| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Trochu jiné postupy léčby kožních chorob

 Celkem 76 názorů.
 myš 
  • 

Bradavičky 

(28.5.2008 8:55:35)
Jako dítěti mi bradavičky na rukou zmizely po cca 14-ti denním pobytu v Chorvatsku, takže taky tip. Ale uznávám, že Orlické hory vyjdou levněji:-)
 Iva, 2 kluci 
  • 

Re: Bradavičky 

(28.5.2008 18:52:01)
Já mám zase zkušenost, že bradavice zmizely po dovolené ve Slovenském ráji.
Holt, člověk nikdy neví...
 Mlada 


znamenám si 

(28.5.2008 9:03:49)
Jsou tipy, které stojí za to si poznamenat.
Léčivá voda na bradavičky se hodí, obzvláště v místech, kde tatínek může prolézat opevnění. :)
Co mě opravdu nadchlo, jsou rybičky (protože na výlet do Turecka, kde je také mají, nemám odvahu). Asi jsem vybrala místo pro dovolenou. Díky.
 Gandelion 


Nechci rejpat, ALE... 

(28.5.2008 9:51:47)
... bradavice se prostě rozmočí! A to v jakékoliv vodě, nemusí být zrovna z Orl.hor :-) Pokud se bude dítě týden neustále ráchat ve vodě, bradavice vypadne, mám to vyzkoušené sama na sobě :-)

... léčebné účinky konopí na kožní problémy jsou docela známé, z konopí se vyrábí spoustu přípravků na léčbu ekzémů, ale dávají se dospělým, protože u dětských pacientů si nikdo netroufne říct, jestli se to na nich nějak "nepodepíše" :-(
Dítě s ekzémem mám taky, ale trávu bych si mu dát netroufla...

Toť moje zkušenost a teď hurá do mě :-)))
 Pavla, 4 děti 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 10:35:04)
Místo konopí stačí koupat dítě v odvaru z pšeničných otrub, ekzém nám zmizel úplně a už se neobjevil, dítě jsme koupali od 2 měsíců věku do 8 měsíců. Dáte do 5 l vody vařit 1/4 kg otrub (měli jsme pytel - 25 kg)asi na 10 minut, poté vlijete do vaničky i s otrubami, zředíte vodou a dítě asi 1/4 h namáčíte, poté opláchnete čistou vodou bez mýdla. Ekzém nám zmizel velmi rychle, pokračovali jsme preventivně, také jsme měli dost velké zásoby otrub.
 myš 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 10:39:59)
Otruby zkusíme, ale to zmizení ekzému nevim nevim....Nemohla to být spíš souhra náhod, často dětem ekzém do roka zmizí sám a maminky to pak přisuzují tomu, co zrovna náhodou používají....
 katka+katka 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 10:48:21)
Já sama mám ekzém už dost let a někdy mi skutečně zmizí prostě sám - ani nevím čím. Spíš mám vypozorováno co mi pomáhá, jenže to je bohužel u každého taky jiné. Takže ve fázi akutního zhoršení používám kortikoidovou mastičku - Locoid (na předpis, ale super účinná). Když mám jen mírné zhoršení pomáhá mi dětský krém od La chévre. Na promazávání pokud ekzém "není", používám buď Atoderm od Biodermy nebo Trixeru od Avéne. Jenže u každého je to doopravdy individuální. Kamarádka koupila La chévre dceři a té to vůbec nepomohlo a ještě smrdělo, mě naopak pomáhá úžasně a kupodivu mi i voní. Naopak jí pomohl konopný krém Cutishelp a na mě zaúčinkoval úplně opačně - došlo k výraznému zhoršení. Chce to prostě zkoušet a najít si to "svoje"
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:11:32)
katko, napíšu to vulgárně, ale kortikoidy jsou sračky, mají spostu vedlejších účinku a problém spíše dočasně potlačí, než vyléčí. divím se, že se pořád předepisují, no, asi zavedená rutina, nebo co...
 Insula 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:14:52)
Jsem za kortikoidy šťasná, neboť jsem dosud ten svůj lék na exém bohužel neobjevila. ;(( Nepoužít občas kortikoidovou mastičku, tak se buď udrbu k smrti nebo zblázním bolestí (záleží v jaké fázi se moje kůže momentálně nachází). Bohužel jí mám na rukách, takže bych bez léčení nemohla ani oloupat brambory apod.
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:29:20)
jojo, přesně takovou jsem měla kamarádku-když jsme s ní byli na dovolené i hlavu jsme jí museli umývat, protože svýma rukama to nezvládala...není to žádná sranda. x let užívala kortikoidní mastičky-vždycky jí to pomohlo, ale jak vysadila, hned to měla zpátky a možná ještě v horší formě. pomohla jí až velmi výrazná změna jídelníčku a odstěhování od rodičů-chci tím říct, že tuto nemoc možná ovlivňuje i psychika, stres a celkový životní styl. kortikoidy bych se snažila vynechat, zkuste si na internetu zadat: kortikoidy nežádoucí účinky, je toho dost...
 Insula 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:32:29)
Mě vždycky pomohou na poměrně dlouhou dobu. Nejvíc by mi ovšem pomohlo mít služebnou. Moje kůže prostě nesnáší máchání ve všech těch chemikáliích, kterými se uklízí domácnost (a to už mám myčku a na vytírání používám mop). Rukavice to neřeší.
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:40:58)
no, myslím, že už se dnes dají sehnat i "nechemické" čistící prostředky, ale je možný, že i ty by vadily, mají v sobě třeba ocet nebo kyselinu citrónovou...tak pak asi fakt tu paní na úklid...(my ji máme a to ekzém nemám);)
 Insula 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 12:32:49)
Nesnáším i kyselinu citrónovou i ocet a ani "nechemické" prostředky můj problém prostě neodstranily. ;(( Na paní na úklid nemám bohužel dost korunek. A tak budu muset vystačit s občasným užitím kortikoidů. :-D
 Léna 
  • 

