| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

8.5.2021 8:06:13 Dari79

Re: Je možné vycestovat s negativním testem na otočku do Německa přes Rozvadov?

No jo no.

Já jsem si před rokem teda vyřídila "pendlerský papíry" a dítěti po 9 letech jeho života i druhé občanství po tátovi a formální bydliště i u táty (měsíc a půl lítání po úřadech). V autě rok vozím složku s 6 euroobalama nacpanýma papírama, protože předpisy se různě mění (z obou stran hranic).

Když jedu s dítětem, tak se před hranicema zamyslím - ze který strany jedu, co je za den, kolik je hodin a vysvětlím dítěti, co je dneska pravda...

Ve stylu - "Dneska jsi Čech, bydlíš u táty (mimo ČR), do školy chodíš v ČR, jedeme do školy..." - když se v pondělí ráno vracíme od táty do ČR a je 7:45 ... Protože třeba na jinou kombinaci naší pravdy by nás nemuseli pustit nebo by chtěli karanténu nebo něco jiného...

Když jedu sama, je to horší, protože já nemám dvojí státní občanství, ale v drtivý většině případů se to dá.

Proto sem muž nejezdí, nebyl v ČR od loňskýho září nebo října, kdy zas utáhli šrouby... Odmítá si to pamatovat, co má říkat, furt dokola chodit na testy a přítomnost hraničních kontrol (a kolikrát i kolona aut) ho stresuje...

Já jsem si zvykla.

Používám ale náš malý hraniční přechod, takže žádná velká buzerace - vesměs tam jezdí fakt "místní" pendleři, takže to není takové... Ale jezdívám i po dálnici, a to je fakt kolikrát horší, záleží na tom, na koho na hranicích narazíš...
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Je možné vycestovat s negativním testem ... Pole levandulové 7.5.2021 18:55
*Re: Je možné vycestovat s negativním t... Federika 7.5.2021 19:27
*Re: Je možné vycestovat s negativním t... Dari79 7.5.2021 19:39
**Re: Je možné vycestovat s negativním... Dari79 7.5.2021 19:41
***Re: Je možné vycestovat s negativn... Pole levandulové 7.5.2021 19:44
****Re: Je možné vycestovat s negati... Dari79 7.5.2021 19:48
*****Re: Je možné vycestovat s nega... Pole levandulové 7.5.2021 20:2
*Re: Je možné vycestovat s negativním t... Liaa 7.5.2021 19:55
*Re: Je možné vycestovat s negativním t... Fern 7.5.2021 23:51
**Re: Je možné vycestovat s negativním... Dari79 8.5.2021 8:6
***Re: Je možné vycestovat s negativn... Dari79 8.5.2021 8:6
*Re: Je možné vycestovat s negativním t... EvaMarie 8.5.2021 10:14
**Re: Je možné vycestovat s negativním... Pole levandulové 9.5.2021 1:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.