| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

4.4.2001 11:47:15 Jarka, dvě děti

Re: Jak

Ahoj Petře, ráda bych tě viděla na vlastní oči, zajímalo by mne totiž, jestli je svatozář vidět, nebo je schovaná. A ty jí určitě máš. Mít tchýni, která mi organizuje život - přestavuje nábytek, nakupuje, uklízí, každý den navštěvuje, plánuje co a jak zorganizovat po narození dítěte atd. atd., asi bych to neviděla jako ty. To jsou zásahy do soukromí. Zkuste to obrátit. Přineste jí nákup, při návštěvě u ní se pusťte do mytí jejích oken, luxování, udělejte nákres přestavení nábytku a oznamte jí, že to o víkendu přijdete udělat. Tvoje manželka ať uvaří a přinese jí kastrůlek. Myslíš, že by se jí to líbilo? Asi ne. Tak proč to máte snášet vy? Nedejte na jakékoli citové vydírání a slušně jí vysvětlete, že si její obětavosti moc vážíte, ale není vám to příjemné. A pokud to nepochopí a bude to zkoušet ve stylu:"já jsem pro vás toho tolik dělala a vy teď takhle", nenechte se vyvést z míry. To jsou její pocity a pokud se v nich chce rochnit, ať se rochní. Mějte jí rádi, dopřejte jí kontakt s vaší rodinou, s vnukem,ale podle vašeho scénáře. Nikdo nemá právo vám do toho zasahovat. A že je nadpřirozeně hodná a bude se to těžko realizovat? Tak musíte být vytrvalí, neustupní a laskaví. Třeba si myslí, že byste to bez její pomoci nezvládli. Když uvidí, že ano, samotné se jí možná uleví. Hodně zdaru. A braň si svojí rodinu a své soukromí - je to tvoje právo.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Jak "bojovat" s dobrem? Petr, jeden syn 3.4.2001 12:27
*Re: Jak Jarka, dvě děti 4.4.2001 11:47
*Re: Jak Jiřka, dvě děti 4.4.2001 15:19
**Re: Jak xxx jana 6.4.2001 1:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.