| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zatloukat, zatloukat, zatloukat……nebo ne?

 Celkem 99 názorů.
 Insula 


mlčet 

(8.9.2009 8:00:47)
Já bych mlčela. Nikdy nevíš, jak zareaguje. Může se to obrátit proti tobě. Zažila jsem to. Sice se mi ona dotyčná později omluvila a poděkovala mi, ale už bych tu situaci zažít nechtěla.
 kattynka a 2 čertici 


Re: mlčet 

(8.9.2009 8:07:49)
Pokud to opravdu není nej kamarádka, tak bych se do toho nepletla. I ty nej kámošky to někdy nezkousnou. Já to zkusila jednou a stačí, už se do vztahů kamarádek nemíním montovat. Inu dřív se i poslové špatných zpráv popravovali.~q~. Pokud to praskne a zeptá se, jestli jsi to věděla, řekni, že jsi to zaslechla, ale pokládala jsi to jen za drb a proto jsi nic neříkala. Pak jí můžeš pomáhat, jestli ji to skřípne, ale před tím bych se do toho fakt nemíchala. Ale je to jen můj názor, rozhodnout se musíš Ty. Přeji hodně zdaru, ono, když člověk ví něco, co druzí ne, tak má cuky to povědět.
 spravnedievča 


Re: mlčet 

(8.9.2009 8:10:31)
Ano-souhlasím.Nic neříkat.Ze svého okolí vím že se to pak otočilo proti dobrákovi-bonzákovi~Rv,a já sama bych to chtěla vědet,žít v iluzi že je vše ok je fajn-ale nevím jak bych to zkousla že mi to donese kamarádka.asi nepřímo bych byla schopna i když bezdůvodne obvinovat ji že zhroutila sny.ono když je člověk na dne kope kolem sebe.ale já osobně bych se do toho nemotala-zvlášte když nevíš jak to tam je.
 Hana 
  • 

Re: mlčet 

(8.9.2009 8:14:36)
Rozhodně mlčet. A na dotaz, jestli jsi to věděla můžeš vždycky šalamounsky odpovědět, že jsi zaslechla nějaké drby, ale nevěřila jsi jim...
Já osobně bych nechtěla, abych mně někdo něco hlásil, radši bych žila v nevědomosti...
 agáta 
  • 

Re: mlčet 

(9.9.2009 15:42:47)
Já jsem kamarádkám nevěřila, že ,,má babu,,. No a pak mi poslal omylem zamilovanou sms, pochopitelně určenou jí. Nech to ležet, pravda vždy výjde najevo... Ale nepřeju o nikomu, zažít to zklamání.
 Lucilla 
  • 

Já bych to od kamarádky slyšet nechtěla 

(14.9.2009 0:08:22)
No to je tedy nepříjemná situace, autorce článku není co závidět a její dilema chápu, ale já bych volila variantu nic neříkat. Sama jsem nevěru manžela zažila, nakonec jsme to vyřešili, ale z vlastní zkušenosti vím, že čím víc lidí se do toho problému plete, tím je to pro zúčastněné horší. Já osobně jsem se i snažila to moc do okolí nešířit, svěřila jsem se jen jedné, opravdu nejlepší kamarádce, protože by mě dost deptalo to neustále s někým řešit, rozebírat či ospravedlňovat svoje řešení atd., ono to i tak bylo těžké se s tím vypořádat sama v sobě. Vím, že to stejně nakonec vědělo víc lidí, úplně utajit se taková věc nedá a i ze změny vzájemného chování partnerů (i kdyby ty dva nikdo nezahlídl, což se pochopitelně taky stalo) musí kamarádi dost vytušit, ale já jsem ocenila, že přede mnou toho mrtvýho brouka dělali a nepletli se mně do toho (nakonec by stejně každej radil něco jinýho a mě by to ještě víc znervózňovalo). Nevěra se stejně provalí, ale mně by dost vadilo, kdyby mi tu zprávu přišla říct jedna z mnoha kamarádek - protože jak se v tu chvíli zachovat? Já jsem se po provalení nevěry samozřejmě sesypala, ale fakt bych nepotřebovala, aby mi u toho asistovala kamarádka, se kterou jsem navíc někdy měla nějaký spory (jistě by mě i napadlo, jestli mi to "ta potvora" udělala schválně, aby se teď mohla kochat nad tím, jak já trpím). Vůbec netuším, jak bych se v tu chvíli zachovala, co bych jí řekla - už se vidím, jak se snažím před ní nebrečet, nepropadnout panice, ale "zachovat chladnou hlavu" a vůbec mi to nepůjde a jak se pak před ní budu už vždycky cítit trapně, že byla přítomna tomuhle hroznýmu okamžiku, a pak nikdy nebudu vědět, jak s ní mluvit - vyhýbat se tomuto tématu, když ona věděla jako první a řekla mi to? Téměř nemožné. Ale svěřovat se zrovna jí, s tím to teď cítím? Pro mě taky nepředstavitelné. Byla bych ráda, kdyby moje kamarádky dělaly mrtvýho brouka a o nevěře se se mnou bavily jen tehdy, že bych to téma začala já a chtěla po nich radu.

Takže za mě - nic neříkat a nemíchat se do vztahu druhých lidí. Jenže v tomhle je každej jinej a třeba zrovna ta kamarádka to bude vidět úplně jinak...
 10.5Libik12 


Re: Já bych to od kamarádky slyšet nechtěla 

(14.9.2009 0:11:41)
Já bych to nejen nechtěla slyšet, ale pěkně bych kámošku vyslala do patřičných mezí.

 Jitka 
  • 

Bobino, 

(8.9.2009 8:13:13)
a co si promluvit s "Pepou"?
 Markéta 
  • 

promluvit s Pepou 

(8.9.2009 8:21:30)
promluvila bych diskrétně s Pepou a o svém dilemma mu řekla. Uvidíš, jaká bude jeho reakce.
 Červená řepa 


Re: promluvit s Pepou 

(8.9.2009 9:32:02)
souhlasím s markétou, promluvila bych s pepou a řekla mu i o svých pocitech vůči své kamarádce - že se jí nemůžeš podívat do očí...a proto že uvažuješ, že jí to řekneš. Pokud to je drb, Pepa to objasní. Pokud ne, bude to Pepa vědět. Je to tvoje odpovědnost ve vztahu k ostatním lidem, jednala bych tak, abych měla scědomí čisté. Nemůžeš za to, co jsi se doslechla a důsledky ať nese ten, co to zpískal- tedy Pepa. Provalí se to tak jako tak- kamarádka se to dozví- jde o to, zda z toho vyjdeš se ctí, nebo ne. Kdyby se o mém manželovi a jeho milence šuškalo všude v okolí a jen já nevěděla nic, byla bych po odhalení nepříčetná, že mi všichni zatajovali- beru to jako lež- zvlášť od dobrého přítele.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: promluvit s Pepou 

(8.9.2009 12:56:30)
aby kolem sebe nezačal kopat Pepa...

