| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Celkem 2 názorů.
 Irena,24 let 
  • 

Kazdy muze podlehnou sekte 

(17.4.2000 11:40:29)
Mili,
zabyvam se dost podrobne sektami a jejich zhoubnym vlivem. Precetla jsem uz i dost literatury a hlavne se setkala s lidmi, kteri v sekte stravili nekolik let zivota a sami nejlepe vedeli, jak velice tezke bylo se z nich osvobodit.
Jak uz nadpis napovida, chci vam napsat, ze sekte muze velmi snadno podlehnout opravdu kazdy.
V nasich predstavach totiz panuje nazor, ze jsme rozumnymi tvory, ze jsme schopni vse zvladnout a ze jsme odpovedni za sve cinny. To je sice pravda, ale jsme take tvory emocionalnimi a tak staci jedno tezsi obdobi, nejak kratkodoba krize, ve ktere se zrovna objevi clen sekty a tady neni vubec tezke podlehnout. Oni jsou totiz zpocatku velice mili a hodni, takze cloveku pripadaji jako novi pratele.
Druhym nasim obecnym nazorem je presvedceni o vlastni nezranitelnosti,ze totiz zrovna mne se to stat nemuze. Neni to pravda, clovek muze byt ve svem zivote zrovna ve spatnou dobu na spatnem miste.
A proto je nejlepsi prevenci dostatek informaci o zhoubnem vlivu sekt. Hlavne u deti ci spise dospivajicich, kteri prochazeji pubertou, obdobim, kdy maji pocit, ze jim nikdo nerozumi. V takove chvili jsou velice krehci a mohou podlehnout sladkym slovickum clenu sekty. A kdyz uz se jednou dostanou pod jejich vliv, tezko uveri tomu negativnimu, co v sekte je.
Nejlepsi je tedy dostatek informaci, jen tak se clovek muze stat imunnim.
S pozdravem Irena
 Zdeněk ( kluk 8, holky 7 a 4 ) 
  • 

Rodič je nejlepší kamarád 

(19.4.2000 14:59:26)
Jak naložit s řešením tohoto problému ? Budovat vztah my (= rodiče ) a naše děti jako vztah kamarádů, kterým " samozřejmě " řekneme důvěrnosti, které se před rodiči neříkají. Je to těžké najít v této uspěchané době, čas na společné posezení - třeba nad knížkou po společném večerním čtení - ale právě v takových chvílích se děti rozhovoří a při povídání o tom, co jsme právě četli, můžeme děti upozornit třeba na téma sekt a jiných podobných nepříjemností, které nás asi budou provázet čím dál tím více. V této oblasti musí platit více než jinde, aby vše odpovídalo a bylo prezentováno přiměřeně věku dětí. Není nic lepšího, než učit děti na příkladech ze svého okolí nebo v té lepší variantě ze svých osobních zkušeností. Není nic horšího než něco radikálně zakazovat a ještě hůř - něčím podobným strašit nebo vyhrožovat. Vše je věcí postupného budování důvěry a vědomí, že žijeme v rodině, která uznává konkrétní životní postoje a zásady, které nemění podle toho " co se právě nosí ". S touto výbavou se potom nemusíme bát, že se naše děti nebudou ptát a hledat odpověď na otázky, které před ně položí život. Učme děti, že nežijeme ve skleníku a kolem nás je mnoho dobrého, ale také trochu toho zlého a my musíme udělat vše proto, aby toho lepšího bylo více. Každý podle svých schopností a možností. Nevěřit každému lacinému pozlátku ( jak nám říkávali prarodiče ) a stále myslet na to, že co se nabízí zadarmo nemá moc velkou hodnotu nebo dlouhého trvání. Neexistuje recept na jednoduchý a spokojený život bez všedních starostí a nutnosti řešit komplikace, které před nás postaví všední situace ve škole nebo třeba na hřišti. Cílem tedy musí být jistota, že naše rodina je tím místem, kde můžeme klást otázky a kde společně hledáme odpověď na to, čemu nerozumíme. Není přece nic krásnějšího, když jsme s našimi dětmi na společné lodi a ony se cítí být najednou dospělejšími a my se zase aspoň na chvíli stáváme dětmi. Když si děti hrají, tak nezlobí ...

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.