| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kam pojedeme v neděli.?

 Celkem 21 názorů.
 Iva (zatím jen teorie) 
  • 

Ať to všechno vyjde! 

(24.5.2000 14:04:52)
Přečetla jsem si všechny články najednou, je to všechno krásné. Moc vám oběma přeji, ten nejkrásnější zážitek u porodu.
Já jsem teď ve stádiu: konec pilulek.
A už se moc těším na podobné radosti a starosti.
 Lída, kluk 1 rok 
  • 

balení tašky 

(24.5.2000 15:40:11)
Ahoj Káčo,
nějak v tom Tvém seznamu nevidím tužku a papír :-) A jestli máš pocit, že by sis při svém dalším těhotenství chtěla porovnávat "technické" údaje, opiš si průkazku, po porodu Ti ji už nedají ani jako suvenýr. Hodně štěstí Lída
 Eva Nosková (39. týden) 
  • 

moje troška do mlýna 

(24.5.2000 15:40:50)
Ahoj Kačko,
od samého počátku sleduji Tvoje příhody a patálie v čase těhotenském, ale až dnes jsem se "odvážila" napsat. Má to jeden jediný důvod: mám pocit, že naše prožívání těhotenských slastí a strastí je dosti podobné (možná se nyní trochu liší v závěrečné fázi). Můj termín porodu byl stanoven na 2.6.2000 a rovněž jsem se rozhodla rodit v Motole a darovat pupečníkovou krev. Na prohlídky jsem začala chodit do poradny v Motole až ve 36. týdnu, ale bohužel jsou to pátky, takže se nemůžeme potkat. U mě nastaly ve zhruba 36. týdnu problémy s tlakem (130/90 - 140/100). paní doktorka mi předepsala prášky a sama si měřím a zapisuji tlak cca 5x denně, zapisuji si hodnoty a pod palcem mě má ještě paní doktorka "prenatální internistka". Nečekala jsem takový průběh v závěrečné fázi mého bezproblémového těhotenství, ale člověk míní a příroda mění... První termín porodu (podle pohybů) mám zrovna dnes (24.5.), ale myslím, že si brouček (nevíme, co(vlastně kdo) to bude) dá ještě chvilku na čas. Uzavření porodních sálů v Motole se mě snad nebude týkat, protože kvůli tomu tlaku paní doktorka nechce přetahovat přes 2.6. Jsem ráda, že se mi snad podaří odrodit v Motole. Zkušenosti s paní doktorkou i se setřičkami v motolské poradně mám jen ty dobré a jsem spokojena. Je nás tam opravdu hodně a všichni se snaží dělat co nejrychleji a co nejlépe. Doufám, že bude stejná situace i na porodnickém oddělení...
Jinak Ti jen chci sdělit, že kameru vzít Skoky s sebou do porodnice nemůže. Alespoň to nám sdělila sestřička na tzv. kurzu profylaxe v Motole. Foťák být může, ale kamera nikoliv.
I naše děťátko má být podle prognóz paní doktorky hubené a dlouhé, tak uvidíme... Stejně jako Ty už rovněž neplánujeme nic na tento víkend, protože nikdo neví, co si brouček usmyslí...
Přála bych si, abychom se v porodnici sešly. Možná bychom si dobře popovídaly...
Přeji hodně, hodně štěstí!!!
 Monika (Michalka, Vojta - 0.5 a 3.5 roku) 
  • 

Re: moje troška do mlýna 

(30.5.2000 12:19:52)
Kameru jsme v Motole mohly použít až když bylo miminko uloženo v inkubátoru a maminka měla všechny procedury poporodní za sebou, měla jsem jí i sebou na pokoji.
 Dana (zatim bezdetna) 
  • 

Blahoprani k dobremu porodu 

(24.5.2000 15:59:20)
Dnes jsem po kratsi dovolene v praci, a proto jsem cetla oba dva posledni prispevky najednou. Proto preju Tobe i SKOKYMU pevne nervy a hlavne ... aby se MIMINKO narodilo zdrave.Hodne stesti.Jo abych nezapomnela, jmena jste vybrali fakt super.
 Jarka (zatím bez miminka) 
  • 

