| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Štítná žláza a její nemoci

23.5.2022 14:20:45 PJana

Odstranění štítné žlázy - a co dál?

Minulý týden mi odstranili štítnou žlázu kvůli hyperfunkci a opakovaným zánětům. Mám za sebou pobyt na jipce. Prošla jsem si brněním rukou. Beru vápník a rocaltrol na podporu vstřebávání vápníku a samozřejmě euthyrox. Dnes jsem byla na kontrolním odběru krve, zítra jdu na kontrolu a vyndání stehů do nemocnice. Jizva sice dlouhá ale poměrně tenká. Povaluju se doma, chodím na procházky, chod domácnosti v pohodě. Celkově se cítím dobře. Do práce se nehrnu. Nerada bych dopadla tak, že s vypětím sil zvládnu práci a potom doma odpadnu a budu nepoužitelná. To raději pár dní marodění navíc.
Co bude následovat dál? Zatím mám pocit, že se mi líp dýchá (takový ten hluboký nádech - přestože jsem před operací neměla dojem, že by se mi dýchalo špatně). V noci se asi víc potím. Ve dne se občas objeví vlna horka, ale jiná než návaly. Co mám čekat dál? Problémy s nastavením medikace? Hubnutí nebo přibírání na váze? Únava? Co si mám ohlídat a na co si dát pozor? Jak se projevuje nevhodné dávkování substituce? Budu ráda za Vaše zkušenosti.
(Před čtvrt stoletím marodila máma po stejné operaci 10 měsíců, než se dala dohromady.)
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Odstranění štítné žlázy - a co dál? PJana 23.5.2022 14:20
*Re: Odstranění štítné žlázy - a co dál... perko 23.5.2022 16:58
*Re: Odstranění štítné žlázy - a co dál... zerat 24.5.2022 9:19
*Re: Odstranění štítné žlázy - a co dál... Trebuchet 24.5.2022 14:9

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.