Může se také stát, že se bude cítit ohrožen a začne kout u manželky pikle proti její dobré kamarádce.

 Horama 


Re: promluvit s Pepou 

(8.9.2009 20:18:12)
Taky mám tenhle názor. Jen ještě jeden dodatek: nedovol, aby tě Pepa někdy dostal do situace, kdy bys ho musela doslova krýt. Jedna věc je, když "mraveniště" o milence ví, což prakticky může znamenat i jen to, že ho všichni podezírají, jiná, když se "mraveniště" v pohodě stýká s Pepou a jeho bokovkou a tají to před Evou. Případ dvě po prasknutí nevěry jednoznačně vede ke konci přátelství/kamarádství. Tj. chce to sdělit Pepovi, že jestli se do takové situace někdy dostaneš, nebude pro tebe jiná cesta, než to Evě říct. (A bohužel to tak je, protože riziko její reakce je v tu chvíli "zanedbatelné" ve srovnání s tím, až by jednou zjistila, žes "byla s tou mrchou na horách" a nic jí neřekla.)
 Karolína 
  • 

Re: promluvit s Pepou 

(9.9.2009 11:18:23)
Tak to bych nedělala,Pepa tě potom nebude mít rad,znam to moje kamaradka si taky myslela,že mě muž podvadí a tak s ním promluvila,on ji řekl at mě řekne co chce,ale že to je blbost,že to tak není.Byl naštvaný,že s nepodloženými důkazy,se na nej takhle vrha.Od te doby ji nema rad a hleda na ní same chyby.Mě to docela mrzí protože to nemyslela špatne.Ja osobně bych byla rada kdyby mi to kamaradka řekla,ale pouze,kdyby to nebylo:"jedna baba povídala."Chtěla bych důkaz.
 Paulis 


Každý je jiný 

(8.9.2009 8:34:48)
Já osobně, pokud bych měla kamarádku a dozvěděla se, že něco věděla a zatajila mi to, už bych s ní asi mluvit nedokázala. Ale na druhou stranu mám kamarádky, o kterých vím, že nic slyšet nechtějí a pak mám kamarádky, který chtějí, ale pak by to otočily proti mně. Takže když to není až tak dobrá kamarádka, asi bych raději hrála mrtvýho brouka
 Sandra+ Vojta 07+ Vája 09 
  • 

Re: Každý je jiný 

(8.9.2009 13:28:33)
Protože na toto neexistuje správný recept a někteří lidé skutečně vědět chtějí a jiní upřednostňují žít ve sladké nevědomosti, já bych to řešila následovně: šla bych za kamarádkou a mezi řečí se zmínila- tuhle jsem četla na rodině zajímavý článek o tom, že jedna paní přišla na nevěru manžela své kamarádky a nevěděla jestli to má té kamarádce říct, nebo ne. Je zajímavé kolik se pod tím sešlo různých názorů a zkušeností. Sama nevím jak bych to řešila- jak bys to řešila ty?
... a podle toho, co odpoví, bych se pak zařídila.
Za Pepou bych rozhodně nechodila, protože je to dospělej chlap, ví, že to co dělá není správné a nepotřebuje, aby mu někdo šťoural do svědomí. Stejně si neřekne- jejda, no jo, jsem to ale bídák, hned to musím ukončit! Ale spíš mu celý ten rozhovor bude nepříjemný a jestli si bude chtít doma zachovat klid a milenku si ponechat, může ho třeba napadnout, že dobrý způsob řešení je manželku s kamarádkou proti sobě rozeštvat, aby je přešla chuť si sdělovat tajemství.
 stará Marie 


Je to drb 

(8.9.2009 8:37:58)
a jako s takovým bych s tím zacházela. Píšeš "dozvěděla jsem se" - předpokládám že jinak, než že jsi byla přítomna hodinám jejich vášnivého sexu.

Můžeš se kamarádce s klidem dívat do očí s tím, že když je v pohodě, asi ji nevěrník nijak neničí - chová se doma tak, jak jí vyhovuje.
 Razivia 


Re: Je to drb 

(8.9.2009 12:02:13)
Souhlasím. Navíc to fakt nemusí být pravda. Třeba Pepa do té společnosti použtí určité náznaky, jakože něco je, aby byl za frajera. I to je možné. Ale jí to může zničit manželství. Maximálně bych si promluvila s Pepou, ale v podstatě ti do toho vážně nic není...
 L.Notová, 2 děti 
  • 

říct 

(8.9.2009 8:51:49)
Jsem toho názoru, že říct. Ale nějak opatrně. Já jsem to totiž sama zažila. Manžel měl bokovku, já o tom nevěděla.Má kamarádka ano, i její manžel. Ona to dlouho zvažovala, zda mě to říct nebo ne. Ale nemohla se na to "koukat", jak manželovi vše baštím, jeho lži apod. A jsem jí za to vděčná, protože se to začalo řešit.Začalo se to řešit (možná) za včasu, kdy nebyl ještě úplně zblbnutej.
Ono samozřejmě záleží, jak jim to klapalo a klape. Je pravda, že mlčeti zlato. Takže si teď odporuju, ale myslím, že člověk by měl vědět. Ona mi ta kamarádka pak pomáhala hlavně po psychický stránce.

 16.5Salám&Lajka14 


Naši moudří předkové říkávali: 

(8.9.2009 8:55:59)
Nehas, co tě nepálí.
Držela bych se toho. :o)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Naši moudří předkové říkávali: 

(8.9.2009 8:58:35)
Anebo jinak - Nechtěj vše, co vidíš, nevěř všemu, co slyšíš a neříkej vše, co víš... :o)

 Karamba 
  • 

Re:  

(8.9.2009 13:02:47)
To je opravdu velmi moudré a velmi trefné!!!
 EllaMi 


Re: Naši moudří předkové říkávali: 

(13.9.2009 14:55:09)
Moje řeč....
 X E N A 


Tak hele, 

(8.9.2009 9:40:00)
já bych to osobně z očí do očí neřekla, určitě se to obrátí proti tobě.

No a le jelikož jsi o tom napsala na hlavní stránku, tak máš spíše nutkání jí to sdělit. Samolitr existují způsoby, jak jí informaci odeslat, aniž bys prozradila, žes to byla ty, kdo to Evě oznámil.

Nějaký dopisek, telefonát, mejlík atd atd...
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Tak hele, 

(8.9.2009 13:03:31)
nejlépe anonymně??? Tak to je fakt ta největší prasárna. Pokud mám potřebu se vyjádřit, tak osobně, ne???

