tisk-hlavicka

Těhotenské testy - aneb jak to všechno začíná

23.1.2001 Zdenka Rybová 207 názorů

Pro někoho vytoužená, pro někoho obávaná tzv. druhá čárka na gravitestu může být až noční můrou. Objeví se nebo neobjeví? Změní se můj život nebo nezmění? O čem budu přemýšlet za týden?

Každopádně, vývoj jako v každém oboru šel kupředu, a dnes se už v klidu svého soukromí může žena poměrně jasně a včas dozvědět, zda, jak říká jeden z odborníků na slovo vzatých, bude pro ni konečná zpráva radostnou, či méně radostnou.

Gravitesty, které je dnes možné již bez potíží koupit v kterékoliv lékárně, jsou však různé úrovně. Postihnout celý trh snad ani není možné, neustále se vyvíjejí nové typy testů, které budou zase tím "nejspolehlivějším a nejlepším co na trhu gravitestů najdete".

Začněme ale od pěkně popořádku. Ať již toužíme po dítěti nebo nikoliv, je nutné vzít pozitivní výsledek gravitestu v každém případě vážně a ve vhodném čase se odebrat na vyšetření k lékaři. Platí, že čím dříve, tím lépe. Klasickému vyšetření gynekologa se totiž žádný gravitest nevyrovná a žádný lékař se bez něj dnes také nechce obejít na základě důvěry v komerční test. K lékařem vyhodnocené diagnostice těhotenství bývá ale použito hned několika faktorů: anamnestické údaje, subjektivní známky, objektivní známky a konečně několik biologických a imunologických testů.

Známky těhotenství pak rozdělujeme mezi nejisté (např. napětí v prsou, nechutenství nebo naopak chuť na zvláštní jídla), pravděpodobné (vynechání menses u jinak zcela pravidelného cyklu, prosáklá děloha nebo výsledek soukromého testování některým ze zakoupených gravitestů) a jisté. Mezi jisté známky těhotenství pak mimo ty, které jsou patrny až v pozdějším stádiu (ozvy, pohyby apod.) patří i biologické testy. Mezi medicínskými testy k diagnostice gravidity můžeme rozlišit dvě skupiny - jedna skupina je založena na indukci krvácení z dělohy po podání progesteronu nebo preparátů, které obsahují jak progesteron, tak estrogen. Tyto testy provádí tedy lékař a nejznámější z této skupiny je testování pomocí podání 60mg Agolutinu v injekci. Pokud žena není těhotná a došlo jen např. k určitému hormonálnímu cyklickému výkyvu, nastane krvácení. V případě těhotenství ke krvácení nedojde. Druhá skupina, na jejímž mechanismu pracují i komerční těhotenské testy, je založena na detekci choriového gonadotropinu (HCG) v moči či v séru těhotné ženy. Výhodou této druhé skupiny testů, které lze tedy provést jak v ordinaci lékaře, či případně již doma s pomocí některého ze zakoupených testů, je jejich rychlost a jednoduchost, značná citlivost a tím pádem i spolehlivost, takže test je pak pozitivní již za několik dní po vynechání prvé menstruace.

U testů, které zakoupíte v lékarně se můžete obecně dobrat několika výsledků. Za normálních okolností by se měl, v případě, že k otěhotnění nedošlo, ukázat jeden barevný (barvy jsou test od testu jiné) proužek. Pokud se při testu neukáže žádný, znamená to, že jde o špatný nebo příliš starý, vyexpirovaný test. Pokud se ukáží proužky dva, jde o test, který je funkční a těhoteství bylo prokázáno.

Testy dostupné v českých lékarnách můžeme rozdělit dále do skupin dle doby použití (tedy doby, kdy je možné test udělat - ve kterou denní dobu, a jak brzy po vynechání menses je možné udělat první zkoušku - některé testy se nedoporučuje dělat dříve než týden po vynechání menstruace, některé však mohou pozitivní výsledek ukázat třeba den před nebo den po termínu krvácení), rychlostí s jakou svůj výsledek ukáže (nejrychlejší testy dokáží zobrazit proužky do 1 minuty, ale většina z testů potřebuje cca 5 minut), citlivostí (ta v hodnocení odpovídá rozmezí dnů, kdy je možné nejdříve test použít) a konečně cenou (ty jsou skutečně různé a ne vždy platí, že nejdražší je nejlepší).

