| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - OČR, nemocenská

7.12.2016 13:24:58 Mariana +2

Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemocenskou (vlastní)

ne není pravda, žádný den mezi tím být nemusí, normálně může navazovat. OČR na nemocenskou, dvě nemocenské po sobě, nebo PPM.
Zajímal by mně zákona a paragraf na základě něco takového tvrdí.

Vždyť co kdyby šlo o něco akutního třeba s převozem do nemocnice, fakt je pak nárok HNED na uznání DPN (dočasně práce neschopným) a není nutné si brát na hospitalizaci v nemocnici dovolenou, kterou notabene mít člověk už ani nemusí. A také dovolená je podmíně souhlasem zaměstnavatele, kdežto DPN je prostě omluvenka z práce.

Pouze nelze čerpat dávky souběžně, což je logické a v případě vlastní nemoci může OČR přejít na jiného dospělého dle podmínek zákona, nebo by měla ukončena. V případě že ji papírově neukončí, sociálka to prostě neproplatí.

I další OČR mohou navazovat na sebe, mně takhle navazovaly na sebe třeba v případě dvou dětí nemocných souběžně ošetřovačky po sobě, po těch 9 dnech jsem nechala napsat na druhé.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Přechod z OČR (na dítě) na nemocenskou (... terapeutka 6.12.2016 13:48
*Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemocen... ...neviditelná... 6.12.2016 13:50
*Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemocen... Derri 6.12.2016 20:27
*Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemocen... Mariana +2 7.12.2016 8:40
*Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemocen... Janet+sluníčko:-) 7.12.2016 9:10
**Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemoc... ...neviditelná... 7.12.2016 9:21
**Re: Přechod z OČR (na dítě) na nemoc... Mariana +2 7.12.2016 13:24

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.