tisk-hlavicka

Pracující maminky mohou i nadále přijít o „rodičák"

28.4.2017 Janeska 3 názory

V novele zákona o státní sociální podpoře totiž poslanci nyní ponechali limit 46 hodin měsíčně.

Pokud budou chtít maminky s malými dětmi již od jejich útlého věku bez omezení pracovat a nepřijít o rodičovskou, nebudou to mít tak jednoduché.

V novele zákona o státní sociální podpoře totiž poslanci nyní ponechali limit 46 hodin měsíčně, t.j. maximální doba kdy může být dítě do dvou let v předškolním zařízení. Pokud by rodič tyto překročil, ztratí nárok na rodičovskou.

Již dříve byly zrušeny ostatní limity, které se týkaly především výše příjmů, ale "docházka do předškolního zařízení" stále zůstala.

Názor poslanců tentokrát nebyl ale zdaleka jednotný:

"Situace dál bude nahrávat movitým rodinám, které si mohou platit chůvu na 24 hodin denně, aniž by přišly o rodičovský příspěvek, zatímco samoživitelka, která na chůvu logicky nemá, může dát dítě do předškolního zařízení jen na 46 hodin týdně."

Michalea Marxová, ČSSD

"My jsme podle koaliční dohody podpořili například kratší rodičovské i jiné návrhy na lepší sladění rodinného a pracovního života, ale zrovna u limitu pro dvouleté děti si myslím, že by se to nemělo rozvolňovat až tak, jak si paní ministryně myslí. V tomto ohledu musíme myslet na děti, nejenom na rodiče."

Radka Maxová, ANO

Názory k článku (3 názorů)
Jen? withep 28.4.2017 11:40
*Re: Jen? Alena 28.4.2017 12:46
**Re: Jen? withep 28.4.2017 14:32
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.