| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Re: Máte koníčky?

Myslím, že se to nedá říct souhrnně, protože každá matka je jiná. A každé dítě také, takže je to do jisté míry dáno i tím, jakou má povahu, co ho baví a co se s ním vzhledem k jeho založení a věku dá dělat.
Já sama jsem se hrozně těšila, až budu svého syna moci učit nové věci, kreslit si s ním, něco vyrábět atd., protože jsem k tomu vždycky měla sklony a bohužel jsem to někdy na vysoké školy odsunula do pozadí. Teď konečně syn dospěl do věku a vývojového stadia, kdy o takovéhle věci má zájem a je to moc fajn. Ale samozřejmě to z vaší strany chce trpělivost a také to, že neočekávate zázraky. Já jsem vlastně nikdy nepřestala úplně pracovat, naštěstí se moje práce dá dělat povětšinou doma u telefonu a po večerech a brzkých ránech u počítače. Takže i to je pro mě zájem. Je totiž hrozně důležité mít svoje vlastní zájmy, nespojené jen s dětmi.
Mám kamárdku ze střední školy a ta vlastně rok po maturitě měla první, dnes šestileté dítě a k tomu má ještě druhou,roční holčičku. Když jsem s ní v poslední době mluvila, byla to dost trapné, protože si prostě nemá moc co říct, kromě starých historek z gymnázia, eventuálně něco o dětech. Je to opravdu hrozně znát, když je někdo uzavřen doma.
Když občas jdu se synem třeba na hřiště či pískoviště /zase tak často tam nechodíme, ani jednoho z nás to tam zase tolik nebaví, máme to spíše pro zpestření/, poslouchám, o čem se maminky baví. Zjistila jsem, že mnoho z nich má problém, jak den s dítětem přetlouci /já tedy tohle neznám, můj syn je velmi čilý, zvědavý a buď děláme něco spolu či mi třeba "pomáhá" při vaření, úklidu atd./. Spousta maminek se tak vžila do své domácí role, že jen uklízejí a uklízejí a vaří a jako na psásu čekají, až přijde jejich muž. Jeidná změna.
To já tedy nedělám. Takže naše domácnost není vypulírovaná, ale komu to vadí? I díky tomu získáte čas na sebe. Dělejte to, co vás bavilo a baví, to je asi u každého jiné - sport, knížky atd.
A věřte, že ani vaše dítě a ani váš manžel nejspíše není zvědavý na dokonale uklizený byt a vyčerpanou ženu, ale spíše ho potěší, když za sebou budete mít příjemný den a díky tomu i dobrou náladu.
Záleží asi také na tom, kde bydlíte, např. v Praze je více možností pro vás i pro dítě /dpbrá jsou mateřská centra/ než na malém městě, ale tam či na vesnici zase není problém dostat se do přírody. Nevím, co byste ještě ráda věděla, když tak se ozvěte, doufám, že vám odpoví taky někdo jiný.
Odpovědět
Průběh diskuze (20 názorů)
Máte koníčky? Marcela, syn Kubík 27.1.2000 19:43
*Re: Máte koníčky? Radka, dvouletý syn, na jaře další miminko 30.1.2000 12:54
**Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! Jana, Týnka 6 měsíců 30.1.2000 14:9
***Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! Radka, dvouletý syn, na jaře další miminko 30.1.2000 21:3
***Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! Zdenka+dcerka Zdeninka(13měs) 7.2.2000 1:17
****Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! Evy 7.2.2000 8:53
*****Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !... Zdenka+ Zdeninka 9.2.2000 0:49
******Re: Máte koníčky?: ANO - WEB... Stáňa, Ondra (6 let) 14.2.2000 12:15
*******Re: Máte koníčky?: ANO - W... Zdenka+Zdenka 14.2.2000 23:2
********Re: Máte koníčky?: ANO -... Stáňa (39)+Ondra (6) 3.3.2000 15:32
*********Re: Máte koníčky?: ANO... Andrea 28 let, Vašík 5 týdnů 5.3.2000 20:10
*********Re: Máte koníčky?: ANO... Markéta Roháčová , 2 děti (10 měs. a 8 let) 5.3.2000 20:17
*********Re: Máte koníčky?: ANO... Zdenka + Zdenka 14měs 5.3.2000 23:8
*****Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !... Zdenka+Zdeninka(13měs) 9.2.2000 23:0
*Re: Máte koníčky? Marcela, Jakub 1 rok 30.1.2000 21:6
*Re: Máte koníčky? Iva, dvě malé děti 4.2.2000 7:41
**Re: Máte koníčky? Jana 38 let, Michal 8 let, Martina 3 roky 4.2.2000 21:37
***Re: Máte koníčky? Marcela, Jakub 13 měsíců 5.2.2000 9:43
****Re: Máte koníčky? Jana, Michal, Martina 12.2.2000 6:20
*Re: Máte koníčky? Eva, 3děti 7.2.2000 19:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.