| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak si poradit s protežováním jednoho z dvojčat?

 Celkem 47 názorů.
 Abigail* 


Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:14:08)
Když je někdo upřednostňován tak je protežován a ne protěžován. Chyba je v názvu článku, v samotném článku je to na střídačku.
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:15:54)
A jéjé, to mi připomíná nedávnou poznámku na novinkách, kde komentovali chybu ve volebním spotu Národní strany...~a~
 Ema 
  • 

Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:24:27)
Milá Dito,
zdvořile upozornit na pravopisnou chybu není nic špatného, pokud ovšem stále ještě považujeme gramotnost za součást základního vzdělání.
Používání cizích termitů bývá časti velké rizoto, jak praví klasik, a tak je lepší oparovat jen s pojmy, jejichž původ i význam je mi bezpečně jasný.
Na otázku, jestli to náhodou stejně není jedno, když tak jako tak všichni vědí "co má autorka na mysli", odpovídám, že to jedno není. Je to asi jako když někdo říká balgón místo balkón a datumy místo data.
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:33:02)
Nebo rizoto místo riziko, že?:) Já nic neříkám, ale protěžování a protežování málokdo asi zaznamená:)
 Tulka 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:39:05)
Do dneška jsem netušila,že se protežuje~f~,ani jsem to snad nikdy neslyšela.Tak teď to vím~:-D
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 10:48:04)
Já taky ne, ale zde je výpis z pravopisu:
význam: dlouhým nesením se stávat těžkým; pronášet se

příklady: Po několika kilometrech se mi batoh začal nepříjemně protěžovat.

poznámky k heslu: řídké, ale mnohdy užívané v nesprávném významu protežovat

 kili 
  • 

Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 11:01:45)
ssjc Slovník spisovného jazyka českého

protežovati
(nespr. protěžovati) ned. (z fr.) (koho, co) vlivně podporovat, chránit někoho, něco, dávat někomu, něčemu přednost ke škodě někoho, něčeho jiného: p. své oblíbence; p. neschopného úředníka; p. zřizování nových institucí

ssc Slovník spisovné češtiny

protežovat
[nespr. -tě-] ned. vlivně podporovat prosazovat (syno) chránit (syno) protežovat své lidi,


psjc Příruční slovník jazyka českého

protežovati (ps. též protegovati; ob. protěžovati) ned. (koho n. co) ochraňovati, přímluvou n. vlivem podporovati někoho n. něco, dávati přednost někomu n. něčemu, zvl. na škodu někoho n. něčeho jiného. Děkan protežoval jednoho [učitele], o němž Písečtí pravili, že s manželkou svou nenáležitě nakládá. Rez. Nechce [dívka] uznati, že továrník, otcem protěžovaný ženich, je lepší. Svob. Nejprotivnější můj kolega jest na můj vrub protegován. Sob. Proti generaci staré, latinu protežující, obrací se [Tablic] s výčitkou. J. Vlč. Divadlo a hudba jsou při udílení cen protežovány na úkor literatury. Lum. D podporovati. Švýcarská vláda protežuje sřizování zpěváckých spolků. Ner.

syno Slovník českých synonym

protežovat
poskytovat podporu; podporovat ; ochraňovat;


scs Slovník cizích slov

protežovat

( nespr. protěžovat) ned. 〈f〉 (koho, co) vlivně podporovat, chránit někoho, něco, dávat někomu, něčemu přednost ke škodě někoho, něčeho jiného
 kili 
  • 

Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 11:06:09)
ssjc Slovník spisovného jazyka českého

protěžovati se
ned.
1. k protížiti se: tlumok se mi začal p.
*
2. klesat tíhou: přen. kámen se protěžuje do jejího srdce (Pech.)

psjc Příruční slovník jazyka českého

protěžovati se ned. dlouhým nesením stávati se nesoucímu těžkým. Výzbroj i tlumok se více a více protěžovaly Med. Čím déle ji [sošku] stařec nese, tím více se mu protěžuje. Baar. D Zř. tíží se pronášeti, poklesati dolů, Kámen, který [ona] nemůže vyplakat a ktery se protěžuje do jejího srdce a pobolívá. Pech.
 Ema 
  • 

Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 14:51:31)
Je to z francouzštiny. Základ bude nejspíš "protege", ale to jen odhaduji, francouzsky neumím a ani nejsem jazykovědná.
To s tím rizotem kontra rizikem, to je právě takový vtip.
 Stastnenka 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 14:30:12)
Emo,nic ve zlém,ale co je to cizí termit a velké rizoto,a jak se oparuje s pojmy,a co je to za větu- když tak jako tak....
 stará Marie 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 16:25:18)
Stastnenko nešťastná ~;) Ta věta je schválně plná podobných přehmatů, jako je "protěžovat", aby bylo jasné, proč to není až taková drobnost...
 Stastnenka 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 22:59:31)
Faakt jo,no mooc ti dekuji stara Marie,uz jsem to pochopila...~j~
 Abigail* 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 13:13:10)
Na chyby někde v diskusi rozhodně neupozorňuju, ale v novinách i jakýchkoli článcích by chyby být neměly. Vadí mi, když se nad tím mává rukou. Jsou sice horší hrubice než protežování/protěžování. Nedávno třebas náš vedoucí šachového klubu napsal mail členům s několika hrubkami, namátkou třeba "výce informací".
 Kristain 


Re: Pravopisná chyba  

(27.5.2009 12:41:31)
Přesně tak, to mi první blesklo hlavou, když jsem článek četla.
Smutné je, že PROTEŽOVAT se velmi často píše špatně i v běžném denním tisku, špatně je používá naprostá většina lidí. Není třeba to dál rozmazávat, ale prostě si to zapamatujme:)
 Helena 
  • 

Re: A co chvíli pro změnu k tématu??? 

(27.5.2009 13:58:53)
Mám skoro 7 letá dvojčata. Mám je je ráda úplně stejně. Ale syn je strašně živý a ještě navíc děsný individualista, tudíž vyžaduje větší pozornost. Takže si připadám, že si ho víc všímám a protěžuju. Holčinka je v pohodě. Snažím se jí to vynahradit tím, že někdy syna nechám doma taťkovi a jdeme spolu po obchodech, po nákupech, na zmrzku,a tak. Ale stejně pořád musím myslet na to, co ten raubíř dělá. Jako například předevčírem, kdy jsem pro ně přišla do družiny , a paní vychovatelka mi povídá, že syn šmíroval holky deváťačky po tělocviku ve sprchách. Byl jediný, kdo se odvážil vylézt po mřížích na oknech a koukal. Děti stály pod ním a strašně mu to záviděly. Když byl potrestaný, tak se strašně rozčiloval, že to není spravedlivé, protože skoro nic neviděl. A to je denně, takovéhle historky. Jinak chodí do nultého ročníku.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: A co chvíli pro změnu k tématu??? 

(27.5.2009 15:41:09)
Šikula kluk, že :) No já to důvěrně znám, momentálně řeším, "jít či nejít" na zítřejší rodičák.Synátor dorazil v pátek ze školy v přírodě a prý na příští nepojede, že prý ho tam pí. učitelka nechce, že zlobí.....Tak asi nepůjdu, nevím, co bych pí. učitelce na to říkala.Známky v pohodě, jen ten temperament !
 Jedůfka / 99,00 


Re: A co chvíli pro změnu k tématu??? 

(27.5.2009 23:41:33)
To mi něco připomíná. Z loňské ŠvP (tehdy 2.tř.) si syn přivezl třídní důtku. Nedokázal se přizpůsobit společným aktivitám, sabotoval veškeré výlety, procházky a jiné společné akce, hold není právě "stádní" typ ~d~, pěkně ten týden asi učitelce okořenil. V tomhle školním roce už "povýšil" na ředitelskou důtku i bez ŠvP (naštěstí nejeli, stejně by ho učitelka nevzala), jen trnu, aby ten poslední měsíc přežil bez úhony, s dvojkou s chování by ještě mohl nějaký ten rok počkat. No a na příští třídní schůzku bude muset manžel, já na to nemám nervy.
 Saša, 2/98 


Re: A co chvíli pro změnu k tématu??? 

(27.5.2009 16:52:17)
Mám dva 11-ti leté syny a každého z nich mám ráda jinak. Nemůžu říct, že jednoho méně a druhého více, ale prostě jinak. V těchto letech už to nejsou dvojčata, ale dvě samostatné lidské jednotky. Každý má jiné potřeby, jiné zájmy, jiné problémy. I u dvojčat se dojde do věku, kdy to jsou "úplně obyčejní sourozenci"
 Helena 
  • 

Re: A co chvíli pro změnu k tématu??? 

