| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminka studentka

 Celkem 108 názorů.
 Malenka 
  • 

Tyjo, skvělý přístup vašich rodičů.  

(31.7.2009 9:48:46)
Přeju, ať se všechno daří :o)
 Nika89 


Dítě 

(31.7.2009 10:06:05)
Ztratit svobodu? S dítětem konec života a srandy nekončí, spíš se otvírají nové a další, mnohdy krásnější chvíle.
 Boudicca 
  • 

Stylistika 

(31.7.2009 10:06:33)
Chválím Vaše rozhodnutí, i když sama bych se asi rozhodla jinak - co mě však děsí je stylistika tohoto příspěvku. Domnívám se, že studentka vysoké školy by měla mít psaný projev poněkud "uhlazenější" a zároveň se domnívám, že tento článek nepatří na hlavní stranu.... Přeji mnoho štěstí ve studiu a spokojené dítě.
 ...j.a.s... 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 10:13:12)
Mám naprosto stejné pocity.
Stylisticky je to na úrovni pátnáctileté. Hlavně co se týče skladby vět, opakování slov apod.
Jinak je super, že to holce takhle vyšlo, ale já bych asi tak benevolentním rodičem nebyla - teda spíš bych jim řekla, ať spolu zkusí bydlet apod. a až časem bych cálovala svatbu.
Nicméně se nemohu zbavit dojmu, jak mohla být slečna, a dá se říci i přítel, tak naivní. Sotva začnou chodit na přednášky, už si to rozdávají bez ochrany... Nechápu. Myslela jsem, že v dnešní době je toto téma natolik provařené, že si prostě začínající student dává bacha a nenechává to náhodě.
 Líza 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 11:01:48)
No napadlo mě, jestli Rodina nezačíná přebírat články z Bravíčka... ale co, je léto, není co dávat na hlavní stranu...
 Myss 


Re: Stylistika 

(1.8.2009 14:00:53)
pribeh,jak pred dvaceti lety,ale libil se mi i tak,nebot jsem to prozila podobne.Otehotnela jsem ve druhaku na vysce.Rok prerusila a skolu dodelala.byl to mazec,dnes je to ale vsechno jine,spousta individualu atd. a taky ..studuje kazdy,takze se nedivte nejakemu stylu,proste vysoka uz nema takovy kredit,jako drive.
 fisperanda 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 10:24:52)
Mě úplně zarazilo, že se autorka jakože s někým vyspala, no to ještě chápu :))) ale že pak píše, že ji ani nenapadlo, že může být těhotná. Tak to je dobrý, to by mě nepřekvapilo v Bravu, ale na vysokoškolačku... dál mě strašně pobavila věta "Ne!Já přece nemůžu zabít nového človíčka této planety!!!"
To asi měla být dramatická vsuvka.
Nedočetla jsem, nějak na to nemám. Snad to dobře dopadlo a jestli neumřeli, žijí šťastně do smrti.
 Rdn. 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 11:11:35)
Toto snad nemohla psát vysokoškolačka- to si z nás vystřelila nějaká dívenka, která se o prázdninách doma nudí.Zejména mě upoutaly věty:
A kdyby se to dozvěděla moje maminka, tak by mi teda dala! (tak to je důvod si dítě nechat!)
"Ne!Já přece nemůžu zabít nového človíčka této planety!!!" (velmi reálné! A "lékařka na mě dívala jako kdyby bylo konec světa" je také velmi reálná reakce doktorky, po oznámení, že interrupce nebude, bude na světě o jedno dítě více a ona bude mít o práci méně. Možná ji však vyděsil ten dramatický výkřik.)
Jakmile jsem to řekla rodičům, spráskli ruce, a řekli: "To je něco úžasného, hned chystáme svatbu! (Tak takové rodiče bych tedy chtěla vidět- neříkám, že většina rodičů by neměla časem z budoucího vnoučka radost, ale že by někdo spráskl ruce nadšením, když mu jeho dcera, nadějná budoucí absolventka VŠ, v prvním ročníku přijde oznámit, že čeká dítě s klukem, se kterým chodí chvilku?)

Jinak absolutně nechápu o čem tento článek je- nevidím jediný důvod pro to, aby šla dospělá holka, co má dodělanou střední školu, má partnera, který si ji chce vzít a má obrovskou podporu v rodičích, na potrat. Nechat si dítě v takovéto situaci není žádné hrdinství a není proč o tom psát. Studujících matek je tu spousta, já sama jsem dodělala VŠ při dvou dětech a to jsem neměla mamku, která by mi donesla dítě o přestávce na kojení a po zbytek času s ní objížděla okolo školy. A to nejsem sama- matek nás byla v ročníku polovina.

A jak mohl nějaký profesor zakázat někomu studovat kvůli těhotenství? Nejsem tedy v právu kovaná, ale tuším, že toto si na vysoké škole nemůže profesor dovolit (nejedná- li se třeba o laborky, ale to by zase nestudovala ani do sedmého měsíce.)

