| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pozvánka sdružení o.s výchova pro šťastné dětství

 Celkem 11 názorů.
 Mili+5 


Opravdu? 

(27.8.2008 19:01:56)
Chceme dát rodičům jasný a stručný návod na výchovu dětí, rozčleněný dle věkových skupin.

Opravdu něco takového existuje? No to jsem zvědavá, co mi poradí?:-)
 zuzkasim 


Re: Opravdu? 

(27.8.2008 22:25:38)
Taky se tomu trochu usmívám. Studovala jsem pedagogiku 5 let, mám praxi jak v pracovní sféře s dětma tak soukromou doma s vlastníma dětma a ještě jsem na nic jednoduchého nepřišla. Každé dítě je jiné a ocitá se v jiné situaci. Ani dobrá předsevzetí mou výchovu nijak neulehčila a nezlepšila.
Poslední dobou hodně uvažuju o tělesných trestech. Vyrostla jsem s nimi a je dost těžké je ze svého života vymazat - tím myslím i ve vlastní výchově. Prostě jsou situace, kdy mi plácnutí přijde jako účinný moment. Zamýšlela jsem se nad nesouladem dnešní společnosti, kdy se pár lidí snaží prosadit zákaz tělesných trestů dokonce i v zákonech a na druhé straně je tu fronta osob, které vám sami veřejně řeknou, že jste měli svému dítěti už dávno nasekat (nebo oni být na vašem místě, už dávno by to udělali). Jak by něco takového mohlo být kontrolovatelné, postižitelné a pokud možno nezneužitelné? Protože i na tohle musí myslet každý nový zákon, aby se nestal pouze frází, na kterou stejně každý kašle.
 Rapiti 


Re: Opravdu? 

(27.8.2008 22:48:28)
Tak já tenhle projekt vítám. Někdy se mi stane, že si nevím s výchovou rady a byla bych ráda za každou podporu.
Osobně jsem proti tělesným trestům a přesto se jim někdy neubráním. Ale důvod je jednoduchý:

Vím, co bych neměla dělat, ale nevím, co bych měla dělat místo toho.

A o to tady asi jde.
 maceška 


Re: Opravdu? 

(28.8.2008 7:18:58)
V zásadě je to důležitá činnost, ale hlavním výstupem by měl být kontakt na tým odborníků, kteří nabízejí individuální práci s rodinami. I když možná to vnímám příliš složitě, očima rodičů v pěstounské péči, kde se často vyskytují specifické problémy. Bohužel ačkoliv existuje mnoho obecných postupů, které nutně generalizují a jsou více či méně povrchní, je jen velmi málo dostupná konkrétní práce zaměřená na individuální podmínky té dané rodiny.
Osobně si myslím, že výchova se nedá naučit, že se musí prožívat a cítit. Když se mě někdo zeptá, jak vychováváme naše děti, jsem v rozpacích - neumím rozpoznat, která část našeho soužití dětmi je výchova :-) Podle mého soudu je každý moment naší společné pouti součástí výchovy.
 Iwica 
  • 

instatní návody 

(28.8.2008 9:21:57)
Protože znám jmenovaného magistra, neudivuje mě způsob propagace, ani záměr. Na různých fórech se již "proslavil" svými instatními návody na životní trable všeho druhu.
 Mlada 


Re: instatní návody 

(28.8.2008 9:25:46)
Možná špatně vidím, ale žádného magistra jsem v článku nenašla. ???????
 Iwica 
  • 

oprava 

(28.8.2008 14:39:21)
Netušila jsme, opravdu už je PhDr. No, ještě lepší.
 Johanka K. 
  • 

skepse 

(29.8.2008 0:09:17)
Forem stastneho detstvi existuje podle me cela rada a nemyslim si, ze na vychovu ditete lze vymyslet "jasny a strucny" navod. Myslim si napr,. ze stastne detstvi zaziva mnoho romskych deti, zda by mi to ale nasi odbornici na vychovu odouhlasili, si nejsem vubec jista ...
Johanka
 Evka :) 


návody ne, ale námět ANO 

(30.8.2008 12:19:17)
je mi celkem jedno, jak tomu kdo říká...
Je jasné, že instantní návod nelze aplikovat, ale člověk si z toho může vzít různé nápady a náměty, které může včlenit do své výchovy.
Každý z nás si ze svého dětství nese vzory a ikdyž si mnohokrát říká, že toto nechce dělat vlastním dětem, když děti zazlobí, utíká ke starým "osvědčeným" metodám, protože si neví rady. No a tady tyto instantní návody mohou pomoct, mohou ukázat nový směr, novou cestu...
 ren 3333 


Výchova dětí 

(1.9.2008 20:09:38)
Tak to se hodí mám 4 měsíčního syna a nedávno za mnou přišel přítel,že bychom si měli pořídit brožuru na výchovu dětí.Myslím že nějaké vodítko člověk muže použít.
 ren 3333 


Výchova dětí 

(1.9.2008 20:10:08)
Tak to se hodí mám 4 měsíčního syna a nedávno za mnou přišel přítel,že bychom si měli pořídit brožuru na výchovu dětí.Myslím že nějaké vodítko člověk muže použít.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.