Mnohokrát se již stalo, že test ani v době, kdy je podle příbalového letáku doporučeno, těhotenství neprokázal, ale žena těhotná byla. Zpravidla jde o situaci, kdy se miminko stále "nedohodlo" s imunitním systémem matky a stále bojuje o přežití. Další vysvětlení může být takové, že uvedení výrobce o dnu testování je přeceňeno a je třeba pár dnů, kvůli zvyšující se koncentraci HCG, ještě počkat. Pak se těhotenství prokáže. Jsou poměrně známé a asi časté i případy, kdy žena, která vytoužené těhotenství záhy po termínu nedostavivší se menstruace zachytí, nakonec pak se zpožděním několika dnů krvácet začně a dojde pak k časnému spontánnímu potratu. Odborné studie odhadují, že takovým způsobem končí cca 20% těhotenství, a zpravidla je to z důvodu těžkého poškození oplozeného oocytu, resp. spojení vadných gamet, které takto záhy svůj vývoj, byť již v podobě lidského jedince, ukončily.

Je tedy potřeba dodržovat určité zásady, jako např. odebrat moč přesně dle návodu buď do čisté nádoby, která je beze stop čistícího prostředku apod., raději před testem nepít, aby moč a tím i koncentrace HCG nebyla rozředěna, využívat k testování ranní moč, kdy dochází k nejlepším a nepřesnějším výsledkům a mít trpělivost v čekání na radostný, či méně radostný proužek.

Z testů, které je možné na našem trhu zaregistrovat jmenujme např. Baby test za cca 45 Kč, který lze provést již 2 dny po vynechání menstruace, Gravitest za asi 54 Kč, který klidně zkuste již 7. den po oplozujícím pohlavním styku (znáte-li samozřejmě přesný den), Clearblue za asi 190 Kč, který je možné užít 1. den po vynechání menses a dokonce lze dle návodu proužek jen přidržet v proudu ranní moče a netřeba tedy zachytit moč do nádobky nebo můžete zkusit test od českého výrobce z Pardubic s názvem Axiom hCG za asi 35 Kč, který lze taktéž jako předchozí zkusit již den po vynechání menses, ale je nutné použít ranní moč zachycenou v nádobce.

Pro nákup některého z testů by měly být zváženy tedy všechny výše uvedené okolnosti a výběr by se měl orientovat nikoliv podle ceny, nýbrž dle následujících bodů:

  • časový údaj, kdy je možno test použít nejdříve (upřednostňujte takové testy, které neslibují např. že Vaše případné těhotenství indikují již 5. den po poteciálně oplozující souloži, protože v tomto případě jde o lež - embryo se v děložní sliznici zahnízdí až zhruba 6 - 8 den po oplození a teprve tehdy se začíná HCG produkovat - ale zaměřte svůj výběr na testy, které nabízejí klasicky první možnost vyzkoušení den a více po menstruačním termínu, kdy se krvácení nedostavilo)

  • pohodlí při testování (rozlišujte mezi způsobem testu, zda je potřeba zvláštní nádobky, kterou si musíte sehnat navíc nebo zda je přibalena, musíte-li měrit způsobem namáčení papírku do tekutiny či je potřeba užít většinou přibalené pipety a nakapat na speciální destičku, nebo zda se může testovací papírek nechat jen krátkou dobu pod proudem ranní moči apod. Berte v úvahu také požadavky některých výrobců, které požadují i časově náročnější testování, kdy je např. nutné nechat moč nejprve vychladnout na pokojovou teplotu atp.)

  • dobu oznámení výsledku (u většiny testů funguje mechanismus, který pozitivní výsledek oznámí do méně než 1 minuty, ale negativní až za dobu i pětkrát delší. Někteří výrobci uvádějí dobu čekání na výsledek obecně 1 minutu - např. testy s názvem OneStep, ale zpravidla je tento údaj matoucí a nepřesný. Nejdelší doba čekání u testů na českém trhu je 10 minut. Neplatí, že čím delší doba čekání na výsledek, tím je test lepší a přesnější. Průměrná doba jsou 3 minuty.)

  • telefonní či emailovou linku výrobce (některé testy - např. Clearblue, zpravidla s vyšší cenou, nabízejí dokonce spojení na linku výrobce, kam se můžete v případě pochybností či dotazu kolem testu či jeho výsledku obrátit. Zdaleka to není pravidlem, ale pro některé ženy, které mívají s testování problémy nebo zkoušejí test poprvé to může být užitečné.)

