| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vývoj dítěte - 15 měsíců

 Celkem 79 názorů.
 Věra, Kryštof 15 měsíců 
  • 

Ten hrnek mne rozesmál 

(11.9.2001 22:38:32)
Ten hrnek mne rozesmál, Kryštof hrnkem zásadně tříská o zem, snaží se ho rozebrat a obsah následně rozmazávat po podlaze. Asi ho špatně vychováváme, zákazu nesmíš rozumí, poslechne však jen málokdy, mám pocit že zkouší, co vydržíme.Snad je to v tomto věku normální, nebo už mu to zůstane_?
Zdravím tímto všechny maminky malých zlobivých chlapečků. Vierka_
 Silvia, Emma 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(2.1.2002 20:51:52)
Mame 15 mes. Emmu a od mala ju ucim, co nesmie a co moze. Ma svoje hranice a nedotkla sa dlho kvetov, kosa, albumov s fotkami, vsetkeho, co mala zakazane. Teraz jej trosku narastli rozky, ale dievcatka su asi lepsie, neviem... Stale sa necha prebalovat poleziacky, na preb.pulte a sama si niekedy povie NONO. Stale kojim a moze mi napisat hocikto, kto ma podobne stare deti.
 Helena, Martin 14 měs. 
  • 

Re: Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(14.10.2002 20:50:07)
Zdravim vsechny,

náš bobek umi docela způsobobně pít z hrníčku, také ho stále kojím, takže nikdy nepotřeboval láhev a hrníček z hubičkou mu vydržel asi měsíc. Ovšem lžička - to je zážitek. Sem tam se do pusinky strefí, ale když ho to přestane bavit, tak se snaží obsah své misky vypít. Je jedno, jestli je v ní rýžová kaše, rýže nebo brambory. Mne spíš zarazily ty schody. Martínek jak vidí schody, tak do nich chce chodit. Lézt do nich rozhodně nezkoušel. Uvidíme, jak to půjde dál.

Přeji vám všem mnoho hezkých dnů s těmi rošťáky.

Helena
 Renáta a Emma 
  • 

Re: Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(4.1.2005 21:28:43)
Mám stejně starou holčičku.Od malička jí učím co smí a nesmí,ale ne vždy jsem uspěšná. Je hodně živá,upovídaná.Chce byt všude a má moc ráda děti, jen má menší chybu-kouše a nenechá si to vysvětlit. každý den je něco nového co zase vymyslí a proto je s ní velká legrace a máme jí moc rádi.
 Kounovských 


Záliby našich zlatíček :-) 

(4.2.2005 14:19:09)
Máme 11měsíčního chlapečka, již od 10měsíců chodí kolem nábytku a teď již lítá jako blázen po bytě,nejraději s křikem a hlavně s píšťalou na kterou si fouká.Kdž sedím nebo jak koliv mám volnou nohu(chodidlo),tak přijde a kouše do něj(má 6zubů), s pitím je taky dobrej, nejraději pozoruje jak vytéká čajíček z lahve když jí drží vzhůru nohama a kape a kape, nebo s mává a všude lítá čaj.Taká ho vylívá na podlahu a rozetírá po zemi nebo leje do žebrování v mikrovlnce(je vyplá za zásuvky).Koš musíme mít otočený ke zdi, aby do něj nelezl a nebufetil všechno co najde.Je to takovej malej rošťák, má již 13kilo a venku nechce držet za ruku, musí sám:-).Je to naše srdíčko a láska.Až u dítěte člověk vidí jak ten čas hrozně rychle letí.
 Kounovských 


Záliby našich zlatíček :-) 

(4.2.2005 14:21:04)
oprava je mu 13 měsíců.
 mara 
  • 

Re: Záliby našich zlatíček :-) 

(8.2.2005 0:27:46)
Muj syn ma taky 13mesicu a s tou lahvy dela to samy, kape a kape vsude na mne, na koberec, na podlahu proste vsude.A taky chce hodne varit porad je v kuchyni.
 Michaela,Filip 15.měsíců 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(4.1.2002 17:53:59)
Ahoj,
nedá mi to a musím reagovat na tvůj článek. Mám 15-i měsíčního syna Filipa a z hrníčku se pěkně napije pokud má žízeň, potom s ním háže,kutálí a jen se dívá, co vydrží hrníček a co já. Slovu nesmíš také rozumí, ale jen pokud má dobrou náladu. Jinak když mu řeknu, nebouchej těma dveřma, tak schválně bouchá ještě víc,..... dalo by se dlouho povídat i o jiných věcech. Myslím však, že to snad nějak zvládnem v pozdějším věku, s chlapečky je to asi vážně těžší. Držím palce v úspěšné výchově.
 Hanka, syn 14 měs. 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(13.4.2002 21:09:25)
U nás je to úplně stejný včetně toho nesmíš! to je spíš jako dělej si co chceš! a když už jdu na něj začne si tleskat. Jsem ráda, že nejsme sami.
 skautíci 


Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(21.9.2002 20:59:55)
Muj syn sice z hrnkem netříská, ale zato lžíčka lítá všude po bytě i s obsahem, sám se prostě nenají, ale i to snad časem zvládne. Jen si říkám "to chce klid".
 Martina, raubíř Alešek 15 měs. 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál a jinak KO 

(28.3.2003 22:48:34)
No, my se z hrnku napijeme, ale asi jen proto, že hrnek má ochranu před obyčejným vylitím. Jinak je to Sodoma ....
Mamince s klukem : kluci jsou asi živelnější, ale zato, alespoň u nás, utulenější. Neznám holčičku, která jde k mamince pro útěchu po tzv. výchovné od maminky.
Musíme se asi smířit s tím, že poznámky ze školy budeme číst častěji, než naši rodiče.
Jenom bych se chtěla zeptat, zda nemáme doma podivína. Také Vám ten Váš raubíř neustále ( při přebalování, koupání, převlékání ) ukazuje co všechno umí, na rozdíl od svého táty, s tou svou tzv. mužskou okrasou. Nevím jak to jinak spisovně nebo slušně nazvat.
Prosím maminky s klukama, aby mi daly vědět, jestli se mám bát, nebo ne.