(27.5.2009 17:01:12)
Souhlasím, miluju je oba dva,ale každého jinak.Ke každému mám jiný přístup. Dcera je hodně introvertní a synátor by zase každému vykecal i to, co není pravda. Srdíčko na dlani. Takže k dceři mám jiný přístup,musím na ni pomalu a opatrně a na syna zase zpříma a rovnou. Takže asi tak.
 Hanka 75 


maminky dvojčat neporadíte ? 

(28.5.2009 20:26:50)
já mám dvojčata, zatím 7-měsíční miminka, oba dva miluju, opravdu nemohu říci, že jednoho více či méně, oba dva moc, pro dokreslení situace, jsou to "vymodlené" děti :-)
ale dvojčátka jsem nechtěla (byt jsem od první chvíle, co jsem se dozvěděla, že budou dva byla za to ráda a šťastná, o tom žádná), tím chci říct, že bych radši dvě děti po sobě. Prostě z toho důvodu, že vím, že s tím bych uměla "zacházet". S dvojčátky to nějak v sobě mám, neustálý takový pocit divný, zda jsem tu pro oba, zda jednoho našidím, zda se oběma stejně věnuju, nedokážu si pak ani snad vychutnat komunikaci s jedním, vždy mi to "číhá za zády". A to mi jaksi brání s nimi prožívat to, co bych prožívala kdyby bylo jedno mimi. To zažívám, když třeba jeden spí a na druhého mám čas, nebo jeden je s tátou na procházce (zatím velice vzácné). Nemáte s tím někdo zkušenost ? Neprožívali jste totéž ? Zlepší se to časem až si všechno více sedne-kdo má dvojčátka tak asi zná ten kolotoč s miminama. Je to stále lepší a lepší, menší kolotoč :-)
Budu opravdu moc ráda za vaše zkušenosti. Miluju oba moc, a myslím, že stejně, protože bych neuměla říct, kterého preferuju. Ani jednoho nepreferuju, s oběma jsem strašně ráda a je mi jedno s kterým, jen když jsem s oběma tak s tím neumím zacházet a nemám tu vnitřní pohodu, jako když jsem jen s jedním - tak asi je to nejvýstižnější.
děkuju
 Danyella 


Re: maminky dvojčat neporadíte ? 

(28.5.2009 22:40:55)
No nemám to štěstí a zkušenost s dvojčátky a po pravdě říkám, že se mi to strašně líbí, ale u cizích...Pro mne děsivá představa. Holky jsem měla šíleně uřvané a nedobré mimina, že mám husí kůži při vzpomínce....Přitom to byly tak vymodlené a chtěné děti, těhotenství jsem prožívala v klídečku a šťastná, ale holt ten gen nedobrosti po někom zdědily..ovšem představa je mít dabl mne děsí, to si nedovedu představit, ale na druhou stranu říkám, radši dvojčátka než děti po roku, no to musí být teprve hrůůůza. Dvojčátka mají stejný vývoj a nemají asi tak potřebu žárlit,jelikož jim péče maminky připadá normální, což dvouletému sourozenci určitě ne!!!~t~
 Twin Verča 
  • 

Re: maminky dvojčat neporadíte ? 

(29.5.2009 7:51:46)
Ahoj, o klukách jsem tu už psala, a k otáze na konci můžu říct asi toto. Už jakoby od těhotenství (jsem asi výjimka, ale dvojčata jsem chtěla) se mi myšlení a ty návaly lásky k oběma rozpůlily, těžko se to popisuje. Vždycky, když jsem pak jednoho chovala, jsem v podvědomí věděla, že za chvíli pochovám druhého a bude to v pohodě. S klukama jsme od 3. do 15. měsíce cvičili 3x denně Vojtovku s každým, takže jsme měli na všechno systém, abysme se nezbláznili. A oni už věděli, že nejsou na řadě a že musí počkat. Kluci jsou na tohle dost vnímaví, vědí, že máma má jen jedny ruce. Když má jeden třeba horečku a nosím ho celý den, druhý je spíš špatný z toho, že je bráchovi ouvej, než z toho, že se mu věnuju míň. Obvykle si po dvou dnech role stejně prohodí...
Takže je to hlavně na Tobě, jak se dostaneš do pohody, dvojčata už to mají v hlavě srovnáno! A na závěr, krizové období přijde na řadu až mnohem později, až budou stát na vlastních nohách, ale ještě ne dost stabilně a budou na hřišti i doma lézt každý jinam...
 Hanka 75 


Re: maminky dvojčat neporadíte ? 

