| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Očkování

5.6.2008 19:53:42 gatto

Pan doktor demagog ;-)

´"Cituji: "Rodiče by se neměli nechat odradit nezodpovědnými výzvami a měli by dbát na to, aby jejich děti absolvovaly všechna pravidelná očkování obsažená v očkovacím kalendáři."
Nevím, kdo je zodpovědný a kdo nezodpovědný, ale na "západě" je toto očkování pouze dobrovolné, nikoliv povinné, takže asi k tomu bude důvod, že? A problémy tam s tím nemají a nikdo nikoho neobviňuje z "nezodpovědnosti" jako české orgány a čeští lékaři.
"Bránit očkování svých dětí je totéž, jako zanedbávat jejich péči nebo vědomě poškozovat jejich zdraví."
Velmi manipulativní, český Veřejný ochránce práv má na to jiný názor a domnívá se naopak, že neočkování dítěte automaticky NENÍ zanedbání péče. Asi si ombudsman bere příklad hlavně ze zahraničí, kde je mnohem větší respekt k lidským právům. A myslím si, že Motejl je mnohem větší kapacita...

"Před zavedením povinného očkování umíraly v České republice tisíce dětí na infekční onemocnění a mnoho dalších trpělo jejich následky (záněty mozkových blan nebo slinivky v důsledku příušnic u dětí, postižení plodů v důsledku zarděnek, smrtící komplikace s krvácením do plic v důsledku spalniček a tak dále)."
Škoda, že pan doktor opoměl zmínit, že před zavedením povinného očkování rovněž byla špatná a nedostatečná výživa dětí, nedostupná lékařská péče, špatné hygienické podmínky a že ony nemoci začaly mizet se zlepšováním těchto parametrů již před zavedením povinného očkování.

"Kdo viděl dítě dusící se v záchvatech dávivého kašle, ten o významu očkování zcela jistě nepochybuje. Tuto "příležitost" měla řada rodičů v Anglii, kde v důsledku nízké proočkovanosti dětí propukla před několika lety epidemie dávivého kašle. V Rusku probíhá epidemie záškrtu už od počátku devadesátých let. Díky vysoké migraci obyvatel ze zemí s výskytem infekčních nemocí do Evropy význam očkování stále stoupá. Dalším důvodem pro očkování je i zvyšující se odolnost některých bakterií proti antibiotikům, která se tak stávají neúčinnými. Proto prevence očkováním může být v blízké budoucnosti u řady infekčních onemocnění jediným možným řešením."
Pokud chce být pan doktor nestranný, proč nezmíní i vážné komplikace a úmrtí po očkování, které se v zahraničí odškodňují státem, ale u nás se k tomu nikdo nemá. Když se něco stane, tak se lékaře pouze limitují na konstatování, že to s očkováním nemělo nic společného. Zkusme přemýšlet, proč v jiných zemích tato očkování povinná nejsou...

"Jsem také otcem 3 letého dítěte a nikdy bych si nepočínal tak nerozumně, abych se bránil jeho očkování proti závažným nemocem."
Někdo jiný má jiný názor na to, co je to "rozum" a "zodpovědnost"...
Odpovědět
Názory k dotazu (4 názorů)
Re: Očkování MMR Veronika Novotná 26.11.2000 10:14
Re: Očkování MMR MUDr. Martin Neumann 23.3.2001 19:43
Re: Očkování MMR MUDr. Martin Neumann 23.3.2001 19:55
*Pan doktor demagog ;-) gatto 5.6.2008 19:53

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.