| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O vyjadřovacích schopnostech mého prvního milence

 Celkem 63 názorů.
 Vypet 


Díky :-) 

(18.11.2008 9:14:10)
Děkuju, opravdu jsem se při čtení od srdce zasmála. Synovi bude rok, odstavení plánuju tak za 6 měsíců..tak jsem zvědavá, co mě čeká :-))))Mějte se krásně a manžel by zasloužil vyznamenání :-)
 Katka, dcera 2 roky 
  • 

Re: Díky :-) 

(24.11.2008 21:31:04)
Vzhledem k tomu, že jsem právě s definitivní platností odstavila svou dceru a má dovoleno "mimi" jen hladit, vím přesně o čem je řeč a článek mě velmi pobavil :-))
Jen chci podotknout k Vypet - píšete, že plánujete odstavení cca za 6 měsíců, tak bych si dovolila jednu malou radu. Plánovala jsem to podobně jako Vy a pak jsem se na jedné přednášce o laktaci, bohužel pozdě, dozvěděla, že nejideálnější doba k odstavení je do 15 měsíců a pak až ve 2 letech. Prý je období od 15 měsíců do 2 let nevhodné, protože dítě prochází jistým vývojem psychiky, kdy se s odstavením velmi těžko smiřuje a nechceme přece svému drahému dítěti působit psychickou újmu. Nevěřila jsem tomu, ale bylo to tak, alespoň u nás a teď už vím, že druhé dítě určitě stihnu odstavit do 15 měsíců :-)) Tak hodně štěstí při odstavování všem :-)
 Zabatko 
  • 

Odstavování 

(18.11.2008 9:16:51)
Jsem zrovna také v období, kdy se malého snažím odstavit, ale je fakt, že to není snadné, na svoji jistotu si už natolik zvykl, že se mi také dobývá pod halenku, ale prozměnu zásadně dolem :-). Jdu na to tak, že omezuji denní kojení. V noci se naštěstí dožaduje jen jednou, ale i tak už mě to žačíná pomalu obtěžovat. Nechi ho ale odstavit ze dne na den, no bude to ještě zajímavé. Holčička (nyní 4 roky) se mezi 9 a 15 měsícem odstavila prakticky sama, oni ti chlapi jsou na ta prsa jaksi fixovaní už od přírody víc :-),
Co jsem ovšem nedělala, je odstavování partnera na vedlejší kolej, to nedělá dobrotu, vždycky se najde doba, kdy dítě, nebo děti spí, kdy si můžene ukrást hodinku či dvě sami pro sebe. Nemusí to být nutně v manželské posteli, kde sídlí usurpátor ;-).
 gi.na 


Re: Odstavování 

(24.11.2008 2:29:17)
On je hlavně praštěný nápad nechávat mimino v noci spát s rodičema v posteli, ne?

Nakojit a dejme tomu i uspat budiž, ale pak hned šup do mimipostýlky. Jednak se všichni zůčastnění lépe vyspí a hlavně se manžel nebude cítit tak odstrčený.
 *Niki* 


Gi.no, 

(24.11.2008 8:42:41)
a co shledáváš na miminu v rodičovské posteli tak praštěného?

Mmch ono to není dítě s matkou, ale dítě s rodiči v posteli. To není mateřská postel, ale rodičovská. Pokud se muž cítí po tu dobu, co tam je i mimino, odstrčený, možná by se mohl i on zamyslet na svou úlohou rodiče, a nejen si foukat své "chlapecké" bolístky. To dítě tam nebude navždy. Pokud narážíš na milování a spol, jde to i jinde než v posteli a zrovna v noci - jak jsi psala, noc je na klidné spaní ~;)
Ale pokud někdo dítě v posteli nechce, ať ho tam nedává. Dítě cítí, zda je vítané či nikoli.
 gi.na 


Re:  

(24.11.2008 10:31:32)
U nás to tedy byla a je manželská postel a nikoliv mateřská nebo rodičovská postel.

Příběhy rodičů kterým se třeba čtyřletého potomka nedaří z jejich postele odsunout, nebo těch kterým se sedmi nebo desetileté děti do postele klidně nakýblujou o půlnoci, se tady čas od času objevují. Ale to pak už je pozdě si říkat že jsme ho tam neměli nechávat spát. Takže asi tolik proč si myslím že je to praštěný nápad ~j~
 janna001 


Ze života 

(18.11.2008 9:24:57)
Směju se, až mi tečou slzy! Opravdu vtipné, hlavně když se mě to netýká. Ne vážně - kdybych to četla před 13 měsíci, než jsem porodila svého synka, považovala bych pisatelku za úplně nemožnou matku, teď už jsem životem (synem) poučena, dítka jsou zkrátka potvory chytlavý, Danečkovi taky stačí málo - výborné jsou např. čas od času se opakující nápady, že ve dvě v noci už spát nebude, vůbec nikde a nijak, ani v naší posteli, ani u prsa(!!! tak hluboké bylo mé nevyspání), leda když ho budu soustavně potřepávat - po první noci, kdy se ho pokouším všelijak uspat v domnění, že ho třeba trápí zuby, bříško, zlý sen atd., to pak trvá zpravidla další dvě, kdy se vzteklým řevem domáhá svých přirozených práv, než pochopí a srovná se do normálu. U druhých matek jsou ty historky ovšem nepoměrně vtipnější:)
 Dobra1 


