| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Liberec

20.3.2003 19:50:30 irena (Míša5/00+Maruš3/03)

Ahoj všechny holky a děti!

Děkujeme Vám všem (Smážo - blahopřejem k zubu :o), Berber, Klárinko....) za přání pro Krtečka, který mezitím získal řadu dalších přezdívek, byl očkován proti tbc a má teď 3,6kg; nevíte, jestle Janina už má taky mimi???
Berber se ptala, proč jsme si vybrali právě Vrchlabí, tak něco malinko k tomu.
Třeba diskuse k článku "Porodnice ve Vrchlabí prosí o pomoc", kde se jednotlivci vyjadřují, proč porodnici finančně podpoří, vlastně docela dobře odráží i ty důvody, proč jsem tam jela já.
Článek je na: http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=2999. Další zajímavý článek je třeba: "Jak se rodí ve Vrchlabí?", přetištěný z Děti a my, URL na něj ale nemám, ale vyšel tu poměrně nedávno.
Jen dodám, jak to bylo s náma:
Poprvé jsem rodila v r.2000 v nemocnici v Liberci; předtím jsme byli na nějakém kursu pro rodiče, na prohlídce sálů, chodila jsem od porodnice na cvičení, a tak nějak to vypadalo (i podle zpráv kamarádek, co porodily třeba pár měsíců přede mnou), že to je celkem v pohodě:
tatínek u porodu, celkem hodní a vstřícní porodníci, mimčo dají mámě hned na břicho a nechají první hodinu s rodiči na sále...
Jenže! Musíš mít štěstí na personál, to jsme bohužel uplně neměli. Tedy, porodníci (dr. i asistentky) byli hrozně milí, ovšem: žádné ptaní, píchnout vodu, nastřižení radši jo, hned ufiknout šŇůru a kdepak na břicho! pak už mimčo měla dost nepříjemná dětská sestra, která ji dala na pár vteřin přisát a pak odnesla na novorozenecké, i když jsem protestovala... dostala jsem ji za 5 hodin, to spala (byla přitom sobota 8 ráno a muž tam byl se mnou). Dnes už bych si to líbit nedala, ale nemám náladu se u porodu s někým dohadovat...
Prostě jsem neměla sílu si něco vymáhat, raději pojedu tam, kde moje požadavky nebudou považovat za ztřeštěné, ale za naprosto normální. Kde budu moci personálu plně důvěřovat a oddat se jim s vědomím, že neprovedou zásahy, které nechci či mě jinak neošidí...
A další věc - odd. šestinedělí se svým polovojenským režimem ve velké nemocnici na mě zanechalo duševní následky na dlouhou dobu. Znám i hodně jiných matek, kterým se tam moc nelíbilo. Ve Vrchlabí je celkově pozitivní duch ("my jsme tu pro vás, když budete něco potřebovat, tak řekněte") a nejsou příjemné jen gynekologické sestry, ale i ty dětské (oproti Liberci, bohužel). Prostě, liberecká porodnice patří spíš mezi ty lepší, ale když si můžu vybrat, vyberu si to, co mi osobně vyhovuje víc.
Vzhledem k tomu, že jsme v pořádku a včas dojeli, vše dobře tudíž dopadlo, své volby nelituju :-))
Snad jsem nikoho nenaštvala či nepoděsila :-)
ahoj, Ester
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Ahoj všechny holky a děti! irena (Míša5/00+Maruš3/03) 20.3.2003 19:50
*Re: Ahoj všechny holky a děti! Smáža - J + D 24.3.2003 23:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.