| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Výlet i s kočárkem: Dolní Posázaví

 Celkem 25 názorů.
 Zuzuk 


Krásný příspěvek  

(29.4.2009 12:42:25)
Tomuto říkám příspěvek :-)Dávám jedničku podtrženou. Určitě s rodinou vyrazíme je to motivace :-)
 Veronika Pačesová, 1 dítě 
  • 

Re: Krásný příspěvek  

(29.4.2009 16:50:46)
To jsem ráda, že se vám líbí :-)) bude jich víc, každý týden jeden příspěvek.. tak třeba se inspirujete i dalšími..
 Razivia 


Re: Krásný příspěvek  

(29.4.2009 17:52:47)
Také mě článek zaujal, škoda, že je tak málo reakcí... Doufám že se autorka nenechá odradit :-))~R^
 Veronika Pačesová, 1 dítě 
  • 

Re: Krásný příspěvek  

(29.4.2009 18:17:20)
Jasně, že nenechá :-) Díky za podporu
 turbinka + 3 


Re: Krásný příspěvek  

(29.4.2009 20:00:56)
Taky mě se článek moc líbí a určitě využijeme s rodinou více podobných- tak už se těším. Rádi chodíme do přírody, bohužel manžel i já nemáme rádi tu přípravnou fázi, kam a jak se pojede. Tak tohle je pro nás vážně dárek:-)
 Eliška, 2 děti 
  • 

Re: Krásný příspěvek  

(2.5.2009 21:35:16)
Myslíte, že by se to dalo s dětmi na kole? Díky Eliška
 Veronika Pačesová 
  • 

Re: Krásný příspěvek  

(7.5.2009 12:37:00)
Osobně myslím, že určitě, záleží, jak jsou velké, ale terén je opravdu nenáročný :-)
 Bela a smečka 


Více takových příspěvků! 

(29.4.2009 14:22:10)
Přimlouvám se za více návodných příspěvků k výletům, obzvlástě v právě startující turistické sezoně. Obvykle podobné tipy obšlehneme i s chlupama a jsme velmi spokojeni, protože proč vymýšlet něco, co už někdo jiný vymyslel a vyzkoušel? Díky!
 Lenka** 


Posázavská stezka 

(29.4.2009 19:43:40)
je opravdu krásná, díky za dobrý tip na jinou trasu, než jsme absolvovali my před 14 dny. My šli z Kamenného Přívozu také do Davle, chodili tam taky lidi s kočárky, rozhodně bych se nevydala s hlubokým kočárem, ale s golfkami by to šlo velmi dobře. Příroda náadherná, chaty na neuvěřitelných místech. Protože mě dcera přiměla založit si společný blog, tak popis cesty i pár fotek najdete na http://turistka.blog.cz.
 Petra, 3 


Re: Posázavská stezka 

(29.4.2009 21:46:04)
Přínosný, zajímavý a důkladně zpracovaný článek, tipů na výlety s kočárkem včetně popisů různých úskalí opravdu mnoho není. Pokud plánujete psát dále, stanu se vašich turistických příspěvků sběratelkou :) Ztrácíme totiž vždycky plánováním výletu půlku víkendového dne, moc tipů nemáme a ani nás to moc nebaví vymýšlet. Takže děkujeme a pište!
 asmara 


Re: Posázavská stezka 

(29.4.2009 22:25:19)
tak klasiku Posázavskou stezku/z Kameňáku do Pikovic, případně až do Davle/bych s kočárkem výrazně nedoporučila~Rv.možná s dobře odpruženým čtyřkolovým sporťákem. Několikery schody, úseky vysypané štěrkem, místy uzoučká stezka tak na projetí kola.Máme srub právě na jednom z těch romantických nepřístupných míst a po stezce nachozené nekonečné kilometry~g~Já začala šátkovat právě proto, že mě děsilo na Stezku s kočárem vyjet....
 asmara 


Re: Posázavská stezka 

(29.4.2009 22:26:40)
jinak autorka má můj obdiv- precizní popis výleru, jen houšť!!!!!~R^~R^~z~
 maci2 


