| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Celkem 36 názorů.
 Jana Skalová, chlapeček 11.týden 
  • 

Vojenská porodnice Plzeň 

(15.3.2000 22:26:02)
Ve vojenské porodnici v Plzni jsem
porodila 31.12.1999 našeho chla-
pečka Románka. Všichni se k nám
chovali moc pěkně. Musím říci, že lepší péči o mne i o Románka si
neumím představit. Manžel byl u po-
rodu, jeho přítomnost mne moc pomohla. Pro něj to bylo velice
náročné, když viděl, jaké bylo
zdlouhavé, než náš chlapeček přišel
na svět.Musím především ocenit prá-
ci dětských sester, které všem ma-
minkám pomáhají, aby kojily. Mě ve-
lice pomohly, protože jsem měla
zánět prsu (pomohly nejen po stránce odborné, ale také příjemným
slůvkem, což mi v této situaci
velice pomohlo). Pokoje jsou moc
pěkné. Jsou pro dvě maminky.
Příslušenství je společné pro dva
pokoje.Za pobyt se platí 2000,-Kč +
500,-Kč za tatínka u porodu, ale
myslím si, že stojí za to tuto částku zaplatit.Ráda odpovím na dodazy.
Jana
 Eva, syn Jirka , 2,5 roku 
  • 

Příjemné prostředí 

(31.1.2001 9:07:10)
Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s touto porodnicí. Je to malé, příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma. Sestřičky i lékaři jsou velice milí a vsřícní. Na pokojích je téměř komford. Byla jsem moc spokojená a určitě se sem ještě vrátím.
 Jana, 24 let, skoro dvouletý Stáník 
  • 

