| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak (ne)umí otcové plánovat čas v rodině

 Celkem 103 názorů.
 nekázanka 


Zvláštní 

(10.6.2009 9:09:09)
Přijde mi to malinko přitažené za vlasy, zejména proto, že ve své roztržitosti tu a tam taky na něco a na něhoho zapomenu. Celý článek na mě působí dost negativně, nevím proč se mi vybavila hláška z Němého Bobše "Tatínek je blbec!" "Poznal mě!!!!"
 Samarlu 


Co to je zas za umělou realitu? 

(10.6.2009 9:19:54)
Kolik % otců malých dětí má elektronický diář a asistentku?~a~
My teda máme oba rodiče bez asistentky diář papírový...
A roztržití a zapomnětliví jsme oba.
ALE: tak si to kurnik k těm pracovním termínům do toho diáře napíšu všechno, ne, i klavír s dítětem a zavírací dobu školky! Řídím si budík v mobilu apod.
Na pravidelné aktivity vyrobím předem velkou ceduli.
Vytížený týden dohodnu, sepíšu, co se třeba a partner to normálně nedělá. (ve st. s Pepíčkem na rovnátka v 11, ve čt se Zuzankou do baletu ve 14.30). Ráno nechám partnerovi vzkaz, pokud si nejsem jistá, že večerní připomínku pobral. A z porady nevolám, ale píšu SMS s připomínkou, že podrobnosti jsou na papíře na kuchyňském stole, nebo v sešitě pro tento účel zavedeném, na ceduli na dveřích...
 Eva, holka 8, kluk4 
  • 

Re: Co to je zas za umělou realitu? 

(15.6.2009 11:42:17)
Co se čertíte i taký jsou mezi námi. Uznávám, že článek není napsaný zrovna dvakrát nejlépe navíc myslím, je jsou smícháný 2 myšlenky dohromady a není přesně patrné, co je z toho podstata, ale musím jen souhlasit s tím, že někteří chlapy (a je jich opravdu hodně) s volným časem jaksi zacházet neumí (nebo aspoň ne z pohledu praktického-ženina).

Konkrétně má polovička tráví čas hledáním na netu zajimavostí o telefonech, autech a podobně, kdežto já spíše vyhledáváním akcí a míst, kam se dá vyrazit s dětma. Šťastná žena, který partner každý druhý víkend říká - pojedem se podívat tam a tam, mají tam pro děti soutěže, hry nebo tohle by se dětem líbilo, půjdem tam... Fakt holky chtěla bych takovýho chlapa vidět! U nás se to děje jen v případě Tuning show nebo po naočkování kolegyní, vyjmečně po naočkováním kolegou, který tam ale jde se svou rodinou a nechce v tom být sám...

No a k tý komunikaci - přesně to mám doma... "Proč bych chodil do hospody - pivo je tam dražší než lahváč a nikoho tam neznám..." (jen podotýkám, že bydlíme na vesnici se 120 stálými obyvately - a to jen možná a že neznat tu nikoho prostě nejde!!!)

Ale pokud jste sehraná dvojka, tak vám to vlastně ani nevadí, jen si na to musíte zvyknout. Já plánuju aktivity a nosím drby domu a on se hold občas musí postarat o děti, když já pro ty drby jdu. Život je o kompromisech... nenechte si všechnu odpovědnost za rodinu na sobě, naučí se, že jsou věci který musí i když se mu nelíbí, ale nelamte to přes koleno, hold některý věci si budete muset udělat samy vždy...
 amy 
  • 

Re: Zvláštní 

(10.6.2009 9:27:30)
Souhlasím a vcelku se divím. S manželem se bezproblémů domluvíme a nic mu připomínat nemusím. Je si vědom toho, že má syna a že má povinnosti, co se syna týče. Zvlášť tento měsíc na oddělení máme trošku personální bordel, takže prac.dobu mám úplně rozházenou a pokud bych měla kontrolovat manžela, jestli nezapomněl vyzvednout dítě nebo vypravit ho ráno do školky, tak bych se asi musela zbláznit. Trošku to ve mě evokuje dojem, že si za to ty maminky mohou samy, protože tatínek prostě spoléhá na to, že manželka to vždycky nějak zařídí, připomene mu ... jako by manželka místo manžela měla další dítě:-)
Trošku mě zarazila i svačina. Syn chodil do miniškolky, kde byl v ceně oběd, ale svačinky jsme museli připravovat sami. Co by 3-letý nám začal s přípravou jeho sváči pomáhat a během pár dní jsme spíše mi pomáhali jemu (byli jsme tam akorát na to, abysme mu ukrojili krajíc chleba a nepořezal se o nůž, zbytek si zařídil sám). Takže svačinku do školy si bude připravovat sám. Stejně tak jsme nekontrolovali hygienu, syna jsme naučili, že zuby se prostě ráno čistí a hotovo, pokud ne nebude si s ním chtít nikdo hrát ani povídat (pro syna velká tragédie).
 Samarlu 


Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:26:30)
No asi po směsi směn by každej ocenil přehlednou ceduli, kam se má s dítětem jít. Já bych to teda potřebovala. Abych ho po noční neukládala do postele nebo večer nevedla do školky.~;)
 Hanka 
  • 

Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:41:41)
Když moje děti onemocní obě najednou (a občas i někdo další z rodiny), vyrobím rozpis, kdy komu co dát, přilepím ho v obyváku na skříň a vedle umístím budík, který vždycky po podání léku našteluju na další čas - jinak bych to nezmákla. A na začátku školního roku taky mívám na ledničce načmáraný rozvrh, kdo kdy na jaký kroužek, než si to zapamatuju :-)
 Rapiti 


Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:46:34)
My máme takový ten rodiny kalendář, každý člen rodiny tam má svůj sloupeček, takže mám přehled, protože jinak by si to nezapamatoval nikdo. Já pracuju každý den jinak, sama bych si nepamatovala, kdy co mám.
 Samarlu 


Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:47:22)
Dělám to podobně.
 adelaide k. 


Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:53:55)
Hano, nedávno nám podobnej visel na ledničce. Když děti berou (obě najednou) ATB, něco na horečku, něco na kašel (jiný přes den, jiný večer), kapky do nosu, jeden kapky do ucha, druhý mastičku do oka, tak to bez tabulčičky fakt nejde.
 adelaide k. 


Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:55:53)
Oni to chlapi většinou zvládají, jenže po svém = čato jinak než by si jejich ženy představovaly ~d~
 Winky 
  • 

Re: Zvláštní 

(10.6.2009 10:41:37)
Kdyby to byl příspěvek v nějaké zdejší diskusi, tak autorku polituju a zeptám se jí čím jí zas ten její vytočil že je tak zpruzelá.
Ovšem jako námět a zpracování odborného článku je to zoufalost.

