| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš „očkovací“ příběh

 Celkem 313 názorů.
 Miky - děti 5,5 a 3 
  • 

Očkování 

(22.5.2008 9:18:36)
Diazepamem proti křečím a léky na tlumení bolesti jste měla být vybavena ihned po podání očkovací látky - alespoň u naší pediatričky je to pravidlem. Z ordinace vždy odcházíme s receptem - pokud nemáme léky doma. Jakmile teplota dosáhne 38,5 st., podáváme diazepam. Pokud má syn velké reakce na očkování, kupte si "šetrnější" vakcíny - my to tak děláme vždy. V západní Evropě se možná dá domluvit na jiném termínu očkování - podle přání matky, každopádně si myslím, že mají povinných očkování snad víc něž my. Já jsem tedy jejich zastáncem. Podle statistik hrozí více komplikací nenaočkovaným dětem než těm, které mají nepřiměřenou reakci. Absolvovali jsme všechna "povinná" a ještě jsme si přikoupili několik "nepovinných" - dělám to pro své děti a jejich budoucnost. Pneumokoka nám dokonce zaplatila pojišťovna - střední ucho bylo náš "věrný kamarád". Mám zakoupenou i vakcínu na meningokoka, i když vím, že typy A+B, proti kterým se očkuje, způsobují asi jen 1/3 případů. Ale jistota je jistota. Každopádně si myslím, že máte právo očkování odmítnout, je to Vaše dítě a Vaše rozhodnutí. Reakce doktora byla možná nepřiměřená, zkuste se poptat u jiných pediatrů - třeba narazíte na někoho, s kým je lepší domluva. Každopádně přeji hodně čtěstí, ať se malému rychle uleví!
 jana38 


Re: Očkování 

(22.5.2008 9:26:31)
Miky, v západní Evropě nemají ŽÁDNÁ povinná očkování. POuze doporučená. Pokud se rozhodnete doporučením neřídit a očkovat svoje dítě jinak nebo vůbec, nikdo vás nebude popotahovat na hygieně a nutit platit pokuty, či odebírat děti. V západní Evropě se totiž dodržují lidská práva. A dítě tam patří rodičům, kteří jsou za něj zodpovědní, nikoliv stát, jako v ČR:-(
 Dajenka, 1 dítko 


Re: Očkování 

(22.5.2008 12:35:45)
Proti některým nemocem se očkuje povinně všude na světě a z velmi royumných důvodů. Naopak, když se od očkování upustilo, po nějaké době se problém znovu objevil a co hůř, často v mutované formě... TBC, černý kašel, to jsou příklady, kdy neočkovat znamená ohrožovat nejen vlastní dítě
 Markéta 
  • 

Očkování NENI na zapade povinne 

(22.5.2008 13:48:42)
nez budes tvrdit co se kde povinne ockuje, tak se lepe informuj.

proste nemas spravne informace. bydlim v nemecku a ockovani zde NENI povinne. doktor dite totiz vedome "zrani" a s tim musi rodice souhlasit,nikdo jim to nemuze naridit. lide samozrejme ockuji, vetsinou stejne jako v cechach, ale nekdy zacnou treba o rok pozdeji, kdyz ma dite spatnou imunitu apod.

ad ockovani proti TBC mi doktor odmitl udelat! vysvetlil mi, ze vakcina je zastarala a funguje cca ve 30 procentech pripadu. co je ovsem dulezitejsi, negativni reakce na tuto vakcinu ma podle nej horsi nasledky nez tbc. neni to nazor pouze meho pediatra, ale nazor obecne zde uznavany. ockovani tbc neplati pojistovna a predevsi pojistovna neplati lecbu nasledku!!! cca 10 000 euro.

