| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - Kanada

2.4.2005 18:05:04 Alicee

Re: xxx

Gabrielo,
Mám technický dotaz...ty píšeš o perském Novém roce, že manžel je Peršan...teď možná budu znít jako ignorant...ale je každý Íránec Peršan, nebo je to jenom část? Už jsem na to vlastně narazila dřív, mám známého z Iránu a on taky pořád mluví o Persii. Byla jsem z toho vždycky dost zmatená. (A teď si uvědomuju, že mě vlatsně tenhle známý taky pozval na oslavu perského nového roku...ale úplně mi to vypadlo z hlavy a teď koukám, že jsem to zase prošvihla...:)))

Kanada je kapku vzdělanější...ale když pojedete do USA, tam se mezi araby a třeba peršany rozdíl moc nedělá. A od té doby co Bush nazval Irán součástí "axes of evil", většina populace to vnímá jako "my a oni". Lidi si hrozně rádi překrucují historii a tak podle jednoho z posledních průzkumů ve Státech, víc jak polovina populace například věří, že Irák a Sadám jsou zodpovědní za útok na WTC. To, že v Iráku žádní teroristi před invazí nebyli se už nějak zapomnělo. Takže Státům bych se radši obloukem vyhla...

Nějak jsem se rozepsala...no jo, sobota ráno, pro politické debaty jako stvořená. V televizi na všech mých (třech) programech probírají Papeže a jestli je v komatu, nebo ne. To je jak Dallas...kdo zastřelil J.R???
Podle mě už klidně může být dávno mrtvý, jen čekají na nějakou vhodnou dobu to oznámit, třeba na neděli...všichni budou hezky v kostelech a nebude se muset chodit daleko...
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
xxx Gabriela 2.4.2005 10:55
*Re: xxx Alicee 2.4.2005 18:5

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.