Jinak díky za vtipný článek~k~
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika 

(31.7.2009 12:38:39)
Pro mě je perla toto: "Ovšem - nedalo mi to, že stál 35 Kč a tak jsem si, když Petr odešel do školy, ho udělala." :-)
 Anezka73 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 14:26:12)
Jj, přesně, to mne taky dostalo a jak se zastavil ten svět a to ditínečko v kočárku....no, červená knihovna hadr:-©:-©:-©

To se nedá ani dočíst~a~

Autorka asi trochu jednodušší.
 Hanka+Hančí5/05+Štěpán12/07 


Re: Stylistika 

(1.8.2009 0:07:46)
Ha ha, mám úplně stejnej názor, tenhle článek jsem nedočetla, taky na to nemám.
Je to ten nejvtipnější článek celé PLANETY ha ha!
 Eva 
  • 

Re: Stylistika 

(31.7.2009 10:33:22)
Přijde mi celý ten článek jak vymyšlený.Test za 35kč,tak to zkusí...Holce je 1,5měsíce,ale narodila se v prosinci...
 Bárinka + M 12/09 + A 10/11 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 10:42:35)
Jsem v podstatě ve stejné situaci :-) Až na to, že s přítelem jsme spolu přes tři roky a ochrana, ačkoliv použita, selhala... Že jsem těhotná, jsem zjistila o svaťáku, při učení se na maturitu, s papíry o přijetí z několika škol v kapse... Teď jsem v 18 tt s termínem svatby 22. srpna :-) Na školu nastoupím dálkově, přítel je vydělávající, smlouvu na pronájem bytu jdeme dnes podepsat a uvidíme jak to bude dál :-)
Ale musím se trochu připojit ke kritice článku po stránce stylistycké ~f~ Upřímně říkám, nelíbilo se mi to.
Ale jinak autorce přeju hodně štěstí! ~x~
 myš 
  • 

Re: Stylistika 

(31.7.2009 10:44:02)
Trochu mimo téma, ale mě zaujaly ty "rozkrčené" nohy :-). To jsem ještě neslyšela. Neměly by tam být spíš roztažené nohy?
 eva 
  • 

Re: Stylistika 

(31.7.2009 12:04:15)
Taky se mi to zdá hrozně napsané , na to že to psala údajná studentka vysoké školy, vypadá to jako by to psala žákyně třetí třídy. A to vysokoškolačka nevěděla , že když si to hned první den začne na koleji "rozdávat" s chlepcem, že otěhotní? to je docela divný
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 12:55:34)
Hele, maminy, mne už to vaše obvyklé rýpání vážně nebaví! Ať se tu v poslední době objeví cokoliv, místo abychom jedna druhou povzbudily, tak vždycky začnete rýpat! Nejste vy nakonec zdeptané, věčně nespokojené matky, které nic jiného neumí? Nebo že by to byla závist, že někomu něco vyšlo a vám ne? Zkuste tady napsat něco vy? Jak by vám tak asi bylo, kdybyste tady něco napsaly a polovina čtenářek by vám to pěkně od plic zkritizovala? A vlastně možná je to ten důvod, proč nepíšete, že? Asi by to mohlo být ještě horší, než tento článek. Kritizovat umíte pěkně, ale kritiku přijmout, to už asi ne. Jinak autorce blahopřeji k holčičce a ať vás to štěstí nikdy v životě neopustí!
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 13:08:59)
Olino, hoď se do klidu. Článek je naprostá slátanina a každý, kdo se rozhodne jít s kůží na trh (publikovat své články) musí být připraven na kritiku. Koneckonců, konstruktivní kritika může autorku na poli literární tvorby posunout o trochu dál :-)
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 13:17:20)
Jsem naprosto v klidu, neboj. Ale jelikož několik takhle mladých a smýšlejících maminek znám, řekla bych, že by ten článek taky jinak nenapsaly. Hold, každý se nerodí spisovatelem s uhlazeným slohem. Jde o to, že tady nedokážeme přijmout to, že někdo je takový a druhý makový a každý se také jinak vyjadřuje. Napiš něco ty, ráda si počtu.
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 13:32:01)
Základní rozdíl bude asi v tom, že já nemám tu potřebu exhibovat se na hlavní stránce... Takže bohužel, nepočteš si :-)
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 13:40:21)
Hm, to je škoda, myslela jsem, že ti to dělá dobře. Asi jsem tě neodhadla, promiň. Ale mohlo mne to napadnout, většinou to tak je, že ten,kdo kritizuje, sám toho moc neukáže. Ale to je zase jiné téma...
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 14:37:45)
Olino, pozoruji, že hlavně tobě dělá dobře se do někoho navážet, viď?
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 14:41:20)
A mimochodem, miluju tyhle "psychology amatéry" jako jsi ty, kteří na základě 3 vět diagnostikují přispěvatelku tímto způsobem: "Nejste vy nakonec zdeptané, věčně nespokojené matky, které nic jiného neumí? Nebo že by to byla závist, že někomu něco vyšlo a vám ne?". Ošklivě útočit jsi začala ty.
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 15:30:30)
Aha, no tak nevím, kdo začal první útočit. Ne na mne, ale na autorku. Myslím, že když tady někdo něco napíše, tak není třeba ho hned za to kritizovat, ikdyby byl jeho sloh sebejednodušší. To z něho nedělá nesvéprávného člověka, který nemůže napsat článek.A pokud máš pocit, že tady nemá ten článek co dělat, tak něco ukaž ty! Nezlob se na mne, ale pokud tady jen kritizuješ a nic nepředvedeš, tak mne to opravdu vede k úvaze,proč to děláš? Beru každého takového, jaký je a protože jsme každý jiný, máme taky jiný styl vyjadřování, ale kde bereme to právo někoho za to kritizovat? Je to právo staršího nebo moudřejšího nebo proč vlastně?
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 16:11:19)
Olino, ve svém úvodním příspěvku jsem vyjádřila pocit, že článek svým obsahem a hlavně stylistikou nepatří na hlavní stránku jednoho z nejnavštěvovanějsích serverů. Kdyby se jednalo o založenou diskusi, neřeknu ani slovo. Já sama bych si netroufla tímto způsobem publikovat. V závěru svého příspěvku jsem autorce popřála mnoho štěstí. Nejsem si tedy vědoma toho, že bych jakkoliv útočila. Pouze jsem si dovolila vyjádřit svůj názor, k čemuž diskusní fóra slouží... Zkus se s tímto faktem smířit.
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 17:00:50)
Mne zase vadí to, že na takovém světoznámém serveru se každý článek začne hned kritizovat. Aniž by se nějak povzbudilo pisatelé nebo pisatelky, tak se je hned musí zdeptat. A pokud se server jmenuje rodina, tak snad mají právo tady uveřejňovat příspěvky všichni členové rodiny, tedy i ti jednodušší. Na kritiku máš samozřejmě právo, jen mne zajímá, jaký je smysl té kritiky a hlavně PROČ se tady stále tolik kritizuje?
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 17:11:37)
Kritika přece není nic špatného, napomáhá kritizovanému k růstu... Slouží zároveň redakci serveru k lepšímu výběru článků na hlavní stranu.