  • cena výrobku (neplatí rovnice, která by udávala, že čím vyšší cena, tím lepší test. Průměrná cena gravitestů na českém trhu je 75 Kč, nejdražší test stojí asi 190 Kč, nejlevnější pak 35 Kč. U dražší testů zkoumejte, v čem jsou lepší. Uvedený test Clearblue s linkou pomoci od výrobce má právě tuto službu zřejmě zahrnutu v ceně. Zkoumejte, zda cenově náročnější test Vám nabízí něco více - přibalenou nádobku, pohodlnější testování, možnost testovat nejen z ranní moče, ale i kdykoli během dne apod. - určitě se ale neřiďte údajem o 100% přesnosti výsledku, protože komerční testy takové přesnosti dosáhnout nemohou. Velmi přesné testy nebývají zdaleka ty nejdražší.)

Těhotenské testy jsou na našem trhu tedy zastoupeny ve velkém množství a dostatečném výběru. Teď, když čtete tento článek už ale zhruba další dva nové typy testů vznikly. Zmapovat tedy dokonale dostupné gravitesty není dost dobře možné. Záleží vždy na mnoha, v zásadě individuálních zkušenostech, které pak dotvářejí spokojenost uživatelky.

Napište nám, jaké máte zkušenosti s jednotlivými testy...