(29.5.2009 9:55:18)
Vero díky, já to četla. Myslím, že naši budou povahově také každý jiný (no ani nejsou jednovaječní) a už ted je to vidět. Jeden vtší mazlík, druhý přemýšlivější, každý si hraje trošku jinak... :-)

Máš prvdu v tom, že všichni říkají, že nejhorší je, když se rozlezou :-), ale já myslím, že nejhorší už máme za sebou. Já je kojila na střídačku a to bylo pro mne nejnáročnější, když chtěli oba současně jíst, a byl to ten miminkovský hlad - prostě šlo o život. To jedno jsem krmila, druhé řvalo (ale opravdu řvalo hlady)... to pro mne bylo absolutně nejhorší.
Vojtovku jsme jeden čas také cvičili s oběma, s každým 4x denně, v tu dobu jsem se skoro vůbec, ještě asi vzhledem k tomu kojení, nedostala ven. Naštěstí asi jen 2-3 měsíce. Ted cvičím jen s jedním, 4x denně a výjimečně vynecháme. Hned se to pozná, že je cvičení méně. A také už tolik nekojím, jsou příkrmy, super. Také se obávám, že nám cvičení vydrží do cca 13m, je to mimo jiné též kvůli asymetrii, a to tak bývá. S Vojtovkou je to náročné. Tys to měla vlastně 6x denně, celou tu dobu.. to jste měli opravdu náročné. Já cvičím 4x denně s jedním a opravdu to stačí, přesně si pamatuju, jak to bylo blbé s oběma.. A pomohla vám Vojtovka, srovnalo se vše ?

Já bohužel (vím to o sobě) nejsem dobrý organizační typ a navíc na dvojčata nemám "muster". Já bych radši brala dvě děti po sobě, byt po roce. Ale nestěžuju si, zase si myslím, že pro kluky to bude obrvoská výhoda, mít takhle bráchu a kamaráda a konečně i pro nás (pokud si nepořídíme další děti), tak dovolené, výlety vše bude zase organizačně jednodušší :-)

No kdybys mi napsala něco k své organizaci budu ráda.. můžeš mi kdyžtak napsat na můj mail 75han@seznam.cz díky
 Hanka 75 


Re: maminky dvojčat neporadíte ? 

(29.5.2009 20:54:09)
tak dnes jsme měli zrovna organizacne dobry den, byt se kluci pekne rozjeli. tak mi to dobylo baterky...:-)
 Zuzuk 


jedno V/S druhé 

(27.5.2009 15:43:17)
nedávno jsem si v jedné diskusi dovolila říci, že je to přirozené mít jeno blíže k srdci... a ejhle je tu článek, který to v podstatě říká.
Je to lidské a pokud si to dospělý uvědomuje, že jedno má "raději" pak si dává vědomě pozor aby to druhé tím netrpělo.
 Tulka 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 16:00:07)
Zuzuk,neříká.Přečti si to pořádně.Je rozdíl,jestli mám na některém z dětí radši nějakou jeho vlastnost,ale neznamená to,že to druhé míň miluju.
 spravnedievča 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 16:32:16)
Já si myslím že žádnou z holek neupřednostňuju rozhodne nemiluju jednu více než druhou,je jim jen 5 měs.ale snažím se spravědlivě rozdělit čas,náruč,mazlení,blbnutí mezi obě stejne.Jenže mám problém s okolím.nechápu to a nerozumím tomu,štvě mne to,už jsem vyvolala kůli tomu konflikt,taky jsem pro to brečela.Pro mne jsou Barunka i Klárka samozřejme nejhezčí na světe,obě okaté sluníčka ale jedna je klidas,flegmoušek,závislák na mámě,druhá trošku hysterická slečna,tak nejak do světa.Na každého se culí,nepláče u nikoho když ji chová .....taková malá dračice,samý úsměv....Když k nám přijedou tchánovci
tak zásadně chovají ,pusinkují,mazlí se,nosí.....jen tu jednu klárku-naše culidlo.A ,mne to šíleně točí,štve....bolí.5.měs.miminu řeknou -my tě nechceme ty se na nás nesměješ.Už jsem kůli tomu udělala pár upozornoneí,výstupu,dala jsem jasně najevo že takhle ne.Není přece normální si vybrat jednu a tu druhou odsouvat?MM zakročil taky a oni to nejak nepochopili.Možná je štve že jsou dvě-pořád to říkají že to nezvládneme...a pod.kecy.a když jsem přišli natěšení že čekáme po 9 letech první dvojky tak se tchýne suše zeptala -proč nejdu na redukci.....
Takže u nás doma nemám pocit že by mm nebo já nejak lásku mezi ně delil ale s tcánovcema je to peklo,a docela vážne uvažuju že je vykopnu.Přece tím Barča nebude trpět že se bojí lidí.Já osobně toto nikdy nepochopím ale při představě že by se takhle chovali až bude mít z toho rozum-tak možná budou holky bez babičky a dědečka.~o~
 Bridgetta 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 18:32:31)
Tak to je teda hustý!
No jo, tchyně ~q~

