| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O kočkách a mateřské lásce

 Celkem 19 názorů.
 Róza - 05,08 


neřeší to? 

(8.9.2009 8:03:29)
Fakt by mě zajímalo, jestli to opravdu neřeší nebo my lidé si to jen myslíme :-).
 Boni, Honzík 10 let + Alžbětka 


Kočka a mláďata 

(8.9.2009 22:56:30)
My máme zrovna doma britská koťátka a jsou to naprosto 4 úžasní tvorečci. Hledáme jim nové domovy a já nevím, jak je zvládnu dát pryč. Je to přesně tak, jak píše Bellana, je to nádherné pozorovat kočku, jak pečuje o svá děťátka.
 Marico 
  • 

Je to tak 

(8.9.2009 8:13:15)
Zdravím, hned mám lepší ráno. Venku svítí sluníčko a já se těším, jak za chvíli vyrazím se svou malou holčičkou na zahradu. Taky tam potkáváme kočku, co má teď koťátka. Chodí za ní na průzkumné výpravy a my je pozorujeme. A taky jí rozumím. Doma jsme mívali psy. Německé dogy. Jsou to krásná a elegantní zvířata a jako matky jsou jejich feny většinou klidné a vyrovnané. Když se mi narodily moje vlastní děti, mockrát jsem si na ně vzpomněla a snažila se řešit každodenní strasti a radosti stejně poklidně a vyrovnaně. Ne vždycky se mi to podařilo a to jsem si pak v duchu říkala: "Chovej se jako důstojná doga, ne jako mrňavý ušňafaný špic, co vyskakuje za plotem metr vysoko a štěká, jen aby ho bylo vidět." Mockrát mi to pomohlo :-) Dík za hezký článek po ránu.
 2Andy 


Re: Je to tak 

(9.9.2009 8:26:57)
To se mi moc líbí!!
 SendyWendy 


Hezký 

(8.9.2009 9:26:52)
Moc hezký článek. Je to tak.
 Tulka 


Re: Hezký 

(8.9.2009 9:57:23)
Pravdu díš,Bellano:-).
Jen kapku závidím,že si ještě můžeš vybírat kotě.Já od té doby,co jsme přesídlili do našeho zapadákova,piplám jen ubožáky,kteří se k nám dostanou tak nějak bez našeho přičinění.Vždycky se zařeknu,že už ne,a vždycky to poruším.
Naposledy asi před měsícem stálo u našich dveří takové malé vyzáblé NIC,no a už si nás to otočilo kolem prstu,že i můj šetřivý muž kupuje pro něho jen to nej,aby z něho teda byl aspoň pořádnej kocour~:-D.
 Bellana 


Re: Hezký 

(8.9.2009 10:00:36)
No jo, vybrala jsem si krásného kocourka. Má jen jednu nepatrnou vadu. Chybí mu kulky, zato má samičí pohlavní orgány. Ehm. Tak dlouho jsem se prsila, že jsem kočkař profesionál, až se mi podařilo se seknout při rozpoznání pohlaví :-)
Takže to bude kočička. První kotě, co si po těch letech, kdy mám kočky, pořizuju. Jsem z toho mírně rozechvělá :-)
 Tulka 


Re: Hezký 

(8.9.2009 10:09:54)
Nojo,není nad odborníka~:-D
Já takhle vybírala pro známého,na chov samce králíka..Pořád ho neúspěšně připouštěl,až mu ten "samec"porodil 8 malejch králíčků.Nakonec mi děkoval,že nikdy neměl tak dobrou samici.
 Kivík 


Re: Hezký 

(8.9.2009 14:53:33)
Krásně napsané:-)~R^
 Zuzka 
  • 

Re: Hezký 

(8.9.2009 15:17:50)
Buď ráda že máš čičinu, nenechávej jí vykastrovat a aspoň jednou jí nech pořídit si koťátka, budeš to mít doma v přímém přenosu :-)
 Feliz 


Re: Hezký 

(8.9.2009 11:54:19)
:-)
Připomnělo mi to červen a červnec, kdy jsme se synem netrpělivě jezdili k mé kolegyni pozorovat koťátka. Jedno z nich už u nás 6 týdnů bydlí. A byla to dobrá voba, lepší kamarádku jsme si nemohli vybrati.
Vždycky jsem mívala kocoura a byli to fakt nevděční, pošahaní prevíti ~:-D
 Hwezdi. 


Asi odbočím :-) 

(8.9.2009 14:48:19)
Nedávno jsem dočetla knížku "Agáta a já". Díky :-).
 AlaKs 


Re: Asi odbočím :-) 

(8.9.2009 16:18:13)
Kočky jsou báječné. Já mám doma jednu "pouliční směs". Už je jí 13 let, ale jak se vyjádřila nedávno veterinářka, vypadá mladě. Zlí jazykové tvrdí, že je hloupá, ale já myslím, že to jen předstírá, protože se jí nechce dělat to, co se od ní právě žádá. Například vím (podle roztroušených chlupů), že často lehává na stole (má odsud krásný výhled z okna), ale nikdy jsem ji při tom nepřistihla. Prostě ví, že to nesmí dělat, tak to děla jen když ji nikdo nevidí. je to pohodářský tvor a mně pro zlepšení nálady stačí se jen na ni dívat. ~k~
 Jordana 


Re: Asi odbočím :-) 

(8.9.2009 21:44:07)
Alaks,vy jste to tak krásně vylíčila,že ač kočky nerada,dle vašich slov bych si hned jednu pořídila-dík,vaše slova se mi líbila....~;)
 Kohnova 
  • 

Stara znama pravda 

(8.9.2009 20:11:06)
to je, tohleto, Bellano:). Ale mas pravdu, ze je skoda, ze se lidi vic nedivaji na zvirata a vic se od nich neuci.
Ja mam pro kocky ve vsech podobach (krome na taliri) slabost a kotata jsou zazrak.
 Anadar 


Taťka 

(9.9.2009 8:46:26)
Nebudete tomu věřit,ale chodíval k nám do nemocnice starý černý kocour,který dělal místním kočkám moc pěkná koťátka.Nejenom,že je plodil,ale také se o ně staral.Vždycky si lehl na bok a odrostlá koťata,která už matka nekojila,se přisála na jeho pánské bradavky a blaženě u dudlíčků usínala.Nikdy jsem nic takového neviděla a asi už neuvidím.
 Katka 2+2 
  • 

Re: Taťka 

(9.9.2009 9:18:33)
naši nalezení kocouři (Zilvar a Zikmund) adoptovali našeho psa - a chodí s k němu na "mlíko" nevadí že neteče... ale sosají statečně a Dixie drží...
 Jana Soukupová 
  • 

krásné a idealistické 

(9.9.2009 9:51:03)
Ona taková kočka se totiž ani nemusí starat o to, jestli má dost peněz, aby dětem koupila jídlo, jestli ji koucour nepodvádí, jestli ji nebije, nemusí řešit rozvody a alimenty, nemusí se starat, jestli ji po mateřské náhodou nevyhodí z práce, jestli její děti nemají atopický ekzém a kde vzít na léky, jestli jí děti právě nerozbíjí pračku, jestli mají úkoly do školy...
Jo, taková kočka se opravdu má, ale bohužel žena se jako kočka prostě chovat nemůže. Leda když má také zodpovědného "živitele", ale kolik procent žen takového skutečně má?
 Karolína 
  • 

Re: krásné a idealistické 

(9.9.2009 11:10:54)
jo,jo přesně tak,taky bych se chtěla mít jako kočka.....a taky bych nic neřešila

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.