| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Atopický ekzém - 1. díl

 Celkem 182 názorů.
 MarianaN 


Pěkné :-) 

(5.2.2009 9:52:06)
Sama jsem těžký ekzematik, proto vítám všechny články a studie zabývající se tímto obtížným onemocněním. Tento článek se mi líbil - jasný, přehledný, srozumitelný :-)
Oceňuji přítomnost informací, které řeknou o ekzému hodně i lidem, kteří s ním nemají bližší zkušenost.
 klarisa 
  • 

Re: Pěkné :-) 

(5.2.2009 10:13:46)
Opravdu moc pěkné :). Děkuji autorce za užitečné informace o AE. Mám 7- letou slečnu s AE a stále bojujeme...

Klára
 kamzyk 


Re: Pěkné :-) 

(5.2.2009 10:26:53)
Tak to se vám budou líbit další díly. Probereme ledacos, od souvislosti se střevní mikroflórou, dietou až po ošetřování různých druhů ekzémů a možná bysme se mohli dotknout i s atopií související poruchy imunity včetně inhalačních alergií a u atopiků s často sníženým IgA (vedle zvýš.IgE = míra atopie) související s častou nemocností atopiků (osmý díl ještě nemám hotový, přemýšlím, co všechno tam dát, nebo jestli sesmolit další seriál o imunitě, alergiích, autoimunních chorobách, atd.). Tak se mějte pěkně :-) *Věra*
 Dana 
  • 

Super! 

(5.2.2009 10:36:04)
Moc děkuji za tento nápad.V době,kdy byly holky malé,tak moc informací nebylo,internet jsme neměli.Takže toto bude určitě obrovská pomoc pro rodiče maličkých atopiků.
Uvítala bych i článeček o autoimunním onemocnění(dcera má autoimunní onemocnění štítné žlázy a také nemohu moc informací získat-hlavně tedy co je příčinou-opět tedy jestli je možná nějaká prevence).Dále jetli mají atopici nějaká omezení v očkování(když byly holky malé,tak se na to vůbec nebral zřetel a byly očkované podle očk.kalendáře a reakci měly pokaždé).
 kamzyk 


Re: Super! 

(5.2.2009 15:55:29)
Omezení v očkování samozřejmě pro atopiky je a bude se o něm mluvit.
Dnes už se ví řada informací, např.to, že složka černého kašle napomáhá rozvoji atopie u citlivých jedinců. *V*
 Maryjánka 


Re: Super! 

(5.2.2009 20:18:42)
Můžu se zeptat na nějaké bližší informace o "vyvolávacím účinku" černého kašle?
Děkuji. M.
 kamzyk 


Re: Super! 

(5.2.2009 20:54:16)
Nemám moc času, jdu uspávat, tak jen hodně stručně -údajně může vyvolat nárůst IgE protilátek. *V*
 Simča 
  • 

TROCHU JINÝ EKZÉM 

(5.2.2009 21:48:17)
Přidávám vlastní zkušenost s dcerou(dnes 14let).Od malička silný alergik,zánětz průdušek střídaly laryngitidy několikrát za zimu,v pylové sezone rýma,záněty spojivek,dusivý kašel.Ve třetí třídě se ji nejprve na horní části stehen zezadu,posléze na celých hýždích a okolo pasu začaly dělat BÍLÉ okrouhlé skvrny,které nebolí,nesvědí,nezvětšují se, ale pozvolna přibývají(má jich asi 50 různé velikosti,průměr cca 1cm).Loni v létě se po opálení poprvé objevily i v obličeji.Bylo mi dcery moc líto,v létě to bylo hrozně nápadné,na podzim to v obličeji zmizelo nebo bych spíše řekla že dočasně vybledlo.Diagnoza na kožním-forma atopického ekzému.Stačí promaštovat a čekat,že to samo(kdy?)vymizí.Uvítám každou radu nebo podobnou zkušenost.Předem díky.
 kili 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(5.2.2009 22:21:17)
z popisu na i-netu se těžko dělá diagnosa, ale to, co popisujete, je docela podobné mnohočetnému Suttonovu névu
 Simča 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(5.2.2009 22:39:17)
Díky za odp., tak mě jen napadlo při pročítání hlavního článku(a koneckonců většiny článků o AE), že je každý popisuje jako silně svědivá,červená,šupinatá místa s lokalizací u kojenců kdekoliv,u starších dětí spíše v záhybech na tele.Přitom dcera má tak atypickou lokalizaci(hýždě a těsně pod něma-naštěstí), bohužel ted už i obličej.A u malé dcery(20 měsíců) se v roce objevily bílé hladké nesvědící skvrny na horní paži a dnes už je má na obou rukou a nohou.Podle dr.taky AE.
 kili 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(5.2.2009 22:53:00)
Eczem je charakterisován základní morfou, která je při akutní formě spongioticky vesikulární, u neakutních forem je to pak keratinisace nebo lichenifikace. Je řada typů eczemu, jak podle příčiny, tak podle vzhledu, lokalisace atd. JKe docela důležité je rozeznat a podle toho volit terpii, jak s ohledem na typ, tak na stádium.

Samotné bílé skvrny nejsou eczemem. Znamenají nejspíše chybění pigmentu. Suttonovy névy mají uprostřed té skvrnky tmavý bod ( je to shluk mastocytů) a jsou to docela přesně kruhové skrvy. Naopak lemování je u některých forem sklerodermie. Vitilogo zase mívá bisarnější tvary. Atd., Takže možností je více, ale popis jistě neodpovídá eczemu. Někdy po mikrobiálním eczemu bývají přechodné depigmentace ve formě světlcýh skvrn, ale těm předchází ten eczem, většinou v podobě kruhových trsů.
 Simča 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(6.2.2009 7:52:06)
Kili, tak ten pigment uvnitř bílých skvrn úplně chybí,zkrátka vypadá to jako zdravá hladká kůže,jen bez pigmentu, tvar pravidelných koleček,nesvědí,nebolí.Zhoršuje se to spíše v létě a to vlivem opálení(dcera je přirozeně snědý typ, takže ty bílé kolečka dost vynikají).Kožní i dětská dr. to hned klasifikovali bez dalších vyšetření jako AE,má to promaštovat a lehce opalovat.Já jen doufám,že se to nebude šířit dál, i když stoupající tendenci to bohužel má.
 kili 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(6.2.2009 12:01:37)
to by bylo třeba vidět, dle popisu to ale nemá žádné známky žádného typu eczemu, přisadil bych si na ty Suttonovy névy, ale je to jen tip, nikoli diagnosa.
Proti nim svědčí, že jsou tak početné, jak píšete, to být sice mohou, ale není to běžné. Také mi pro ně chybí ta tmavší tečka ve sgtředu té kruhové skvrnky, ta je více vidět, když se je kůže vystavena slunečním paprskům, při tich se do kolečko i zvětšuje
Ale ja píšu, je to třeba vidět, aby se dalo říci, co to je - tedy pokud to lze poznat.
 Káča, 2 děti 
  • 

Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(9.2.2009 13:08:18)
Je možné, že tyto skvrny se dělají i na hlavě? Jsem od dětství atopik a před asi 15 lety se mi začaly tvořit lysé skvrny ve vlasech. Vyšetření nic neukázalo.Tak to přičítám svému atopickému ekzemu. Skvrny se mi rády objevují v období stresu, zrovna tak jako ekzém. K.
 Cumaku5 


Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(7.2.2009 10:24:26)
Simčo, já bych šla raději ještě k jinému dr., abys neurazila Vaší dět.dr.(jestli celou dobu mluvíš o dětské???), požádala bych, aby mě doporučila na kožní! Jestli je to kožařka, tak bych zkusila jinou. Mám doma 2 holčičky s ekzémem a světlé skvrny, jak popisuješ, se jim vážně nedělají. Takže se mi to nezdá, ale nevylučuju, nejsem doktor. Jak říkám, raději bych se poradila ještě s jiným dr., čím dřív, tím líp! Držím palce!!!!! Jitka~;)
 vladivladi 


Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(7.1.2011 13:16:58)
Pokud jste vyzkoušela různé léky a bylo vám řečeno čekat a nechat dcerku trpětm mohu vám nabídnout jinou variantu. Vyzkoušenou u řady lidí trpících ekzémy. Jedná se o ryze přírodní produkty na bázi olejů a bylinek. Jsou s tím výborné zkušenosti. Máte-li zájem, ráda vám sdělím více. vl.hra@seznam.cz
 MiškaB. 


Re: TROCHU JINÝ EKZÉM 

(30.12.2012 17:16:08)
Ráda bych Vás všechny pozvala do skupinky na facebooku, kterou jsem zprovoznila na téma Působení čisté přírody na imunitní systém. Cílem skupiny je omezit příjem ATB, posílení imunity celé rodiny počínaje narozením, pomáhat zkušenostmi a radami na různé zdravotní potíže ostatním, připravuji seznam bylinek, která na co pomáhají, tak aby byl k dispozici seznam kompletních bylinek a jejich účinky. Dále je cílem skupinky léčit příčiny civilizačních chorob, jako jsou ekzémy, alergie, onemocnění srdce a cév, astma apod. Je toho spousta a bude to vše postupně vkládáno na zeď. Kromě toho se budu snažit vkládat zajímavá témata a odkazy na stránky na téma zdraví a prevence. Ve skupince je možno se radit s ostatními, vkládat vlastní zkušenosti, co se Vám osvědčilo a co ne, pokud budete mít problémy se zdravím svých dětí, je možné že se nám podaří najít příčinu Vašich potíží a zmírnit nebo vyléčit příznaky. Připravujeme zajímavá témata na kojení a hubnutí a zkušenosti. Prostě na vše, co se lékařům nedaří vyléčit. https://www.facebook.com/groups/371809766229151/
 Ka_milla 


Re: Pěkné :-) 

(15.2.2011 23:49:52)
Můj manžel měl také atopický ekzém a podařilo se mu ho zbavit, pomocí přírodních přípravků české poslečnosti OKG. Podívejte se na: www.zdravarodina.cz. Najdete tam super příběhy na toto téma. Snad Vám to také pomůže :-)~;((
 Ka_milla 


Re: Pěkné :-) 

(15.2.2011 23:51:32)
Upravuji webovky, bylo to: www.zdravarodina.info. Omlouvám se:-)
 karel 
  • 

Re: Pěkné :-) 

(9.3.2009 21:29:56)
Mrknete na kamedis.cz- zdravotní kosmetika s výbornými výsledky Kopsa Karel
 Dana 
  • 

Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 10:28:03)
Mám na mysli,zda se někomu osvědčilo vyloučit některé potraviny z jídelníčku během těhotenství,počít dítě v určitém ročním období apod.Případně jak dlouho před otěhotněním jídelníček dodržovat.A pomohlo to?Při druhém těhotenství jsem si dávala pozor na určité skupiny jídel.Je pravda,že ekzém se neobjevil do 1 roku,ale až v 18 měs.,takže stejně.Obě holky jsou atopičky.Manžel je alergik,já ne,ale během těhotenství se mi objevil velmi svědící ekzém na končetinách,který po porodu zmizel.
A ještě ke kojení.Když byly holky malé,tak se doporučovalo kojit co nejdéle,takže jsem kojila co nejdéle.Teď jsem ale četla článek,že se má hned dát speciálně upravované UM.
Pokud bychom se rozhodli mít třetí dítě,tak bych ho moc ráda ušetřila ekzému.Děkuji za případné odpovědi.
 stanousek 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 11:33:19)
Vis sveho prvního syna jsem kojila jen 2 mesice,pak mi museli zastavit kvuli operaci laktaci a presli jsme na umele mleko HA (hypoalergenni). Vsechna jidla jsme davali se spozdenim, hlavne ruzne druhy zeleniy a vejce a ekzem se mu stejne po 1.roce udelal.(dedil po me).Druheho syna jsem kojila mnohem min nez prvniho,taky jsme davali HA mlika a ekzem se mu neudelal.Tak tezko rict,jestli zacit misto materskeho mleka davat ty upravena HA, jestli to opravdu k necemu je.Ted cekame treti, a uprimne jsem zvedava jestli to podedi nebo ne.Ja mam ekzem od 5 let,a zacalo se mi to lepsit ba muzu rict,mam pocit,ze mi to chvilema i mizi, az co jsem byla tehotna.No a manzelovi se udelal ekzem az ted v 35ti letech! a to na obliceji,pry je to asi dusledek stresu.
 sojka+07+09 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 13:46:59)
Dobrý den, jsem opravdu opravdu těžká ekzematička. Je mi 31 let, mám jednu dvouletou holčičku a každou chvíli čekáme kluka. Kromě ekzému mám i astma. Manžel je silný alergik. Kojit jsme bohužel nemohli, ač jsem to řádně oplakala. Dávala jsem Bebu HA docela dlouho, potraviny jsme zaváděli opatrně. Dodnes je dcera ale převážně ze 60% na mlíce, doktorka říká, že je holt chytrá a nechce si do stravy zavádět alergeny. Čokoláda, tropické ovoce, konzervanty, nic dráždivého prostě neexistuje. I to by se mělo dodržovat v těhotenství. Já to však nedodržovala. Nikdy u mě dieta neměla žádné výsledky, nic nepomáhalo. Podle mě je nejlepší prevence prostě věřit, že to dítě nedostane a dopředu si to nepředstavovat. Ale zároveň nebrat první projevy jako konec svět. Přesto, že v mém případě byla u dceray pravděpodobnost přenosu 90%. Vím, že ten ekzém ještě může dostat, ale jsme vděční za každý den bez něho.
A moje kvalita života ? Mám sice ekzém na 95% těla, jsem na kortikoidech, každý měsíc se u mě uvažuje o hospitalizaci. Přesto žiju plnohodnotný život plný lásky a štěstí. Ano depresi někdy mám, ale chci jenom ujistit maminky takto zle postižených dětí (a myslím, že do toho mám skutečně co mluvit), že ekzém neovlivní štěstí jejich zlatíček. Je to jenom překážka na cestě.
 nanai 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(10.2.2009 16:10:56)
Chtěla bych se Vás zeptat, vzhledem k tomu že mě trápí ekzém podobně jako Vás, jaký druh kortikoidů a v jakém rozsahu jste v těhotenství užívala?Já jsem 10 týdnů těhotná, ekzém mám t.č. na 80% povrchu těla, bohužel bez kortikoidů se opravdu neobejdu, ač se opravdu snažím je omezovat maximálně, přesto jsem cca 1 tubu 15g Elocomu za 2 měsíce těhotenství spotřebovala. Je to moc? Můj kožní lékař příliš zkušeností s léčbou těhotných ekzematiček nemá, samozřejmě mi doporučil abych kortikoidy pokud možno alespoň v 1. trimestru vysadila, aleto prostě není možné..pro bolesti a svěddění v noci téměř nespím, už vůbec nevím co dělat..cca 1x ze 4 dny potřu alespoň několik nejhorších míst na těle trochou Elocomu ve vazelíně, ale to ke stabilizaci mého stavu kůže opravdu nestačí. jinak samozřejmě neustáleč promazávám vším možným, do sprchy přidávám Balneum, snažím se dodržovat nedráždivou dietu, pojídám pupalkový i rybí olej....~;((
 Zuzana 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(15.2.2009 14:17:10)
No ja bych rekla, ze kvalitu zivota u meho syna ekzem ovlivnuje uplne zasadne. Zdedil ho po me a ac se snazim delat maximum, casto placu nad tou hroznou bezmoci memu diteti pomoct. Ekzem ma skoro vsude a neskutecne trpi, zachvaty svedeni jsou priserne a to ve dne i v noci. Kvuli ekzemu temer nespi a my s nim. Nemuze si hrat na pisku, jest spoustu veci, koupat se v bazenu, nosit v lete kratke obleceni a ani chodit do skolky...
Je to hrozne a je mi ho tak priserne lito, ze to ani nemuzu popsat.... Vsem maminkam ekzematiku preju hodne trpelivosti a sily.
 kili 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(15.2.2009 14:18:45)
jak je Vaše dítě staré a odkud jste ?
 Zuzana 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(17.2.2009 13:36:08)
Memu synovi je 3,5 roku a jsme z Brna. Atop ma uz od 3 mesicu a tak od 20 mesicu se vyrazne zhorsil.
 kili 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(17.2.2009 14:18:32)
Napsala jste předtím, že Vaše dítě má ekzem skoro vsude a neskutecne trpi, zachvaty svedeni jsou priserne a to ve dne i v noci. Kvuli ekzemu temer nespi a my s nim. Myslím si, že by se tomu trochu pomoci dalo. Jste ale odtud daleko, jestli chcete, napište na kili@seznam.cz
 Lucie 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(26.2.2009 10:54:49)
Dobrý den,

máme 4 měsíčního chlapečka a taky trpí atop.ekzémem, nejdříve to měl jen na obličeji, ale teď už to má všude. Vyzkoušeli jsme všechno možné (různé mastičky od různých kožních), zatím plně kojím, takže jsem hodně omezila i stravu, ale má to čím dál horší...nemůžu ho nechávat samotného spávat, sice spává v rukavičkách, ale těma si některé místa hodně rozedírá...Už nevím, čím ho mazat a co jíst...Nechceme, aby se to ještě víc rozjiždělo, proto zkoušíme všechno možné a od vás uvítáme též nějakou radu!!! Pokud jsem správně pochopila, psali jste p. Zuzaně, že se s tím dá něco dělat...Vím, je to běh na dlouhou trať a chce to trpělivost, ale chceme tomu co nejvíc zabránit, je nám ho děsně líto:-( Děkuji za pomoc! Kdyžtak bych Vám pak napsala e-mail adresu.
 kili 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(26.2.2009 11:44:18)
napište na kili@seznam.cz
 tamicha 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(22.8.2010 20:28:49)
Dobrý den.
Zkoušela jste už léčbu přírodními produkty? Velice se mi osvědčilo pití gelů Aloe Vera. Jenže nejúčinnější, který po roce zabral, je od Forever Living. K tomu jsem brala včelí pyl a jiné výživové doplňky. Dcera měla atopický ekzém v hrozném stavu a dnes skoro není poznat, že kdy měla nějaký problém.