Já nevím, mě zase nepřipadá přirozené, abychom se i za nekvalitně odvedenou práci neustále poplácávaly po ramenou, jaké jsme šikulky... :-)
 Boudicca 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 17:12:59)
Olino, asi toho necháme, zcela evidentně máme každá odlišný přístup k věci. Měj se krásně, hezký víkend!
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 18:47:31)
Asi ano, taky se měj krásně!
 Luky.Huky 


Re: Stylistika-kritika 

(1.8.2009 14:46:45)
Promiň, ale souhlasím s Olinou...naprosto. No a co? Tak to autorka nenapsala jako povídku, podle pravidel - myslím, že to nebylo hlavním smyslem článku...Prostě se chtěla podělit o své pocity.
A Vy tu na mě působíte úplně stejně jako na Olinu.
Před časem jsme s přítelem taky napsali článek na hlavní stranu - možná si vzpomenete na "HELMOMÁNII" - taky slušné reakce, škoda, jen, že ho spousta Vás rýpalek nepochopilo ~j~ - ale svůj úkol splnil, stejně jako tento článek - dal Vám příležitost krásně si zakritizovat, tak si užijte, holky ~j~
Mmch - autorce přeju taky fůru štěstí, hlavně že je malá zdravá - není na světě nic důležitějšího...
 Kamča 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 13:37:23)
Přesně tak. Člověk, kterému jdou třeba matematicko-fyzické obory nemusí být nejlepší v češtině.
 uhugo 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 16:03:12)
Hm, třeba takový algebraik-zápasník ... :)
 Kukula. 


Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 21:11:06)
uhugo, ~R^ ~t~ ~t~ ~t~
 Stáňa a dva kluci 


Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 15:07:04)
Olino, souhlasím. Slohově je to nic moc, ale mám neteř, sice o něco mladší, ale nenapsala by to líp, spíš hůř:) a to je na gymplu.

A pokud někomu vadí, že se takové články uveřejňují na hlavní straně, tak to asi není problém autorky, ne? O tom snad rozhoduje admin. Ne každá osmnáctiletá holka dokáže sebekriticky zhodnotit úroveň svého slohu.

Markét, pokud to není fikce:), tak gratuluju k miminku, k partnerovi, který se ke všemu zodpovědně postavil i k vstřícným rodičům. A ať klapne i studium:).
 maja 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 15:30:06)
Ano, to je pravda, že 18 leté holky se asi takto vyjadřují, bylo by i zvláštní , kdyby to byly "spisovatelky". Mám podobnou zkušenost s mnohem mladší maminkou...mě je 38 a jí 21 a musím říct, že opravdu ten rozdíl je mnohdy názorově naprosto propastný, i když si o sobě nemyslím, že bych už byla stará a obě máme téměř stejně staré dítě ( 1 rok) prostě zkušenosti a odžitá léta tvoří "propast" ať chceš nebo ne.
 nordica 


Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 21:57:35)
Olino, tady nejde o nemístnou kritiku, ten článek je opravdu děsně sepsaný, dalo by snad očekávat, že vysokoškolačka bude schopná se vyjádřit trochu jinou formou. O obsahu ani nemluvím. V Rytmu života nebo něčem podobném by se to určitě vyjímalo lépe. A ne, neboj se, závist se mnou necloumá, já už mám vystaráno a tudíž odstup ~t~ Jen mám pocit, že na VŠ dneska už fakt berou každého.
 Hanka 75 


Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 22:45:38)
Někdo není všestranně nadaný a nemusí psát sloh excelentně a přitom nebýt úspěšný v matematice, technice.. tvůj příspěvek mi přijde trochu urážlivý.. na VŠ berou každého... co ty víš o tom, v čem ten co se ti jeví slabý je silný a schopný. A současně ho může tvůj odsudek zranit. Už vzhledem k tomu, že autorka píše, že jí je 18let mi přijde kritika tady dost tvrdá, trochu tolerance a toho skutečného nadhledu by se nenašlo ?
 Stáňa a dva kluci 


Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 22:51:55)
Jo jo. Ona i kritika se dá podat různě, že. Ta laskavější zmůže dle mýho daleko víc, než tvrdá, zesměšňující. To je jak mokrým hadrem po hlavě.
A velkorysost taky není k zahození, některým tady by se celkem hodila.
 maja 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 15:24:52)
Souhlasím, taky se mi zdá , že je to pořád : takový článek na 1. stranu no fuj.....taky bych navrhla ať každý něco napíše a hyn sa ukáže
 Olina 
  • 

Re: Stylistika-kritika 

(31.7.2009 15:32:24)
Pozor na to hyn - nemuselo by to být stylistycky správné :-))
 Diva.Bara 


Re: Stylistika 

(31.7.2009 12:58:51)
Boudicco to samé napadlo i mě. psané s hodně velkou naivitou.
 silenka 


naivita? 