 Majda 
  • 

Re: Očkování JE na zapade povinne 

(22.5.2008 18:19:14)
V belgii a Nizozemi je urcite cast ockovani povinna. V Blegii napriklad proti obrne. dokonce musite na mestsky urad dodat potvrzeni ze 3 preockovani [my oddalovali jak se dalo, tak jsme nakonec byli mestem vyzvani, vim, ze v jednom regionu dokonce byli rodice soudem odsouzeni k pokute za nenechani ockovat]..
Navic jste systemem zde primo manipulovani ockovat hned 6 chorob [tzv. hexa vakcina] neb tou vam naockuji v poradne zdarma. Pokud odmitnete a pristoupite jen na ockovani proti obrne, musite si jej sami zaridit u obvodniho lekare = platite za konzultaci u lekare + za vakcinu [a jelikoz to musite 4x preockovat, je to nemala castka].
My jsme alespon prosadili neockovat hned ve 2 mesicich a odlozili do 11 mesicu [vic jsme odlozit nemohli nebot jak jsem psala, pred 18 mesicem musi rodice dolozit potvrzeni o UKONCENEM ockovani]
 babu 
  • 

Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(24.5.2008 21:45:27)
tak v tom případě by si svýho doktora měla nahlásit na lékařskou komoru,protože tě VĚDOMĚ OHROŽUJE NA ŽIVOTĚ na TBC SE UMÍRÁ a reakce pokud vím ještě NIKOHO NEZABILA-on to pan doktor asi myslel takle-když ti naočkuju TBC,tak budeš mí možná celej život jizvičku-ošklivou jizvičku-a pokut CHCÍPNEŠ na TBC,tak ti to bude JEDNO A ŽÁDNÝ NÁSLEDKY SI NEPONEDSEŠ
 zuzini 


Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(24.5.2008 23:07:23)
Tak to asi neumíš číst.
 Líza 


Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(25.5.2008 6:52:56)
babu, hlavou se mi honí cosi o individuích padlých na hlavu, ale přesto ti zkusím odpovědět, když už jsi to nepochopila až dosud, po celé té diskusi: na reakci po očkování na TBC umřelo lidí dost, za tu dobu, co se to očkování provádí.
 Jana, Laura 1 


Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(25.5.2008 8:20:28)
Tak s tímhle názorem konečně souhlasím. To snad není možné, že ženy, matky 21. století mají názory jak ve středověku. Lidé se radovali, že někdo konečně objevil vakcíny proti těm stašným nemocem na které umírali tisíce lidí - jejich děti. Očkování pomohlo tyhle nomoci vymítit a tím, že ochráníte své dítě před malím bodnutím je vystavujete nebezpečí smrtelných onemocnění. Ano očkování by nemuselo být povinné, ale to by se muselo vědět, že matky malých dětí budou natolik zodpovědné ke zdraví svých dětí a nechají je očkovat dobrovolně. Moje roční dcera podstupuje všechna povinná očkování s menší či větší reakcí a k tomu určitě zvolím i nějaké to nepovinné. Čtyřletý chlapeček mých známých, který prodělal ošklivé neštovice musel nakonec na operaci mozku po prodělaném zápalu mozkových blan. Pokud dnes existuje možnost těmto nemocem bránit, jsem pro. Prosím, přemýšlejte za své dítě a né za sebe. Až, nedejbože, vaše dítě onemocní černým kašlem nebo tuberkulózou tak vám určite poděkuje, že jste mu v prvním roce života ušetřili bodanec.
 lucia 
  • 

Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(25.5.2008 19:11:22)
tak ockovanie proti tbc moze mat smrtelne ucinky - ale caste su najma nehojace sa rany, zvacsene uzliny na krku a v podpazusi ktore treba vytlacat, operovat, a moze vyvolat tbc. www.rozalio.cz, alebo iniciativa pre uvedomenie si rizik ockovania...
 Mitzi 


Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(26.5.2008 20:32:56)
Je pravda, ze ockovani proti TBC nekomu dela hrozne jizvy. Dcera to nemela zahojene vice nez rok a i po letech ma na rameni centimetrovou bouli (na vysku, plochou je to jeste vetsi). Je ji 17 a ta jizva ji hodne mrzi... jenze jsem kdysi neriskla odmitnout ockovani, kdyz byla tuberkuloza v rodine (u babicky ze strany jejiho otce...).
 bromelie 