Díky moc, a zatím nashle nebo ahoj
 LaD 2002 


Chodíme po schodech 

(7.4.2003 14:54:58)
Tak jsem si říkala,že co se týče fyz.dispozic mě už prcek nepřekvapí. To proto, že byl nezvykle pevný ve srovnání s jinými miminky z našeho okolí,dříve se začal stavět,dříve vykonal své první krůčky a v 6-ti měsících bylo chodítko naprostou nutností a proháněl se v něm divokým tempem po celé kuchyni. Co mě ale teď fascinuje a rozesmívá je jeho snaha bez držení překonávat schody a nějak ho nebere po nich vylézt po čtyřech.
 Palculiena 


Re: Chodíme po schodech 

(3.6.2003 7:57:52)
Milé maminy, to že chlapci sú horší musím brať len ako žart, moja Livinka je terminátorka v bábätkovskej podobe:). Z hrnčeka sa napije iba keby mala zahynúť od smädu a lyžička je v jej rúčkach malá zbraň. Čo sa týka zakazovania musím uznať, že nič ju viac nefascinuje ako keď jej niečo zakážeme. Rýchlo to ide urobiť a uteká preč aby sme ju tam nepristihli. Apoň že v tých schodoch sa drží noriem, strávila by na nich celý deň.Veľa úspechov a dobré nervy :o)
 Ferdulka 


Re: Chodíme po schodech 

(29.6.2003 7:36:16)
Taky mám dnes akorát 15 měsíčního syna,schody jsou jeho hoby,po čtyřech do nich lelzl ještě nedávno,teď to zkouší taky bez držení,ale v domě máme šikovné zábradlí,takže je frajer vyjde s držením se zábradlí po jednom schodě.Zato na dvoře máme 3 betonové schody,kde se není čeho držet,tak tam tedy trnu.Jak to máte s chozením ze schodů?To umírám strachy,hlavně na tom dvoře,když se k nim Ferdík rozběhne a vůbec si nejsem jistá,jestli u nich zastaví,nebo poběží pořád! Snažím se ho učit je slézat pozpátku...Je to o nervy.
 Sára, syn 3 měsíce 
  • 

nehraje si s hračkami 

(7.8.2003 19:01:24)
Ahoj všem, poradíte mi?
Mám 3 měs. syna, který nemá zájem si hrát s ručičkami ani nesahá po hračkách-už z toho začínám být nervozní. Snažím se mu to ukazovat, stále si s ním hraji a on se kouká, ale po hračce nesáhne.Nemáte s tím některá zkušenosti? Prý jsou kluci pomalejší než holčičky a začnou si vše dělat až se jim chce, ale to mě nijak neuklidňuje..

Děkuju moc za jakékoli rady!

Sára
 Šárka s 15měsíční Klárkou 
  • 

Re: nehraje si s hračkami 

(26.8.2003 10:16:31)
Ahoj, možná to chce jenom pozměnit hračky. Moje mala byla nadšená, když jsem jí na horních hranách postýlky přivázala stužku a k ní připevnila různobarevné kroužky, z různých strakatých textilních odstřižků ušité "patvary", malé plyšáčky, štěrkátka, ..., všechno tak, aby na to dosáhla a dobře viděla (ne přímo nad hlavičkou). Dají se koupit taky speciální měkká textilní štěrkátka, která se připevňují na ručičku, ale tady pozor, aby nepouštěla chloupky, viděla jsem kousky, které by se miminku rozhodně do paciček neměly dostat, a to na nich bylo i jakési razítko o atestu (jenže není atest jako atest).
Hodně štěstí s učením chlapečka
 Jana Kotolanová, dvě mrňata 
  • 

Re: nehraje si s hračkami 

(4.8.2005 1:16:23)
ahoj, zkuz se poradit s doktorkou, třeba Ti poradí, jak se ještě jinak může mimino motivovat. Naše Markétka se ještě v půl roce vůbec nepřetáčela, pak nás doktorka poslala na rehabilitace, tam stačilo ukázat jak na to, a do tří týdnů se kutálela jedna radost. Přeji hodně úspěchů. * Jana
 Zdenka +4 


Re: nehraje si s hračkami 

(18.9.2005 2:52:28)
Našemu malému jsem také jen přivázala k postýlce provázek a na něj navlékla chrastítka, kolečka a připevňuji na něj i řetízek s dudlíkem. Máme také cinkátka (takový malý závěsný-někdy je mají lidi na balkonech), ty má malý moc rád. Ale nemá je na dosah. Cinkám mu já a on kouká a poslouchá. Textilní hračky neměl moc rád, ty mu nechutnaly. Se svýma ručičkama si taky moc nehrál. Zato teď ochutnává ruce všech okolo, než stačej ucuknout. Myslím, že se to samo upraví. Ukazujte mu je, chrastěte a ono ho to časem zaujme.
 Zdenka +4 


Re: nehraje si s hračkami 

(18.9.2005 2:55:36)
Jak tak koukám na data příspěvku, tak malý už nejspíš chrastítka nepotřebuje. No, to se stává.
 Kahlan+5 


Re: Re: Chodíme po schodech 

(11.10.2003 10:14:07)
Simon od vcerejska chodi do schodu bez drzeni, ze schodu se radeji pridrzi, ale zalezi na situaci. Treba jeden az 3 schody sejde dolu sam bez opory nebo drzeni, ale kdyz je jich vice a jsou strme, radeji se pridrzi. 15 mesicu mu bylo pred 5 dny.
 Hanka s Matyáškem 
  • 

Re: Kluci jsou mazlivější 

(29.10.2003 12:20:17)
No z hrnečku taky nepijeme a ani si nedovedu představit, že by sám jedl, tedy spíš se najedl. Knihy čte rád, ale po něm už by si asi nikdo už nezačetl a lepolera ho nebaví. Hračky ho moc nezajímají, nejraději má mobil a ovladače na televizi, video apod. Vysavač, fen a guglma ty jak objeví nechce je dát z ruky. Jinak je zlatý, když mu vynadáte, cítí se hrozně ukřivděně, ale okamžitě se jde lísat. Mazlí se s každým kdo ho vezme na ruku.Je velice společenský, když k nám někdo přijde je nadčený. Máme starší holku a ta taky nebyla puťka, ale tohle je živel, deset minut ho nechat v místnosti a všechny skříně jsou vytahané, pak se příjde pomazlit a člověk se ani nemůže zlobit.
 Gábina, Kačenka, 16 měsíců 
  • 