Ty nejlepší zkušenosti 

(14.6.2001 23:21:00)
Takže pro všechny maminky, které se rozhodují pro Vojenskou porodnici a chtějí se taky dozvědět něco od toho, kdo porodem už prošel (doufám, že to nebude moc zdlouhavé a nudné) - hlavně pro Marušku, Petru a Annu:
Ve Vojenské jsem rodila v noci z 29.7. na 30.7.1999. Celý porod trval 18 hodin, takže žádný med, ale díky tomu, že tam se mnou byl manžel, jsem to nakonec zvládla. Od devíti do jedenácti večer jsem měla stahy pravidelně po 3 - 5 minutách, tak jsme se rozhodli, že radši pojedeme do porodnice, abych nakonec neporodila někde mezi dveřma;-) - jo, kdybych věděla, co mně čeká!
V jedenáct večer jsme dorazili, sestry a doktoři zrovna měli hrozně naspěch, protože letěli k císařskému řezu, tak jsme chvilku čekali. Absolvovala jsem klasiku - holení, klystýr, monitor, vyplnění dotazníku apod., což mi ani nevadilo, dá se to přežít. Spíš mi vadilo to, že při celé té proceduře se mnou nemohl být manžel (poslali ho na chodbu), ale je pravda, že jsem proti tomu neprotestovala, protože jsem byla ze všeho děsně vykulená, možná kdybych se ozvala, že by ho tam nechali. Nepříliš příjemné bylo taky to, že na vyplňování všech těch veledůležitých údajů sestry na příjmu dost spěchaly a nenechaly mně ani moc přemýšlet, byly hned nervózní. Ale to asi záleží taky na tom, na koho člověk zrovna natrefí. Koneckonců, na tom porodu a tom, co se děje okolo něj zas až tak nesejde (myslím si já), důležitější je pobyt na oddělení šestinedělí a ten byl ve Vojenské porodnici na jedničku!!!
Dál. Doktorka mě vyšetřila, konstatovala, že ještě moc otevřená nejsem a pokud všechno bude probíhat hladce, mohla bych porodit nejdřív tak v 8 hodin ráno. Celou noc jsem strávila na "hekárně" (velmi pohodlné a příjemné), kde jsem měla 2 gumové míče, žebřiny, sprchu a postel, takže jsem si ulevovala jak se dalo, dokonce se mi někdy podařilo mezi stahy i na pár vteřin usnout (!).Ráno okolo 5. hodiny doktorka navrhla, že mi píchnou plodovou vodu, to prý porod urychlí a snad taky zesílí stahy. Kupodivu se jí to nepodařilo - byla jsem moc stažená, ale asi za půl hodiny nato mi voda praskla samovolně.
Dalších pár chvilek probíhalo ve znamení stěhování se z hekárny na porodní sál a zpět, protože mezitím přišly asi dvě maminky po mně a rodily skoro hned. Ten pocit byl pro mně osobně dost deprimující - říkala jsem si "a kdy už to konečně budu mít za sebou i já?". Pak (asi od 7 hodin ráno) jsem už zůstala s manželem pořád na porodním sále. Doktorka se totiž rozhodla, že mi píchne kapačky (předpokládám, že oxytocin) na zesílení stahů. Měla jsem sice stahy po 3 minutách, ale slabé. Taky mně připojili na monitor.
Do té doby jsem si říkala, že všechno probíhá tak, jak má a jak to píšou i v knížkách - i rozdýchávat bolesti se mi dařilo docela dobře, takže nebyly tak nesnesitelné. Ovšem to, co jsem si užila při těch kapačkách, to se absolutně nedalo vydržet. Začala jsem omdlívat, tak mi museli dát kyslík a pak mi sami navrhli epidurál (ten jsem dostala asi v 9 ráno). Byl perfektní, protože mně asi tak na 3 hodiny téměř úplně zbavil bolestí a po úplném dokapání ještě chvíli účinkoval. Cítila jsem víceméně jenom tlaky a slabou bolest a doufala jsem, že mi to pomůže i v tom otevírání. Ve Vojenské hradí epidurál plně VZP, takže i v tom je to plus (doufám teda, že tomu tak je i teď, možná by nebylo od věci se zeptat).
No, zkrátím to na (snad) únosnou míru - ty půllitrové kapačky, z nichž každá kape asi 3 hodiny, do mně nalili ještě dvě. Při té poslední jsem se už modlila, abych porodila včas a začala dokonce uvažovat i nad císařským řezem, protože za celou tu dobu jsem se otevřela snad jenom o dva centimetry. Na ten císařský řez jsme se ptali a doktor, který měl zrovna službu, říkal, že oni dělají císařské řezy jenom ve skutečně urgentních případech, např. když klesá tepová frekvence dítěte nebo kdybych se začala zase nějak výrazně zavírat, a že mně tudíž v podstatě nezbývá nic jiného, než abych porodila normálně, ať se děje co se děje. Mezitím tam ve vedlejším sále porodily další 2 maminy, co přišly po mně (a za celou dobu mého porodu se tam vystřídaly 3 směny sester a doktorů).
Permanentně jsem byla napojená na monitor, ale naštěstí jsem nemusela ležet, seděla jsem na míči, hopsala jsem (což prý pomáhá při otevírání) a občas jsem si stoupla a v mezích možností se prošla, kam až mi to hadičky od kapačky dovolily, abych úplně nezdřevěněla. Dost dobře nechápu, jak můžou v knížkách psát, že se dá při bolestech procházet (je ale fakt, že když jsem byla ještě na hekárně, tak jsem se procházela poměrně v pohodě, asi to platí pro normální bolesti a ne ty "oxytocinové"). Malý Stáníček měl pořád k mé velké radosti srdíčko jak zvon, evidentně se na něm ta dlouhá doba nijak výrazně nepodepsala.
Pak se porod najednou rozjel a hned se seběhla skupina doktorů a sestřiček a počínali si jako naprosto dokonale sehraný tým. Pomáhali, jak se dalo a snad ani ne za 20 minut byl malý na světě (3750 g, 53 cm). Polohu při porodu jsem si sice tak úplně diktovat nemohla, ale v tom pololeže je možné si nechat trochu zvednout lehátko, takže člověk v podstatě rodí skoro v sedě. Opravdu nepříjemné byly nohy ve třmenech - alespoň zkušenost pro příště, že se musím ozvat. Můj celkový dojem z porodu a všeho okolo něj je ten, že sestry a doktoři dost věcí dělají rutinně, jako v jiných porodnicích, ale když má člověk nějaké konkrétní přání, tak ho respektují, pokud to jen trochu jde.
Sestra otočila malého bříškem dolů a plácla ho přes zadeček, protože patrně neřval (on se na ní podíval těma obrovskýma tmavýma očičkama - doteďka si to pamatuju - a šíleně se zamračil, pak řvát začal). Utřeli ho a přiložili mi ho k prsu. Ani ťuk. Ani pusinku neotevřel, jen se na mně pořád koukal (zvídavé dítko:-)). Tak tam na mně chvíli ležel a pak ho odnesli vykoupat a ošetřit. Dvě hodiny jsem ještě ležela na sále a pak mě odvezli na pokoj.
Věřte mi, že jsem byla upřímně ráda, že si Stáníka sestry nechaly tu první noc na novorozeneckém oddělení a daly mi ho až druhý den k polednímu - nemohla jsem se totiž ani hnout. Nosily mi ho jenom na kojení. Já to vůbec jako nějakou ztrátu nevnímala, věděla jsem, že se tam o něj postarají a aspoň jsem se trochu vyspala. Jestli nějaká maminka píše, že jí bylo líto, že jí nedali dítě hned od začátku na pokoj, pak asi ten porod probíhal trochu jinak než u mně, jinak si to vysvětlit neumím.
Za pobyt ve Vojenské porodnici se platí 2000,- Kč, ale určitě to stojí za to. Pokoje jsou po dvou, s televizí a telefonem, přebalovacím pultem pro miminka a takovou malinkatou vaničkou (dřezem) na koupání. Erárního prádla je dost, dětské kosmetiky taky, i vložek (klasické buničinové, každému prý nevyhovují, já osobně jsem si nestěžovala). Záchod a sprcha jsou pro dva pokoje společné, pěkně čisté. Všechno je moc hezké, barevně laděné do růžova, postýlky pro miminka jsou prosklené. Jediné, co mi trochu vadilo, byly poměrně vysoké postele (to je ale asi ve všech nemocnicích a pravděpodobně i v porodnicích) - jak jsem byla sešívaná, nemohla jsem se pořádně hýbat a vylézání na postel mi trvalo někdy i 5 minut. Další věc, kterou bych si dovolila Vojenské porodnici vytknout, jsou světla. Na noční kojení by se bývalo hodilo malé tlumené světýlko nebo lampička, což tam bohužel v době, kdy já jsem rodila, neměli - jenom poměrně ostrou zářivku nad postelí. Ale možná už je to jinak, přece jen - jsou to skoro dva roky... A navíc jsou to skutečně jen drobnosti, které můj celkový dojem rozhodně nekazí.
Co se mi naopak zamlouvalo moc, to bylo jídlo. Tedy záležitost, na kterou si stěžují beze zbytku snad všechny maminky, které rodí v jiných porodnicích. Žádné nemocniční blafy, pěkně možnost, vybrat si každý den ze 4 jídel - a přestože jsem hrozný "žrout", někdy byly ty porce tak veliké, že jsem je málem nemohla sníst! Sestřičky jsou báječné, vždycky ochotně poradí s kojením, mohla jsem na ně zazvonit třeba ve 2 v noci a pomohli mi malého přiložit k prsu - a to to ze začátku vypadalo, že se vůbec pít nenaučí, měl plné bříško plodové vody a zapadlou bradičku, takže se dlouho neuměl správně přisát! Navíc jsou všude na pokojích elektrické kompresorové odsávačky na mléko (se kterými sestřičky taky ochotně naučí zacházet), takže podle potřeby se může odsát, prsa netvrdnou a mléko se vesele tvoří, takže maminka i miminko odchází domů kompletně "rozkojení". S koupáním miminka pomáhá první noc sestra, pak už koupe maminka sama. Průběžně se sestřičky chodí ptát, jestli někdo něco nepotřebuje, prostě prvotřídní servis. Já měla snad jenom smůlu na spolubydlící, ale to by byla jiná kapitola... 10 kritérií pro porodnice se statutem BFH prostě Vojenská splňuje beze zbytku.
Co se týče porodnice na Slovanech,slyšela jsem, že tam jsou pokoje po 3, takže maminky ani miminka si tam spánku moc neužijou. Ale nevím, co je na tom pravdy. Každopádně já jsem ani necítila potřebu si to ověřovat a hned jsem se rozhodla pro Vojenskou.
Snad jen ještě poznámka pro Marušku - z porodu vůbec nemusíš mít nějakou panickou hrůzu. Příroda je milosrdná a každá maminka na ty bolesti a problémy nakonec zapomene a je ráda, že má krásné a zdravé miminko a dělá všechno jenom pro něj. I já už teď pomalu plánuju pro Stáníka sourozence:o)
 Dáša a Honzík, 2,5 roku 
  • 