Re: Očkování NENI na zapade povinne 

(31.5.2008 13:38:04)
Moje prababička - babička mého otce :-)) měla taky tuberu. Bydlela s námi v baráku, mezi lidi nesměla :-). Každý rok jsme jezdili na štítkování, divím se, že nesvítím. Protilátky proti tuberkuloze při přeočkování jsem neměla žádné. Bouli jsem měla snad do dvaceti. Pak zmizela, takže dceři možná taky zmizí - to jen pro uklidnění :-).
 Markéta 
  • 

Očkování NENI na zapade povinne 

(22.5.2008 13:49:26)
nez budes tvrdit co se kde povinne ockuje, tak se lepe informuj.

proste nemas spravne informace. bydlim v nemecku a ockovani zde NENI povinne. doktor dite totiz vedome "zrani" a s tim musi rodice souhlasit,nikdo jim to nemuze naridit. lide samozrejme ockuji, vetsinou stejne jako v cechach, ale nekdy zacnou treba o rok pozdeji, kdyz ma dite spatnou imunitu apod.

ad ockovani proti TBC mi doktor odmitl udelat! vysvetlil mi, ze vakcina je zastarala a funguje cca ve 30 procentech pripadu. co je ovsem dulezitejsi, negativni reakce na tuto vakcinu ma podle nej horsi nasledky nez "normalni" tbc. neni to nazor pouze meho pediatra, ale nazor obecne zde uznavany. ockovani tbc neplati pojistovna a predevsi pojistovna neplati lecbu nasledku!!! cca 10 000 euro.

 Insula 


Re: Očkování - jsem ráda 

(22.5.2008 12:38:59)
Jsem ráda, že nemusím "řešit" očkování, neboť jako laik nejsem prostě schopná posoudit, která očkování dát a které ne. I takhle přemýšlím o dalších nepovinných očkováních a jsem z toho zmatená. Zatímco jedni křičí tohle ano, tak jiný zase tohle ne, je to zbytečné (teď mluvím o odbornících, ne o kamarádkách). Kdo se v tom má vyznat??? Jak poznat, kdy je to opravdu potřeba a kdy je to pouze "lobování" od farmaceutických firem (co si budem povídat, těm jde především o zisk, o tom není třeba pochybovat)???
Dětem jsem zaplatila "lepší" vakcínu, na kterou by měla být minimální reakce (i když nikdo nemůže předem říct, jaká reakce bude, že), padlo na to moje porodné. Ale nelitovala jsem.
Obecně jsem ráda, že očkování existuje. Co by za něj daly naše babičky a prababičky.
 lklasinka 


Re: Očkování 

(22.5.2008 12:57:25)
A až bude vaše dítě měsíc v nemocnici s černým kašlem nebo jinou podobnou hrůzou, pochopíte, češi by měli být vděční za očkovací systém. srovnejte si dětskou úmrtnost u nás a jinde. Co je pár dnů v horečkách oproti celoživotnímu léčení, nic
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Očkování 

(22.5.2008 13:03:29)
Iklasinko, a tvoje tam leželo? Možná sis nevšimla, že se tu ve většně případů zdaleka nemluví o odmítání, ale upravení kalendáře tak, aby to tomu dítěti vyhovovalo ...
 lklasinka 


Re: Očkování 

(22.5.2008 14:55:39)
ano leželo s černým kašlem, ještě ji nestihli zaočkovat, je to 5 let. a nikomu bych nepřála nic podobného,
 Raďulka 


Re: Očkování 

(23.5.2008 0:15:59)
Černý kašel mohou dostat i naočkované děti, to není ten správný argument. Žádná vakcína nefunguje na 100% to je třeba si uvědomit!
 monika-h 


Re: Očkování 

(23.5.2008 13:30:30)
Já nejsem doktor,ale jak víte,že co stanovily doktoři je špatně a dětem to škodí?To ,že mi dětí přišlo líto,když jsou malinkatý a píchají se do nich ty injekce je jiná věc.Přece kdyby to dětem a jejich imunit. vadilo,tak se určitě neočkují jako malé,některé nemoce se očkují pouze v určitém věku.
 Líza 


