andrea | •
 |
(23.5.2004 14:28:39) Mam dvou mesicni miminko a uz dva tydny ma prujem s primesi zelenych hlenu byla jsem na pohotovosti a tam mi rekli ze je to v poradku ze je to tim jak se ji meni zaludek nema horecky ani zvraceni prosim o radu.Dekuji muzete mi napsat na muj email
|
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 | 
 |
(23.5.2004 16:29:17) Andreo nejsem sice doktor (pochybuju, ze autor ti na tri roky starou ukazku z knizky odpovi), ale pokud jsi to jeste neudelala, fofrem utikej k pediatrovi (nebo pokud v nej nemas duveru, zkus zavolat pediatrovi z tve porodnice). Na pohotovosti tak leda napisou aspirin, jinak ti tam tezko pomuzou. U dvoumesicniho miminka to neni zadna psina a po internetu ti zadny doktor neporadi.
|
|
la dida | 
 |
(23.5.2004 19:37:27) Fofrem k pediatrovi, ale fofreeeeem!!!!!!!! Já mám s pohotovostí jen tu nejhorší zkušenost, malej měl 40 horečku, tam jsme přijeli a sestra mu naměřila 36, tek nás poslali domu. Za tejden jsme leželi se zápalem plic v nemocnici- malej na kapačkách. Takže hned zítra utíkej, průjem 14 dní, je fakt dost dlouho i pro dospělého, natož u miminka. Nechci tě děsit, ale utíkej.
|
|
Daniela+Nithi | 
 |
(23.5.2004 21:05:05) Holky, ja vam nevim, ale me to taky prijde uplne normalni. Nith mel tento " prujem" asi do 11 mesicu. Kakal vodnate, zelene, tak aspon 8 krat denne a to byl plne kojeny. Zmenilo se to az po nekolika mesicich podavani prikrmu. Ted ve 13 mesicich uz kaka jako velkej kluk. Jednou denne. Jinak ta vodnata a zelena stolici byla i podle moji pediatricky v poradku. Proste kazde dite kaka jinak.
|
|
Verča, 9 měsíční holčička | •
 |
(28.7.2004 21:39:19) Dočetla jsem se, že se zelená stolice u kojených dětí může objevit, ale pokud trvá dlouho a je hlenovitá, tak se může jednat o nedostatek výživy... takže pokud už to trvá 2 týdny určitě zajdi ke svému pediatrovi.
|
babička Jarmila | •
 |
(31.10.2004 16:55:03) Prosím o informace. Dcera je s 5 měsíčním vnoučkem v nemocnici na vyšetření právě z důvodu jeho přetrvávajícího průjmu (již asi 14 dní vždy po kojení), nepřibývá na váze. Zatím se nezjistila příčina. Zaujala mne informace, že příčinou by mohla být nedostatečná výživa kojeného miminka. Dcera má totiž ještě téměř tříleteho chlapečka, který v noci špatně spí, tak si myslím, že se dcera často ani pořádně nevyspí a nenají, jak kolem dětí běhá.Manžel jí pomáhá, ale až večer po práci. Bohužel bydlím v jiném městě a chodím do práce, tak jí moc nemohu pomoci...Co dělat? Čekáme také na výsledky...
|
lumufi | 
 |
(29.3.2006 15:01:40) Mám 1 měsíc starého chlapečka,je plně kojený a má vodnatý průjem.Na infekčním,kde jsme leželi 3 dny nic po vyšetření nezjistili.Vše bylo negativní.Prosím o radu,čím to může tak být.Jíst mu chutná a dehydrovaný také není.Děkuji.