Re: Ty nejlepší zkušenosti 

(30.3.2003 21:31:54)
Chtěla bych se také podělit o své zážitky s pobytem ve Vojenské nemocnici v Plzni, i když Honzíkovi v červenci budou už 3 roky a ne všechno si už tak dobře pamatuji. Po přečtení zážitků Jany s jejím porodem Stáníka se mi ale spousta věcí vybavuje... Samotný porod od chvíle kdy mi praskla voda (předtím to byla "brnkačka") trval 16 hodin, stejně jako Jana jsem měla slabé stahy, dostala jsem 3 kapačky a byla vděčná za epidurál. A taky stejně jako ona nemůžu říct nic jiného,než že jsem byla jen a jen spokojená, jak se všechny setřičky i lékaři ke mně chovali!!
Manžel byl také u porodu a byla jsem moc ráda, že ho tam mám, protože jsem byla ze všeho vyjukaná a že porod (hlavně to, že se malému nechtělo ven)nebyl žádný med, to si pamatuji stále. Také se mi líbil názor Jany, že byla vděčná, když jí malého nedali hned, že si mohla odpočinout. Honzík se narodil o půlnoci a byla jsem také ráda, že mi ho přinesli až ráno. Vím, že je spousta maminek, které tento názor nesdílejí, ale já jsem si alespoň odpočatá mohla další chvilky s ním plně užít!
Pokud jde o následnou péči, nevzpomínám si na nic, co bych mohla "pohanit", protože se všichni opravdu chovali mile a domů jsme odcházeli s tím, že už jsem se nebála přebalování, koupání a ani kojení!!!! Pokud jde o další příspěvek (myslím, že Eva B.) ke kojení, tak já jsem Honzíka úspěšně kojila až do 19měsíců, takže u nás problém nebyl.
V červenci se těšíme, že k Honzíčkovi přibyde další miminko a já jen doufám, že ve Vojenské nemocnici budou mít místo a i naše druhé dítě se narodí právě tam.
 Vendy,Maty5/04Jony5/07 


Re: Re: Ty nejlepší zkušenosti 

(13.11.2004 19:23:37)
je to 6 měsíců co jsme ve vojenské nemocnici porodila dcerku.Musím, říct,že personál byl profesionální a prostředí nádherné.Všichni byli velice ochotní a vstřícní.Vřele doporučuji všem
 Eva B. 
  • 

Vojenskou nemocnici v Plzni ne! 

(18.10.2002 21:56:29)
Vojenskou nemocnici jako místo porodu nemohu doporučit-hlavně kvůli novorozenecké části.Přestože má porodnice titul Baby friendly hospital, maminky se zde kojit pořádně nenaučí a navíc statistiky o kojení jsou mírně řečeno nesprávné- všechny maminky jsou propouštěny jako kojící, přestože to ve skutečnosti vůbec nemusí být pravda! Pracuji s maminkami po propuštění z porodnice a bohužel tyto moje zkušenosti s vojenskou nemocnicí v Plzni nejsou ojedinělé. Slánka 


Re: Vojenskou nemocnici v Plzni ne! 

(18.5.2005 21:08:05)
Já naopak právě s pomocí při kojení mám nejlepší zkušenost. Mám vlemi malé a navíc silně vpáčené bradavky a přesto jsem synka od začátku kojila. Sestřičky si prostě daly tu práci a pomohli mi najít optimální polohu ke kojení, včetně toho, že mi poradily povytáhnout před kojením bradavky odsavačkou. Nakonec jsem Ondráška kojila i bez používání kloboučku. Dcerka se mi narodila v Táboře, přinesli mi jí až druhý den, nakrmenou, o odsavačku jsem žádala dva dny a o klobouček také. propouštěli nás s příkrmem a dcerku bohužel nekojím. Když jsem dala najevo, že se mi tento přístup nelíbí, bylo mi řečeno, že oni mají podstatně víc zkušeností než já. Porod ve Vojenské nemocnici mohu vřele doporučit protože péče o maminku při a po porodu a také o miminka je profesionální a nejen to je i velice lidská. Pokud bych měla ještě někdy rodit jedu do Plzně i kdybych si měla najmout taxík.
 Lenka B, syn Jakub 5 týdnů 
  • 

Nejde jen o prostředí 

(14.12.2002 17:35:03)
Protože jsem porodila svého syna teprve nedávno, jsou mé pocity stále živé. Já bych osobně chtěla poděkovat všem lékařům a sestřičkám v nemocnici, za jejich ochotu a pomoc, jak při porodu tak na pokoji pro šestinedělky. Já osobně se už příště vůbec nebudu rozhodovat kam rodit u mě je volba naprosto jasná.
Můj syn se narodil trochu předčasně a nám byla věnována veškerá péče. Dokázali jsme se přenést i přes problémy spojené s kojením a myslím si, že svým titulem Baby hospital se můžou právem pyšnit.
 kérka 


Vojenská nemocnice 

(14.10.2004 18:41:41)
ahoj,chtěla bych znát názor na vojenskou nemocnici,konkrétně na porodnici.Jsem sice teprve ve 4.měsíci,ale pomalu zjištuji kde porodím své první dětátko
 Mimi, 2 holčičky 


Re: Halo Plzeň, ozvi se! 

