| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nákup a prodej přes internet

12.11.2020 10:41:36 Latté

Je bezpečné platit kartou na Amazonu?

Pardon za dotaz, jak když spadnu z vesmíru, ale jsem už lehce staršího data vydání a navíc v některých věcech dost konzervativní jedinec.

Otázka tedy zní: Je bepečné nakupovat a platit kartou (ze svého běžného českého účtu) na Amazonu? Lze platit normální debetní kartou (kreditku nevlastním a ani ji nechci)? Jak je to se clem případně s přepočtem na českou měnu?

V českých obchodech běžně kartou přes Internet platím, ale dosud jsem nikdy nic neobjednávala ze zahraničního obchodu. Nicméně synáček má několik zcela specifických přání, které opravdu nikde jinde nesežene a ač jsou to kraviny na n-tou (po kterých za chvíli ani pes neštěkne), tak teď je do nich zapálený a strašně po tom touží. A co by člověk neudělal pro puberťáka, že~;) Zatím jsem objevila, že německý Amazon je v češtině, což se hodí, nevadil by mi ani ten UK v angličtině. Jde mi hlavně o vaše zkušenosti, jestli někdo třeba nemá nějakou opravdu negativní zkušenost s nimi, hlavně tedy ohledně toho placení. Že ty hadry a krámy, které junior chce, budou šunty z Číny nevalné kvality, s tím už jsem se smířila, o to mi až tak nejde, spíš o tu platební bezpečnost, případně na co si dát pozor.

A ještě k těm velikostem, někde jsem četla, že právě to oblečení původem z Asie (a to u většiny obchodů) má velikosti o dost menší, než u nás, takže nutno počítat s tím. Je to pravda? Doufám, že tam tedy budou nějaké ty tabulky s mírami a dle nich to nějak vybereme...ale stejně uvítám jakoukoliv vaši zkušenost. Díky moc.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Je bezpečné platit kartou na Amazonu? Latté 12.11.2020 10:41
*Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Federika 12.11.2020 11:35
**Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Rodinová 12.11.2020 11:38
**Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Liaa 12.11.2020 14:28
**Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) 1kulička 13.11.2020 13:22
***Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) 1kulička 13.11.2020 13:24
*Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Federika 12.11.2020 11:36
*Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Rodinová 12.11.2020 11:38
*Re: Nákup na Amazonu (DE či UK) Monty 12.11.2020 14:33
*Re: Je bezpečné platit kartou na Amazo... katyn 12.11.2020 21:25
*Re: Je bezpečné platit kartou na Amazo... Gladya, bývalá dasa, 13.11.2020 17:30

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.