 Jana, Vojta 09/06, 26tt 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 13:20:42)
První syn má AE od tří měsíců, zděděný po svém otci. Přidružily se alergie, pylová i potravinová, i když jsem všechny rizikové jídla zařazovala o dost později,než se povoluje. Teď čekám další mimčo, taky se snažím o hypoalergenní dietu, i když alergoložka se tváří skepticky. Určitě v ní budu pokračovat i během kojení. Malý má z krve potvrzenou alergii na ořechy a na ty se musel senzibilizovat jedině přeze mne, protože je sám v ničem v životě nejedl. Další tip, co jsem našla na netu je, dávat mimču od začátku probiotické bakterie. Podle studíí do o 60% snižuje pravděpodobnost výskytu AE. Tak uvidíme, jestli to bude stačit.
 kamzyk 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 15:20:26)
Probiotika probereme. Opravdu je to důležité téma - AE souvisí se stavem m.j.střevní mikroflóry. Víc v dalších dílech.*V*
 Jana, Vojta 09/06, 26tt 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 17:24:24)
Můžu se už dopředu zeptat: vím, že existují Probiotické kapky pro děti (to je ofic. název). Můžou se dávat od 1.měsíce - ale nepíše se, jestli ukončeného nebo třeba už od návratu z porodnice. Můžu je miminku dávat hned od narození nebo až po tom prvním měsíci. Děkuju.
 kamzyk 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(6.2.2009 0:03:11)
cituji odpověď na stránkách výrobce: "Oficiálně od ukončeného 1. měsíce. A to z toho důvodu, že se ze zákona nesmí provádět studie na jedinci mladším jak 28 dní. Ovšem prokázaly se nám příznivé účinky i při podání mladším jedincům."

 Jana, Vojta 09/06, 26tt 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(6.2.2009 6:00:22)
Tak se nemám bát, dát je hned od naroení? Vy byste je svému miminku dala? Děkuju moc za info.
 kamzyk 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(7.2.2009 9:59:46)
Ano, já je dávala hned po narození. *V*
 Jana, Vojta 09/06, 26tt 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(7.2.2009 13:59:06)
Budu ještě jednou otravovat - mělo to nějaký výsledek? Je děťátko zdravé? Děkuju moc, neslyšela jsem ještě o nikom konkrétním, kdo by se do toho pustil. Dr. mi před prvním dítětem o žádné možné prevenci neřekla, jenom co nejdýl kojit. Je ještě nějaká jiná možnost prevence? Možná předbíhám další díly, ale ať to ještě stihnu realizovat, termín mám v půlce května. Děkuju moc za ochotu. Jana
 kili 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(7.2.2009 14:56:19)
Obecně nejúčinnější "prevenci" je kojení, pokud není možné, pak hypoalergenní hydrolysované přípravky umělé výživy. Probiotika jsou uváděna jako možnost snížení tíže onemocnění. Nemyslím si, že byste je měla dítěti jaksi preventivně podávat, pokud známky atopické dermatitidy mít nebude, zvláště takové jejich preventivní podávání nemám za patřičné při výživě plným kojením. Jejich užívání v těhotenství nemá jak ovlivnit risiko atopické dermatitidy u dosud nenarozeného dítěte.

Pokud se atopická dermatitida vyvine, zůstává stejně nejdůležitější pokusit se najít vyvolávající faktory např. ve stravě a těch se pak vyvarovat.

Nemyslím si, že byste v těhotenství mohla nějak zvlášť snížit risiko vývoje atopické dermatitidy Vašeho očekávaného dítěte.
 Marta 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 14:36:52)
U prvního dítěte před 14 lety jsem nedodržovala žádnou dietu, syn nemá dodnes žádné projevy alergie. U druhého dítěte před 4 lety jsem vyloučila z potravy ryby, vejce, ořechy ... (co mi bylo doporučeno) a dcera je atopik. Takže u nás to nepomohlo. Ad kojení: syna jsem kojila rok, dceru více než dva roky.
Velký vliv má spíš strava a chování po narození, u nás hlavně frekvence koupání a promašťování kůže. A roční období, sluníčko je prostě zázrak. Paradoxně dceři prospívá také občasná návštěva bazénu:)
 kamzyk 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 15:18:19)
Pro všechny vzkaz: počkejte na díly 3,4 a 5. Dieta v těhotenství smysl každopádně má, od 16.týdne těh. se imunita vyvíjí a dieta může ovlivnit ledacos. Určitě neovlivníte genovou výbavu, kterou si dítě nese po svých rodičích, můžete ale zmírnit alergické obtíže u svého dítěte - právě dietou během těhotenství a během kojení (už poměrně hodně se ví hlavně o vlivu BKM -bílk.krav.mléka na pozdější rozvoj atopie).
U kojení- pouze v případě intolerance laktozy se přechází (preparát AL 110) na UM. Jinak má smysl při případném objevení se atopických příznaků u plně koj.dítěte vyloučit odstraněním alergenů z potravy koj.matky. Nic nemá takovou funkci pro dozrátí imunit.syst.u dítěte, jako mat.mléko. O tom, jak odstranit alergen a jak ho najít ve stravě je díl č.5.
Autoimunní onemocnění - to je na samostatný seriál. Vidím to zas tak na 5 dílů-seznámení se s imunitou a jak vůbec funguje...No uvidíme. Téma je to zajímavé a podle dotazů, které mi chodí, poměrně málo známé. Přitom ne neobvyklé!

Jdu si přečíst ještě další dotazy. Zatím ahoj *V*
 Vaal 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 15:24:22)
Kamzyku, ne všichni lékaři a odborníci na alergie jsou o prospěšnosti diety v těhotenství a při kojení přesvědčeni.
Rozhodně není v dnešní době možné získat jednoznačnou odpověď zda ano či ne...jedině v případě, kdy se už problémy u dítěte vyskytnou-atop,bolení bříška atd.-to samozřejmě doporučují přísnou dietu jak matky, tak kojence
 Vaal 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 15:19:50)
Dano, prospěšnost držení speciálních diet závisí od typu miminka. Bohužel nikdy nevíš, jaké genetické dispozice tvé miminko bude mít. Spousta lékařů se už v dnešní době přiklání k tomu, diety moc nedržet, ani při kojení...dítě si tak pomalu zvyká přes tvoje mléko na normální stravu..Pokud by si některé potraviny záměrně vynechávala, mohla by si z něho paradoxně učinit alergika i kdyby k alergiím sklon neměl. Pokud má ale dítě na něco reakci, je lepší to samozřejmě vynechat a zkusit to třeba za dva měsíce znovu.
Moje kožařka mi doporučuje alergeny "trénovat". Nevyhýbat se prachu, pylům, dávat dítěti normální jídla, pokud to jde.
Nicméně já také teď řeším přecitlivělost na ovoce, tak jsem ho vynechala..podle mého ale prevence bez zjevného důvodu může spíše ublížit...¨Tyto informace mám z knihy MUDr.Fuchse,Alergie číhá v jídle a pití....takže doporučuji se zase spolehnout spíše na Tvůj mateřský instinkt, odborníci také nejsou příliš zajedno~d~
 kamzyk 


Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(5.2.2009 23:24:24)
Je to pravda, teprve v budoucnu výzkumy a praxe ukáže, kdo měl pravdu. MUDr.Fuchs je vynikající odborník, jeden z našich nejlepších.
I v mém díle o HA dietě v těhotenství a kojení jsem napsala o různých názorech na věc. Myslím, že je třeba vždycky postupovat individuálně. A používat instinkt, rozum... ten díl o HA dietě v těh.a kojení jsem psala nejdýl. *V*
 Vanda 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(22.2.2009 9:24:26)
To je zajímavá otázka. Odpoveď nevím, ale naše 3. dítě ekzém zatím nemá :-). Je fakt, že jsem cosi zkusila a tuto zkušenost se pokusím popsat:
Sklon k atopii se dědí - dítě má půl genetické informace od mámy a půl od táty. Já jsem atopik, obě větší děti byly "klasické" příklady nepotacení se (tj. k mému údivu jakoby jim příroda zcela zazdila tátu, který je zdravý jako ryba :-)) Kašlavé, ekzematické, často choré. Po letech přišel na svět ještě syn. V mezidobí už jsem věděla, že když jím bezlepkově, přírodně, jen minimum masa..., tak ekzém nemám. V tom jsem pochopitelně pokračovala i v těhotenství s tím, že mne to vyvíjející se dítě strašlivě nutilo jíst ryby - bez krabičky olejovek denně, kusu uzené makrely, filého z tresky na másle to prostě nešlo. Přišel na svět opravdu statný jedinec. Do dvou let byl na bezlepkové stravě. Nevím, je-li to k něčemu, ale tak jsem to někde četla. Zatím je v pohodě. Bez ekzému a marodí opravdu výjimečně. Všichni jsme bez ekzému, ale u nás to opravdu znamená disciplínu v jídle. Rýže se zeleninou, zelenina s jáhlama, žádné exotické ovoce, ne moc mlíka, masa jen občas malý kousek. Prostě taková jaterní dieta. Mnohé celostní systémy spatřují příčinu kožních chorob v nedobrém metabolismu. Jakože játra a ledviny nestíhají očišťovat tělo, tak si toto pomáhá přes kůži, případně sliznice. Takže se snažíme neházet "do kotlů" nic zbytečného navíc, každý paralen si 7x rozmyslím :-). Podstatné je, že odpadlo mazání se "zázraky", odpírání si plavání v chlorované vodě.
 Karel 
  • 

Re: Je možná nějaká prevence už v těhotenství? 

(9.3.2009 21:32:00)
Mrknete na kamedis.cz- zdravotní kosmetika s výbornými výsledky Kopsa Karel
 Jana 
  • 

"ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(5.2.2009 11:21:16)
Dobrý den,

dovoluji si jen zkopírovat můj starší příspěvek do diskuse.

Třeba by má zkušenost mohla někomu pomoci. Když si vzpomenu na to škrábající se, nešťastné miminko, na zbytečné mazání kortikoidy, ať je vás co nejvíc takových, kterým se atop nepotvrdí.
Kopie:
Naše holčička měla příznaky navlas stejné, již od 1.měsíce. Pokožka byla samý pupínek, miminko se snažilo škrábat tak dlouho, až se to dokonale naučilo. Hrůza!!! Na pediatrii nám předepsali kortikoidy, jenže Kačenka měla ekzém na celém tělíčku kromě obličeje, měla jsem strach, mazat ji tak rozsáhlé plochy těla. Kožní lékařka se vyděsila a nařídila - mazat a mazat. Nemohla jsem se s tím smířit, hledali jsme mast, která by ji nedráždila. Vyzkoušeli jsme snad všechno. Nakonec to vyšlo s A-Dermou Exomegou, mohu doporučit, vyzkoušejte. Kůže už nebyla tak podrážděná, ale ekzému jsme se nezbavili. Nastaly krušné noci, Kačenka spala neklidně, stále se budila. Spousty z vás asi ví, o čem hovořím.
Ve třetím měsíci jsem se obrátila na dermatologickou kliniku v Čimicích. Kožní lékařka - mimochodem - velmi příjemná i po lidské stránce - MUDr.Dlabolová, Kačenku prohlédla a přiklonila se k názoru, že nejde o atopický ekzém. Ptala se, zda nepereme v Lovele. Samozřejmě, že ano. Chtěli jsme pro naši holčičku to nejlepší. A máchala jsem jednou navíc. Dnes peru v gelovém pracím prášku Persil a máchám třikrát navíc. Kačence udělali stěry a zjistili, že se jí v šupinkách kůže přemnožil zlatý kok (přinesený s největší pravděpodobností již z porodnice, Lovela to prý jen podpořila). Předepsali nám antibiotika s kortikoidy, přesně na míru, ze stěrů se zjistí i rezistence. Tentokrát jsem poslechla a mazali jsme celé tělo 5 dní. Ekzém zmizel a pak jsme nasadili mastičku "pouze" s antibiotiky, kterou mažu jen místně a příležitostně na ložiska. Jinak promazávám Exomegou.
Celé to povídání je jen o tom, abyste se poradili s více kožními lékaři. Čimice mohu jen doporučit. Kdybychom tam nebyly, Kačenka by stále měla všechny příznaky AE a my bychom ji možná kortikoidy mazali stále.
Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.

Jen dodávám, Kačence jsou dva, exému se zcela zbavila asi za 2 měsíce a už se nikdy nic podobného neobjevilo. Měly jsme to štěstí, že nešlo o atop.

Jana
 gajka, syn 4 roky 
  • 

Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(5.2.2009 12:05:53)
Zvláštní u syna zase ekzém vyvolalal podle mne právě Persil sensitive a naopak díky lovele máme zatím už rok klid. Jinak máchala jsem také 2x a třeba po druhé s octem a zkouším nyní také testovat lovela aviváž, protože úplně bez jsou třeba ročníky takové vyžvejkané :) každý musí asi otestovat, co ano a co ne....
 Sara33(Eliška 07, Petr 09) 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(5.2.2009 12:25:16)
Pridavam se s chvalou na Adermu. Pred mesicem mi kozar rekl, ze mam doma tezkeho atopika. Nedavala jsem nic z toho co nam napsal, koupila Adermu Creme de Soin (detksa rada) a parkrat vykoupala v ovesnych koupelich (da se uz pripravene koupit) a na telicku ted nema VUBEC NIC.
Akorat ted hledam nejakou alternativu k Aderme, aby se na ni nestala rezistentni (v Aderme je take oves) a mohla jsem to s necim stridat. Kozari doporucene Expicial Lotion nam moc nevyhovuje.
 Cucaracha+Daniela 5let+// 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(5.2.2009 13:55:52)
Dcerce byly v lednu 4 roky a čas od času se "rozjede" AE.
V prvním roce života zabírala právě Indulona, buď modrá, nebo měsíčková.
V lednu jsem si v lékárně vyprosila vzorečky A-DERMY Exomegy a zabralo to krásně, proto jsem pořídila mycí olej,krém a mléčko nám dali zdarma.
Myslím, že jsme konečně objevili něco, co nám do týdne zabralo a pokožka je teď hezky promazaná. Excipial nám taktéž nevyhovoval, spíše naopak - pokožku dráždil. Již nebudu riskovat a jakýkoliv výrobek s Ureou raději vynecháme.
Pereme v Persil sensitive - jak prášek, tak tekutý gel. Aviváž raději také nepoužíváme. A necháme udělat testy na alergie, zatím nám to nikde nebylo doporučeno, ale z vlastní iniciativy jsem už dcerku objednala.
 Makca ( holky 3,5 a skoro 2) 
  • 

K Excipialu 

(5.2.2009 14:07:00)
Kdyz mela starsi dcera ekzem, detska doktorka nam na promazavani poradila Excipial, ale rozhodne ne ten s ureou, protoze muze kuzi naopak podrazdit, ale Excipial s mandlovym olejem. Neobsahuje ureu ani vodu (lze mazat v zime proti mrazu). Velmi se nam osvedcil.
U mladsi dcery jsme behem kojeni nepila mleko ani nejedla jogurty, syry, cokoladu a alergenni ovoce. Ekzem se zatim neprojevil, ale tezko rict, treba by to nemela, ani kdybych dietu nedrzela.
 Vaal 


Ekspicial-nedráždí spíš parfém? 