Tobě by nevadilo, kdyby ses dozvěděla, že ti manžel zahýbá notabene, kdybys později zjistila, že ti to anonymně sdělila tvá nejlepší kamarádka???? Přijít najednou o oba je dost kruté, nemyslíš? Já bych totiž takové kamarádce nemohla důvěřovat.
 X E N A 


Re: Tak hele, 

(8.9.2009 13:32:57)
Jak se kurnik můžeš dozvědět, že anonym psal ten a ten, když to je anonym????
Když někdo píše anonym, tak snad udělá všechno proto, aby se na to nepřišlo, ne?
Bože.
Jinak mě anonym přišel a otevřel mi oči. Je to už dávno, ale zaplaťpámbu jsem ten vztah po 13ti letech ukočila. Díky tomu mám už 5 let nový a konečně ten pravý.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Tak hele, 

(9.9.2009 11:16:03)
co se má provalit, to se taky provalí....
Stejná situace bude, když příjde anonym a dotyčná se svěří kamarádce (komu taky, že) s tím, co dostala. Bude kamarádka tak silná, aby to ustála? A co řekne pak, jestli věděla nebo ne????

Brala jsem to podle sebe, že já bych anonym kamarádce nepsala. Pokud se nutně potřebuji svěřit s tím, co vím, tak raději osobně.
Ale zastávám názor takové věci za nikoho neřešit. Dokud se mi kamarádka sama nesvěří, že má podezření apod...
Třeba o nevěře ví, ale myslí si, že neví ostatní a je svým způsobem ráda, že není ostuda. A tu jí uděláš v momentě, kdy řekneš, že o tom víš...
Ale to už je spekulování o nečem, k čemu nemáme konkrétní fakta.
 KKarolina 


Re: Tak hele, 

(9.9.2009 12:47:18)
tak do toho bych taky nešla,protože anonymu se moc nevěří...
 Mišule 
  • 

Nic neříkat 

(8.9.2009 9:51:17)
Je to jejich věc a jakýkoliv zásah z venčí se obrátí proti tobě. Když s tím nemá problém nikdo jiný z mraveniště, nech to být. Jednou jsem se dozvěděla, že bráchova holka přestala brát antikoncepci a jemu o tom neřekla. Tak jsem mu to řekla já, nakonec se kvůli tomu pohádali a rozešli a brácha mi vyčetl, že za to můžu já,a že se příště do jejich věcí nemám plést. A tak je to vždy.
 Saša, 2/98 


MLČET!!! 

(8.9.2009 9:58:34)
Doporučuji mlčet! Před rokem jsem udělala chybu a řekla svému bratrovi, že jeho žena ho léta podvádí. Moje skvělá švagrová totiž měla tu neutuchající potřebu mě o svých záletech informovat, žádala mě o "alibi", telefonovala přede mnou se svým milencem .... léta... Před rokem jsem to nevydržela a bratrovi jsem to řekla.... On mi to neuvěřil, švagrová na mě chtěla podat trestní oznámení za pomluvu a dodnes se mnou nemluví ani jeden.
 Inka 
  • 

Nic neříkat 

(8.9.2009 10:01:30)
Určitě bych se do toho nepletla . Takový věci si musí každý vyřešit sám. Vůbec by mě nenapadlo v takový situaci „bonzovat“. A taky bych nechtěla a by mě někdo takový svůj poznatek oznámil.

 Grainne 


Re: Nic neříkat 

(8.9.2009 10:03:35)
Zcela jasně - tys jim u toho svítila? Pokud ne, tak nic nevíš. Když nic nevíš, nic neříkej.
 šatranka 


V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:14:51)
Eve bych nic nerikala, protoze to neni tva nejlepsi kamaradka a PREDEVSIM jsi Pepu nepristihla pri cinu, takze buhvi co je na tom pravdy. Kdybych ho jasne nekde videla, tak bych ji to rekla.

Prekvapuje me, jak tu nekdo psal, ze je pro nej lepsi nevedomost - to nechapu. Jak byste se citily na miste Evy? Budete sedet nekde v kavarne, basnit, jak je Pepa fajn a pritom ta vase kamaradka bude vedet, ze Pepa ma nekde bokovku. Ja kdysi takovyho Pepu mela a dodnes jsem vnitrne nastvana, ze mi to nikdo nerekl - musela jsem vypadat jako osel. Takze ja bych za info byla rada.
 X E N A 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:30:05)
V horším případě:

Budete sedět někde v kavárně, básnit, jak je Pepa fajn a přitom ta vaše kamarádka bude šukat s Pepou..

~t~~t~~t~~t~~t~
 remus 


Re: V tomto pripade mlcet 

(9.9.2009 9:16:18)
Xeno, souhlas, nechápu, jak může někdo autorce radit, aby ze své kamarádky dělala blbce a raději mlčela, aby se jí náhodou něco špatného nestalo?! To je tedy humus, nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla, jednoznačně bych si nejdříva promluvila s Pepou a zjistila, co je na tom pravdy a pak se rozhodla, co dál, lae hrát mrtvýho brouka, tak z toho je mi na blití~q~.
 Inka 
  • 

Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:35:27)
Proč? Pokud by všechno bylo OK, tak nevím, proč bych si měla nechat kazit iluze. Zastávám názor, co oči nevidí, to srdce nebolí.
 X E N A 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:40:02)
Jo a iluze by ti skončily s nějakou kapavkou nebo něčím horším. A ještě by ti nakukal, že jsi to chytla někde na záchodě a ty bys tomu věřila, ačkoliv to je prakticky nemožné.

Jo jo, jedna moje kámoška uvěřila, že její partner chytil kapelu na veřejným WC~t~~t~~t~. Možná tomu věřila i když se v ambulanci pro tyto nemoci potkali ve dveřích s jejich moc dobrou kámoškou.~t~~t~~t~

Proč ne.
 Inka 
  • 

Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:43:45)
Pokud nemám za manžela debila, tak tohle snad nehrozí.
 helena + veverčátka 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:49:47)
Když podvádí, je to debil!!!!!!!!!!!!
 Inka 
  • 

Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:51:52)
Ale když se při tom nakazí pohlavní chorobou, je to ještě větší debil.
 X E N A 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:55:00)
Ten můj kámoš to chytnul od té jeho milenky, protože ta šukala s vícero lidma. A to ten chlap nemůže vědět. Tudíž je možné všechno.

:-©
 Inka 
  • 

Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:59:02)
Očekávala bych, že aspoň průměrně inteligentní chlap, při nevěře použije prezervativ. (teda i ženská:) )
 X E N A 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 11:01:53)
Hmm, to možná, ale co když je to neplánované, jednorázovka akce, v hlávce třeba nějaký ten drink a kondom nikde po ruce.