(14.10.2004 19:10:41)
Ahoj! Taky by mě zajímala Plzeň, ale asi se tam moc nerodí nebo maminky neholdují internetu :o) Podle toho co jsem slyšela, tak PRÝ by se Vojenská měla rušit a proto tam odsad jdou všichni lékaři pryč. Tuhle zprávu už ale slyším přes 2 roky a pořád nic.. Taky PRÝ by se měla spojit s FN Slovany, takže proč by lékaři odcházeli?? Jsem téměř rozhodnutá jít rodit tam, myslím, že podmínky jsou v Plzni všude podobné, akorát ve Voj. Ti k tomu mohou standardně nabídnout nadstandard.
Povídání o tom, že na Slovanech jsou "kapacity" mě nemotivuje, často tam mají takový frmol, že se Ti ty kapacity nemohou věnovat... + to prostředí mě odrazuje. Mám za to, že titul MUDr.má stále svoji váhu a nebo se už i v nemocnicích v krajském měste dělí lékaři na "fušaře" a ty "lepší", tak jako to často vídáme u obvodních lékařů??? Myslím, že je to stále jen o lidech - na jakou PA či lékaře narazíš... Jako druhou možnost bych volila Mulačovu nemocnici. Pokud to zvládneme, vydám se na prohlídku osobně, jsem ve 32.tt a do PLzně to mám trochu dále než za rohem, tak snad to zvládneme.
Šťastnou volbu všem maminkám!
MIMI
 ML 
  • 

"Děkuji!" pane primáři 

(8.12.2004 0:35:48)
16.12. to bude rok co jsem porodila ve VN Plzeň.Ještě dnes nedokážu psát všechny pedrobnosti.Nastoupila jsem s přenášením těhotenství,po pěti dnech marného vyvolávání porodu(na nic jsem nereagovala) přičemž upozorňuji že mi bylo 40 let a rodila jsem před 14 lety (dle pana primáře když jsem tehdy dokázala porodit dvojčata 3 a 3,5 kg,dokážu to i nyní) bylo na všechno pozdě.Moje holčička byla mrtvá.
 Hana Balcarová 4 děti 
  • 

Re: "Děkuji!" pane primáři 

(30.11.2005 11:26:03)
Jak to že byla mrtvá? Už nevím co mám dělat,každým dnem se mi blíží termín porodu 5.12.2005,15.7.2004 mi zemřelo jedno z dvojčat díky kvalitní péči dětského oddělení v Klatovech,porodnice je dobrá,myslela jsem si že VN v Plzni mi dává pro dítě jistotu,tak a teď tedy nevím.
 Bára02,Filip05,Bříško9-09 


Re: Re: "Děkuji!" pane primáři 

(30.11.2005 12:08:45)
Ahoj, pořád ještě v Plzni nejlepší péče o dítě zajistí Slovany..Je to tam ,,ošklivé,, , ale...Míša.
 Hana Balcarová 4 děti 
  • 

Re: Re: Re: "Děkuji!" pane primáři 

(7.12.2005 12:22:11)
Ahoj děkuji za odpověď ještě jsem neporodila a mám o čem přemýšlet.
 Janina + 2 špuntíci (21měs, 8týdnů) 
  • 

V porodnici "jako doma" 

(30.5.2005 22:17:44)
Mám s VN Plzeň ty nejlepší zkušenosti. Rodila jsem zde dvakrát. Poprvé císařským řezem kvůli poloze miminka koncem pánevním a nepostupujícímu porodu. Podruhé jsem chtěla rodit opět zde a fyziologicky. Bála jsem se, že mi podruhé automaticky udělají císařský řez a nebudou riskovat. Nakonec to dopadlo dobře. Porod mi vyvolávali, trval celý den, kontrakce jsem s manželem prodýchávala na balónu zabalená v peřině (teplo na kříž + masáž) nebo v horké sprše vestoje či na balónu. Díky těmto metodám tlumení bolesti, hodným lékařům a sestrám a psychické připravenosti porodit fyziologicky se nám narodila zdravá holčička. Druhá doba porodní trvala přes hodinu, PA neustále kontrolovala ozvy miminka a nakonec mi musel pomoci tlačit na břicho lékař i asistentky, aby se po zdlouhavém porodu dostala malá ven. Myslím si, že přístup lékařů a porodních asistentek je zde velmi laskavý a profesionální. Prostředí "jako doma", a to nejen na šestinedělí, ale i na porodnici. Myslím si, že žena při porodu potřebuje teplo a přítmí, pocit bezpečí a psychickou podporu. Toho všeho se mi zde při porodu dostalo - díky tomu jsem nepotřebovala i při tak dlouhém porodu epidurální analgezii. Příště bych volila opět VN Plzeň.
 Zdeněk Kácha - syn Adam 
  • 

Porodnice ve VN v Plzni a její osazení 

(16.6.2005 15:53:19)
Vybírali jsme porodnici, ve které přivedeme naše dítě na svět a pár jsme jich také navštívili. Vojenská nemocnice v Plzni se nám jevila jako nejlepší, (ikdyž jsme to měli 70 km) jak s přístupem tak vybavením. Při prohlídce byl personál velice příjemný a ochotný. Dne 9.3.2005 ráno začaly lehké bolesti, které se jenom prohlubovaly. Zavolal jsem do porodnice a ohlásil náš příjezd. Do porodnice jsme přijeli něco okolo 15hod. Po vyšetření mě doktor řekl, že je Kačenka na úplném počátku porodu a že to bude trvat dlouho. Kačence se nelíbil přístup při přijímání, prý stála nahá před sestrou, která seděla a neměla možnost si sednout a ani se obléci, bylo to pro ní nepříjemné. Po vyšetření šla na pokoj a mě řekli, že mě zavolají. Nemohl jsem zůstat a to mě mrzí, že jsem jí nemohl být oporou v té nejtěžší době a to je čekání. O půlnoci mě zavolala Kačenka, abych okamžitě přijel. Po příjezdu do porodnice mi sestra podala oblečení, ať se převleču a jdu na porodní sál. Tam už mě čekala Kačenka napojená na monitor. Doktor (bohužel si nevzpomínám na jméno) Kačce po mém příchodu propíchnul vodu a řekl že do půl hodiny rodí. Kačka začala rodit dříve. Zavolali doktora ten jí prohlédl a šlo se na věc. Já jsem pomáhal Kačence s dýcháním a opakoval jí věty, které říkala sestra. Rodila nás porodní asystentka a doktor jen přihlížel na správnost. Musím říct, že se mi její počínání líbilo, dál tam byly dvě sestry a dětská doktorka. 10.3.2005 0,55 jsme zjistili že máme kluka (což jsme při prohlídkách nechtěli vědět) a pojmenovali ho "Adam". Poté si Adama vzala dětská lékařka a začala očista a vážení. 4,370kg řekla sestra. Všichni nám poblahopřáli jakého máme zdravého a krásného kluka Adámka a doktor prohodil, že dostane zítra batoh a půjde do školy. Byla to nádhera. Ženu jsem políbil a poděkoval za nádherného syna Adámka.

