| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše Markétka je z domečku

 Celkem 14 názorů.
 Jája 
  • 

Báječný článek 

(30.4.2010 8:50:37)
Báječný článek, ze života. To by mělo být povinnou četbou.
 kreditka 


Re: Báječný článek 

(30.4.2010 12:45:34)
~g~ autorce gratuluji nejen ke krásnému článku, ale hlavně k dcerce ~;((
 1.3Magráta13 


Re: Báječný článek 

(30.4.2010 22:24:47)
Ahoj Báro, moc hezky jsi to napsala. ~x~
 olga liška (kluci 3/01 a 6/05) 
  • 

pěkné 

(1.5.2010 13:43:18)
ahoj Báro (Me2dová :-)),

s chutí jsem si přečetla rozhovor, je dobře, že o adopci a pěstounství dokáže někdo takhle otevřeně a veřejně mluvit.

u mě stále žádný posun, stále váhám, ale drží mě to, myslím na to takřka pořád. předplatila jsem si Průvodce NRP z Brna, tam se taky hodně dovím, mám pořád pocit, že toho potřebuju vědět co nejvíc, což mi stejně ale nezajistí, že bych byla absolutně připravená a nemohlo mě nic zaskočit.

tak se mějte krásně a těším se na další takové články,

olga liška (C24)
 Červánek 


Re: pěkné 

(1.5.2010 21:44:00)
ahoooj Olgo:o) Ten svět je ale malý:o)) Jen dumej, bádej - a kdykoliv bys potřebovala, kontakt na mě máš přes Meďocha:o)
 Petrýsek 


Re: pěkné 

(9.5.2010 22:21:17)
Olgo, ač je vaše reakce určená Báře, neodpustím si jednu větičku:-).
Já jsem zrovna ten typ co Vy, který potřebuje vědět o tom, do čeho se pouští, co nejvíce. Určitě je to dobře. Ale pravda je, že Vás to na realitu stejně zcela nepřipraví. A mít nějaké pochybnosti je přeci přirozené a určitě i zdravější, než si hrát na mistra světa a ničeho se nebát.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, držím palce!~;((
 máma + 4 malošci z domečku 
  • 

pěstounská péče 

(1.5.2010 20:44:36)
Pěkný článek a gratuluji k dcerce.
Doufám, že Vám chlapeček výjde podle Vašich představ.
Jen jsem chtěla napsat, že jsme si takto přivezli již čtyři děti. A to nakolik se projeví či neprojeví a hlavně jak, citová deprivace Vás kojeňák opravdu připravit nemůže. Ze zkušenosti s našimi dětmi, můžu říci, že menší projevy snad byly u dětí v kojeňáku oblíbenějších a větší u těch které nebyly příliš v kurzu.
Ale ani to není směrodatné.
První dcerka po příjezdu naprostá pohoda, veselá, klidná, režimová. Citová deprivace se začala projevovat až při utváření vztahů s vrstevníky a neustálé potřebě utvrzování že ji máme rádi.(brali jsme si ji v půl roce, v kojeňáku nebyla příliš oblíbená, takže minimální sociální kontakt a to jsem si vždycky říkala, že u tak malých dětí se citová deprivace ani nemůže projevit, ale byl to omyl).
Pak byl klučina (taky měl půl roku) naprostá pohoda, jako u dcerky, jen byl velmi oblíbený, a tak do dnešního dne ani náznak deprivačky.
Třetí byl taky kluk (měl rok) a to jsme si užili, taky jsme si sáhli na dno, naprosto nás nepřijal, v kojeňáku byl tak v průměru, ale tady sehrála roli špatná zkušenost s původní rodinou. Mám pocit, že to trvalo rok a půl než nás přijal úlpně. Deprivaci ale má velkou.
Poslední byla holčička, byla oblíbená a byl jí rok. Naprostá pohoda, přisála se k nám jak pijavice hned první den a už se nepustila, dnes na to ráda vzpomínám. Nemohla jsem se jít ani vyčurat. Porád mě musela mít na očích. Odžila si tak asi půl roku a pak se pustila sukní a hurá do světa, naprosto pohodová.

Takže se na to asi opravdu nedá nikdy připravit.
Jinak pěstounská péče je opravdu v mnoha ohledech jiná než adopce, ale co se týká informací o původní rodině ty také víme všechny co jsou dostupné a co se týká jména, to také mají děti naše. Jde o to zažádat u soudu ve prospěch dítěte.
Zůstává i spousta neradostných věcí stran původní rodiny a neustálých kontaktů se soudy a sociálkou (neříkám že negativních, ale berou čas a energii).