Chtíč rozum nezastaví...
 Juillet 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 10:59:18)
Tak tak souhlasím, co oči nevidí, srdce nebolí, určitě bych se do toho nepletla, i kdybych jim u toho svítila
 Bibia 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 12:56:00)
Debil to není... je to prostě chudák :-)
 šatranka 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 11:04:52)
Inko, chlap co to hraje na dve strany neni debil?
Takze pokud ti bude zahybat ciste, bude to mit vymakane od vsech alibi az po ochranu pri sexu, a pak prijde domu a bude ti do ouska septat "miluju te" a ty mu uvaris veceri, tak to bude pro tebe frajer a pro me debil.
 Inka 
  • 

Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 12:19:28)
Ale já přece vůbec nenaznačuju, že je správný, když někdo zahýbá. Ale takovej je život a kdybych se dostala do situace, jako pisatelka článku, tak bych si svoje podezření nechala pro sebe. A stejně tak bych nestála o to, aby mě někdo ze známých o svých podezřeních informoval.
 Pihatka + Lukášek 12/09 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 12:53:50)
To, že má teoreticky Pepa bokovku neznamená, že doma není fajn....
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 13:08:43)
my jsme o tom s manželem mluvili, několikrát, na začátku vztahu, před svatbou, loni, když se známí rozváděli právě z těchto důvodů.
A shodli jsme se, že nechceme vědět!
Ono je totiž taky rozdíl mezi jednorázovým úletem, nebo dlouhodobým poměrem s kytičkami, "pracovními" večeřemi nebo služebními víkendy.

Takže pokud by manžílek ulítl a měl potřebu se svěřit, komu by tím pomohl?? Leda svému svědomí. A já bych se zbytečně trápila (máme děti, hypotéku), řešení by bylo velmi obtížné.
V zásadě s nevěrou nesouhlasím. Kdysi jsem v tomto ohledu byla velmi radikální. Jenomže s léty a dalšími závazky už to vidím trošku jinak: stále nevěru ne, ale asi by nebylo snadné řešit to rázným odchodem.

Takže jsem drahému řekla, ať to raději neriskuje, že sama nevím, jak bych se zachovala, ale určitě bych neodešla hrdě středem.
A v případě nějakého delšího poměru, bych pravděpodobně udělala maximum pro to, abych mu taky zničila život. ~o~
 X E N A 


Re: V tomto pripade mlcet 

(8.9.2009 13:37:07)
Tak tohle je dobrý:

"my jsme o tom s manželem mluvili, několikrát, na začátku vztahu, před svatbou, loni, když se známí rozváděli právě z těchto důvodů.
A shodli jsme se, že nechceme vědět!"

Takže teď máte oba dva povolenku si vyšukávat jinde, ale hlavně si to neříkejte!?!?!?!

Jo a jestli o tom tak často mluvíte, tak je více než pravděpodobné, že to bude brzo otázka času.
 Slávka 
  • 

druhá strana barikády 

(8.9.2009 11:20:07)
Já jsem v této situaci jako pisatelka nebyla, je to určitě velké dilema. Ovšem zrovna nedávno jsem zjistila, že mě manžel podvádí, a stejně jako na něj jsem naštvaná na všechny naše společné známé, kteří to evidentně věděli a nikdo neměl "koule" na to, aby mi to řekl. Máme doma ani ne roční děcko, takže jsem byla z větší části stranou společenského dění, a proto mi celá věc docela dlouho unikala, i díky mé velké důvěře a zřejmě i naivitě, ze které jsem už teď vyléčená.
Dnes už mi dávají smysl uhýbavé pohledy, i to, že k nám přestali lidi jezdit na kafe atp. Jsme na vsi, takže se stejně nic neutají, člověk se dříve nebo později dozví, ale já osobně bych byla raději, kdybych se to dozvěděla dříve a od někoho z mého okolí... nepřipadala bych si jako poslední blbec široko daleko.
Ale každá situace je jiná, takže rozhodně nechci paušalizovat.
 Janka a dve ditka 
  • 

Re: druhá strana barikády 

(8.9.2009 11:59:04)
Jo, a ted se vsichni stydi za svou zbabelost, ze nenasli silu vam to rict. Co kdyby se to obratilo proti nim.
 Bibia 


Re: druhá strana barikády 

(8.9.2009 12:36:22)
Asi bych to těm lidem ani nezalívala. Pokud uhýbali pohledem a pd., bylo jim to asi trapné. Rozhodně tedy nastáli na jeho straně, ale naopak (i když nikdo nic neřekl...) Nikdo neměl tu odvahu, ale taky zodpovědnost (třeba) rozbít rodinu... Já bych si asi taky připadala jako ten největší pitomec, který se vše dozví poslední, ale rozhodně bych to vyčítala svému partnerovi, než těm lidem okolo. On nás (mě) dostal do této situace (nakonec i ty vaše známé). A možná to byl zase on, kdo Vás o ty známé připravil nebo známé zase o Vás (třeba jen na nějakou dobu - to je asi jedno...)
Pokud se taková to věc stane, tak i ta musí mít úroveň. Nestrkat to známým pod nos (myslím tím jeho (svoji) nevěru), netahat to domů apd... Rozhodně jsem ale zastáncem, že se by se tyto věci dít neměly. Bohužel, ale život asi jedná jinak a my s ním.
Je mi líto, co prožíváte a moc Vám držím palce. Přeji Vám, ale i Vašemu muži zdravý rozum. Snad se chlapec poučí!!!!
 JitkaS 
  • 

Re: druhá strana barikády 

(10.9.2009 22:16:23)
Mám stejnou zkušenost a měla jsem stejné pocity. Naštěstí to bylo v době, kdy jsem neměla děti, takže jsem to mohla rychle vyřešit...
 Lizzie 


Mlčení 

(8.9.2009 11:53:50)
Nepletla bych se do toho. Může se to až příliš ošklivě vymstít.
 aachje skunk a tři holky 


Re: Mlčení 

(8.9.2009 12:28:17)
mám známou a ta má taky záletníka a všichni kolem to ví.ví to určitě i ona ale navenek hrají štastný pár.tedy spíš ona,jemu je to zdá se celkem fuk co si myslí.
možná že kdybys jí řekla,že víš a že ví i jiní,sebereš jí něco mnohem důležitějšího než si sama myslíš,že pro ni ona maska rádobynevědomí je.
takže bych mlčela.
 xy 
  • 

Re: Mlčení 

(8.9.2009 16:46:48)
achje, mám také takové známé a je to přesně jak popisuješ i u nich, to je zajímavé. A mají malé dítě a nejsou manželé a ona radši nebude s nikým mluvit než aby si přiznala že má již pěkné parohy a jemu je to fakt jedno... Legrace se na ni jen podívat.
 Veru + 1 dcerka 
  • 

