| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tip na výlet - Skalní města

 Celkem 5 názorů.
 jitka 
  • 

NIC KRÁSNĚJŠÍHO JSEM JEŠTĚ NEVIDĚLA!!! 

(22.2.2006 21:29:35)
V teplicko-adršpažských skalách jsme strávili 4 neuvěřitelně krásné dny. Byli jsme tam před dvěma lety a naší dceři bylo pouze 1,5roku, bydleli jsem v Penzionu u Skalního potoka, vřele doporučuji, mají super zařízenou kuchyňku a hlavně nemusíte platit parkovné a vstupné do teplických skal, protože to je jediný penzion, který se nachází přímo v teplických skalách.Upozorňuji v teplických skalách to s kočárkem opravdu nejde, ale v adršpažských to je na kočárky upravené, alespoň ta kratší trasa.OPRAVDU VŠEM DOPORUČUJI, JE TO NÁDHERA ANI SE TO NEDÁ POPSAT.uPOZORNĚNÍ VEMTE SE TEPLEJŠÍ OBLEČENÍ, BÝVÁ TAM CHLADNĚJI PODSTATNĚ.
 Bela a smečka 


Stejný výlet v květnu 2008 

(16.5.2008 0:02:42)
Nechali jsme se takřka doslova inspirovat článkem, protože proč se namáhat s přípravou, když lze použít již vyzkoušené. Ubytovali jsme se v penzionu Severka, přímo naproti hotelu Orlík, pár metrů od vstupu do Teplického skalního města. Severka je prima, zrekonstruovaný, čistý, příjemný, jen máte-li více než 2 děti, rozhodně chtějte apartmá, standartní pokoj byl malinký, s palandou a s 3 dětmi a psem jsme si lezli po hlavě. Do Orlíku jsme docházeli na polopenzi, která byla famózní. Za 160,- pro dospělého, tuším 115,- dítě. Obrovské porce, výborné jídlo, snídaně bohatý švédský stůl, večeře včetně polévek, moučníků či ovoce, personál neobyčejně vstřícný. Ke skalním městům nemám nic víc co dodat, nejzábavnější pro děti byla Ostaš, nejvíc si tam užijete stezek mezi skálami, projděte si horní i dolní labyrint, oprovdu stojí obojí za to. Neplatí se tam vstup a je tam skutečně méně lidí a je to to pravé sklaní prolézání. Jediná negativní zkušennost byla u Adršpašského skalního města, v tamní samoobslužné restauraci. Kromě toho, že vše je servírováno na plastu, je jídlo i pití šíleně cenově napálené, účtovali mi dokonce i papírový tácek synovi pod hranolky, protože jsem je pro něj nechtěla v pytlíku. Zaplatíte i WC, i když jste hosté restaurace. Naproti tomu občerstvení u vstupu do Ostaše bylo fajn, včetně čistých bezplatných toalet a hřišťátka. Každý den jsme ušli cca 7 km, děti 5 a 7 let vše v pohodě ušlapali, na nejmenšího (18 měsíců) byla nosička na záda nezbytná, na kočár zapomeňte. Ve skalách je zima, ač na louce děti lítali ve spodním prádle, jak bylo teplo, v některých místech mezi skálami ležel sníh. Shrnuto, podtrženo, bezvadný prodloužený víkend, nadšené děti, rodiče i pes :-).
 petra 
  • 

Re: Stejný výlet v květnu 2008 

(15.7.2008 8:55:32)
Tak my se vrátili z těchto míst v neděli.
Měli jsme sebou slečnu 3,5 roku a synovce 4,5 roku, já si nesla svoje bříško (25 tt).
Vzhledem k předpovědi počasí jsme začali Ostaší, momentálně tam dozály borůvky, takže děti nadšené ze skal a hledání šipek, tak i z borůvek. dole v restauraci měli dokonce i borůvkovou limonádu, takže jsme neodolali. Restaurace útulná, obsluha milá - dětské porce bez problémů, k dispozici omalovánky... prostě super. Přímo pod ostaší je i chatová osada, kde se dají chatky pronajmout. (V případě zájmu mohu zsalt kontakt.) Druhý den v Adršpachu, venku cca 30°C, takže i ve skalách docela teplo, jen děti to až tak moc nebavilo - pořád se ptali, kdy už polezeme na skály (chození mezi skalami považovaly za nudu) a kdy už najdeme borůvky. Borůvek jsme nakonec pár našli, toho lezení po skaalách se děti nedočkaly. (Chození po schodech není dostatečné.) Nakonec jim ale náladu zvedla porjížďka na pramici po pískovně.
Takže výlet byl super, jenom doporučuji začít Adršpachem a pak až pokračovat Ostaší, která je mnohem "akčnější". Jinak i děti v tomhle věku oba okruhy zvládnou, adršpach se dá zvládnout i s kočárkem, ovšem za předpokladu, že dojdete po značené trase k malému vodopádu a zpátky se vydáte stejnou cestou a nepokračujete dál, kde už jsou schody.
 Tessi & dvojčata kluci 1/2003 


Re: Stejný výlet v květnu 2008 

(4.10.2008 21:57:14)
Měla bych zájem o ten kontakt na pronájem chatek u Ostaše. Děkuji.
 Tessi & dvojčata kluci 1/2003 


Re: Stejný výlet v květnu 2008 

(4.10.2008 21:58:07)
Měla bych zájem o ten kontakt na pronájem chatek u Ostaše. Děkuji.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.