| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vztah dítěte ke zvířatům v jednotlivých vývojových obdobích

 Celkem 15 názorů.
 Michaela Honzková 
  • 

Nechtějí mi dovolit zvíře 

(5.2.2004 20:23:01)
Mám doma morče,křečka a osmaka degu,křeček za chvíli pojde a tatka mi dovolil jen 3 zvířata doma jenže když pojde křeček tak jsou to vlastně jen dvě zvířata.Mám v ůmyslu si s kamaradkou pořídit na půl činčilu jen můj otec s tím nesouhlasí a matka se vždy přispůsobí.Vždyt činčila je stejně velký jako králík tak nechápu proč mi to nedovolí,kvůli tomu s nima nemluvím a nikdy nebudu dala jsem si i slib...
a uvažuji o ůtěku z domova...prosím poradtě jak na ně... :-)
 Daniela Lukášek Leonka Kevin 


Re: Nechtějí mi dovolit zvíře 

(6.2.2004 1:20:17)
Míšo,
neutíkej, v dnešní přírodě o takovou ZOO nezavadíš :-))
Táta se určitě ustrne!
Ahoj Dája
 Agata 


Re: Nechtějí mi dovolit zvíře 

(6.2.2004 10:15:07)
Michaela Honzková


Nechtějí mi dovolit zvíře
a uvažuji o ůtěku z domova...prosím poradtě jak na ně... :-)
Tak Míšo, píšeš, mám doma morče, křečka a osmaka a chceš poradit, jak utéci...:-) sbal zvířata a vyraž, zahoď klíče, už je nebudeš potřebovat... předpokládám, že přepravky se zvířaty a své věci snadno sbalíš a přestěhuješ je do nového domova tak, aby tvá zvířátka o které se jistě pečlivě staráš netrpěla cestou zimou a hladem a byla v čistotě a měla dost prostoru. V novém domově jim toto vše také zabezpečíš. Budeš si platit nájem a elektřinu a teplo a vodu a jídlo a šaty. Peníze si určitě bez problémů vyděláš ... a pokud máš pochyby, že to zvládneš, doporučuji odložit útěk na dobu, až to zvládneš. Pěkně se na pozdější útěk připravuj. Ve škole se dobře uč ať jsi na samostatný život dobře připravená :-) Protože každý jednou od rodičů uteče... Tvoji rodiče od svých také utekli :-)

 Lukášek B. 
  • 

Re: Re: Nechtějí mi dovolit zvíře 

(8.9.2004 16:55:11)
Tak se přestěhuj kemně já mám místa dost.......:))
 Máří 
  • 

Re: Re: Nechtějí mi dovolit zvíře 

(20.4.2005 23:45:28)
Agato, bravo, moc pěkně Jsi to napsala a Míše poradila.
 Edita 
  • 

Re: Nechtějí mi dovolit zvíře 

(31.10.2004 20:22:08)
Ahoj
Tvoje rodiče respektuji v tom že ti nechtějí dovolit činčilu.činčila je moc hezká, ale není nějak zvlášt dobrá pro děti.My jsme jí měli doma a rozkousala nám celý nábytek a taky záclonu.Pořid si osmaka je to roztomilý zvířátko a nebo králíčka beránka zakrslýho.
 Eva K, 17tt 
  • 

činčila 

(17.10.2005 15:04:46)
Činčilu jsem měla, potřebuje hodně prostoru a času. Aby jí bylo dobře, pouštěla jsem ji po bytě, ale znamenalo to ohryzané kabely a bobky v rohu, potřebovala veliké akvárium, kde přes den spala, v noci řádila po bytě.
Možná ti ji rodiče nechtějí dovolit z nějakého podobného praktického důvodu, ne proto že by ti chtěli rozkazovat. My měli vždycky jen jedno zvíře, tři jsou vážně luxus.
Utíkat z domu není rozumný nápad, chceš před problémy a hranicemi, co ti život postaví, utíkat? To daleko nedojdeš.
Eva
 Eva Trojanová 
  • 

Madarsko 

(26.8.2005 15:28:36)
Mám velkou radost,že jsem na internetu objevila Vaše články jsou věcné a na vysoké úrovni. chtěla bych se s Vámi spojit za účelem výměny zkušeností atd. Připravujeme s mojí přítelkyní v Madarsku,kde žiju, program pro děti, který má za ůkol děti seznámit se psy s jejich potřebami atd.,cílem by bylo děti naučit jak se chovat v přítomnosti psů, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. Mám krátkou referenci o našem programu přeloženou do češtiny a tak bych Vám jí mohla příští týden poslat a popřípadě bychom mohli nějakou formou spolupracovat.Velmi se těším Eva Trojanová
 martina21 


Jake zvire??? 