Re: Ze života 

(20.11.2008 19:06:47)
Co se tyka ochoty byt uprostred noci ticho, jen kdyz je dite v naruci a chodi se s nim 2-3 hodiny po byte, my to meli asi tri mesice kazdou druhou noc. Pak mi kamaradka pujcila hacku. Lezela jsem na zemi na matraci, jednou rukou houpala a napul spala. A byl klid. Pomerne brzy se mala naucila usnout v hacce za par min.
 MishuI 


:o) 

(18.11.2008 9:46:44)
Bezva článek,četla jsem s úsměvem na rtech :-) Snad mě úsměv neopustí,až porodím :-D
 Insula 


báječný 

(18.11.2008 10:10:59)
Skvěle jsem se pobavila. Nevím, jestli je to způsobeno kojením, či zda jsou "muži" ňadry fascinováni od malička. Proč to říkám??? Mám kamarádku, která kojila asi čtyři měsíce plně, pak s dokrmem a její syn jí také rád osahává. I když asi ne tak moc. :-D Ale oblíbil si i jinou část těla a to uši. A je mu jednou, komu patří. :-D
Ale z vlastní zkušenosti mohu doplnit, že můj syn (kojen jen 6 neděl a ještě s dokrmováním) je také fascinovám mými prsy. Sice mě neosahává, ale rád "vnikne" do koupelny, když se ráno převlékám a fascinovaně zírá do příslušných míst. Často si musí i "sáhnout". Ale fascinuje ho i "nižší patro" mého těla. :-D Naštěstí se mi daří ho usměrňovat a podniká to zásadně jen když mě přistihne při převlékání. :-D
Dcera nic takového nikdy nedělala.
 Červená řepa 


holky taky :-) 

(18.11.2008 10:24:32)
Skvělý článek. Ale musím říct, že přesně toto (no, možná trošku slabší odvar) dělala i má dcera- po odstavení si kompenzovala ztrátu alespoň rukou ve výstřihu. Naštěstí venku mezi lidmi ji to nikdy dělat nenapadlo, pouze v případě že se potřebovala rychle uklidnit. :-). Usínání- opět ruka ve výstřihu. Když jsem jí to začala rozmlouvat (bylo mi to štrachání už dost nepříjemné), našla si na mém těle náhradu - mateřské znaménko- nejdříve velké ve výstřihu a později dvě menší vzadu na krku, které mi dodnes při usínání nebo rozrušení (3 roky) rukou masíruje.
Upozorňuji, že holčika je jinak velmi něžná a typicky holčičí, myslím si, že tento zvyk nemá ani tak co do činění s tím, že se chlapečkům líbí prsa od kolébky, jako spíš se závislostí na teple a měkoučku a mateřských prsů s jistou útěchou, kterou vždy a všude poskytují- obecně u kteréhokoli dítěte. :-)

 Simča 
  • 

Re: holky taky :-) 

(18.11.2008 12:47:36)
Bezvadně napsaný,moc jsem se pobavila a zasmála.Naštěstí takový případ nejsme,děti jsem vždycky nějak "odstřihla" takřka jednorázově od kojení,ale dcera (dnes 9) si vždycky ráda sáhla(a to dlouho,už to vůbec nesouviselo s kojením), a to at už na mé prsa nebo vnikla tatínkovi do koupelny a směr pohledu měla jediný a jasný....Tak to tak nějak v některých dětech je.Ještě jednou díky!!
 Luca 
  • 

Je to přesné! 

(18.11.2008 23:32:58)
Souhlas! Přesně jako u nás, když jsem ji zatrhla prsa, mladší dcerka si našla znamínko na mém krku.
L
 Jana (Lukáš 6/03,Martin 8/05) 


Re: báječný 

(18.11.2008 10:43:35)
... vyborny clanek, tleskam!

... nasi kluci meli taky (i maji "svoje-moje" casti tela :-D). Lukas mel ucho - pri usinani proste zmoulal ucho, ted uz ne, ale zase se chce Pomazlit a chce "simrat" - na ruce, na noze... a na oplaku simra on mne :-D...

