| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Evropě

3.4.2005 13:28:19 Petanda + Neo (10.9.05)

Pro Terku ze Spanelska

Ahoj Terko,
ja jsem jeste takovy zabak.Je mi 22 a jsem v 5.mesici.Manzel je vedec,ja jsem studovala technickou chemii,takze mame hooodne spolecneho.Ale letos v zime jsem se rozhodla skoly nechat a odletela jsem s manzelem do Japonska.Proste jsem prehodila zivot na jinou kolej.Samozrejme si hodlam skolu udelat,jen jsem trosku opozdila plany a opravdu moc se na mimco tesime.Jako konverzacni jazyk mame anglictinu,manzel zil poslednich pet let v Americe,takze s tim problemy nemame.No ovsem jestli se presuneme do Spanelska,tak jsme oba nahrani,neumime Spanelsky ani slovo,ale oba mame na jazyky talent,takze myslim,ze to bude otazka casu.Trosku si nedokazu predstavit,jak to udelame s mimcem.Ja Cesky,manzel Japonsky,mezi sebou Anglicky a venku Spanelsky?To je kapanek nocni mura.
Jinak,co se tyce Japonska,tak to je na dlooooouhatanske vypraveni.
Kdyz jsem sem prijela,tak to byl opravdu kulturni sok.Vse je tu tak odlisne.Pocitala jsem s tim,ale na to se clovek nemuze nikdy pripravit.Momentalne zijeme u manzelovych rodicu,coz je pro me velka pomoc,protoze mam moznost se naucit spoustu veci,hlavne co se kultury a kuchyne tyce.Manzelovi rodice jsou skveli,moc me ve vsem podporuji,ale na druhou stranu opravdu tezce pracuji,protoze tady se jinak prezit neda.Vse je zavratne drahe az treba desetinasobne nez u nas a jejich platy rozhodne nejsou tolikanasobne vyssi.Trvalo mi skoro dva mesice,nez jsem si zvykla na zdejsi zivotni styl.
No kuchyne,to je kapitola sama pro sebe.Tady neni nic stejne.Samozrejme dovezene potraviny z Evropy se daji koupit,ale jsou silene drahe.Ze zacatku jsem mela velky problem s jidlem,protoze jsem byla na zacatku tehotenstvi a mela jsem hrozne nevolnosti,takove ty celodenni.Ale uz jsem si zvykla a papkam kdejakou syrovou rybu,kucham musle,olihne i humra zapichnu.Naucila jsem se varit japonska a cinska jidla.Ceska jidla jsou tu nemozna,veci jako kmin,kopr,hlavne koreni tu nesezenu,navic nase jidla jsou pro Japonce velice tezka,napr. muj manzel ma problemy s travenim mleka,takze ceske omacky opravdu zridka.Jestli mi neco chybi,tak je to segedin s knedlikama,ten bych fakt dala.Manzelovi rodice maji velice radi anglicky caj a kvalitni zakusky,takze z tohohle hlediska jsem opravdu uspokojena=DD
Neziju ve velkem meste,Tokyo je na jinem ostrove,ja ziju na ostrove pod nim,Shikoku.Zemetreseni tu moc nemame,ale zazila jsem jedno,kdyz jsem byla v Tokyu a je to hrozny pocit.Tady mam za barakem plaz a Tichy ocean,takze tady jsou tajfuny,silene vlny a vichrice,ale plaz a obytnou oblast oddeluje vysoka betonova zed,jinak by bylo vse uz davno pryc.Tajfunu je tu pres dvacet rocne.
Jinak co je skvele,jsou oblasti s horkymi prameny.Manzel me vzal dvakrat a je to vylet s ubytovanim v malem hotylku a vetsina pokoju ma vlastni bazenek s horkou mineralni vodou,no bajecne.A v cene je skvela tradicni japonska vecere.Taky jsem mela moznost mit oblecene tradicni japonske kimono,ktere nosila kdysi aristokracie,tak to musim rict,ze je neco.Snerovaly me do toho dve zeny,jedna mi byla asi po pas a to kimono melo snad dvanact vrstev a bylo strasne tezke.Ale nadherne.
Japonci jsou mili,vstricni a velmi zdvorili lide.Ale skoro nikdo tu nemluvi anglicky,ani v Tokyu.A skoro zadny napis neni v latince.
Pratele tu nemam,par Cesek zije v Tokyu,ale tam ja se jinak nez letecky nedostanu.Kdyz manzel pracuje,tak se nedostanu ani na internet.Cesky si mluvim sama pro sebe=D Ale nemuzu rict,ze by mi tolik ten jazyk chybel.Manzelova rodina je pro me velkou oporou a osamela se rozhodne necitim.Ale jak se do toho Spanelska dohrabu,tak dame kafe a prodrbem pul dne=D
Doufam,ze se mi alespon castecne podarilo odpovedet na tve otazecky,jestli te jeste neco zajima,tak se ptej.Ja si alespon procvicim cestinu.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Pro Terku ze Spanelska Petanda + Neo (10.9.05) 3.4.2005 13:28
*Re: Pro Terku ze Spanelska Mirisek 11.4.2005 14:6

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.