Re: Mlčení 

(15.9.2009 0:19:15)
jako legrace mi to teda nepřipadá. podváděná ženská není směšná. je silná, že dokáže odpustit a nevyčítat. mají dítě, tak to asi udržuje z těchto důvodů a nebo taky (asi pravděpodobněji) z ekonomických důvodů. kam má jít? z čeho žít? jako to řekne dítěti? nic jednoduchého - proto hodně žen raději přehlíží náznaky záletnictví svého muže.

autorce doporučuji neřešit. pepa vás může poslat do pryč. na 90% budete vždycky ta špatná. dokonce vás může odkopnout celé mraveniště.
 Bibia 


Neříkala bych ni - ani Pepovi 

(8.9.2009 12:26:39)
Z článku mi vyplynulo, že to není nejlepší kamarádka a že jsi to jen zaslechla (nebyla jsi přítomna, nic jsi neviděla), a tak bych rozhodně té kamarádce nic neříkala. Může to být opravdu drb. A když ne a praskne to - ty jsi je přeci neviděla, nemůžeš kamarádku takovými drby zatěžovat a uvádět ji v nejistotu (další...)
S Pepou bych ale taky nemluvila. Je to jeho svědomí, rodina, záležitost a odpovědnost. Sice s ním upřímě promluvíš o tom, co cítíš a bude to vypadat fajn, ale až to třeba praskne, dovedu si představit, že budeš u něj ta první, která ho napadne, že to jeho ženě "práskla". Už jen kvůli tomu, že ti to bylo nepříjemné a měla jsi o kamarádku starost - už to může být důvod podezřívat tebe, že jsi jim vztah pokazila ( a možná schválně...).
Rozhodně bych se do toho nepletla, ani bych se neúčastnila diskusí na toto téma v partě... Nejlepší kamarádka to není! Ty opravdové kamarádky by to asi vzaly normálně a požádaly by možná i o pomoc. Takových je ale asi hodně málo a u takových to dilema jestli říct nebo ne většinou neřešíme. :-) Hodně štěstí.
 Jana a dve ratolesti 
  • 

A co ma chlap delat, kdyz potrebuje sex a zena nechce? 

(8.9.2009 12:27:07)
Pred nekolika lety jsem mela problemy s bolestivou soulozi. Ale manzelovi jsem se snazila vyhovet. Uf to bylo bolesti. Resili jsme to alternativnimy metodamy ale brzy jsme toho taky mela plne zuby. A manzela uz taky prestavalo bavit me stale mucit. Co ted? Rekl mi, ze si snad bude muset najit milenku. Pry me miluje ale dobry sex taktez potrebuje. A ja s tim souhlasila. Jenze on si milenku nedokazal sam najit. Pry mu mam nejakou vybrat :-) Hm, na to jsem zaludek nemela. Bolest asi po dvou letech nastesti ustoupila sama. Manzel me za tu dobu podvest nedokazal. A kdyby ano, volal by mi to mobilem tesne pred samotnym aktem, a ptal by se jestli opravdu to muze udelat. On proste lhat nedokaze. Je muj manzel hajzl?
 Bibia 


Re: A co ma chlap delat, kdyz potrebuje sex a zena nechce? 

(8.9.2009 12:38:05)
Není! Naopak! Takových je málo!
Gratuluju :-)

 16.5Salám&Lajka14 


Re: A co ma chlap delat, kdyz potrebuje sex a zena nechce? 

(8.9.2009 17:08:04)
Teda, představuju si, jak Jany manžel má pod sebou nahatou ženskou, připraven k aktu a těsně před ním jí volá, jestli to může udělat.
Ujišťuju tě, že by to nejspíš nikdy neudělal. Z té postele by mu totiž každá ženská utekla... možná i prostitutka, člověče. ~;)
 KKarolina 


Re: A co ma chlap delat, kdyz potrebuje sex a zena nechce? 

(9.9.2009 11:41:53)
Nechapu?Když se nechceš milovat kvůli bolesti,-určitě by mě tedy silně ublížilo,kdyby si kvůli něčemu za co nemohu chtěl hledat jinou,myslím,že ani ty sis ty dvaroky moc neužila a vydržela jsi to,nebo ne?Jestli uvažoval o nevěře kvůli tve bolesti pak to je h...l~Rv
 Blanka 
  • 

Re: A co ma chlap delat, kdyz potrebuje sex a zena nechce? 

(9.9.2009 14:25:16)
Tak můj manžel by v takovém případě reagoval tak, ať si dojdu k doktorovi, protože někde ta bolest příčinu mít musí a já sama sebe mám natolik ráda, že bych to udělala hned a nesnížila bych sebeani manžela k tomu, že budeme řišit jestli si má najít milenku. Ano, myslím, že tvůj manžel je hajzl, jak píšeš.
 Pihatka + Lukášek 12/09 


Neříkat 

(8.9.2009 12:49:30)
Rozhodně neříkat, není to tvoje věc, možná o tom jeho žena ví a tiše trpí nebo to tuší.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Zatloukat 

(8.9.2009 13:00:14)
já bych vědět nechtěla. Ani od nejlepší kamarádky, ani od manžela.
Co se má provalit, to se taky provalí a lepší žít v blažené nevědomosti...

Protože jakmile víš, musíš to řešit a loni jsme zažili dost nepěkný rozvod sousedů, měli jsme to hezky z první ruky. A co se dělo, bylo fakt na zvracení.

 šatranka 


Re: Zatloukat 

(8.9.2009 13:22:50)
Blazena nevedomost mi nahani husi kuzi ~;((

Nevim presne, jak bych se zachovala, kdybych se o nevere dozvedela, to zalezi na spouste okolnosti. Ale rozhodne bych o ni chtela vedet.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Zatloukat 

(8.9.2009 18:39:31)
To máš těžko, buď jsi za blbce že nevíš, nebo že víš... to si nevybereš.
 tina 
  • 

blba situace 

(8.9.2009 13:12:52)
Ahojky, je to fakt blba situace...na jednu stranu, jsi jim u "toho" fakt nesvitila, ale na druhe jim u "toho" nesvitil ani nikdo z mraveniste, ze?!Dovedet by se to mela, ale radeji ne od tebe.promluvit si o tom s Pepou by mozna nebylo od veci, i kdyz pochybuji, ze by to takto verejne priznal.Ja bych si teda pripadala hrozne, dovedet se, ze to vsichni vedi, krome me...
 lakiw 


upozornit pepu 

(8.9.2009 13:35:35)
Ať se má situace jakkoliv - Eva ví, či neví, je to dohodnuto nebo ne, pokud Pepa potřebuje víc sexu než má doma, rozhodně by to nemělo vědět celé okolí. Není mi jasné, jak jsi to zjistila, jestli někdo Pepu s milenkou viděl, nebo Pepa měl potřebu se někde chlubit. Pokud se Pepa s milenkou někde producíruje, není to vztah jen o sexu a tudíž je pro vztah Pepa - Eva ohrožující. Pokud se chlubí kamarádům, je to blb. Někde jsem slyšela, že košer řešení je upozornit hříšníka že víme. Pak se můžeš kámošce dívat do očí a zároveň jí zbytečně nezpůsobit trauma...
 Bibia 