... Martinek je zase "krkofil" - kdykoli - i pres den prijde a zacne mi rucickama smejdit po krku (spis do nej stouchat) a jeste si vymyslel prupovidku - "mami, udelam ti JOŤ........."
Pomalu se to ale zlepsuje :-DDD
 Luca 
  • 

prsa 

(18.11.2008 23:29:29)
No nejsou na ty prsa jen kluci, mám holky, 5 a 3 roky a odmala jsou taky fascinované prsama. Kojila jsem 14 měsíců.
 pajda 
  • 

skvělý článek!:-) 

(18.11.2008 11:10:47)
náš 3,5letý syn je taky fascinovaný ženským tělem, ale opravdu zvláštností je, že se mu líbí nohy v silonkách. Bosé nohy ho nezajímají, ale jakmile si dám silonky, už se směje a začne mi hladit nohy. Taky na ulicích si semtam všimne nějakou ženskou v silonkách a musí to komentovat:-)) fakt si to neumím vysvětlit, proč tomu tak je!
 gattino 


...u nas je to to same 

(18.11.2008 12:28:10)
Opravdu jsem se pobavila,muj syn Luca(21 mesicu) dela to same,jen prsum nerika pupi.. Kdyz chce pit,tak zacne vuluzovat zvuky typu "mnammnam" a kdyz se prisaje tak jednou rukou automaticky vjede do podprsenky a masiruje a masiruje... a to i v noci. Taky mu s manzelem rikame milenec... To jsem zvedava ,co bude delat poodsataveni...
 foxina, davídek 1,5 
  • 

bez prcků by byla nuda:-) 

(18.11.2008 12:39:27)
teda málem jsm se udusila bábovkou, ja mě článek rozesmál. je super, když se to bere takhle s nadhledem. můj syn se v roce odstavil ze dne na den úplně sám, ale prsa ho zajímají stále. jen místo sání přešel k hlazení a žmoulání bradavek. jednou jsem měla pocit že se chce zonova přisát a s radostí jsem mu prso nabídla. Ten kousanec si budu nadosmrti pamatovat. myslela jsem že vyskočím z kůže! divím se že mám prso celé. :-)
 mmm-564 


paráda 

(18.11.2008 13:13:00)
Výborný článek, je to nádhera, že nejsme sami, sÿna jsem přestama kojit v 16 měsících, nyní má 22 a pořád chce "pepa" a kdykoliv vidí nějakou maminku kojit, tak kříčí, "mimi pepa, taky taky" a začne vyslíkací rituál. Děkuju za nádherný článek, jdu si utřít slzy od smíchu a uspat hajdaláka. Zdravím mažela a obdivuji jeho trpělivost!
 Ajik, bezdětná 
  • 

deti 

(18.11.2008 13:24:33)
Pěkný článek - je hezké číst, když se někdo s láskou o své děti stará a ne jako ty zrůdy, o kterých je teď článek na hlavní straně Novinek - nevím, jestli se sem smí dávát odkazy, ale přečtěte si to. Je to o nějaké ,,rodině" která opravdu brutálně utýrala 3 letou holčičku. Měla jsem slzy v očích - takový zrůdy si nezaslouží žít...měli by jim udělat to samé. Já vím, že to není téma této diskuze, ale nevím, kam jinam to vložit.
 Zuuuza 


Re: deti 

(18.11.2008 13:51:24)
Ajik, tak jsem si to přečetla a udělalo se mi zle od žaludku...
 10.5Libik12 


Re: deti 

(18.11.2008 13:54:25)
Holky, nečtěte to, čemu asi pomůžete? Myslíte, jako že budete bdělejší při svých pobytech v Austrálii, jestli někdo někde někoho netejrá?

Tyhle zprávy neslouží ničemu, nenávidím provařený vyhledávače, který mi je valej, nechci to číst.

Řešení je Google, já vím
 LaraKroft 


Jojo... 

(18.11.2008 14:00:51)
Tak to taky znám....mladšímu synovi teď bude 21 měsíců, v této době u staršího právě probíhalo odstavování (kupodivu nakonec vešlmi hladce, byť o pár týdnů dřív jsem se (i s celou rodinou) hrozila, že ho budu kojit ještě v první třídě), přes den už je to i s ním celkem v pohodě, jeho občasné "cicat" podpořené mohutným, často několikanásobným "puošíš" včetně příslušného mušího šmidlání pacičkami se mi daří odbývat formulkou "až po obědě" případně "až po večeři". Dokonce se mi ho i daří vydírat - "chceš cickat? Musíš...(poslouchat, papat večeři...)
Když už dojde na věc, pomáhá mi odhrnovat svršky, druhý zdroj šmudlá rukou (což už fakt nesnáším), krotí se u toho jako žížala (což je dost bolestivé), co chíli se dožaduje výměny zdroje "tady, tady", odhrnujíc svršky i z druhé části poprsí.
Není tedy divu, že při posledním manželově pokusu o milostnou předehru už jsem vypěnila a s jekotem "kozy, kozy, furt jenom kozy, všichni jste stejný a já už jsem ožraná jako stará psí kost!!!"
(nu, manžel naznal, že s něžnostmi tohoto typu si bude muset počkat až do odstavu).
Ovšem hlavní zábava přichází v noci...už dávno je pryč doba, kdy se odrůstající miminko vzbudilo na noční kojení jen dvakrát nebo dokonce jednou za noc. Pláč doprovázený zmámým "cicat" se ozývá asi tak co hodinu, když se nemám ke splnění požadavku ihned, podporuje jej opět svým "puošíš", a když se ho snažím umírnit (cickal si před chvílí), začne se vztekat "joooo, cicat, cicat!!!!"...aby byl klid a nerušili jsme ostatní (spíme všichni v jedné cimře), prso tedy vytáhnu a usínám...malý terorista se přicucne, mnohdy ani nepije a ještě jen tak koutkem často vycedí "pipipi", což je signál k vyprávění Kuřátka a obilí. Už ji umím i ze spaní, většinou už ani nevím, že mluvím, ještě než nebohé kuře dojde k ječmeni :-D No a nad ránem už prso z pusy vůbec nepouští, ale je to jediná šance, jak zůstat v posteli alespoň do půl osmé :-D
(jsme taková soví rodina....lépe řečeno, děti by nespaly vůbec, já pořád)
 Jitule 
  • 

