| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Kempování

20.7.2014 19:03:46 Binturongg

Re: Kemp u jezer - Solnohradsko

Tak konečně! :-)

Jak tu mám tchány, nenapíšu ani SMS, natož nějaký souvislý text – píšu to už asi 24h ~q~

Předesílám, že kempování s malými dětmi bych si lajsla zpočátku pouze u moře, kde je menší pravděpodobnost, že bude 3 dny v kuse pršet, což v těch horách reálně hrozí.
Je lépe mít zázemí, i kdyby to měl být hostel, ale dobrodrůžo a skautský adrenalin bych pro začátečníky (čili děti) zařadila do jiných destinací - nicméně je to jen můj názor, jsem líná a kempování i skautingu jsem si užila za bezdětna ažaž ~:-D

Takže stručné zkušenosti – vždy jedeme na 2 noci:


Hrad Hohenwerfen – 45km po dálnici jižně od Salzburgu.
15 let jsme kolem něj jezdili do Chorvatska. 15 let jsem se tam chtěla podívat. Vždycky jsme spěchali a můj nápad na krátké dvoudenní dovolené v letních Alpách evokovala právě touha vidět Hohenwerfen.
Byla jsem těhotná s dvouleťákem na úrovni 12m mimina, takže rovnou předesílám, že to nebyl úplně nejlepší nápad.
Z dob bezdětnosti si moc dobře pamatujeme, jak nás štvali nesoudní rodiče vláčející své ratolesti po více či méně zdlouhavých prohlídkách v rámci kulturních památek.
Takže jsem se dohodli, že zaparkujeme ve Werfenu, lanovkou (jako na Petřín, ale pro závraťáře podstatně horší) se dopravíme na hrad, a aniž bychom obtěžovali okolí, prohlédneme si to tam, dáme pivo a zase pojedeme. Jenže nastal problém – z hradu není absolutně nic vidět – žádné výhledy – jen cimbuří zevnitř. Aby člověk viděl víc, na prohlídku musí.
Dostane „vysílačku“ s českým překladem výkladu a celé to trvá něco přes hodinu.
Pivo a jídlo průměrné a v cenových relacích odpovídajících turistickému ruchu.


St. Wolfgang na břehu Wolfgangsee:

Bydleli jsme v centru městečka v hotelu Zimmerbrau.
Má vlastní parkoviště, jinak je to tam s parkováním dost špatné.
Před těmi třemi lety ještě neměl svou soukromou pláž, teď zřejmě má.
Tehdy jsme se ještě moc neohlíželi po hřištích apod., nebylo proč
Vyjeli jsme s tehdy dvouleťákem na Schafberg – nástupiště na zubačku, která nás vyvezla, je kousek od centra města (počítám to od nádherného, starobylého kostela) – asi 700m.
Nahoře na Schafberku jsou nádherné výhledy na Alpy, při dobré viditelnosti i na Šumavu, na okolní jezera… Docela dobře tam vaří.
Lze se projít po vrcholu i s dětmi, nikam se tam nedá spadnout, pokud nedoturistíte někam mimo stezky.
Stejně tak se dá slézt dolů pěšky.

Kousíček od dolního nástupiště zubačky (kde je veliké parkoviště) je plovárna. Placená, ale za nějaký pakatel, se slunečníkem, s kioskem a hlavně – voda jak u moře. Blankytná, čistá a TEPLÁ!!!

Těch plováren a pláží tam bude víc, stejně jako krámků a krámečků, naproti hotelu Zimmerbrau u kostela je úžasná cukrárna a vedle restaurace.

(víc jsme toho tehdy nestihli)

Hallstattsee, městečko Obertraun.

Cestou tam jezero Gosausee – nejkýčovitější pohled na Dachstein, velmi dobrá restaurace, naučná stezka kolem jezera, cca 4,5km. Od restaurace – kousek vedle – lze vyjet lanovkou na náhorní rovinu nad jezero, ale to jsme nezkoušeli.
V Obertraunu jsme bydleli v aparthotelu Serose. Kuchyňka, dva pokoje – útulné, moc hezké.
Pár desítek metrů odtud pláž, kde se lze koupat, mají tam kiosek s občerstvením, hřiště, záchody, převlíkárny…
Voda je tam studená – vtéká tam horská řeka, což je znát.
V parném létě to má kolem 19-20 stupňů, ale vlezla jsem tam :-)

Krippenstein, vyhlídka Five Fingers.
Z Obertraunu vede lanovka s přestupem na Dachsteinova souseda Krippenstein. V rámci přestupu lze navštívit významné jeskyně (my s tří a jednoroční nezvládali). Nahoře krásné procházky po vrcholu až na vyhlídku 5 prstů. Mohou tam i děti, je to obezděné, jen dávat pozor, aby třeba nepřelezly zídku nebo nezahučely do otvoru v jednou v prstů :-)
Bála jsem se o děti, ale bylo to fakt v pohodě, problém jsem měla jen já a mé závratě ~8~

Vyjížďka na Looser – Panoramastrasse stojí asi 12E, ale my tam jeli v děšti a v pondělí, takže nahoře zavřené hospody a výhledy veškeré žádné.
Prý to ale stojí za to.