(1.8.2009 13:43:31)
naivita? i kdyby, tak není špatná. Na mě z toho spíš dýchla radost, spokojenost - článek ve mě nechal dobrý pocit, že někdo se rozhodl správně a daří se mu. vždy´t je ta dívka taky těhotná. věta, kterou vykřikla před lékařkou, jež měla provést potrat, je trochu legračně patetická, ale myslím, že i sama autorka to tak vnímá. v dané situaci byla pod velkým tlakem a prostě jen vykřikla svoje rozhodnutí, nepřipravovala si to. že termíny nesedí může být tím, že článek byl publikován už před několika měsíci někde jinde. jak tu někdo psal, třeba VŠ nehumanitních oborů se k nějakému tříbení esejistiky někdy vůbec nedostanou - po mě taky nikdo nemůže chtít cokoli z chemie a fyziky, byť na úrovni SŠ(a možná ani ZŠ neeeee ~2~ ).
verdikt: mně se to líbilo, autorce přeju spokojenou rodinu!
 silenka 


Re: naivita? 

(1.8.2009 13:44:42)
jéje, pěkně mi tam haprují mě/mně. no, holt taky nemám úroveň ~;)
 Lysil 


Re: Stylistika 

(4.8.2009 22:12:58)
K hrůznému stylu článku bych chtěla jenom podotknout, že opravdu není vyloučeno, že autorka je studentkou VŠ. Dělám teď korektury jednomu časopisu o psech, kam píšou (dost děsně) hlavně pejskaři. Jedna autorka je obvzvlášť nesrozumitelná, s naivním stylem, její články nemají hlavu ani patu, o gramatických chybách ani nemluvě. Říkala jse si, že by neobstála ani v sedmé třídě, a ejhle ona též studuje vysokou školu, dokonce prý jazyky...
Tak nevím, snížily se tak nároky při příjmačkách, nebo klesá všeobecně znalost mateřského jazyka?
 Eva 
  • 

Špica dne 

(31.7.2009 10:48:55)
"Vůbec by mě na výšce nenapadlo, že bych mohla být těhotná....." To snad hovoří za vše, ne?!
 Nika + 3 


Re: Špica dne 

(31.7.2009 10:54:57)
Evo, upřímně, mě taky vůbec nejdřív nenapadlo, že bych mohla být těhotná, fakt ne~d~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Špica dne 

(31.7.2009 12:39:30)
tak to absolutně nechápu. Když souložím, tak mě jako první MUSÍ napadnout, že jsem těhotná....
 Alena a 2 princezny 
  • 

Re: Špica dne 

(31.7.2009 14:07:23)
Mě taky nenapadlo,že mohu být těhotná. Pomýšlela jsem spíš na chřipku a za pár hodin mi teprve docvaklo těhotenství. Tak opravdu nechápu čemu se tu divíte?
 Nika + 3 


Není divný ten časový posun? 

(31.7.2009 10:53:31)
Že by miminko narozené 23. prosince mělo dneska jeden a půl měsíce?~d~ Ledaže by byl článek napsaný dřív.
 Eva 
  • 

Re: Není divný ten časový posun? 

(31.7.2009 10:57:02)
O tom jsem psala o pár řádků výš...
Celý je to divný.Ty rodiče klidný...ten popis porodu-jako by to psal někdo,kdo to nezažil.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Není divný ten časový posun? 

(31.7.2009 11:02:29)
obvykle si rýpání nechávám od cesty, ale tenhle článek se mi nelíbí, nic z toho nesedí, chvilku manžel, chvilku přítel, chvilku prosinec, chvilku skoro srpen ...
 maminka 
  • 

Re: Není divný ten časový posun? 

(31.7.2009 11:06:54)
Holky, nerýpejte už:-) Já to pochopila tak, že holčičce byl měsíc a půl, když se maminka vrátila do školy, po zimním semestru...

Každopádně studentce mamince přeju zdravou holčičku a vůbec samé štěstí. A taky závidím, já bych si to musela vyžrat sama :-)
 Iris 
  • 

Re: Není divný ten časový posun? 

(31.7.2009 17:17:43)

Přesně, když se zapojí prarodiče je to úplně o něčem jiném. Škoda, že takových babiček a dědečků je tak málo.
 Julie 
  • 

A proč ne? 

(31.7.2009 13:13:44)
Zdravím,přečetla jsem článek i diskuze pod ním a upřímně...text článku je až naivní a některé diskuze diskutabilní:-). Nejvíc mě zaráží to,jak se podivujete nad tím, že VYSOKOŠKOLAČKA mohla napsat něco takového..odkud se bere ta jistota,že každý vysokoškolák je člověk s mozkem?..vysokošolské studium nezaručuje přirozenou inteligenci a v prváku je i dost takových co to vzdá..spíše mi stylistika nepřijde přímo úměrná věku slečny,dnes už paní...asi opravdu díky okurkové sezoně se zde dostanou i články,které by jindy šanci neměly:-). Hezký den.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:20:58)
Julie, ovšem pokud autorka je studentka VŠ, musela předtím složit maturitu, tudíž i sepsat slohovou práci z češtiny. No, pokud s něčím podobným odmaturovala, pak potěš koště ~t~
 Dája,2 děti 
  • 

Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:25:18)
Nevíš, čeho se dočkáš od svých dětí...;-)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:31:35)
Aspoň z části vím, jedno už odmaturovalo, další to čeká příští rok ~;)
 Dája, 2 děti 
  • 

Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:36:09)
Tak to gratujuji! Možná tě překvapí v jiných směrech, jó děti jsou nevyzpytatelné a popravdě řečeno překvapovat dokážou celý život. Jedni pochypným slohem, jiní pochybným životním stylem, jiní jinak a ještě jiní zase jinak. Co si budem povídat, nebyli jsme jiní...;-)
 Julie 
  • 

Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:45:10)
Souhlasím,že zřejmě musela složit maturitu z češtiny a tudíž i sepsat slohovou práci...otázkou je,zda dotyčného profesora neodvezli po přečtení té její práce :-),i čtyřka je známka, i se čtyřkou si odmaturovala :-)
 Slíva 
  • 

Re: A proč ne? 