Re: Jojo... 

(18.11.2008 14:14:40)
Tak to jsme se tedy zasmála,až mě tečou slzy.Nášemu prckovi je 9 měsíců a je to podobné.Dokud byl jen kojen,vzbouzel se 3 x za celou noc,napil se a usnul a my s ním.Později začal zlobit a chtěl pít častěji a častěji,začala jsme ho nechávat u nás v posteli,manžel nejprve protestoval,pak to vzdal.Za cenu,že se ještě chviličku vyspíme.A nyní?Malej si zvyknul spát s námi(jeho postýlka je přestěhovaná v ložnici v rohu),postýlku nepotřebujem.Každý večer se přejí kaše,skoro mu leze i ušima,upí se u mě v posteli a to ještě ty prsa střídá,2 vteřiny z jednoho,3 vteřiny z druhého a když mu chci nechat jen jedno,tak mě za to druhé zatahá a štípne,že povolím a on cucá a střídá dál.Neuběhnou 2 hodiny a pijem zase a pak po hodince stále cucáme.Když už mě to nebaví,otočím se na bok,prcek zažne kňourat,můj rozmrzelý manžel na mě houkne,že chce malej pít,tak ať mu dám cucnout,že za chvilku vstává do práce.Tak se zase otočím a pocucáváme dál.Nevím,jak dlouho tohle ještě vydržím,už mě to neba a malej mě začal ještě kousat a to se teda nedá.
 Katka +3 


Re: Jojo... 

(18.11.2008 19:11:31)
Mám doma něco podobného.:-D
Dcerka má teď 17 měsíců, při kojení zásadně rukou žmoulá druhou bradavku a nezřízeně miluje večerní čtení pohádek starším bratrům. Čtu já, samozřejmě, malá si hned vleze ke mně do postele, vyhrne mi triko, zkoumavě se zahledí, prosahá obě strany, a když se konečně rozhodne, z které dnes zahájí, prohlásí:"Ham" a se široce otevřenou pusou se na mně zřítí. Z mého pohledu to nápadně připomíná nálet.:-) A potom střídá a dělá u toho blbiny, bráchové to nazvali Cuc sem, cuc tam.

Nicméně se mi v posledním týdnu povedlo zrušit jedno noční kojení, prostě jsem prohlásila, že mlíčko je vypité a bude až ráno, přestála ten řev a teď už spím celých pět hodin v kuse, no neberte to.;)
 Lenka 
  • 

Re: Jojo... 

(18.11.2008 16:50:10)
Teď jsem četla knihu Malý tyran od Prekopové. Něco takového tam bylo :-(. Sice ne s kojením, ale s jídlem. Ono to vypadá pro ostatní zábavně, ale určitě není. Přestala bych kojit. Malou jsem kojila do dvou a půl let, ale ta si jen cucla ráno, v poledne a večer. Někdy přišla v noci. Za takovou cenu bych teda nekojila. Ve třech letech vám bude říkat kam si má kdo stoupnout a kdo mu může připravit jídlo a co u toho zpívat ...
 Kohnova 
  • 

Re: Jojo... 

(18.11.2008 17:24:20)
Lenka: jj, ja to vidim podobne. Jsem Prekopovou hodne ovlivnena, cim jsme starsi, tim vic ji davam za pravdu i tam, kde jsem ji pred lety brala s rezervou.
Maly tyran je skvela knizka, jenze to neni lehke cteni, kdyz clovek necte pozorne, snadno dojde k nepochopeni a slysela jsem (i tady cetla) uz tolik vselijakych dezinterpretaci jejich myslenek, ze uz o ni ani radsi moc nemluvim.
 LaraKroft 


Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 18:29:53)
Lenko, Kohnova,
máte tedy nějaký fajn tip, jak toho tyrana odstavit? Sem s ním...
 Kohnova 
  • 

Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 18:49:44)
Lara: mas ho v mem prispevku napsany. Odjezd na par dni. Nebo potirani bradavek necim odpornym, rict, ze uz neni a vytrvat, mirnejsi varianta tohohle je omezit kojeni na "jen pred spanim" nebo "jen po probuzeni" atd., a vytrvat, casem se nejspis odstavi sam(a). Nevhodne chovani typu lezeni do vystrihu pred lidmi atd., eliminovat hned v pocatcich. Dite se to bez problemu nauci, pokud vi jasne od zacatku, ze tohle ne. Pokud neco nejdriv jde a ocenuje se jako roztomile a najednou se totez zacne zakazovat, tak mu to hlava nebere. Coz se netyka jen chovani na verejnosti, ale treba i "svaceni" nekolikrat za noc po sestem mesici atd.
 LaraKroft 


Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 19:48:33)
No tak to je právě to, co můžu nejdříve v dubnu, neboť žijeme v zahraničí, babičky 1700 km daleko, manžel si nemůže jen tak vzít dovolenou (v jeho ranku dovolená jako taková neexistuje), aby hlídal doma dva čerty. Nedstaví-li se Macík do dubna sám, uý jsem si s babičkou domluvila, že pojedu s jejím babincem do lázní, a savce svěřím druhé babičce, která je v důchodu ;)
Měla jsem na mysli nějaký tip proveditelný v přítomnosti příživníka (chtěla jsem napsat parazita, ale to už je moc hnusný ;) )
 Kohnova 
  • 

Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 19:53:21)
Lara: vzdycky mu muzes rict, ze uz ho kojit nebudes, protoze je na to velky. Chvili bude vyvadet, protoze v takovehle situaci nejde o vyzivu, ale o moc. Tvoje vule musi byt silnejsi.
 LaraKroft 


Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 22:24:26)
No jo...když já jsem holt ta hodná máma (nebo možná pohodlná). Každopádně díky :)
 Lenka 
  • 

Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 19:55:36)
Já řekla, že mlíčko už není :-)). Ale je pravda, že dceři bylo už dva a půl, ale strach jsem z toho měla, to je fakt. Malýho jsem odstavila ve 13 měsících, když mě kousl. Žádné drama se nekonalo, prostě dostal sunar. Kamarádka se odstěhovala z ložnice a najednou stačilo, aby malé manžel řekl "spi" a spala celou noc. Předtím vstávala pořád, ani snad nebyly podle vyprávění žádné pravidelné intervaly, prostě pořád. Víš, co se mi zdá ale ještě horší, že chce, abys mu u toho zpívala nebo říkala básničku. Mmch mám o měsíc staršího syna :-). Přeju hodně síly, myslím, že máš právo na to se vyspat. Pamatuju si doby, když malej nespal a když spal v ložnici a spal :-), tak se pořád vrtěl a já stejně nespala. Ve dne jsem nevěděla, jestli zrovna spím nebo jsem vzhůru. Pořád to bylo něco mezi.
 LaraKroft 


Re: Za tuto cenu nekojit 

(18.11.2008 23:05:22)
Leni, neboj, s tím kuřátkem to není u každého cickání, dokonce ani každou noc, většinou mu ji vyprávím jen tak při usínání, ale semtam ji prostě v noci chce i s "cickem" v puse. On většinou spává v naší posteli, já to s tím spaním mám tak, že je-li sebemenší možnost, prostě spím, to teda víc lituju TM, ten má lehký spaní a ví stejnak o každým kojení. Navíc starší syn "zlobí" se spaním doteď, furt něco mele a celkem často se budí, donedávna brečíval (noční děsy)...za posledních 5 let byly dvě noci, kdy jsem se fakt dobře vyspala. Jednou jsem nebyla doma, když bylo staršímu asi 2,5, jednou když Macík omylem spal bez kojení asi až do 6 :)
Právě kvůli manželovi zatím ani nechci dělat v noci rozruch s odmítáním kojení, on to má fakt časově i fyzicky náročný (TM, malej ten se má jak prase v žitě ;-) ).
 Lenka 
  • 

Re: Za tuto cenu nekojit 

(19.11.2008 14:44:25)
No, nedá se teda jinak, než vydržet :-(. Zrovna dneska jsem říkala, že chci mimino už vidět jen v cizím kočárku :-).
 Stáňa a dva kluci 


Re: Jojo... 

(18.11.2008 16:52:53)
Laro:-D:-D:-D, už jsem se dlouho takhle nenasmála, ale není to škodolibé, já to mám doma taky:-D. Poslední dobou neustále opakuju, ať mě nešmrdlá, což znamená, že rejdí ručkama, jednou po obličeji, našel tam jednu zajímavou pihu a druhou po břiše. Občas to končí mačkáním prsa, asi aby to víc teklo, něco jako dojení:-D. Většinou to končí tak, že se celá zabalím do peřiny a kouká jen bradavka:-)a druhou ruku mu držím.
 Bulharka 
  • 

Re: Jojo... 