(5.2.2009 15:04:53)
Urea má do 3% hydratační účinky, nad 3% už kůži mírně leptá. Nás ekspicial(či jak se to píše), zatím nedráždí.
Dobrá mast, ale dost mě štve, proč to tak silně naparfémovali?! Vzhledem k tomu, že je to pro atopiky mi to přijde jako dost blbý nápad. Není ta dráždivost spíš na ten parfém? Zkoušeli jste někdo menalind?...Je taky s ureou, parfém v tom myslím není
 lklasinka 


Re: Ekspicial-nedráždí spíš parfém? 

(7.2.2009 15:36:50)
excipial používám na sebe i malou, když má klidné období, tak excipial mastný krém (ale určitě ne mast) to používám na normální promazávání, když ekzém začne rašit, použiju konopný krém ( opět ne mast) a zatím nám to stačí, já mám ekzém od mala, fakt hnusný ale u malé si dávám bacha na jídlo, od roku ( co začala baštit) dostává probiotika, a zatím se mi to daří udržet fakt v klidu, hormony jsem ještě nepoužila, díky bohu, jednou jsem měla krém se salicilem, a menalind, když to bylo o moc zhoršené.
jediné co já ani malá nesnesem jsou masti, oleje,vždycky se nám kůže rozpálí a ekzém se rozjede, už jsem toho vyzkoušela hodně, v lékárně nechala spoustu peněz, a zase se vrátila k excipialu krému a konopnému krému.
no hlavně že nám není nic horšího i když v pubertě mě to fakt trápilo hodně, škaredé ruce žádné prstýnky, laky na nehty, ach jo~n~
 drzuzu 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(6.2.2009 22:18:44)
K tomu praní-mám malé mimi, také jsem prala v Lovele, nedávno jsem objevila praní s mýdlovými ořechy-opravdu slupky ořechů-fakt to funguje, což mě mile překvapilo-doporučuji.Zbavila jsem se všech mých chemických prášků a hned mám lepší pocit(snad se mi mimi teď jak naschvál neosype po ořeších:)Ořechy a jiné eko čisticí prostředky a eko plínky na ekozena.cz a plinky.cz.
 kamzyk 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(7.2.2009 10:01:44)
Praní mýdlovými ořechy je u atop.dětí údajně nejbezpečnější. Více v druhém díle. *V*
 MM, 2 kluci 
  • 

Ohl. praní... 

(8.2.2009 12:05:59)
... tak ty ořechy jsem ještě nevyzkoušela, ale osvědčil se nám tekutý prací prostředek "Denkmit Sensitive" z drogerie DM. Je vyloženě vyvinutý pro alergiky, není parfémovaný a pere dobře.

A důležité je samozřejmě NEPOUŽÍVAT AVIVÁŽ! Myslela jsem že je to celkem jasné, nepoužívala jsem ji nikdy - již někdy koncem 80.let jsem se dočetla o tom, že ty látky co v ní jsou, dráždí kůži a navíc prádlo pak hůř saje pot, hlavně ručníky apod., protože je pokryté tou "vrstvou" aviváže, která na prádle zůstává), ale zjistila jsem že hodně lidí to zřejmě neví (nepřipouští si to?) a že~c~ i pro miminka s kožními problémy aviváž používají, což ale může problémy zhoršit a je to úplně zbytečné (jen zátěž pro pěněženku i životní prostředí)!
 kratsi 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(7.2.2009 21:38:53)
Dobrý večer,
nám po dlouhém ledání a zkoušení pomohl Atoderm od Biodermy 200ml cca 350,-Kč,Excipial nám pomohl je na chvíli a navíc je parfemovaný.
 kratsi 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(7.2.2009 21:41:13)
Nám pomohl Atoderm od Biodermy 200ml cca 350,-Kč
 kamzyk 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(5.2.2009 15:33:37)
Jsem ráda, že jste nad AE vyzráli.

Pro všechny mám ale jeden vzkaz: někdo píše, že mu pomáhá to, jiný zas, že pomáhá něco jiného. Ekzém má spoustu forem a na každou se aplikuje jiný typ masti či krému - více o tom bude díl 6.,7., protože správná diagnóza je zásadní v léčbě jakékoli kožní choroby.

Snad tyto díly také pomohou vyvarovat se hrubých chyb typu koupat dítě alergické na BKM v syrovátce, aplikovat na suché plochy olupujícího se AE pudr nebo na mokvající plochy olej...

Také budeme mluvit o konzervantech, parfémaci, účinných složkách, atd.. Ano, urea může dráždit i při nižších dávkách - je třeba vyzkoušet. Já osobně preferuju Exomegu, dobrá je také kosmetika Atoderm, těch značek, které se specializují na atopickou pokožku je celá řada. Počkejte si na díly 6.a 7., věřím, že pomohou v orientaci. *V*
 lklasinka 


moje děsivé zkušenosti 

(7.2.2009 15:58:34)
když mi bylo 19, zřejmě od nervů, se mi hrozně rozjel AE tak jsem se nechala dobrovolně hospitalizovat a doufala že mě vyšetří proč, co a jak poradí....
ale ouha, hned po nástupu mě ponořili do odporné vany s nějakým oleje, pak přišla sestra a nalepila mi něco na záda, prej zjistí na co jsem alergická, ještě ten den přišla a namazala mě dehtovou mastí, to už jsem cítila jak mě všechno pálí, řekla jsem to dr a ona mě sprdla že si vymýšlím a že jenom nechci být černá, nikdo mi nevzal krev, žádné vyšetření se stále nekonalo, tak jsem čekala do druhého dne že to přijde, ráno mi sundali to z těch zad a doktorka řekla sestře ( ne mě) okamžitě to z ní umyjte, tak sestra vzala solvinu a drhla mi záda a ruce kartáčem, byla jsem vysučená jak treska, poprvé v životě plakala zoufalstvím. ale pořád mlčela v domění že ještě něco přijde, odpoledne jsem to už nemohla vydržet, a poprosila sestru jestli by mi nemohla dát nějakou mast, že jsem hrozně suchá a ona mi řekla ať zavolám manželovi aby mi koupil indulonu, a zase nic. až 3 den byla velká vizita a nějaký dr. mi naordinoval leniens + hydrokortizol tak to už bylo moc poděkovala jsem a odešla domů s tím že to se můžu mazat hormonama i doma. tohle se stalo na kožním oddělení ve zlíně. Ještě ten večer mě manžel odvážel s obrovskýma horečkama, na pohotovost a já ho prosila ať jedem do jiné nemocnice, tak jsme jeli do uh. hradiště. pan primář na kožním oddělení mě přijal, udělal obrovskou spoustu testů a odběrů. naordinoval léčbu a hrozně mi pomohl. horečky byly od rozdrážděné kůže, která se hojila opravdu hrozně dlouho. Už je to 10 let ale pořád se mi o tom zdávají sny a nemůžu zapomenout. S malou jsem uprosila dětskou lékařku, a ona nás poslala do brna, tam jsme naprosto spokojení a já dál jezdím ke svému lékaři do hradiště a už bych neměnila
 Kleri 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(8.2.2009 8:08:39)
Dobry den,

mam sestimesicniho chlapecka s AE, krevni testy nam tady nechce jeste niko udelat, protoze jsme pry mali a jsou drahe :-( Nicmene, od cca 2-3mesice se memu synovy po celem tele vyjima zad a briska rozsiril ekzem. Byla jsem zoufala, protoze me nikdy nenapadlo, ze moje miminko neco takoveho muze dostat. Me dve holky jsou zdrave a "zatim" se ekzem u nich neprojevil. Na doktory moc neverim, takze prvni mesic jsem sedela na internetu a hledala vsemozne i babske rady (na syrovatku teda nedoslo). Zkouseli jsme koupat v ruznych specialnich koupelich, vysictit vsechno co se ho dotykalo, vymenit prasky, procistit vetraky, dat pryc potkana (starsi dve to oplakaly), nakonec, jako u kazdeho - pomaha jina kombinace - zabralo toto: vim, ze po cokolade, kave a citrusech se osype zarucene. Nosi na kuzi jen bavlnene obleceni, mazeme jen prirodnimi cistymy studeno lisovanymi oleji (olivovy, mandlovy) a vazelinou (v CR je to asi indulona) a od 3 mesicu jsem drzela dietu na mlecne veskere vyrobky, lepek, vajicka... a jine alergeny. Ekzem se najednou zastavil bez vsech kortikoidovych a jinych "zazracnych masti". Postupne jsem po trech tydnech vracela vajicka, ty byly v pohode, soja taky v pohode, po dvou mesicich jsem zkusila mleko. Dopadlo na vybornou! Tyden po te jsem si dala krajic cerstveho chleba. A? Za tyden se mu ekzem vratil. Ovsem, na jinych mistech a v mnohem mnohem mensi forme. Rekli jsme si, pockame a uvidime, nekdy det.telicka se s tim velmi rychle vyrovnaji. Ja doufam, ze je to i nas pripad. Dnes, v sesti mesicich jim vse vyjima kavy a cokolady, chlapecek je bez ekzemu, nakonec ta mala mostecka po dvou tydnech zmizela. Mazeme nekolikrat denne prirodnim olejem nebo vazelinou (indulonou) a zase vidim, jak si v klidu muj broucek hraje, nesije sebou a usmiva, bez cervenych skoro krvave popraskanych skvrn.

Verim, ze maminky se boj s AE vyhrajete a vase deti z toho vyrostou. Drzim moc moc palecky a nevzdavejte se, je to boj, ale usmevave dite stoji za to!

kleri
 kamzyk 


Re: "ATOP" u miminka - CO POMOHLO 

(9.2.2009 1:15:13)
Přeji hodně štěstí a jen chci dodat, že vazelína není indulona- indulona vazelínu (=petrolatum) obsahuje, ale není to totéž. Vazelína může být buďto žlutá, která je pro ekzematiky vhodnější (vas.flava), nebo bílá (vas.alba). *V*
 Helena 80 


AE - dieta 

(5.2.2009 13:39:11)
Ahoj, můj syn je naštěstí jen lehký atopik, ale já sama stále ve svých 28 těžším atopikem zůstávám. V pubertě nezmizel, po porodu nezmizel, jak mi někteří lékaři říkali. Holt nemám to stěstí.
Co mohu ze svých zkušeností doporučit? Vysledujte, které jídlo vašim drobečkům ekzem zhoršuje. U mě to jsou hlavně citrusy (kromě mandarinek), dále brambůrky a čokoláda. Jinak samozřejmě mazat, mazat, mazat.
Teď jsem opět těhotná, takže kortikoidy jdou stranou a já si užívám své:o(((. Modrá INDULONA je můj velký kamarád!!!
Pa Helena
 juinka 


ekzem jen v zimě? 

(5.2.2009 14:06:55)
Je možné mít ekzém pouze v zimě??
 Marta 
  • 

Re: ekzem jen v zimě? 

(5.2.2009 14:42:38)
Ano. Suchý vzduch, více oblečení, žádné slunce, jiné sezónní ovoce a zelenina, to vše AE podpoří.
 juinka 


Re: ekzem jen v zimě? 

(5.2.2009 15:37:42)
tak to jo~:(
malá ma 2 roky, a ekzem se ji poprvé udělal v 1roce na líčku bylo to v zimě , to doktorka řekla že má extremě suchou pokožku, tak sme mazaly a za měsíc v pohodě, Ted ma 2roky a má ho podruhé, zase na líčku zase v zimě~;(( a to už Dr. říkala že je to ekzem.~l~chjoo chuderka
 Petra, 2 deti 
  • 

Re: ekzem jen v zimě? 

(6.2.2009 19:19:40)
Je to jen lehci ekzem. Muj syn to ma taky v zime (poprve letos- jsou mu dva roky) staci namazat, napr. konopnym kremem. Ma sestileta dcerka to mela taky v jeho veku. Deti maji citlivou kuzi, nebojte se. Me deti malokdy marodi,syn jeste nepoznal antibiotika.
 Petra, 2 deti 
  • 

Re: ekzem jen v zimě? 

(6.2.2009 18:49:31)
Ano, ma dcerka miva ekzem prevazne v zime. Staci po koupani namazat, napr. konopnim kremem.
 kamzyk 


Re: ekzem jen v zimě? 

(5.2.2009 15:35:34)
Ano, a dokonce to není neobvyklý jev. Přesně, jak píše Marta. *V*
 snehurka 
  • 

Re: AE - dieta 

(6.2.2009 13:51:26)
Memu synovi ve dvou letech pomohla dieta od alergologa-nesmi:cokoladu,bramburky,kupovane dzusy,kupovane marmelady,obarvene a ochucene napoje,bonbony,parky,tunaka,ovocne jogurty,balene babovky apod.,jahody.
Kazdy vever mazat kremem z lekarny Trixera emoliente(Avene).Pri zarudnuti Sensiphase(A-derma).Kdyz se objevi pupinky Eolocon kortizol,ne dele nez 5 dni.Pul roku je bez problemu.
 snehurka 
  • 

preklep 

(6.2.2009 14:48:47)
Krem se jmenuje Elocon.Dietu zacal syn ve 3 letech,ve 2 se objevil ekzem.
 kamzyk 


Re: AE - dieta 

(7.2.2009 10:03:04)
Zásady používání kortikoidů budou projednány v 7.díle. Jsou opravdu velmi, velmi důležité. *V*
 Petra, 2 deti 
  • 

Re: AE - dieta 

(6.2.2009 19:12:51)
Me deti maji taky nastesti lehky ekzem. V rodine meho manzela jsou prakticky vsichni ekzematici, dokonce se objevuje i lupenka. Navic manzel je alergik. Snad jsem detem pomohla, ze jsem je dlouho kojila. No, doufam,ze lehci ekzem u nich zustane do konce zivota. Deti malokdy marodi. P.
 drzuzu 


Re: AE - dieta 

(6.2.2009 22:39:46)
Já také nedám dopustit na modrou Indulonu, hezky promastí a ekzém mi zklidní podobně jako namazání Locoidem(kortikoid), takže mi ho většinou dobře nahradí:)
 Dagmar Přibylová 


Re: AE - dieta 

(7.2.2009 23:10:13)
Syn měl první projev AE v půl roce po virovém průjmu.
Také nedám dopustit na modrou indulonu a pokud to má trosku červenější -dám obklad z borové vody - té silnější, myslím, že je 3%. Hezky to po ní bledne. Byla nám, po dobrých zkušenostech, dopuručena léčba akumpunkturou "náš" dr. ji dělá laisrovým "perem" - nebodá. Zatím jsme v klidové fázi.
 Karel 
  • 

Re: AE - dieta 

(9.3.2009 21:33:52)
Mrknete na kamedis.cz- zdravotní kosmetika s výbornými výsledky Kopsa Karel
 Tulka 


Co pomohlo nám 

(5.2.2009 14:21:28)
Já mám dobrou zkušenost s konopným krémem.V případě objevení ekzému mažeme několikrát denně,jinak jen po koupání a jsme bez příznaků.
 Cucaracha+Daniela 5let+// 


Re: Co pomohlo nám 

(5.2.2009 14:57:10)
Mohu se zeptat zda se jedná o konopný krém - od firmy Cannaderm, nebo od jiného výrobce? Zvažovala jsem právě kosmetiku s konopným výtažkem, ale nakonec jsem zvolila A-DERMU, protože jsem mohla vyzkoušet nejdřív jen vzoreček.
 Tulka 


Re: Co pomohlo nám 

(5.2.2009 15:25:46)
používám konopný krém od firmy Parenteral.Slyšela jsem na něj jen chválu a můžu potvrdit.
 raději anonymní 


Re: Co pomohlo nám 

(6.2.2009 19:53:41)
Nám AE zhoršovala modrá a měsíčková indulona, excipial U lipolotio nemělo snad žádný účinek a pomáhá nám mastička Libobase (je volně prodejná nebo i na recept s částečnoun úhradou pojišťovny) a na ložiška při zhoršení Locoid (kortikoidy) a koupeme v Oilatu. Jinou kosmetiku nepoužíváme, jen na pokakaný zadek mýdlo pro intimní hygienu. Při každém nachlazení se nám AE zhorší.
 Dana 
  • 

Re: Co pomohlo nám 

(6.2.2009 20:05:16)
Mám stejnou zkušenost.Teď už nemažeme ničím,jen 2x týdně přidávám do koupele olej.
 jaňulice 


Re: Co pomohlo nám 

(11.2.2009 19:36:20)
Holky, nám se hrozně osvědčila kosmetika Karla Hadka. Jsou to 100% přírodní aromaterapeutické přípravky-koupací olej, sprcovací olej, balzámy a tak. Zkuste se podívat na www.karelhadek.eu, v poradně tam doporučuje, co zvolit.
 Vaal 


Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 14:54:03)
U nás se objevil až v devátém měsíci, kdy malá začala jíst ovoce a ovocné přesnídávky. Nejhorší reakce byla na broskvovou přesnídávku od Hippu a banán, ať už čerstvý, nebo v přesnídávce či jogurtu, takže neznamená, že pokud je dušený, či tepelně zpracovaný, tak není pro ni dráždivý. Pokud ovoce vysadíme, do tří týdnů se exém zklidní natolik, že nejde téměř vidět...jen občas někde nějaký ten flíček.nepříjemné je, že reakce na kůži vzniká až s velkým časovým odstupem, takže dopátrat po čem to má je často dost obtížné.