Re: Re: Kluci jsou mazlivější 

(6.11.2003 20:52:24)
Ahojky,
tak u nás je to skoro přesně opačně. Kačenka slušně pije z hrníčku nebo spíš ze skleničky, protože hrníček drží jen jednou rukou za ouško a pak vylévá, lžičkou se dobře nají jogurtu, bramborové kaše apod., co je tekuté je podstatně horší. Mazlivá je, když má náladu, jinak se z náručí vysouká a někam letí. Nejpřítulnější je, pokud přijde návštěva, to mě potom trvale hladí a pusinkuje, aby si náhodou někdo nemyslel, že se s někým bude kamarádit. Jinak jestli jí vynadám, je jí naprosto upřímně fuk. Pokud nechci, aby něco dělala musím ji odnést jinam. Potom zuří.
 Katty15 


Re: Kluci jsou mazlivější 

(22.7.2010 21:30:02)
Ahojda,taky mame Kacenka stejne starou jako je vase. S hrnicku se sama nenapije,kdyz se ji podrzi,tak ano,jinak to je spise nastroj na delani bordelu. Sama sice ji,ale mnozstvi jidla co skonci v papule je zanedbatelne,preci jenom podlaha to jisti. Po schodech vyleze bravurne,cokoliv co se tyka pohybu a premisteni se kamkoliv ji nedela problem. Mazliva je taky presne kdyz je pobliz nekdo cizy a kdyz je hubovana,ale to ji netrpim. Kdyz neco provede a vyhubuji ji,tak ji urcite nebudu chovat a konejsit vztek. A co do obsahu jejiho slovniku,na jednicku umi nene,kuk,tata,mama a zbytek je jeji hatmatilka. Neresim to,jeste je mala,vsechny+deti+se+naucily+mluvit,jist+samotne+a+oblekat+se,nekdo+driv+a+nekdo+pozdeji.+Ovsem+prijde+mi+extremne+vztekla,ale+treba+bych+se+divila+a+jsou+vetsi+vzteklouni:-D
 Aneta 
  • 

Re: Re: Kluci jsou mazlivější neni tomu tak 

(14.3.2005 17:37:32)
s tim bych nesouhlasila,mam holcicku a ta je hrozne umazlena,je to samy,neco vyvede a posila me pusinkym,ze je to jako vse dobry,na ni se clovek zlobit nemuze.Dela tohle uz dlouho asi od deseti mesicu,do schodu chce chodit,nelozi,z hrnecku se obcas napije,ale ne sama,to by byla cela polita a jidlo se snazi sama lzickou,ale jeste by se moc nenajedla. Zato vykladani ji jde. je hrozne ukecana,napodobuje zviratka,nejvic se ji libi baf baf,coz je pes a pak cici coz je kocka.Jinak ma hrozne rada miminka a vola na ne:mimi mimi. Taky si rekne o jidlo coz je:mnam mnam a o piti coz je:caj caji.Taky umi rict kdyz neco neni:neni,samozrejme umi i mamu,babu,tatu,dedu. Umi docela dost slov a taky rada prohlizi knizecky i casopisy a rika tomu:city city. No jo dela nam radosti ta holcicka,zrovna se po me sape,tak jdeme na mazleni. mejte se Aneta a Kristynka
 Jana a Lukášek 
  • 

Re: Kluci jsou mazlivější 

(6.6.2008 22:15:38)
Tak takhle to vypadá i u nás.Je to zlatíčko s růžkama, které nás schválně ještě provokuje. Všechny příručky jsou na nic, každé děcko je jiné a jinak se chová.Mějte se hezky Jana a Lukášek
 adéla stoprna,15měsíců dcera 
  • 

Re: Kluci jsou mazlivější 

(31.1.2009 14:05:32)
naše holčička je taky mazlivá a jak je to tulen tulivý.a kvítko s čertovy zahrádky je raubíř.a moji synovci to samé.podle mě záleží na osobnosti clovíčka a taky na okolí.
 miruš+ro+be 


Re: Re: Ten hrnek mne rozesmál a jinak KO 

(3.8.2004 14:24:55)
Dobrý den mám druhého kluka ale až tenhle nemuže bez plínky ani chodit protože si ho pořád drží co se ptám po kama rádkách tak chlap se asi nezepře ale mám strach aby to bylo normální zatím to vipadá srandovně co bude dál to uvidíme. Zdravím a přeji pevné nervy.
 pro Věrku 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(21.8.2003 13:59:35)
Milá Věrko nedá mi to a musím s Vámi jen sohlasit.Mám holčičku Karolínku a nikdy mi připadá,že mám doma dva kluky.Zhrnku pije selkem slušně,ale kolikrát obsah skonší v nočníku na podlaze a také na mě,pak se na mě podívá těmi svými kukadly a ty jako by říkali to já ne.CO MŮŽE TO NÁM ROZHÁZÍ hlavně věci ze skříně,je pro ní nejlepší hračkou...a voda druhou.Kolikrát se podívám na tu spouš co udělá.....A pak si řeknu aspoň o ní vím a hlavně,že je zdravá.Tak i Vám přeji hodně síly.S pozdravem Jitka s Karolínkou
 monika,Simonka 13 měsíců 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(31.7.2006 13:24:50)
Naše Simonka už pije z hrníčku sama ale ještě neví že když ho otočí že se obsah vylije to pak na mě křičí jéjéjé a ukazuje co napáchala.jinak lžičkou se snaží jíst sama ale třeba jogurt raději pije než aby se namáhala lžičkou.Chodí už od 11 měsíců do schodů lozí od 9 měsíců.Říká tata teta hafo a teď se naučila boťa to je bota.mama říká jen když brečí.
 milča 15.měs. 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(27.8.2006 22:55:03)
Hrnek zvládáme už od roka a v poho..jen s tím mluvením to není ono někdy řekne máma ale nejdůležitější a nejpoužívanější slovo je HAM na jídlo i na pití.A zuby - máme všechny čtyřky a teď začínají lézt trojky.Míla
 mamka, syn 11 měs. 
  • 

Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(1.12.2007 23:33:07)
Můj 11 měsíční syn pije z hrnku pěkně sám (nebryndá, neháže s ním, ...)
 mamule1 


Re: Ten hrnek mne rozesmál 

(4.6.2008 13:10:07)
Mě spíš rozesmutnilo těch 20 slov.Naše malá umí tak maximálně ne a táta.A napodobovat zvuky zvířat??to ani omylem.Ale smát se umí krásně,to se jí musí nechat.Mám se teda děsit,že ještě nemluví??Ptám se jak prvorodička a přitom už je to třetí dítě.Ale s tím hrnkem je to podobné.A nakrmit se lžičkou,to taky neznáme.:-D
 S+S Ivet, Sandra 02+Alexej 06 


HAM!! 

(11.4.2003 22:11:20)
MÁME NECELÝCH 15 MĚSÍCŮ A CHODÍME JEN KRÁTKÉ TRATĚ ,VĚTŠÍ VZDÁLENOST JE JISTĚJŠÍ PO ČTYŘECH . ZVÍŘÁTKA OVLÁDÁME PO SVÉM PEJSEK DĚLÁ HAM, KOČIČKA MNˇAM NO JÍDLO JE PŘECE TO NEJ....!
 Marcela,, Adam 15m. 
  • 

A co zoubky 

(8.7.2003 19:47:54)
Zítra bude mému synovi 15 měsíců. Umí toho spoustu, ale ještě nemá ani jeden zoubek. Doktor řekl, že máme čekat. Takže se ptám, kdy někomu vyrostly zoubky ještě později, než nám? Díky M.
 Kriss,Kiki 4/02 


Re: A co zoubky 

(8.7.2003 20:20:24)
My zoubky máme, ale nezkusili jste to konzultovat se zubařem? Některé dětské dr. jsou až moc všeobecné.
 Šárka s 15měsíční Klárkou 
  • 

Re: A co zoubky 

(26.8.2003 10:37:40)
Ahoj, z toho, že chlapeček ještě nemá zoubky, si nic nedělej. Vyskytují se různé extrémy, já jsem slyšela o dítěti, které ještě ve 20 měsících nemělo žádné zoubky, a o dítěti, které se už narodilo s jedním částečně prořezaným zoubkem.
Neohlašuje se už náhodou? Pozná se to tak, že dítě předem hodně slintá (teda hodně - plus mínus, jak které dítě, to "předem" je taky dost různé, první zoubek u mojí malé se takhle ohlašoval dokonce 4 měsíce předem), pořád musí něco žužlat a taky bohužel cítí v dásničkách bolest, kterou ale každé dítě pociťuje jinak silně.
Dá se tomu trochu pomoct hlavně různými kousátky - teď jsou moderní všelijaké latextové nebo silikonové potvůrky naplněné tekutinou, hlavně proto, že když se dají na chvíli do ledničky, tak jejich kousání ulevuje od bolesti. Po vykouknutí prvního zoubku se mi osvědčila kousátka ve tvaru kroužku nebo jiná s dírou blízko okraje - při jejich kousání zoubek sklouzl do díry a kousátko masírovalo i dásně přímo vedle zoubku.
Zdravím (a závidím, že ještě nemusíte nic čistit, to jsou kolikrát horory...)
 Radka, Honzík 15 měsíců 
  • 

Re: A co zoubky 

(14.10.2007 11:19:33)
Ahoj, chce to trpělivost. Nám vyrostl první zub ve 14 měsících. A teď už se to rozjelo. Bude mít brzy zuby 3. Chápu ten divný pocit, když máme bezzubé dítě. Nejhorší je, že nemůže nic pokousat a jídlo děsně dlouho trvá.
vydržet!
Radka
 Běla syn 13měsícú 
  • 

Hrníček 

(20.10.2003 10:30:00)
umý se napít z hrníčku.
 Dana Štarmanová - dcera 16 měsíců 
  • 

Hrnek a mluvení nám moc nejde 

(20.4.2004 21:42:43)
Mám 16 měsíční holčičku. Je to takový rošťák. Vývoj probíhá normálně, chodit začala před l. narozeninami, teď už chodíme po schodech, hlavně chce lézt sama. Někdy to zkouší po čtyřech, jindy se drží zábradlí a jde sama schůdek po schůdku. Nejde nám ale pití z hrníčku. Pokud má hustší tekutinu, např. jogurtové mléko, tak to je tak jeden lok a další už ji nebaví. Čaj ani šťáva v hrnku ji nic neříká, ani když má náhubek. Teď zkoušíme pití z hrnečku s brčkem, tak to už by tak trochu šlo, ale jak vidí flašku, tak ji dá přednost.
Z mluvení zatím známe táta, teta, eště a tam. Máma, bába, děda nám nic neříká, ale hudrovat pro sebe umí dokonale.
Pokud máte nějaký námět, napište mi prosím.
 Stázka ,dcera 15 měs. 
  • 

Re: Hrnek a mluvení to neznáme :-(( 

(14.11.2005 2:11:59)
Mám holčičku 15 měs.Je dost živá,pořád někam leze,chodí,plazí se a ukecáná je moc :-)Ale mluví akorát svou hatmatilkou,reaguje na to,když řeknu,hele táta přišel,tak ví,že je to on a běží ho přivítat.Jinak na slovo máma moc nereaguje.Ví co znamená ne a nesmíš,někdy odejde,někdy pokouší,většinou se rozbrečí.Hrneček jsem zkoušela,nezájem,ten hned zahodí,nebo do něj začne sahat,brčka mi připadá,že se bojí,ale kousat ho,to jí baví.Takže nevím,ale asi dělám něco špatně :-((( Poradíte mi prosím.
 Federika 