(18.11.2008 22:02:12)
Díky Laro, takhle jsem se už dlouho nezasmála, signál pipi moc dobře znám :-)
 Olina 
  • 

Moc pěkné 

(18.11.2008 14:53:18)
Ale varuju, situace bude možná ještě mít nějaký vývoj.Můj syn měl k mým vnadám vřelý, ale distinguovaný vztah. Ale teď co je předškolák po nich nějak zatoužil. Jelikož jsem proti, připlíží se vždycky a šáhne na mně znenadání. Někdy se opravdu leknu. Nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Asi se budu spíš smát. Ono mu to nevydrží věčně.
 Dagmi 


:-) 

(18.11.2008 15:00:04)
Náš malej nebyl kojený, takže mu prsa nic neříkají, zato neusne bez "díry"- šmátrá ručkou v díře mezi povlečením a peřinou:-)
 Pole levandulové 


Re: :-) 

(18.11.2008 17:01:35)
Dagmi, nemusi to nutne byt o nekojeni. Syn byl taky nekojeny a tak kolem roku se o moje prsa zacal zajimat, ted k nim ma vylozene kladny vztah a kdyz je nejak nervozni, ma taky tendenci satrat do vystrihu. Nastesti mu staci si jen poplacat, ale jak je videt, i kdyz kojeni od zacatku odmital a hned v porodnici byl na flasce, prsa maji sve jiste kouzlo:-)Je mu 3,5 roku a dozaduje se od sveho tatinka souhlasu s hlaskou, ze "mama ma krasny prsa" :-),i kdyz v realu jsou ma nyni tehotna prsa podobna spis dvema povislym balonum, volne lozenym na velkem pupku.
 Pole levandulové 


Re: :-) 

(18.11.2008 17:02:16)
Oprava - nemusi to nutne byt o kojeni.
 Kukajs (Mája+Jožka+Tom) 


U nás to byly uši 

(18.11.2008 16:46:14)
Mája tedy nebyla fixovaná na prsa (nejspíš proto, že ke konci kojení už se z měkkoučkých a naducaných čtyřek staly povadlé a utahané jedničky), zato jí až dodnes drží fixace na moje náušnice, potažmo uši. Jistou dobu neusnula, aniž by měla prstík zaklíněný napříč uprostřed kroužku, který nosím v uchu, takže se neustálým kroucením a taháním za lalůčky staly z mých kdysi úhledných ušních dírek vytahané krátery malajské domorodky. Ale co by těm našim broukům člověk neobětoval :o)
 metty, 3 kluci 


U nás vlasy 

(19.11.2008 8:55:27)
My máme doma namotávače, už od miminkovského období si rád starší syn namotává rád vlasy na prst, motá, motá a když dojede k hlavě, tak zatáhne. Protože jsou všichni tři moji chlapi nakrátko, hádejte, koho škube nejvíc? Když si ke mě někdy v noci přilehne, mám po ránu docela slušné afro. A to mu je už šest let, domluvy nefungují, prostě počká, až usnu a sám si v polospánku motá.
 joanka 


Re: U ségry taky vlasy 

(23.11.2008 0:48:17)
Moje neteř si při usínání strčila jednu ruku do pusy a druhou hladila a posléze namotávala máminy vlasy. Když je unavená a sedí třeba sama na gauči, má prsty jedný ruky v puse a druhou rukou si namotává svoje vlastní vlasy v nerozčesatelný uzel, občas nějaký ten vlas vyškubne. Byly jí 3 roky.
 Tvoje horší já 


To jsem ráda, že nejsem sama 

(18.11.2008 16:59:56)
Náš nejmladší je taky děsně vytíženej na prsa. Byli všichni kojení hodně dlouho, on ale nejdéle. A prsa má prostě rád, asi mu to vydrží i do dospělosti.
 Kohnova 
  • 

Trik 

(18.11.2008 17:18:32)
Petkrat jsem uspesne pouzila tentyz, cimz to samozrejme nikomu nenutim. Detskou postylku, takovou tu uplne obycejnou, jsem dala na nejnizzsi polohu a stahovaci postranici pristavila tesne vedle sve postele, z druhe strany, nez lezi muj muz. Tak jsem dosahla toho, ze mimino mi lezi bezprostredne u ruky, prsa a ostatnich nalezitosti, lec ve vlastni posteli.
Na usinani postranice vzdycky nahore, kdyz jsme si sli lehnout my, sundat preventivne dolu a kdyz deti povyrostly, nechavala jsem ji nahore i pres noc.
Kdyz cas dozral, postylka i s obsahem se prestehovala do detskeho pokoje a bylo (pravidelne jediny, kdo z toho mel separacni uzkost, jsem byla ja, mimino se vzdy tesilo za "velkejma";).
Mozna je to staromodni, nevim, ale mame s muzem rodicovskou postel jako misto, kam se smi jen na pozvani (treba o vikendu rano povidat a mazlit, nebo pri nemoci, kdyz je hodne zly sen atd..), ne samozrejme a kdykoliv a vlastne to plati pro celou loznici. Povazuju to za maximalne prakticke a manzelstvitvorne:) opatreni.
Dalsi vyhoda "prifarene" postylky je, ze kdyz mimino v noci obsluhuje muz, staci si jen vymenit strany postele.
Pokusy o "prsni teror" jsem zazila jen jednou, ale byla jsem zla a vzala to jako popud k odstaveni osmnactimesicniho teroristy. Pouzila jsem metodu Dr. Paulove a jela na tyden na ozdravny pobyt s aerobikem, kdyz jsem se ozdravena vratila, jednou jsme si rekli, ze mliko uz neni, kupodivu to prijal stoicky.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Re: Trik 