Ta moje byla zase celá rozněžnělá, když se malej narodil - to bylo Filípku sem a Filípku tam.
Ale teď jsou mu skoro dva roky a nadšení nějak opadlo, už to není miminko a to tchyni asi nějak nebere, nebo co?? Tohle zase nepochopím já - přeci nepřestanu mít dítě ráda, protože vyrostlo ~q~ Naopak - miluju ho čím dál víc.
 TwinVerča 


Re: Máte někdo jednovaječné? 

(27.5.2009 21:15:23)
Já mám dvouleté jednovaječné kluky, jsou oba pohodáři, mají se moc rádi a pečou spolu. Ale povahově jsou každý úplně jiný, jeden je citlivější, víc "mamánek", přemýšlivější.... Druhý je rarach, pokušitel a průzkumník.
A k tématu článku, mám pocit, že mám ráda každého jiným způsobem, ale přece oba stejně intenzivně. Je to neskutečnbé štěstí, vážně....
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Máte někdo jednovaječné? 

(27.5.2009 21:59:03)
Jednovaječná dvojčata si bývají podobná jen vzhledem. Povahově bývají velice rozdílní, např. jednovaječná dvojčata mého bývalého přítele jsou naprosto různí, jeden introvert, druhý extrovert.. Totéž mé stejně staré kamarádky..
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Máte někdo jednovaječné? 

(28.5.2009 21:38:05)
Lorax kluci jsou jednovaječní, ale povahu má každý jinou. Peťulka je kliďásek. Hodně přemýšlí než něco udělá a dovolím si tvrdit, že domýšlí důsledky, v tom jednodušším slova smyslu vzhledem k jejich věku. Není takový nervák. František je od malinka nervák. Když mu něco nejde tak s tím praští, bouchne sebou o zem a tříská do ní hlavou. V tom jejich bratrském vztahu je Fanda ten průbojnější, ale jen když jsem u toho já. Když přijde někdo cizí tak Peťulka je společenštější ale Fanda je pořád u mě. Venku se Fanda vydá i na výlet kolem paneláku úplně sám a je mu fuk jestli na mě vidí. Péťa se drží u mě. Co mě ale dostává je to že i když Fanda něco špatného udělá Péťa místo aby se vztekal udělá malá malá a tím to pro něj hasne. Když je teď Péťa nemocný a jen zabrekne, tak mu František bez zaváhání přinese to s čím si zrovna hraje, což běžně bez rvačky nejde... Jsou každý úplně jiný povahou a to je krásné. Nemám pocit, že bych jednoho prosazovala více než druhého. Peťulka míň naspí, tak je se mnou o samotě a tulí se a "povídá" proti tomu Fanda je živel a chce víc pozornosti když je vzhůru. Oba si přijdou an to co potřebují a já na to co potřebuji já. tatínkovi nechávám oba když jdu do obchodu, chci se vyspat nebo v soboty dopoledne kdy si pozařizuji to co potřebuju. Když tak nad tím přemýšlím tak podle toho článku bych teď třeba měla napsat že prasazuji Peťulku protože má horečku a nosím ho 3 dny na rukou. Mě to, ale přijde jako nesmysl. Jen plním jeho aktuální potřebu, což dělám zase jindy u druhého, to je dáno okolnostmi,ale za protežování bych to nenazvala.
 Jezek 