Re: Re: Hrnek a mluvení to neznáme :-(( 

(14.11.2005 8:02:53)
Stázko,
a co bys chtěla poradit? Vždyť to co popisuješ , je úplně normální, alespoň tedy já jsem nepochopila, co bys od ní ještě očekávala...
 Ivana Polacsková kluk 15m 
  • 

Re: Hrnek a mluvení nám moc nejde 

(15.7.2006 11:35:54)
ahoj mám velkého roštáka který také z hrnku moc pít neumí spíše se pobryndá podle mě má dost velké dírky u náhubku ale koupili jsme si limo v um.lahvi s náhubkem něco jako mají jupíky a to mu jde napi¨je se jen když chce a musí si nasát sám kdežto z hrnku s náhubkem mu to teče samo a mluvení jako máma bába taky vůbec nic jen táta teta děda děti my se nyní učíme na nočník je to hrůza prý jsou holčičky šikovnější neumí říci ee a jde na nočník když mu to už jede
 Ferum 


Hrneček ano, mluvení ne 

(10.5.2004 0:19:11)
Z hrnečku již pije od roka, ale za to nám nejde mluvení. V roce používal alespoň nějaká slova, ale za to teď si postavil hlavu a říká jen eeeeeee. Už mě to štve, ale nejde ho to odnaučit. Schody také zvládá, ale už se mu povedlo z nich i spadnout. V tomto věku je to jako hlídat stádo blech.
 Jana (Kuba, Zuzanka) 


Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(25.5.2004 14:22:30)
Mrňousovi je skoro 14 měsíců a ještě nechce ani sám stát. Leze jako střela, až si na koberco sedřel kolínko. "Mluví": táta, kolo, tikt(ak), teta, gól. Pije z hrnečku s pítkem od roku. Ale je to moc veselej brouček, tak prostě čekáme na krůček. Však on překvapí. Zdravím.
 olivie, dcera 14mesicu 
  • 

Re: Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(1.6.2006 21:58:13)
dobry den, potesil mne vas prispevek, protoze nas trapi stejny problem. Mame dcerku nar.3.4. a prestoze chodi pouze za spicku prstu nebo nepatrnym uchopem o nohavici, stejne se nepusti a nebo si vytekle sedne. Nechceme ji nutit, priroda vi, co dela a tak cekame kazdym dnem na prvni krucek bez pomoci. Take je jinak sikovna, mluvi vse mozne, pije a ji sama, tancuje a cvici, ale ty kroky....Jo a jeste nam nechce jist, je hubena {8,5kg/74cm}. Pry je to normalni, ale dela nam starosti. Jinak je spokojena a stale se smeje.
 Romča, syn15m 
  • 

Re: Re: Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(10.6.2006 12:35:12)
My máme stejný problém, náš malý bude mít 15 měsíců a chodí jen za ruku. Jak ho pustím udělá max. 1 krok a hned jde na kolínka a leze. Bojí se, ještě nemá jistotu. Jinak je celkem šikovný, leze do schodů, papá lžičkou, i když raději krmí mě než sebe, skládá kostky, řekne pár slov, obrací stránky v knížce aniž by je roztrhal. Netrápím se tím, že neumí chodit, pro mě je to nejšikovnější chlapeček na světě.
 janina 
  • 

Re: Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(17.10.2007 14:59:25)
Mám 15měsíčního syna Vítka. PRo mě je velice šikovný kluk ale bohužel nemluví občas řekne tátá někdy i Dáda jeho starší bratr máma jen když se hodně zlobí jinak nic.Chodí sám spíše lítá staví kostky sám se nenají .Lžičku až teprve ted vzal dobrovolně do ruky tak si myslím že se to brzy naučí. Jediné co mě trápí je ta řeč mám strach aby se rozmluvil poradíte něco. Díky
 Dita,dcery 16,15,16měs. 
  • 

Re: Re: Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(30.6.2006 21:16:02)
Ahoj Olivie,že malá nechodí?Nic si z toho nedělej,naše malá začala chodit po 13 měsíci,měla stejné tendence,jak váš mrňousek-chytala se za nohavice,atd.prostě je chytrá,nebo vyčůraná :)?Má strach,že si namele pusinku,ale pokud se již drží nohavice,tak strach překonná,a určitě již chodí(tvůj příspěvek je měsíc starý),a ještě jedno utěšení-od brášky syn nechodil v 18!měsících,dnes je 3letý,je to rošťák s bohatou slovní zásobou,který začal lítat ve 20 měsících a ve stejném datu mluvit,až uši zaléhaly!!!řeči tytu :tato poď dom,mamulka čeká a nepij to pivo z lahvičky.Měj se krásně a přeji plno krůčků....
 Jana (Lukáš 6/03,Martin 8/05) 


Re: Re: Re: Hrneček ano, mluvení ano, ale nechodíme 

(4.11.2006 13:17:26)
Ahoj holky,
tak problem "nechozeni" jsem resila s Martinem. Lukas zacal chodit v 11 a 1/2 mesici, takze vsichni ocekavali alespon neco podobneho i od Martina. Chodit zacal pred 14 dny (bylo mu 14 mesicu a kousek), ted jiz nechodi, nybrz BEHA... :-)))
konzultovala jsem to i s detskou doktorkou a ta me uklidnila, ze tohle by jsme pripadne resili na 18mesicni prohlidce. Zatim ma pry cas. Staci kdyz leze - posiluji se zada a drzeni patere. A dobrym "nakrocenim" je i to, ze se sam stavi v prostoru /to tak od roka/ a udela 2 krucky :-))))
TAKZE KLID
 Andrea+Dan+Ondra 


Re: Hrneček ano, mluvení ne 

(12.5.2005 11:05:28)
Hrnecek zvládáme,ale to mluvení vše je ééééé a taky a-h-a,největší problém je v tom,že nechce a ani se nesnaží napodobovat zvuky po nás.Nevíte někdo jak na to?
 RencaVe 


Samo krmit lžičkou? 

(21.8.2004 13:13:32)
Jsme sice hodně šikovní,ale lžičkou se sama nakrmit neumí,jak je to u Vás maminky? Poraďte jak na to. Děkuji
 Jana, Martínek 14 měsíců 
  • 

Re: Samo krmit lžičkou? 