Re: Očkování 

(23.5.2008 13:37:56)
Já jsem doktor a můj postoj k očkování je rezervovaný. A rozhodně se neodvíjí od toho, že někdo maličkým dětem píchá injekci a mně by jich bylo tak líto, to fakt ne.
 Renata 
  • 

Re: Očkování 

(23.5.2008 14:18:55)
Od pláče malých dětí z injekcí se asi neodvíjí ani postoj informovaných nezdravotníků, to si troufám říct. Jsme zase u plné informovanosti. Pro mě osobně je tohle nejbolavějším místem očkování obecně, informace jsou neúplné u pediatra, u lékárníka, v médiích, všude. Přinejmenším jsou informace jednostranné či výrazně asymetrické ve prospěch pozitivních účinků. Očkované děti mám, ale zatrne mi s každou nutnou dávkou, a rozhodně nekupuju volitelné vakciny po sledování srdcervoucí reklamy s hluchým dítkem (pneumokok). Pevně doufám, že nebudou přidávány další vakciny do povinného schématu, svého času jsem moc těžce nesla právě zařazení hepatitis B (snad ve velkých městech, kde se dítě opravdu může píchnout na písku o jehlu narkomana, na vsi je riziko o mnoho řádů nižší...) a ani příušnice mi nepřipadají až tak vrcholně nebezpečné. Ráda bych viděla oficiální studie srovnávající naši proočkovanou populaci s některou sousední, třeba právě s Německem, a jejich jednotlivé rozdíly v nemocnosti či úmrtnosti, a ráda bych to viděla solidním způsobem publikované v běžných médiích. Že toto nenastává, mi dodává na pocitu, že to všechno až tak křišťálově nejčistší opravdu nemusí být...
 monika-h 


Re: Očkování 

(23.5.2008 13:25:32)
R^ přesně řečeno:-D
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: Očkování povinná i na "západě" 

(22.5.2008 18:54:06)
ahoj,

musím ti trošku odporovat. Starší syn se narodil ve Francii a mladší v Rakousku, v obou zemích jsou očkování povinná i doporučená. Ve Francii je to zhruba stejné jako u nás, v Rakousku je jich trošku méně. Povinné očkování je hrazeno, nepovinné si lze přikoupit. V Rakousku se neočkuje proti TBC, takže mladšího syna necháme ve 2 a 1/2 letech naočkovat u nás a pořídíme mu i doporučená očkování. Oba s manželem patříme k zastáncům očkování. Je pravda, že podle toho, co čtu na netu, je tu lepší přístup lékařů , jednají s vámi jako se zákazníkem, ne kusem masa. Asi i díky tomu, že jsou soukromí a chtějí si vydělat. Takže konzultace ohledně vakcíny a termínu očkování je samozřejmostí. My jsme vždy volili ty "šetrnější", byť za cenu doplatku.
 markéta 
  • 

Re: Očkování 

(22.5.2008 21:20:11)
Dovolím si s Vámi nesouhlasit, protože dcera se narodila v Belgii a základní očkování, včetně meningkoka C bylo povinné. Ve věku 2 let nás radnice komuny, kde jsme bydleli, vyzvala k předložení potvrzení o prodělaném očkování. V případě nepředložení bychom se vystavovali sankcím.
 Lenka, tri dospivajici dcery 
  • 

Re: Očkování 

(28.5.2008 14:40:01)
Jenom obrna je povinna v Belgii. Pokud ale nemate doporucena ockovani, nevezmou vam dite do jesli.

