| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Alergie, zloděj energie

 Celkem 6 názorů.
 Pavla a spol. 
  • 

alergolog odstraní následek 

(26.6.2008 11:44:20)
Nemohu se ubránit dojmu, že tento článek je jen další nesmyslná propaganda lékařské všemoci - bezmoci. Pomoc by měla směřovat k tomu, přivést lidi k zamyšlení nad svým životním stylem, aby mohly žít plnohodnotně. Alergie je jen volání těla o pomoc. Těla, které je zasviněné od všech nečistot přicházejících ve formě nevhodně zpracovaných potravin, chemie v denně používaných kosmetických přípravcích... vlastně prakticky všechno, s čím se ve svém běžném životě setkáváme nám může přinášet buď užitek nebo nám škodit. Proto je nutné si volit tu nejlepší cestu, která většinou není tak pohodlná jako ty "škodlivé". Alergologie učí jak utlumit následky. Pojďme se raději zabývat příčinou.
 Aneke 
  • 

Re: alergolog odstraní následek 

(26.6.2008 12:08:18)
Přesně tak, článek dýchá arogancí moderní medicíny, jak všechno negativní se dá sprejem a pilulkou POTLAČIT. Další a další chemie, zisky farmaceutických firem, drahé výzkumy léků III. generace :-D To je takový termín, který má vyvolat u lidí pocit, že mají skutečně něco nadčasového. Ale vždyť to nemá logiku! Jak je možné, že s tak špičkovou medicínou je lidstvo na západě stále nemocnější - a to už od útlého věku??? Nemoc když se potlačí, tak nikam nezmizí, pouze se přesune jinam - dle několikasetletých pozorování na tu důležitější část lidského těla ...když je člověk nemocný, má se zamyslet a ne běžet do lékárny pro nejnovější produkt farmaceutického průmyslu, který jeho stav jen někdy a jen zdánlivě jeho stav zlepší - zato ulehčí peněžence :-D
 Pavla a spol. 
  • 

Re: alergolog odstraní následek 

(26.6.2008 13:31:14)
Ahoj,

nechápu proč chce někdo bojovat proti alergiím. Je to pořád ten stejný (podle mne neplodný) přístup k dané problematice. Alergie není nemoc. Alergie je reakce. To co mi teď vrtá hlavou je můj 3-letý syn a jeho alergie na kočky. Je ještě malý, takže je to alergie zděděná po mně a jeho otci. Žijeme zdravě, tudíž jsem si jista, že to není alergie "vypěstovaná". U nás je to naštěstí "jen" o dýchacích cestách. Chci mu z toho pomoci, ale zatím nevím jak na něj. Nevím, jak ho donutit ke spolupráci. Potřebuju, aby se naučil smrkat a vykašlávat. Je neustále zahleněnej, ale všechno si nechává v sobě. Je to nekonečnej koloběh.
Můj problém je stejný jako u ostatních maminek, jen nejsme tak těžký případ.
Výchozí situace - dítě s alergií
Můj cíl - zdravý a silný kluk jako buk
Vím, že se mi to podaří, až zjistím, jak z něj dostat všechny ty nečistoty, které si přinesl ode mne a svého otce.
 Zdenka73 


Re: alergolog odstraní následek 

(29.6.2008 16:38:56)
Nedá mi to, ale vy asi sama alergik nejste, že??? Asi netušíte, jak můžou být projevy alergie nepříjemné až nesnesitelné....Já ano, ráda podlehnu lákání moderní medicíny, když se v noci budím úporným kýcháním, při cvičení mi při předklonu kape vodnatá rýma z nosu, oříška, rajčata, jablka a jiné dobrůtky jsou mým nepřítelem (a úplně se jim vyhnout jde jen těžko....), po probuzení jen stěží otevírám oči slepené hnisem, sednout si s dcerou na louku - nemožné - když se zvednu jsem samý pupen.....To jen jen málo ze zážitků alergika.
:-)
Specifická imunoterapie mi v lecčems pomohla, ale je proklatě drahá!!!! A teď se navíc za každou vakcinaci platí 30Kč!!!
 habor 
  • 

"Neúčinná" homeopatika 

(28.6.2008 21:12:17)
Článek mě zaujal, protože mám sama atopický ekzém, syn prodělal kojenecký ekzém a v manželově rodině se vyskytují i těžší formy alergie. Nemám nic proti klasické medicíně, ale syn se poměrně brzy zbavil ekzému zřejmě díky homeopatikům, od jejichž použití článek (stejně jako od jiných aletrnativních postupů) nepřímo zrazuje. Resp. až do přečtení článku jsem jejich účinku věřila spíš tak napůl - nevím, jestli by ekzém třeba nezmizel sám. V účinnost této léčby, která nebyla dle článku ani dle informací na obalu homeopatik prokázána, začínám věřit na základě toho, že ve fázi, kdy podle článku údajně bývá ekzém u miminek nejhorší (kolem 9.-10. měsíce), už měl syn kůžičku úplně čistou, bez jediné stopy ekzému. Ekzém se synovi objevil někdy mezi 2. a 3. měsícem - začal infikovanou krustou na hlavičce, přešel na čelíčko, pak na tvářičky, posléze se objevil v loketních záhybech a nakonec tuším na nožičkách. Naštěstí se syn v době, kdy měl ekzém nejhorší, škrábat ještě neuměl, posléze jsem to řešila hodně nakrátko ostříhanými nehtíky. Rukavičky (nám stačily obyčejné miminkovské, bez šňůrek - neuměl si je totiž ještě sám sundat) jsem mu dávala jen před usnutím, v noci ho ekzém naštěstí nebudil (jen hlad :-) a ve dne, když nebyl unavený, o něm také ani nevěděl. Napřed jsem s ním byla na kožním, dostal i mastičku s kortikoidy - prý jen slabou, ale stejně... Mastička sice fungovala úžasně, ale pouze dočasně. Jak jsme asi po týdnu přestali mazat, objevil se ekzém znovu. Někdy kolem synova 4. měsíce, kdy už jsem z toho byla docela nešťastná, mi někdo poradil zkusit homeopatika. Navštívili jsme tedy homeopata, který je zároveň dětský lékař, nasadili homeopatika a mazali jen obyčejnými mastičkami (bez kortikoidů či jiných účinných látek - pouze jsme suchou a zarudlou kůži promašťovali) a ekzém se postupně zlepšoval, až někdy kolem 8.-9. měsíce zmizel úplně. Synovi budou zanedlouho tři roky a ekzém se zatím znovu neobjevil, ani jiné alergické projevy. Takže já od té doby v případě zdravotních obtíží, které nejsou akutní, sázím na homeopatika - sice se léčba trochu prodraží (pojišťovny ji nehradí:-(, ale většinou pomůže, a pokud ne (např. pokud homeopat nenajde napoprvé správný lék), tak aspoňna rozdíl od klasické medicíny neublíží. Fakt je, že mně se atopický ekzém i přes homeopatickou léčbu vrací, ale v mnohem mírnější formě, než dokud jsem používala klasické léky (které od té doby nepoužívám vůbec). Ale můj organismus je už asi více zanešený, navíc homeopatika jsem začala zkoušet v době, kdy už jsem ekzém měla minimálně 5 let.
 Merida 


Alergie 

(30.6.2008 10:48:23)
Zdravím všechny, našla jsem "lék" na alergii a nejsou to analgetika a podobné sračky! Jestli máte zájem se o tomto výrobku dozvědět víc, ráda Vám zašlu info na meil. Zdravím všechny Merida

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.