Trochu mě začíná trápit, aby měla dost vitamínů. Ovoce(jahody, banány) cpou bohužel výrobci skoro do všech kaší a jogurtů, tak máme na trhu i dost omezený výběr. Mažeme Exspicialem s Ureou a nejsušší místa přemazávám Bepanthenem. V nejhorším šáhneme po kortikoidech.

Má někdo podobnou zkušenost? Stalo se tu někomu, že si dítě na ovoce časem zvyklo a reakce nemělo? Jaké používáte kortikoidy pro dítě do jednoho roku?
 kamzyk 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 15:46:38)
V případě, že by se jednalo o alergickou reakci, nelze si "zvyknout" (pokud ano, není to alergická reakce). Pokud to je alerg.reakce, jediná možnost je vysadit alergen. Obykle ale do cca 2-3 let tato reakce na ovoce u dětí ustupuje.

U ovoce se také objevují i reakce podobné pravé alergii - např.kopřivka z jahod. (většinou ale nejde o pravou alergii, záleží na množství požitých jahod)

Z vlastní zkušenosti znám anafylaktický šok po podání 1 lžičky banánu.

Má dítě reakci na všechno ovoce? I dušené? Hledejte, co z ovoce eventuelně může jíst. Zkoumejte. Eventuelně konzultace s lékařem a vhodný doplněk stravy. Já ale věřím, že něco objevíte.

Ovocnou kaši lze pak připravit např.takhle: Rýžová kaše nemléčná HIPP (popř.ovesná HIPP nebo jiná) a do ní přídavek ovoce, které dítě snese.

Kortikoidy - viz díl 7 seriálu. Jejich použití má své zásady a také je důležitý vhodný výběr (síla léku, forma úč.látky, atd.) My používáme, pouze ale v době akutní nouze, Locoid. O tom, jak se akutní nouzi vyhnout budou také další díly.

*V*
 Vaal 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 16:18:52)
Kamzyku, děkuji za odpověď. Nevíš ještě prosím, jak poznám, že se jedná o alergii, nebo tzv.falešnou alergii, či přecitlivělost?
U nás zčervenají tváře(kontakt s ovocem) a po celém tělíčku naskáčou červené suché fleky, kůže po celém těle zdrsní, v podkolenních jamkách naskáčou fleky též...exém trvá dlouho a nelepší se i po úplném vysazení této potraviny. Zlepšení až tak po třech týdnech diety.V jedné knize jsem četla, že mohou existovat tzv.falešné alergie, kdy histamin nevzniká v těle jako reakce na potravinu, ale že už v ní je obsažen...myslím že to jsou např. i jablka, jahody(nejsem si ale te´d jistá), potom vyvolají podobnou reakci jak při alergii.Děkuji
 kamzyk 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 16:34:02)
V jablkách ne. Příkladem potravin bohatých na histamin jsou sýry, uzeniny, ryby – hlavně makrela a tuňák, pivo, víno, špenát, rajská jablka a jahody.

Má tu reakci po každém ovoci v duš.stavu? *V*
 Vaal 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 17:01:59)
Kamzyk, když ono se to dost těžko zjišťuje. Na broskvovou přesnídávku Hipp se objevila reakce na kůži až čtvrtý den pravidelného užívání.Před tím ovoce odmítala, tak max.jednu, dvě lžičky(reakce na to nebyly), přesnídávky vůbec.Vysadili jsme ji a po třech týdnech, až se zlepšil exém, jsem zkoušela strouhané jablíčko, najednou jí moc chutnalo, pět dnů nic, potom jsem zkoušela banán a třetí den po jeho zavedení jí exém zase naskočil. teď přemýšlím, jestli to nemohla být také opožděná reakce na to jablko. V dušeném stavu jsme zkoušeli akorát tu broskvovou přesnídávku(skleničky jsou tuším sterilizované, takže dušené)-v ní je ale jablko také, na tu měla reakci nejbrutálnější.Frutapuru-jablečnou nechce
 kamzyk 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 19:00:48)
Ta reakce je poměrně pozdní.

Posílám ti výňatek:

Z hlediska patogenního procesu můžeme rozlišit více typů imunitní reakce. Označují se jako typ I – IV:

Typ I Okamžitá reakce zprostředkované IgE

(specifické protilátky). Dochází k uvolnění mediátoru histaminu, který má za následek škrábání, kýchání, průjmy a další příznaky. Tato reakce se dostavuje během pár minut (málokdy hodin).

Typ II V případě potravinových alergií neuplatňuje.

Typ III Imunokomplexy zprostředkovaná alergická reakce – zde se uplatňují protilátky IgG. Dostavuje se 4 – 12 h po požití alergenu.

Typ IV Opožděná reakce zprostředkovaná buněčnou imunitou (ne protilátkami) a projeví se 1 – 2 dny po požití alergenu.

Příznaky potravinové alergie
Příznaky se mohou manifestovat buď v jednom nebo ve více orgánech. Nejběžněji jsou projevy gastrointesti­nální (bolesti v břiše, průjem, zvracení…), dále kožní (kopřivka, ekzém..) a respirační (rýma se značnou vodnatou sekrecí, kašel…). Jeden z velmi závažných projevů alergie může být až anafylaktická reakce a šok.

Potraviny nejčastěji vyvolávající alergii:
mléko (alergie na bílkovinu kravského mléka) – především u kojenců, kteří jsou brzy krmeni kravským mlékem
vejce
ořechy (arašídy, mandle)
sója
ryby a mořské plody
Další: citrusové plody, jahody, celer, luštěniny…

Tolik výňatek.
Já bych to prokonzultovala s alergologem - ten udělá testy a budeš moudřejší. Každopádně- zkus přesnídávku, kde nebudou jablka, když říkáš, že reakce je tak silná. Třeba borůvky...hrušky...a sledovat reakci jak dlouho je to nutné. *V*
 Dana 
  • 

Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 19:36:48)
Holky už mám velké(6,5 a 4,5 roku),u nich alergická reakce na jablka vymizela.Když byly malé,tak jsem jim jablka dusila a pak rozmixovala(příkrmy jsem zaváděla až po 8.měsíci,takže to bylo někdy v 9.měsících).Syrová jsem v té době nezkoušela,ale po všech kupovaných přesnídávkách se mi osypávaly.Myslím,že to bylo spíš přidávaným vit.C do přesnídávek.
Po 1.roce života(začala jsem zkoušet syrová) jim vadily jen určité odrůdy jablek-jablka máme ze zahrady chemicky neošetřovaná,takže to nemohla být reakce na chemikálii jako u kupovaných jablek.Zhruba od třech let jim nevadila žádná jablka z naší zahrady.
Pozor také na syrovou mrkev-prý to nebývá časté,ale jim vadila.Teď chroupou mrkev bez potíží.
 kamzyk 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(5.2.2009 20:52:14)
Není taková rarita, že syrová mrkev vadí. Lepší konzumovat tepelně upravenou. Zato celer nebo petržel alergenní potenciál neztrácejí ani po tepelné úpravě. *V*
 natyska 


Re: Atop-reakce na ovoce? 

(6.2.2009 15:25:28)
taky mám dcerku od 3 měsíců atop.ekzém, já sama od narození těžký ekzém, od 12 let lehčí astma.Hned po osypání ekzémem téměř na celém těle jsme byly poslány do Motola k Dr.Čapkové, ta nechala udělat testy na potrav.alergie-bohužel jsem nekojila, pila v té době Bebu HA-a bohužel zjištěna alergie na BKM a bílek.Nyní je Natynce 2,5 roku, dodržuje dietu bez vejce a mléka, hypoalergení stravu, pije spec mléko Neocate, bohužel téměř nejí ovoce-kromě hroz.vína, zeleninu jí skoro všechnu, také mám pocit, že musí mít nedostatek vitamínu, dávám denně vit.sirup pro děti od + roku, prý lepší než nic.Jinak dáváme denně kapky Zyrtec a Lacidofil-na podporu střev flory, už od 4 měsíců věku, vysypeme kapsli do vody.Začátky ekzému byly strašné, kůže téměř tekla, dávala jsem obklady Jariše když bylo nejhůř, mazala a doteď mažu syndermanem-promazávání, když bylo nejhůř kortikoid.mast Locoid lipocream, koupeme v oleji Linola a takové ty věci jako bez aviváže, pouze bavlnu na tělo, nezapotit se zbytečně, žádné zvíře a zbytečné alergeny doma atd.se snažím dodržovat....je to běh na opravdu dlouhou trať, vím že se to může kdykoliv zhoršit, na podzim jsme měli trochu zhoršebí na 3 měsíce a teď je to zase uplně dobré, nikdo by nic nepoznal
 kamzyk 


Příčina AE a důsledek AE 

(5.2.2009 15:53:06)
Hodně se tu mluví o kosmetice a mastech. Mnozí se možná domnívají, že je třeba řešit hlavně pokožku a starost o ni. V dalších dílech se ale dovíte souvislost vnější (zánět = AE) s jeho vnitřní příčinou. U malých dětí (0-3 roky) má zásadní význam potrava jako zdroj potenciálních alergenů (v dalším věku jsou to hlavně inhalace - pyly, roztoči, atd., pak se přidávají hormonální vlivy a stres nabývá na důležitosti, atd.). Takže - ano, vnější péče je důležitá, ale nezapomeňme vidět problém jako celek.

Viz další díly, které přijdou co nevidět. *V*
 MarianaN 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(5.2.2009 15:56:02)
Skvělá a velice důležitá připomínka ~R^
 Tulka 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(5.2.2009 16:03:15)
chápu že ekzem má příčinu vnitřní,ale jinak je malá úplně zdravá a když promazáváme,tak bez příznaků.Imunitní systém se vyvíjí,nejsou jí ještě ani 2 roky,tak se snažím,aby jedla zdravě,ale všechno a uvidíme.
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(5.2.2009 16:27:51)
On taky ne každý ekzém je důsledek alergie. Pokud promazáváním a péčí o pokožku AE mizí, jste ten případ a já vám k tomu gratuluji! :-)

Čím dál větší procento malých dětí však má AE jako důsledek alergie. A i na tento případ se zaměříme v dalších dílech.

Mějte se nádherně *V*
 Tulka 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(5.2.2009 17:00:39)
Děkuji~:-D.Kéž by to tak bylo.
 klarisa 
  • 

Re: Příčina AE a důsledek AE 

(6.2.2009 10:36:59)
my jsme ten případ, malá 7-let nemá žádnou alergii,a přesto AE
u nás hraje roli asi dědičnost ( manžel senná rýma )
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 10:10:47)
Máte atopii v rodině - čili v rodině je odlišnost imunol.regulace organismu. Míru atopie ozřejmuje celkové IgE v alergo testech. AE v tomto věku podporují vlivy, které dost často nelze ovlivnit - imunita se vypořádává s infekcemi, stres (tím nemyslím, že by dítě strádalo-jen to, že atopik je citlivý organismus, často přecitlivělý - stres je pro něj často i to,co nám připadá naprosto nestresové), atd. Držte se a ať se vám daří *V*
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 10:41:26)
AE souvisí s atopií (dědičná odlišnost imunologické reakce). Míru atopie ukáže IgE hodnota protilátek ("alergických") v krevním testu pacienta.
Ale není ekzém jako ekzém a každá vyrážka není AE.

Příklad: potravinová intolerance lepku -celiakie (není alergie na lepek, ale chybění enzymu trávícího lepek) -kromě charakteristických trávicích problémů může přinášet i výskyt silně svědících puchýřků či ekzému na typických místech, zejména v okolí velkých kloubů - tzv. Duhringova choroba (vypadá jako ekzém, ale neprojeví se zvýšené IgE ale jsou zvýšené jiné protilátky (IgG, IgA).

Nebo: známá kopřivka po jahodách také není alergie (tj.neimunologický projev) . Potraviny, jako kyselá okurka, jahody, uzené ryby, alkohol, káva, zrající sýry, atd. nevyvolají imunol.reakci, ale tyto potraviny obsahují dráždivé látky (histamin, atd.) vyvolávající u citlivého konzumenta vyrážku. Když už jsme u histaminu . histaminové otravy jsou například popsány z ryb- proto se ryby doporučují spíše od 2.roku věku.

Stejně tak i potravinová alergie může být různých druhů:
Z hlediska patogenního procesu můžeme rozlišit více typů imunitní reakce. Označují se jako typ I – IV:

Typ I - Okamžitá reakce zprostředkované IgE (sp.IgE) Dochází k uvolnění mediátoru histaminu, který má za následek škrábání, kýchání, průjmy a další příznaky. Tato reakce se dostavuje během pár minut (málokdy hodin).

Typ II V případě potravinových alergií neuplatňuje.

Typ III Imunokomplexy zprostředkovaná alergická reakce – zde se uplatňují protilátky IgG. Dostavuje se 4 – 12 h po požití alergenu.

Typ IV Opožděná reakce zprostředkovaná buněčnou imunitou (ne protilátkami) a projeví se 1 – 2 dny po požití alergenu.


Takže ono to s tou reakcí na potraviny není tak jednoduché- někdy se např.udělají testy na IgE a test vyjde OK, ale dítě má ekzém + k tomu "zvláštní stolici" - hledá se dál - a zjistí se potrav.intolerance lepku, atd. A s vyrážkami už vůbec ne. To jen pro doplnění. *V*
 kili 
  • 

Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 14:32:18)
Dermatitis herpetiformis Duhring-Block bývá spojena s glutenovou enteropatií, jakkoli jsou kožní eurpce polymorfní, přece jen se základní morfou i praedilekcí dosti liší od atopického eczemu.

Patogenese glutenové enteropatie je jiná, než jak ji uvádíte.

Kopřivka (URTICA) je často spojena právě s IgE zprostředkovanou alergickou reakcí, ikdyž může být vyvolána i non-IgE stimulací žírných buněk, které neprodukují toliko histamin, ale řadu dalších mediátorů.