Dans les années cinquante, le virus de la poliomyélite a fait de nombreuses victimes parmi les enfants belges, handicapant certains d""entre eux pour leur vie toute entière.
Depuis 1967, la vaccination contre cette terrible maladie est donc la seule qui soit devenue obligatoire. Grâce à cette politique, plus aucun cas de poliomyélite n""a
été recensé depuis dix ans en Communauté française.
Cela dit, si l""enfant fréquente une crèche ou tout autre milieu d""accueil agréé, il devra bien entendu se soumettre au programme de vaccination officiellement recommandé par l""O.N.E.

http://www.one.be/docs/DOSSIERS/vaccination1.htm

 monika-h 


Re: Očkování 

(23.5.2008 7:49:25)
Jo ,ale jaká je to výhoda?Já bych teda nechtěla,aby do školky s mojí dcerou,která má narušenou imunitu chodilo dítě neočkované a zatáhlo tam nějakou blbou nemoc.Tím mě neberte,že máme očkování na kde co,ale ty základní jsou podle mě v pořádku.
 Tera+4  
  • 

Očkování a MŠ 

(23.5.2008 9:11:58)
To snad ani nejde, ne? U nás v MŠ jsem musela při zápisu přinést dceřin očkovací průkaz jako doklad, že má všechna povinná očkování. Ptala jsem se, co by bylo, kdyby neměla, a pí učitelka řekla, že bych musela mít potvrzení od lékaře, že dítě není schopno očkování a zdůvodnění, proč není.
 Sylvie 


Re: Očkování a MŠ 

(23.5.2008 9:46:27)
Ano, co se týká přijímání do mateřské školy nebo jeslí, tak to tak platí. U školy už dítě být očkované nemusí, protože školní docházka je povinná, předškolní dobrovolná.


Jinak je to § 50 zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví:

Jesle nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
 KačíKačí 


Re: Očkování a MŠ 

(23.5.2008 13:25:17)
no já nevím,ale my jsme se u zápisu do MŠ setkaly s chlapečkem,který se narodil na Novém Zélandě ( podstoupil tam jen jedno očkování - matka ani nevěděla jaké ) a do MŠ ho normálně přijali. Dostali sice doporučení aby ho nechali znovu přeočkovat a doplnit ta očkování která mu chybí,ale jejich pediatr ho prý oočkovat nemůže,páč neví co na Zélandě dostal a dokumenty k tomu ztratil! Tak co teď? Jen trnu hrůzou aby školku něčím nehezkým nenakazil. :(
 monika-h 


Re: Očkování a MŠ 

(23.5.2008 13:32:44)
Naštěstí to opravdu nejde.Ale kdyby to bylo dobrovolné na rodičích,tak by byl i zákon jiný.
 .Žaba 


Re: Očkování a MŠ 

(23.5.2008 18:48:36)
Moniko, a ako chcete zabrániť tomu, že sa v jednej školke stretne viac než jedno dieťa nenaočkované zo zdravotných dovodov? Ktorékolvek z tých detí teda "može zavliecť" do triedy nejakú chorobu a nakaziť to druhé... vtedy je to už v poriadku?

Mmch, už tu zaznelo, že choroby ako dávivý kašel može kludne priniesť aj naočkované dieťa.
 monika-h 


Re: Očkování a MŠ 

(24.5.2008 21:44:00)
Jasně,že se nemocem nejde úplně vyhnout,ale proč by někdo měl riskovat chorobu,když je na ní očkování a ohrožovat druhé.
 MílaO. 


Re: Očkovák není třeba 

(25.5.2008 20:40:24)
Tak to asi záleží na školce, pokud vím, v naší MŠ, kde pracuji, není třeba předkládat očkovací průkaz, pouze dětský lékař potvrdí zadní stranu Evidenčního listu. Já jsem teď nechávala zapsat moji nejmladší, 6ti letou dcerku, kterou mám v pěstounské péči, a taky jsem její očk.průkaz nepředkládala.
 madajka 


Re: Očkovák není třeba 

(25.5.2008 21:02:28)
Já jsem v případě našich dvojčat taky nemusela předkládat očkovací průkaz. Doktorka nám pouze potvrdila papír že jsou schopny docházky do mš a tím byly holky přijaty. Opravdu to záleží na školce.
 .Žaba 


Re: Očkovák není třeba 

(26.5.2008 21:06:51)
Ono je to prakticky jedno, či predkladáte očkovací preukaz, alebo vám lekár na zadnú stranu prihlášky potvrdí, či je dieťa riadne očkované...
 Jitka, 2děti 
  • 

