodenně a Tvůj příjem by nesměl nepřesahovat částku 3408 Kč měsíčně (je 1,6 částky na osobní potřeby stanovené zákonem o životním minimu, což je teď 2130 Kč, od dubna by to mělo být 2190 Kč, takže ta hranice by se změnila na 3504 Kč). Pokud bys příspěvek dostala, doplácí se právě rozdíl mezi uvedenou částkou a Tvým příjmem. Jak už jsem ale psala, nemám s tím žádné zkušenosti (např. nevím, jak by se posuzovala podmínka celodenní péče v souvislosti s tím, že jsi na MD s dětmi). Ale pokud máš pocit, že bys podmínky splňovala, asi by to stálo za dotaz příslušném odboru OÚ.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Nárok Michaela Martonová, dvojčata 9 měsíců-holky 1.3.2000 10:36
*Re: Nárok Stáňa(39)+Ondra(6) 3.3.2000 14:54
*Re: Nárok Stáňa (39)+Ondra(6) 13.3.2000 12:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.