Hodně štěstí 

(24.5.2000 17:54:07)
Ahoj Káťo,

již několik měsíců sleduji tvé příběhy a popisování krásných pocitů v těhotenství. Je to moc milé, neboť jsem zatím nenašla žádný článek, kde by někdo psal takto upřímně a otevřeně. Myslím, že mnoho tvých čtenářek (a čtenářů) se určitě těší na další příspěvky, které jsou velmi praktické a pomocné. Dle toho jak popisuješ a prožíváš své těhotenství a svědomité přípravy, tak budete mít určitě veselé, zdravé a milé miminko. Proto vám se Skokym přeju hodně štěstí, pevných nervů a hlavně zdraví.

Mějte se moc hezky

Jarka

P.S. Jedné mojí kamarádce se před týdnem narodilo také miminko. A když volala sestřička tatínkovi domů (neboť chtěl být také u porodu), tak mu říkala: "jestli nemáte rychlé auto, tak to tatínku ani nestihnete". Ale jak se říká - konec dobrý, všechno dobré a tak to naštěstí ještě stihl, i když už v průběhu porodu (taková to byla rychlovka)a mohl přivítat na svět svého malého Tomáška.

 Irena, 38. týden 
  • 

Taky tak. 

(24.5.2000 21:25:38)
Ahoj Kačo,
témeř od začátku si ráda čtu o tobě i tvém emiminku. A klidně mohu tvrdit, že to s tebou velmi prožívám => my máme termín 13.6.

Problémy se spaním a otlačenýma bokama moc dobře znám. Našla jsem ještě jednu polohu, která u mě 100% zabírá. Přidám několik dalších polštářů a opřu se o ně zády, takže vlastně polosedím. V této poloze se mi i lépe dýchá, když mi právě mimčo tlačí nebo kope do žeber.
Taky mám pro tebe typ, co se zuby. Přestože máš dostatek vápníku, tak ten nemusí být vstřebán, pokud ti chybí hořčík. Vápník a hořčík by měly být přijímány v poměru 2:1. Správný poměr těchto prvků obsahuje Dologram, který dostaneš v každé lékárně.

Přeji vše nej...
ika
 Jiřina 28, Víťa 3 měs. 
  • 

vložky do podprsenky 

(24.5.2000 22:57:55)
Milá Katko,

také jsem si s sebou do porodnice vzala vložky do podprsenky, ale ukázalo se, že zpočátku (resp. po nalití prsou mlékem) vůbec nestačí - potřebovaly by měnit někdy i po deseti minutách - stačilo třeba jen ležet a koukat na miminko a mléko teklo jak z kohoutku. Pro citlivé bradavky také nebyl téměř trvalý kontakt s vhlkou vložkou dobrý. Pro začátek jsou nejlepší plastové chrániče - jsou to takové polokoule s otvory v horní polovině vnější části, vnitřní je tvořena pružnou membránou s otvorem pro bradavku - bradavky jsou tak stále v suchu a může k nim vzduch, což je mj. důležité pro hojení trhlinek v bradavce, které se Ti mohou udělat, pokud se miminko špatně přisaje - ale i když saje dobře, tak jsou bradavky zpočátku citlivější a "větrání" jim dělá dobře. Takže - pro první týdny radím spíš prsní chrániče, moc se mi osvědčily, ale pozor na typ. Kvalitní chrániče stojí okolo 200 Kč (ono to ve srovnání se spotřebou vložek není tak hrozné) a důležitá je pružná membrána směrem k prsu - viděla jsem typ celý z tvrdého plastu,navíc připomínal cedník - to byly spíš mučící nástroje a navíc nefunkční.

Ještě radím vzít sebou pár bavlněných plenek na otírání miminka - u nás v porodnici jich byl setrvalý nedostatek,takže manžel mi je musel donést.