Souhrnem: Co se týče mě tak probíhalo vše moc pěkně.Moje hodnocení 1*
Co se týče názoru Kačenky, tak se jí nelíbil přístup sester při přijímání a poporodní péče taky nebyla prý nijak valná. Hodnecení 2.

Chtěl bych poděkovat celému personálu porodnice ve Vojenské nemocnici v Plzni a přeji mnoho úspěchů.

Vojenskou nemocnici v Plzni můžu ze srdce doporučit.

Samozřejmě že jsou to pohledy chlapa, ale snad jsou také přínosem.

s pozdravem Zdeněk Kácha, syn Adam a Kačenka
 Alhambra 
  • 

Re: Porodnice ve VN v Plzni a její osazení 

(17.6.2005 9:16:12)
Chtěla bych se přiznat ke kladnému hodnocení VN v Plzni.Chtěla jsem tam rodit, bohužel miminko jsem velmi záhy potratila, protože se příroda tak rozhodla.Přijela jsem v noci a personál byl úžasný.Nejen, že nás nechali s manželem celou dobu až do odjezdu na sál spolu a on mi mohl být psychickou oporou, celou dobu se mi velmi diskrétně věnovala sestřička, která naprosto respektovala, že mě manžel drží v náručí.Takový hezký a citlivý přístup jsem nezažila.Všichni chápali jak mi je a přesto, že byli tři hodiny ráno byli velmi milí.Vím, že pan primář je vyhlášen jako kapacita a jako citlivý člověk, je to pak poznat i na všech ostatních.Děkuju Vám a až budu mít zase miminko v bříšku, tak do porodnice k Vám.
 Šárka a Honzík 
  • 

paráda 

(9.8.2005 8:24:44)
Ahojky,
jsou to dva měsíce co jsem rodila ve vojenské nemocnici.Měla jsem štěstí,že bylo místo! Všichni byli velice ochotní a milí,prostředí super.
Přístup k maminkám i miminkům perfektní.Lepší poporodní péči si neumím představit.
Vřele doporučuji
 jana,1kluk 
  • 

tesim se 

(5.1.2006 18:48:15)
pred 6roky jsem porodila meho syna ve vojenske porodnici prijela jsem ve3h. rano asestricky mi to davali mirne najevo uz pri prvnim vysetreni i privyzadani epiduralu jsem si pripadala ze trochu obtezuju pri samotnem porodu byly vpohode vsechno vynahradila poporodni pece personal se o nas velice dobbre staral ahodne radili akontrolovali spravne kojeni coz jsem velice ocenila ted mam 14dni pred porodem a chci znovu rodit zde pote vam urcite napisu nove dojmy
 Lenka, syn Adam 10.10.05 
  • 

paráda 

(25.1.2006 12:22:13)
10.10.05 se mi ve VN Plzeň naridil syn Adam. Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu za úžasnou péči, kterou mě i mému synovi věnovali.
Pan primář je člověkem na svém místě, jeho laskavý přístup k maminkám mě fascinoval, zvláštní dík také patří dětské paní doktorce, která s námi každý den konzultovala všechny naše starosti i radosti nejen s kojením. Měla jsem pocit, že je to moje kamarádka a ne lékařka. Prostředí v porodnici je také úžasné, vůbec si nepřipadáte jako v nemocnici. U příštího porodu neváhám ani minutu, mám jasno! Všem vřele doporučuji, za ty peníze to stojí!!
Lenka Mašková
 Petra, Lukas 26.2.04, Emma 14.2.06 
  • 

Pohoda 

(19.2.2006 20:43:19)
Vcera jsme si prinesli z porodnice nase druhe miminko, dceru Emmu, takze muj zazitek z Voj.nemocnice je velmi cerstvi. Pristup veskereho personalu byl naprosto skvely a nenasla jsme tam jedinou chybu nebo neco s cim bych byla nespokojena. Lekari tam s maminkami jednaji jako s lidmi, vse vysvetli a objasni a vlastne vse se odehrava v krasne atmostfere klidu.
Obduvuji sestricky, ktere se stale usmivaji, jsou v dobre nalade (ani jednou se mi nestalo, ze by byla nejaka spatne nalozena) a nevahaji stale dokola opakovat ty same veci at novym maminkam, nebo i tem par dnu po porodu. Opravdu maji velmi profesionalni pristup. Pokud bych se rozhodla rodit jeste jednou, nevahala bych a sla znovu do Voj.nemocnice!
 Štěpka a Deniska 


Potaďte,prosím 

(27.2.2006 20:14:46)
Jsem v 21tt a pomalu začínám vybírat porodnici.Zatím se mi nejvíce líbí VN, ale nevím zda se tam platí, jestli je tam i odd. pro maminky, které musejí do nemocnice nastoupit kvůli komplikacím dříve (nebo je jen na Slovanech a u Mulače). Chtěla bych také vědět,kdy tam mám nahlásit,že bych u nich chtěla rodit. Asi budu s přítelem docházet i na kurzy aby mě kdyžtak upřednostnili.Pomocte mi se svými zkušennostmi,předem díky.
 Petra, 2,5 letý rošťák Máťa  
  • 

