| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Odklad školní docházky

Re: Zápis do první třídy

Milá paní Petro,mám ještě čerstvé zážitky ze zápisu mladšího hocha a o něco uleželejší toho staršího.Nabyla jsem dojmu,že na těchto pohovorech není nic stresujícího.Ve škole,kam chlapci nyní chodí,probíhal zápis přímo v budoucích prvních třídách,které byly trošku vyzdobené a kde očekávaly děti tři paní učitelky.Z počátku zpovídaly spíše rodiče,děti se trošku okoukaly a když chtěly mohly vysypat všechna osobní data.To je myslím dobré,aby dítě vědělo:jméno,adresa,třeba i datum narození,co dělá tatínek,co maminka.Ale nikdo k tomu dítě nenutíil.Pak jsme my,dospělí ,dostali formulář k vyplnění v sousední místnosti a děti zůstaly samy s pedagožkami.Ty se jich ptaly na různé věci typu tvarů,barev,jednoduchých počtů i písmenek a číslic.Nezaškodilo předvést nějaké recitační či pěvecké vystoupení.Jsou školy,kde malují děti při zápisu obrázek.Nakonec dostaly děti malý dárek,výtvor jejich starších předchůdců.Včera mi náš prvňák řekl,že budou dělat "sovičky pro prvňáčky"-tedy pro ty budoucí.
Vidíte,že to není nic hrozivého,navíc se děti k zápisu většinou těší a vědomí vlastní důležitosti jim dodává křídla.Držím Vám palce.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Zápis do první třídy Petra, dva synové (6 a 4 roky) 30.12.1999 13:39
*Re: Zápis do první třídy Jarka Svobodová 12.1.2000 21:45
*Re: Zápis do první třídy Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 13.1.2000 19:48

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.