Kortikoidy 

(28.5.2008 12:48:25)
Taky je to otázka výběru lékaře. Pořád tady přece brojíme proti zevšeobecňování. Jsou velmi různé kortikoidové přípravky v různém složení a působení. Pokud je lékař odborník a pacient pro něj není jen kus masa, nepředepisuje jednu mast třicet let všem. Jsou také různé druhy exémů. Některé druhy exémů vymizí s pubertou, některé mnohem dříve, některé vůbec ne :o( Změna stravy, různé koupele, změna životního stylu a vyhýbání se stresovým faktorům někdy bohužel nestačí.
 Insula 


Re: Kortikoidy 

(28.5.2008 13:51:43)
To určitě. Naštěstí mám dobrou doktorku (bohužel je u ní vždycky narváno :-)), takže nepoužívám jednu mastičku léta. Snaží se mi ji občas změnit a dát mi "šetrnější". Alespoň tak to říká. ;)
Je pravda, že mi před několika lety nabízela něco nového (myslím, že říkala z Japonska), co neobsahovalo kortikoidy a co by mi možná mohlo pomoci(tehdy to byla novinka). Říkala, že někomu pomůže trochu, někomu úplně a někomu vůbec. Bohužel se tehdy musela platit (šlo taky o mastičku a pojišťovna to nehradila) a bylo to velmi drahé a já na to prostě neměla peníze a nemám doposud. Ani už nevím, jak se to jmenovalo. Až se vrátím do práce, tak se jí na znovu zeptám a vyzkouším to. ;)
 Atislava 
  • 

Re: Kortikoidy 

(28.5.2008 14:01:49)
ELIDEL????
 Insula 


Re: Kortikoidy 

(28.5.2008 14:08:22)
Bohužel opravdu netuším. ;((
 katka+katka 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:33:14)
Insulo, souhlas. Netvrdím, že kortikoidy jsou zdraví prospěšné, ale občas je ekzém v takové fázi, že jsem za ně neskutečně vděčná.
 Mlada 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 11:23:43)
Brzobohatko, bohužel, jako dlouholetý ekzematik mohu potvrdit, co píše Insula -- jsou stavy, kdy nic jiného nepomůže. Když máš ruce do krve, popraskané prsty, nemůžeš vzít do ruky pořádně nůž, protože nesevřeš pěst, loupání brambor je malý horor, protože to svědí úplně úděsně, atd., jsi ráda, že máš doma Locoid.
Není to nejlepší řešení a pokud to jen trochu jde, kortikoidy nepoužívám.
 brzobohatka 


Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 11:55:12)
něco pro všechny: http://zdravi.doktorka.cz/kortikoidy-zazracne-nebezpecne/
docela důvěryhodný odkaz.
mám obavu, aby člověk, který se chce léčit na ekzém, si to svoje zdraví ještě víc nezničil...
 Mlada 


Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 12:22:48)
Snažím se kortikoidy vynechávat, jak jen to jde. Ale říkám, nenašla jsem jinou první pomoc, pokud je opravdu zle. A v domácnosti nějak fungovat musím.
 brzobohatka 


Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 12:27:36)
chápu. taky jsem se dívala do předchozích článků z této sekce a kortikoidy tam jsou dost probírané, takže jsem tu trochu s "křížkem po funusu"...víte o tom asi daleko víc, než já. tak at´se daří, hezký den všem.
 Léna 
  • 

Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 12:52:04)
Ber v úvahu taky to, že kromě třeba tvých doporučení řada lidí s exémem opravdu používá kortikoidy jen omezeně. Pak je i účinek jiný. Samozřejmě, že když máš blbého lékaře, může ti předepsat silný kortikoid bez ohledu na tvůj zdravotní stav, bez ohledu na to, jestli je to opravdu nutné, a klidně ti ho bude předepisovat až do smrti. Ale neházej to zas do jednoho pytle. To je taky na prd. :o)
 brzobohatka 


Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 14:00:06)
jasně, to bych nechtěla, házet všechny do jednoho pytle, jen jsem chtěla vznést námitku proti automatickému užívání těchto (dovolím si uvozovky) "léčiv"; nicméně z debaty vyplynulo, že lidé jsou celkem poučení a o vedlejších účincích vědí.
 Léna 
  • 

Re: pro všechny: o kortikoidech 

(28.5.2008 14:57:22)
Když mně přijde, že dneska už to moc automatické není. Naopak je automatická hluboká nedůvěra v cokoliv od doktora, což taky nemusí být vždycky namístě. Zatím nejvíc škodlivé mi připadá neustálé přebíhání od návodu k návodu ať od doktora, sousedky nebo léčitele. Žádná z doporučených možností se pak nemůže vlastně projevit.
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 14:10:53)
ehm? no, nicméně je to nejspíš pravda-já jsem o tom přesvědčená.ale můžete to brát jako takový výkřik na internetu a masti mazat dál, pokud vás to uklidní, nejsem odborník a můžu se mýlit.
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 15:02:53)
takže víte o co jde. pro vás je moje sdělení dost primitivní a neobjevné; bylo určeno těm, kteří o potenciálních vedlejších účincích neví a myslí si, že kortikoidy je "spasí". jak se tak dívám, takových tady asi moc nebude...rozhodně jsem nechtěla nikoho provokovat.
 brzobohatka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 17:45:29)
haha, když já mám spasitelský syndrom, ale pokusím se mírnit :-D
 Pavla, 4 děti 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 10:51:58)
Pšeničné otruby mi byly doporučeny ošetřující dětskou lékařkou, nic jiného jsme nepoužívali, také netvrdím, že to pomůže každému, ale rozhodně tím nic nepokazíte. Pšeničné otruby jsou velmi bohaté na B vitamíny, které kůži prospívají.
 watanaki 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 10:59:44)
Ještě doplním kamencové jezero u Chomutova - tzv. "české Mrtvé moře", kde se také s úspěchem léčí kožní nepříjemnosti.
 Sima + 2 
  • 

Kamencové jezero 

(28.5.2008 12:38:25)
nevíte o tom kamencovém jezeře více? Např. trošku bližší určení na mapě?
 Bob 
  • 

Re: Kamencové jezero 

(28.5.2008 12:48:36)
A je kousek Chomutovsky zoopark, takze hezky vylet i s detmi

http://www.mapy.cz/#x=130822336@y=137352192@z=14@mm=ZP
 lklasinka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 15:28:57)
nám to doporučila dr. ta voda je tak mastná a taková matlavá však uvidíš
 ajuša 


Re: Pšeničné otruby 

(1.6.2008 23:43:31)
ahoj holky a nevíte co zabírá na malé bradavičky? už máme vyzkoušené kde co a pořád nic nezabírá.
 Michelle, 3 kluci 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(3.6.2008 14:16:44)
Propolis. Dá se to koupit v lékárně jako tinktura nebo sehnat u včelaře a rozpustit v lihu. Potírat, vydržet - bradavičky vymizí. Je to virová infekce.
 Ájenka 


Re: Pšeničné otruby 

(1.6.2008 18:36:12)
nemáš pravdu, že většině dětí zmizí ekzém do jednoho roku sám, některým ano to nepopírám, ale většinou je to dlouhodobější záležitost, vím to z vlastní zkušenosti. A nejen to ekzém se může objevit v jakémkoliv věku a většinou je způsoben stravou, vlivy prostředí apod. je to vlastně takový druh oparu, který máme všichni v sobě a buď se rozvine nebo nerozvine
 lklasinka 


Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 15:27:51)
já malou koupu ve vývaru z krup nebo ovesných vloček
 Kamila,syn 1 rok 
  • 

Re: Pšeničné otruby 

(28.5.2008 22:13:21)
Na otrubách asi opravdu něco bude,nám ho poradila paní doktorka,používám ho už 3 týdny a ekzém pomalu mizí.Snad pomůže navždycky...a když ne,ráda vyzkouším i jiné alternativy,i tu marihuanu :D
 Skunkless 


Re: Nechci rejpat, ALE... 

