| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

5.1.2001 3:44:41 Jana, 9měs. Jakub

Re: císařský řez při druhém porodu

Ahoj Pavlíno (příspěvek ze 7. 12.),
jsi dobrá, že jsi přístupná dalšímu těhotenství už 12. den po porodu. Mě to trvalo 4 měsíce (též SC).
Jak jsem se dočetla - 4 % žen (podle statistik u nás) rodí císařským řezem. Z nich 50 % rodí císařem i podruhé.
Nejčastější příčinou "sectio caesario" bývá úzká pánev nebo -při druhém porodu- zjizvená děloha po prvním SC. Já jsem rodila poprvé, příčinou císařského řezu byla kombinace polohy koncem pánevním (zadečkem napřed) a nadměrná velikost plodu. Takže jsem si přečetla všechno, co se porodu SC týče. V takových těch chytrých knížkách se píše, že se další těhotenství po SC doporučuje minimimálně rok po porodu, a když jsem to chtěla "konzultovat se svou lékařkou", překvapila mě tím, že "dnešní medicína poněkud pokoročila", a tak pro dnešní porodníky není problém otěhotnění hned po operaci či porodu.
Ale to hlavní, na co ses ptala: Nevím, co je na tom pravdy, ale v knize "Encyklopedie rodičovství" se v kapitole "Císařský řez" na straně 134 píše: "Každá žena může porodit císařským řezem v průměru třikrát".
To znamená asi tolik, co "průměrná hospodyňka tu kapří polévku uvaří aspoň jednou."

Jana

Janatris@post.cz

Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
císařský řez Pavlína, Ondra 12 dní 7.12.2000 20:0
*Re: císařský řez hela, 1 syn 8.12.2000 3:41
*Re: císařský řez Jitka (2 kluci) 8.12.2000 9:7
**Re: císařský řez Soňa, jedna dcera, další mimi na cestě 8.12.2000 9:22
*Re: císařský řez při druhém porodu Jana, 9měs. Jakub 5.1.2001 3:44

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.