(31.7.2009 13:54:16)
Na každé škole se to bere jinak. Já odmaturovala z češtiny za 4. Měli jsme učitelku, která milovala kluky a my holky jsme byly pro ni školní přítěž. Bylo to na SŠ s technickým zaměřením, takže mne hřálo aspoň to, že technické předměty mi vyšly. Ale odmaturovat se dá dnes všelijak. Záleží na tom kde a za jakých podmínek.
 Lizzie 


Re: A proč ne? 

(1.8.2009 0:10:21)
Lído, určitě jsi viděla nějaká maturitní témata, takže víš, že sepsat se dá lecos i s podprůměrnou slohovou úrovní:)
Klasika jsou takové ty ,,záchranné úvahy" typu: ,,Co je štěstí apod.".

Neodvažuji si tvrdit, zda je článek smyšlený nebo reálný, protože na VŠ už jsem potkala ledaskoho (od extra drsňaček po pipiny, nad kterými člověk koulí očima), nicméně by bylo dobré uvést info, jak do toho jiného stavu vlítla.
Praskl kondom nebo si opravdu pozvala z kolejpárty na pokoj prakticky cizího kluka jen tak a na ostro ho fikla?~d~

Nutno dodat, že jsem natolik nezralá, že by mě při zjištění pozitivního těhotenského trestu asi na místě trefil šlak.
 habrbiška 


??? 

(31.7.2009 13:56:21)
Mám tu čest pracovat s teenagery a věřte mi, že tento sloh je ještě úžasný :-)))
Jinak mám podezření, že je to "pouze" sloh. V tomto podání se mi nechce věřit, že něco takového autorka skutečně prožila.
 Liška s banem :) 


Re: ??? 

(31.7.2009 14:39:42)
Také si myslím, že je to výmysl. Ten popis porodu -tlačte, nebo vezmeme další rodičku! bolavý nástřih hráze a kojení hned na sále!? A reakce rodičů? I sebetolerantnější rodiče by šli nejdříve celou věc rozdýchat a určitě by nezářili radostí a nechystali hned svatbu. Řekla bych, že článek napsala nějaká hodně mladá dívčina, co si ráda čte o mimískách a těhulkách.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: ??? 

(31.7.2009 16:08:10)
Takhle nějak to vidím taky. Maminka jásající nad těhotnou dcerkou v prváku na VŠ mi také nějak neštymuje.A výkřik o novém človíčku na planetě je zodpovědný, ale v praxi v nemocnici si ho nějak neumím představit.....
 Zdenka_ 


Re: ??? 

(31.7.2009 22:01:06)
S většinou výhrad souhlasím, taky mi článek přijde divný. Ale co je divného na bolestivém nástřihu hráze nebo kojení na sále?
 Tvoje horší já 


Všem, komu se nepozdává sloh 

(31.7.2009 14:10:42)
Myslím, že na teenagera to tak špatné rozhodně není.
 bamberlok+tadík 


Re: Všem, komu se nepozdává sloh 

(31.7.2009 14:40:05)
chápu, že je okurková sezona i na rodince, ale tohle~a~
 Šešule 


autorko, 

(31.7.2009 14:59:33)
vezmu to z té pozitivní stránky. Gratuluju k rozhodnutí nejít na potrat jen kvůli studiu a taky ke zdravému miminku.
 nynyha 


Re: autorko, 

(31.7.2009 16:07:14)
Asi takhle! Ke všem kritikám bych se přidala, ale jenom z poloviny. Jasně, sloh nic moc, některé věci dosti nereálné a nedomyšlené! Ale berme to takhle: jsou prázdniny, děti a dospívající sedí doma a nudí se. A tak si nějaká třináctiletá holka zkusí napsat povídku a publikovat to. Jasně, nepovedlo se to, ale jak už někdo psal, kritika jí může pomoct a donutit ji, aby příště u toho přemýšlela a vymyslela si něco lepšího.
Jinak jestli je tohle náhodou čistá pravda, tak se autorko neuraž, ale fakt je to docela divný. A to samozřejmě nemluvím o slohu, na který nemusí mít všichni ty pravé buňky.
 Hanka 75 


Taky gratulace 

(31.7.2009 19:55:26)
Taky gratuluju a přeju hodně štěstí, které vám zatím orpavdu přeje. Skvělé rodiče, manžel, zdravá holčička... hodně zdaru.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Smích 

(31.7.2009 15:59:36)
"Ne!Já přece nemůžu zabít nového človíčka této planety!!!" ....a ještě "to je úžasné, hned chystáme svatbu" , nezlobte se, já učůravám smíchy...
To je mazec při pátku :)
 nynyha 


kritika 

(31.7.2009 16:08:37)
Asi takhle! Ke všem kritikám bych se přidala, ale jenom z poloviny. Jasně, sloh nic moc, některé věci dosti nereálné a nedomyšlené! Ale berme to takhle: jsou prázdniny, děti a dospívající sedí doma a nudí se. A tak si nějaká třináctiletá holka zkusí napsat povídku a publikovat to. Jasně, nepovedlo se to, ale jak už někdo psal, kritika jí může pomoct a donutit ji, aby příště u toho přemýšlela a vymyslela si něco lepšího.
Jinak jestli je tohle náhodou čistá pravda, tak se autorko neuraž, ale fakt je to docela divný. A to samozřejmě nemluvím o slohu, na který nemusí mít všichni ty pravé buňky.
 tomina 


Re: kritika 

(31.7.2009 17:49:21)
Zdravím maminy, taky nerada kritizuju, články si tady čtu ráda a jak už tady myslím Oli psala, nejdřív něco napiš, pak kritizuj. Ale tohle už mi připadá opravdu přitažené za vlasy.
 16.5Salám&Lajka14 


A teď... 