Jednoduché to až tak opravdu není a jakkoli chápu vaši snahu podat věc srozumitelně, je třeba opatrnosti před obsahovými chybami, které z té snahy mohou vyplynout.

 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 18:15:57)
Jsem si vědoma všeho, co říkáte. Přesně, jak píšete - snaha podat věc široké veřejnosti může mít za následek obsahové chyby. Odborníci s laskavým tolerantním náhledem prominou. *V*.

 kili 
  • 

Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 18:35:30)
máte to napsané docela pěkně, zejména při vědomí, že jde, jak píšete, o první část několikadílného pojednání. Pozor je třeba dát na to, co by mohlo být odrazem špatného pochopení věcí nebo nebo klamnou informací, jak jsem Vám je na někaoliak příkladech naznačil.
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 18:53:30)
Musím se přiznat, že mi při psaní tohoto seriálu velmi chyběl recenzent. A taky jsem si vědoma toho, že -zejména v díle 3., 4. a 5. vstupuji na tenký led, protože například prevence atopie je velice diskutabilní téma. Ale o to víc budu ráda za reakce, protože donutí zamyslet se, přinesou nové informace, a o to myslím jde. Díky za připomínky *V*
 kili 
  • 

Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 19:11:55)
jestli to píšete bez recensenta, pak to máte ještě lepší než pěkné. Nenechte se odradit polemikou, ba naopak ji přijměte jako obohacení jak Vaše, tak celého toho díla, které tu představujete. A nevnímejte psané polemické příspěvky s předjímáním a mějte na paměti, že psaná řeč je proti mluvené chudší. A vězte, že jen málo věcí je buď a nebo, byť jsme vyzváni, aby naše řeč byla ANO ANO, NE NE.
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 19:24:28)
Pochvala mě skutečně velice těší. A moudrá věta o tom, že jen málo věcí je buď a nebo, jakoby mi mluvila z duše. Jsem zvědavá na to, co řeknete dílům dalším a až netrpělivě se těším na názor, ať už bude jakýkoli. *V*
 klarisa 
  • 

Re: Příčina AE a důsledek AE 

(9.2.2009 11:05:13)
má ještě jeden dotaz, dělali nám krevní testy před rokem a všechno ok, i ige v normě... má cenu to opakovat .
Díky moc za odpověď i za ostatní příspěvky :)
Klára
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(10.2.2009 23:07:04)
Nelze jednoduše odpovědět - bylo by nutné vědět víc informací, souvislosti (kdy se AE projevil, atd.) *V*
 Rosie 


Holtova mast 

(5.2.2009 18:48:46)
Tak za tento článek jsem moc ráda. Sama jsem od narození ekzematička, je to opravdu hodně obtěžující~;((. V dětství jsem měla flíčky na těch klasických místech - pod koleny, loketní jamky, v dospělosti se mi přestěhovaly kolem očí - horní víčka a místo těsně pod vnitřním koutkem oka. A potvrzuju, že stres stav ještě zvyšuje, obzvlášť v zimě, to je vražedná kombinace. Kvůli ekzému jsem musela vysadit HA po měsící užívání.

Většinou mi zabírá Holtova mast, ale musím mazat neustále, i když fleky zmizí. Sotva přestanu, za pár dní se objeví znovu. A taky žádnou alergii zjištěnou nemám.

Bohužel v kombinaci s manželovou alergií jsme dětem předaly špatné geny, starší 2 děti jsou alergici, syn má navíc astma. Nejmladší (2roky)je zatím bez problémů, ale dr. nám pro ni ve věku 3 měsíců, kdy se jí objevily první známky ekzémy, předepsala Colinfant, prý s ním jsou dobré zkušenosti. Tak uvidíme.

 Dana 
  • 

Colintfant 

(5.2.2009 18:56:19)
Dobrý den,tak to bude asi ten přípravek,o kterém jsem četla,že se dává nedonošeným miminkům.Teď už si přesně nevybavuji název,ale myslím,že je to ono.Velmi ho tam chválili právě i jako prevenci u dětí,u kterých je atopie v rodinné anamnéze.Tuším,že se měl podat co nejdříve po narození,ale snad i později(snad do roka?).Fakt už si to moc nepamatuju.
 Dana 
  • 

oprava:colinfant 

(5.2.2009 19:00:51)
Už jsem si to našla na internetu a výsledky jsou úžasný.
 kamzyk 


Re: oprava:colinfant 

(5.2.2009 19:03:50)
Někdy ale taky ne. Colinfant obsahuje sušené mléko. A BKM jsou nejčastějším alergenem u nejmenších. Opatrnost je namístě. *V*
 Dana 
  • 

Re: oprava:colinfant 

(5.2.2009 19:15:33)
Už jsem to tam našla.Takže pro nás by to asi taky nebylo řešení.
 kamzyk 


Re: oprava:colinfant 

(5.2.2009 19:31:39)
Dano. BioGaia probiotické kapky jsou vhodné už pro nejmenší. Jsou výborné a bohužel u nás je vysoká jejich cena. Ale na Slovensku jsou mnohem levnější a lze je objednat ze slovenské lékárny. *V*
 Dana 
  • 

Re: oprava:colinfant 

(5.2.2009 19:48:46)
Holky už mám větší(6,5 a 4,5 roku),takže u té mladší se objevuje ekzém už jen ojediněle většinou při nemoci.Toto jsem jen hledala pro případ,že bychom ještě měli mimi:-).
Kojila jsem každou 3 roky(tedy rok i tandemově).Mléko jim do tří let vadilo.Jogurty jim nevadí a pijí probiotické nápoje-ty tedy jim dávám,aby nebyly moc nemocné.
Těším se na další články a budu čerpat nové informace.Díky Dana
 Rosie 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 19:07:10)
Dr. nám říkala, že u dětí, které Colinfant užívaly, byl zaznamenán i nižší výskyt různých viróz. Ono to obsahuje bakterie na osídlení střevní mikroflóry, už si nepamatuju, co všechno tam vlastně bylo. Jinak já sama jsem v posledním trimestru brala probioflóru, nevím už, jak přesně se to jmenovalo.

Tyhle alergie a ekzémy a astmata tak strašně znepříjemňují život! Syn k těm všem svým alergiím nejspíš ještě trpí intolerancí laktózy, všechny potraviny musím hlídat, v období "jeho" alergenů bývá unavený, opravdu to dost komplikuje život. A to byl 2,5 roku kojený - a prý díky tomu se mu astma projevilo "až tak pozdě" - hm, byly mu necelé 4 roky~n~
~n~
 kamzyk 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 19:29:52)
Existují i jiná probiotika než Colinfant, který obsahuje laktózu, takže u laktózové intolerance v rodině je namístě opatrnost.... *V*
 Rosie 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 19:34:48)
Jenže v době, kdy malá užívala Colinfant, jsme netušili, že syn tyto problémy má, na to jsem náhodou přišla až loni v srpnu, tedy o rok později. On vlastně tu intoleranci laktózy potvrzenou nemá, ale všechno tomu navědčuje (testy na alergii na mléko měl před lety negativní). Prostě si jen dlouho stěžoval na bolení bříška, mě ani nevím proč napadlo vysadit mléko - a bylo po problémech, dokonce mu vymizely hodnoty neznámých zánětlivých aktivací v krvi, u kterých senevědělo, proč tam pořád jsou (IgE nebo IgG nebo IgA- nevím, jak je to správně).
 kamzyk 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 20:05:17)
Na chronické infekce poukazují vysoké hodnoty IgA a IgG (často zvýšené při intoleranci), zvýšené IgE svědčí o atopii (alergie).

Také zmíním rozdíl mezi intolerancí a alergií v jednom z dílů. Při intoleranci laktózy vadí mléko, ale nevadí zakysané produkty- jogurty, atd., kde je laktóza naštěpená. Dieta je doživotní (může za to enzym, který buď chybí nebo je ho nedostatek). Alergie- tady je třeba zjistit, na jakou složku (pak je třeba dieta s vyloučením všech mléč.produktů, ta ale doživotní být nemusí). *V*
 Rosie 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 20:13:08)
To by odpovídalo, občas teď zkoušíme dát synkovi jogurt a problém nemá. Zdá se, že mu vadí pouze mléko. Chystáme se taky zkusit tvrdý sýr, tak uvidíme.
 kamzyk 


Re: Colintfant 

(5.2.2009 20:36:18)
Zkuste, pokud jde o int.lakt., problém by neměl být. *V*
 KoproFka 


Re: Colintfant 

(8.2.2009 23:47:01)
KUbča je taky osídlený - já sito cíleně zjistila a šla proto rodit do Podolí.
U nás rodinná anamnéza děsná - já: polyalergik, můj bratr: silný exematik, manžel: alergik, astmatik, v jeho rodině alergie, astma....
V těhu i po dobu kojení jsem držela dost přísnou dietu, vylučující alergizijící potraviny jako sladké mléko (ne zakys.m.v.), ryby, ořechy, trop.ovoce atp...

Kubíčka osídlili hned po narození a pak ještě vždy po užívání ATB (měl je 2x).
On je co se alergií týče prozatím naprosto v pořádku.
I když jeho imunitní systém je zřejmě dědičně hodně reaktivní - před rokem mu zjistili (po 3 měsíčních atacích 40-41stupňových horeček (bez jiných příznaků)-trvajících cca 4-5 dnů zvýšenou funkci imun. systému).

Faktem ale je, že nebýt toho, že jsem v tomhle dost plašan (brácha jako atopik byl na tom v dětství příšerně) a i když máme dětskou doktorku výbornou, nespokojila jsem se s kontatováním, že jde pouze o virózy a sama se snažila kontaktovat nějakého odborníka. Nakonec pomohla paní doktorka z Podolí, kam chodíme na odměry v rámci studie aplikace Colinfant, která mi doporučila tamního imunologa. Nebýt jí a nebýt jeho, možná už bych měla doma alergika. V úterý tam zas jdeme, tak doufám, že dopadneme dobře....
 Dana,dvě holky 
  • 

Re: Colintfant 

(9.2.2009 14:35:58)
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda v Podolí o tom rodiče informují(případně musí rodiče podepsat souhlas),že jejich dítě bude dostávat Colinfant?Dává se to tam všem dětem,anebo jen nedonošeným?
Díky za odpověď.
 klarisa 
  • 

Re: Holtova mast 

(6.2.2009 10:39:17)
prosím co je to holtova mast ?
 Rosie 


Re: Holtova mast 

(6.2.2009 15:33:16)
Je to mastička volně dostupná v lékárně, stojí pár korun. Prodává se buď hotová v tubě nebo ji mají připravovanou v kelímcích, tu mám raději, ta v tubě smrdí ještě hůř než ta kelímková - a to je co říct. Jinak mastička je to suprová, potlačuje to úporné svědění a působí i hojivě. Když se začne mazat, jakmile se objeví ono známé svědění, tak se flíček mohndy ani neudělá. Při namazání na rozškrábanou kůži to ale docela pálí.
 kamzyk 


Re: Holtova mast 

(7.2.2009 10:14:30)
Ano, Holtův krém se užívá hojně k tlumení svědění a zánětlivých projevů pokožky. Je tedy vhodný hlavně na akutní stádia AE (svědivé pupínky, atd. - viz 6.díl), na chronické suché plochy, olupující AE příliš není, vysušuje.
Zásada: such plochy promastit, akutní stádia (mokvání, puchýřky, atd.) vysušit.
*V*
 zdenula3 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(7.2.2009 21:41:28)
Velmi zajimavé.Moje 15měsíční dcera zrovna bojuje s AE.V noci se budí,ramena a zbytek těla škrábe do krve.Včera jsme byly na kožní.Klasika-krémy,krémy.Mohly bychom dělat reklamu snad všem výrobcům,avšak zatím nulové výsledky.Už nevím co dál.Zatím stále kojím,2 dny nedávám mléčné výrobky,jestli nejsme na něco alergičtí.Tak budeme bojovat dál.
 kamzyk 


Re: Příčina AE a důsledek AE 

(10.2.2009 23:09:24)
Určitě bojujte. Snad pro vás budou užitečné další díly. *V*
 Jana 
  • 

Rada - jak získat vzorky mastí 

(5.2.2009 17:27:02)
Pokud znáte někoho, kdo vládne výbornou němčinou, vyšlete ho do nějaké větší německé lékárny a dostane se Vám nepočítaně vzorků na atopickou pleť.
Některé masti (značky) se tady ani nedistribují a ceny kvalitních mastí jsou v Německu v podstatě stejné jako tady, takže není problém se tam čas od času předzásobit.
My jsme mazali na zkoušku třeba 5 mastí na odlišná místa najednou a je opravdu velký rozdíl v tom, jak která sedne. Stojí za to vyzkoušet různé vzorky, navíc Vám nabídnou k vyzkoušení často i masti, které zhotovují sami. kamzyk 


Re: Rada - jak získat vzorky mastí 

(5.2.2009 19:05:55)
To je pravda. A moc by pomohlo, kdyby i u nás byly k dispozici vzorečky- přece jen, kupovat už po desáté nový krém a pořád nemít jasno stojí nemalé peníze.

Co se spojit a vyvinout tlak na distributory? :-) *V*
 MarianaN 


Intolerance? 

(6.2.2009 10:52:49)
Prosím, a když mám křeče v břiše i po zakysaných mléčných produktech, tak oč se asi jedná?
Děkuji
 kamzyk 


Re: Intolerance? 

(6.2.2009 14:16:39)
Zřejmě reagujete špatně na mléčné produkty. Víte, ono těch potravinových reakcí je celá řada. Pravá alergie, intolerance- chybění enzymu nebo jeho částečný deficit, farmakol.reakce (známá kopřivka po jahodách), reakce na mikrobiální znečištění potravy, atd. - přesně tu reakci, kterou popisujete vy, má na mléčné produkty můj bratr - křeče, "škrounání" v břiše, průjem při konzumaci většího množství mléčného produktu... Prostě mu mléko a mléčné produkty nedělá dobře. Řešení je prosté: vynechat. Vápník lze získat i z jiných zdrojů (jen z vody lze získat 200 mg denně, další zdroje: luštěniny, vápníkem obohacené nápoje (sójový ,rýžový), mák, cereálie, zelenina, atd. Vápník z mléka je sice relativně dobře využitelný - ale zastoupení prvků důl.pro vstřebávání Ca není zas tak příznivé - hl.Mg. Každopádně, alternativních zdrojů Ca je víc než dost a to, čeho se lidé při vysazení BKM nejvíc obávají = nedostatek Ca, není vůbec problémem). *V*
 MarianaN 


Re: Intolerance? 

(6.2.2009 14:42:50)
Děkuji :-)
 Lucie (Veronika 18 měs) 
  • 

Re: Intolerance? 

(9.2.2009 12:59:59)
Dobrý den,
mam 18 mes. dceru. Mam podobou zkusenost. Dceri nedelaji dobre mlecne vyrobky, alergii na kravske mleko nema. Muzete mi poradit, jake mlecne vyrobyky muzeme podavat, jake mleko ci jake potraviny vhodne pro 18mes. dite? Nase alergolozka nam i presto radi, ze dite mleko musi dostat, kvuli vyvoji.
 kamzyk 


Re: Intolerance? 

(10.2.2009 23:18:54)
Nejdřív opisuju z jednoho z dílů stať o vápníku:

Vápník: vzhledem k tomu, že nejčastějším alergenem u dětí jsou bílkoviny kravského mléka, vyvstává otázka, jak dodat do stravy dostatek vápníku, pokud je nutné mléko vysadit z jídelníčku. Není to však takový problém:

Srovnání: mléko …120 g vápníku na 100g

„Alternativní“ potraviny s Ca (v závorce poměr Ca na 100g potraviny):

mořské řasy (např.Wakamé – 1300mg, Hiziki – 1400mg, mořské řasy mají velmi dobrou využitelnost Ca; existuje Rýžový nápoj obohacený vápníkem z mořských řas Alnatura, k dostání v DM drogeriích, 2 dcl denně dodají skvělých 240mg vápníku), mandle (240mg), sušené meruňky (87mg), vlašské ořechy (94mg), lískové ořechy (140mg), sezam (700 mg), semínka slunečnice (110mg), sardinky v oleji (354 mg), mák (1400mg), cukrová melasa (550mg), fazole, hlávkový salát, pórek (80 mg), pomeranče, fíky sušené (193mg), brokolice (105 mg), kapusta (115mg), sójová mouka (227mg), celozrnný chléb (54mg), kedlubny (68mg), dušené zelí (212 mg), listy pampelišky (170mg - v těch je více vápníku než ve špenátu), špenát (125mg, vápník ze špenátu je ovšem obtížně vstřebatelný), merlík chilský (quinoa), amarant (341mg) a vaječné skořápky (které se dají rozdrtit na prášek a přidat do jídla – pro zajímavost - naše babičky to dělaly tak, že vaječné skořápky nejprve rozdrtily na prášek, poté přidaly citronovou šťávu – prášek se rozpustí za cca dva dny a takovýto výluh je pak plný Ca), atd.