Re: Očkování 

(23.5.2008 16:12:17)
TO nechápu. Když je Tvá dcera očkovaná a ty očkování přikládáš takovou účinnost, tak Ti může být jedno, kdo s ní chodí do školky, ne? A jestli očkovaná kvůli imunitě vůbec nemůže být, tak by stálo za úvahu, zda má vůbec pobývat v kolektivu (kdyby to bylo opravdu vážné - školky jsou překladištěm bacilů nemocí, které se očkovat nedají)... Prostě mi přijde dost hloupé říct, jen ať dvacet dětí povinně naočkují, jen aby moje dcerunka byla v bezpečí (velice iluzorním, dle mého názoru...)
 Davinia, 2 deti 


Re: Očkování 

(22.5.2008 10:42:50)
S prvnim synem jsem ani nepremyslela,ze bych vakcinaci nedala nebo zmenila datum nebo neco podobneho,syn mel take extremni reakce,coz vedlo k tomu,ze u druheho syna jsem nechtela udelat tu samou chybu.Dokonce jsem premyslela,ze vakcinace nedam vubec,zijeme v zahranici a stretla jsem se tady s tak silnou opozici,ze jsem vakcinaci nakonec dat musela,protoze mi doktor vyhrozoval,ze kontaktuje socialku a deti mi vezmou. Vakcinaci vetsinou oddaluji,ale nejvic co mi nechaji je 6 mesicu. Druhy syn nastesti zadne extremni reakce nemiva.
 Lenelka 


Re: Očkování 

(22.5.2008 10:48:23)
Davinia, kde zijes??
 monika-h 


Re: Očkování 

(23.5.2008 13:35:54)
Já chápu,že extrémní reakce jsou blbé a člověka vyděsí.Dcera má zase alergii na kravské mléko,ale to není důvod abych ho zakázala klukovi.Prostě každý je jiný.
 zuzkasim 


Re: Očkování 

(22.5.2008 13:17:55)
Miky, mít doma Diazepam jen tak třeba pro případ reakce po očkování, mi nepřijde zcela standardní. Je to vcelku silný lék a miminku bych ho bez velmi závažného důvodu nedala. Dřív jsme doma Diazepam. čípky měli pro sestru epileptičku (teda aspoň tak mi to naši vysvětlili), v současné domácnosti nic takového nemáme. Doktorka nám doporučuje na horečky zábaly, Paracetamol v nějaké přijaltelné formě (nejsem schopna dát čípky, takže mám sirup) a kdyby se dělo něco "divného", tak přijít. Febrilní křeče rozhodně nejsou klasická reakce, na kterou má rodič bez mrknutí oka hodit Diazepam.
 Miky - děti 5,5 a 3 
  • 

Re: Očkování 

(22.5.2008 16:51:42)
Zuzkosim, podle mojí pediatričky je vhodné mít doma Diazepam, aby při teplotě vyšší 38,5 st. nemohly nastat febrilní křeče - alespoň takové vysvětlení jsem dostala já. Za celých téměř 6 let co mám děti, jsem ho použila asi 2 x jednu čtvrtku a bylo vše v pohodě. Pokud dítě febrilní křeče má, musí být poté dlouhodobě sledované neurologem. Reakce na očkování mě nikdy moc nevystrašily, s teplotou jsem počítala a u syna jsem je neřešila, ten měl od začátku vakcíny šetrné. Kdyby měly moje děti extrémní reakce na očkování, určitě bych se na to koukala jinak. Takhle to beru jako normální součást péče o ně. Jinak moje pediatrička také neočkuje přísně podle stanov - syn má slabou imunitu a léčí se na to a několikrát nám očkování odložila, prostě počkala, až se jí bude zdát lepší. Já jsem za očkování ráda, ale říkám, každý ať si dělá se svým dítětem co chce. U nás nebo kdekoliv jinde. Věřím však, že plošné očkování je zavedeno z dobrých důvodů.
 monika-h 


