| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

19.10.2011 16:58:27 Dojanka

Re: 5 let - zadrhávání a koktání

Já nechci strašit, ale samo to přejít nemusí. Bohužel mám s tímto zkušenosti u dcerky, která s tím začala kolem 4 let, rok jsem to nechala, že si toho jako nebudu všímat a neupozorňovat na to a stále se to zhoršovalo, pak už zadrhávala za každým slovem a bylo to hodně nápadný. Objednala jsem ji na logopedii, kde nám moc pomohla paní logopedka cvičením "na míru", cvičila jsem s malou poctivě několikrát denně a během 2 měsíců se jí to zlepšilo o 75 % a do půl roka jí to zmizelo úplně. Já bych to nenechávala být, zvlášť, když malý je už předškolák, aby se mu pak děti ve škole nesmály. A na té vaší logopedii jste se neptali? Já chodila s malou přímo za klinickým logopedem, jestli jste z Prahy nebo okolí, můžu dát kontakt. Paní logopedka byla moc milá. Hlavní věc prý je, mluvit na dítě pomalu, i dospělí mezi sebou (což byl u nás problém, protože já i starší dcera mluvíme hrozně rychle), ale snažily jsme se. No, a pak to cvičení - začíná se velkým nádechem a na písmena: Á,É,Í,Ó,Ú, pak se přidávají slabiky např. FÍ, HŮ, MÉ , všechno to musí být z velkým nádechem. Pak procvičování mluvidel - na to jsou speciální cviky s jazykem a pak přichází na řadu obrázková řada, řekne se název obrázku a další obrázek se spojuje spojkou "a", takže logopedka se zeptá: "Co je na obrázku?" a malá odpovídala- musela celou větou: "Na obrázku je balón a kolo a vláček a kalhoty a pila a motýl a ptáček.
Vystříhala jsem jí doma obrázky z adventního kalendáře, jak prodávají v krámě, ty jsem jí seřadila do 3 řad a každou řadu jsme trénovaly několikrát denně. Je to otravné, ale dcera to vzala dobře, brala to jako denní povinnost a opravdu se toho zadrhávání za chvíli zbavila. Pak se přidala pohádka na obrázcích a dcera měla opravdu jenom stručně vyprávět, co je na každém obrázku a pak se už tak hezky rozpovídala, že jsem žasla, jak takové obyčejné cvičení dokáže pomoct.
Promiň, jestl jsem se hodně rozepsala, ale jen jsem chtěla napsat naši zkušenost. Držím palce, určitě se to dá lehce odstranit, jenom to nenech dlouho být. I logopedka mi řekla, že se s tím musí rychle něco dělat, protože když jsem jí řekla, že malá zadrhává skoro rok, tak se zděsila, že jsem jí to tak dlouho nechala. Ale já si právě myslela, že tím, jak na to nebudu upozorňovat, že se toho sama zbaví, ale opak byl pravdou. Držím moc palce ~;((~R^:-)
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Náhlé zadrhávání u 5letého syna Markéta-M+F 19.10.2011 14:51
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Markéta-M+F 19.10.2011 14:56
**Re: 5 let - zadrhávání a koktání Jane Doe 19.10.2011 15:0
***Re: 5 let - zadrhávání a koktání Dojanka 19.10.2011 16:58
****Re: 5 let - zadrhávání a koktání Nina 17.2.2014 13:32
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Chape 19.10.2011 14:58
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Markéta-M+F 19.10.2011 15:6
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Cesmína 19.10.2011 15:9
**Re: 5 let - zadrhávání a koktání Cesmína 19.10.2011 15:11
**Re: 5 let - zadrhávání a koktání Misena+2 19.10.2011 20:59
**Re: 5 let - zadrhávání a koktání Nina 17.2.2014 12:48
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Lili 19.10.2011 15:14
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Dalalmánek 19.10.2011 16:23
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Martina, 2 kluci 19.10.2011 17:21
*Re: 5 let - zadrhávání a koktání Misena+2 19.10.2011 20:58
**Re: 5 let - zadrhávání a koktání Markéta-M+F 20.10.2011 10:12

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.