Pití tvrdé vody může poskytovat 200mg vápníku denně, ale měkká voda neobsahuje skoro žádný (v ČR je ale pramálo lokalit s měkkou vodou). Minerálky se také liší obsahem vápníku a jejich konzumací také lze dodat dobře využitelný vápník – např. kojenecká voda Fromin (74mg/l), atd.

Z čajů – Rooibos, Lapacho čaj obsahuje Ca, Lapacho ale není vhodný pro děti do 3 let a kojící ženy – v těchto kategoriích není dostatek studií o vlivu účinné látky čaje na lidský organismus.Nesmí se pít během těhotenství -více http://www.drugdigest.org/wps/portal/ddigest).

Abychom prospěli svým kostem, nestačí pouze zajistit přísun vápníku - je nutný také jeho správný poměr s hořčíkem, ale důležité jsou i další prvky (vitamín D, fosfor, zinek, atd.). Na vylučování vápníku z těla se negativně podepisuje kofein, alkohol, přílišné solení a nadužívání antacid.

Pro zdraví kostí nepříliš vhodný a nevyvážený poměr minerálů bývá vyčítán právě mléku, takže pokud budete konzumovat stravu bohatou na zeleninu, luštěniny, semínka, celozrnné výrobky, které dodají hlavně hořčík tolik potřebný k dobrému využití vápníku v organismu, nemusíte se nedostatku Ca obávat.

Tak. Co se týče mléčných výrobků, nemusí na ně být alergie, přesto je někdo nemusí dobře snášet. Vynechat mléčné výrobky není z hlediska vývoje (jde jen o to vhodně nahradit danou potravinu) tragédie - viz povídání o vápníku. Zkuste, jak dcera reaguje na např.jogurty, sušenou mléčnou výživu, atd. - když to nebude dělat dobře, nenuťte jí a nabídněte alternativní zdroje vápníku. *V*
 Lucie (Veronika 18 měs) 
  • 

Re: Intolerance? 

(12.2.2009 14:19:45)
Moc dekuji za odpoved a za rady, problem je spis v tom, ze dcera miluje mleko (kojenecke) a nenecha se o tuto slast osidit. Je to svym zpusobem zavislost. Jogurty davam jen zridka. Nekdo mi radil davat syrovatku, je to ale vhodne pro 18mes dite?
 sulic 


Re: Rada - jak získat vzorky mastí 

(7.2.2009 21:54:35)
Na atopický ekzem mám jitrocelovou mast vlastní receptury, která léčí atopický ekzem s víc než 90% účinnosti. sulic@seznam.cz, t.608431916
 Cumaku5 


Mám zjištěno - souvisí to s alergií na potraviny 

(7.2.2009 10:38:24)
Mám 2 holčičky, 8 let a 3 roky. U obou jsem zjistila, že ekzém se jim podstatně horší, když jim dám čokoládu nebo brambůrky. Mléko, vejce jsou v pohodě. Mladší byla kojená do 2,5 r., jakmile jsem přestala, objevil se ekzém, na zápěstích, na prstíkách u rukou a stehnech. Ale postupem času se to lepší, zdá se. Starší dcera je na tom hůř, má opravdu hrozný mokvající ekzém za ušima a rozjede se jí to kolikrát až na tváře, potom pod koleny a na rukou v ohybech. Jediné, co na to trochu zabírá je Pithyol (ale musím mazat neustále)a kortikoidové mléko Locoid (mažu 1x denně po dobu 14 dnů a stačí to , potom na měsíc vysadit). Pokud máte někdo jiný osvědčený recept, budu moc ráda, když ho sem uveřejníte! Jinak moc díky za článek a těším se na 2.díl. Jitka
 kamzyk 


Re: Mám zjištěno - souvisí to s alergií na potraviny 

(7.2.2009 10:45:03)
Já bych to upřesnila- s REAKCÍ na potraviny. Těch reakcí je hodně a každá reakce není alergie (neprojeví se zvýš.IgE protilátkami), každopádně může přinášet ekzém, vyrážky jako důsledek. Je moc dobře, že se snažíte dráždivé potraviny vychytat. *V*
 Věra 
  • 

AE a plavání 

(7.2.2009 13:48:13)
Článek je velmi zajímavý, přestože musím přiznat, že většina uvedených informací pro nás nebyla nová. Mám tříleté dítě, které trpí AE. Protože se projevy ekzému v různých obdobích mění a nemoc se "vyvíjí", nyní je např. nemožné přesvědčit dítě, aby si nechalo obléci triko s dlouhých rukávem. Takže tedy celou zimu nosí letní trička s vysvětlením, že dlouhý rukáv ho "bolí". Zajímalo by mě, jak se díváte na možnost plaveckých kurzů pro mrňouse s AE. Zatím jsme se do toho nepustili, obávám se, aby chlorovaná voda v bazénu synovu pokožku ještě více nevysoušela.Všra
 Vaal 


Re: AE a plavání 

(7.2.2009 14:37:11)
Věro, najdi si bazén se slanou vodou-do chlorovaného v žádném případě nechoďte, ať se nepřidá třeba ještě astma.Před plaváním dítě pořádně namaž něčím hutnějším..někdo doporučuje vazelínu, někdo modrou indulonu...no a po plavání samozřejmě také..už něčím lehčím, na co jste zvyklí.Jinak žádný MUDr.ti ráchání ve vodě v případě atopu nedoporučí, jako nám. Pokud se to ale nějak zásadně ve vodě nebude zhoršovat, tak bych s dítkem v pohodě plavat chodila. Nebudete sami, kdo chodí s touto diagnózou plavat.
 kamzyk 


Re: AE a plavání 

(7.2.2009 15:14:44)
Je to seriál - nějaké informace třeba nové budou (tohle byl hodně, ale opravdu hodně obecný úvod) :-)

U ekzematika se doporučuje- pokud to jen trochu lze, dělat vše jako zdravé děti, podporovat tak sebevědomí ekzematika, jen dodržovat jistá opatření (aby se AE nezhoršoval -o tom právě budou i další díly). Existují bazény s mořskou vodou - po koupání sprcha a promazat vhodným krémem, určitě bych vyzkoušela možnost plavání a pokud by to vyhovovalo, chodila bych plavat.

Hodně záleží, v jakém momentálním stavu je AE, atd. Přes net se vůbec těžko odpovídá, člověk nezná všechny souvislosti, informace... Ale jestli chcete znát můj názor, v případě, že by byl AE mého dítěte stabilizovaný, šla bych do toho a vybrala bych si bazén se slanou vodou, jak radí předchozí příspěvek.*V*


 Věra 
  • 

Re: AE a plavání 

(8.2.2009 9:08:06)
Děkuji za informace. Kromě AE totiž malý je ve svém věku stále hypotonický a kromě rehabilitací běžnými metodami by mu jistě pohyb ve vodě jen prospěl. Uvidíme, zda v našem regionu máme bazén se slanou vodou a zkusíme to. Ještě jednou díky Věra
 Jenny+ Sam 04, Kačka 08 


Atopický exem z potu 

(7.2.2009 21:09:56)
Moc oceňuji a těším se na další díly o atop exemu. Je mi 31 a už od dětsví mě trápí atopie.Teď v dospělosti ho máj jen na prstech a poslední rok i dlaních.Už léta používám v případě nouze Elocom.Ale byla jsem překvapená jaké vyšetření by měl člověk prodělat než se zvolí léčba. Bohužel praxe u kožních lékařů (např. v Mostě) je odlišná. Bohužel domácím pracem se nevyhnu takže pak taky mažu čímkoli..indulona, krémy s minerály.

Oběma dětem jsem po krátkém kojení nasadila HA mlíko a min do jednoho roku dodržovala hypoal.režim. Myslím že to mělo úspěch. Synovi (4roky) se červené svědící ostrůvky objeví jen málokdy a to při častém zpocení, hlavně na zádech.Takže děti moc nenavlíkejte :-)
Dcerce 8měsíců se zatím jen objevují suchá místa na stehýnkách a loktech ale masťový základ AMBIDERMAN (volně dostupné v lékárně)zabírá.
 peťa syn 4 roky 
  • 

Re: Atopický exem z potu 

(8.2.2009 15:32:16)
Ahojte,
to co tady píšete je fakt hodně individuální,ať u jídla,mastí či pracích prášků. To co pomáhalo ve FN Černé pole nám,tak holčičce odvedle (spolupacientce)pomáhalo něco jiného. Pereme bez aviváže jen v Batoleti,chtěla jsem zkusit Lovelu,ale nač to měnit,když to vyhovuje mě ekzematikovi i synovi (4roky)?Manžel se musel podřídit. S ambidermanem máme dobrou zkušenost a se spešl H-mastí a Taninem KM na střídačku promazávání (lékárna FN Černé pole)a potraviny se také musí vyzkoušet. My měli ekzém od 2 měs. do cca necelých 2 let,docela přísnou dietu pod dohledem pí doktorky z interní kliniky taky v Brně. Promazávali jsme do nedávna,pak se na to vybodli a žili s pocitem,že je to dobrý. Teď se mu ekzém vrátil,nevíme,zda z jídla či že už nedodržujeme promazávání?Pak mě napadlo,že se v MŠ hodně potí,tam je horko,jdou oblečení dole se obout,čekají tak navlečení dost dlouho cca 30 minut i déle,pak jdou ven. Tak možná má ekzém z potu a možná i z jídla. Dokonce mu i vadí čerstvé parfémy a čistící prostředky,takže stíráme navlhko,ale v MŠ,když se uklízí,tak je tam smradu z těch prostředků. Taky si tam nosíme svůj ručník vypraný v Batoleti a svůj povlak na polštářek,měl totiž po tvářích ekzém,začali jsme používat svůj ručník a ekzém zmizel. Plavat také chodíme,snad se mu to nezhorší,uvidíme...A ještě 2x do týdne dáváme tzv.majzenu - černý čaj,škrob,oilatum olej,to smícháme dohromady a v tom se koupe ve vlažné vodě ne horké a chvíli a do tří minut promažeme H-mastí a přes den na střídačku ten Tanin,když byl malý spotřeba byla menší a teď nestíhám ho promazávat do těch tří minut po osušení po koupeli,pořád se u toho mele...Předtím mu ekzém i mokval,v Brně jej dostali z nejšhoršího v 6 měsících věku,pak jsme jen dojížděli do ambulance a pak vymizel kol.2 let,jak už jsem psala,teď se znovu objevil potvora...A svědí jej to hlavně před spaním...
 helena + veverčátka 


A lékaři neporadí..! 

(7.2.2009 22:47:51)
Bohužel k tomuto problému se druží ještě jeden a to je skoro ten horší problém. Lékaři často NEPOMOHOU a dokonce uškodí. To, že mi dětská lékařka tři týdny, kdy malá vypadala jako rajče, tvrdila, že to jsou hrozné potničky, to jsem dokázala překousnout (na alergologii jsem se objednana bez jejího vědomí sama), ale že mi alergoložka tvrdí při alergii na BKM a citrusy, že mám jíst jogurty a že moje tělo občas potřebuje i pomeranč~o~???
Lékaři často neporadí ani se základní informatikou, neudělají pořádné testy, ale napíší kortikoidy, aby to měli "zaléčené". Často se setkávám s tím, že lékaři tvrdí, že na testy jsou děti malé, že stačí "mazat" a nedávejte to barevné oblečení a moc nekoupejte.
Na jednu stranu tvrdí, že to nemáme přehánět (dieta), ale na druhou žádají maximální naplnění jejich nabídnutých opatření (vymlátit zvířectvo v širokém okolí i když na něj dotyčný alergický není)!

Nelíbí se mi, že když mají na věc jiný názor než pacient, radši mu tají informace, nenabízení alernativy, nevysvětlují, aby se radši vůbec neptal!!! Když se člověk snaží vyvinout iniciativu, dostane se mu mírně soucitného pohledu s patřičným komentářem!

*V* těším se na další články! Každá věta dobrá!~R^
 jaňulice 


karel hadek 

(8.2.2009 17:48:27)
Holky, já vřele doporučuju kosmetiku Karla Hadka. Není to kosmetika v pravém slova smyslu, ale aromaterapeutické preparáty. Mrkněte na www. karelhadek.eu. Nám i lidem z okolí to hodně pomohlo. Tak držím palce!
 jahny+Kami3/05+Šimon5/09 


Díky za článek 

(8.2.2009 20:15:09)
Díky moc za tehle článek, už se těším na pokráčko. Naší malé se objevil atopák asi před třemi týdny a doktorka neporadila nic jiného, než mazat Indulonou. Když jsem se z ní snažila vytáhnout nějaké další info, jednala se mnou jako s hypochondrem s nezdravou obavou o zdraví svého dítěte... Takže ještě jednou díky!
 Petra + dcera 32 měsíců 
  • 

Moje zkušenosti 

(8.2.2009 22:18:14)
Chci poděkovat za pěkný článek a už se těším na pokračování - neustále sháním rady ohledně AE, dcerka ho má od dvou měsíců.... Nejdřív to byla hrůza, jako mimi měla obrovské rudé fleky všude možně, škrábalo ji to děsně, pořád plakala, zkoušela jsem všechno možné, nevyhnuli jsme se dvakrát ani krátkodobému mazání kortikoidy - to když se jí objevily už větší mokvající plochy a bylo nutné to rychle zarazit. V batolecím období se situace značně uklidnila - občas se objeví pár flíčků, ale většinou je zvládneme včas potlačit a zatím se díkybohu neopakují ty "miminkovské" strašné scénáře. A co se nám nakonec osvědčilo nejlépe? Pokud nesprchujeme, ale koupe se ve vaně, tak přidávat Balneum Hermal a po koupeli použít Excipial U-Lipolotio. Po sprchování nám stačí nějaké dětské hypoalergenní tělové mléko, ale mažu ji každý den po koupání (když byla mimi, tak jsme každý den nekoupali, teď už to jinak nejde). Mýdlo nepoužíváme moc často, tak 3x do týdně (jinak jen na zadeček a chodidla, která se jí dost potí) a pouze mýdla určená pro ekzematiky (atopiky). Jsou sice dost drahá (manžel se občas směje, že sám se ještě mýdlem za 80kč nemyl :-) ), ale vyplatí se. A když má dcerka akutní fázi a nějaké ty skvrny se objeví, tak nám nejvíc zabírá natírat je Atodermem PP od Biodermy- ten je skvělý. Často doporučované konopné masti jsme zkoušeli dlouho a nám naopak vůbec nezabraly (vždycky došlo k avizovanému zhoršení, ale na tom to setrvalo a fáze zlepšení nikdy nenastala). A ještě mám dobrou zkušenost s glycerinovou mastí - pořádně promastit skvrny na noc (mastné je od toho teda všechno, ale když to vypadá už opravdu špatně, tak nám to zabere nejúčinněji)
 Borny - jedno dítě 
  • 

Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(8.2.2009 22:18:02)
Nám propuknul atopický ekzém ještě před třetím měsícem a zasáhl malému celé tělo. Tvořily se mu mokvající strupy, které si škrábal (i ze spaní) do krve. Když jsem chtěla aby se v klidu vyspal, musela jsem mu většinu noci držet ručičky.
V šesti měsících mu zjistili alergii na kravské mléko (a to jsme do té doby dávali mléko s označením HA), takže jsme najeli na mlíko s maximálně rozštěpenou bílkovinou kravského mléka. Ale ekzém neustupoval.
Nakonec jsme dostali radu od primářky kožního (která se při pohledu na našeho chlapečka zděsila) - mazat po koupání Indulonou (modrou - na ruce) ničím dalším. Při koupání nepoužívat žádná mýdla, jen vodu a jednou za čas šampón. A hlavně koupat ho jen dvakrát týdně a raději spíš sprchovat. No a vyhodit všechno oblečení, které není z bavlny. Dávat mu jen volné oblečení a nenechat ho zpotit se.
Hlavně to omezení koupání a to mazání Indulonou (po všem ostatním, i na předpis se mu to horšilo) fakt zabralo a cca do měsíce bylo po ekzému.
Teď (ve dvou letech) už nám zmizela alergie na mlíko. Vajíčka nám sice zůstala, ale to se dá zvládnout.
Přeju Vám všem pevný nervy, protože to nejhorší na světě je vidět trpět svoje dítě a nemoci mu pomoct. Ale my to nakonec zvládli, tak vy to taky dokážete.
 natyska 


Re: Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(8.2.2009 23:12:17)
Můžu se, prosím, zeptat, jak Vám zmizela alergie na BKM?Jen tak sama od sebe??Taky mám dcerku 2,5 roku, od 3 měs.AE, ve 4 měs.zjištěna alergie na BKM+bílek, dáváme Neocate, přechodně jsme měli zkusit dávat Nutrilon pepti, pak HA, pak sýr, joguty-cca před 2 rokem, ale ekzem znovu, kopřivka, testy potvrdily , ře žádné zlepšení nenastalo, návrat k Neocate, dr.v Motole tvrdí, že neví kdy to ustoupí, ale brzy asi ne....
 kamzyk 


Re: Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(9.2.2009 1:02:53)
Zpravidla potravinová alergie vymizí kolem 2-3 let a namísto ní se objeví větš. inhalační alergie (přirozený průběh atopie). Ovšem existují i výjimky. Udává se, že cca 80% alergiků na BKM ze své alergie "vyroste".(bohužel, vymizení potravin.alergie nelze zatím nijak účinně ovlivnit.) *V*
 Borny - jedno dítě 
  • 

Re: Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(9.2.2009 10:25:22)
Dostali jsme totální zákaz dávat mu cokoli s mlíkem a vajíčkem. Takže jsme dávali Nutrilon pepti (teď se to jmenuje alergy care) a trávila jsem v obchodech hodiny čtením složení všech potravin. A pak to prostě zmizelo. Doktorka na elergologii říkala, že imunitní systém dítěte musí mít dostatečně dlouhou dobu, aby zapomělo, že proti mlíku musí vytáhnout do boje (asi měla pravdu) a že tyhle alergie většinou do tří, čtyř let mizí, pokud tu potravinu vynechám.
 kamzyk 


Re: Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(9.2.2009 0:52:44)
Přeju ze srdce hodně štěstí v budoucnu. Atopie, to je boj na dlouhou trať. Když už se člověk domnívá, že má vyhráno, zjistí, že potravinová alergie sice vymizela, ale naskočily inhalace (pyly, roztoči, atd.)... Takže hodně štěstí do budoucna a ať máte budoucí projevy atopie co možná nejmírnější. *V*
 sojka+07+09 


Re: Indulona to jistí - jak jsme ho zvládli u miminka 

(9.2.2009 16:02:12)
já se s indulonou modrou mažu celý život. Podle mě nemá konkurenci. Ekzém sice hrůza, ale indulona je jediné co uleví. Je fakt, že nemám jedinou jedinou vrásečku a když nemám v obličeji ekzém, což je bohužel málokdy, tak moje pleť po induloně vypadá skvěle. Jako by mi bylo 14
 Blandik 


pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 10:59:38)
chtěla bych vás poprosit maminky, které máte zkušenosti s AE, o pomoc s rozpoznanim AE u miminka a o vaše zkušenosti. Miškovi se objevil po třetím měsíci na tváři červený flek, postupně zrubl a zdrsněl, mírné šupinky, nemokval, nesvěděl. Poté se objevil na druhé tváři a na obličeji se mu udělala krupička. To vše v rozmězí cca měsíce (mezi 3. a 4. měsícem). Do 3.měsíce byl z 20% kojen, 80% Nutrilon (ne HA). ve čtvrtém měsíce ze 100% nutrilon - začaly výše zmíněné obtíže. Před týdnem jsme dostali od Mudry Locoid a kalciovou mast, obtíže vymizely (mazala jsem jen lokálně na největší fleky, krupička na zbytcích tváře tedy zůstala). Ještě jedna věc, Míša ma po celé čtyři měsíce nazelenalou až zelenou stoličku, poté co je pouze na nutrilonu, je opravdu vždy zelená (žlutá, kysele zapáchající je pouze, když má něoco jako průjem). Nemáte někdo zkušenost, zda může být zelená barva stolice spojená s AE? Naše dětská mudra, jak jsem již psala, mu minulý týden předepsala locoid a kalc.mast, s tím, že za 14 dní uvidíme, když tak půjdem na kožní. Taky nám mudra doporučuje již nyní zavést příkrmy, bez ohledu na možný AE (jen proto, že Miška je nekojený a tak má mít příkrmy od uk.4.měsíce - říkala, například jablko s pomerančem - to tropické ovoce mě přinejmenším zaráží), také mudra říkala, že kdyby to byl AE, tak to by měl Miška i na jiných částech těla. Upřimně řečeno, jen letmý pohled na net, mě informoval více než naše mudra (ale samozřejmě, možná má pravdu mudra). Prosím tedy o vaše zkušenosti s AE, zda je možná spojitost se zelenou stoličkou, co si myslíte o kortikoidech pro 4.měsíční miminko jako první krok léčení možného ekzému a zkušenosti se zavedením příkrmů a od kdy, od 4., 5. nebo až 6.měsíce u nekojeného dítěte. Děkuji moc.
 natyska 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 11:46:41)
Dobrý den, mám velké zkušenosti s AE, samá těžký AE téměř od narození, dcerka 2,5 roku AE od 3.měsíců potrav. alergie na BKM+bílek....myslím, že o AE toho vím dost..takže:Nutrilon bych v každém případě do dalšího vyšetřování na kožní atd.dala určitě HA, tím určitě nic nepokazíte, sama jsem ho dávala hned po naroz.bohužel jsem nemohla kojit, nám bohužel nestačil vzhledem alergii na mléko...zelená stolice by měla být po urč.bruzích UM-nám to dělala Beba HA, ale to nevím jistě, dále bych rozhodně trvala na kožním vyšetření, dále na alergolog.vyšetř., kde Vám popř.udělají testy na alergii BKM, vejce a další, které jsou časté a projevují se právě přechodem z kojení na um.stravu.Nevím odkud jste, bylo by dobré se dostat do Prahy do Motola-např.dr.Čapková, veliký odborník na děts. ekzém...taky jsme chodily nejdřív k pediatrovi, oni to nejdřív zkouší ale já vzhledem k mému těžkému ekzému v dětství, jsem s tím tak nějak počítala u dcerky a ihned po příznacích si vydupala odborníka v Motole, kam jsem sama jezdívala k vyhlášené dr., která učila tu současnou.Jinak kordikoidy jsme museli nasadit ihned ve 3.měsících na překonání největších obtíží, je to účinné, ale musí se dodržovat přesná pravidla používání.taky máme locoid...jinak promazáváme stále syndermanem, i když nyní je zcela bez potíží, ale to se může kdykoliv vrátit...bohužel...jinak Vám ráda cokoliv poradím..
 natyska 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 11:51:13)
ještě stím zaváděním příkrmů..to bych tedy rozhodně nedělala, byly jsme pouze na mléku do 7.měsíce, prostě co to šlo, pak jsme začaly dávat hypoalergenní stravu, pomalinku zkoušet...v žádné případě citrusy, ty nedáváme ani teď, ani já je nemohla před 35 lety na ekzém, a to se o něm nic moc nevědělo a nebyly ty možnosti co jsou teď, to máte opravdu podivnou Mudr....tu bych asi vyměnila!!!!!
 Blandik 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 21:54:38)
Děkuji moc za radu a pomoc, chtěla jsem se ještě zeptat, jak aplikujete locoid? Mě k tomu mudra moc neřekla, jen že mám týden mazat a pak týden počkat a pak se uvidí a že mi dá ještě kalc.mast. Lékarnice poradila mazat jen nejvíce postižená místa. Takže jsem 4 dny ráno a večer nejprve mazala kalc.mastí celý obličej a pak locoid jen lokálně. Kortikoidy zabraly okamžitě, nyní tam má Miška jen hladké mírně načervenalé fleky, ale ty už nemažu kortik., jen směsí kalc.masti a infadolanu na promaštění. Bohužel bydlíme na Moravě, takže Motol je pro nás pase. Ještě mi vrtá hlavou, jak postupovat v případě, že se červené fleky Miškovi nevrátí (kéž by), zůstane mu třeba "jen" ta jemná krupička na obličeji. Mám po mudře chtít kožní vyšetření, dokáže kožař AE rozpoznat? Nebo žádat vyšetření na alergologii? Jak píšete na BKM a vejce? Ještě jendou děkuji moc za pomoc a přeji Vám i dětem zdraví.
 natyska 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(10.2.2009 11:09:57)
Locoid je hormonální mast a musí se tedy s ní zacházet opatrně.Zasada-kterou jsem moje máma praktikovala na mě-je:nikdy nedávat přímo na kůži-vždy pouze po předchozím důkladném promaštění kůže např.modrou indulonou, lipobází, syndermanem atd.pak chvíli počkat a lehounce, co nejméně namazat nejlépe si trochu rozetřít na horním hřbetě ruky.hlavně na obličeji, kde je kůže tenká je třeba postupovat opatrně, nedávat vůbec kolem očí a na víčka!!!tam patří jiná mast-např.Optalmo-hydrokortizon, ten je slabší.Když jste z Moravy, to je horší, vím ale že do Motola jezdí děti z celé ČR, když je to teda třeba, což se u Vás neví,Je to složité, ony se ty krevní testy na vyloučení alerg.na mléko, vejce dělají jen na několika místech v republice a jsou dost drahé, jqak mi říkala má mudr., tak to tedy nevím
 kamzyk 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(10.2.2009 23:30:25)
Netřeba jezdit do FN Motol. I na Moravě je nepřeberně alergologů, kteří udělají krevní testy, je-li to třeba *V*

 Dagmar Přibylová 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 16:04:22)
Jen, co se týká zelené stolice u mimi, dcera - dnes 3 roky, ji měla od narození - byla nekojená. Dr. ji dělala výtěry, ale nic nenašli, prý se to někdy stává a není atopik. Synovi je půl roku a je částečně kojen, také od narození zelená stolice a žádný nález, paradoxně měl žlutou stolici když měl virový průjem a v té době se mu rozjel ekzém, snad i atopický. Po vyléčení průjmu má opět svůj obvyklý brčál. Tož tak.
 kamzyk 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 18:55:02)
V dotazu neuvádíte podstatné skutečnosti, jako např.přítomnost atop.zátěže v rodině, atd.

Obecně: Existují různé typy umělých mlék (UM). Pro děti OHROŽENÉ alergií (tj. s rodinnou alergickou zátěží) – se doporučuje podávat HA mléko (BKM je upravená – hydrolýza), v případě, že se u dítěte ROZVINE ALERGIE NA BKM, je nutné podávat hydrolýzou ještě více upravené UM (stupeň hydrolýzy, nebo chcete-li, naštěpení bílkoviny snižuje alergenicitu) -např.Nutrilon pepti, Alfaré. Nejnaštěpenější (tj.až na aminokyseliny) UM je pak Neocate (pro případ např. multiproteinové sensibilizace, atd.).

V případě, že by se skutečně jednalo o alergii na BKM, obtíže by vymizely po zavedení vhodného hydrolyzovaného UM.

Kortikoidy se užívají na období "akutní nouze" -jakmile se ekzém zlepší, ihned hormonální lék vysazujeme a vracíme se k osvědčeným udržovacím zvláčňujícím mastem (tzv.intervalová léčba - každodenní používání kortikoidů bez pauzy je pro kůži velkou zátěží a terapeutický efekt není vyšší než u léčby intervalové). Zásady používání kortikoidů vyjmenujeme v dílu 7.

Příkrmy: Co se týče "rizikových dětí", tj.dětí s atop.zátěží v rodině, nemléčné přípravky podávat pokud možno až po 6. měsíci života. I pokud rizikové dítě reaguje normálně, tj.neatopicky, soju, citrusy a pšeničnou mouku zavádět nejdříve po dosažení 1 roku života, po 2. až 3.roce zavádíme kravské mléko, vejce, ořechy a ryby.

Pěkný a ucelený článek o HA dietě pro rizikové děti je na stránkách http://www.rodina.cz/clanek6470.htm
Je to seznam kroků a m.j.potravin, které je dobré dodržovat u rizikového potomka - jsou to preventivní kroky, které je třeba dodržet i u rizikového dítěte prozatím reagujícího neatopicky, abychom omezili pozdější atopické projevy, vč.inhalačních alergií, astmatu, ekzému).

Pokud dítě reaguje atopicky během kojení, je potřeba nalézt alergenní potravinu a nastolit vhodný dietní režim bez této potraviny (popř.potravin), stejně jako v případě , pokud má dítě atopické projevy až po ukončení kojení – o HA dietě malého alergika, dítěte, příp.kojící matky malého alergika bude 5.díl seriálu. Každopádně, u rizikových dětí příkrmy zavádíme velice opatrně, vždy minimálně tři dny jeden druh potravy (např.brokolice) se sledováním případné reakce. Když není žádná, přidáme další druh potravy (např.brambory), zkoumáme případnou reakci, a tak pořád dál.

