| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Leidenská mutace - otěhotnění a donošení miminka

23.10.2002 19:29:43 Petra

Re: Leidenská mutace - otěhotnění a donošení miminka

Dobrý den,

právě jsem si přečetla váš článek a dost mě vyděsil, protože jsem v 16 týdnu těhotenství a díky skoro náhodě u mě také přišli na trombofílii typu Leiden. Vyšetření krve jsem prodělala ještě před otěhotněním a to vzehlem k tomu, že tuto nemoc zjistili u mojí maminky, která s touto nemocí bez jakýchkoliv problému žije dotěď ( skoro 50 let ), porodila dvě zdravé děti a vše bez komplikací.
Mě zatím stále uklidňují, že vzhledem k tomu, že nemám žádné problémy, tak se není čeho bát. A v posledním trimestru, že si budu muset každý den píchat injekce, což mi řekli na hematologii na Homolce, můj gynekolog zase říká, že to není tolik nutné a že stačí pouze týden před a týden po porodu. Vzhledem k tomu, že jsem zjistila, že tato nemoc není příliš známá ani u doktorů a gynekologové se v ní příliš nevyznají, tak zatím pátrám sama na internetu a také hledám lépe informovaného gynekologa, protože chci být klidná. Našla jsem si na Internetu poměrně rozsáhlou a zajímavou studii o této nemoci, kde se můžete dočíct, jak by správně měli spotupovat vaši lékaři při této nemoci. Je to sice dosti odborné, ale co se týká problémů v těhotenství, tak je to myslím dost jasně napsané, takže podle mého byste s tímto mohla operovat i u vašeho doktora, případně si najít nějakého lepšího s většíma zkušenostma, což radši i já sama udělám a abych řekla pravdu začnu co nejdříve po přečtení vašeho článku. Informace, o kterým jsem psala najdete zde:
http://www.cls.cz/dp/2002/t163.rtf

Přeju Vám hodně štěstí a hlavně pevnou vůli a rozhodnost nenechat se od některých doktorů odbýt, kteří na sebe neberou žádnou zodpovědnost a s následky se musíte pak vypořádat sama.

Petra
Odpovědět
Názory k dotazu (5 názorů)
Kontakt na lekára v Brne. Miri 24.8.2002 18:56
Re: Leidenská mutace - otěhotnění a dono... Zuzka,3 děti 11.9.2002 13:24
Re: Leidenská mutace - otěhotnění a dono... Petra 23.10.2002 19:29
Re: Leidenská mutace - otěhotnění a dono... Dagmara Dostálová 22.9.2003 15:4
Re: Leidenská mutace - otěhotnění a dono... Eva 14.4.2006 18:8

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.