Názory k článku (207 názorů)
Testy Vlaďka 24let, konec 9 týdne prvního těh. 21.6.2001 11:47
těhotenské testy Marta-26 let 5.9.2001 11:39
*Re: MARTĚ: těhotenské testy Janina, 25let, s minibroučínkem (?) 5.9.2001 11:45
*Re: těhotenské testy Alexandra, 13. týden 5.9.2001 13:32
do ktere skupiny asi patrim? Iva -bez deti 7.12.2001 8:47
*Re: do ktere skupiny asi patrim? HZ 7.12.2001 9:58
*Re: do ktere skupiny asi patrim? sally 7.12.2001 17:16
Pochyby u gravitestu Pavla K.,dosud bezdětná, 22 let 10.3.2002 10:19
HCG testy Jitka 15.5.2002 12:19
Moje zkušenosti s testy třech značek Jára 28.6.2002 13:1
*Re: Moje zkušenosti s testy třech znač... Petra S., 28.6.2002 23:6
**Re: Moje zkušenosti s testy třech zn... Lukáš 28.6.2002 23:25
*Re: Moje zkušenosti s testy třech znač... Aneta 28.12.2002 15:1
*Snažení o mimi, těhotenské příznaky Veronika M.  24.2.2004 15:49
**Re: Snažení o mimi, těhotenské přízn... Deni+František+Ella 24.2.2004 19:26
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Kačule 25.2.2004 12:48
****Těhotenské příznaky Lucka 22(zatím bezdětná) 25.5.2004 9:48
*****Re: Těhotenské příznaky Kamila B+ Honzík10/04 25.5.2004 10:55
*****Re: Těhotenské příznaky Vlastina 25.5.2004 19:27
******Re: Těhotenské příznaky Lucka 22(zatím bezdětná) 31.5.2004 9:34
*******rada pro všechny, hlavně t... Lenka, 16 27.9.2004 20:47
********Re: rada pro všechny, hl... Lucie + Honzik 27.9.2004 22:51
*********Re: rada pro všechny, ... Mimi, 2 holčičky 28.9.2004 10:20
********Re: rada pro všechny, hl... Raketka 28.9.2004 15:26
*********Re: rada pro všechny, ... Hanka 29.9.2004 19:45
*********Re: rada pro všechny, ... lena 30.9.2004 3:11
**********Žaludeční bublina?? Lee,20.tt 30.9.2004 14:15
**********Re: rada pro všechny... Denča 25.tt 30.9.2004 18:20
**********Re: rada pro všechny... ZuzanaBB 3 deti a jeden drobček 5.5.2006 13:4
*****Re: Těhotenské příznaky Pavla 26.5.2004 9:25
**Re: Snažení o mimi, těhotenské přízn... Žaba (Darek, Alan a Dora) 24.2.2004 21:45
**Re: Snažení o mimi, těhotenské přízn... Bára, Lukáš 6 let 26.2.2004 14:0
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... jana mala 2dospele deti 24.3.2004 9:9
**Re: Snažení o mimi, těhotenské přízn... Soňa, snažilka 14.5.2006 16:29
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Karmelka 14.5.2006 21:57
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Denča7 15.5.2006 13:2
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:27
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
***Re: Snažení o mimi, těhotenské pří... Soňa, snažilka 16.5.2006 11:30
****Re: Snažení o mimi, těhotenské p... Soňa, snažilka 17.5.2006 19:31
*****Re: Snažení o mimi, těhotenské... Soňa, snažilka 24.5.2006 14:47
*Re: Moje zkušenosti s testy třech znač... MartinaH. 27.3.2004 11:11
**Re: Moje zkušenosti s testy třech zn... Lenka a dcera lenka 28.4.2004 9:6
**Re: Moje zkušenosti s testy třech zn... Jana (dcera 15m) 31.1.2005 9:16
***Re: Moje zkušenosti s testy třech ... LinaJ+Radek7/04+Verunka5/06 1.2.2005 20:55
****Kp Lenka 2.2.2005 14:22
*****Re: Kp Radka 18.2.2005 14:18
Těhotenské testy Táňa, 4-letá dcerka Danielka 11.9.2002 14:54
*Re: Těhotenské testy Dáša, 3,5 ročná Valentínka 5.2.2003 8:28
**Re: Těhotenské testy Jiřule a 3 skřítkové 7.2.2003 14:11
**Re: Těhotenské testy martina 19.2.2003 9:53
***Re: Těhotenské testy Zuzava* 27.2.2003 16:57
***Re: Těhotenské testy neznámá (16) 10.12.2003 20:26
****Re: Těhotenské testy Tereza 15.8.2005 9:23
*****Re: Těhotenské testy tama 15.8.2005 9:33
*****Re: Těhotenské testy Danka 16.8.2005 9:1
******kopírování, scanování, faxov... Jitka 18.8.2005 10:41
*******Re: kopírování, scanování,... Lída,3 kluci a holka 18.8.2005 11:9
********Re: kopírování, scanován... Jitka 18.8.2005 12:55
*********Re: kopírování, scanov... Jana 21.8.2005 16:12
**********Re: kopírování, scan... Jana 21.8.2005 16:14
*Re: diky marketa,zatim bez deti 29.6.2003 10:6