Sumasumárum - když si budu hrát na "všechnovim a všechnoznám a bezemětonejde" tak to holt budu takové mít.
Když nechám někdy přemýšlet i ostatní a nebudu se hroutit z toho že to není podle mých představ, taky to půjde. Anebo bude domluva taková - tohle mám na triku já, tohle ty, v případě nejasností či krize si voláme....
Např. s manželem mám dohodnuto že cokoliv se mi kdekoliv stane s autem, první mám volat jemu, i když ví že bych si servis byla schopná sehnat sama - on má v tomhle větší praxi a ví co a jak a za kolik. Co se organizace týče - ani náhodou neodpovídá "troubům" z článku, s dětmi doktoři, cvičení, procházky kočárkem a jiné aktivity zvládá naprosto běžně, když jim připravím jídlo je rád, když nestihnu, postará se.... přijde mi to normální, jsme oba dospělí, oba rodiče.....
 luca 
  • 

a co když to nejde? 

(10.6.2009 17:22:48)
Když už jsi narazila na to jídlo, mě třeba vytáčí, že si on sám od sebe neudělá svačinu (nebaví ho to!). Prostě mu ji buď musim udělat, přinejhorším důrazně připomenout, nebo prostě nejí,dokud se mu netřesou ruce (bez nadsázky), anebo si koupí jídlo za pár stovek na pumpě. Přijde mi, že ho takhle vychovala jeho maminka - je typickej příklad toho, který je v rodině dalším dítětem (běž udělat tohle, támhleto atd. jinak se nic nestane ikdyby padaly trakaře)
 Markéta, syn 7l. a miminko 
  • 

Re: a co když to nejde? 

(10.6.2009 22:55:05)
Luco, a proč tě to vytáčí? Můj muž si pravidelně nedělá snídani, někdy v práci stihne oběd a někdy ne, jí až odpoledne doma, co najde v lednici, nebo co si koupí cestou. Sice teda můj muž nežije nejzdravěji, no ale co s tím můžu dělat? Přece mu nebudu připomínat, aby se najedl, je mu čtyřicet, proboha! Rodinný život to nijak nekomplikuje ani neohrožuje, zásadní charakterová vada to taky není.

Jediné, co je docela legrační je, že když jsou s klukama sami doma, musím mu klást na srdce, aby tomu staršímu tu a tam dodal něco k jídlu, jak sám nemá pocit hladu, nepředpokládá ho ani u jiných.
 Mili+2 


Re: a co když to nejde? 

(11.6.2009 8:20:23)
~R^ Presne. Treba nema hlad. Manza kolikrat teprve obedva a ja uz mam za sebou snidani i svacinu. Proste pry pro nej namazany chleba k snidani nic neznamena a radsi se napere k obedu . Zdravy to moc neni, ale co ja s tim.
 luca 
  • 

následky nesou ostatní taky 

(12.6.2009 13:58:59)
No vytáčí mě to proto,že u tý pumpy stojí všechno cca 2x dráž a když se dá těch pár stovek denně dohromady, jde to za měsíc do tisíců. On má postoj, že si na to vydělá, ale nedokáže se smířit s tím, že výplata už nejsou jeho kapesné, ale musí s nimi disponovat celá rodina a že budou někde chybět (a chybí). Pracuje v terénu, takže na oběd do hospody zajde nejvýš 1xza měsíc,když mu to vyjde. A už se mnohokrát stalo, že nejí třeba až do 4-5h odpoledne. Komplikuje tím samozřejmě i rodinný život, protože tím, jak se doma nenají, pak se někam jede a on si vzpomene, že se musí najíst a honem něco sehnat..a když se nezadaří,je mu špatně, nemůže jíst atd...to dá rozum, že v pudu sebezáchovy mu radši to jídlo připomenu při naší snídani. Možná že se občas snaží, ale učí se VELMI pomalu.
 Lea 
  • 

Re: Zvláštní 

(10.6.2009 20:16:07)
Tak tak... Proc by to delal, kdyz to dela nekdo jiny,ze. (Ma to logiku). Zvlast, kdyz je jeste casto sprdnut, neb to neudelal tou "jedinou spravnou metodou" (=tak jak by to udelala zena).
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: Zvláštní 

(11.6.2009 19:30:03)
Opravdu výstižnéééé~t~~t~

Manžel byl postaven před pro mnoho mužů nepřekonatelný problém, když byly dceři 3týdny, byla jsem hospitalizovaná, nakonec to trvalo skoro měsíc.

Zvládl dceru kompletně obstarat, zařídit opatrování když musel do zaměstnání a každý den se stavovali v nemocnici za mnou a pro odstříkané mlíčko, aby dcera nebyla jen na umělým, měl uklizeno, hlady nestrádal, vypráno bylo taky....

Jenže když jsem doma tak nemusí, ale když vidí že mi není dobře, tak se prostě postará a uvaří i nakoupí.

Nebudu psát že pomáhá, dcera je moje jako jeho, ale občas prostě převezme péči a nechá mne odpočinout~z~~b~
 kreditka 


Tak jsem asi moderní otec 

(10.6.2009 13:37:29)
Tak to jsem asi moderní otec a ne matka, organizování není právě moje doména, článek je divný ani jsem ho nedočetla ~l~
 Miilu 


Nelíbí se mi  

(10.6.2009 9:23:41)
Článek se mi nelíbí, připadá mi, že z mužů dělá totální blbce, kteří bez manželky nebo asistentky nic nezařídí.
 Sarka 
  • 

Re: Nelíbí se mi  

(10.6.2009 9:31:06)
Ani jsem si neuvedomila, ze mam doma neschopneho manzela. Co na tom, ze postavil vlastnima rukama dum, druhy predelal, resi doma technicka veci, ja jsem taky vlastne neschopna, protoze opakovane nesundavama kola z cyklonosicu, a radu dalsich technickych veci nechavam na chlapovi.

ale muj manza by v te situaci zvedl mobil o zavolal by mi, jestli by to slo . Tohle je to nejmensi co by mi vadilo. Ja taky dodnes nevim, jaky benzim se leje do auta, vzycky mu volam, co tam mam nalejt. No a on s omluvou, ze mi nenatankoval, rekne co. Ted me napadlo, ze si to napisu a dam do prihradky auta...
 janna001 


Re: Nelíbí se mi  

(10.6.2009 14:24:00)
Souhlasím, mě zas napadlo, že si autorka honí triko na úkor chlapů: když oni se vytahujou na nás, tam vy jste zase... jak v mateřský školce. Teda taky jsem u nás ta, která mě větší přehled přes rodinné aktivity, ale manžel má zas jiné kvality, které chybí mně. A takovejhle neschopa fakt není.
 Jedůfka / 99,00 


No u nás to takhle nějak opravdu je... 

(10.6.2009 9:25:41)
Co se týče organizace času s dětmi, to manželovi opravdu dělá problémy. Vlastně má problém i s organizací svého času. To bude asi povahou.
 Máří2 


Nesouhlasím. 