*Pokud dítě reaguje atopicky během kojení, je potřeba nalézt alergenní potravinu a nastolit vhodný dietní režim bez této potraviny (popř.potravin), stejně jako v případě , pokud má dítě atopické projevy až po ukončení kojení – o HA dietě malého alergika, dítěte, příp.kojící matky malého alergika bude následující, tj.5.díl. Každopádně, u rizikových dětí příkrmy zavádíme velice opatrně, vždy minimálně tři dny jeden druh potravy (např.brokolice) se sledováním případné reakce. Když není žádná, přidáme další druh potravy (např.brambory), zkoumáme případnou reakci, a tak pořád dál. *V*
 Blandik 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.2.2009 21:35:55)
Děkuji moc za pomoc a odpověď, moc si ji vážím. Dá se říci, že jistá atopická zátež v naší rodině může být. Manžel mívá sennou rýmu od 11 let (v dětství léčenou i vakcínama), její průběh je v dospělosti lehčí, již se neléčí a období protrpí s ucpaným nosem a poraněnou nosní sliznicí, já jsem získala cca ve 22 letech lehkou alergii na jarní pyly (bez medikace) a tato alergie je provázena lehkou potravinovou alergií na ovoce, zeleninu a ořechy - nicémně mě nezatěžuje tak, abych zeleninu a ovoce nejedla, pouze lehké svědění rtů). Tchýně má astma. Přímo atopickým ekzémem netrpíme. Myslíte, že Miška může být potenciální alergik a máme nastolit hypoalergenní dietu (a to i v případě, že se mu AE/E, který měl, již nevrátí?)? Prosím, ještě by mně zajímalo, jakým způsobem se AE u miminka diagnostikuje. Nyní je Miška po čtyřdenní kortikoidní kůře bez zjevných problémů, stále dostává "normální" nutrilon, HA jen na noc. Pokud se kožní projevy razantně nevrátí (kéž by), nepředpokládám, že nás doktorka na kožní pošle. V takovém případě nevím, jak dále syna stravovat a kdy začít s příkrmy. Jak jsem již psala, již nás doktorka mírně tlačí do příkrmů - dle modelu: nekojené tak od uk.4.měs.(ačkoliv klučina prospívá velmi dobře, ve čtyřech měsících 7,4kg a 65cm, pije cca 1l mléka denně). Mám trvat na vyšetření na kožním, i když se synovi projevy nevrátí a zůstane mu například jen ta krupička (nemá úplně hladkou pleť na obličeji, tu měl jen když trošku pil ode mě) - dokáže kožař v takovém případě rozpoznat AE? Děkuji moc za radu.
 natyska 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(10.2.2009 10:49:58)
Myslím, že opravdu v e Vaší rodině jistá zátěž na alergie určitě je, i když jak píšete třeba u Vás se nemusí moc projevovat.Mléka HA jsou právě určená jako prevence v rodině, kde se jakékoliv alergie vyskytly-AE je jen jeden z projevů alergie, další pylová, senná rýma, alergie na ovoce-to je pořád jedna nemoc ATOPIE, pouze jiný projev-takže tímto mlékem bych určitě začala.Alergie je nemoc na dlouhou dobu, i když je dítě nebo dospělý třeba roky bez příznaků, jako naše Naty teď nemá dlouho ekzem a když se jí trochu zhoršil a přišla jsem pro mastě k dr.kožní, že má ZASE ekzem, tak dr.říká"ona ho nemá znova, ona ho má POŘÁD, ale byla dlouho bez projevů...horší je když už Vaše dítě pije 1 litr mléka, to jsem nevěděla, my pili méně, pak už se všude většinou píše, že to je čas, kdy už pouze mléko nestačí a má se zavádět postupně tuhá-u Vás bych zavedla hypoalergenní-strava.
Jinak opracdu dobrý lékař kůži atopika pozná samozřejmě i bez projevů, ale říkám dobrý lékař.Za svůj život s AE jsem jich poznala dost, a dobrých není moc.Dcerka má jednu z nejlepších a já taky, nyní jsem už 6 let bez problémů.Prostě si myslím, že byste měla tlačit na návštěvu kožního, zahnání projevů kortikoidama nic neřeší, musí se najít příčina...třeba to AE nebude, ale Vy budete v klidu.Kdyby totiž byl, a Vy mu budete dávat třeba mléko, kdyby alergii na BKM náhodou měl, budete mu trvale zatěžovat imunitu, mazáním potlačovat příznaky a nic se nevyřeší-takto mi to říká moje dr.na alergologii v Motole.
 kamzyk 


Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(10.2.2009 14:06:54)
Atopická zátěž tedy v rodině je - syn je tzv. rizikové dítě ohrožené alergií – preventivně se u takových dětí doporučuje jako umělá výživa HA mléko, v případě projevu alergie na bílkoviny kravského mléka UM typu Nutrilon pepti, Alfaré (tj. UM více naštěpené, tj.s nižší alergenicitou), než HA formule.
Zda je synův AE projevem potravinové alergie na BKM je nutné prokázat. Jediným správným postupem je pak nasazení vhodného UM a ohledně příkrmů- každopádně, s ohledem na atopickou zátěž v rodině zavádět tak, jak píši v předchozím příspěvku. Kortikoidy neřeší příčinu (v každém případě neopomeňte zásadu interval.léčby- např.3 dny mazat, 3 dny ne, lépe však 6 dní pauza). Pokud byste kortikoidy užívala neustále, AE by se sice nevrátil – ale jednak je užívání kortikoidů bez pauzy velká zátěž pro kůži, navíc - pokud by se skutečně jednalo o potrav.alergii, bez adekvátního dietního opatření můžete urychlit (i ztížit) budoucí atop.obtíže. Trvala bych na návštěvě alergologa.
Píši email, kde jsem konkrétnější.*V*

PS:pro všechny maminky, které čtou tento vzkaz – pokud máte potravinovou alergii – např.svědění rtů, jazyka, jak píše tato maminka – je samozřejmostí nekonzumovat tyto potraviny v těhotenství, především v jeho druhé polovině.
 Karel 
  • 

Re: pomozte prosím s rozpoznáním AE 

(9.3.2009 21:25:25)
Mrknete na kamedis.cz- zdravotní kosmetika s výbornými výsledky Kopsa Karel
 Kamila 
  • 

B-panthen mast 

(18.2.2009 12:38:33)
Dobrý den,
já jsem si diagnózu atopický ekzem vyslechla teprve předevčírem, takže toho o léčbě ještě moc nevím. Pročítala jsem si příspěvky a dělala poznámky o různých promašťovacích příspěvcích. Chtěla jsem se zeptat, proč k promašťování nikdo nezmiňuje B-panthen mast? Je nevhodná? Díky předem za odpověď.
 kamzyk 


Re: B-panthen mast 

(12.3.2009 2:15:15)
Není nevhodná, ale v případě lokálního ošetření je potřeba dodržovat jistá pravidla - AE má řadu stádií a forem, každá chce svoje. Bude o tom 6.díl seriálu. *V*
 zuzkazm 


bylinný lék na ekzém 

(12.6.2010 17:32:02)
ahoj, můj tříletý syn má nebo spíš měl ekzém. Pak jsem díky mamce objevila jeden bylinný přípravek, užívá ho teď třetí měsíc a (musím zaklepat na dřevo) ekzém je pryč a alergie na mléko taky. Já to užívám taky a nejsem tak unavená, mám mnohem víc energie a večer "nepadám na hubu" po dni se dvěma malými dětmi.~z~
 kili 
  • 

Re: bylinný lék na ekzém 

(12.6.2010 17:55:05)
tak to máte docela dobré. Možná by stálo za to si to nechat patentovat, taková věc by Vám přinesla bohatství nezměrníé.
 Čarodějka... 


reishi 

(17.6.2010 17:46:12)
Já teda sama AE nemám a ani nikdo u nás v rodině. Ale mám kamarádku, jejíž dcerka to má od malička. Hrozně trpěla, ručičky jak struhadla, ani nemohla nic pořádně vzít do rukou...

A asi před dvěma měsíci začala dcerce dávat výtažek z houby GANODERMA LUCIDUM (LINGZHI)aneb Reishi
(viz zde: http://lenkapavlikova.dxnkava.cz/ganoderma )

Ten přípravek se jmenuje Ganocelium, viz zde: http://lenkapavlikova.dxnkava.cz/images/termekek/ganocelium_big.jpg

A také ji koupila mýdlo z Reishi, viz zde:
http://lenkapavlikova.dxnkava.cz/images/termekek/PC001_big.jpg

A po cca dvou třech týdnech holčička přišustila sama na kole (dřív nemyslitelné, jelikož ji tak ručičky bolely, že neudržela řidítka) a chlubila se sama, že teď už se jí děti ve školce na procházce aj drží za ručičku!!
Do té doby chodila za ruku jen s učitelkou, neboť ji děti nechtěly za ty ručičky brát :-(

Tak třeba to pro někoho bude dobrá rada...

Více info se dá vyčíst a najít zde:

http://lenkapavlikova.dxnkava.cz/products

http://lenkapavlikova.dxnkava.cz/ganoderma

 hassle 


nic nezabírá 

(29.11.2010 10:48:18)
Přidávám naši zkušenost. Máme doma nádherného sedmiměsíčního chlapečka, který byl po porodu vylízané mimino. Kolem dvou měsíců se mu začly dělat pupínky na tvářích, což naše pediatrička přešla mávnutím ruky, že to je normální. Za dva týdny to ale bylo horší, tak nás přeposlala ke kožní (po tom, co nám předepsala kortikoidní mast!). Ta si s náma v podstatě nevěděla rady, a proto, že nikdo v rodině u mě ani přítele neměl žádnou alergii nebo ekzém, tak nejdřív tvrdila, že má seboreu, pak lupénku, a nakonec nás poslala do Vinohrad, kde hned řekli, že je to silný atopik. To už měl malý velké ložiska na celém těle a tvářičkách, čele. Nějak v tu dobu jsme změnili pediatričku, a nová doktorka, poctivka, ho hned poslala na celou řadu vyšetření, protože měl navíc problémy se zácpou, a na gastru nám hned předepsali Nutrilon allergy care, který hned zabral. Ale ne na dlouho, i když už jsme nemuseli mazat kortikoidama, a navíc malý začal kakat i 2x denně. Jenže pak jsme nasadili Nutrilon allergy care 2 pro půlroční prcky, a začalo to nanovo. Navíc máme doma psa, jorkšíra, a u malého z odběru zjistili alergii na psy! Gastroenterolog nám nasadil Neocate, a je to ještě horší :( Má zase silné zácpy, kaká po týdnu, a má hrozně tuhou stolici. Já už nepoznám jaká potravina mu dělá zle, ale jen mlíčko už mu nestačí, začla jsem mu dávat na večer rýžovou kaši, ale asi mu nedělá dobře, mám pocit, že ho ještě víc ucpe... Je to fakt peklo, ale vím, že na tom jsou mnohé mimča ještě hůř, je mi z toho zle, takoví malí drobečci si to přece nezaslouží! A nejhorší je, že jim člověk nedokáže pomoct. A doktoři většinou bohužel ani nechtějí, takových dětí přece je, a za chvíli z toho vyrostou! Tak teď doufám, že se z toho zase nějak "vymažeme" a na chvíli zas bude pokoj. Je ale fakt, že jsme zatím neměli ani týden bez ekzému, ten má prostě pořád, a hladké tvářičky a tělíčko má jen po kortikoidech. A psíka jsme na čas odvezli k babičce, tak uvidíme, jak se to změní.. Jsou tu někde i ostatní díly o AE? Nemohla jsem je najít a jako každá mamina tu hltám každé slovo... Moc díky a džím všem palce ~;((
 Kimina111 


Re: nic nezabírá 

(8.12.2010 14:01:24)
Hezký den,

mrkněte sem a zvažte, zda to nestojí za pokus. Máme výborné zkušenosti!

http://okg-kim.webnode.cz/atopicky-exem/

Kamila
 MacaM 


Re: nic nezabírá 

(10.12.2010 12:41:35)
Dobrý den, četla jsem Váš obsáhlou zprávu o potížích jaké máte s mimískem. Naše dcerka trpěla AE a my našli řešení v bylinných produktech české firmy OKG. Užívání trvalo sice 4 měsíce, ale ta radost, když je malá zdravá, nemá ani žádné příznaky alergií...prostě běžná léčba neřeší původ onemocnění, který se nachází uvnitř těla. Když se původci odstraní, potíže zmizí :-)))
Ráda Vám pomohu. Díky této úžasné zkušenosti jsem se stala poradcem a pomáhám i ostatním ke zdraví. Poradenství je zdarma.
Marcela

www.okg-fit.cz/zdravislaskou

 KamZik 


Re: nic nezabírá 

(5.4.2011 18:47:03)
další díly mám

http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/
 kili 
  • 

Re: nic nezabírá 

(5.4.2011 22:33:45)
a jak se Vám daří ?
 Zuzka-vin 


Re: nic nezabírá 

(19.11.2011 23:06:03)
Dobrý den, ráda bych Vám nabídla pomocnou ruku při potížích na at. ekzémem. My naštěstí tento problém v rodině nemáme, ale znám spousty lidí, kteří ho mají jako Vy. Nemohou si vynachválit bylinné produkty OKG, hlavně OK Omega+, ta se užívá vnitřně i vně, Factor Base a můžete přidat i OK Alfu+. Podívejte se na: www.zuzka-vin.webnode.cz a klidně mi napište nebo zavolejte. Velice ráda Vám pomůžu. Vyzkoušejte to, za to nic nedáte. S pozdravem Zuzka Vinopalová
 Forestík.tři syny 
  • 

výběr oblečení při ekzématických a jiných kožních problémech 

(4.6.2012 19:35:42)
Ahoj
Ráda bych přispěla svou troškou do mlýna. Jsem maminka tří synů. 10 let, 7 let, a 2,5 let. prostřední syn má také problémy s ekzémem. Hlavním problémem bylo používání špatných pracích prostředků a také špatné vybírání oblečení, zvláště toho nekvalitního, které pokožku dráždí, špatně saje pot, není otěru vzdorné a spoustu jiných parametrů, což ekzém zhoršuje.

no a tak jsem se nakonec naštvala, že pořádné oblečení nejde sehnat, že jsem nakonec založila svou vlastní firmu na výrobu oblečení a začala shánět kvalitní české výrobce látek. No jednoduchá cesta to tedy opravdu nebyla. Můžu říct, že jsme v začátcích ale podařilo se.
Používáme výhradně 100% českou bavlnu, byli jsme se podívat i přímo ve výrobnách ,takže jistota vyrobené látky u nás je opravdu 100% ..
A pak už zbývalo jen šití..
Vyrábíme kvalitní a velmi originální plátěné kalhoty do pasu,kraťásky, lacláčky, šatičky a teď ještě začínám super jemné tepláčky a plánuji i trička a mikinky.
Synovi se ekzém strašně zlepšil,, je mu m¨nohem lépe, nás začaly maminky attakovat,že se jim naše zboží velmi líbí a děti ho strašně rády nosí,, a tak se firmička rozjíždí.
I proto bych jí chtěla nabídnout i ostatním rodičům a zvláště dětem, které těmito problémy velmi trpí.
V případě, že by jste chtěli vědět více tak můžete kouknout na
www.forestík.cz
Mějte se krásně a držím palce... všem nemocným dětem... Ať je brzo lépe..
 pozor na punčocháče 
  • 

punčocháče 

(6.9.2012 13:05:06)
Dobrý den, zdravím všechny s mírným průběhem. Jen bych se chtěla podělit o zkušenost. Dceři je 8let a jediné co nám zhoršuje projevy jsou v zimě punčocháče a vše s fleasem, který se dře o tělo. Stačilo nakoupit legíny(teď jich je ještě všude dost) a nezanedbávat v zimě mazání. Do koupele zozpustný olej a do bazénu mažeme zbytky voděodolného opalováku, ten doopravdy udrží kůži mastnou i v chlorovaných lázních. Jinak je hodně důležité dodržovat pravidlo:namazat do 3minut od sprchování, koupání. To je kůže ještě otevřená a dobře absorbuje. Snad to někomu pomůže. Když byla miminko tak domácí sádlo a do něj vmýchaný pupalkový olej a na zklidnění koupel v Jaryši(ale bez konzervantů).
 Irena Vyhlídalová, 2 děti 
  • 

zelené potraviny a atopický ekzem 

(22.11.2012 20:52:56)
Mám už deset let zkušenosti s užíváním zelených potravin, které mají úžasný vliv na vyživení a detoxikaci organismu, na imunitní systém a další fungování organismu-silné protizánětlivé účinky, jsou zásadité...zkrátka umí velice výrazně pomoc i co se týče alergií a ekzemů. klidně mi napište na můj mail: irenavyhlidalova@seznam.cz, ráda se podělím o zkušenosti
 MiškaB. 


Působení čisté přírody na imunitní systém 

(30.12.2012 17:18:11)
Ráda bych Vás všechny pozvala do skupinky na facebooku, kterou jsem zprovoznila na téma Působení čisté přírody na imunitní systém. Cílem skupiny je omezit příjem ATB, posílení imunity celé rodiny počínaje narozením, pomáhat zkušenostmi a radami na různé zdravotní potíže ostatním, připravuji seznam bylinek, která na co pomáhají, tak aby byl k dispozici seznam kompletních bylinek a jejich účinky. Dále je cílem skupinky léčit příčiny civilizačních chorob, jako jsou ekzémy, alergie, onemocnění srdce a cév, astma apod. Je toho spousta a bude to vše postupně vkládáno na zeď. Kromě toho se budu snažit vkládat zajímavá témata a odkazy na stránky na téma zdraví a prevence. Ve skupince je možno se radit s ostatními, vkládat vlastní zkušenosti, co se Vám osvědčilo a co ne, pokud budete mít problémy se zdravím svých dětí, je možné že se nám podaří najít příčinu Vašich potíží a zmírnit nebo vyléčit příznaky. Připravujeme zajímavá témata na kojení a hubnutí a zkušenosti. Prostě na vše, co se lékařům nedaří vyléčit. https://www.facebook.com/groups/371809766229151/
 Petrakk 


Atopicky ekzem a alergie 

(30.1.2013 15:01:55)
myslím, že atopický ekzém se hodně často vyskytuje u lidí s různými druhy alergií. Našla jsem k tomuto tématu i tento zajímavý článek http://www.stop-alergie.cz/muze-strava-tehotne-zeny-zpusobit-alergii-u-ditete/

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.