Re: jedno V/S druhé 

(1.6.2009 22:48:37)
Máme dva kluky, jeden je bohužel trochu pozadu a proto se mu věnuju víc prostě to potřebuje. Toho druého si myslím nezanedbávám. Oba to jsou moje sluníčka pro které by člověk dýchal,ale prostě ten jeden potřebuje to mazlení víc.
 spravnedievča 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 16:32:19)
Já si myslím že žádnou z holek neupřednostňuju rozhodne nemiluju jednu více než druhou,je jim jen 5 měs.ale snažím se spravědlivě rozdělit čas,náruč,mazlení,blbnutí mezi obě stejne.Jenže mám problém s okolím.nechápu to a nerozumím tomu,štvě mne to,už jsem vyvolala kůli tomu konflikt,taky jsem pro to brečela.Pro mne jsou Barunka i Klárka samozřejme nejhezčí na světe,obě okaté sluníčka ale jedna je klidas,flegmoušek,závislák na mámě,druhá trošku hysterická slečna,tak nejak do světa.Na každého se culí,nepláče u nikoho když ji chová .....taková malá dračice,samý úsměv....Když k nám přijedou tchánovci
tak zásadně chovají ,pusinkují,mazlí se,nosí.....jen tu jednu klárku-naše culidlo.A ,mne to šíleně točí,štve....bolí.5.měs.miminu řeknou -my tě nechceme ty se na nás nesměješ.Už jsem kůli tomu udělala pár upozornoneí,výstupu,dala jsem jasně najevo že takhle ne.Není přece normální si vybrat jednu a tu druhou odsouvat?MM zakročil taky a oni to nejak nepochopili.Možná je štve že jsou dvě-pořád to říkají že to nezvládneme...a pod.kecy.a když jsem přišli natěšení že čekáme po 9 letech první dvojky tak se tchýne suše zeptala -proč nejdu na redukci.....
Takže u nás doma nemám pocit že by mm nebo já nejak lásku mezi ně delil ale s tcánovcema je to peklo,a docela vážne uvažuju že je vykopnu.Přece tím Barča nebude trpět že se bojí lidí.Já osobně toto nikdy nepochopím ale při představě že by se takhle chovali až bude mít z toho rozum-tak možná budou holky bez babičky a dědečka.~o~
 Vílenka 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 21:39:05)
Mám také 5měsíční holčičky, dvojvaječné, a tak si dovedu představit, jaké to asi u vás je, naše holky jsou taky každá jiná, ale málokdo reaguje takovým způsobem, jako tvůj tchán s tchýní. Většinou komentují, která je "hezčí", ale samozřejmě i ty úsměvy a která je jim sympatičtější. U nás je to jen malinký problém, protože lidi často soudí jen podle té chvilky, kdy je zrovna vidí, a tak někteří "upřednostňují" jednu, jiní mají zase "radši" druhou. Snažím se to přecházet, nebo později v řeči nenápadně upozornit, že věci nejsou, jak se zdají. S tvým tchánem a tchýní bych to viděla na vážný rozhovor, i když to bude mít ta druhá holčička u nich asi vždycky těžší, i kdyby o tom přestali nahlas mluvit. No a jak píší některé holky, časem se vše mění, takže kdoví, co budou říkat za rok, za dva... Nejdůležitější pro nás všechny podle mě je znovu si připomenout, že nemáme žádné právo soudit něčí děti a že bavit se o svých soudech a porovnáních může často ublížit. Mělo by to jít i bez posuzování a porovnávání...ale je to těžké.
 helena + veverčátka 


Re: jedno V/S druhé 

(27.5.2009 22:31:22)
No upřímně se přiznám, že to není fér, ale také to znám z rodiny. My máme smíška a chovánka a můj bratr má tříletku, co se začala s dědou bavit až teď i když se ze začátku dost snažil a chtěl chovat, tak ona odmítala všechny kromě babi, mámy a táty. Babi často hlídala..
No a teď co se narodila naše, tak babi s dědou vidí, jaký je to rozdíl. A je, veliký. Ona bráchovo dcera ani nejeví zájem i když se naši fakt snaží, tak co s tím? dost je to trápilo, ale co jsou teď po druhé babi a děda, tak to asi trošku přestali řešit a ejhle ona tříletka začala sama, ale trvalo to tři roky a viděli se téměř každý víkend. Ale je to boj. Sami nevěděli jak se k ní vlastně chovat a švagrová nepomohla, spíš naopak. Tak se to nějak zacyklilo..
Asi z toho nedělej scény, nepomůžeš ničemu. A když přerušíš vztahy, tak to bude na pytel. Spíš si třeba udělat časík a ty s babi vemte tu "do světa" a zkuste spolu něco tvořit a táta udělá to samý s dědou v druhém pokoji a pak si je prohoďte. Postupně, pomalu, ať mají každá prostor. Musíte je sbližovat, ne odtahovat. Tím nepomůžeš ničemu!
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: jedno V/S druhé 