Re: Potaďte,prosím 

(27.2.2006 21:36:22)
Milá Štěpánko, rodila jsem ve VN před 2,5 lety a oddělení pro rizik. matky, tam bylo. Nyní se VN, bohužel, sloučila s FN Plzeň, takže jak je to nyní nevím, ale asi nejlepší bude jít se tam podívat. Jinak s touto porodnicí mám ty nejlepší zkušenosti. Přístup personálu je naprosto lidský, chovají se bezvadně, profesionálně a skvěle. Ať vám všechno dobře dopadne a ať máte při výběru porodnice šťastnou ruku.
Petra
 Oggová 


Re: Potaďte,prosím 

(28.2.2006 13:05:47)
Štěpko, u nás na diskuzi Plzeň jsou holky co se chystají rodit ve VN a chodí tam i na kurzy, tímto Tě zvu, abys s námi přišla pokecat a získat info:-))
 Janča 
  • 

ZACHRANILI MI DÍTĚ!!! 

(28.2.2006 20:20:54)
prosím z olomouckého kraje všichni!! zachránili život mému dítěti ve Šternberku!!
Opravdu kvalitní péče!! víc povím...
 LU,2děti 
  • 

Re: Potaďte,prosím 

(1.3.2006 10:48:59)
Čauky,
jestli jste dostatečně mobilní, tak se zajeďte podívat do Rokycan. Poprvé jsem rodila na Slovanech, ale měli jsme z toho ošklivý zážitek, tak jsme druhé těhotenství odkládali. Dceru jsem chtěla porodit buď v Hořovicích,nebo v Rokycanech. Ale protože do Hořovic je to přece jen dál, zvítězily Rokycany. Jinak co vím, tak i z Plzně se jezdí dost rodit do Kadaně.
Jinak důvod proč jsem nechtěla do VN byl, že tam dost striktně dodržují dobu návštěv a pochybuju, že můj muž by přijel z práce za mnou v 5 odpoledne. V Rokycanech to bylo možné téměř kdykoliv. Buď v hale (klidně i s miminem) nebo na nadstandartních pokojích. Já byla na nadstandartu a oceňuji i nadstandartní jídlo- poprvé v nemocnici jsem měla k obědu pstruha :-)
 Lenka, syn Adam 
  • 

Pro Štěpánku 

(3.3.2006 23:32:20)
Rodila jsem ve VN Plzeň v říjnu 2005, musela jsem nastoupit pár dní před porodem, ležela jsem na JIPce. Je to hned vedle porodního sálu a hekárny, takže někdy jsme tam měly veselo, ale péče byla perfektní. Návštěvy na JIPku nepustí, ale setkat se můžete na chodbě. Pokoje pro maminky s dětmi jsou moc pěkné, vůbec si nepřipadáš jako v nemocnici.Jsou pro dvě maminky, myslím, že to je lepší, než být na pokoji sama, nebo naopak s dalšími třemi. Nechybí tu samozřejmě sprcha, WC, šatna, televize, lednice, telefon, vše pro mimi, telefon na sesternu atd. Z pokoje po dobu celého pobytu vlastně nevycházíš. Vše co potřebuješ zařídí velmi příjemné sestřičky, které můžeš kdykoliv zavolat pomocí telefonu na sesternu, který je zavěšen na stěně přímo vedle postele. Jelikož jsou všechny pokoje nadstandartní, platí se za pobyt (bez ohledu na to jak je dlouhý) 2000,-Kč. Pokud bude u porodu tanínek zaplatí 500,- Kč. Vše se platí při propouštění z porodnice.
Ještě k těm návštěvním hodinám, jak o nich psala Lu. Je pravdou, že se velmi striktně dodržují, ale má to svůj důvod a podle mojí zkušenosti to bohatě stačí. Když bude tatínek vědět, že návštěvní hodiny jsou od čtyř do pěti, tak si to zcela jistě nějak zařídí, aby to stihl. A když ti k tomu ještě přijdou rodiče, prarodiče, kamarádi, tety, strejdové atd., budeš jistě sama ráda, že za hodinku odejdou. Já osobně jsem byla nad míru spokojená a to musím říci, že můj porod nebyl vůbec jednoduchý. Ještě jedna důležitá věc - celý personál velmi usilovně pomáhá maminkám, aby z porodnice odcházely plně rozkojené, což byl pro mne hlavní důvod pro volbu této porodnice. Svůj titul Baby friendly hospital si VN plně zaslouží!
Hodně štěstí!!
 Lenka Skřivanová 
  • 

pro Štěpánku 

(30.3.2006 11:27:24)
Ahoj,
s touto porodnicí mám ty nejlepší zkušenosti. Rodila jsem tady 2x, ale je fakt, že to byly bezproblémové porody.S návštěvními hodinami jsem neměla žádný problém. Manžel hodně cestuje, takže přišel někdy i mimo NH.To jsme ale museli být na chodbě. Jina k všechmo bylo fajn. Mé zkušenosti jsou ale z roku 1998 a 2002. Nevím jak to zde chodí dnes, ale přeji hodně štěstí.
Lenka
 Lenka Skřivanová 
  • 

pro Štěpánku 

(30.3.2006 11:33:35)
Ahoj, ještě jsem zapoměla.
Rezervovat si místo předem nejde, stejně nevíš kdy budeš rodit, ale zavolej když se chystáš jet. já jsem u obou porodů strávila první noc na jipce- kvůli obsazenosti pokojů, a druhý den ráno mě přemístili na pokoj. Rodila jsem vždy v podvečer.
Lenka
 v.h. /2 děti/ 
  • 

