| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Volba aparátu a filmu

 Celkem 3 názorů.
 Hanka, 2 malé dcery 
  • 

díky 

(17.4.2000 15:46:43)
Tenhle seriál je výborný nápad. Potřebuji nějaké informace pro úplné fotoblby. Fotívala jsem klasickou poloautomatickou jednookou zrcadlovkou Zenit, leč ta už dozrcadlila. S novým automatem minolta se ovšem ne a ne dohodnout. Připadá mi však mnohem pohotovější - než jsem si na stařičké Zenitce zvolila čas, nastavila clonu a zaostřila, děti by mi skoro vyrostly... U miminka mám problém, že když se ho pokusím cvaknout tak, aby byla vidět hlavně hlava, mám ho rozmazané... už se na váš seriál těším!
 Jan Pacovský 
  • 

Re: díky 

(5.5.2000 21:50:26)
Pravděpodobně se jedná o malou hloubku ostrosti. Pokud fotíte například v místnosti, kde je málo světla, nebo máte méně citlivý film, pak automatika přistroje nastaví clonu přístroje na velký otvor a je vlastně zaostřeno na jedno místo. Tuto nestrost poznáte tak, že motiv je rozostřený stejně na všechny strany. Pokud se jedná o rozostření pohybem děcka nebo apárátu během expozice, pak obrázek bude rozstřený více v jednom směru. Řešení je v použití citlivějšího filmu, třeba Fuji 400, nebo fotit při větším světle. Také Vám doporučuji koupit si nějakou knížku pro začátečníky, tam se dovíte více. "Emajlem" nelze vysvětlit vše.
 jan, dva skolaci 
  • 

Re: ... neostrost 

(14.5.2000 10:45:13)
Jak uz Jan Pacovsky hezky odpovedel, pricin neostrosti muze byt mnoho, chtelo by to videt nejake typicke fotky. Pokud vim, mnoho malych kompaktnich aparatu ma, bohuzel, potize se zaostrovanim a zejmena na kratke vdalenosti.
Bude asi treba tomuto tematu venovat nejake delsi povidani.

Jan

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.