Re: Posázavská stezka 

(3.5.2009 12:43:53)
Milé maminky, proč musíme být tak upjaté na ty kočárky, existují přece šátky a špičkové sedačky a výlety může být nespočítaně!!!!
 Moncaka 


Nostalgie 

(29.4.2009 21:54:02)
Díky za příspěvek. Podobné uvítám, i když s kočárkem už/ještě bohužel nejezdíme.
Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že to znám a donutila jsem pohledat manžela a opravdu podobnou trasu (Záhořany - Davle - Záhořany) jsme jeli na kole. Fandíme geocachingu a sem nás zavedla cache Mokrý biker.
Cesta podél potoka je fakt kouzelná a na kole jsme ocenili i ty brody, kdy jsme netušili, zda na druhém břehu vyjedeme, či zda zapadneme mezi kameny do vody. V potoce jsme se i horkém létě vycachtali.
Těším se na další příspěvky, které zase pohladí na duši.
 radule 
  • 

diky - nedockave cekam dalsi 

(29.4.2009 22:17:03)
super, dekuji. jiz dlouho se tam opet chystame.
moc bych uvitala dalsi podobne prispevky na hlavni strane.
take bych ocenila tipy na vylet na kole (tedy dite na kole a rodic-zachranar pesky) idealne kolem 5km (max. 10km) :o))

 Eliška, 2 děti 
  • 

Re: diky - nedockave cekam dalsi 

(2.5.2009 21:32:42)
Dovolená na kolo s dětmi je fajn na rozhraní Lipna a Šumavy: Nová Pec - Černý kříž - Stožec. Krásné cestičky,asfalt nebo udusaná hlína, nesmí tam auta.
Jezdí se tam na kole, bruslích apod.
 jitka-j 


diagnóza vývojová dysartrie 

(2.5.2009 22:01:18)
Můj syn má určenu diagnózu vývojová dysartrie, máte doma také dítě s touto diagnózou, co školní docházka, dokážete někdo poradit?
Děkuji jitka-j
 KatkaB. 


Na výletě jsme byli 

(3.5.2009 19:32:26)
Dnes jsme výlet absolvovali s naším skoro dvouletým synem. A bylo to moc fajn, doporučujeme! A tímto i děkujeme za podrobný popis. Opravdu nás nic nepřekvapilo. Jen občerstvení v Libřicích jsme vynechali. Obsluze vadilo, že si náš syn hrál se štěrkem, který je tam všude na zemi a byli proto nepříjemní. Došli jsme tedy až na nádraží do Davle, kde byla nabídka sice slabší, ale naopak obsluha velmi milá a dětičky jim rozhodně nevadí.
 Lucka Tobi 06/07 a Fabi 10/08 
  • 

Re: Na výletě jsme byli 

(3.5.2009 20:03:51)
Ahoj, my taky v sobotu, ale trošku jsme to zkrátili od Bohulib jsme šli na Petrov a na vlak, protože s náma šli dva dvouleťáci a na ně by to celé pěšky bylo moc. I tak se sem tam nesli a vezli. Půlroční to zvládl v kočárku v pohodě a byl to nádherný výlet!!! Mohu jen doporučit.
 Jitka,syn 1,5 let 
  • 

Re: Na výletě jsme byli 

(28.6.2009 20:23:48)
My jsme se s naší tetičkou vydali taky dnes na tenhle výlet.Celý minulý týden pršelo,tak jsme měly trochu obavy z terénu.Ty se nám bohužel potvrdily.První část trasy je ještě docela pohodová,nutno dodat,že jsme jely s golfáčema Chicco.Mírně kamenitá cesta nás neodradila.Zmiňovaný "náročnější " úsek jsme skoro celý absolvovaly s kočárkem v podpaží.Nejdřív malý spal,tak jsme ho nesly obě i s kočárkem přes kameny,což bylo docela náročný,pak se vzbudil,takže chvíli ťapal sám,ale louží bylo tolik,že jsem ho stejně nakonec musela nést,teta třímala kočárek.Brody nepřicházely v úvahu,musely jsme využít lávky.Do cíle jsme dorazily celkem udřený a zablácený od hlavy k patě,ale jinak moc spokojený.Výlet doporučujeme,ale spíše v sušším období.Kdyby se nějaká maminka rozhodla absolvovat výlet sama,tak ať má pevný boty,silnou fyzičku a hlavně pevný nervy.Největší odměnou pro malého byla ale stejně cesta vláčkem,takže doporučujeme:-)
 BNP 