Držím palce - ať se narodí krásné zdravé miminko!

Jiřina
 Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 
  • 

už to bude!!! (2) 

(25.5.2000 8:07:14)
Ahoj Káčo, nedalo mi to, ještě musím opět napsat. Když ty jsi tak úžasně plodná a vždycky přinášíš plno zajímavých postřehů. Co se týče rozpadajících zubů, tak zcela přesně stejně mi "vyžrala" vápník z těla mladší Miška, i když jsem četla odborné názory, že to je nesmysl, že děti matku nemůžou odvápnit, já mám tedy zkušenost zcela opačnou. Do prvního těhotenství zcela zdravé zuby, potom tu a tam kazík no a přišla Míša - bum!prásk! - vyklokotaly mi všechny moudráky, zubař mi je nějak poslepoval a těsně po návratu z porodnice začal ty trosky vydrobovat (nelze říci vytrhávat), kromě toho mi poměrně slušně začaly chřadnout i další stoličky. Takže miminko si zkrátka bere, co potřebuje - až budeš jednou bezzubá a s osteoporózou, musíš na to myslet. Jo a ještě jeden tip, pro tebe už asi ne, ale pro ostatní budoucí potenciální maminky - úžasná věc na "velká břicha", bolavá záda, chřipky a podobné nestandardní stavy organismu je vodní postel. I když i v tomto případě panují odborné rozporuplné názory a navíc se jedná o poměrně nákladnou záležitost, mohu ji všem doporučit! Tak, Káčo, a to už je všechno, doufám, že příští reportáž už bude z porodního sálu! Ahoj, držím palce, Šárka
 Jana Novotná, syn 10 Alet, 21 měs. batole 
  • 

Zubní anabáze. 

(25.5.2000 11:00:00)
Ahoj Kateřino, souhlasím se Šárkou, že podobné problémy se zuby postihuje mnoho nastávajících maminek i mě v prvním těhotenství. Bereš ješťe magnezium ( hořčík )? Proč se ptám? Hořčík se váže s vápníkem v poměru 1:2 ( H : V ),např. 200 mg.magnezia váže 400 mg.vápníku. Vzhledem k vysokým dávkám magnezia, které ti lékař preventivně předepsal k užívání ( tzv. rutinní, preventivní suplementace magneziem ), může být toto možná příčina tvých potíží se zuby. Domnívám se, že vzhledem k vysokým dávkám magnezia máš v těle opravdu málo vápníku, protože si ho magnezium z těla " bere " všude kde se dá, tedy i ze zubů. Ve druhém těhotenství jsem hořčík nebrala a potíže se zuby jsem neměla.
Přeji ti před porodem hodně trpělivosti, zdravé miminko a jen pěkné zážitky z porodu.Jana
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Zubní anabáze. 

(26.5.2000 13:48:23)
Ahoj Jano,

magnezium už dlouho neberu (asi 2 měsíce). Včera mi zoubek zubař spravil, tak mi zub jen doplnil, nechtěl v tom moch vrtat, když jsem těhotná. Minimálně rok by mi to mělo vydržet a pak se vrhne na "celkovou opravu". Podle něho mám v normálním stavu kazivost zubů dost vysokou a teď v těhotenství je to ještě horší.

Díky za radu, ahoj Káča
 Zdena,dvě dospělé a jedno málem dosp., 
  • 

Re: Ke článku: Kam pojedeme v neděli….? 