(10.6.2009 9:33:00)
Co se týče plánování společného volného času u nás doma, každý z nás konzultuje svůj návrh s partnerem, jsme schopni oba vymýšlet program a dohodnout se.
 Hanka 
  • 

pamatujeme si, co si musíme pamatovat 

(10.6.2009 9:34:35)
Myslím, že chlap, stejně jako ženská, nosí v hlavě přesně to, co potřebuje.
Pokud se rodiče dohodnou, že organizování volného času dětí je na mámě, pak je to na ní.
Pokud se dohodnou, že je to na tátovi, pak máma musí toho tátu nechat být. Až Kačenka nepůjde do klavíru potřetí a Davídek přijede pozdě na oslavu narozenin a oba nahodí slzičky, tatínek se postará, aby nezapomínal.

Neslyšela jsem, že by chlap, který chodí dvakrát týdně na volejbal, zapomněl jít, kdyby mu to manželka nepřipomněla. A manželku ani nenapadne mu to připomínat. Ale když mu žena připomíná dětské kroužky, vlastně bere tuhle odpovědnost zpět na sebe - a kdo by se pak namáhal si to pamatovat, že jo?

Stejně jako v tom případě pana galeristy - být manželkou, nevybuchovala bych, jen bych mu prostě řekla, že musí zařídit hlídání, protože je to na něm, a dál bych to neřešila. Taky mi nepřipadá nijak špatné, když hlídání obstará sekretářka - ona je tam od toho, aby zajišťovala šéfův pracovní program a nečekané časové kolize řešila, ne?
 helena 
  • 

nechápem 

(10.6.2009 9:47:52)
nechápem zmysel článku, to ako aby sme si my ženy pripomenuli, čo za idiotov to doma máme???

ako všetky zovšeobecňovania, je mi článok smiešny až odporný...
 Samarlu 


Re: nechápem 

(10.6.2009 9:58:26)
Jo, a mohli si na ně zanadávat a bít se v prsa, jak jsme schopnější~Rv.
 Grainne 


Re: nechápem 

(10.6.2009 10:03:07)
Hm, ještě mě tak napadá, že v časopise, kde byl článek původně publikován, takový paskvil, který se, podepřen řádně otitulovaným podpisem, tváří jako odborný, možná projde.
Soudný člověk si řekne, že z něj zase někdo dělá blbce.
 Grainne 


Re: nechápem 

(10.6.2009 9:59:52)
Směšný - tak s tím souhlasím.
Ještě bych dodala - spousta písmenek pro nic. Na to, na co přišla se všemi svými tituly a velkou slávou publikuje v časopise, přijde normální žena za pár okamžiků a vychází z reality. Zapomnětlivý a roztržitý může být každý a jestliže je pro muže nezvyklé něco zajišťovat, protože běžný provoz rodiny je jiný, není nic až tak zvláštního na tom, že muž zapomene.
Přiznám se, že to osobně beru jako napadání předem určených a domluvených rolí v rodině.
Myslím, že manželky se běžně nehroutí z toho, jak mají neschopného muže, ale zvednou telefon, pošlou SMS, udělají si rozpis..........řeší to.
 Radegast alkohol free 
  • 

Diagnóza 

(10.6.2009 9:56:45)
Autorka ví všechno nejlíp a je dalším důkazem, že ženskou bez fantazie nezachrání ani vysoká škola. Domnívám se, že její diagnóza je poměrně jasná, jen se chci zeptat, kterou pedagogickou fakultu vystudovala.
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: Diagnóza 

(11.6.2009 19:41:19)
Trefná připomínka, vše musí být o schopnosti domluvit se.

Když potřebuji aby se manžel postaral o domácnost a dceru, protože mám chození po doktorech, shrnu kdy a co je dcera zvyklá jíst, pít, spát... a zeptám se jestli to chce raději hodit na papír. Většinou řekne raději ano a nemá s tím problém ani on ani já.

Myslím že to že muž něco nezvládá, je velmi často vinou ženy, že mu nedá správnou příležitost~;)~z~
 babi_ 


nesmysl 

(10.6.2009 9:59:55)
Někteří otcové jsou takto neschopní, některé matky jsou takto neschopné. Jiní otcové a matky jsou schopni používat diář i na soukromé záležitosti.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: nesmysl 

(10.6.2009 10:47:14)
Tak, tak. To nesouvisí s pohlavím. Já mám tchyňku, jinak naprosto báječnou pohodovou paní, která je však absolutně neschopna cokoliv zorganizovat nebo třeba i jen udržet informace o tom, co kdy má a nemá být.Takže velmi ráda a ochotně hlídá děti, ale domluva probíhá zhruba takto: babi, v pátek bychom potřebovali vyzvednout kluky ze školy a školky, šlo by to ? "já nevím, jestli nemáme nějakého doktora nebo už nebudeme na chalupě. Zeptám se dědy." Ověří u dědy (děda je dokonale v obraze) a příjede hlídat....
 adelaide k. 


Bože bože 

(10.6.2009 10:01:50)
Zas jeden jednostrannej klišovitej blábol ~a~
 Věra. 


Re: Bože bože 

(10.6.2009 10:06:00)
shodou okolností, co máme známé s dětma, tak všude si společné aktivity mezi rodinama a dětma domlouváme my ženské
takže to zase asi tak "klišovité" nebude.....bude to ze zkušenosti

jestli je vaše zkušenost že to u vás domluvají pokaždé chlapi, neberu vám jí

ale jistě, dnes se přece nosí politická korektnost a běda říct o nějakém pohlaví že je nějaké......ideozločin....málem......~;)

/ tu příšernou genderku, blábolící o tom jak jsou muži a ženy "stejnýýý"....možná jste jí postřehly, jsem dětem v neděli na čt rovnou vypla.....naštěstí na to hřiště sedm koukají jen málokdy /
~;)
 Grainne 


Re: Bože bože 

(10.6.2009 10:13:17)
Věro, spíš se zamýšlím nad tím, jestli je skutečně až tak nutné oznamovat světu věci víceméně samozřejmé.
Jsou věci, o kterých vím, že manželovi "nejdou", že to není jeho parketa, takže s tím počítám a buď to udělám sama, nebo mu vysvětlím, jak přesně to má udělat. K tomu fakt nepotřebuju odborné články, abych na to přišla.
Platí to i naopak, taky mám "své slabé stránky". No a hlavně se nepozastavujeme nad tím, že já líp peru a manžel líp opravuje auta. Taky mj. nežasnu nad tím, že líp organizuju a manžel umí víc vydělat.
 kaMyš 


Re: Bože bože 

(10.6.2009 10:26:08)
Tenhle článek ale fakt dělá z mužů blbečky ~d~ Já teda blbečka doma rozhodně nemám!
 melian 


Re: Bože bože 

(10.6.2009 10:51:26)
Věro, ten pořad moje dítě sleduje dobrovolně a s nadšením. A nikdo v něm netvrdí, že jsou obě pohlaví stejná. Zjednodušeně řečeno mluví o stereotypech a o tom, že každé pohlaví přece může dělat, co chce a co mu vyhovuje, a není na tom nic k smíchu.