(18.11.2008 17:45:27)
Já jsem také odjela na týden a hned po návratu se ke mně můj dvouletý závislák hnal s polštářem, že jako budeme kojit...přitom si na to celý týden ani nevzdechl,jak mě neviděl. Musela jsem nasadit ještě těžší kalibr: pomazala jsem prsa tea- tree olejíčkem (šíleně smradlavá, mentolová záležitost)a prohlásila, že se mlíčko zkazilo a smrdí.Zkusil, prohlásil "smudí" , pak to ještě druhý den 2x prověřil (stále jsem mazala) a pak dal konečně pokoj...Jo,jo, kojení je paráda, ale jak odstavit opravdového závisláčka, to je někdy jaksi trochu ořech.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Re: Ještě jeden trik 

(18.11.2008 21:46:02)
Miuška byla taky hroznej závisláček na prsou... Časem jsem zjistila, že potřebuje žmoulat něco měkkého. Perfektně posloužila taková gumová jakoby gelová myšička - prodávají se i brontosauři a jiná předpotopní zvířata ze stejného materiálu. Hlavně když už byla napůl uspaná, rozdíl nepoznala a dala se tak "opít rohlíkem".
Teď už taky nekojíme, a ačkoliv jsem u první dcery odstavení skoro obrečela, u druhé jsem si oddychla a libovala si "Konečně!!!"
 Iva, dve dcery 
  • 

I u nas 

(18.11.2008 17:34:59)
Moje starši dcerka, nyni 7letá, si zase oblibila držet se při usínani za pramínek mych vlasů :-). Vždycky hásila "mama, vjasky".
Kromě toho, když jsem se ji pokoušela v 18 měsících odstavit, prohlásila smutně "Máma mímí(=mleko) nedá, Ani NIC nemá."
A svoje panenky při hře zásadně kojila, nějak jí nedošlo, k čemu je lahvička.
 cucaracha 
  • 

Dcerka je nyní též fascinována 

(18.11.2008 21:32:21)
Krásný článek, moc jsem se u něho nasmála:o)))díky.
Dcerka byla odstavena na 17měsících a to díky účasti mé a mého manžela na svatbě kamarádky. Takže poprvé hlídali prarodiče přes noc, dopadlo to skvěle, dcerka od té doby mlíčko od maminky nevyžadovala. Nyní jí jsou téměř 4 roky a kamarádky čekají mimča. Tak pořád dokola opakuje, že miminka budou mít taky mlíčko od svých maminek. Znovu se začala zajímat také o má prsa...no a co nám nedávno vyvedla u babičky, její pozornosti samo neunikl ani tátův pohlavní orgán při koupání- a nakreslila ho docela věrohodně (v jejím věku až nezvykle přesně)i v barvě. Jen se bojíme,aby při nějakém psychologickém vyšetření též nekreslila stejný obrázek...co by si o nás asi vyšetřující psycholog myslel???
Je to ale krásné číst, též příspěvky u článku, vidím, že jsme na tom všechny dost podobně a to včetně role tatínků.
 Luďka 


Re: Dcerka je nyní též fascinována 

(19.11.2008 13:22:33)
Úžasný článek, krásný a vtipný sloh! Kamarádka měla podobný problém, dcera jinak neusnula, než s maminčinou bradavkou v ruce.
 aknos 2 děti 
  • 

Děti a kojení 

(19.11.2008 17:42:16)
Dceru jsem kojila 20 měs. Nic jiného dlouho nechtěla pít, takže ještě ve 14 měs. jsem kojila ve dne v noci. Jídlo jedla normálně ale nechtěla se napít ničeho jiného než mateřského mléka. Zkoušeli jsme různé čaje, obyčejné i instantní, nejrůznější šťávičky. Vždycky si jen cucla a víc to nepila. Už jsem byla zoufalá a pak jsem přišla na to, že nezáleží na tom co pije, ale jakou to má teplotu. Zkrátka vyžadovala aby to bylo teplé jako mat. mléko. Pak jsem už nekojila tak často ale ve 20 měs. stále ještě 4x denně a 2x v noci. Pak jsem dostala zánět slepého střeva a skončila na chirurgii. Když jsem se po 4 dnech vrátila, dcera se na mně vrhla se slovy "dej mi mlíko" ale trochu se napila a prohlásila "není doblý, je kyselý" Pak to ještě asi 2x zkoušela ale už jí to nezachutnalo. Tak jsme definitivně s kojením přestaly. Teď už jsou jí 4 roky a ráda si nechává vyprávět o tom jaké to bylo, když byla mimi. Povídala jsem jí i o tom jak jsem ji kojila a ona se zamyslela a řekla "mami, ty jsi byla vlastně jako kráva"
 Vendula,Maruska 2roky 
  • 