(25.5.2000 18:02:15)
Ahoj Káčo, jen prosím Tě ještě neodjížděj do porodnice, rozhovor, který jsme spolu natáčely do pořadu Máta /Ceský rozhlas 2, sobota 9,O4 / jsem ještě neodvysílala,Mátu zkracují a už se mi tam tolik příspěvků nevejde, tak bych to ráda ještě stihla před Tvým porodem.Odvysílám 3.6. Držím palce ať i ty nejbolavější dny před porodem trávíš v pohodě, přibal si do tašky taky rádio, pamatuji, že mně bylo v porodnici milým společníkem, žasla jsem co krásné hudby se v noci vysílá a pak se mi také osvědčily křížovky. Nemysli si, času je na pokoji šestinedělek dost i když asi nejvíc doby strávíš koukáním na ten zázrak vedle sebe. A ze zubů si nic nedělej, má babička říkala, že co dítě, to ztracený zub, u mne to tak dopadlo, ale mám skvělou zubařku a lékařská věda umí zázraky. Držím Ti palce a přeju abys prožila krásný porod.
 Simona Sládková, dcery 2 a 12 let 
  • 

držím palce 

(26.5.2000 17:36:05)
Malému Skokánkovi, mamince i taťkovi držím palce a přeji - až příjde čas - bezproblémový skok na svět!!!!!!!!!!
Ahoj S. S.
 Michala /2 slečny 
  • 

Přání k porodu 

(26.5.2000 23:24:10)
Milá Káčo a miminko, přeji vám oběma mnoho sil a tatínkovi pevné nervy. Jistě vše dobře dopadne a za pár dní vám mimčo ukáže, kdo je tady pánem.Možná se uvidíme v poradně, chodím také s dětmi na Dlouhý lán.Jsem tam spokojená.Držím palce Michala
 Veronika (217.týden těhotenství) 
  • 

Zuby 

(27.5.2000 11:20:46)
Ahoj Katko, moje zubařka mi již před těhotentvím poradila proti velké kazivosti zubů Elmex gel (k dostání v lékárně) - není úplně levný asi 70 Kč, ale vzhledem k tomu, že se užívá pouze 1x týdně to není tak hrozné. Mně se rozhodně osvědčil. Hodně štěstí!
Veronika
 Janka Linhartová, 39. týden 
  • 

Kdo driv? :-) 

(27.5.2000 22:33:51)
Zdravím skoromaminku Katku,

naše miminko by se mělo narodit 8.6. , ale jsem na tom velmi podobně - chtěla jsem rodit v Motole, ale malování mně polekalo, chtěla jsem přece jen vědět předem, kde se to "stane", proto jsme vybrali nestátní zařízení Meda v areálu Bulovky (předtím jsme zjistili, že na konci května malují také v Podolí :-) ). Hrdlo mám pootevřené úplně stejně - 1-2 cm, miminko prý není žádný drobeček - cca o 10 dní větší. Pan doktor se pokaždé usmívá a říká - to jsem teda zvědavý, kdy budete rodit...
Takže - přeju Vám, ať všechno dobře dopadne a jsem moc zvědavá, o kolik dní se bude věk našich ratolestí lišit.

Janka
 Pavlína, Vojtíšek 10 měs. 
  • 

taška do porodnice 

(28.5.2000 11:31:46)
Chtěla bych jen poradit k té sbalené tašce do porodnice. Já sama jsem si ještě dodatečně nechala přivézt ještě třetí ručník - jeden na nalévající se prsa, jeden na rodidla i s možným stehem, třetí na zbytek těla. Je to tak asi nejlepší kvůli zamezení možné infekce. A ještě něco - nafukovací kruh pro děti - dvojitý,
s malým a větším kruhem, výborně se na něm sedí po nástřihu, využila jsem ho ještě i doma, můj syn byl velký, takže jsem to ještě dlouho pociťovala na sobě /4,20 kg,
54 cm, o. h. 38 cm/.
Přeji hodně štěstí!!!
Pavlína
 Jana + Matěj 19 dní 
  • 

Hodně štěstí! 

(29.5.2000 12:43:23)
Ahoj Káčo,
celé mé těhotenství provázelo e-miminko, proto se chci podělit o svoje čerstvé zážitky. Matěj se nám narodil o 10 dní dřív před termínem. Rodili jsme v Krči a porod nepostupoval jak by měl, proto to bylo nakonec císařem. V nemocnici jsme strávili celkem 10 dní a prošli téměř všechna oddělení. Chtěla bych tímto pochválit personál nemocnice, protože jsem za celou dobu nenarazila na nepříjemnou sestřičku nebo pana doktora.
Přeji Ti Káčo ať se ti narodí krásné a zdravé miminko a ať ti vyjde termín jak si přeješ.
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Hodně štěstí! 