Můj manžel taky není blbeček, který si nedokáže zorganizovat čas. Na rodičovské dovolené byl 3 roky a absolvoval a sám si domluvil i ty oslavy narozenin včetně nákupu dárku, setkání na hřišti nebo v bazénu.

Je to blábol.
 Věra. 


ale jo, někde ano 

(10.6.2009 10:02:26)
Někde to tak může být.
U nás velmi často je, muž to nechává na mě, nevím zda "neumí" nebo je jen pohodlný.
Obvykle nestíhá....a nevnímá kterého že ta sobota nebo tamta neděle vlastně bude......a v pracovním diáři halt kolonku "výlet na hrad" nemá.
Takže rodinné aktivity obvykle plánují já, nahlásím předem, muž vyslechne, souhlasí a dobrý.....takže dobrý. No problem.
~2~
 Rapiti 


Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:08:15)
U nás to buhužel dost odpovídá. Teda manžel přebaloval krajně nerad a povalovat plínu by nikdy nenechal.
Ale ta organizace. Na kroužky vodím dítě já, manžel kolikrát ani neví, kam a v kolik dcera chodí. Neví, jak vypadá naše dětská doktorka (byl tam snad 2 x, když jsem já fakt nemohla, a i tak jsem tam musela volat a zeptat se, kdy máme přijít na kontrolu, protože to manžel nějak nepobral). Ale to všechno bych pochopila, když je manžel v práci a já ne. Co mi vadí, že když pracujeme oba, tak musím hlídání zařídit vždycky já, ačkoli většinou hlídá tchán. Fakt nevím, co by to manželovi udělalo, kdyby řekl: tati, prosím tě, pohlídal bys nám děti? A také, když nechám manžela doma s dětmi,tak se postará tak, že na jídlo dojdou k dědovi a kromě umytí nádobí všechny domácí práce počkají, až se vrátím.
 Hanka 
  • 

Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:22:10)
Rapiti,

exík se jednou fakt divil, když jsem ho poslala do háje s mou narozeninovou večeří, na kterou mě chtěl vzít... on si to představoval tak, že uvařím véču pro děti, uklidím byt do vysokého lesku, abych mohla pozvat tchýňku na hlídání, domluvím tchýňku, vyžehlím mu košili a objednám si stůl :-) - on mě vyzvedne 10 minut před akcí a zaplatí to jídlo :-)
 Rapiti 


Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:26:12)
Tak tolik duchapřítomnosti můj muž má, aby tohle neudělal. ~t~

Dokud jsem měla tchýni (bohužel rakovina je neúprosná), tak ta se na hlídání nabízela sama, s ní se dalo snadno domluvit.
 Samarlu 


Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:27:54)
A divil se i podruhý?
 Hanka 
  • 

Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:37:17)
Samarlu,

ne, podruhé se nedivil, je to vcelku inteligentní muž, vzal si poučení :-)
 Samarlu 


Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:46:03)
A našel si jinou, co to zkousla nebo to příště zařídil celé?

Teda nemusíš odpovídat, je to příliš osobní, já vím.
 Hanka 
  • 

Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 10:49:47)
Samarlu,

příště zařídil celé.
Jinou si našel později ;-)
 Jedůfka / 99,00 


Re: Bohužel to odpovídá 

(10.6.2009 15:43:17)
Tak na mně čeká vždy i to nádobí ~d~
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: Bohužel to odpovídá 

(11.6.2009 19:49:12)
hihi počká na návrat z práce...

to na mne několikrát manžel zkusil taky, takže jsem zatla zuby a ono to tam počkalo zase na něho a tak dlouho než mu nezbylo než to do té myčky naskládat~t~~t~

Po čase zjistil že to vlastně je pohoda, a už je v pohodě a nemá s tím problém~;)
 Markéta, syn 7l. a miminko 
  • 

Ti chlapi jsou ale sebranka, 

(10.6.2009 10:59:07)
alespoň pro mě ten článek tímto způsobem vyznívá. Podezřívám paní Hýroššovou, že prostě nemá ráda chlapy a takhle jim to dala sežrat. Možná mám doma nějaké exoty, ale můj sedmiletý syn velmi aktivně vyhledává kamarády, jednoznačně dá přednost kamarádovi před stavebnicí (nebo si s ní hrají oba) a vyhledává takové, kteří jsou "povídací". Můj muž též hovoří a má celkem dost kamarádů.

Tatínkovi na pískovišti se moc nedivím, že nešel se svým dítětem k cizí ženské domů - já bych taky asi hned první den cizímu chlapíkovi nekývla na návštěvu jeho doupátka.

Článek se mi prostě nelíbí, dělá z chlapů celkem neschopná individua, což v žádném případě neplatí absolutně.
 Apačka Lapačka 


Rodinný plánovací kalendář 

(10.6.2009 11:10:56)
nemáte někdo? Slyšela jsem o tom povídat paní v rádiu a poslední dobou zjišťuju, že nějaká taková nástěnná věc by se hodila jako sůl. Ještě jsem se po tom nepídila, v knihkupectví jsem viděla akorát ten s Ladou. Ale zaujal mě právě popis té paní, podle toho to bylo vtipné, moderní a užitečné.
 Rapiti 


Re: Rodinný plánovací kalendář 

(10.6.2009 11:18:47)
My máme z www.ernstings-family.de
Ale viděla jsem i český www.domacikalendar.cz

Jen mi v obou připadají ty kolonky trochu malé, ten Ladův ma asi taky stejný formát.
 Hana 
  • 

Re: Rodinný plánovací kalendář 

(10.6.2009 12:02:50)
Něco podobného jsem si udělala v Excelu a vytiskla (bez obrázku)
 Petul.a a Babu 


Re: Ti chlapi jsou ale sebranka, 

(10.6.2009 12:08:00)
Přesně tak, článek je napsán stylem ´"ŽÁDNÝ chlap není schopen NIC zorganizovat". To je stejná blbost jako kdyby někdo napsal, že všechny ženy jsou např. neschopné řidičky.
 Fanda666 


Ach jo... 

(10.6.2009 11:41:30)
Zase jedna inteligentka. Pracuji jako trenér dětí-mám jich na starost cca 30 a tebe bych ty .... strčil do kapsy i s tvýma titulama nejen ve výchově,ale i úklidu,vaření a pod. Měla by jsi zahodit psací potřeby,vzít do ruky hadr a jít makat a poznat realitu života.Vsadím se že jsi zahořklá,protože jsi bez chlapa už hodně dlouho.Zamysli se nad sebou ....
 Ondra, 3 děti 
  • 

No... 

(10.6.2009 11:43:32)
... tak já se přiznám, že manželku jako diář rád používám. Jsem bordelář a mám obvykle příliš mnoho věcí v hlavě - to je totiž jediné místo, kde se mi (zatím) tolik neztrácejí. Manželka je prostě na dlouhodobé plánování lepší, takže věci jako přeočkování, zubaře a půl roku plánovanou dovolenou si pamatuje lépe. Nemyslím, že by jí vadilo, když se jí čas od času přeptám, kdy to vlastně na ty hory jedem.