(28.5.2008 16:40:16)
Ehm..nějak mi padl do oka název Tvého příspěvku a aniž bych měla čas číst diskuzi, dovolím si zareagovat (pokud opakuji již zde napsané, omlouvám se).

Píšeš, že bys trávu svému dítěti nedala..předpokládám, že se bojíš té vlastnosti, která konopí tolik proslavila u kuřáků - ten účinek přináší THC a to se jaksi "aktivuje" (mimo přímé spalování a vdechování) tuky, takže chraň děti před konopím klidně pro jistotu v kuchyni, ale mazat je myslím můžeš bez obav..pokud je to kvůli něčemu jinému nebo k tomu máš něco, co třeba nevím, napiš ;)

Skunkless
 Insula 


rybičky 

(28.5.2008 11:16:14)
O rybičkách jsem slyšela, ale netušila jsem, že mohou být i u nás. :-) Naštěstí lupénku nemám, ale je to určitě super věc a může to být i příjemné.
 Atislava,holka/kluk 
  • 

Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 13:47:22)
Musím přidat aktuální téma - léčba ekzému. I já si myslela, že mi nic (a ani mým dvoum dětem) nedokáže tak rychle a účinně zabrat jako masti s kortikoidy (obecně si myslím, že je jedno jestli silnější nebo slabší). Přinášeli mi právě tu okamžitou úlevu, to že jsem namazala poprskané ruce do krve (mám ekzém asi 15 let, a je lokalizován jen na ruce, nikde jinde), dokazála je zavřít v pěst, nebo prostě něco uchopit, vzít tužku do ruky a psát, namočit je do obyč. vody, aniž bych u toho zatínala zuby, atd. Ekzematici asi tuší o co jde. Kortikoidy mi vžycky zabraly okamžitě, ale opravdu jen dočasně. Užívala jsem snad všechno co je na trhu - Locoid, Advantan, a další. Jsem taky takový ten opatrný pacient, spíše méně, než více, když vymizí přestat, mazat opravdu jen postižená míst, nenechat to "rozjet" atd. Ale po týdenní pauze, jsem byla zase na začátku a v začarovaném kruhu. Samozřejmě byly stadia, kdy jsem ekzem třeba 1 rok vůbec neměla (při 1. těhotenství, ale při 2. těhotenství už zase ano), nedokázala jsem vypozorovat dietní, či jinou chybu (máme myčku, používám bavlněné a na to gumové rukavice při stírání podlahy,nemáme koberce, závěsy atd- takže v tom to opravdu nebylo).
Zkoušela jsem taky všechny ty přípravky bez předpisu, čistě jen na promazání - Excipial (také jen určitý druh), Lipobase,vazelina a další. Až mi doktor, který mě léčí na štítnou žlázu (mám sníženou funkci, tudíž sklon k suché pokožce) poradil užívat SELEN. Beru ho cca 2 měsíc(volně prodejný minerál) a k tomu jsem si nechala namíchat mast čistě jen na promazání. Nechtěla jsem nic komerčního, žádný Excipial a ostatní hotové výrobky, za které pak dáte majlant - když ruce mažete třeba 15-20x za den, aby jste je udrželi jakž-takž. Jde o LENIENS, běžně se předepisuje dětem, dostanete ale volně v lékarně,připraví vám jakkékoli množství, a mě to skutečně zabralo. Určitě se to asi nedá aplikovat na každého ekzematika, ale mažu tím i děti (právě díky tomu, že v tom nejsou kortikoidy, to používám po koupání na promázání- a dceři ekzém také vymizel (bez selenu)) Nevím, je možné že za pár měsíců vrátím zase zpátky na začátek, ale momentálně jsem vděčná, že to jde i bez komerčních a kortikoidních přípravků, že jsem svoje tělo a ruce ušetřila další zátěže v podobě kortikoidů (zatím aspoň na chvíli, ale doufám že napořád).
 Insula 


Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 13:55:34)
Také jsem v těhotenství měla po exému. S oběma dětmi. To bych si mohla máchat ruce v kyselině a nic by se mi nestalo. :-D ;)
 Atislava,holka/kluk 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 13:59:39)
No právě, já při prvním ekzém ne, a při druhém hrůza děs. Takže jsem opravdu nedokázala vystopovat, kde je ta chyba.
 Insula 


Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 14:03:50)
V pohlaví očekávaného miminka. (?????) ;) :-D
 Atislava,holka/kluk 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 14:05:48)
To je ono, bylo pokaždé jiné. To je ten důvod!!!
Mno, ta mast z Japonska, nebyl to ELIDEL, cca 1600,--Kč
 Insula 


Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 14:09:46)
Cena by odpovídala, ale jinak fakt nevím. ;((
 Milada, syn 2 a dcera 6 let 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(24.9.2008 10:24:18)
ja jsem se na dobro zbavila ekzemu az pouzivanim Grahams Natural Alternatives, dovezla mi je pred lety kamaradka z Australie, ted je kupuji i v CR na internetu. Pred tim sem se trapila a i kdyz byl v tehotenstvi ekzem v daleko mensim rozsahu, byl porad, hlavne na krku, nekdy i kolem oci (tesne po porodu se to navic jeste zhorsilo). Slysela jsem ale, ze nekomu diky tehotenstvi zmizi ekzem nadobro. M.
 lklasinka 


Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 15:53:25)
no tak tohle skusím taky díky ta typ
 Atislava,holka/kluk 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 20:29:19)
Právě ta zkouška Vás nebude moc stát. Nechala jsem si udělat nejmenší možné balení a stálo mě to 24,-- Kč, tuším asi 25g. Opravdu to zkuste. Je potřeba, ale chvíli vydržet. Viditelné změny jsou už po 2 dnech a do 14 dnů jsme byla úplně bez ekzému. Momentálně mažu tak 2-3 za den, většinou po mytí v saponátu (ano opět mohu ruce máchat v čemkoli a bez rukavic) nebo koupání.
 lklasinka 


Re: Ekzém, velké trápení 

(28.5.2008 20:54:34)
díky určitě to vyzkouším, na mě i na malé, malé docela pomáhá, to že bere už půl roku probiotika, taky se to zlepšilo, ale mažu ji pořád asi blbě, ještě jsem nepřišla na nic co by nám sedělo, a že už jsem toho nakoupila za tisíce. lidka
 Lenka 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(29.5.2008 8:50:38)
Kdyz jsem cetla Vas prispevek, jako byste psala o mne. Ruce popraskane do krve, to znam bohuzel velice dobre. Mam podobne zkusenosti jako Vy. Kortikoidy zaberou pouze na chvili a pouzivat je pravidelne, tomu se branim. Takze dost casto trpim. S ekzemem bojuji od kojeneckeho veku, takze uz nejakych 33 let. Uz jsem si na to tak nejak "zvykla". Ale co je pro me nejdulezitejsi (nechci to zakriknout), ze dcera (5 let) ekzem nema. Uz z preventivnich duvodu jsem velice opatrna. Co nejmene barviv, aromat, konzervantu. Nastesti je rozumna a jupika nechce. Co mi zabira spolehlive, je more. Presneji Jadran z chorvatske strany. Staci 3-4 tydny a mam az do jara pokoj. Jako rodinna dovolena je to financne dost narocne, ale uz jsem si uzila tolik, ze za tu ulevu to fakt stoji. Drzim palecky at problemy jsou co nejmensi!
 Atislava,holka/kluk 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(29.5.2008 12:44:56)
Já mám dvě děti, starší dcera trpí ekzémem od 3 měsíců vlastně do teď(5 let), samozřejmě se střídají lepší a horší fáze , takže opravdu nedokážu posoudit, kde je chyba - jestli v jídle, nebo v prostředí. MOmentálně mažeme viz výše (leniens) a je to víc než dobré. Máme ještě syna (2 roky), který nikdy ekzém neměl, také nevím čím si to vysvětlit, když oba dostávají téměř stejnou stravu, pijí vodu, nic agresivního, nemáchám je denně ve vaně atd. Takže to je spíš štěstí, než dietní přístup. U moře jsme byli zatím jen jednou a to jen na týden, což asi nemá moc velký vliv. Dcera to tam prořvala a stejně jsme dovolenou strávili v hotelovém bazénu. Takže tohle jsme vzdali. Opravdu to chce asi vypozorovat co každému zabírá, a hlavně se nevzdat a nenechat se oblbnout kortik.mastí.
 Lenka 
  • 

