| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Studium při mateřské

6.3.2001 22:57:23 Viera, Emka 21 mes.

Novinka

Už skôr som sa pridala do tejto diskusie, pripomeniem len, že som otehotnela v 3. roč. na VŠ a od 9. mes. svojej dcéry sa snažila denným štúdiom dokončiť školu vzdialenú 200 km od bydliska a 450 km od bydliska starých rodičov.
Teraz mám novinku, som znova tehotná.
Chcela som to urobiť najprv tak, že skončím 4. roč. a potom hneď s čerstvým dieťaťom diaľkovo dokončím 5. roč.( termín je v auguste ).
Ale všetko za mňa vyriešila príroda. Myslela som si, že ju oklamem a ešte tie dva týždne skúškového vydržím ( dcéra bola u rodičov a ja som pendlovala medzi troma mestami cez celú republiku). Až raz pred jednou skúškou ( 2 týždne pred koncom skúš. obd. ) som začala krvácať. Hneď ma vzali do nemocnice, v neznámom meste ďaleko od príbuzných, od mojej Emky. Plod sa našťastie zachránil, ale ja som si tam mesiac poležala s krvnou zrazeninou v maternici.
Emka to zvládala v pohode, bola s dedkom a babkou celý mesiac, so mnou to bolo horšie. Hlavne som sa bála, ako ma po mesiaci prijme.
Ale bolo to úplne super, potešila sa a bolo to znova moje zlaté dieťa. Bála som sa, že ju starí rodičia rozmaznajú, ale vrátilo sa mi odtiaľ zlaté rozumné dieťa. Som rada, že aj napriek tomu, že obaja moji rodičia ešte pracujú si dokázali zariadiť čas a dovolenky tak, že stále mal byť niekto s Emkou.
Ináč teraz som na PN, gynekológ mi povedal, že je to v poriadku a ja sa mám sama rozhodnúť, či chcem pokračovať v škole.
Pokračovať určite budem, len neviem, kedy.
Teraz sa budem snažiť urobiť ešte skúšky zo zimného semestra a potom to bude pravdepodobne diaľkovo, ale až po roku. Jeden rok si s mojim druhým dieťaťom chcem vychutnať.
Mám strach ešte teraz chodiť do školy, lebo aj pri prvom tehotenstve som bola 2 mes. v nemocnici, lebo sa doktorom zdalo, že rastie pomaly. Narodila sa úplne v poriadku 3,5 kg a 50 cm. Tento problém bol možno tiež vyvolaný stresom zo školy , hoci ja som tvrdila, že žiadny stres som nemala, ale na druhej strane už len samotné cestovanie stresom je.
Takže teraz si vychutnávam materstvo a pomaličky začínam aj tehotenstvo.
S pozdravom Viera.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Novinka Viera, Emka 21 mes. 6.3.2001 22:57

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.