| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti a plyšáci

 Celkem 37 názorů.
 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


bez plyšáka 

(12.1.2009 11:36:04)
zajímalo by mě, jestli se tu najde máma s podobným dítětem jako mám já. U nás plyšáci nebodují, v podstatě si dítko hraje s čímkoli, ale nemá k žádné hračce "vztah". Možná je ještě ale jen malý, jsou mu teprve 2 roky a kousek...
 adelaide k. 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 11:52:41)
ČIřikaví, my jsme ještě neměli žádnou hračku bez které bychom se "nehnuli". Malá má hraček tak akorát ale žádná (ani vytoužená Fanynka co dostala k vánocům) se ještě nestala favoritkou.
 Cita 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 21:54:41)
Kamarádka, která měla prcka dávno před námi, zkonstatovala, že plyšáci jsou hračka na nic..když se narodil syn, musela sem souhlasit a většina těhle lapačů prachu šla z domu.

Doma máme pět nebo šest nejlepších ňuchňacích no a jaký bylo moje překvapení, když si malá postupně plyšáky hodně oblíbila..krmí je, převlíká, čte jim pohádky (pokaždé jiné skupince, není závislá na žádné konkrétní hračce, vždycky jí jedna drží pár dní, pak je to zas jiná)...pro ní jsou to živé bytosti (když zrovna chce)...

..Kluk si takhle nikdy nehrál..tak maximálně vyzkoušet, jestli se z něj dá něco utrhnout, co se stane, když ho namočí apod :o)..to je celej on (asi už holt bude spíš ten technický typ)
 Cita 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 21:59:44)
he he, teď sem si uvědomila co píšu za blbiny, pohádky samo nečte, ale dělá, že je čte, ukazuje v knížce a mele nesmysly (ale roztomilý)~k~
 Kudla2 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 11:56:43)
Čiřikaví, mám dvě děti 5 a 3/4 a 3 a kousek, a ani jedno nemá oblíbeného plyšáka (ani žádnou jinou hračku) ani si s plyšáky zvlášť moc nehrají.
 Radka 
  • 

Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 15:37:26)
Mám takové děti dvě :))
Máme milion plyšáků a děti je tvrdě ignorují, ale favorit (pro oba) je panenka miminko, taková ta s měkkým tělem a tu si dokonce půjčují - když je u holčičky, je miminko holčička, když je u chlapečka je to kluk :)
 Lefff 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 18:17:35)
Čiřikaví, zdravím ~x~:-)
U nás je to totéž. Žádná hračka není favorit. Snažila jsem se Sofču navnadit a nacpala jí jednu hračku, takovou látkovou, nohatou myš, do postele, ale jestli je myš v posteli, nebo není, je jí majitelce srdečně fuk. Panenky vysloveně nesnáší a hračky ji baví především ty, které lze stavět na sebe a různě skládat. Takže vedou Duplo, různé puzzle, balanční kočka, magnetické rybičky... A začíná ji bavit pexeso.
Nedávno jsem četla, že dítě by pro svůj správný duševní vývoj mělo mít nějakou oblíbenou hračku, mazlíka, ke kterému přilne. Já takového měla, ale nepřipadá mi, že bych zrovna byla příkladem klidného, vyrovnaného jedince. Byla jsem na jednu ze svých hraček, plyšového kocoura, tak fixovaná, že když jsem ho jednou coby tříletá při chvatném odjezdu zapomněla u dědečka, který bydlel 60 km od nás, musel mi ho strýc prvním ranním vlakem přivézt k nám domů, protože jsem prý vyváděla tak, že se celou noc u nás nikdo nevyspal. Tak ani nevím, jestli mám doufat, že si beruška nějakou hračku oblíbí natolik, aby si k ní vytvořila až tak silnou vazbu. ~d~
 Ráchel, 3 děti 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 18:43:37)
u nejmladšího to taky trvalo. teď (je mu skoro 4)má plyšáky rád, ale ne, že by bez nich nemohl spát. zato měl dlouhé období, kdy nemohl spát bez autíčka, bylo vcelku jedno, které to bylo - ale musel to být nějaký malý angličák "tak akorát padnoucí do ruky" :-)
 Karla 
  • 

Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 19:31:27)
Ahoj, me deti dostaly plysaku hromady, ale hrat si s nima, to teda ne!Mala/2 a pul roku/ si jednoho medveda uklada k spanku do kosiku, ale ze by si ho brala do postele, to ne. Ted nedavno jsem cetla zajimavou knizku od.J.Liedlofove Koncept kontinua, kde autorka plysaky a "zavislost" na nich vyslovene nedoporucuje.Prislo mi to docela zajimave, ta teorie...je to fakt velice komplexni a stravila bych tu dlouho, nez bych to vysvetlila...tak pokud budete mit moznost si knihu precist, doporucuji.
 Veveruše 


Re: bez plyšáka 

(12.1.2009 23:24:02)
To je zajímavé, potvrzuje mi to můj názor. Také jsem někde četla, jak psal někdo výše, že dítě by v rámci odpoutání se od matky mělo přilnout k nějakému náhradnímu objektu (a pozor, nemusí to být plyšák). Můj starší, tříletý syn si s plyšáky začal hrát teprve po 2. roce věku, ale nijak zvlášť ho neberou. Náhradní objekt buď neměl, ale spíš jím byl kočárek - vždycky, když si hrál, jak někam jedeme, mluvil o sobě, mámě, tátovi a kočárku (případně vynechal tátu, protože nejvíc vyrážíme na výlety sami - táta v týdnu pracuje). Zdá se mi ale, že "náhradní objekt" je vlastně jen taková náhražka vynucená moderní dobou, kdy matky, resp. rodiče, odkládají děti víc, než je zdrávo:-). Já doufám, že oba moji synové přijdou bez obav s jakýmkoliv problémem za mnou nebo za manželem a nebudou muset své dětské starosti řešit s plyšáky~:-D
 *Niki* 


Re: bez plyšáka 

(13.1.2009 7:21:19)
Veveruše, já svého prvorozeného synka nikdy neodkládala (byl furt u mě asi do 3 let:-) a náhradní objekt měl a má. Ale on je dost citlivý. Měl bavlněnou plínu (kakao s ní pije dodnes, bude mu 5), a někdy během 2. a 3. roku ještě 2 plyšové kočičky. Jiné plyšáky nepotřebuje, ani jeho bráška (ten má taky plínku). Máme jich doma tunu, furt někdo nosí, furt říkám, že žádné plyšáky. Tak je nosí miminu. Asi je brzo odnesu někam do nemocnice, i když nevím k čemu, co vím, s plyšáky si nikdo moc nehraje ~d~
 lklasinka 


Re: bez plyšáka 

(13.1.2009 7:46:46)
jo jo nejhorší je se jich zbavit, do nemocnice je nevezmou, jsou tam jenom hračky které jdou dezinfikovat, já jsem našla jeden denní stacionář pro ment. postižené, nemají moc sponzorů, takže je dávají klientům k narozkám, svátku..., takže vyberu vždycky tašku těch co jsou noví a zanesu je tam.
 Blanimour 


Re: bez plyšáka 

(13.1.2009 8:49:43)
Naše téměř čtyřletá dcera také neměla žádnou favorizovanou hračku. Před Vánoci ale byla na operaci nosní mandle, a když se probouzela z narkózy, manžel jí dal madvídka Mandlíka. A sice to stále není o tom, že by se bez něj nehnula, ale přilnula k němu, jak dosud k žádné hračce. Asi zafungovalo to spojení se "silným" zážitkem.
Jinak co se týče případného ztrácení, dobře to vyřešila moje kamarádka. Její dcera už jako miminko přilnula ke strašně ošklivému látkovému zajíci. Dnes jsou jí čtyři a stále bez něj neusne, ztráta by opravdu znamenala malou tragédii. Kamarádka proto neváhala a zavčasu ušila několik přesných kopií. Dceři je pravidelně vyměňuje, aby byly stejně opotřebované, a nemusí se nervovat.
 Leona  
  • 

Re: bez plyšáka 

(13.1.2009 14:11:25)
To teprve přijde. Mám syna, je mu 7let a teď neudělá bez svého ,,Myšutky" ani krok. Dokonce si pro něj k Vánocům přál i postýlku. Manžel se mu směje, že je miminko, ale Tomášek si stejně hájí svého mazlíčka. Je to sice legrační, ale zatím je malej, tak ať si to užije. Leona
 Magnolya 
  • 

plyšáci 

(12.1.2009 11:47:51)
U mě ještě čas od plyšáků nenastal. Mám všechny a nehodlám se jich vzdát. No a kolik jich vlastní dvacetisedmiletá koza? Těsně nad 200 :-)
 lklasinka 