Re: Ekzém, velké trápení 

(29.5.2008 17:04:51)
Na promazavani nesnesu prakticky nic. Kdysi mi vyhovoval Erevit, ale ten se uz nevyrabi. Co mi dela opravdu dobre, je Honzikova mast, neboli H mast. Nemyslim v tubach s konzervanty, ale pripravovanou primo v lekarne. More mi pomahalo uz jako diteti. 14 dni a mene je pro ekzematika spise na skodu. Lecba funguje tak, ze prvni dny nastane zhorseni, pak se stav stabilizuje a teprve pote se ekzem prakticky vyhoji a kuze regeneruje. Zkousela jsem i potravinou dietu, ale zadna zmena.
 Bubu 
  • 

Ekzém 

(28.5.2008 15:21:50)
Mám moc dobrou zkušenost s konopnou mastí CutisHepl,výrobce Parentereal.a.s.Je to náš výrobek.Dá se koupit v lékárně.Stojí do 250Kč.Nic jiného nám na ekzém nezabralo.Je vhodná i pro těhotné a miminka.
 Věra 2 děti 
  • 

Konopí 

(28.5.2008 17:42:43)
Moje dcera (2 roky) trpí od narození vyrážkami. Známá mi nedávno poradila Konopnou mast. Vyrábí se z technického konopí a my se po dvou letech konečně vyspíme a z ní je spokojené dítě.
 Insula 


Re: Konopí 

(28.5.2008 18:31:29)
Nechci být protivná, ale každá bylina a lék je vlastně droga. Je potřeba vědět, v jakém poměru užívat atd. atd. Takže pokud to pomáhá, tak proč ne. R^
 Věra 2 děti 
  • 

Re: Konopí 

(28.5.2008 21:17:56)
Tak mast obsahuje lanolin, vaselinu, olej z konopných semen, vodu, heřmánek. Mast je určena ke keždodennímu a dlouhodobému použití, i pro malé děti a těhotné ženy. Je od firmy Cutis Help. Více je na www.konopnakosmetika.cz.
 Petra, Lenička (4 roky) 
  • 

Re: Konopí 

(29.5.2008 7:56:39)
Nechci brát iluze, ale skutečně i zde platí, co pomůže jednomu nemusí druhému a u ekzému to platí stonásobně. My jsme po mazání konopnou mastí dopadli neskutečně hrozně. Malé se ekzém zhoršil a rozšířil na celé tělo. Takže skutečně opatrně.
 katka+katka 
  • 

Re: Konopí 

(30.5.2008 13:03:53)
Přesně moje zkušenost, známá používala konopnou mast na holčičku a vzhledem k tomu, že jsem viděla obrovská zlepšení, jsem si jí koupila taky, jenže mě způsobila zhoršení:-(
 Dana 
  • 

Re: Konopí 

(30.5.2008 14:45:55)
Asi taky záleží od jaké firmy mast byla. Já ji kupuji od Curtis Help a je to v pořádku. Mamka mi ji koupila od jiné firmy a nastalo prudké zhoršení.
 katka+katka 
  • 

Re: Konopí 

(30.5.2008 16:09:40)
já měla taky právě Cutishelp a bylo zhoršení, ale kamarádky dceři to hrozně pomohlo (skutečně rozdíl před a po byl ohromný). Já zase můžu pochválit La chévre (dětský krém) mě pomáhá, ale naopak dceři té kamaráky vůbec. Prostě asi každému pomáhá něco jiného. Třeba takový Excipial U lipolotio mě taky nijak neohromil, ale jsou lidé, kterým nejen pomahá na promazávání, ale i při zhoršení. Ach jo, škoda, že neexistuje žádný univerzální recept na ekzém.
 Petra, Lenička (4 roky) 
  • 

Re: Konopí 

(2.6.2008 9:36:19)
My jsme používali právě tu od CurtisHelp, navíc jsem byla v telefonickém kontaktu právě s doktorem z této firmy a postup jsem konzultovala. Nejprve jsme se to snažili vydržet, neboť pan doktor tvrdil, že nejprve dojde ke zhoršení. Když jsem mu pak po 3 týdnech poslala fotky, sám uznal, že máme tuto léčbu ukončit.
 Ájenka 


