| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Průjem u dětí

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]
Nováková Anna, 2 synove
  • 
19.6.2011 9:07:56
u starsiho vice stolicek souviselo s tim, jestli kakal do pliny nebo mimo. Do plinky to bylo vzdycky na pokracovani, na nocnik vetsinou byla jedna. Podle hmotnosti a pokud prospiva, tak se zda v poradku.
19.2.2011 8:58:28
Dobrý článek o průjmu včetně rad jak poznat dehydrataci, jak průjem léčit, a jak upravit jídelníček najdete i tady: http://www.bizy-bee.com/holky/materstvi/190-prujem-deti-priznaky-lecba-jidelnicek
13.5.2010 11:18:21
Urcite bych nedavala piskoty a nic sladkeho, spis varenou ryzi, mrkev, boruvky-to vse stavi...a hodne se nam osvedcil lactobacillus-kapsle-daji se koupit v lekarne bez predpisu.
2.4.2010 22:31:49
19 měsíční syn má taky průjem (infekčním starší syn 2 dny před tím silně zvracel a já si to odbyla horečkou a bolestí břicha), lékařka na průjem radila vynechat i piškoty, o sušenkách ani nemluvím. Pokud Vaše dcera jí křupky, suché rohlíky apod., doporučila bych Vám zpřísnit dietu (aspoň na 2 dny). Já jsem bohužel vyměkla, syn má kukuřičné křupky i suché rohlíky velmi nerad a jak je pořád hladový, protože je mu jinak dobře, tak 2. den diety jsem mu odpoledne dovolila piškoty a průjem se hned noc nato objevil znova...
11.3.2010 8:38:47
Dobrý den, ráda se připojím do diskuze.Malá začala s průjmy před dvěma dny a taky zvracela. Její skoro 20 měsíců. Co se týče nálady, tak běhá a vypadá, že ji nic není. dnešní noc se pozvracela a měla průjem. Jediný, co je na tom pozitivního, je pití tekutin. Pije a pije. Jí mi piškoty, kukuřičné křupky (hady) a klasické bebe sušenky. Žadoní o mléko, u nás je to sunar complex.Tady radíte přípravky jako enterol, akut biotic, smectu nebo hylak. Co je tak vhodného pro rok a půl letou holčičku?~x~
Alena Světlá, synové dvojčata
  • 
31.5.2009 19:18:11
Když moje děti dluho trpěly průjmy, zkoušeli jsme všechny možné přípravky. Nakonec nám doktor napsal Enterol a věci se daly do pořádku. Už na něj nedám dopustit.
Markéta Sobková
  • 
10.5.2009 16:03:06
Také bych ráda přidala něco z vlastních zkušeností. asi před rokem trpěla dcera (v té době jí bylo 5let) častými průjmy, po nějaké době už nás to donutilo jít k doktorce. Ta nám doporučila Enterol. problém se velice rychle vyřešil, můžu tedy jedině doporučit.
29.8.2008 12:04:53
Třeba se někomu moje zkušenost bude hodit...téměř tříletý synek dostal průjem.Byli jsem na výletě vlakem,měl kousek klobásy s babičkou,ale průjem za cca dvě hodny po jídle a tak nevím jestli to bylo z toho..Nicméně,průjem byl šílený,vodnatý,na záchod chodil po pěti minutách a několikrát to,brouček,neudržel.
Neměl chuť na jídlo,pití jsem nutila kvůli odvodnění,takže dieta nic neřešila.Večer měl téměř 39 horečky.Druhý den bez teploty,ale průjem pořád.Nasadila jsem přípravek Akut Biotic.Zvládl kapsle polknout,takže jsme nemuseli míchat do jídla,které stejně odmítal.Po dvou dnech se stav výrazně zlešil a po týdnu se vše vrátilo k normálu.Není to samozřejmě univerzální návod,jak zvládnout průjem,jen píšu naši zkušenost...
pajajaa
  • 
15.8.2008 15:04:57
Mi jsme na tom stejně a syn při narození měl 4300g a 54 cm. V roce měl 12,5 kg. Stolici má někdy 2x denně a někdy 5x denně. Je v pořádku,tak to neřeším.
carolli
10.7.2008 13:29:29
Má 3letá dcera má tu samou váhu, tedy 12 kg. Je to otřesný jedlík. Myslím, že váš syn je v pořádku, pokudnějak nehubne, nejspíš hodně papá. Dcera i přesto, že tak málo jí kaká téměř každý den. Takže asi to tak může být. :-D
 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.