Ale pokud jde o program dětí, tam to máme rozdělené: pokud je s nimi doma manželka, "ví" ona a já se jí ptám. Pokud jsem s nimi já, je to naopak. Nechápu, proč by mělo být účelné, aby dva lidé pořád mysleli na všechno. Kdo je v práci, soustředí se na práci, kdo je s dětmi, dělá s dětmi. Je to špatně?

Poznámka o sladkém ranním spaní tatínka mě upřímně rozesmála...

A poslední odstavec článku už je úplná zhůvěřilost - jak může tak zvaná odbornice obecně tvrdit, že "kluci méně vyhledávají kontakt s vrstevníky" nebo že tatínkové nejsou schopni něco takového zajistit. Není ten článek zkopírovaný ze sedmdesátých let? Tehdy se tu v pedagogice razila takováhle amatérská pseudopsychologie...
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: No... 

(11.6.2009 19:56:55)
Opravdu pěkně napsané, s vaším názorem souhlasím, máme to doma zařízené podobně~b~, myslím že jsme spokojeni oba/všichni~t~
 Lavina 
  • 

Naprostý nesmysl 

(10.6.2009 11:44:23)
Záleží na konkrétním tatíkovi. Znám spoustu organizačně schopných - někdy možná o chlup pomalejších, ale to může být u žen taktéž.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Článek dělá z tatínků neschopné... 

(10.6.2009 12:12:18)
Článek dělá z tatínků neschopné blbce. Můj manžel se o děti postarat musí, na pravidelní preventivní prohlídky, očkování a pod. chodí s námi, termíny si pamatuje. Když má něco důležitého od tak mi to řekne a já se zařídím aby měl doma klid, když chci mít klid já a potřebuju si pozařizovat věci tak si to zase zařídí on. Všechno je o domluvě. Na lednici mám hromadu lístečků s termínama co kde kdy jak a oba tak máme přehled co se bude dít. Pokud zapomene tak se nic neděje ne? Já taky zapomínám. Vracím se i 4x do bytu, že jsem tam něco nechala a upřimně když jsem 24hodin denně doma s dětma tak tu občas bezradně sedím apřemýšlím z kterého konce mám začít uklízet první a on mě pošle do ložnice s knížkou a vrhne se na to i s dětma a uklizeno za chvilku a já se pak náramně stydím jak jsem neschopná. Takže ne všichni tatínci sou takoví a neměla by se jeich úloha brát zase až na tak lehkou váhu...
 Hadice a hadi 


Blá, blá 

(10.6.2009 12:25:26)
Ááách jo,to je kravina. Mmch většinu naprosto neschopných tatínků si dělají maminky sami. Vždyť ti chlapi by to tak dobře nezvládli...
 Bleskoška 
  • 

Re: Blá, blá 

(10.6.2009 14:26:19)
jo
 Bleskoška 
  • 

Prosím o bodíček 

(10.6.2009 14:28:29)
Prosím o bodíček pokud budete mít čas a chuť poslat na tuto adresu do blesku,nemusíte se registrovat,nic, jen opsat kod.../jeden za hodinu/

http://www.blesk.cz/zlaticka?action=profil&id=1118MOOOOOC díky....Romanečka
 magggi synáček z léta09 


Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(10.6.2009 12:48:47)
Odmalička přece všichni víme, že jsou mezi holčičkami a chlapečky rozdíly nejen po fyzické stránce. To jen bolševici se snažili vnutit obojímu pohlaví, co pro něj nebylo přirozené.
Jsem možná nemoderní a neemancipovaná, nebo mám ze své rodiny jiné vzory, ale naprosto souhlasím s tím, že až na výjimky, se o děti a jejich všední program stará máma. Tátové jsou velice potřeba, ovšem nejsou na světě a v rodině proto, aby věděli, kdy je který kroužek, nebo proč musí Pepíček na rovnátka (zdůrazňuji - až na výjimky!)
U nás v rodině měli chlapi vždycky dost práce a starostí, aby zabezpečili rodině materiální i duševní potěšení (tedy chleba i zábavu a všeobecný rozvoj - když to zkrátíme) a ženské, ač též nebyly v domácnosti, přece jen zvládaly práci i domácnost, plus děti (sem tam s pomocí tatínka) a pokud se vyskytl problém, pomáhali nebo pomáhaly si všichni - všechny navzájem.
To, že náš táta většinu svého života netušil, do které třídy chodíme (myslím tím ročník - A,B, C, D po něm nikdo nechtěl :o))), a který den máme jaký kroužek, z něj přece nedělá roztržitého blbce. Věnoval se nám poctivě celé dětství a obětuje cokoli, včetně času i dnes. Je dodnes náš vzor, je významným člověkem, který je zapsán i ve veřejném povědomí, byl několikrát v životě vyhlášen nejlepším na světě ve svém oboru, který byl původně koníčkem (není vědec :o))) - má spoustu skvělých vlastností. A že si není dodnes jistý, kolik je jeho dětem let, co studují a nezná přesné datum narození vnoučat? No a co?! My o něm taky nevíme všechno...~:-D~v~
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(10.6.2009 16:03:36)
Maggi já nevím je krásné že je tvůj táta slavný a že ho obdivuješ, ale otec by měl vědět kolik je jeho dětem, kdy mají narozeniny a proč nosí pepíček rovnátka... Moc dobře si pamatuju ten pocit když táta na moje narozeniny i svátky zapomínal, není to nic příjemného.á Pro kluky něco víc. O děti se starám celý týden já, ale otec má být součástí jejich života stejně jako matka a že zaveze dítko na kroužek nebo zajde na rovnátka nepovažuji za degradaci jeho role živitele rodiny.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(10.6.2009 16:48:17)
Tak trochu kult osobnosti, ne?
 magggi synáček z léta09 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 14:18:45)
Kult osobnosti? Přehánění? Nevím - jen mám ráda svého tatínka (vy nemáte rády svého otce?)i s chybami a nemyslím, že by byla otcovská povinnost "sbírat bobule a žvejkat kůže", když má "chodit na mamuty a vyřezávat dětičkám zvířátka z kostí" ~y~
To, že táta nezná věk a studia svých dětí, byla nadsázka, ale i kdyby nebyla, podstata příspěvku netkví v tom, zda by vědět měl - nicméně, zřejmě se to jinak zkritizovat nedalo, než vybrat si jedinou větu~t~~2~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 14:29:10)
No, já si naopak myslím, že je povinností otce žvejkat kůže, když je třeba. Hele, jsem spisovatelka, ale kdybych nevěděla, kdy má mé dítě narozeniny, těžko bych to omlouvala svými "vyššími zájmy".
 magggi synáček z léta09 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 15:17:45)
Spisovatel je od slova psát, nikoli číst, jak koukám, takže jen odkazuju na příspěvek výše. Jako spisovatelka bys mohla vědět, co je nadsázka, což to s těmi narozeninami bylo, tak proč se zrovna k tomuto slovnímu spojení pořád vracíš? BTW - tatínek je spisovatel též - mimo jiné, sestra na spisování má i VŠ a živí se tím, babička také leccos napsala, ale u ní šlo o odborné publikace, já píšu (neprofi)a mám vystudovanou češtinu i literaturu...tak nějak mě to holt neohromí, když je někdo spisovatelka, notabene, když nehledí na obsah textu, nýbž na jednotlivosti a vůbec o podstatě nepřemýšlí (ovšem dnes není moderní "Co tím chtěl asi básník říci") ~t~