Re: Očkování 

(23.5.2008 7:46:28)
Jen mě zaujalo mening. tybu A+B na ty se přece neočkuje? já mám zrovna teď koupenou vakcínu,ale na typ C.Nebo je to podle věku /12let/.
 Misty+Matěj1/05+Mája9/07 


Re: Očkování 

(25.5.2008 21:23:03)
Nezlobte se na mě, ale můžeme mluvit o štěstí, že v dnešní době už je možné očkovat děti proti nemocem, na které se dříve umíralo. Kdyby si každý odmítal očkování jak se mu zlíbí, mohly by tu ty samé nemoci vypuknout znovu. Souhlasím, že reakce po očkování je nepříjemná, ale existují léky na snížení horečky a podobně, dá se to vydržet a dítě je chráněné. Já jsem ráda, že očkování máme.
 Marie+Láďule10.05 


Re: Očkování 

(26.5.2008 9:53:01)
Dobrý den,
a co takhle individuální přístup??? Syn (31 měsíců)je naočkovaný, krom MMR vakcíny (zatím odložena na neurčito). Ale třeba informovat maminky, že pokud kojí mají děti protilátky do cca 15 měsíce???Proč to mnoho z nás neví a pediatr jim to neřekl??? Proč očkovat TBC hned v porodnici??? Třeba Japonsko očkuje až po 2.roku života a úmrtnost?? nejnižší na světě!
Osobně čím víc se o očkování zajímám ,tím větší nechuť mám očkovat dle našeho očk. kalendáře... Pokud budu mít to štěstí a narodí se mi další děti, budu očkovat s větší rozvahou a přihlédnutím k aktuální situaci...
Naříkám neočkovat vůbec, ale proč hned v porodnici :-© a potom co nejdříve:(, taky nechápu očkování proti zarděnkám na co ??? (pro nejsou očkovana jen děvčata která je neprodělala v cca 12-ti letech???), vždyť třeba já kojila dlouho a syna jsem mohla začít očkovat mnohem později, kdy by to pro jeho nervový a imunitní systém bylo dozajista šetrnější.....
 Zabatko 
  • 

Reakce na očkování 

(22.5.2008 9:36:18)
Milá autorko, je mi líto co prožíváte. Myslím, že v tomto případě by bylo vhodné obrátit se na nějaká vyšší místa a žádat pro syna speciální očkovací schéma, protože jak píšeš, že se reakce s každým očkováním zhoršují, tak si myslím, že na to máte nárok a rozhodně bych bojovala.
Já osobně jsem zastáncem očkování, snažila jsem se pročíst dost materiálů na toto téma a utvořit si vlastní názor. Očkování považuju za jeden z největších "vynálezů" vůbec, zachránilo nespočet životů a ještě jich hodně zachrání, samozřejmě se za to platí určitá cena a tou jsou neobvyklé reakce u malé části populace (a je mi líto každého, kdo do té sorty spadá). Nemyslím si, že by očkování nějak zvlášť zatěžovalo imunitní systém u zdravého člověka, spíš ho přirozeně posiluje. Otázkou samozřejmě zůstává, zda je nejvhodnější očkovat už malá mimča v porodnici proti TBC atd. Celkově bych posunula hranice očkování do pozdějšího věku. U dcerky jsme měli posun o půl roku a vůbec nic se nestalo, ale to je také dílem vysoké proočkovanosti populace. Z mého pohledu mi přijde nezodpovědné když někdo odmítá očkovat svoje děti proto, že "se přece nic nestane". Je to docela sobecké vůči třeba právě dětem, které mají prudké reakce, nebo z nějakých imunitních důvodů nemohou být očkovány. Tak právě je chrání vysoké procento proočkovanosti v populaci a tím potažmo je malá šance, že něco "chytnou" v případě, že nejsou naočkované.
Obávám se, že dát v našich podmínkách rodičům volnou ruku v očkování, tak by to nemuselo dopadnout dobře, myslím si, že naše společnost k tomuto ještě nedospěla. Spíš jsem pro širší časové rozpětí pro jednotlivá očkování.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Reakce na očkování 

(22.5.2008 9:45:57)
Žabátko, vzhledem k tomu, kolik rodičů jde koupit vakcínu, když zahlédnou tklivou reklamu v televizi, bych se nebála, že by volná ruka způsobila zásadní změnu. Když navíc přidáš seznam očkování jako podmínku pro přijetí do státní školky ... umožnilo by to větší volnost pro ty, co o to stojí,a ti ostatní by se drželi doporučeného schématu, které by od současného nemuselo být odlišné.