**Jsem na tom podobně Soňa, Neratovice 17.9.2003 15:22
***Re: Jsem na tom podobně Medlyn, touzici po svym prvnim .... 24.9.2003 13:35
****Re: Jsem na tom podobně marketa,uz 1 dite... 9.5.2004 16:54
*****Re: Jsem na tom podobně Kamila 14.týden 9.5.2004 19:40
***Re: Jsem na tom podobně Ramca 2.11.2003 8:46
byl negativni.. Monika,26let,zatim bez deti 11.7.2003 1:36
těhotenský test Eva 14.8.2003 12:4
*Re: moje zkušenost s testováním Blanka 21.11.2003 11:58
**Nedočkavost stojí majlant Marcela, 26let 21.11.2003 12:46
***Re: Nedočkavost stojí majlant Ljuba 25let 14.1.2004 19:42
Těhotenské testy Renata 2.10.2003 13:50
Těhot. test - žádám o váš názor, radu zk... lenucha 14.10.2003 12:45
*Re: Těhot. test - žádám o váš názor, r... Radana,2 kluci 14.10.2003 12:58
TT - dotaz na daný příklad lenucha 14.10.2003 12:58
Těhotenské testy Verdula 26.11.2003 8:36
Těhotenský test Silvie, zatím bezdětná 3.12.2003 15:20
*Re: Těhotenský test Eva 30.1.2004 23:40
**Re: Těhotenský test Boadicea 31.1.2004 11:59
**Re: Těhotenský test Radka 11.2.2004 12:0
***Re: Těhotenský test Eva 11.2.2004 19:6
Krevní test - poradte Asi těhotná 5.2.2004 19:10
*Re: Krevní test - poradte Lanky 8.2.2004 13:28
Tehotna??? Sasa[28let] 8.2.2004 5:8
*PROSIM O RADU A POMOC! CIZINKA 30.4.2004 4:22
**Re: PROSIM O RADU A POMOC! Alena Peterová, bez dětí 22.1.2009 20:57
Těhotenské testy Lenorka (Ondra 10.7.06) 14.2.2004 6:17
*Re: Těhotenské testy ddandula,3 dětičky 14.2.2004 7:21
*Re: Těhotenské testy Marcela a Kačka 14.2.2004 23:32
*Re: Těhotenské testy Brblalka 16.2.2004 11:14
**Re: Těhotenské testy Kacena 17.2.2004 18:23
***Re: Těhotenské testy petra 29.2.2004 11:30
****Re: Těhotenské testy JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 29.2.2004 13:37
****Re: Těhotenské testy Léňa /syn Matýsek 3 roky a snad 6-tý týden ???/ 1.3.2004 20:57
*****Re: Těhotenské testy Martina,bezdětná 8.3.2004 20:43
******Re: Těhotenské testy Didísek 15.3.2004 16:52
*******Re: Těhotenské testy monika 22.3.2004 17:20
********Re: Těhotenské testy Didísek 24.3.2004 13:0
Těhotenský test zmoulinka 27.3.2004 21:21
*Re: Těhotenské testy Hanka 27, Viktorka 2 28.3.2004 0:11
*Re: Těhotenský test Petra (stále bezdětná) 3.5.2004 20:53
**Re:Co se stalo? Lucka 1.6.2004 13:58
***Re: Re:Co se stalo? Pavla 3.6.2004 7:13
****Re: Re:Co se stalo? Pavla 3.6.2004 7:25
6 den po vynechání MS Radka 9.4.2004 14:27
těhotenské testy Lenka a dcera Lenka 28.4.2004 8:28
*Re: těhotenské testy Lucka 30.4.2004 9:4
**Re: těhotenské testy Lenka a dcera Lenka 30.4.2004 13:5
***Re: těhotenské testy Lucka 1.5.2004 12:45
****Re: těhotenské testy Lenka a dcera Lenka 3.5.2004 14:4
*****Re: těhotenské testy Lucka 4.5.2004 15:22
******Re: těhotenské testy Lenka a dcera Lenka 4.5.2004 18:14
******žádost o radu Iva- zklamaná 16.6.2004 20:9
*******Re: žádost o radu Elli 16.6.2004 20:30
********Re: žádost o radu Iva zklamaná 18.6.2004 10:13
*********Naprosto Vás chápu!!!!... Romča 20.9.2004 0:33
*Re: těhotenské testy Kateřina 10.5.2004 9:29
**Re: těhotenské testy Lenka a dcera Lenka 10.5.2004 22:18
***Mám alebo nemám???? Martina,30,snažilka 17.6.2004 13:5
****Re: Mám alebo nemám???? Kateřina+2 kluci+ holčička 17.6.2004 14:16
*****Re: Mám alebo nemám???? *Martina*snažilka*od 5/2002* 18.6.2004 7:33
******Re: Mám alebo nemám???? Kateřina+2 kluci+ holčička 18.6.2004 11:12
*******Re: Mám alebo nemám???? *Martina*snažilka*od 5/2002* 18.6.2004 13:30
****Kouření v těhotenství melísek 10.10.2004 12:52
TT při nepravidelné menstruaci Katka- zatím nic :o) 11.6.2004 11:28
*Re: TT při nepravidelné menstruaci . 11.6.2004 13:18
TT Seratec Direct Petra Ester K. 23.6.2004 13:35
TĚHOTENSTVÍ lLucie 2.9.2004 15:14