Re: Konopí 

(1.6.2008 19:07:31)
No možná že byla škoda že nepokračovali v mazání, protože jedním z příznaků že ekzém ustupuje je právě ten že se tělo celé osype, je to způsobeno tím, že to co je schováno pod pokožkou a není vidět vyleze nahoru, kortikoidy způsobují pravý opak, zaléčují, tudíš schovávají ekzém pod pokožku, ale neléčí ho. Asi po 3 až 7 dnech začne ekzém většinou ustupovat a tělo se pomalu vyčistí. Hodně záleží na stravě, psychyce a používané kosmetice. Dcera měla kdysi velice silný ekzém, koupali jsme jí 3 týdny ve vývaru z ovsa a 2 týdny ve vývaru z cibule, promazávali konopnou mastí a když se mi po tom také takto reagovala, silným rozšířením na celé tělo, bylo nám od jedné staré moudré paní doktorky řečeno právě tohle s tím ať vydržíme. Kosmetiku jsme používali pouze SebaMed
 Věra 2 děti 
  • 

Re: Konopí 

(1.6.2008 23:34:20)
já jsem to psala jen jako tip, ne jako všelék, já taky zkoušela vše. Kdyby naše dětská věděla,...... ale docela jí pomáhal i zinkový olej (namíchají v lékárně), ale je to vážně .... zkus....uvidíš. Každý jsme jiný.
 Ájenka 


Re: Konopí 

(2.6.2008 9:05:56)
to jsi asi špatně pochopila, nám právě to konopí a ten oves pomohl, ekzém jsme zcela vyléčili, jen když je přechod zima - jaro se jí osype okolí pusy, ale to je způsobeno i stravou, nesmí banány, kakao to jsou velice silné alergeny, kupovaná jablka a další věci, prostě se musí hlídat.
 Petra, Lenička (4 roky) 
  • 

Re: Konopí 

(2.6.2008 9:38:34)
My jsme používali právě tu od CurtisHelp, navíc jsem byla v telefonickém kontaktu právě s doktorem z této firmy a postup jsem konzultovala. Nejprve jsme se to snažili vydržet, neboť pan doktor tvrdil, že nejprve dojde ke zhoršení. Když jsem mu pak po 3 týdnech poslala fotky, sám uznal, že máme tuto léčbu ukončit.
 Vrtichvostova 


Re: Konopí 

(29.5.2008 23:44:35)
Tak malej má taky AE (od 3 měsíců, teď je mu rok a půl), zkoušeli jsme všechno možné, od indulony po sádlo.Nakonec jsme zakotvily na Biodermě a konopné masti.Máme mast od Saloosu a pak Robátko od Cannadermu.
Je to opravdu o zkoušení a neustálé alchymii.Co zabírá teď, nemusí nutně fungovat za měsíc a naopak.Každopádně zkouším všechno a konopí bych se opravdu nebála, protože mi přijde, že je kolem daleko více sajrajtů, než technické konopí zpracované v mast.
Rybičky mě zaujali, před lety jsme byli v Itálii v řece, kde bylo spousty rybiček a pamatuju se, že mi okousávali strupy na noze.No docela bych to vyzkoušela i na klukovi až bude větší.
Tož boji s kožními neduhy zdar!;)
 Nikki3012 


Rybičky 

(29.5.2008 6:36:29)
Ta rybičková terapie vypadá zajímavě. Nevíte, jestli je ten lom Vycpálek přístupný kočárkem nebo autem? Máme 2 malinké dětičky a "kamzičí" stezky pro nás nejsou nejvhodnější :-).
 Martina 
  • 

Re: Rybičky 

(1.6.2008 20:12:45)
Lom je v Obci Vápenná, k lomu dojedete autem, nebo dojdete procházkou z Vápenné a nahoru k lomu, posledních 100 m už je kamenitá cesta, autem by se dalo, ale je tam zákaz vjezdu.Kočárkem se tam dostanete v pohodě. Je tam krásně, doporučuji navštívit.
 Nikki3012 


Re: Rybičky 

(2.6.2008 8:37:13)
Marti, moc vám děkuji za info!!! Doufám, že nám to v létě vyjde a zajedeme se do těchto končin kouknout :-).
 radka 
  • 