Re: plyšáci 

(12.1.2009 12:08:38)
u nás máme plyšáků moc, ale jenom jeden je ten pravý, dostal ho když byl malinký, je to pes, tehdy pěkný dneska odporný různě sešitý, 1000 praný, malý ho miluje, nehne se bez něho, do školky si hračky nosit nesmí ale náš prcek si to vybojoval. Děsím se toho až se rozpadne nadobro. Už jsem se i dívala jestli seženu toho stejného, ale bojím se že by to stejně poznal a už by to nebylo ono.
 MajdulkaF 


Re: plyšáci 

(12.1.2009 12:26:53)
U nás je taky velice oblíbený pejsek, a to u mladšího syna. Dostal ho od staršího brášky, když se narodil. Ven ho s sebou nosit nemusíme, ale že by šel spát bez něj je nemyslitelné. A zašívaný je snad úplně všude, protože ho syn pořád muchlá a tulí se k němu :-)

Jinak plyšáků máme víc a hrajeme s nimi divadlo, popř. "slouží" jako zboží k nákupu (prodáváme hračky).
 Magda & 2 
  • 

Re: plyšáci 

(13.1.2009 13:30:19)
...uz to tu nekdo psal prede mnou - ano, deti moc dobre poznaji duplikaty svych milacku! Syn (3,5r) ma od narozeni sveho Pejska (mel ho vzdycky v postylce a kdyz se probudil, casto si s nim "povidal" nez se zacal schanet po mne...). Sehnala jsem duplikat a kdyz zacal chodit do skolky, samozrejme musel Pejsek s nim. Tak jsem ho alespon premluvila, at si bere toho noveho Pejska, protoze ten originalni stary je skoro na rozpadnuti....A kdyz se ho pi.uc. zeptala, jak se Pejsek jmenuje, tak uplne suverenne odpovedel: "To je Pejsek Nahradnik!". Ucitelka zakoulela ocima a syn dodal: "Pejsek Milacek spi doma v postylce!"
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: plyšáci 

(12.1.2009 13:20:48)
Nestraš! Až doteď jsem doufala, že se jich syn někdy v pubertálním období zbaví, v posteli zabírají určitě víc místa než on, taky je má pod postelí, ve skříňce, v obýváku, prostě všude. Nehodlá se vzdát ani jednoho, favorita myslím nemá. Teď se situace vyhrotila, s příchodem mladšího došlo k dalšímu přísunu plyšáků do naší domácnosti, nevím nevím, asi budeme muset koupit větší byt.
 DENISA 
  • 

Re: plyšáci 

(12.1.2009 15:36:27)
Me se osvedcily ty igelitove pytle co se z nich vysava vzduch. Uskladneni mnoha plysaku na co nejmensi plose.
 Markéta, syn 7 l. a miminko 
  • 

Re: plyšáci 

(12.1.2009 18:21:59)
No nevím jestli by se syn nezhroutil při pohledu na své scvrklé miláčky.
 potvurkapodivna2 


Re: plyšáci 

(16.1.2009 19:58:00)
Já z toho dodnes nevyrostla.Sbírám plyšové medvědy.A to mi bude 40let.Horror??~n~
 foxina, davídek 1,5 
  • 

mazlika a ňuf 

(12.1.2009 12:57:15)
můj davídek 1,5 má do svého prvního roku oblíbenou plyšovou ovečku - Mazlinku. Jak říkám, je to opravdová láska. když je davídek v postýlce, dožaduje se své plyšové kamarádky mohutným béééé(napodobuje bečení ovce). kamkoliv jdeme na návštěvu, musí jet ovečka s námi. Vždcky je nám důrazně připomenuto, že ovečka chybí. (béééé). někdy si říkám, že dudlík by byl lepší:-) . je totiž podstatně menší. Také uvažuji o koupi duplikátu. (snad ji ještě budou mít)! No a na sebe také něco "prásknu". už třicet let usínám se svým plyšovým psem Ňufem. Dokonce i manžel si ňufa tak oblíbil, že před spaním sehrajeme kolikrát o ňufa i boj.
 Dreza 


Re: mazlika a ňuf 

(13.1.2009 13:03:22)
Foxino, duplikát pomoct nemusí. Náš mladší syn (2 a kousek) miluje plyšovou krysu z Ikea. Manžel před časem koupil druhou "co kdyby náhodou" a stalo se to, že teď nehledáme jednu zašantročenou krysu, ale dvě. Navíc od začátku jednoznačně rozlišuje, které je která (pracovní názvy "jednička" a "dvojka", což používá i syn), s tím, že dvojku ještě sice nerad, ale oželí, jednička je naprosto nepostradatelná.
 lklasinka 