*Re: TĚHOTENSTVÍ Janina, snazilka 26.10.2004 14:44
těhu testy Helena (27) 13.9.2004 11:9
*Re: těhu testy Vlasti 26 15.9.2004 18:26
** těhu testy Pet,23let 16.9.2004 9:46
**Re: těhu testy Helena (27) 24.9.2004 10:46
*Re: těhu testy Helena (27) 17.9.2004 7:19
**Re: těhu testy Daniela pozitivni test...-) 31.1.2005 13:58
Menstruace nebo ne Dája,2děti 27.10.2004 13:52
*Re: Menstruace nebo ne Karlička 19.11.2004 11:42
**Radost nebo zklamání Denka zatím nic 25.11.2004 11:23
***Re: Radost nebo zklamání Duli 25.11.2004 14:25
****Re: Pro Duli Denka zatím nic 26.11.2004 10:53
*****Re: Pro Denku Duli 29.11.2004 13:8
******Zjištěno dnes - jsem těhotná... Markéta, 35 let, v očekávání 1.12.2004 20:48
*******nevim na cem jsem Daniela - bezdetna 6.12.2004 18:41
*******nevim na cem jsem Daniela - bezdetna 6.12.2004 18:44
********Re: nevim na cem jsem ¨Denka 7.12.2004 16:11
*********Re:pro Denku daniela 7.12.2004 19:29
*******Re: Zjištěno dnes - jsem t... Jana P. 6.12.2004 19:26
********Možná jsem těhotná, dnes... Ivana, zatím bezdětná 7.12.2004 15:51
*********Re: Určitě to dnes výj... Lenka Hotařová 24.1.2005 19:58
*******Re: Zjištěno dnes - jsem t... Denka 7.12.2004 16:2
********Re: Zjištěno dnes - jsem... Alena Peterová, bez dětí 22.1.2009 21:8
*********Re: Zjištěno dnes - js... kili 22.1.2009 21:17
*******Re: Zjištěno dnes - jsem t... Zuzka Zava, bezdětná 9.12.2004 9:34
*******Re: Zjištěno dnes - jsem t... Mici,30 25.12.2004 22:53
******Pro Duli Denka 7.12.2004 15:58
*******Re: Pro Denku Duli 9.12.2004 17:14
********RE.Pro Duli Denka 14.12.2004 16:52
*********Re: Pro Denku Duli 16.12.2004 14:19
**********v očekávání Míša 29.12.2004 14:57
***********Re: v očekávání daniela 3.1.2005 13:33
************Re: v očekávání Alena 27, 4tt 4.1.2005 9:51
*************Re: v očekáván... Šárka 6.2.2005 19:3
**************Re: v očekáv... Andrea, 1 puberťák, ):  7.2.2005 9:42
*************solárium ano č... Katka,27,4 tt 22.2.2005 17:30
**************Re: solárium... Lida +2 22.2.2005 17:41
*********Kdy si můžu udělat tes... Katka 26 - zatím bezdětná 9.7.2005 16:2
**********Re: Kdy si můžu uděl... Andy s klukama 9.7.2005 16:6
**********Re: Kdy si můžu uděl... Marge,Klárka02,Beátka07 15.5.2006 11:20
Těhotná ano či ne Lea, bez 10.5.2005 15:50
*Re: Těhotná ano či ne Nikoušek 10.5.2005 17:0
*Re: Těhotná ano či ne Alena Peterová, bez dětí 22.1.2009 21:0
možná už Simona Levová 12.5.2005 1:39
možná už Simona  12.5.2005 1:40
možná už Simona  12.5.2005 1:55
*Re: možná už Žaneta 9.8.2005 9:33
**Re: možná už Daniela, 3leta dcera 9.8.2005 10:3
***Re: možná už Tereza, 26 let,bezdětná 8.11.2005 12:55
****Re: možná už martina 9.11.2005 16:22
****Re: možná už martina 9.11.2005 16:31
*****Re: možná už Majka 12.11.2005 0:58
******Dvě čárky Ajka 21.11.2005 13:12
*******Re: Dvě čárky martina 22.11.2005 16:57
*******Re: Dvě čárky martina 23.11.2005 17:11
****Re: možná už majka 14.11.2005 23:2
Nepřesné testy Dáša S. 24.10.2005 11:47
brisko martinaZ 24.11.2005 16:41
otěhotnění po vysazení antikoncepce Sojina 3.3.2006 14:32
gynekog Praha Michaela bezdětná 29.3.2006 14:20
Těhotensko testy verca 11.5.2006 9:26
*Re: Těhotensko testy PajaMM 11.5.2006 9:41
*Re: Těhotensko testy Martina 27.12.2006 15:2
*Re: Těhotensko testy Alena Peterová, bez dětí 22.1.2009 21:5
potíže s otěhotněním Pavča, jedno dítě...zatím 19.7.2006 18:31
těhotenství Pavla 1 dítě 12.5.2007 17:57
příznaky těhotensvtí od 22. DC? margarita 25.5.2007 15:15
*Re: příznaky těhotensvtí od 22. DC? kužlík 1.10.2007 19:52
testy Pepino Zora 9.7.2008 11:36
krevní testy - mohou se plést??? poraďte... Nasima+natali,šimon,matě,mariá 18.11.2008 16:46
*Re: krevní testy - mohou se plést??? p... Líza 18.11.2008 17:17
**Re: krevní testy - mohou se plést???... Líza 18.11.2008 17:18
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.