Krasne 

(19.11.2008 13:31:20)
Mooc krasny clanek.Nasmala jsem se u toho.Tak to proste s tema nasema zlatickama je:)
 Lucka Martínek 2ačtvrt, Lucinka 6měsíců 
  • 

to samé 

(20.11.2008 10:35:01)
mám doma to samé, můj syn neosahává jen mě , ale všechny ženy, u kterých vidí trochu plnější poprsí. prsům říká mlíka :o)
 Tvoje horší já 


Ptal kojení i po tchýni 

(20.11.2008 19:23:24)
Náš nejmladší jednou ptal kojení i po tchýni. Hlídala večer děti, když jsme si konečně s manželem zašli po dlouhé době na koncert.
Synek si potom postěžoval: Babička má velký mlíka. Ale nedala...
 Hanka 
  • 

díky, díky 

(22.11.2008 17:06:54)
díky, už dlouho jsem se tak od srdce nezasmála. Krásně napsaný článek...
buď ráda, že máš 10 minut ;)
náš mladší (7m, plně "závislý":)) má zase nějaký tajný senzor, a do 10 vteřin se vzbudí;)
 chrobi 
  • 

super příběh 

(22.11.2008 18:20:44)
moc se mi Váš přiběh líbil, moje známá řeší podobný problém, hned jsem jí odkaz přeposlala, aby věděla, že v tom není sama
 makulka,dvě děti 
  • 

Re: super příběh 

(23.11.2008 14:31:19)
Já mám známou,která měla taky problém s odstavováním synka od prsu.Když měl syn asi dva roky,tak s tím začali aspoň přes den.Syn začal trpět zažívacími problémy,skončili i na chirurgii s bolestmi bříška,dělali mu i sono.Nic nezjistili.Nakonec přišli na to,že je syn vydírá.Když nemohl pít mlíčko z prsu,tak měl bolesti bříška.Pokud mlíčko měl,tak problémy samy odezněli.Dětičky jsou naše zlatíčka!!!!
 Chobotka 


Všetečné otázky :-) 

(23.11.2008 21:53:01)
Když byly mému nejstaršímu synovi asi 3 roky, díval se mnohdy se zaujetím, jak kojím jeho mladšího brášku. Při tom mi kladl otázky typu: Jak to tam naleješ? (Myslel tím mlíko do prsu.)Nebo: Dá se to pít brčkem? Případně: Proč máš mlíko zabalený? (prsa v podprsence...)
Naštěstí s odstavením na roce a půl problém nebyl. Dělala jsem to pozvolna, až v prsou nic nebylo, takže to kluci uznali sami za nezajímavé.
 Iveta a 16měs dvojčata 
  • 

Díky 

(25.11.2008 23:08:25)
Díky za milý článek,máme doma momentálně krizi,ale tohle milé počteníčko mně krásně rozveselilo-až jsem několikrát vybuchla nahlas smíchy.I když chápu,že to pro vás to chvílemi asi zrovna moc veselé nebylo,i tak mi to připadá moc milé,když už nic tak moc hezky a vtipně napsané.Každopádně s myslím,že chlapeček bude mít jistě kladný přístupk ženám jako takovým a určitě to bude v budoucnosti pozorný partner.Přeju vám hodně štěstí a lásky.Iveta a spol
 Luciferekk s čertíky 


:-)))) 

(16.9.2012 12:31:02)
Jsem se srdečně zasmála~R^.
 aach 


Re: :-)))) 

(3.2.2013 23:02:19)
~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~
 Šáruš 


HAM 

(27.6.2013 11:22:39)
Reaguji s velkým zpožděním, ale přes slzy v očích (od smíchu ~t~ ) se snažím napsat, že mám doma to samé ~t~~t~~t~ Malý bude mít 20 měsíců a kojím snad stále častěji, a prsům říká "ham" ~t~ Už jsem přemýšlela, jestli to není nějaká úchylka, že je na mých prsou tak závislý, pořád mi strká ruku do výstřihu a masíruje ~t~ A kdykoliv si sednu, už ho mám na klíně a "hááááám!!!" ~t~ Před druhými lidmi je mi vždycky trapně. A to s tím přesouváním se k odstrčenému manželovi, přičemž nás do pár minut přeruší ne "pupi", ale "háááám!!!" - to je prostě přesné ~t~ A když jsme venku a já ho nesu na rukou, má neustále tendenci mě štípat do bradavky, přes triko. To je hrůůůza. Ale je to zároveň to jediné, čím se uklidní nebo čím mu zaručeně zacpu pusu, když chci mít aspoň chvíli klid ~:-D Takže s odstavováním ještě uvidíme noooo... ~p~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.