Stejně tak nechápu, jak si někdo může můj příspěvek (cesta do pravěku) vysvětlit tak, že je matka jen na všední dny a tatík pro zábavu - stručně řečeno. Každý rodič přece dává- předává svým dětem něco jiného, i když s nimi hraje třeba tutéž hru. Navíc si stačí přečíst jakoukoli psychopublikaci - možná to někoho překvapí, ale mezi chlapem a ženskou skutečně existují rozdíly! Každý má psychicky i fyzicky na něco jiného a podle toho by se měly role dělit.
Nevytýkat průměrnému chlapovi, že neví, jakou básničku říkala jeho dcerka na besídce (protože usnul nebo jen nevnímal) a stejně tak nevytýkat průměrné matce, že není s to jánevim třeba naučit kluka jezdit na motorce.
Proto dítě potřebuje oba rodiče - každý je jiný.
Krátce řečeno - výše uvedený článek by bylo možné napsat několika možnými způsoby - vše o téže rodině. Např. Jak funguje běžná rodina. Dominantní superžena (supermatka)a neschopný blbec. Semetrika a normální chlap. a tak dále a tak dále.

Nemohu odhadnout, jakou konkrétní větu z kontextu zas kdo vytrhne, ale "Žít a nechat žít" či "Každý jsme nějaký a soužití spočívá v kompromisech" nebo "Od maminky přicházejí chlapi nedodělaní, a jak si je vychováme, takové je máme" by to asi celé shrnulo~z~~2~
P.S. A nejlepší byla hláška Květy Fialové o chlapech: "Oni jsou takoví jako zvoraní..."~t~~t~~t~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 16:06:50)
Nechci svým povoláním nikoho ohromovat (už proto, že mu nepřipisuju žádný hvědný status), ale uvádím ho jako příklad povolání, jehož vykonavatel/ka obecně bývá trochu mimo. Mmch, rozdělení "máma na všední den, otec na svátek" opravdu neuznávám, hlavně proto, že jsem sama máma. Odřít černou práci a vtloukat dětem do hlavy, že tatínek je ten zázračný, o to opravdu nestojím. Navíc, mě taky dost obtěžuje zařizovat ty prozaické věci a radši bych, aby to dělal někdo jiný.

Ještě jednu věc... sváteční otcové jsou v těžkém průseru, když matka vpadne. Mě v 16 zemřela a totální kolaps svátečního otce nehodnotím zrovna pozitivně. Vážím si chlapů, kteří si nehrají na ideové vůdce, a dělají v rodině právě tu neviditelnou, blbou, nedoceněnou práci, stejně tak si vážím takových ženských. Sestoupit z výšin jednou týdně a zazářit, to je hodně laciný.
 magggi synáček z léta09 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 20:15:59)
S tím povoláním nemělo být rejpání - jen žes to dvakrát zdůraznila, tudíž jsem se domnívala, že to má svůj význam - a mělo:-)~:-D
Jinak - svátečního otce neuznávám taky - to bychom si nerozuměly. Jen se možná rozejdeme v názorech, co patří do všedního, a co do svátku...~;)
(Trvám třeba na tom, že otec nemusí vědět o každé básničce v kroužku a o každé návštěvě očkování..)
Můj táta se například dokázal skvěle postarat, když mi byl rok a půl a máma skoro umřela ve špitále na revmatickou horečku. Měl mě "na krku" mnoho měsíců - v to nedoufám ani u svého partnera - kdybych někde umírala, staraly by se babičky ~t~
A navíc se nám v dětství táta věnoval víc než dost - jestli z příspěvku vyplynul opak, je to podivné. Pravda, leckdy byl jen "pro zábavu", protože byl od nevidím do nevidím v práci, takže mámu muselo štvát, že nám ve volných chvílích apod. zpívá s kytarou na dobrou noc, zatímco ona utahuje kohoutky v koupelně a přibíjí poličku, ale nebylo to naštěstí pravidlem (navíc - mezi námi - máma je lepší instalatér než muzikant, u táty je tomu naopak~t~~v~)
Chlap musí být schopen zapojit se do běhu rodiny, jen to je asi všude nějak jinak posunuté.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(12.6.2009 1:20:57)
Musím říct, že ten původní přízpěvěk vyzněl o dost jinak :)Myslím, že je na preferencích každého, jestli raděj zpívá s kytarou, nebo přibíjí poličky.:)

Já každopádně měla inspirativní mámu, táta byl spíš na ty poličky, pokud k tomu byl přiveden pevnou rukou. Koneckonců, filozofka a inženýr, tam byly preference jasné :)
 adelaide k. 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 21:10:04)
Petro děkuju :-) Je vidět že jsi odborník. Přesně jsi formulovala i moji myšlenku ~R^
 adelaide k. 


Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 14:29:12)
Maggi, mě by třeba mrzelo, kdybych byla doma jen jako udržovač domácnosti a koordinár akcí.

Myslíš že matka nemá dětem co nabídnout z hlediska duševního rozvoje?

 štěpánka 
  • 

Re: Já teda hlavně nevím, co všechno by se po chlapech ještě chtělo! 

(11.6.2009 20:49:32)
Jé, Maggi, to jsi pro mé rodiče udělala dobrý skutek. honem jim musím říct, jak jsem šťastná, že jsem se narodila do SVÉ rodiny a ne do takové, jakou popisuješ Ty. Konečně si řeknou, že už nejsem holka nevděčná a jejich výchovy si vážím!
Pokud si teda z náš neděláš srandu nebo Ti není aspoň 80 let, takže v té době, kdy jsi byla malá, byly takové vztahy v rodině obvyklé.....
 bromelie 


Závidím 

(10.6.2009 13:28:50)
Ženský závidím, že všechny máte tak schopné chlapy. Já mám přesně takového jak píší v článku. I s tím telefonováním kamarádovi je to tak. Když se ho zeptám, jestli zavolal, tak prý na řadě je on :-(. Já to věděla, že je takový už když jsme spolu chodili, ale tehdy jsem ještě byla plná elánu, teď je to horší :-(. A že by mi natankoval auto, haha. Já si nalévám benzín i do sekačky. Samozřejmě s olejem :-))). Jenže jak to změnit? Když nechám něco na něm, tak to nebude. A co nechat na něm, aby to škoda nebyla veliká? Fakt nevím.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 15:03:14)
Pokud tě to utěší, u nás je to stejné, ve všech třech případech (otec, bratr, partner), právě jsem se vrátila z STK, dcera má neštovice a do toho mí samečci přicházejí se svými drobnými starostmi.Grrrrrrrrr

Tím nijak neobhajuju generalizace v článku, věřím, že jsou chlapi, kteří fungují jinak.
 Lea 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 16:58:13)
No tak jedine co me napada, je opravdu to nechat na nem. Nenaliva benzin do auta? Tak do nej holt jednou sedne (az bude spechat) a zjisti, ze nikam nepojede. Tohle se stalo memu otci 1x a od te doby si to hlidal.