Re: mazlika a ňuf 

(13.1.2009 18:07:24)
~t~~t~~t~
 Nový kožíšek od Mikuláše 
  • 

Re: mazlika a ňuf 

(15.1.2009 19:56:05)
U kamarádky přinesl Mikuláš dárk ynejen pro mrňouska, ale i "nový" kožíšek pro medvídka = prostě starého otrhaného nahradila novým - a prošlo to.
 Lendula 
  • 

Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 14:17:38)
Můj syn dostal k narození krásného oranžového froté medvídka a cca do 2 let s ním spinkal v postýlce - bez něho neusnul. Pak jako když se v něm něco zvrtne - Medvídek musel z postele pryč. Dnes jsou synkovi skoro 3 roky a Medvídek se bez povšimnutí válí mězi ostatními hračkami. Ale na co si poslední dobou zvykl (je to po dlouhodobé rýmě),tak to jsou kapesníky - musí mít nejméně jeden položený vedle polštáře a před spaním si je muchluje - samozřejmě v případě rýmy smrká do jiných.
 lklasinka 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 18:16:30)
tohle dělala kamarádčina malá do 5 let usínala a muchlala plenku
 Ráchel, 3 děti 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 18:45:53)
Zažila jsem dítě (v USA), kterému bylo něco přes rok a které si do jeslí na usínání nosilo... teď se držte... maminčinu noční košili ~t~
 & 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 19:09:10)
Rachel,

To je vedecky dokazany, ze deti uklidnuje pach matky. Kdyz byl syn v inkubatoru, tak jsem v podprsence nosila hadrovou plinu, kterou se mu potom nechavala v inkubatoru. Rocni neter taky usinala v noseny segriny kosili...
 Cita 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 21:47:23)
Mno, já dokonce spala v manželově nošeném tričku..kdysi dávno, když ještě ve stavu těžké zamilovanosti musel na vojnu..fakt to hodně uklidňuje ~:-D
 & 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 22:15:12)
~:-D
 Ráchel, 3 děti 


Re: Froté medvídek a kapesníky 

(13.1.2009 19:28:32)
tak to mi bylo samozřejmě jasný, že je to kvůli "vůni maminky" ~;) Akorát tedy nevím, jestli bych svou noční košili dávala s sebou dítěti do jeslí ~b~
 Lendula 
  • 

Re: Froté medvídek a kapesníky 

(12.1.2009 19:53:02)
Jo tak bez plínky mě nespal do 1 roku - byl pod ní zachumlaný i v těch největších pařákách a to jsme pak bojovali s potníčky na tvářích. Můj druhý synek ji musí mít taky - a to je teď v těch mrazech zase velká výhoda. Přeci jenom si s ním mohu skočit na rychlý nákup nebo přeběhnout k nedaleko bydlící babičce na návštěvu - teda když mráz nepřesáhne -8°C.
 Magda & 2 
  • 

Re: Froté medvídek a kapesníky 

(13.1.2009 13:21:09)
...moje rocni dcera miluje muchlovani sveho puntikateho tricka. Koupila jsem ji vlastne tricka dve - bile s cervenymi puntiky a cervene s bilymi puntiky - a ona je nechce nosit na sobe, ale musi je mit s sebou v postylce, kdyz usina. Behem dne je schopna si dojit do postylky, vytahne tricko, da si ho na hlavu jako cepici (nebo co?) a chodi takhle po byte.....vrcholem potom je, ze tricko odnese sama zpatky do postylky....
 Mili+2 


Kuratko Kiky 

(13.1.2009 13:54:54)
Ja plysaky nekupuji, jsem novopecena alergicka, ale par jich dcera dostala, vztah ma ale jenom ke kureti Kikymu, a to je nastesti malicke.
 Lenka + Adélka 
  • 

Re: Kuratko Kiky 

(17.1.2009 12:27:57)
Slyšela jsem, co se týče alergie, dobré je dát na nějakou nepozorovanou chvíli do mrazáku. Plyšákovi se nic nestane a roztoči chcípnou... A jen tak mimochodom, můj 32 letý manžel bez plyšáka taky neusne. :)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.