Re: upozornit pepu 

(8.9.2009 14:00:09)
Ano, i to je dobré řešení. Rázně Pepovi říct, že vím a rozeštvávat mě s kamarádkou by z jeho strany nemělo smysl. Třeba by to vyšlo, nevím :-)

Ale stejně si myslím, že by ses do toho neměla plést.Nejsou to ani jeden nejlepší přátelé, ne?!
 1.3Magráta13 


Nehas co tě nepálí 

(8.9.2009 13:58:14)
V podobných případech se řídím tímhle heslem.
Taky patřím do velké party lidí, kteří spolu více či méně kamarádí.
Občas se nějaký takový příběh v partě stane, pokaždé se to dřív nebo později rozkřikne, občas se stane, že to dokonce vím mezi prvními, protože sloužím jako "vrba".
Nikdy se do těhle věcí nepletu. Můžu říct dotyčnému svůj názor, ale jít na něj žalovat, to nikdy.
Je to každého soukromá věc, do intimních věcí svých kamarádů nikdo detailně nevidí, tak mi přijde zbytečné zaujímat jakékoli stanovisko.
A navíc, pokud by na mě někdo něco věděl, byla bych taky ráda, že drží jazyk za zuby :)
 gatto 


Pepa je snad Evin majetek? 

(8.9.2009 14:20:06)
Či co?
 Mlanka, NK 09/05, LA 01/10 


? 

(8.9.2009 14:40:38)
Bobino promin, ale napada mne jedina otazka - ty opravdu nemas dost vlastnich starosti?
Proc proboha je treba strkat nos do ciziho vztahu?

Ja si tedy osobne dost dobre nedovedu predstavit, jak bych jako mela reagovat, kdyz by mi nejaka ‘temer-kamaradka’ prisla vyslepicit neveru meho muze. To jako chce videt divadelni scenu? Nebo chce videt jak se trapim? Nebo chce videt jak ho vyhodim? Nebo ocekava jako co presne?
Rozhodne bych takoveho cloveka za kamarada jiz nikdy nepovazovala.
Drive nebo pozdeji se to ta zena dozvi, a bude na ni to resit (nebo neresit). Ty prece s tim nemas nic spolecneho. A ani o tom nemusis vedet.
 šatranka 


Re: ? 

(8.9.2009 17:36:58)
Manko a proc by tim mela sledovat neco spatnyho? Jasne ze nekdo to rika, protoze ceka na nejakou senzaci, ale jsem presvedcena, ze v dusledku je to pro podvadenou lepsi. Vi, na cem je, je na ni, jak s tim nalozi, neni pred ostatnimi za blbce, muze se zacit snazit vztah zachranovat, muze dotycneho vyhodit a seznamit se s nekym lepsim... Porad to je ale lepsi, nez si nalhavat, ze mam skvely vztah.

Ty by ses nastvala na tu, co ti to rekla a ne na neverneho manzela???

Jinak nemluvim o drbech nebo pomluvach, ale o situaci, kdy dotycny ma opravdu nekde vztah a je to znamo.
 Veru + 1 dcerka 
  • 

Re: ? 

(15.9.2009 0:32:02)
proč je podváděná žena v okolí za blbce? za blbce ji může mít leda sám blbec.
ona opravdu může být šťastná. proč to kazit?

plně souhlasím s mankou. co od toho autorka čeká? a jak jako má v plánu to říct? "víš, slyšela jsem, že tvůj pepča má milenku. musím ti to říct, abych si ulevila...."?
 maja 
  • 

Re: ? 

(8.9.2009 19:39:27)
podle tvojí reakce se mi zdá, že žádnou dobrou kamarádku nemáš ani jí pro nikoho nejsi...neumím si představit, že bych na 100% věděla, že její muž je záletník a neřekla jí to....od toho totiž kamarádky jsou...aby ti aspoň někdo na světě řekl pravdu - nebo bude možná lepší aby jí někdo napsal anonym? Aby se to dozvěděla jako poslední ze všech a každý se jí za zády smál jaká je husa, že to nevidí? Pokud by to byla moje jedna z nejlepších kamarádek vůbec neváhám a jsem pro říct, pokud by šlo o sousedy, které znám jen podle vidění atd tak do toho bych se nepletla....přála bych si nikdy se to o jejím muži nedozvědět
 Mlanka, NK 09/05, LA 01/10 


Re: ? 

(8.9.2009 20:23:58)
Nuz, co na to rict, Majo a Zovjanko - vidime veci jinak, a to dost podstatne! ;-)
 šatranka 


Re: ? 

(8.9.2009 20:43:16)
Manko, no jo no, co clovek to nazor ~;) tak ti drzim palce, at tvy kamosky zatloukaj ~R^ :-)
 Jíťa 
  • 

Nesbírej drby 

(8.9.2009 15:23:55)
A hlavně je nešiř dál!
 xyz 
  • 

Re: Nesbírej drby 

(8.9.2009 15:52:48)
no nevim, vetsinou tu plati nazor nerikat a sladka nevedomost, ale... proc ma jeden sedet doma a druhy chodit ven? Treba i pro toho prvniho by se naslo nekde venku neco zajimavyho a treba i neco co doma nema? A taky berte navedomi nemoce! At uz je to syfilis ci mykoza...
Podle me to je hnus a podvadenej by to mel vedet aby se mohl zaridit. Jediny co bych nechtela to sdelovat, ten dotycnej by se to mel nejakym zpusobem dovedet sam a to cim driv tim lip.
 Efka 


Re: Nesbírej drby 

(8.9.2009 23:53:16)
Je to zajímavé, jak velká většina navrhuje mlčet. Zpírání a pozice mrtvého brouka vládne světem.. . Mlčet aby se to neobrátilo proti mě (myslet především na sebe)? Přece ne autorka, ale ta podváděná je v těžké životní situaci. Pokud je to kamarádka, přijde mi to nečestné a neúpřímné.
V některých životních situacích prostě není možno vyhnout se bolesti. Tu spustil Pepa svou nevěrou. I když není Bobiny chyba, že se tohle dozvěděla (to vše za předpokladu, že je nevěra je ověřená a pravdivá), už se prostě stala součástí této lži a když nic neřekne, tak v ní pokračuje. Ať se Bobina rozhodne jakkoliv, stejně tahle situace nedopadne dobře. Už to, že má špatné svědomí a píše o tom vše napovídá, že cítí, že by to měla říct.
Ovšem musím ještě dodat, že říct něco takového musí být moc těžké..
 Helena, 3 dospělé děti 
  • 