(28.5.2009 8:27:00)
Zuzuk, ty jsi tvrdila, že to tak mají všichni, a kdo tvrdí, že ne, tak si něco nalhává - a to je to, co bylo v diskusi oponováno.
 Hanka 75 


Re: jedno V/S druhé 

(29.5.2009 21:31:57)
Markéta ti to napsala dobře, ty jsi tvrdila, že kdo to nemá jako ty, tak si neco nalhává. Já mám problémeček malý s dvojčaty, ale miluju obě stejně. Nemluju jedno více, neuměla bych ti ani říct, které preferuji, kdybys to po mě chtěla, tak prostě nevím. Takže těžko říci, že jedno upřednostňuji, přesto mám obavy v oblasti, o které je článek.
 Káťa+2 Škubánci 


ASI JSEM EXOT.. 

(27.5.2009 22:01:45)
podle amerických výkumů jsem tedy exot, jelikož já neupřednostňuji žádné ze svých dvojčat :-)
 Hanka+ 4 berušky 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(28.5.2009 7:22:11)
Káťo já jsem taky exot taky žádnou z holek neupřednostňuju.
 Diva.Bara 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(28.5.2009 8:28:54)
Káťo já myslím že upřednostňování nebo protežování není úplně nejlepší výraz. myslím si že je naprosto normální když je ti jedno z dětí třeba sympatičtější, je ti bližší jeho povaha, a to platí nejen pro dvojčata. ale o to víc se snažím se spravedlivě oběma věnovat, šátkujeme tak si do šátku beru každého zvlášť, nebo se s manželem věnujeme každý jednomu. je dobré ale o tom mluvit, být si toho vědom.
 Hanka 75 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(28.5.2009 19:52:11)
ahoj, mám také dvojčata, ted 7 měsíců a chystám se šátkovat. Drív na to nebyl čas a možnosti (kojila jsem na střídačku a skoro nic jiného nedělala), tak se chci zeptat, jak to děláš, aby to bylo spravedlivé, nebo prostě jak to děláš ? Opravdu by mě to moczajímalo. Já zatím plánovala nosit jednoho, když druhý v kočárku spí a ten první už se nudí, ale jinak nevím. Moc by mne to zajímalo. Obávám se, že když to bude dle jejich potřeb, tak jeden je na to víc, a nevím nevím, jednomo mít stále v šátku (líbí se to i mě moc) a druhého ne nebo méně... já nevím... díky
 Markéta, 21-ti měsíční dvojčata 
  • 

Re: ASI JSEM EXOT.. 