(v okolí lze navštívit i starobylý Hallstatt, vyjet lanovkou nad něj, jeskyní je tam více, také doly apod., ale to už je třeba si vygooglit, s tím zkušenost nemám)

Bad Ischl
Bydleli jsme poblíž centra opět v aparthotelu Sonnhof. Nádhera! Kuchyňka, výhledy, vlídný personál…
V Ischlu jsou lázně, promenáda, fajn restaurace s cukrárnou, řada cukráren a kaváren…
Lze vyjet lanovkou poblíž na Katrinu (nemáme vyzkoušeno).

Výjezd lanovkou na Zwolferhorn z městečka St. Gilgen v severní části Wolfgangsee.
Trochu menší možnost lítat po vrcholu, není to tam nijak extra velké, ale fajn, s hospodou a plošinou s výhledy a popisy, co vidíme.

Cestou domů – placená plovárna u Traunsee v Altmunsteru. Hřiště, zázemí, bazének, restaurace, ochočené labutě, travnatá pláž, do vody přístup po betonu a schodech.
Voda čistá, průzračná, teplá!!

2. alternativa – bezplatná plovárna a pláž v Ebensee (na jihu Traunsee), ale je tam voda jako v Hallstattu, neb tam ústí horský potok. Zato tam mají vodní hřiště


No a konečně Traunsee, městečko Ebensee.
Bydleli jsme v Gasthof Roitner. Docela dobře tam vaří, pokoje malé, bez kuchyňky a je to u hlavního tahu na lanovku a jezero, což má své výhody, ale i nevýhody (malé děti se tam moc probíhat nemohou)
Jezero Langbathsee – cca 8km od hotelu.
Koupací jezero – nádhera!!! Pláže, teplá voda, „ochočené“ kachny, spousta malých rybiček a pozor: pijavice! ~b~
Restaurace, nebo spíš kiosek, kde lze sehnat pivo, nanuka, kafe apod., ale žádná extra kvalita a je to dost drahé.
Jezero lze obejít (asi 3.5km), může se i k hornímu jezeru téhož jména (tím se výlet prodlouží asi o 2,5km, s obejitím horního jezera o cca 4,5km)
200m od hotelu je stanice lanovky na Feuerkogel. Nic pro slabé povahy – pro mě nejhorší zážitek z lanovek. Několik set metrů propast je opravdu efektní
Nahoře výborně vaří, procházet se tam lze dle libosti, ale všude se válí kravince – i na cestách. Je to dost eklhaft, ale třeba to časem vyschne.
Dá se dojít až na Albertkogel k vrcholovému kříži, což jsme v těch kravincích se řvoucími ratolestmi nechtěli riskovat. Je to asi 2km od stanice lanovky, dost do kopce, ale dá to každý důchodce. ~;)

Kdyby byly jakékoli další dotazy, pište na magggi@centrum.cz
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Téma: Kemp u jezer - Solnohradsko madlenka+2 19.7.2014 7:44
*Re: Ubytování u jezer kemp - Solnohrad... madlenka+2 19.7.2014 7:51
**Re: Ubytování u jezer kemp - Solnohr... Jana 19.7.2014 13:5
*Re: Ubytování u jezer kemp - Solnohrad... Binturongg 19.7.2014 9:1
**Re: Ubytování u jezer kemp - Solnohr... madlenka+2 19.7.2014 9:18
***Re: Ubytování u jezer kemp - Solno... Kubula K. 19.7.2014 11:34
***Re: Ubytování u jezer kemp - Solno... Binturongg 19.7.2014 12:16
****Re: Ubytování u jezer kemp - Sol... Aja 19.7.2014 13:18
****Re: Ubytování u jezer kemp - Sol... Kubula K. 19.7.2014 16:0
*Re: Ubytování u jezer kemp - Solnohrad... madlenka+2 19.7.2014 16:20
*Re: Kemp u jezer - Solnohradsko Binturongg 20.7.2014 19:3
**Re: Kemp u jezer - Solnohradsko madlenka+2 20.7.2014 21:29

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.