| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Reflux a pobyt v autosedačce

Re: Reflux

Dobrý den Šárko,
gratuluju k narození miminka.
K té části Vaší otázky, která se týká sledování televize a telefonování při kojení; třeba si to představte nebo si to můžete i vyzkoušet. Vy byste byla jako kojenec, a Váš muž nebo jiný dospělý by Vám dával napít z láhve, a přitom by sledoval, nevím, co ho hodně zajímá, třeba sportovní přenos, a zkusila byste sledovat své pocity, a taky třeba, co to dělá s chutí k jídlu nebo zda se objevují nějaké pocity okolo žaludku...
Stručně řečeno, pokud maminka věnuje dítěti při krmení v prvních měsících výhradní ničím nerušenou pozornost, není to ztráta času, ale velká investice pro další životní jistotu a stabilitu dítěte. Dítě samozřejmě v této době není schopné si své pocity formulovat ve slovech, ale přibližně je to informace o tom, že je vítáno, a že má právo na své místo na světě a na čas svých blízkých. Že může být klidně tady, právě teď a nemusí později hledat, kde vlastně má to své místo.
Druhá věc je, že někdy se u maminek objevují emoce, kterým samy nerozumějí nebo jim nejsou příjemné, zneklidňují je, a od nichž se právě třeba tím sledováním televize nebo dalšími aktivitami mohou trochu odpojit. Pak si myslím, že je moc potřebné, aby maminka měla možnost si o tom s někým vstřícným aspoň popovídat.
Mějte se hezky.
Odpovědět
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Reflux Mgr. Silvie Nedvědová 30.6.2000 0:0

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.