(24.8.2004 21:36:34)
15 měsíců malému sice ještě není, ale můžu tě uklidnit ani až mu bude ,tak zcela určitě nebude umět jíst lžičkou sám. Jsme parta kamarádek s dětmi od roka do 6ti let a pokud vím byly na tom stejně . Myslím, že se začnu zneklidňovat až tak ve dvou letech, ale dřív určitě ne. Jsem toho názoru, že dítě k nějaké schopnosti musí nejdřív dozrát a pak jde všechno učení snáz. Zatím se mi to vždy vyplatilo. Momentálně jsme ve fázi, kdy malý dostane při jídle svoji lžičku, ale zatím sis ní chce pouze hrát a ještě ho moc neláká strčit ji do talíře natož potom do pusy.
 Dáša, Tomášek měsíců 
  • 

Re:Hrnek určitě ne 

(9.12.2004 12:56:09)
Tomášek chodí sám od 8,5 měsíců, klečí a sedí od 7 měsíců. Po schodech umí chodit už pěkně dlouho. Z hrníčku se napije velmi pěkně, když mu ho držím- je to raubíř, velmi neklidný a živý, takže by určitě hned sám hrnek otočil dnem vzhůru. Od roka projevuje touhu sám se krmit lžičkou, což velmi dobře zvládá pokud je to kašovitá, či tuhá strava, polévku ještě neumí. Ruku mu přitom ještě trochu jistím, misku přidržuji sama (stejný případ jako s hrnkem), pod bradičku občas taky pohotově musím přistrčit ruku nebo ubrousek, aby se moc nezašpinil. Už zkouší jíst i vidličkou - docela se mu to daří. Co se týče mluvení - je to horší. Mluvit totiž nezačal od obvyklého:máma, táta, bába, ham. Začal říkat: vidím, chci, dej, dívej. Nechce opakovat slova, jen když má náladu. Ovládá spoustu složitých i jednodušších slov, ale říkat je nechce. Např. mu rozumíme slova: strašidlo, popeláři, letadlo, kaktus (asi nebudete věřit) - říká je ale jen málokdy. Slova: táta, děda - začal úspěšně opakovat na 14 měsících, máma řekl prvně teprve asi před 10 dny. Jídlu říká: mamam - stejně jako pití a někdy i dudlíku (kterému však někdy říká: dudá nebo dudu). Je prostě líný. Pohybově ovšem velmi nadaný (všude vleze). Tohle jsou jen hloupé vývojové tabulky, každé dítě je osobnost a bude se řídit svými instinkty a ne tím, co je psáno. Proč bychom se s tím měli lámat hlavu. Ať jsou, jací jsou. Stejně je milujeme - děti naše.
 niki+Lili 13 měs. 
  • 

Mluvení 

(29.12.2004 22:03:40)
Naší malé je teprve 13 měsíců, ale většinu popisovaných věcí zvládá (až na lžičku). Mluví ostošest. Má docela slušnou zásobu: pejsek je baf, kočka buď čiči nebo ajajaj(nevím proč?), Kravička bů, ovečka bé, kůň ihaha(dokonce i mlaská, jako když klapou kopyta), myšička ííí, předvede králíčka jako že zvedne nosánek, ptáček pípí, pak říká bác, ee a bak, ham na jídlo a mňam, když jí něco chutná, pápá, brm na uto,já (když se vidí v zrcadle, nebo na fotce), auva (když se bouchne), cte (jako "čte", když vidí někoho číst, nebo si chce prohlížet knížku), máma, bába, děda, teta, táta, dudle (nudle), hajla (zhasla), ještě dělá pšš a mazli mazli a spoustu dalších věcí. Myslím že na svůj věk je docela vepředu a ještě si sní užijem.
 ANNA 2 DĚTI 8LET A 14MĚS. 
  • 

MLUVENÍ 

(17.6.2005 22:11:10)
AHOJ TAK SE MUSÍM SMÁT KDYŽ ČTU VAŠE EMAILI TEN NÁŠ DROBEČEK KTERÝ JE LÍNÍ SI DRŽET FLAŠKU S PITÍM NEBO SE ZVEDNOUT ZE ZEMĚ. JINAK PO SCHODECH CHODÍ ŽE SE PŘIDRŽUJ TIČEK U ZÁBRADLÍ ALE STEJNĚ NEJLÍP UMÍ ŘÍKAT TI VOLE ČAU,A DALŠÍ SLOVA JAKO DÁDA TO JE JEHO BRÁCHA TÁTA A BZZZ TO JE MOUCHA A HAF MNAU PAPU EEE TÁTA A MÁMA TO PŘESTAL NEVÍM PROČ JO A TUTU ÉRO JAKO LETADLO
TAK ZATÍM PA
 Janča 
  • 

Re: MLUVENÍ/je nám 14.měsíců 

(7.8.2005 20:41:39)
Náš Pavlíček bude mít 14.měsíců a je to náše druhé dítě.První je dcera Anička a podle mých zápisků, v jeho měsících uměla říkat,už básníčky jako. .foukej foukej větříčku. . a táta v práci- zkomoleně.Problémy jsem s ní žádné neměla, ono to taky bylo před 12lety :-)
Takže si znovu zvykám a lehčí to nebude. Lozit po schodech, už umíme, taky nahánět kočku a tahat ji za ocas, a dělat BRRRRRRMM a u toho slintat, to když jede s autem.
Horší to bude s hrnkem a taky problém ho nějak odstavit nebo na noc vyžaduje kojení( u toho usíná).
Všechny Vás zdráví a přeji pevné nervy :))
 Vlasta Karolínka 
  • 

prosím o radu 

(17.9.2005 23:05:32)
dobrý den. potřebovala bych poradit s malou. Tak teda od začátku me těhotenstvi bylo klidne až na to že jsem zvracela celou dobu . Malá jak se narodila 2 měsice byla moc hodná. Pak se 3 měsicích začla převracet od 5 měsícu lozí po 4, na vánoce se po 1 postavila o křeslo, 10 měsicích začla chodit. Má 13 zubu. Je strašně moc živá nevydrži u ničeho dělá sam nepořádek, hračky ji nezajimají všude vleze, když neni po jejim tak se začne vztekat nechci po ni křičet nebo řiká že se bojí. Vola na nočnik ,když chce čurat začala tvořit věty ,ale nejvic ji jde rozkazovací zpusob. Každý se mě ptá jak to všechno stihám myslím tím domaci práce manžel chodi do práce na rano takže cele dopoledne jsem sama . Mala začla kousat. fakt je to čislo. Musím ji uspávat nechce my spávat odpoledne takže usiná s brekem. prosím o radu kdo má taky žive ditě.
 MirkaEyrová 