Sekacka-no tak holt nebude posekana trava (to je vazne takova tragedie?) A tak porad.

Proste se domluvit, ze neco ma na starosti ON a nevymeknout. (Znama takhle ucila chlapa uklizet po sobe nadobi. Proste uklidila vzdy po sobe, jeho nechavala byt. Az uz nebylo kam to davat, donesla mu to na pracovni stul. Ke zlomu doslo ve chvili, kdy na nej neabyl talir. Od te doby nadobi jakz takz umyva.

Ten muj jednou zapomnel dite ve skolce. Udelal to pouze jednou, protoze ucitelka ho zprazila tak, ze si to pro priste pamatoval. Diteti se nic nestane, kdyz jednou zustane ve skolce dele.

Oni totiz ti chlapi jedou podle vzorce: nedelam co nemusim (tzn. kdyz vi, ze to udelame my, tak co by se namahaly - je zbytecne myslet na to, ze ma neco udelat, kdyz vi, ze na to mysli zena, je zbytecne to delat, kdyz vi, ze na to udela zena).

Uprimne receno, podarilo se mi castecne tuhle strategii prevzit - a je to mooooc fajn.
 Lea 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 16:59:16)
chlapi namahali... fuj
 Petra Neomi 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 17:06:56)
Všwechny věci se bohužel neprojeví hned a celkem bezbolestně. Daňová přiznání člověk nemusí podávat, sociálku platit, zrovna tak povinné ručení, vymáhat peníze od zákazníků... benzín je prkotina.
 Lea 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 20:09:57)
???? A co tedy dela manzel? Kdyz zrejme VSECHNO delas ty (od benzinu az po danove priznani).

Mmch. i s tim danovym priznanim se to muze nechat vyhnit- ja mam chlapa "vedatora-co se o vsechna kamna musi spalit sam". Dokonce i to priznani nebo co to tehdy bylo kdysi za svobodna zmastil a platil ooobrovske penale (jesteze za svobodna :-D) a od te doby na tom maka uz od konce ledna.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Závidím 

(10.6.2009 22:08:53)
Dělá grafika :) a já, kromě jiného, píšu romány. Takhle, oni samozřejmě jsou ochotni něco udělat, když jim řeknu co, ale jinak u nás doma bez mé vůle fakt ani vlas z hlavy nespadne :/ K dokonalosti to přivedl můj otec: "Ty jsi tak skvělá, rázná a dominantní... rozhodneš a uděláš to sama, viď?" a nazdar.
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: Závidím 

(11.6.2009 20:12:55)
Souhlasím s tím, že proč dělat to co se udělá ...samo?...

Nyní ještě není značka ideál, ale já taky ne, většina věcí je stále mou povinností, ale když potřebuji a požádám, vždy vyhoví~z~

Léta dřiny nesou ovoce~b~
 Helena 
  • 

bohatej chlap je největší svině 

(10.6.2009 16:05:43)
Před několika dny tu byl článek o tom, jak jsou bohatí sebestřední a zanedbávají děti. Teď zase o tom, jací jsou chlapi blbci. Ještě, že na tom světě ty chudý ženský jsou, jinak by se planeta nejspíš zhroutila. Teď se můžeme bít v prsa, že jsme nejlepší. A já hrdě prohlašuji: chudé matky, patřím mezi Vás. Ach Rodino, otevřela jsi mi obzory. Dohlédla jsem až za horizont a teď to vidím: Jsem ŠTASNÁ ráda,že nepatřím mezi zazobané chlapy. Ti jsou totiž svině největší. Můžu teď jen doufat, že mi pohlaví i přečerpané konto vydrží až do smrti.
 Katla 


helčo, konečně dal nekdo 1+ 1 dohromady  

(10.6.2009 19:59:47)
Vidím, že umíš logicky zpracovat dvě oddělené informace a dojít k jedinému možnému závěru pro sebe a svou rodinu.
~t~~t~~t~
 vesna 
  • 

Re: bohatej chlap je největší svině 

(11.6.2009 14:13:07)
ahoj heleno, este si zabudla na matky, ktore pracuju pred tretim rokom zivota svojich deti. to su tie najhorsie. takze ked to zhrniem: bohati, pracujuci a nedabojze muz. hroza:-)
 Luca 
  • 

muži jsou lovci - nenarodili se s diářem v kapse, ale očima na a rukama stvořenýma na lov ryby či jelena 

(10.6.2009 17:38:31)
musím se zastat chlapů - v každém je něco z té bojovnosti, pro kterou byl stvořen. A když zrovna nejsou bojovníci v kariéře, víme, že umí bojovat v jiných oblastech. Málokterý chlap je "ideální" otec a manžel, protože byl většinou vychováván k tomu, aby nezlobil, seděl celé mládí pevně přitisknut k židli a ani nedutal,a když se úča na něco zeptá, tak vystřelil ruku ke správné odpovědi. Když totéž po něm chtějí ještě doma (a kdejaká matka na kluka pětkrát denně křičí "nezlob", "buď zticha", "nikam nepůjdeš"), tak bodejť by z něj nevyrostl hospodskej povaleč, nebo rachitickej vědec,co bydlí u té maminky (co tak božsky vaří), nebo jakýkoli jiný torzo...
Myslim, že otázka organizace je naprosto vedlejší - je to individuální záležitost. Podstatný je, jestli se vůbec dokáže jako chlap chovat ke své ženě - přiznat a napravit chybu), neobracet agresi proti rodině, brát ženu jako svýho parťáka (ne osobní otrokyni)a někam tu rodinu vědomě vést... (a spoustu dalších věcí, který zvládne každej chlap)..záleží také na otcích, k čemu své syny vedou. Kdo chce vědět víc, přečtěte si knihu Pozor, srdce muže (Eldridge) a pochopíte
 Petra Neomi 
  • 

Re: muži jsou lovci - nenarodili se s diářem v kapse, ale očima na a rukama stvořenýma na lov ryby či jelena 

(10.6.2009 18:05:57)
POkud někdo neumí něco zorganizovat, znamená to, že neumí ani vést cokoli kamkoli. Vést znamená organizovat skupinu, přes všechny romantické řeči o jelenech :)
 luca 
  • 

Re: muži jsou lovci - nenarodili se s diářem v kapse, ale očima na a rukama stvořenýma na lov ryby či jelena 

(10.6.2009 18:49:37)
když umí zorganizovat sraz na volejbal, hospodu apod., tak má jistě potenciál zorganizovat cokoli jiného. To ostatní jsou psychický bloky
 Petra Neomi 
  • 

Re: muži jsou lovci - nenarodili se s diářem v kapse, ale očima na a rukama stvořenýma na lov ryby či jelena 

(10.6.2009 18:53:14)
Zábavný věci organizuje rád každej, to ostatní nejsou psychické bloky, ale přirozená lidská snaha vyhnout se tomu, co mě nebaví a ta je vlastní samcům i samicím.
 Winky 
  • 

Re: muži jsou lovci - nenarodili se s diářem v kapse, ale očima na a rukama stvořenýma na lov ryby či jelena 

(11.6.2009 0:04:15)
jj, a "odborně" se tomu u chlapů říká "nechat to vyhnít" :-) čili pokud to není důležité - nic se nestane pokud to neudělám. Pokud to je důležité, něco se stane pokud to neudělám, ale z toho se radši nějak vysekám, než abych teda šel a udělal to :-)
 luca 
  • 

nechat to plavat? 