(28.5.2009 22:29:01)
ahoj, já jsem šátkovala hned jak to šlo, a to vždycky to dvojče, které plakalo, nebo mělo prostě špatný den a nic nešlo dobře. Málokdy se to totiž sešlo u obou. Vzhledem k tomu, že chlapeček byl od malička trochu nervozní miminko, spíš to byl on. Holčina byla kliďas, mohl si jí kdokoliv odnést a bylo by jí to šumák:-) Zajímavé je, že se to teď téměř obrátilo..
 Diva.Bara 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(28.5.2009 22:35:49)
Hani abych pravdu řekla nosím míň než bych chtěla, vlastně jsme pořádně začali až ted když je klukům 19měs, kombinujeme šátek s monogolfkama. nejlepší je když jde i manžel a každé můžeme vzít jednoho, nebo si občas vyjdu jen s jedním a další 2děti hlídá manžel. když jedu s oběma sama a mám jednoho na zádech v šátku, beru toho lehčího :) doma jsem pak nosila většinou když byli nemocní, toho který to potřeboval víc.
nemusíš se bát že bys takto jednoho ochuzovala, občas to dělám tak že jednu cestu jeden a zpátky druhý, prostě systém v tom nemám, podle potřeby a síly. najednou jsem je nikdy nenosila, jsou těžcí, i když teď jsem objevila že by šli oba dát najednou do jednoho šátku jeden na zádech a druhý na břiše, do batohu, ale to bych ráda použila jen v příp nouze až začnou chodit, na občasné poponesení. fakt se toho neboj, šátkování je super, holt když jsou 2 naráz musí se podělit, počkat si... to jediné - že je nebudu moct tolik šátkovat - mě na dvojkách štvalo a štve, jinak bych samozřejmě neměnila ~t~
 Hanka 75 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(29.5.2009 21:39:05)
holky díky za příspěvky. Šátkovat budu, už se moc těším. Také mne to mrzelo, že s dvojčaty to nepůjde, ani jsem proto nešla na žádný kurz, a nekupovala sátek. Tak jsem ráda, že ted v 7 měsícíh to vypadá, že i minimálně občas šátkovat zvládneme a asi budeme. Reší to i ten problém, když jeden spí v kočárku a druhý se nudí. Já řešila jak to dělat, aby to nebylo nespravedlivé, a vůbec organizacne, ale povzbudili jste mne tady, že hlavně nějak... :-)
u nás bohužel manžel s šátkováním vypomůže minimálně, ale také by chtěl, tak zřejmě alespon občas to tak bude, super :-) vím, že jednomu dítěti se to moc líbí, je to mazlík a i jstem to čekala, druhému zatím ne, ale snad to bude tím, že se mi tehdy nepovedl moc úvaz... musím se to lépe naučit. A ted mě napadá, mohu se ještě zeptat, jak nosít v 7měs. a více. Já zatím zkoušela úvaz do kříze, dítě čelem ke mě, nožičky okolo mých boků... nevím zda je to zdravé, ale příjemné jo.
Když zažívám takovéhle radosti tak si říkám, zda si nepořídit ještě jedno miminko "za odměnu" :-) ke klukům. Po dvojčatech, bych to měla už v pohodě, jedno dítě žádné dítě... když mám chvíli jen jednoho tak je to taková pohoda, že závidím maminkám jednoho dítěte, jak si to mohou užívat a nechápu, v čem se jim to zdá náročné :-))
ale stejně se jistě cítí maminka trojčat vůči mě :-)
 jedna z dvojčat 
  • 

Re: ASI JSEM EXOT.. 

(30.5.2009 14:18:57)
Tak já dvojčata nemám, ale z dvojčat jsem. Jsme 2 vaječné holky. A musím říct, že v tom článku je hodně pravdy. Vždycky jsem se cítila tak trošku ta "druhá", byla jsem to méně sympatické a méně hezčí dvojče. A přesně jak je to v článku popsané, jsem až chotrobně na svém dvojčeti závislá. A to už jsme dost pátků dospělé holky a máme svoje rodiny, děti. Jako dítě jsem měla velké problémy s tím, jak nás lidi srovnávali, ubližovalo mi to, zůstaly mi komplexy...i když jinak jsem měla hezké dětství.V dětství nebylo vždycky jednoduché být dvojče a ještě to "horší". Za to v dospělosti jsem strašně ráda, že ségru mám.
Jen kdybych měla já sama dvojčata (to už asi mít nebudu:-), nedala bych je ve škole do stejné třídy, chtěla bych, aby každá mohla být sama sebou. Tak to cítím já.
 Hanka 75 


Re: ASI JSEM EXOT.. 

(30.5.2009 15:42:31)
ahoj, díky za příspěvek. o tom to je také asi u nás, obě děti miluju stejně a vždycky budu tím jsem si u sebe dost jistá, ale přesto člověk nechtěně může ublížit. Dvojčata to mají v tomhle jsitě mnohem těžší než-li sourozenci od sebe.
 Hagar 
  • 

díky 

(6.6.2009 16:12:59)
Mám 2 děti - sourozence. Už dlouho tvrdím, že není možné mít ke každému svému dítěti stejný vztah, protože každé dítě je jiné. Nedokázala bych říct, která z mých holek je "lepší" nebo "vyvolenější" ale ke každé mám jiný přístup, s každou mám jiné zkušenosti a vzpomínky.
Jsem ráda, že je to normální. Vnímám, že manžel víc tíhne k té mladší a možná i díky tomu se snažím víc se zastávat té starší ..

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.