| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Celkem 2 názorů.
 Irena,24 let 
  • 

Kazdy muze podlehnou sekte 

(17.4.2000 11:40:29)
Mili,
zabyvam se dost podrobne sektami a jejich zhoubnym vlivem. Precetla jsem uz i dost literatury a hlavne se setkala s lidmi, kteri v sekte stravili nekolik let zivota a sami nejlepe vedeli, jak velice tezke bylo se z nich osvobodit.
Jak uz nadpis napovida, chci vam napsat, ze sekte muze velmi snadno podlehnout opravdu kazdy.
V nasich predstavach totiz panuje nazor, ze jsme rozumnymi tvory, ze jsme schopni vse zvladnout a ze jsme odpovedni za sve cinny. To je sice pravda, ale jsme take tvory emocionalnimi a tak staci jedno tezsi obdobi, nejak kratkodoba krize, ve ktere se zrovna objevi clen sekty a tady neni vubec tezke podlehnout. Oni jsou totiz zpocatku velice mili a hodni, takze cloveku pripadaji jako novi pratele.
Druhym nasim obecnym nazorem je presvedceni o vlastni nezranitelnosti,ze totiz zrovna mne se to stat nemuze. Neni to pravda, clovek muze byt ve svem zivote zrovna ve spatnou dobu na spatnem miste.
A proto je nejlepsi prevenci dostatek informaci o zhoubnem vlivu sekt. Hlavne u deti ci spise dospivajicich, kteri prochazeji pubertou, obdobim, kdy maji pocit, ze jim nikdo nerozumi. V takove chvili jsou velice krehci a mohou podlehnout sladkym slovickum clenu sekty. A kdyz uz se jednou dostanou pod jejich vliv, tezko uveri tomu negativnimu, co v sekte je.
Nejlepsi je tedy dostatek informaci, jen tak se clovek muze stat imunnim.
S pozdravem Irena
 Zdeněk ( kluk 8, holky 7 a 4 ) 
  • 

Rodič je nejlepší kamarád 

(19.4.2000 14:59:26)
Jak naložit s řešením tohoto problému ? Budovat vztah my (= rodiče ) a naše děti jako vztah kamarádů, kterým " samozřejmě " řekneme důvěrnosti, které se před rodiči neříkají. Je to těžké najít v této uspěchané době, čas na společné posezení - třeba nad knížkou po společném večerním čtení - ale právě v takových chvílích se děti rozhovoří a při povídání o tom, co jsme právě četli, můžeme děti upozornit třeba na téma sekt a jiných podobných nepříjemností, které nás asi budou provázet čím dál tím více. V této oblasti musí platit více než jinde, aby vše odpovídalo a bylo prezentováno přiměřeně věku dětí. Není nic lepšího, než učit děti na příkladech ze svého okolí nebo v té lepší variantě ze svých osobních zkušeností. Není nic horšího než něco radikálně zakazovat a ještě hůř - něčím podobným strašit nebo vyhrožovat. Vše je věcí postupného budování důvěry a vědomí, že žijeme v rodině, která uznává konkrétní životní postoje a zásady, které nemění podle toho " co se právě nosí ". S touto výbavou se potom nemusíme bát, že se naše děti nebudou ptát a hledat odpověď na otázky, které před ně položí život. Učme děti, že nežijeme ve skleníku a kolem nás je mnoho dobrého, ale také trochu toho zlého a my musíme udělat vše proto, aby toho lepšího bylo více. Každý podle svých schopností a možností. Nevěřit každému lacinému pozlátku ( jak nám říkávali prarodiče ) a stále myslet na to, že co se nabízí zadarmo nemá moc velkou hodnotu nebo dlouhého trvání. Neexistuje recept na jednoduchý a spokojený život bez všedních starostí a nutnosti řešit komplikace, které před nás postaví všední situace ve škole nebo třeba na hřišti. Cílem tedy musí být jistota, že naše rodina je tím místem, kde můžeme klást otázky a kde společně hledáme odpověď na to, čemu nerozumíme. Není přece nic krásnějšího, když jsme s našimi dětmi na společné lodi a ony se cítí být najednou dospělejšími a my se zase aspoň na chvíli stáváme dětmi. Když si děti hrají, tak nezlobí ...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.