| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mikuláš

 Celkem 18 názorů.
 withep 


:o) A tak to má být 

(17.12.2009 11:33:58)
Shodou okolností jsme včera navštívili UPMD v Podolí, mám tam registraci pro případ, kdyby porod doma tak docela nevyšel. Z šesti pražských porodnic je tato asi nejvíce mother-and-baby-friendly. Přesto mi porodní asistentka na dotaz, zda na mé přání bude dítě vyšetřeno v mé náruči, odpověděla, že nikoliv a to že kvůli tomu, aby poslech srdíčka nic nerušilo. Na další dotaz, zda je opravdu nutné, aby ty dvě hodinky na sále trávilo dítko místo v náruči v postýlce, odvětila, no samozřejmě, vždyť by vám mohlo vypadnout... Jsem odhodlaná nedat dítě z ruky (případně ho bude chovat tatínek), ale mrzí mě, že v tak citlivých chvílích člověk vůbec musí o takové samozřejmosti bojovat... :o(

Před pár týdny (dítko se na pár dní natočilo koncem pánevním) jsem v okolí pátrala po porodnici, kde by bylo možné, aby se během pobytu maminky na JIP po eventuelní sekci staral o novorozeně tatínek - tj. kde mají dostatek nadstandardních pokojů a tatínci na nich normálně bydlívají. Koukala jem na profil benešovské porodnice na aperio.cz a doslova mě šokovala věta "Porodnice neumožní partnerům žen po porodu sekcí, aby se mohli, po dobu indispozice matky po operaci, starat o dítě oni." Nechápu, jak mohou zákonnému zástupci dítěte zakazovat, aby o ně pečoval... Naštěstí dítko dostalo rozum a je už zase vzhůru nohama, jinak bychom jeli rodit do Vrchlabí, tam JIP údajně nemají a maminky po SC dávají na normální/nadstandardní pokoj.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: :o) A tak to má být 

(17.12.2009 11:38:54)
whitep, ve Vrchlabí (pět let zpátky) bývala matka na chirurgické JIP, protože dělávali císaře v celkové, ale to se myslím už změnilo. Každopádně jsem tam zažila tatínka, který po dobu matčina dospávání choval, nosil, pečoval o miminko - a to bylo hodně maličké, narozené v 37tt.
 VerNika 


Re: :o) A tak to má být 

(17.12.2009 16:38:22)
Withep, ve Vrchlabí je navíc možné, pokud je vše v pořádku, porodit KP spontánně. To kdyby náhodou se miminko zase rozhodlo otočit ~;)
 usta, (skoro) 3 dcerky 
  • 

Re: :o) A tak to má být 

(17.12.2009 19:57:23)
já jsem koncem pánevním rodila normálně i první dcerku, a to na Obilním trhu v Brně. Zpětně jsem ráda, že mě doktoři vymluvili toho císaře, protože porod sakumprást trval 6 hodin a proběhl opravdu hladce.
 withep 


Re: :o) A tak to má být 

(17.12.2009 22:47:51)
Samozřejmě v první řadě jsem hledala porodnici, kde mě podpoří a pomohou při spontánním porodu, i když váhově je to na hraně, vypadá to na 3,8kg. V Benešově mají KP sekcí/spontánně 50:50, což mi připadalo docela ok, původně jsem měla dojem, že skoro všude tlačí mamky "pro jistotu" do císaře. Ale nakonec je Vrchlabí asi jediná porodnice, kam bych jela opravdu dobrovolně a možná i ráda :o).
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: :o) A tak to má být 

(20.12.2009 21:57:58)
V lednu 2005 jsem rodila ve Vrchlabí císařem měsíc před termínem. Madlenku dostal manžel hned do ruky a celé tři dny kdy jsem já nemohla se o ni staral - pravda bylo to prvně a zároveň naposled co se o jedno z dětí postaral, ale to už je zase jiný příběh:)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Krása 

(17.12.2009 11:36:31)
Moc krásně, jednoduše, citlivě vylíčené. Ten závěr mě dostal :)

Přemýšlím, jestli kdbychom měly možnost se "obvykleji" účastnit porodů jako asistenti a pozorovatelé, jestli bychom pak dokázaly o své novorozence víc bojovat - a nebo jestli je to naopak, tím, že jsi už vlastní porod zažila, jsi byla k "cizímu" novorozenci vnímavější.
 *Niki* 


Re: Krása 

(17.12.2009 14:52:09)
Anuš, napsala jsi to moc krásně a citlivě, jako někdo, kdo to opravdu prožil z obou stran.
Pullizerovu cenu za to asi nedostaneš, ale já být ta kamarádka, budu ti nesmírně vděčná za to, co jsi pro mě a synka udělala ~x~
 Mili+5 


Hezké a pravdivé 

(17.12.2009 12:37:06)
Anuš, zdravím. To jsi moc hodná, žes za svojí kamarádku bojovala a stála si při ní a zároveň máš velké štěstí, že sis něco takového mohla prožít, docela bych si taky přála, aby třeba aspoň některá moje budoucí snacha ke mě přilnula tak, že by mě chtěla při porodu.:-)