Jak jsem rodila v Plzni 

(10.4.2006 15:53:52)
Poprvé jsem rodila v Plzni na Slovanech,nebyla jsem moc spokojená-nikdo si mě až do porodu skoro vůbec nevšímal,sama jsem musela jít říct asistence, která někde pila kafe, že už budu rodit /rodila jsem v noci/, podruhé jsem si vybrala VN-přijela jsem v 0:30 hod./praskla mi voda/zatím jsem se neotvírala, tak mi bylo řečeno asistentkou, že mám jít spát,byla jsem na hekárně ještě s jednou paní, tak jsme si začaly povídat, asistentka rozŕazila dveře a důrazně nám sdělila, že máme spát a ne si povídat, opět si mě vůbec nikdo nevšímal, o nějaké uvolňující koupeli se mi mohlo jen zdát, ráno v 6:OO nastoupila další směna a vše už šlo hladce, asi záleží na tom, na koho máte štěstí, já měla to štěstí, že nastoupily směnu dvě skvělé asistentky a pomohly mému synovi na svět, poporodní péče byla vynikající, vše mi bylo vysvětleno, akorát mi trochu vadilo, že jsem se nemohla jít projít na chodbu a musela jsem být celou dobu zavřená v pokoji a když za mnou přišla návštěva mimo návštěvní dobu, tak byly sestřičky nepříjemný. Nevím, jestli bych šla znovu rodit do VN, možná je to všude stejný.
 Miri30 


Re: Jak jsem rodila v Plzni 

(10.4.2006 16:22:51)
Já jsem rodila v Mulačově nemocnici v Plzni. A nemůžu než znovu poděkovat všem sestřičkám, lékařům i ostatnímu personálu za jejich milý a citlivý přístup. Teď jsem znovu těhotná a naprosto se nerozmýšlím, v kažkém případě půjdeme opět rodit tam.
 Šárka 
  • 

Re: Jak jsem rodila v Plzni 

(23.1.2007 13:24:48)
I já jsem byla poprvé s dcerou na Slovanech. Porod proběhl rychle a také v noci, což si vyžádalo menší ochotu sloužícího personálu. Pro hraniční vysoký tlak jsem potom musela být v porodnici na pozorování ještě o tři dny déle. Dětské sestry mě toho o kojení moc neřekly, spíše mě chválily, jak nám to dobře jde a že dcera rychle přibírá. Nejvíce se mi tam zošklivily společné sprchy a toalety pro všechny pokoje.
Proto jsem se rozhodla si podruhé připlatit a šla jsem do vojenské nemocnice. Tam mě v 11h přijal právě sloužící primář a protože jsem měla pouze pravidelné stahy, píchnul mi vodu (na Slovanech čekali, dokud mě to nezačne nutit ke tlačení, pak ji píchli a dcera se po třech stazích narodila). Řekl mi, že do večera do bude. Poslali mě na porodní sál, jelikož na hekárně byla paní, kterou pouze monitorovali. Do sprchy jsem musela se souhlasem sestry, takže si dovedete představi, kolikrát jsem tam asi byla. Když se ještě v pět hodin večer nic nedělo, přišel se podívat primář, který právě končil službu a že prý chce to dítě vidět, nasadili mi provokačku - kapačku. Ta na mě bohužel velice silně zapůsobila, tekže mé stahy tak zesílily, že miminko začaly utlačovat, čímž jeho tep spadl na polovinu. Okamžitě se seběhli doktoři a sesty a můj sen o pěkném porodu se rozplynul - musela jsem na císařský řez v celkové anestezii. Po probuzení (bolestí) jsem viděla rozmazané miminko v zavinovačce ,které hned zase odnesli. Jenom mi oznámili, že je to chlapeček a jelikož jsme si to nenechali říct a těšili se až na porodní sál, tak i tohle mi vlastně zkazili. Primář se mi pak druhý den omlouval, že neví, kde se stala chyba, ale co my víme, že. S poporodní péčí problémy nebyly, až na ten pobyt na JIPce, kam za mnou návštěvy nemohly - a tři dny je, uznejte, dlouhá doba. Závěrem bych chtěla říct, že potřetí bych šla raději na Slovany, kde sice oželím komfort borské porodnice, ale budu tu mít větší jistotu přirozeného porodu.
 awomis (3roky. 5 a 15 let) 


porod 6/2005 

(21.3.2007 20:49:05)
V Plzni jsem rodila, protože jsme se před rokem přistěhovali ze severních čech a nevěděla jsem jakou porodnici si vybrat. Nakonec to byla vojenská. S porodnicí v Mostě, kde jsem rodila kdysi se to nedá srovnat. Velmi příjemné prostředí, milé a starostlivé sestřičky i lékaři. Ale přeci jen výhrady mám. Nikdo mi neřekl, jak to v porodnici chodí, dostala jsem urychlující prášek, po kterém jsem měla úporné bolesti které opravdu hraničily s prahem bolesti.Až když jsem se ptala, řekly mi že se to po prášku stává. Když už jsem měla stahy přinesla mi sestra papíry kde se zavazuji uhradit poplatek 2000,- za hospitalizaci! Ještě že nejsme žádní soc. případi ..... No a když už jsem skoro rodila, porodní asistentka ač bylo i mému gynekologovi jasné že budu mít opět větší mimi (Terka 4,35 Naty 4,25) nenastřihla mě. Tech 6 stehů co mi vzniklo bylo horší než jedno nastřihnutí. No a nakonec až naše dětská paní doktorka mě informovala, že Natinka měla z porodu zlomenou klíční kost. to jsou mé zkušenosti
 xlelis 