Re: prosím o radu 

(18.9.2005 0:19:00)
Vlasto, z Tvého příspěvku není dobře patrné, s čím přesně chceš poradit. Možná bys mohla napsat konkrétněji, v čem žádáš rady.
M.
 Gretchen 
  • 

Myslím, že tady není žádný problém 

(20.9.2005 13:46:43)
Milá Vlasto,
buď ses špatně vyjádřila nebo je to tak, že tvá dcerka je zkrátka zdravé, živé dítko, atejně jako spousta jiných, včetně toho mého, které se projevuje naprosto stejně. Jenom já mám syna a kluci jsou trochu líní mluvit, proto mi náš klučina ukázal, že mluvit umí a teď už jen lítá a ječí, když něco potřebuje. Volá na mě "ko"-to jako zkráceně "mamko" a místo "táta" říká manželovi "Pavle" a děsně se tomu směje.
Nedělej si z ničeho hlavu, buď ráda, že je dcera zdravá, ..., bude hůř :-)))
M
 Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 


Re: prosím o radu 

(8.10.2005 13:38:07)
Vlasto to co popisuješ tak jako by jsi psala o naší Valerii až na to spaní,to jsem jí naučila(Dr.Estevill) je to ok.Prostě máme živý holky,je pravda občas jsem z ní na mrtvici,ale je to moje divoký zlato:-)
Přeju pevné nervy a hodně trpělivosti(občas mi taky dochází)
 Gábina 
  • 

Re: Re: prosím o radu, trápí nás spaní 

(18.10.2005 14:03:57)
Ahojky, mám ročního a stále ho kojím. Večer usíná docela dobře, většinou u prsa. V noci, pravidlem je, když jdu spát já, se budí a chce spát se mnou. Mnohdy si ze mě dělá živý dudáček, žádný totiž nechce. Kolikrát musím čekat, až usne u prsu, a potom ho přenést. Někdy spí sám další 2 hodiny, jindy je co by dup vzhůru. Píšeš, že spát jsi malou naučila. Mohla bys mně sdělit, prosím, jak? Za odpověď děkuji a zdraví Gábina
 Vlasta Karolínka 
  • 

nechce si někdo dopisovat 

(4.11.2005 8:01:19)
Ahoj nechce si někdo dopisovat, kdo má tak stare mimčo. Ahoj Vlasta Karolinka
 M+M a 16ti měs. Monička 
  • 

Re: nechce si někdo dopisovat :proč ne ?? 

(17.11.2005 10:27:55)
Rádi si budeme dopisovat.....
 veronika 
  • 

Re: nechce si někdo dopisovat 

(6.12.2005 16:08:35)
ahoj mám 15-ti měsíční holčičku a ráda bys si dopisovala? Můžete mi odpovědět? děkuji
 Iveta Bartusková ,15.měs. holčička 
  • 

Re: rádi si budeme dopisovat 

(27.9.2007 13:16:57)
. . . klidně si můžeme psát. . . ahoj
 veronika 
  • 

Re: nechce si někdo dopisovat 

(6.12.2005 16:09:07)
ahoj mám 15-ti měsíční holčičku a ráda bys si dopisovala? Můžete mi odpovědět? děkuji
 Hanka,Dominika 16 měsícu 
  • 

hrneček ano,mluvení ano ale nechodíme 

(2.6.2006 23:12:48)
Mám problém z dcerou je jí 16 měsícu a denně udělá tak 5 kroku sama jinak chce prst nebo se mě chytne za kalhoty,když ji řeknu at jde sama tak začne brečet nebo si klekne a nic s ní nehne.Nevim jak na ni.Je to normální?
 Kájina-3kluci-21,17a16měsíců Tomášek 
  • 

Re: hrneček ano,mluvení ano ale nechodíme 

(8.7.2006 13:34:18)
Ahojky,mám 16měsíců starého chlapečka a s chozením jsme na tom podobně.Nejak to zatím neřeším,každé dítě je jiné a pokud leze a stojí sám bez opory a taky sám udělá pár kroků,je to otázka času,kdy začne sám chodit.Myslím,že nemá cenu nutit.Až to bude tak to bude.Hrneček mrskne na zem-chce láhev a mluvení je blábolení.Nejvíce říká máma,táta a na všechno kakakaka.Takže žádné starosti děvčata,hlavně že jsou mimča zdravá.Já se chci zeptat a poradit-Jak vám děti spí??Mám nespavce jen já??Díky Kájina
 bluinka 


Re: Re: hrneček ano,mluvení ano ale nechodíme 

(25.9.2006 21:37:33)
mam chlapecka 14 a pul mesice. Chdoi od roku, do schodu leze, povida dost slov, pocinaje zvuky zvirat pres klasicke mama, tata, baba.............. az po ham ham, nam nam, brm brm - to ma zizen a jeho nejoblibenejsi je neni. Rekne neni, rozhodi rukama a clovek by ho sezral (spapal). Piti z hrnecku, no nevim nevim a lzickou by se sam taky nenajedl. Mame dve lzicky, jednou krmim ja jeho a druhou on me. Tak to funguje. Jinak sam se nakrmit neda. To nechce. Nenenenene. S harackami vydrzi uz i treba par minut sam :--)))))))))))jinak miluje vytahovat veci ze supliku, z kuchynske linky...............vsude vsechno pri zemi musi byt pro neho. Jen to spani nic moc. Vstava rano kolem ctvrt na sest, pak je v poledne protivny a na chvilku si obcas zdrimne , vecer usne kolem osme,ale v noci se stale nekolikrat budi. a to jen tak. Prikojovany jeste sice je, ale jen rano a jeste ne kazdy den. Jak ho naucit spat celou noc? poradi nekdo? dekuji za poradu.
 Radulice 