(29.5.2000 20:38:09)
Milá Jano,

gratuluji k Matějovi, ať Vám roste jako z vody!
S přístupem personálu v Krčské porodnici jsi mne potěšila, jestli se miminku bude chtít na svět v době malování, tak pojedeme rodit tam. Sice se trochu projedeme napříč Prahou, ale to snad tolik vadit nebude...pokud to stihnem. ;-)

Ahoj Káča
 Jana, Týnka 10 měsíců 
  • 

Co sebou do porodnice? 

(30.5.2000 0:33:28)
Ahoj Káčo,
moc Ti držíme pěsti, přesně si vzpomínám na tohle trochu vzrušené období, vím, jak Ti asi je a moc Ti to přeju i závidím!!

Do porodnice nebereš nic pro miminko? Žínku, kartáček na vlásky, krém?
Mně se osvědčilo mít dvě textilní plínky (porodnici stále chyběly, kupodivu víc než jednorázové), používala jsem je namočené a přehozeneé přes postýlu pro zvlhčení vzduchu miminku, jinak okamžitě dostalo rýmu!
jinak se mi osvědčilo:
- pantofle určitě do vody, pro možnost sprchování před porodem, kvůli bezpečnosti
-tel. kartu a spoustu drobných (nebo máš mobil?), u automatů bylo věčne plno maminek a pořád se sháněly drobné
-pro sebe k porodu určitě vodu (bez bublinek)- nemocniční čaj Ti brzo poleze i z uší, a mně dovolili piškoty a banán (rodila jsem 40 hodin)
-pro tatínka kraťasy a pantofle do vody, aby mohl jít s Tebou do sprchy (mimořádně příjemná záležitost!)
-doporučuji mít sebou tužku a papír, potřebovat je budeš, hlavně pokud si je nevezmeš...

A co nám doporučovala porodní asistentka v kurzu pro případ nějakého rychlejšího porodu: dopředu si sepsat veškeré údaje na papír a ten vložit do těh. průkazky. Nebudeš pak muset mezi stahy diktovat adresu zaměstnavatele a podobné "důležitosti", což pak jistě oceníš Ty i sestřičky. Po mně chtěli:
matčin i otcův zaměstnavatel včetně adresy,
rodinná anamnéza (kr. tlak, nádor. onemocnění až k rodičům matky apod.), osobní anamnéza (inf. onemocnění, operace, úrazy, léčení, léky, dioptrie apod.), těhot. anamnéza (AMC, neschopenky, užívané léky apod).

Takže ještě jednou - hodně štěstí a jen příjemné zážitky.
Ahoj Jana a Týnka s tatínkem
 Jitka -dcera 9 let.,syn 4měs. 
  • 

Držím pěsti 

(30.5.2000 22:55:04)
Ahoj Katko !

Držím Ti moc pěsti.Rodila jsem
3.1.2000 císařem,protože se malý
dusil.Takový šok Ti rozhodně ne -
přeju,ale hlavní je,že jsme oba v pořádku.
Dovol pár rad k obsahu tašky:

kalhotky doporučuji i bavlněné,vyš-ší-jednorázové mi tlačily na jizvu
(když budeš mít vysoké kalhotky,
jizva Tě jistě mine)

jelení lůj

osvědčil se mi radiobudík,protože
jsem vždy viděla čas kojení a ze
začátku jsem si ho zapisovala včet-
ně prsa (levé,pravé),protože jsem
to v té únavě zapomínala

někdy se hodí dudlík !?

časopis(y),když bude děťátko hodné

mně se velmi osvědčil malý polštářek pod záda-místní postele
jsou úděsné !

Drž se,všichni Ti držíme pěsti !

Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.