(31.7.2009 17:53:51)
...ještě tu o Karkulce! :o)
 Babsi+2 


Re: A teď... 

(31.7.2009 20:46:28)
Nečetli jste náhodou ikeácký časopis? Nedávno tam byl pár, který počal dítě během prvního měsíce chození. Byli asi v našem věku, žádní puboši. Četla jsem to několikrát, počítala, nevěřila.
Hlavně ať jim to vydrží.
 Zasjaj. 


Re: A teď... 

(1.8.2009 6:13:04)
jeee to je parada.
"Oslavovala jsem maturitní zkoušky a chystala se na ekonomickou VŠ. Poznala jsem ho na kolejích." maturuje se a nasledne oslavuje v kvetnu, ale pripoustim, ze pisatelka asi maturovala v zari, nicmene pri oslave hned tedy otehotnela.
"protože mít sobě téměř měsíc miminko, které se má za pár týdnů narodit" autorka se zrejme domnivala, ze tehotenstvi obvykle trva sest, mozna i sedm tydnu, navzdory tomu se ditinko narodilo az na Vanoce, takze po celych ctyrech! mesicich (pocitame-li autorcin nastup na kolej a tudiz mozne seznameni s Petrem nejdriv na zari, vysoke skoly ale zacinaji v rijnu, tak jestli k tomu mesici se datuje jejich seznameni, tak bylo narozene ditinko trimesicni, ale hlavne ze stihla jeste v tehotenstvi dve dovolene, svatbu na zamku a vecirky.

Jo ted mi to teprve doslo, autarka preci nespecifikovala, na jake ze se to odehralo planete!
 16.5Salám&Lajka14 


Re: A teď... 

(1.8.2009 9:26:29)
Kromě toho autorka nenapsala, k jakému patří živočišnému druhu. Sedm týdnů je březí např. paní ježková, a vzhledem k tomu, že ježek u nás běžně žije, klidně může mít i svatbu na zámku a jezdit na dovolenou. ~;)
 wer 


Re: A teď... 

(1.8.2009 15:04:02)
Pořád mi mé oči jezdily po postupování s těhotenským testem a já tomu nemohla uvěřit.

co je to "postupování s těh. testem"????
a jaké jiné oči by autorce měly jezdit než její?????
 wer 


Re: A teď... 

(1.8.2009 15:10:53)
a jo,ježkovi oči~t~

tak to mnohé vysvětluje,paní ježková nemusí mít tak vytříbený sloh~t~
a že to vzali na VŠ? no možná nechtěli být za rasisty,aby se neřeklo že nemají rádi ježky~2~
 ganga 


Re: A teď... 

(2.8.2009 13:53:23)
~t~~t~~t~
 Feliz 


Re: A teď... 

(3.8.2009 18:36:51)
Tu né, ta je moc smutná. Jedině, že by vlk prohlédl a z babiččiny postele vykřikl : ,,Přeci nemohu sežrat jednou červenou holčičku na téhle planetě.´´~;)
 jandula a holčičky 


podivné 

(31.7.2009 22:28:43)
dočetla jsem do konce ,ale upřímně ani mě se nechce věřit tomu,že článek není vymyšlený.přikláněla bych se k názoru ,že je to práce náctileté dívenky co se nudila.........a pokud tomu tak není gratuluji mladé mamince k holčičce ,jen snad at maminka popřemýšlý zda jí stojí za to publikovat,když pak třeba musí číst názory o nevěrohodnosti,která jak už jsem se zmínila z jejího příspěvku přímo čiší.
 jana 
  • 

me se to libilo 

(31.7.2009 23:29:48)
Me se clanek libil. Stylisticky asi neni z uplne nejlepsich, ale uz jsem tu na rodine cetla horsi veci. A nahodou je v tom srdce a to je moc dulezite.
Spis se mi nelibi ty odsuzujici hlasy o nezodpovednosti rodicu. Nevim, zda clanek je vymysleny nebo ne, ale slogan pouzivam antikoncepci rovna se jsem zodpovedny, to teda nevim. Podle me zadna antikoncepce neni 100%, ze lidi ulitnou a miluji se bez, to taky chapu, chybovat je lidske. O zodpovednosti ci nezodpovednosti se spis lze bavit podle toho, jak se par zachova v pripade, ze k nechtenemu otehotneni dojde. Tento, trebaze mozna virtualni par se podle meho ciste osobniho nazoru zachoval zodpovedne, stejne jako jejich rodice.
Dnes se strasne honime za materialnim zabezpecenim a strasne to prehanime, casto jen proto, abychom nevypadali blbe pred ostatnimi, anebo a to je jeste horsi, jen proto abychom jaksi nevypadli uplne mimo spolecnost, a pak nam uz nezbyvaji sily na rodinu, na deti a na vztahy obecne. A to je velka skoda.
Market, at se vam dari a gratuluju k miminku a bezva manzelovi.