(12.3.2006 23:35:09)
Memu synovi budou koncem dubna dva roky a ma strasne moc rad zvirata.Pravidelne kazdy mesic chodime do ZOO a nikdy se nemuze odtrhnout od vybehu a vsech moznych expozici.Proto jsme se rozhodli ze mu k narozeninam koupime nejake zviratko,ale vubec si nejsem jista jestli je to dobry napad a pokud ano tak jake zviratko??? Martina
 Hanče,Kryštof 2,5roku 
  • 

Re: Jake zvire???- rybicky 

(14.4.2006 20:59:37)
Doporučila bych rybičky, chystáme se je našemu malému také pořídit.
Jinak jsme z venkova a máme kontakt se spoustou zvířátek. Na dvorečku máme mimořádně tolerantní fenečku (už měla štěnata, tak asi nějaký mateřský pud zůstal). Také máme kočku a 2 kocoury, ti už jsou tolerantní méně, spíš se snaží Štofimu vyhnout. Ocásky a pacičky tááák lákají. Všechna zvířátka vyrůstala s naším synem, jsou na sebe celkem zvyklí.
A proč rybičky? U známých viděl akvárko a naprosto se do něj zamiloval -).
A jakmile vidí nějaké obrázky s rybičkami, úplně se rozzáří.

Vše nejlepší vašemu synkovi
 Dana 
  • 

Morčátko :-) 

(8.6.2006 8:24:25)
Ahoj, doporučuju morče. Akvárium může být hezký doplněk bytu, ale dítěti bude chybět fyzický kontakt se zvířátkem. A k "ohmatání" je opravdu nejlepší morče. Na rozdíl od křečka není nerudné a nekouše, na rozdíl od pískomilů apd. není tak rychlé a co mám zkušenost tak je ze všech hlodavců nejmíň "cítit". Samozřejmě při pravidelném čistění ubikace. Navíc se brzy ochočí a "komunikuje" kvikotem /nebo jak to nazvat/.
Doporučuju koupit mláďátko a samozřejmě zdravé... víc o morčatech naleznete na netu...
Hodně štěstí.
 Jitka H., dcera 2 roky, kocour 4 roky 
  • 

mimino a kocour  

(20.11.2008 22:56:09)
No zdá se mi, že autor článku malé děti poněkud podceňuje, moje zkušenost je, že dcera ve věku asi 8 měsíců uměla kocoura řádně pohladit a vycházet s ním bez sebemenších mých zásahů, od asi roka a půl na něj volala jménem a krmila ho z ruky, na dovolené se na něj opakovaně ptala a evidentně ho postrádala. Ve dvou letech si už dávno dokáže kočku zcela samostatně přivolat a na dlouhé chvíle zabavit taháním myšky z provázku a zapojuje ji do svých her na schovávanou a podobně. Běžně našeho obyčejného pouze bytového kocoura hladí, drbe pod krkem, sahá mu na drápky, bere si ho na klín, poslouchá zblízka jak přede, vypráví mu co viděla venku apod. Kocour ji má zjevně rád od jejího narození.
 all-bina 


Re: mimino a kocour  

(8.1.2009 7:04:37)
s tím plně souhlasím.dítě, pokud zvíře jednou v budoucnu chtějí rodiče pořídit, by s ním mělo vyrůstat odmala.mere to jako samozžejmost ne jako hračku
 dapaiv 


Re: mimino a kocour  

(10.3.2009 11:14:20)
Kocour je k miminku naprosto úžasné zvíře. Ovšem nejdříve ho nechte komplexně vyšetřit u veterinárního lékaře. U koček jsou často potíže s vnitřními parazity.
 fifulilinka 


Domácí mazlíček 

(18.7.2012 14:22:13)
Naše dcerka by chtěla pejska, kočičku, ptáčka a pak další zvířátka, co zrovna uvidí, je jí pět let a nebojí se pohladit ježka, pomazlit se se žížalou nebou se nechat omotat hadem. Nevím, jestli to časem povolí, nebo z ní bude zvěrolékařka ~:-D O výchově, zdraví dětí a o dalších zajímavých tématech se bavíme na Komunitě 111. Je fajn vědět, že ostatní mají podobné radosti a starosti a moc mi pomáhá je sdílet.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.