Re: Nesbírej drby 

(9.9.2009 17:09:16)
Nejdu o to, jaká bude reakce nebo následky, jde hlavně o to, že ti do toho vůbec nic není.
 autorka Bobina xx 
  • 

Re: Nesbírej drby 

(9.9.2009 21:01:56)
Děkuji Vám všem za názory, upřímně jsem nečekala, že rozputám až takovou diskuzi :)
Doplním jen trochu informace - to, že se to stalo vím na 99,9 %. Nesvítila jsem jim u toho sice, ani nebyla jinak přítomná, ale vím to od blízkého člověka, který se o onu slečnu sám původně pokoušel a přišel s křížkem po funusu... Také je po akci vidělo několik dalších lidí spolu a vypadá to, že to pokračuje. To je asi to, co mě na tom děsí nejvíc. Kdyby to byl jen nějaký "úlet", ale tohle už zavání hůř...
No nějak se s tím už poperu.
V každém případě ještě jednou díky za názory.
Držím nám všem palce, abychom takovéto problémy nemuseli řešit.

 Jíťa 
  • 

Re: Nesbírej drby 

(11.9.2009 9:40:00)
Myslím, že je to hlavně proto, že skutečně nikomu do toho nic není. Je strašně moc možností, jaký ten jejich vztah může být.

Já bych to teda vědět nechtěla a kdyby mě s tím navíc přišla kamarádka, tak bych jí nikdy neodpustila, že mi tak ublížila.
 Sarus, tři děti 
  • 

Mlčeti zlato 

(8.9.2009 19:53:38)
platí v tomto dvojnásob.
 Veveruše 


Jak to říkal Sokrates? 

(8.9.2009 21:41:17)
Ach jo, ta skleróza, někdo tu nedávno v podobné situaci citoval Sokrata, když mu někdo chtěl říci nějaký drb o jeho příteli. Neznáte ten výrok někdo? Něco v tom smyslu: "Víš, že je to skutečně pravda? A pokud to pravda je, bude mi to, co mi chceš říct, nějak užitečné?"
 Lenka 33 
  • 

Mlčet 

(9.9.2009 8:16:14)
já bych jí to neříkala. Kdybych byla v její situaci, tak bych to nechtěla vědět. navíc je to jen jejich věc.
 pernicka,12/05,5/08 


Raději mlčet.. 

(9.9.2009 9:30:20)
.. nikdy přesně člověk neví jak to je doopravdy, navíc jak tady mnohé píší, otočí se to pak proti tobě. Takové věci se neříkají na plnou pusu, spíš bych se asi opatrně pokusila ji na to navést, aby nevědomky na to nějak přišla sama.
Já sem o svém švagrovi také slyšela, že má jinou, ale i když sme se švagrovou kamarádky, neřekla sem jí to, pak se ukázalo, že to není tak jak se to povídalo mezi lidmi, a bylo by v rodině zbytečně peklo a mezi nimi taky. Nepleťte se do věcí, které se vás netýkají, je to sice ve vaší hlavě, ale nechte tomu čas, ono se to nějak vyvrbí.
 Lenka** 


Odpovědnost 

(9.9.2009 9:45:43)
Nečetla jsem úplně vše, ale jen doplním: Nepřebírej odpovědnost ani za Pepu, ani za svou kamarádku. Takže ošetři především sebe a své pocity - zařiď si to tak, abys nebyla tím, kdo Pepu kryje, komu je třeba představena bokovka atd. Pepovi bych tohle vyjsnila, např. že odmítám trávit společné chvíle na zábavě, kde je i bokovka, pokud by třeba tohle hrozilo. Jinak svoje maželství si musejí vyřešit oni dva, možná má kamarádka dobrý důvod, proč raději nic nevidí, např. se nemusí cítit dostatečně silná k tomu, aby v tuto chvíli řešila manželovu nevěru, takže bych ji svou incicitivou nikam netlačila.
 KKarolina 


opatrně 

(9.9.2009 13:25:02)
pokud bych měla opravdu důkaz jeho nevěry,nebo bych ho s milenkou viděla,a jednalo by se o moji nej.přítelkyni,opatrně bych ji to sdělila a snažila se ji pomoci,ale na ostatní kašlu,at si dělají co chtějí a nepletu se do jejich soukromí,myslím tim sousedy,znamí a kamarady jen tak na zabavu.Přítelkyně opravdove mam dvě a tem bych pravdu řekla.
 ShelleyEll 


moje zkušenost 

(9.9.2009 21:23:30)
před časem jsem se náhodou dověděla o neveře přítele mé velmi dobré kamarádky. Rozhodla jsem se, právě z toho důvodu "jak se jí podívat do očí, když o tom vím", že jí o jeho neveře řeknu. No stalo se. Kamarádka brečela, rozhodla se to s přítelem skončit, nicméně... nakonec se udobřili (utáhl jí na vařenou nudli), od jejího přítele jsem málem dostala na ústa (o čemž kamarádka věděla, ale dělala mrtvého brouka). Vztah jim nějakou dobu fungoval dál, my jsme zůstaly "kamarádky", za nějakou dobu ji začal týpek podvádět nanovo, na což časem přišla sama a za nějaký rok se stejně rozešli (docela dramaticky). Takže závěr, který z této zkušenosti vyvozuji: o neveře partnera bych řekla opravdu jen své NEJLEPŠÍ kamarádce! Možná. V ostatních případech zaujímám pozici mrtvého brouka. Myslím si, že my ženy tu nevěru většinou stejně nějak vytušíme. Pochybuji, že ona podváděná by Vám byla za takovouto informaci vděčná a pan podvádějící by taky určitě skákal radostí.. Není to příjemný pocit, když se na vás nakonec skrz prsty dívají oba. A to, že jste udělala dobrý skutek nebo řekla pravdu? Koho to pak zajímá:o( Blbá realita, ale realita..
 Maja 
  • 

je to těžké... 

