| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Normální porod po dvou porodech CS

28.10.2000 23:59:00 Jana Novotná, dva synové

Re: Císařský řez - mohu rodit po dvouch cisarskych porodech?

Ahoj Magdo,
dovolte mi citovat z med. učebnice Efektivní péče v perinatologii ( M. Enkin,M.J.N.C.Keirse, M. Renfrew, J. Neilson ), vydalo Oxford University Press. Knihu můžete koupit např. v Praze v Lipové ulici.

Před nedávnem platilo u porodníků jedno DOGMA a to " JEDNOU CÍSAŘ, VŽDY CÍSAŘ ". V současné době jsou tyto praktiky podrobovány kritice a tato porodnická praxe se začíná měnit. A to se týká i otěhotnění po dvou císařských řezech.

v kapitole: 38 Porodní mechanismus a porod po předchozím císařském řezu

v odstavci:
38.4.1 Více než jeden předchozí císařský řez
cituji:
Dostupná data z pokusů o spontánní porod( vaginální) žen s více než jedním cís. řezem v anamnéze ukazují, že výsledný poměr vaginálních porodů se při srovnání se skupinou žen, které prodělaly jen jeden císařský řez, liší jen málo. POKUS O SPONTÁNNÍ POROD BYL ÚSPĚŠNÝ U ŽEN, KTERÉ ABSOLVOVALY TŘI I VÍCE CÍSAŘSKÝCH ŘEZU!!!( No, vidíte a u nás by někteří gynekologové po druhém císaři rovnou povinně sterilizovali a ještě by Vám to třeba ani neřekli )
Frekvence dehiscencí ( to je rozestoupení děložní rány ) děložní jizvy žen s více než jedním císařským řezem v anamnéze je o něco vyšší než u žen jen s jedním předešlým výkonem, ale všechny dehiscence v publikovaných sestavách byly bezpříznakové a neprovázely je vážné následky. V těchto sestavách byla nulová mateřská i perinatální mortalita ( úmrtnost ). Nebyla nalezena ani specifická souvislost jakékoli mateřské nebo dětské morbidity(nemocnost) s několikanásobným císařským řezem v anamnéze.
Protože počet případů je stále malý, nemáme k dispozici žádný opravňující důkaz, abychom ženu, která prodělala více než jeden císařský řez, ošetřovali jiným způsobem než s jediným cís. řezem v anamnéze.

Tak, a teď to chce najít jen dobrého ( osvíceného ) gynekologa, který by do toho s vámi šel. Jak by byl veden váš třetí porod,je otázka. Záleží na mnoha faktorech např. jak byly vedeny řezy na děloze po předchozích císař. řezech....to se v učebnici také řeší, ale tento příspěvek by byl už hodně dlouhý. Je lepší si to přečíst přímo v učebnici.
Jana

Odpovědět
Názory k dotazu (4 názorů)
Re: Mohu rodit po dvouch cisarskych poro... prof.Zacharidis,Apolinar 30.12.1999 0:0
*zrasty po cisarskom reze Jarmila, 1 dieta 3 roky 18.7.2001 18:14
Re: Císařský řez - mohu rodit po dvouch ... Jana Novotná, dva synové 28.10.2000 23:59
*Re: Císařský řez - mohu rodit po dvouc... Hana, dva kluci 4r a 2m 13.3.2008 20:48

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.