| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Panická úzkost 2

30.1.2005 9:14:24   Linda
Milá Tanio, velice děkuji za Vaší odpověď, bohužel mi nejde pokračovat v načaté diskuzi, proto pokračuji formou nového dotazu. Když jsem přítele naposledy viděla (říjen), byl naprosto v pořádku. Zbytek vím jen z jeho mailů a popisů. Záchvat probíhá zdánlivě nezávisle na situaci, někdy proběhne v práci, někdy doma. Pod zcela odbornou péčí zatím není, jelikož mu neustále provádějí různá další vyšetření, aby vyloučili jiné nemoci s obdobnými příznaky (roztroušená skleróza, migréna...). Zatím má vše samozřejmě negativní. Úzkost je nejpravděpodobnější dle tvrzení lékařů a já souhlasím podle jeho stavů. Kamarádka také touto nemocí trpěla, průběh byl obdobný. U ní se podařilo zjistit, jaký byl spouštěcí impulz, u přítele se, díky průběhu diagnostiky, ještě prakticky nic neřeší. Nevýhoda je, že nemá stálého lékaře, ale dostal povolení k tomu, aby zašel za civilním lékařem. Pokud bude mít konečně jednoho a stálého, budu se maximálně snažit, abych se s ní/nim dostala do kontaktu, i když s mojí angličtinou to bude velice zajímavé:-). Nemoc nepodceňuji kvůli tomu, že jí právě měla kamarádka a vím, jak dovede znepříjemnit život.
Záchvaty u mého přítele probíhají tak, že začne mít nepravidelný dech, má pocit na omdlení, né-li na umření, začne se potit, má brnění/třes v končetinách, má pocit ochrnutí některých částí těla. Údajně takto silný záchvat měl jen jednou, ale spíše si myslím, že mě nechce znepokojovat, každopádně měl i několik slabších záchvatů. Při tom silném a jednom středně silném skončil na pohotovosti, kde mu samozřejmě nenašli žádné fyzické nedostatky. Doufám, že léčba bude nasazena co nejdříve, jsem ráda, že přítel se nebrání možnostem terapií. Také se modlím, aby neviděl probém v tom, že budu chtít být v kontaktu s jeho lékařem. Hlavní bude, abych tu možnost vůbec měla. Pokud bude pod vojenským lékařem, jsem prakticky bez šance... Možná budu otravovat sem tam o nějakou radu:-). Velice děkuji za Vaší ochotu a přeji hezký den, Linda
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.