Taky si myslím, že děti tohle hodně potřebují. Já jsem díky Bohu nastavená tak, že i když kromě jednoho případu žádný bonding nebyl, tak mě zaplavily pocity něhy a lásky k mému děťátku, i když mi bylo přineseno až po několika hodinách, ale mrzí mi to kvůli mým dětem, vím, že mě potřebovaly a vím, že jsme kvůli tomu měly problémy s kojením a sžíváním se. Ale s tím už nic nenadělám, určitě se to dá kompenzovat, ale přála bych si, aby aspoň moje vnoučata to mohla zažít.
 Denyna 


Re: Hezké a pravdivé 

(17.12.2009 12:57:22)
Krásný článek, pohladil na duši a přitom neříká nic světoborného, ale to, co všichni dávno víme či cítíme.
Děkuji.
 Lendis, Rarášek 03/07 
  • 

Re: Hezké a pravdivé 

(17.12.2009 16:48:15)
Všichni nevíme, bohužel, bylo by to moc hezké, kdyby bylo vzájemné očekávání maminky a miminka naplněno, ale zdravotníci to prostě nechápou. Dodnes si pamatuji, jak primářka oddělení intermediární péče, kde ležel po narození můj syn, si tak neadresně povídala, že ti rodiče můžou být vůbec rádi, že je k těm dětem pustíme, že jim tam akorát nosíme bacily. Děti zde byly sice lehce nedonošené, ale většinou stabilizované v inkubátorech a na postýlkách už většinou alespoň částečně kojené. Návštěvní hodiny pevně dané, kojení po třech hodinách, přes to nejel vlak. Vzít dítě do náruče, pokud ho ještě nekojíte a pochovat? Neexistovalo. Miminka nás maminky bohužel potřebovala i jinak, na synův výraz, když si mě poprvé poznal a pochopil, že jsem konečně u něj do smrti nezapomenu. Na jeho nadšení, když jsme si ho konečně přivezli domů také ne. Ale tyto věci vidí jen maminka a okolí to buď akceptuje a nebo ne.
Anuš, moc hezky napsané, tvoje kamarádka se má, že má tak prima kamarádku, tak hodně štěstí jí i malému Mikulášovi.
 Denyna 


Re: Hezké a pravdivé 

(17.12.2009 18:48:26)
Lendis, to je smutný:( Nepřestávm věřit, že i v českých nemocnicích se dočkáme normálního přístupu. Zatím si to musíme domazlit doma.
 Stáňa a dva kluci 


Anuš 

(17.12.2009 13:06:55)
moc hezky napsáno, tvá kamarádka má velké štěstí, že má tak prima kamarádku:), která jí vybojuje úžasný kontakt i po císaři. Kéž by to byl i standart pro všechny, které chtějí...
 aaaa bflmpsvz 


Re: Anuš 

(17.12.2009 13:13:26)
Anuško, děkuji za krásný článek. Jana
 Amélije 


Re: Anuš 

(17.12.2009 13:29:23)
dala jsi oběma - kamarádce i Mikulášovi krásný dárek ~R^
snad budou časem takovéto dárky "levnější" co se týče náročnosti obstarání a v budoucnu se stanou dárkovým balíčkem samotných porodnic
 kopidlno 


krásné 

(18.12.2009 9:11:19)
Anuš, hezky jsi to napsala. Je to krásné, že jsi se mohla podílet na narození Mikuláše a dostala jsi veliký dar od jeho maminky, stejně veliký jsi sama darovala. Trošku ti to závidím, také by se mi to líbilo:)
 Anuška a 2♥ 


Děkuju 

(18.12.2009 14:12:53)
za hezké příspěvky.

Nedá mi to a musím podat peohlášení:
To já jsem ráda, že tu mojí kamarádku mám. Je mi velkou pomocí a podporou, jsem ráda, že jsem mohla pro ni něco udělat zase já.

Hezký den všem:)
 Ester, tři kluci 5,3,5měs 


Pravda, pravda, pravda!!! 

(19.12.2009 23:33:09)
~R^Milá Anuško, moc ti děkuju, že tohle mohlo zaznít. Moc bych si přála, aby se všechny děti, které přicházejí na tenhle svět, setkali s hřejivou náručí mámy a táty (mně samotnou překvapilo, že moje zrovna narozené děti jevily stejný zájem o tátu jako o mě, prohlíželi si ho a rozplakaly se teprve, když je vzala do ruky sestra). Kdybych někdy rodila císařem, moc by mi záleželo na tom, aby se hned po narození miminko setkalo s tátou a aby o něj (a o mě) mohl pečovat on. Je to právo rodiče. Naprosto by mě sužovala představa, že leží někde samo a že to jsou jeho první zážitky, ketré si ponese do života. Cítím, že je to moc důležité a že má smysl za to bojovat!~o~~o~~o~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.