DOPORUČUJEME 

(4.5.2009 9:37:59)
Výlet jsme podnikli a moc se nám líbil. Máme kočár pro dvě děti a i s ním se to dalo zvládnout, v jednom úseku muselo starší dítě po svých, aby se kočár odlehčil, ale jinak to bylo bez problémů. Ani jsme nebrodili, na lávky jsme se hezky vešli, i když je kočár maličko širší než je běžné.Popis trasy naprosto odpovídal realitě (včetně zpoždění vlaku).Díky a těšíme se na další výlet!
 Hanka 75 


kočárek a 10-měsíční dvojčata 

(4.5.2009 20:04:19)
kočárek a 10-měsíční dvojčata - myslíte, že by to šlo, přes ten problematický úsek. Od pohledu se mi zdá, že žádná legrace, takže by mne zajímalo, jak je asi dlouhý. Jinak to zní přímo báječně, milujeme ekologické cestování vlakem a bylo by se nač těšit na léto :-)
Dvojčecí kočárky se vejdou do dveří 80cm, s dětmi bude vážit cca 40kg. Asi máme smolenku :-( Uvidíme, jestli nám poradíte, zda ano či ne. Děkuju
 BNP 


Re: kočárek a 10-měsíční dvojčata 

(4.5.2009 21:40:46)
Nejnáročnější úsek (lesní cesta s kalužemi a kořeny, po rovině) byl cca 100 metrů. Budete se muset zapojit oba, ale není to neprůchozí.
Můstky přes potok (myslím že tři) byly užší než 80 cm, takže budete muset využít brodu, který je vedle každého mostu - využívají jej auta, kterými jezdí osadníci. Hloubka byla asi 10 cm (šli jsme po vydatném dešti).
Ještě bych upozornila na asi 200 nebo 300 metrový úsek, kdy se šlo dolů po cestě dlážděné kameny. Není sice nebezepečný, ale byl nepříjemný a museli jsme jít pomalu, aby to s dětma moc neházelo. Ale obě děti nám tady spaly, takže to asi bylo OK.

Nevím, co máte už za sebou a jaká jsou vaše měřítka. My rádi chodíme s dětmi do přírody a tohle byl rozhodně ten nejschůdnější terén, jaký jsme zažili. 90% cesty je příjemná vycházka po asfaltu nebo zpevněné cestě.
 Veronika 
  • 

Re: kočárek a 10-měsíční dvojčata 

(4.5.2009 21:52:30)
Záleží, na co jste zvyklí :-) ale myslím, že i takto se dá výlet zvládnout bez problémů, pokud budete 2 dospělí a budete počítat s tím, že místy bude třeba, aby kočár přidrželi oba, tak byste to měli bez problémů zvládnout. A pokud nebude po deštích, zvládnete namísto mostů přejet přes vodu :-)
Veronika (VeZPac)
 Hanka 75 


Re: kočárek a 10-měsíční dvojčata 

(6.5.2009 19:50:40)
dekuji za rady oběma. Zvyklí zatím nejsem vůbec na nic, protože se zatím skoro nikam nedostaneme, ale je to každým dnem lepší a lepší a miluju procházky přírodou a takový výlet s kočárkem by se mi moc líbil, takže doufám, že za 4 měsíce to už pro nás bude. Nebudeme mít s manželem problém "zabojovat" na 100m úseku, bála jsem se aby nebyl delší, protože to by s dvojčecím kočárkem nešlo (to co jsem viděla na fotce). Brodů se trochu bojím, to spíšekočárek přeneseme přes most - snad bude mít tu nosnost. Uvidíme. Díky ještě jednou.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.