| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zaměstnání

10.6.2016 8:37:03 Manka+Cipísek

Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Nárok na podporu v nezaměstnanosti máš, pokud jsi měla zaměstnání, ze kterého se odvádělo sociální pojištění alespoň rok za poslední dva roky. Snížená podpora je v případě, pokud je zaměstnání ukončeno dohodou bez vážného důvodu. Bohužel tzv."vážný důvod" není ani v zákoníku práce ani v zákoně o zaměstnanosti přesně vymezen. V par. 5 zákona o zaměstnanosti jsou vyjmenovány důvody, které jsou považovány za "vážné" a je tam uvedeno slovíčko "zejména". To chápu tak, že jsou to tyto důvody, ale mohou to být i jiné. Takže bych řekla, že záleží na posouzení pracovnice úřadu práce, jestli ten důvod uzná. ~a~ Bohužel.

Ale určitě by důvod ukončení pracovního poměru měl být v dohodě uveden. Dohoda je od slova DOHODNOUT SE. Neexistuje žádné takové, že zaměstnavatel to tam nebude chtít dát a ty se s tím budeš muset smířit. V tom případě bych dohodu nepodepisovala. Ale nevidím důvod, proč by se zaměstnavatel tomu měl bránit. Pro něj nemá žádný význam, jestli je důvod uveden nebo ne. Jenom je to vytištěný papír navíc.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Lesanka 9.6.2016 15:47
*Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnan... BERBER+A+L+V 9.6.2016 16:20
**Re: Mám nárok na podporu v nezaměstn... BERBER+A+L+V 9.6.2016 16:21
*Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnan... 1+1+2=4 9.6.2016 16:47
*Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnan... withep 9.6.2016 18:10
*Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnan... Lesanka 9.6.2016 18:23
**Re: Mám nárok na podporu v nezaměstn... margotka78 alias shit-roller 9.6.2016 19:37
**Re: Mám nárok na podporu v nezaměstn... Monika 9.6.2016 21:47
*Re: Mám nárok na podporu v nezaměstnan... Manka+Cipísek 10.6.2016 8:37

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.