(10.9.2009 22:51:27)
Zrovna dneska jsem toto probírala s jednou kolegyní. Můj názor je ten, že pokud si své kamarádky vážíš, pravda je zcela na místě. Bude to bolet, ale... Mluvím teď za sebe, znám své kamarádky a vím, že ony by chtěly takovou pravdu znát zrovna tak jako já. Každý má na tuto věc jiný názor, ale já bych nechtěla, aby ze mě můj manžel dělal blbce i za cenu té bolesti...
 Alča 
  • 

Zajímavá rada 

(13.9.2009 18:28:32)
Ahoj, rozhodně bych kamarádce nic neříkala... Viník se vždycky najde, a většinou si to právě schytá ten, kdo je nositelem špatných zpráv...Alespoň já to tak zažila...Dostala jsem se do obou situací - jednou jsem to řekla, podruhé ne - a pokaždé to bylo špatně....
Ale nedávno jsem při večeři s manželem zaslechla rozhovor dvou kamarádek, které řešily stejné dilema - jestli říci nebo neříci kamarádce, že jí přítel podvádí. A vyřešili to vskutku brilantně - napsali ji email, kde ji řekly pravdu - ale byl to anonym - vytvořili si nový email určený k tomuto sdělení a kamarádce napsali. Je to podle mě docela dobrý v tom, že na to může dotyčná reagovat (takže je to lepší než anonymní dopis), minimálně se nad tím zamyslí a pokud dojde na lámání chleba, můžeš jí říci, že jsi to byla ty... Ten její přítel je hajzlík, který si jí nezaslouží - nevěra je fakt hnus, a ještě horší je vědět, že o tom každý ví...
 ChemicalJane + 4 


to je těžký 

(13.9.2009 21:57:20)
Bobino, to je těžký, takovýto problém znám a taky nevím, jak se zachovat. Pokud je přátelíš s oběma, je to opravdu moc těžký. Pokud to neřekneš, bude ti Pepa vděčný a až se to provalí, Eva bude naštvaná, že si jí to neřekla. Když to povíš, bude Eva "ráda" že to ví, ale Pepa bude naštván, že si slepičí p...l a kdo ví co ještě... vím, není to žádná rada ale sama nevím co dělat...

osobně si myslím, že bych to neřešila, je to JEJICH věc! Dělala bych mrtvýho brouka, až se to provalí tak bych se k tomu nevracela... na přímou otázku bych odpověděla vyhýbavě, že "něco se šuškalo" ale že si tomu nevěřila...
 silenka 


PRAVDA 

(14.9.2009 11:09:32)
Já bych chtěla znát pravdu, ať už je jakákoli - protože jak můžu stavět svůj život na zcela pomýlených předpokladech - třeba že je mi věrný, když není?
takže já jsem pro to, kamarádce to říct, stručně a ve vhodnou chvíli - ovšem pouze v případě, že jsi si jistá.
Pepu bych do toho netahala, jde o kamarádku, ne o něj, nemůžeš mu promluvit do svědomí tak, aby z toho něco měl, to nevezme.
Jak tu lidi psali - pravda vyjde nakonec najevo - no jo, ale jak? A do té doby má být ta podváděná za blbce?
Já bych chtěla vědět. A o to, že jí zboříš nějakou image šťastného manželství, bych se nebála - přece ty to dál šířit nebudeš, tak jestli by to chtěla eventulně hrát dál, může, je to její právo...
Máš to těžký, ale podle mne je projev péče o druhé říkat jim i nepopulární věci - nejhorší je, když všichni ví, ale jsou takový srágory, že to neřeknou. Pak bych se cítila dvojnásob blbě.
 paseka 


já bych evě řekla co vím... 

(14.9.2009 17:01:55)
nečetla jsem moc příspěvků v této diskusi, ale překvapuje mě, jak by hodně holek zatloukalo nebo dělalo, že o ničem neví.
já k tomuto mám odpor způsobený tím, že můj taťka měl bohužel jednou jeden úlet. vím, když jsem si o tom po letech s mamkou povídala, že říkala, že nejhorší je ten pocit, když zjistíš, že jsi byla poslední, kdo se "tu" zprávu dozvěděl a nikdo tě v té situaci "nevzal v potaz". zkrátka - jdi celou dobu za blbce a nikdo nemá tu odvahu ti to říct. to je to samý, když tě někdo nechá chodit s pusou od čokolády po městě a neřekne ti nic, protože neví jak. ale ty bys přece ocenila jiný přístup!!!
je to těžký, za někým jít a vyprávět mu o tom, co jeho drahá polovička dělá, ale v klidu a v soukromí to jde. a i kdyby tam mezi nima byla nějká dohoda o tom, že pepa může mít "větší prostor", tak ona ti to řekne zpátky, to se neboj. musíš to ale udělat v soukromí, kde vás nemůže nikdo rušit. a nemusíš to přece říkat na plnou pusu, stačí nějak naznačit...
tak bych se zachovala já, protože bych nechtěla, kdyby se to někdo stalo mě, aby ze mě meli lidi srandu nebo mě na druhý straně za zády litovali, ale nikdo by neměl tu sílu mi to zkrátka říct.
 bazilišek+7/97+1/08+4/10 


Re: já bych evě řekla co vím... 

(14.9.2009 21:22:54)
Rozhodně NEŘÍKAT!! Jednou mi kamarádka( ne blízká) taky naznačila, že můj tehdejší přítel má něco s bývalou a já ji seřvala, co si dovoluje mi to říkat a ať si nechá takové "kecy" pro někoho jiného.. doma jsem mu ale řekla, že mi někdo něco řekl a měla jsem doma zle zas já, že kdekomu věřím takový lži. Nikdy se mi nic nepotvrdilo, ale už jsem ho podezřívala a bylo to na houby.. já bych neřekla nikomu nic, ani kdybych byla korunní svědek ~;), jestli on je takový, tak se to jednou stejně provalí a jestli neprovalí a ona OPRAVDU nic netuší, tak byste jim akorát nabourala vztah, který třeba i přes to funguje a i když se nám takovéhle věci nelíbí, je to jejich soukromí a já osobně bych to brala jako míchání se do věcí, do kterých mi nic není a určitě bych nikdy!!!! nechtěla od nikoho slyšet, že ten můj mi je nevěrný!! Co oči nevidí- to srdce nebolí.
 Lucie R. 
  • 

názor 

(17.9.2009 10:56:06)
je těžké, říci takovou nemilou, choulostivou věc, já bych to své velké kamarádce , nějak opatrně řekla, vím, že se to může obrátit vůči mne, ale v budoucnu , jednou bude ráda, že nebyla za ......, a bude stastná za včasné odhalení a řešení situace.je to težké, ale do očí bych se ji nemohla podívat, kdybych to věděla.
 jajdda 


Re: Viděli jste film Medvídek? 

(18.9.2009 22:36:09)
Tam podobnou situaci Aňa Geislerová taky řešila. Taky tam byli všichni kamarádi, a ona si promluvila s tím, který podváděl. Už si nepamatuji jak to přesně bylo, ale to řešení se mi líbilo. Těch nevěr tam bylo docela hodně...~d~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.