| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Skolióza páteře

28.11.2009 13:42:07 Pišpeta

juřélku,

já mám se skoliozou vlastní celoživotní zkušenost.
Nedrive mi v predskolnim veku našli jen vadne drzeni tela pak na zacatku skolni dochazky se podivali lip a diagnostikovali skoliozu, velkou, na krcni, hrudni i baderni pateri, ortopede v krajske nemocnici prorokoval hrb, pokud s es tim nebude radikalne neco delat. To bylo nekdyve druhe tridě, rodice se mnou dle pokynu rehabilitacni sestry cvicili dvakrat denne, ke konci treti tridy jsme se starymi rentgenny dojela do děstke ortopedicke lecebty, tam jednoznacne primar rekl že budu mit korzet, i nam ho rovnou ukazoval. Udelali mi rtg nove a volali rodicum, ze korzet nebude potreba, ze jsme to za ten 1 rok vycvicili pod kritickou hranici (bylo to tusim patnact stupnu ta hranice, ja jsem mela nejvetsi z tech tri ctrnact stupnu). Po ctyrech mesicich v lecebne, kde se trikrat denne cvicilo, denne plavalo, pluc byliy dalsi procedury - masaze ,zahrovani, parafin, polohovani. ja uz si t onepamatuju, jsem odjizdela a mela jsem pater malem rovnou, krome te krcni. pak se musi nejmin do konce rustu denne svicit, ab yse udrzel svalovy korzet, cvicila jsem, plavala, vele detstvi, plus dalsi opatreni , skolioza mi zustala jen na krcni patery, ale mensi, ale zustala.
Uz tehdy rekli, ze s krcni pateri se da nejmin udelat, a vlastne úplne muze pomoct jen operace, kdyz se povede. Ale msvicenim se to da hodne zlepsit a hlavne udrzovat ve stavu, aby to nebolelo.
Muzu potvrdit, ze krcni pater dokaze zpusobit velke bolesti a velke omezeni pohyblivosti, ale ja jsme s to to i ted ve vyssim veku rrpzcvicit pomerne uspesne, aspon tak, ze me to vyslovene nekazi zivot, ale obcas se mi to trochu vic rozjede. Krcni pater je rehabilitacni cviceni na cely zivot.
takze z vlastniho detstvi : 1. cvicic, cvicit, cvicit, cvicit
2. nenosit nic pres rameno (ja jsme mela celou zakladku brasnu na zada a na stredni skole batuzek a dotedka nesnesu delsi dobu neco jineho nez batuzek)
3. dobre boty
4. nehrat posrty jako tenis, valejbal, basketbal
5. hodne plavat, ba zada s edoporucuje jizda na koni (jinak ja jsem se krome tenisu a takovych veci moc neiomezovala, behala jsem a jezdila na kole)
6. dvoje ucebnice - jedny v lavici jedny doma , aby nic nenosil
7. dieta - aby nemel badváhu a aby nebyl vychrtly a mel si z ceho udelat ten svalovy korzet kolem patere. me vyhrmovaly, a prineslo to ovoce.

mozny si jeste na neco vzpomenu. znova pisu - cviceni je fakt zazrak, nbeumim si predstavit, jak by vapadala moje zada bez procviceneho detstvi.


Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Téma: Skolioza krční páteře u malého dítěte juřélek 28.11.2009 6:57
*Re: Skolioza krční páteře u malého dít... arsiela, 28.11.2009 8:25
**Re: Skolioza krční páteře u malého d... juřélek 28.11.2009 8:59
***Re: Skolioza krční páteře u malého... arsiela, 28.11.2009 13:34
*juřélku, Pišpeta 28.11.2009 13:42
**Re: juřélku, juřélek 28.11.2009 14:11
***Re: juřélku, arsiela, 28.11.2009 14:45
*Re: Skolioza krční páteře u malého dít... PJana 28.11.2009 15:28
**tak jsem zazrak Pišpeta 28.11.2009 15:36
***Re: tak jsem zazrak Pišpeta 28.11.2009 15:37
**k ty dedicnosti Pišpeta 28.11.2009 15:41
*Re: Skolioza krční páteře u malého dít... Katka tři děti 29.3.2010 20:2

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.