|
|
Lucie a Adrianak | •
 |
(2.7.2006 23:38:30) Dobrý den, potřebovala bych nutně poradit.Už 14 dní má má holčička průjem.Je vodnatý, hlenovitý a jeho barvy se mění po pár dnech.Jeden den je její stolice žlutohnědá a pak zas tmavě zelená.Když je za den těch stloic více, tak pak se z vodnatého průjmu stává pěnový průjem.Byli jsme s ní u dětské lékařky a ta vyloučila samonelu.Napsala nám kapky Hylak forte, ale bohužel nezabírají.Dáváme ji vývar z rýže a černý čaj.Vnímá a reaguje stejně jako před průjmem.Její chutˇ k jídlu se také nezměnila.Prujem ode dneška doprovází bolesti bříška.Holčička zatím přibírá.Nevíme co dělat a tak prosím o radu, jsme z toho velmi hodně neštastní a máme o ni strach. Předem děkuji Lucie a Arianka
|
yvona a adelka | •
 |
(8.9.2006 18:45:17) mame podobny problem - od 4. tydne Adelku trapi zeleny vodnaty prujem (jako kdyz slejete spenat). A to plne kojim - nekde jsem cetla, ze kojene deti prujmy netrpi. Hmmmm. Behali jsme po doktorech - nejprve, ze to muze byt k zanetu stredousi (mela k tomu zadni rymu a trochu teploty). Takze nam pichli ousko. Prujem neprestal, samozrejme se k tomu pridali prudke bolesti briska a mala se pravidelne po 0.5 hodine od kojeni budila bolestmi. Delali nam vyter- u pani doktorky (zaskok za nasi detskou, ktera mela dovolenou) vysel negativni ... tak jsme se opet trapili - a to stale na diete ryzovy odvar + dokojit, coz nepomahalo. Pak se vratila nase pani doktorka a na kultivaci se vyklubala klebsiella oxytoca - ted uz vime, z ceho prujem mame, jeste si s nim poradit. Podotykam, ze toto jsme zjistili po 4 tydnech, kdy jsem s malou chodila co 2 dny k lekari. Pred 5 dny jsme zahajili dietu (po vysetreni na detske klinice) - 24 hodin Kulisek, pak postupne pridavat mlicko + Nutrolin 2 ml. Hylak i ryzi jsme take zkouseli - nic moc. Obcas male, kdyz se mi zda stolice moc ridka, pridam na noc 1/2 sacku smecty a stav se zlepsuje. Alespon uz to neni zelena voda!
Pokud se nam nepodari tu potvoru touto dietou vyhnat, nebo primet k jine forme spoluprace, tak nas asi cekaji ATB. Drzte nam palce, aby ta dieta k necemu byla. Musim podotknout, ze kulisek (stejny jako WHO roztok) je fajn a nam pomohl. Da se koupit bez predpisu v lekarne.
Yvona
|
Jana, 2 děti | •
 |
(8.9.2006 20:27:13) Yvonno, můj syn měl něco podobného. Už od narození se pere s klebsiellou pneumonie a taky mu dělala hodně průjmy (2 hospitalizace ve věku 3,5 a 4,5 měsíců). Takže - měli jsme na to opakovaně antibiotika!!! Plus doteď (skoro 13 měsíců) bere jednou až dvakrát denně kapsli Lactobacilla (vysypávám to do mléka ale jde to podat i ve stříkačce s čajem) plus mléko dostává v rýžovém odvaru (skvěle a rychle se dá vyrobit rozvařením obyčejné Hami rýžové bezmléčné kaše ve vodě). Hlavní je ale dodávat ty laktobacily, protože Klebsielly s rychle množí, na ATB jsou často jen málo citlivé (tj. ATB pobijí kde co a Klebsiella po jejich vysazení zase rychle naskočí) a nezbývá než je vytlačit přátelskými bakteriemi. Přeju ať to malého brzy přejde. Když zkusíš toho Lactobacilla, máte slušnou šanci s tím normálně fungovat, ale nejlepší vliv mělo přejití na pevnější stravu, do těch 5 měsíců to nebylo ani u nás nic moc, pak se to zlomilo.
|
|
|
|
|
|
|