Re: hrneček ano,mluvení ano ale nechodíme 

(25.8.2008 10:36:38)
Ahoj děvčata,
tak my jsme na tom také podobně - a ještě o něco hůře :-(( Tedy s tím chozením (malé bude teď 16 měsíců), chodí zásadně pouze s držením za ruce, sama odmítá - jakmile jí nechci dát obě ruce začne se vztekat - klesne na všechny čtyři a "odchází" po čtyřech.
O tom, že by se krmila sama lžičkou nemůže být ani řeč a s mluvením ... nooo pár slovíček...
Tak nevím - začínám být zoufalá a přemýšlím zda to chození nezačít někde řešit s odborníkem...
 babika 
  • 

Re: hrneček ano,mluvení ano ale nechodíme 

(24.6.2014 8:18:21)
Náš anděl spí jak se mu chce..Ale někdy se vzbudí i v půl druhé, hodinu si hlučně žvatlá a pak usne. Ale spaní do sedmé hodiny je svátkem. Budíček v půl páté ukončíme teplím mlíčkem a pak chrupká až do osmé. Ale tohle se vše urovná, chce to čas~o~
 Mama Kami 


prosim o radu 

(4.8.2006 20:40:18)
chtěla bych poradit, jak na předkožku u kluků. Mám 2 kluky. Jednomu bude šest a u něj se mi to povedlo před 5 rokem a myslím se, že už bylo pozdě. Druhému je 13 měsíců a ještě mu to nejde i když mu jí zkouším stahovat každý den ve vaně. Chtěla bych poradit, kdy je ten nejlepší čas. díky
 Rominal 


Rozumí výrazu "nesmíš" 

(6.8.2006 14:00:01)
Tak tomuhle výraz nerozumí mnohdy ani sedmiletý syn.Natož 15-ti měsíční dcera.Anebo že by rozuměli a naschvál dělali opak?
 Tomášek 
  • 

Nevíte co znamená? 

(24.1.2007 17:38:07)
Můj syn 16měsíců se naučil říkat na všechno co chce nebo vidí bumanbuman nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte co by to mohlo znamenat?
 Kijom 
  • 

POMOC! CHODIT??! 

(29.1.2007 14:15:48)
Prosím pomoct. Mám 16 měsíců chlapeček, hrníček, lžička ano, leze, ale nechodí. Za obě ruka ano, ale nožičky vytáčí do strany ven směr. Když ne přebalení pult ho položím, nebojím musím že spadnul, protože ani se nepohnul. Když oblékám tak nesnaží pomáhat vúbec. Jsme z Izrael cizinci, tak lékař ne rád radí a stará. Děkuji pro radění. Kijom
 zanyna,2kluci,1,5rok 
  • 

Re: POMOC! CHODIT??! 

(29.1.2007 15:09:54)
Ahoj,doktor se nestará???Tak se na něj nespoléhej a rychle si sám vyhledej odbornou pomoc.Zrajmě tě to bude stát i peníze,ale není to tak hrozné.Hlavně jde o to nejcenější,co máš!Hledej odborníky na rehabilitace,fyzioterapeuty a tak.já teda odborník nejsem,ale tihle by měli pomoci.Držím palečky
 Veronika Janků, 6 ti měsíční dcera Klára 
  • 

Re: POMOC! CHODIT??! 

(26.4.2007 19:37:36)
Ahoj Kijom!, přidávám se k předchozímu příspěvku a radím, rozhodně situaci s doktorem řešte, a pokud nemá zájem tak ho změňte.
Vyplatí se najít doktora, který se bude snažit pomoci a bude se zajímat o Vaše dítě.
Někdy nás svazuje zbytečný strach, ale přitom jsme to my rodiče a děti, pro které doktoři jsou..i když někteří se podle toho nechovají.
Přeji Vám dostatek odvahy a štěstí!
Veronika
 Verka 
  • 

Re: POMOC! CHODIT??! 

(9.5.2007 13:44:19)
Ahojky Kijom,potřebovala jste radu už dávno,ale musim napsat,aby jste lékaře změnila.Pediatři jsou tu pro naše děti a ne my pro ně.Hlavně se nebojte.Možná že jste to už dávno udělala,že.Kdyby jste bydleli na Praze 6,mohla bych Vám dát typ na bezva pediatra.
Mějte se hezky a držím palečky
 silvisko 


máme 13 měsíců 

(8.1.2011 21:12:42)
Syn Vítek má 13 měsíců,chodí od 10tého měsíce a protože je stále kojen,neumí pít z flašky s cumlem . Pije z "nebryndajícího" hrníčku ,někdy i ze sklínky s brčkem ,nebo zkouší klasiku-hrníček. Bryndá:-)) Nají se sám vidličkou bez problému,neumí ale lžičkou,to pak sice nabere,ale do pusy až nedonese.
Slova? Noo,táta,táák,tik tak,napodobuje koně mlaskáním,krávu bučením,řekne "na" -to když něco podává,ale i když něco chce.Když má hlad,ukáže na lednici,kráječ na chleba,či na sporák. Rozliší snídani (kráječ) Oběd (sporák) a svyčina (jogurt z lednice..a pod.) Řekne si i o pití,ukáže na konvici.
Schody jej zajímají a zkouší je vylézt schůdek po schůdku,drží se zábradlí.
Je společenský,ostatní rád hladí (opravdu pohladí,žádné škudlení) Bojí se hlubších hlasů.Miluje zcířátka,piští radostí když vidí psy,kočky..a pod.Jak živě,tak i v telce či na obrázku.
Rád odnáší věci do koše odpadkového,ale i prádelního. Plní i pračku,vyprazdňuje ji po vyprání.Podá o co ho požádám. Jooo a občas vyhodí prázdný kelímek od jogurtu i se lžičkou :-))

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.