 Lenka 


o stylistiku nejde 

(31.7.2009 23:33:12)
Vážené čtenářky...také jsem před téměř 16ti lety porodila svoji první dceru ve čtvrtém ročníku VŠ..a chápu, co chtěla autorka sdělit::nebojte se, když už se "to" přihodí, porodit dítě na škole.vše se dá zvládnout..je to těžké, ale krásné a nemáte výčitky svědomí na celý život..
 amy 
  • 

lež jako věž 

(1.8.2009 11:54:46)
Autorka píše, že Petra potkala na koleji a hned se do sebe zamilovali. Za mě (a myslím, že se na tom nic nezměnilo) začínala VŠ začátkem října, tak mi nějak nejde do hlavy, jak mohla porodit v prosinci, pokud otěhotněla hned ze začátku vztahu.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: lež jako věž 

(1.8.2009 12:04:12)
To je jasné jak facka, přece jsem to už psala - autorka patří k jinému živočišnému druhu a proto má jinou délku březosti. Pokud zabřezla v říjnu a porodila v prosinci, jsou to 3 měsíce. Tříměsíční březost má např. hyena hřivnatá nebo puma americká. Počítám, že ostatní příslušníci těchto čeledí na tom budou podobně, takže možností je mnoho.
Nebo naopak březost trvala do příštího prosince, což by zase odpovídalo těm svatbám na zámcích a dovoleným, tzn. 15 měsíců březosti. Patnáctiměsíční březost mají např. žirafy.
 Lizzie 


Re: lež jako věž 

(1.8.2009 12:09:16)
Třeba je autorka úplně obyčejná koza...o jejichž březosti nic nevím, ale moc to s tím nesouvisí.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: lež jako věž 

(1.8.2009 12:12:23)
No jo, jenže u koz se březost nezjišťuje těhotenským testem za 35 Kč, nýbrž tímto přístrojem, který stojí 11 500 Kč vč. DPH.
 Lizzie 


Re: lež jako věž 

(1.8.2009 12:22:29)
~t~
 wer 


Re: lež jako věž 

(1.8.2009 15:16:37)
ovšem za ty prachy by autorka netršila přístroj do skříná,ale použila okamžitě

já jsem pro ježky
 Feliz 


Re: lež jako věž 

(3.8.2009 18:38:34)
Teda Monty, ty seš odborník..~t~~t~~t~
 Myss 


Re: lež jako věž 

(2.8.2009 22:30:28)
autorka pise,ze se do sebe zamilovali hned,kdyz se potkali,takze se mohli potkat v rijnu,listopadu,prosinci,ale take v breznu,dubnu,kvetnu...a hned kdyz se potkali,tak se do sebe zamilovali,Uz to chapete????
 Ivana 
  • 

Re: lež jako věž 

(3.8.2009 11:31:44)
Dáme!!! Proboha!!! Co je to za úroveň??? Šokuje mě, jak umí být ženské trapné a podlé!!! Vzpamatujte se!!! Chtělo by to trochu vzájemné tolerance, nemyslíte??? Neřekla bych, že ta jednoduchá je autorka, ale vy a ještě tak hloupě na to upozorňujete!!! Styďte se vy a ne ona.
 Ivana 
  • 

Re: lež jako věž 

(3.8.2009 11:32:00)
Dámy!!! Proboha!!! Co je to za úroveň??? Šokuje mě, jak umí být ženské trapné a podlé!!! Vzpamatujte se!!! Chtělo by to trochu vzájemné tolerance, nemyslíte??? Neřekla bych, že ta jednoduchá je autorka, ale vy a ještě tak hloupě na to upozorňujete!!! Styďte se vy a ne ona.
 Kádik 


To je zase diskuze :o(((( 

(1.8.2009 12:45:04)
Bla, bla, bla...
 maja 
  • 

Re: To je zase diskuze :o(((( 

(1.8.2009 14:19:25)
vyjímečně souhlasím, že diskuze typu kdo kdy zabřezl a kdy na koho kdo skočil, popřípadě jak dlouho jim trvalo než na to vlítli je opravdu děsná. Možná by se příště ke článku podobného typu mohl dávat kalendář a tam by se vše pěkně vyznačilo.
 ganga 


Akta X 

(2.8.2009 13:59:43)
Myslím si, že tyto záhady mohou vyřešit snad už jen Mulder a Scullyová....
 Shakiira 


Re: Cha cha 

(3.8.2009 8:19:25)
NEMOHU NEŽ REAGOVAT. Jisté dámy se zde ohání tvrzením, že pisatelka článku nemusela být génius přes češtinu, když třeba studuje chemii. S tím zásadně nesouhlasím. Zastávám spíše názor, že se na VŠ dostane kdekdo. Elita naší společnosti, kterou jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé, by měla perfektně češtinu ZNÁT a musí umět MLUVIT - na rozdíl od fyziky nebo chemie, kterou musí ovládat pouze lidé, kteří ji studují. Pisatelka má hroznou stylistiku, chvílemi jsem měla pocit, že používá nějaké nářečí. Některé slovní obraty jsou vyčtené z Harlekýna. To ke stylistice. Obsah si také protiřečí, i když věřím tomu, že se tento příběh stal, zažila jsem něco podobného. Co se týká názorů oponentek - diskuse jsou o tom, aby se o příspěvcích diskutovalo. Lidé mají i kladné i záporné názory a vyjadřují je svobodně. Nikdo by neměl být šikanován jen proto, že si dovolí nesouhlasit s většinou - pak by žádné diskuse neměly smysl.
Upozorňuji ty, které s mým příspěvkem nesouhlasí, aby si ušetřily výpady proti mě - nebudu se k tomuto článku už vracet, takže si odpovědi nepřečtu - a upřímně řečeno, ani mě nezajímají.
 Iren 
  • 