(12.6.2009 20:33:25)
tak se tedy ptám: nechat to co nejvíc plavat, anebo rejpat do chlapa? Nebo selekce - rejpat jen v těch nejdůležitějších věcech?
 Katla 


Kdy přestana "rodina.cz" tapetovat hlavn ístranu stupidními texty z "Máma a já"?  

(10.6.2009 19:57:27)
Bellano, žlababo, Libiku, napište nekdo neco na hlavní stranu, honééém!
 Katla 


Krize identity  

(10.6.2009 20:01:34)
Já jsme podle toho šlánku asi chláááppp , blé, co budu dělat s tou navou halenkouuuu?
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Krize identity  

(10.6.2009 21:19:12)
Hroudo, ty nezklameš!!! :-) :-) :-)
 Blanče 


Re: Krize identity  

(11.6.2009 8:10:20)
Přidávám se - jsem asi chlap a dle článečku docela neschopný. Rozvrh dětí jsem si vždy pamatovala tak od března, MM od půlky září. Ráno mi dělá snídani MM nebo děti - ať vstávám, kdy vstávám, budím se o půl deváté a pokud chtějí abych je někam dopravila (vysazuju je u škol po cestě do práce), vyžaduji vlídné zacházení. V jednom náročném období děti ověřovaly, jestli jsem si odlišnosti od daného stavu (vystoupení se sborem místo pravidelného tréninku, dovoz či odvoz kamarádů..) zapsala do diáře, co nebylo v diáři bylo pasé - pravidelné aktivity tam mám běžně.
Termíny hlídá MM odjakživa, já mám v podvědomí jen to, co je potřeba na zahradě a stav potravin a oblečení, dávkuju léky v případě potřeby. Jinak kapacitu mého mozku zabírá práce, MM dělá jednak stále v podtatě totéž a druhak hodně sedí za volantem a říká, že to hlavu pročistí a pomůže uspořádat myšlenky.
 Bára a Naty 


Re: Krize identity  

(11.6.2009 9:17:06)
Hroudo, samotnou mě překvapilo, že s Tebou musím souhlasit. ~t~~t~
Je půlka června a já v rozvrhu stále tápu. Co si nenapíšu nevím, občas to nevím, i když si to napíšu. Když si to dám do upomínek, zapomenu to ve chvíli, kdy vypnu zvonění upomínky.
Dobrovolně se tedy řadím mezi chlapy.
 Bára a Naty 


Re: Krize identity  

(11.6.2009 9:56:23)
Ale teď mi došlo, že u nás doma je vlastně vše v pořádku, protože můj muž je vlastně žena a tudíž velmi často zachraňuje potencionální průšvihy, které jsou na cestě díky mé mužské nezodpovědnosti.
 Han+2  
  • 

hrůza 

(10.6.2009 22:53:00)
takhle blbej článek jsem tu už dlouho nečetla..
 Líba 


clanek 

(11.6.2009 0:35:47)
opravdu hloupý článek
 bohunak 


Re: clanek 

(11.6.2009 21:08:28)
Clanek je z casopisu Mama a ja? Neni to poprve, co ctu z tohoto casopisu tak hloupe clanky. To si ten casopis opravdu nekdo kupuje?
 Čekatel na smazání 


... 

(11.6.2009 20:59:46)
Bože můj to jsou zase bláboly. Zkuste oslovit jiné tatínky než ředitele vernisáže.
 petra 
  • 

naprosto nesouhlasim 

(12.6.2009 11:06:16)
Tak nevím, můj muž je buď marťan nebo výjimka, ale běžně se mně stává, že přijdu ze školy domů a na stole vzkaz - jsme tam a tam, přijdeme tehdy a tehdy. Popř. najdu sms na mobilu. Prostě manžel bere děti ke kamarádům rád. Loni v létě jsem dokonce přišla (Studuji dálkově, takže končímw opravdu dost pozdě), u nás na zahradě asi 12 lidí - děti i dospělí a manžel mě vítal slovy, blo hezky, tak pečeme špekáčky, chceš na oheň taky jeden? Takže než jsem se převlékla do zahradního, měla jsem buřtíka i s pivem... chlapi dokážou být i skvělí:-)
 E-K-T, Joli 5/08 


Re: naprosto nesouhlasim 

(14.6.2009 15:22:42)
Moc pěkné, jen více chvály, kdyby byli muži taková telata, tak by lidstvo asi vymřelo~j~

Je potřeba i pozitivní pohled, oni si to taky zaslouží~:-D
 Ivana 
  • 

to je zas přiblblý článek 

(14.6.2009 15:40:55)
.. no není divu, když jej vytisknul takový plátek jako Máma a já - pokud jsem si správně povšimnula..

Po zemi podle autorky zřejmě chodí pouze zcela blbí a nekompetentní chlapy, kteří ani neví, v kolik hodin začíná jejich děcku kroužek.. ach jo.

Vůbec nechápu, že to někdo mohl myslet vážně.
 Ivet, 4 kluci a 2 holky 
  • 

Mně se článek líbil 

(16.6.2009 10:30:51)
Jistěže se nedá paušalizovat, ale postihuje velmi pěkně cosi,co je opravdu je pro kluky daleko typičtější, než pro holky (alespoń v mém okolí - jistěže vyjímky, takoví ti organizující puntˇové, potvrzují pravidlo a známe je všichni).Asi to má svůj důvod a je to tak v pořádku. Od muže se v minulosti žádalo, aby dovedl zhodnotit okamžitou situaci, neváhal, vstal a šel, myrnixtyrnix, reagoval na okamžitou situaci (bojovat, bránit, lovit, přiložit ruku) a neplantal si hlavu diářem a zmotanými vztahy. Slabší pohlaví zase vyvinulo strategii počítat dopředu, plánovat, myslet na zadní vrátka.
Nezdá se mi, že by autorka mužské plemeno nějak shazovala nebo snad naznačovala jeho celkově nižší schopnosti.
Vytvořit strukturu dne, aby se vše stihlo a na nic nezapomnělo, je také většinou na mně. Považuji si,že manžel má "volnou hlavu" a ochotně pokrýje věci akutně vzniklé bez problému na složité vazby. Oběma nám to vyhovuje.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.