ekzem 

(2.6.2008 16:07:22)
zdravim vsechny, co maji problem s AE, ja sama ho mam jak kdy, v tehotenstvi vzdy zhorseni, nekdy jsem nucena pouzit kortikoidy v akutni fazi (fakt nejde s rukama nic delat)
jedna dcera ekzem nema (tatinek bez a asi silne geny:-), druha ma 2 roky, a v posledni dobe vysevy po celem tele (tatinek jiny, zrejme mam ted silnejsi geny ja:-(
v akutni fazi jsme mazali Locoid a brali Zyrtec, ted udrzujeme Bepanthenem a modrou Indulonou, Bepanthen zabira pekne a Indulona na promazavani
co se tyce potravin, tak dieta pomaha, takze klasicke - skoro bez ovoce, zelenina jen nektera a i po nektere dovolene je zhorseni, zadne kysele, zadne barvene, zadne polotovary - je fakt, ze nekdy to jde dodrzet tezko a hlavne me hodne "stvou" babicky, protoze to proste neberou, argumenty jsou - ale, decko se musi otuzovat (nechapou, ze alergie neni ryma), ale, toho byla jen troska, ale, v tom nic nebylo (susenky s naplni, kde je asi 15 ruznych prisad) atd.
mate nekdo podobny problem nebo diety az tak neresite nebo vam nepomahaji?
 katka+katka 
  • 

Re: ekzem 

(3.6.2008 8:46:01)
Já teda jídlo neřeším - zkoušela jsem různé diety, které by měly napomoci ke zlepšení AE, ale s nulovým účinkem. Můj ekzém prostě nějaká dieta neovlivní:-) Ovoce a zeleninu baštím horem dolem:-)
Řekla bych, že u mě si ekzém dělá co chce, resp.není ničím ovlivněný. Fázi zhoršení mívám vždy v únoru, bez ohledu na to, jestli se jedná o únor teplý, chladný, deštivý...prostě problém je v únoru:-)
 Pavla, 4 děti 
  • 

Re: ekzem 

(3.6.2008 19:31:45)
Radko, osobně ani v rodině žádný problém s ekzémem nemáme, ale mohu doporučit aromaterapii Karla Hádka, za zmínku stojí koupelové oleje Meduńkový nebo Levandulový, dále jiné směsi na atopický ekzém a lupenku. Zkuste to nastudovat na www.karelhadek.eu, můžete tam i napsat svůj dotaz, jistě vám s přírodní léčbou poradí. Spokojenost zákazníků je veliká.
 vicinka 


Re: ekzem 

(5.6.2008 0:49:23)
Taky máme stejný problém. Manžel má silnou potravinovou a pylovou alergii, takže už několik roků zkouším a hledám, čím bych mu ulevila. Je fakt, že nejvíce zabírají kortikoidy, ale je to opravdu jen dočasná úleva.
Takže jsme to vyřešili tak, že jsme komplet změnili stravu, začali používat bezfosfátové prostředky a musím říct a zaklepat, že je to daleko lepší. Z běžných pracích prášků byl manžel osypaný a škrabal se i ze spaní.
Konopnou kosmetiku jsme zkoušeli taky, ale bez úspěchů. Teď se ještě chystám zkusit něco od Hádka, no uvidím.
Všem alergikům a jejich rodinným příslušníkům přeju co nejvíce trpělivosti. Je to fakt běh na dlouhou trať.
 Dorina 


Re: ekzem 

(4.10.2008 22:50:17)
Dobrý den Pavlo,
mám 2měsíční holčičku a už dva týdny bojujeme s AE. Včera jsem ji zkusila koupat v odvaru z pšeničných otrub a v noci už byla hodně červená a přes den měla ekzém víc mokvavý než obvykle. Teď mám samozřejmě strach to zkoušet dál. Neměla jste náhodou také ze začátku zkušenost se zhoršením? Moc by mi pomohla jakákoliv zkušenost. Děkuji předem za radu.
 Mirka 
  • 

Rada 

(14.6.2008 11:07:30)
Od malička trpím atopickým ekzémem a zkoušela jsem všechno možné. Ze všeho nejvíc mi pomohla změna stravy, která byla dost radikální. Vzdala jsem se masa a všech výrobků z něj, jím pouze vejce a někdy trochu ryb. Také jsem začala jíst co nejvíce přírodních potravin, dávám si dobrý pozor na různé přidané látky a podobně. Ekzémem teď trpím daleko méně, nemám již žádná zarudlá ložiska, jen suchou kůži na některých místech.Navíc se mi zlepšilo i trávení a problémy se slinivkou.
Moje rada se týká mléka. Samozřejmě je na místě vynechat kravské mléko, to je bez pochyby, ale myslím, že není dobré ho nahrazovat sójovým. Sója je často geneticky modifikovaná a u takových potravin si nemůžeme být nikdy jistí. Já jsem zvolila kozí mléko. Je sice dražší naž kravské i než sójové mléko, ale rozhodně se to vyplatí. Je totiž prokázané, že kozí mléko má na kůži blahodárné účinky a navíc i skvěle chutná a sýry z něj jsou přímo delikatesa.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.