Porod ve VN 1/2007 

(29.3.2007 9:37:35)
Ahojte budouci maminky...
V lednu jsem porodila sve prvni dite v byvale VN v Plzni.V noci mi praskla plodovka a pote jsme s manzelem v dobre nalade a s usmevem dorazili pred pulnoci do porodnice. To jsem jiz mela kontrakce po 5 minutach. Ujala se mi porodni asistentka pi. Zemanova. Byla dost neprijemna. Odvedla si mi na vysetrovnu, manzel musel zustat na chodbe. Na vysetrovne jsem se musela svleci do naha a drzice si vlozky rukou mezi nohama se vyhoupnout na vysetrovaci luzko. Pak po mne hodila kosili, at si ji oblecu a napojila mi na pristroj, ktery sledoval kontrakce a tep maleho, a odesla na sal, kde prave rodila jina mamca. Napojena jsem byla cca 45 minut. Kdyz se vratila, zacala se mnou sepisovat porodopis a delat nezbytnou administrativu (podepsala jsem nekolik papiru). Prodychavajice kontrakce jsem ji odpovidala na otazky a ona mi okomentovala:"To tady prodychavate, vzdyt ani nemate poradnou kontrakci". Pak prisel doktor Tomeš a na muj pozdrav s usmevem odpovedel:"Dobry vecer, vy se jeste usmivate, tak to jste nemela jeste poradnou kontrakci..."(kontrakce to byly, malej se narodil za 4 hodiny) A aniz by se mi predstavil (jmeno mel na vysacce) mi vysetril. Pote mi protrhl jeste sekunderni vak blan. To jsem se musela zeptat, co mi budou delat - vytahl na me takovy dlouhy hak. Pote nasledoval klystyr (nevadil mi, urychluje i porod). Vyholena jsem jiz byla. Pak sprska a sup na hekarnu. Tam byla diky Bohu skvela asistentka a manzel. Ta nas doprovazela i na porodni sal. Pote, co mi na sale zasla branka, odesla pro ostatni (porodni asistentka z prijmu:-(, detska sestra, detska doktorka, doktor porodnik). Nez se vsichni sesli (hlavne doktor, na toho se cekalo), musela jsem zacit kricet, abych netlacila, protoze jinak by musel jit prcka chytat manzel. Kdyz uz prisel doktor, zacala jsem tlacit - na treti zatlaceni byl venku.
Me pocity z porodu jsou takove, ze nebyt doktora a neprijemne porodni asistenty, kteri si jen odvedli dobre svou praci, za kterou jsou placeni, byl by krasny...
Na novorozeneckem to bylo skvele. Sestricky a pani primarka jsou zeny na svem miste. Tem velike DIKY. Naucily mi spravne pecovat o maleho a dobre kojit. Me spolubydlici, ktera mela se synkem problemy, vzdy ochotne a s usmevem pomohly.
Co rici zaverem...Jestli me dalsi tehotenstvi bude probihat zase bez komplikaci, jsem rozhodnuta, ze porodim doma, v intimnim prostredi...
 Pája 
  • 

Re: Porod ve VN 1/2007 

(26.6.2007 23:03:12)
Mám podobnou zkušenost, rodila jsem taktéž 1/07. Nejhorší bylo, že mě zmíněná porodní asistentka nutila stále ležet a monitorovala mě, klidně skoro půl hodiny, přičemž jsem se nesměla v kontrakcích otáčet na bok, protože pak nebyl pořádný záznam a o ten šlo především, ne o moje bolesti, nepohodlí a nemožnost dýchat v poloze ležmo. Manžel za mnou celou dobu nemohl, třikrát ho vyhodili, takže jsem si to nejhorší odbyla sama, pustili ho ke mně, až když jsem ležela na sále. A za to chtěli 500,-, tedy otec u porodu? Ale co otec před porodem? Kdeže byly mé představy o jeho péči a pomoci při kontrakcích. O masážích zad a držení za ruku jsem si mohla jenom zdát. Když jsem v zoufalství chytla za ruku sestru, vysmekla se mi se slovy: Kdepak, to bych byla celá poštípaná. Křičela jsem, protože jinak jsem si pomoct nemohla, míč či sprcha nepomáhaly, a když jsem si postěžovala, že by mi fakt pomohlo, kdyby u mě byl manžel, řekla mi sestra, že musím být rozumná, že tu nejsem sama. Že mi byl fakt platný jsem si potvrdila na sále, kde jsem ho už jen mohla držet při každé kontrakci za ruku a pořádně mačkat. I to málo bylo k užitku. Kdyby tam nebyl, asi bych umřela na dehydrataci, protože mi dával pít po každém dýchání v kontrakci, vedro tam bylo nesnesitelné. A proč ho ke mně nepustili? Vlastně nevím. Nedovolili mu za mnou přijít už dřív, než dorazila další rodička na "hekárnu", tedy nebylo zřejmě dodrženo pravidlo soukromí. Myslím, že v době předporodních bolestí je každé ženě jedno, jestli ji u toho uvidí někdo cizí. Navíc se později z oné druhé rodičky vyklubala manželova stará známá. I když toto pomineme, jediný závěr je: manžela k vám pustí, až to sami uznají za vhodné, do té doby na to musíte stačit sama. Co se týká samotného porodu, tlačení šlo dobře, malá byla venku co by dup, ale to peklo hodinu předtím, když už jsem ležela na sále a nesměla tlačit, ačkoli se malé moc chtělo ven, to bylo to nejhorší. I proto jsem byla potrhaná i zevnitř, tomu tlaku se i přes přísné nařízení sestry, abych pořádně dýchala, nedalo odolat. Kdo rodil podobně, jistě mi dá za pravdu. Člověk leccos překoná, příroda dovede být milosrdná, a i když jsem si pár dní po porodu myslela, že na takovou bolest a utrpení se zapomenout nedá, dnes už jsou to jen slova a bolest člověk prostě zapomene, zůstane jen neurčitá představa. Až budu rodit příště, zvolila bych znova Vojenskou, protože poporodní péče tu byla přímo vzorová, tomu není co vytknout, ale nevím, jak personál přimět, aby byl manžel se mnou po celou dobu. To, co je ve skutečnosti pár hodin, připadá rodičce jako věčnost. Takže dámy, pozor na účast otce u porodu!
 Věra(2 kluci) 
  • 

naprostá spokojenost 

(6.8.2008 23:31:55)
Zdravín všechny maminy,já jsem rodila ve VN 2x,vždy jsem byla nadmíru spokojená.Co se týče samotného porodu i péči po něm si nemůžu vynachválit.Manžel byl u obou porodů od samého začátku,i na příjmu.Je pravda,že jsem rodila dříve než většina mamin,které zde mají své příspěvky(březen 1997 a prosinec 2000).Nyní čekáme třetí mimčo a máme dylema kde budeme rodit,když VN zrušili.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.