Myslím že příběh je smyšlený od aktivistů z nějakého hnutí proti potratům 

(3.8.2009 10:09:19)
Nevím, spíš mi přijde že článek napsal nějaký aktivista (aktivistka) z hnutí proti potratům. Je plný rozporů a nesmyslů. Pokud porodila v prváku v prosinci, musela být těhotná už když maturovala a vědět o tom. Přitom píše, že otěhotněla na koleji. . Pak také nechápu jak psala že jí profesor zakázal po 7 měsíci studovat, profesor do toho nemá co mluvit a myslím že je jim to i jedno.Zakázal by jí to cca v říjnu - tedy když se nastupuje do ročníku a před tím pár měsíců volno, pak se ale nedá říct že studovala do 7 měsíce. Pak zmínka o dovolených a pohodě, protože nechodila do školy. Další blbost, pokud by je realizovala od toho 7 měsíce, chodil do školy její partner. Další hloupost - o vánocích studenti rozhodně nemají po všem, to nejhorší je teprve čeká.Atd atd. Článek je velmi jednoduchá propaganda, kdy se autoři domnívají, že jsme totální blbky.Zamontovali do toho i radost rodičů (to fakt vidím jak by skákali nadšením), "poslušnost" vůči lékařům, "neškodný nástřih" a kojení, které se dá přece tak strašně jednoduše zrealizovat o přestávkách :-) pak má autorka článku, pokud existuje, velmi starou maminku, která ji musela mít docela dost pozdě - je zřejmě v důchodu, když může celé dny cárat kolem školy s kočárkem :-)
 llusilka 


kolej 

(3.8.2009 12:52:16)
nedostávají kolej pouze studenti s trvalým bydlištěm vzdáleným alespoň 100 km od školy? Jak tedy může maminka objíždět školu s kočárkem, když je tak daleko? To se všichni přestěhovali nebo dojíždějí s miminkem? Článek je s odpuštěním blbost...
 Rapiti 


Re: Myslím že příběh je smyšlený od aktivistů z nějakého hnutí proti potratům 

(3.8.2009 23:25:58)
Taky bych to viděla na PROLIFE nebo něco podobnýho.
 Vaal 


Okurková sezóna 

(6.8.2009 8:44:15)
Zřejmě je okurková sezóna, tak redakce vytahuje na první stranu už kdeco :-)
Pokud je autorce kolem 19 let, tak ji její maminka musela mít někdy nad čtyřicet...To samozřejmě jde...ale souhlasím, že je to všechno zřejmě vymyšlené :-)
 yarooschka 


Nauč se počítat 

(3.8.2009 13:02:53)
Hmmm, dítě se narodilo na vánoce a v srpnu mu je měsíc a půl? Dost dobrý...
Myslím, že si to děvčica celé vymyslela....
 Lenka 
  • 

názor 

(3.8.2009 19:32:43)
Opravdu "fascinující" článek.

Nějak se mi nechce věřit podle jeho stylu, že ho píše studentka VS. Nu což, dneska se asi na VS dostane kdekdo.

Ale víc mě zaráží takové perly jako: "Petr mi sbalil věci do porodky", "maminka bude jezdit před školoou a nosit mi malou na kojení"

Nic ve zlém, ale takové "maminky" nemusím. Samy ještě jsou děťátko bez zodpovědnosti a bez pomoci širokého okolí by byly naprosto ztracené.
Jestli rychle nedospěje, tak potěš koště. Babička dítěte bude víc maminkou, než maminka skutečná.
 Lenka 
  • 

Re: názor 

(3.8.2009 19:37:39)
MMch zaráží mě ještě jiné věci: "fajn, že jsem těhotná, jinak bych musela chodit do školy a takhle bych si neužívala" - někdo, zřejmě rodiče zaplatil 2 dovolené, svatbu...

Nějak postrádám jakékoliv "postřehy" ze života. Po porodu myslím - jakože konečně zjistila, že dítě není panenka, že ho občas bolí bříško, řve...prostě mi článek přijde až neuvěřitelný. Samá pozitiva a životní jistoty.
 Hanka 75 


Re: názor 

(5.8.2009 20:57:28)
To že ty takové maminky nemusíš, tak to by jako za mladá těhotná budoucí nezkušená maminka měla udělat podle tebe co ? Jít na interrupci, protoe je mladá nezkušená... nebo se do toho pustit... asi to druhé ne ? A spíš by si zasloužila podporu než "takovou nemusím".. podle mne tedy.
 Myss 


Re: názor 

(6.8.2009 20:05:02)
takze,jak bys to tedy resila?Potratem?Ber to tak,ze se to stalo.Mela jit hoka tedy na potrat?Nechci,prosim,prednasku o prevenci,ta je samozrejme nejlepsi,ale proste se stalo..co ted?Mmch.mam kamaradku co mela s hormonalni antikoncepci dvojcata.
 janavita1 


Re: názor 

(9.8.2009 11:09:43)
Ke slohu se vyjadřovat nebudu, chápu, že některým dělá i jednoduchý popis problém a třesto má za sebou úspěšně vystudovanou VŠ a to nemyslím ve zlém, každý na to nemá talent.
Mamce jsem se narodila při studiích na SŠ (taťka pak nastupoval na VŠ), vím jaké měli starosti se mnou, obě rodiny první rok po mém narození strašně pomáhali rodičům, ale tohle je nereálný popis pocitů a událostí o kterých pochybuji, že se tak vůbec staly, časově spousta věcí nesedí, už to je zarážející.
 Menza 
  • 

Děláte to pro sebe 

(10.8.2009 2:51:06)
http://cz.iq-test.eu/#3910 Po vyplnění si lze vytisknout oficiální certifikát, který můžete přiložit ke svému životopisu. Také si lze v pohodlí domova přividělat peníze. A snadno!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.