Přesto všechno bych to nikdy nevrátila zpět! Jsou to naše sluníčka! A rozhodně nemůžou za to, že nebyli vhodní do adopce, takže ty starosti navíc mi za to stojí.

 Červánek 


Re: pěstounská péče 

(1.5.2010 21:44:51)
ahojky,

nemáš chuť se mi ozvat a nechat se vyzpovídat:o))
 Jana, 2 děti, čekatelé na PP 
  • 

pěstounská péče 

(7.5.2010 11:34:37)
Dobrý den, také bych byla ráda, kdybych se Vás mohla na něco zeptat. Ozvete se mi, prosím? zejme@seznam.cz
Moc děkuji!!!
 Petrýsek 


Re: pěstounská péče 

(9.5.2010 22:32:51)
Jano, netuším, komu byl váš příspěvek adresovaný, ale budu-li vědět, ráda Vám odpovím:-)
 Petrýsek 


Re: pěstounská péče 

(9.5.2010 22:30:56)
Dobrý den,
moc děkuji za hezký příspěvek~R^. Souvislost deprivace s oblibou dětí mne také již několikrát napadla. Většina lidí má tendenci se více věnovat milému chlapečkovi či roztomilé holčičce než vzteklounovi. Ale pak je to bohužel začarovaný kruh~:(.
Je skvělé, že se Vám podařilo dostat do PP 4 takto malinké dětičky, byl jsem přesvědčená, že je to spíše výjimka, ale jak je vidět, někde jsou soudy rychlé, což je skvělé~g~!
Vím, že pěstouni mají o rodině informace, v řadě případů i více, než adoptéři. Stejně tak i že je možná změna jména.
Je skvělé, že jsou i odvážnější lidé, než my (mám na mysli vyšší náročnost PP):-)))~x~
 JanaJana 
  • 

taky máme adopčátko 

(2.5.2010 15:01:35)
Hezký rozhovor. Máme za sebou hodně podobný příběh. Úřednický proces byl naprosto v pohodě, nenarazila jsem na nikoho nepříjemného. A stejně jako autorku mě až zarazilo, jak vše probíhá hladce a že jsme tak bezproblémově prošli všemi testy (prostě jsem čekala alespoň nějaký zádrhel či důkladnější proklepnutí, přeci jen... bude nám svěřeno dítě) . Dítko (13 měsíců)nám dali v kojeňáku hned, žádná adaptace, žádné nocování tam. Pak nás přišla 1x navštívit sociální pracovnice (zhruba po 3 týdnech) a to bylo celé. V našem případě probíhala adaptace bezproblémově, ale stejně mě to zarazilo, že nejsme pod žádnou kontrolou. A kdyby byly problémy, ani bych nevěděla, kam se obrátit. Člověk by měl s dítětem dostat i kontakt na odborníka. Naštěstí jsme nikoho nepotřebovali, jediným problémem bylo to, že první 3 měsíce jsem se nesměla od kluka hnout, takže chodil se mnou opravdu i čůrat (pověšený na mé noze) a "sundavala" jsem ho jen když jsem manipulovala s horkou vodou v kuchyni, abych ho neopařila a to byl teda řev, dodnes mi to rve srdce.... Po těch zhruba 3 měsících pochopil, že už mu nikam neutečeme a odpoutal se a nyní je vše v pořádku, v jeho nynějších 3,5 letech chodí do školky a je všechno jak má být :-)
 Petrýsek 


Re: taky máme adopčátko 

(9.5.2010 22:40:13)
JanoJano,
docela živě si dovedu představit, jk Vám malý visí na noze:-). My měli něco podobného, včetně ávštěv WC~j~.

Před 3 lety, když jsme si malou přivezli, taky jsem nevěděla na koho se obrátit. jedině snad na soc. prac. a tam bych ze strachu že mi ji vezmou, nešla~;). Nyní spolupracujeme s neziskovkou, máme svého rodinného klíčového pracovníka, který nám je k dispozici, což je skvělé! Aktuálně nic neřešíme, ale myslím si, že prevence je podstatná. A hlavně - s příchodem sourozence se určitě rada psychologa šikne:-). Takže díky za Amálku~x~
 Petrýsek 


Upřesnění 

(9.5.2010 22:17:33)
Hezký večer všem,
ráda bych upřesnila informace týkající se tohoto článku:-).
Z některých reakcí je patrné, že je to třeba:-).
Autorkou je Bára, povídání je o mé rodince, resp. hlavně naší dcerce.
Jinak moc díky za hezké reakce i sdělení vlastních zkušeností!
Petra~;((

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.