Co se týká vyhrožování hygienou atd, přijde mi to opravdu nedůstojné, navíc ve většině případů, pokud chceš očkovací kalendář pouze modifikovat a ne rovnou zrušit, je obvykle celkem široký prostor pro domluvu - kalmetizace očkuje TBC podle zákona do 6 týdnů; pokud se to nestihne, není problém odložit o dva roky (sami to na kalmetizaci obvykle tak řeknou a nedělají z toho vědu, i vzhledem k tomu, že současné doporučení odborné komory je odložit TBC po základním očkování čtyřkombinací; navíc toto očkování chrání jen dočasně a v incidenci TBC u nás a v Německu, kde se očkojí pouze rizikové skupiny, není). Očkování MMR (Trivivac, Priorix) - bez probémů jsem odložila po druhém roce, sestra pouze předala hygieně na její dotaz informaci, že zatím byl důvod neočkovat ... Intervaly mezi dávkami např. čtyř (hexa) vakcíny - ačkoli pediatři trvají na 1 měsíci, doporučený odstup je 1-2 měsíce a i více není zásadní důvod k panice. Atd ...
 jana38 


Re: Reakce na očkování 

(22.5.2008 10:44:32)
Markéto, v Německu se proti TBC neočkují pouze rizikové skupiny, v Německu se proti TBC neočkuje nikdo, protože bcg vakcína, kterou se očkuje proti TBC byla shledána rizikovou a neúčinnou, tudíž jí na německém trhu byla odebrána registrace. Takže v Německu momentálně není schválená pro použití žádná vakcína proti TBC, dokud nebude "vynalezena" nějaká jiná vakcína (a incidenci tam mají dokonce nižší než v ČR).
více: Paul Ehrlich Institut www.pei.de, Robert Koch Institut www.rki.de
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Reakce na očkování 

(22.5.2008 12:49:18)
Dík za doplnění, tohle bylo z rozhlasu a mluvilo se obecně západ a pak mluvila o incidenci za Německo, tak jsem si to nějak propojila.
 monika-h 


Re: Reakce na očkování 

(23.5.2008 13:41:54)
No s tou volnou rukou nevím,moje dětská mě mockrát chválila,že o očkování mi stačí říct a bohužel spousta maminek nepřijdou ani na výzvu např.obrna to prostě nepochopím.
 Katka 
  • 

Re: Reakce na očkování 

(22.5.2008 10:10:52)
Celkem souhlasím, Žabátko. I já jsem zastánce očkování, ale příčí se mi to množství očkování ve velmi nízkém věku.
Autorce bych doporučila:
- změnit pediatra,
- obrátit se na očkovací centrum v Motole,
- cvičit se v asertivitě a napříště se nebát prosazovat své názory, jsou li podloženy znalostí fakt.
Hodně štěstí!
Katka
 Jolka 
  • 

Re: Reakce na očkování 

(24.5.2008 9:18:12)
Také se chci přidat s troškou do mlýna :-) Myslím, že vždy se jedná o dohodu s pediatrem. Můj syn má atopický exem, porod byl komplikovaný, je neurologicky sledován a nebyl problém dohodnout se s pediatrem na odložení očkování. Z vlastní iniciativy jsem kontaktovala očkovací centrum v Motole (myslím, že běžná pediatr tolik zkušeností ohledně očkování nemá)a byli velmi vstřícní. Naopak sami doporučovali očkování rozdělit na jednotlivé vakcíny a rozložit do max možných dlouhých termínů. Často je to jen o lidech.~k~
 Insula 


Re: Reakce na očkování 

(22.5.2008 12:43:02)
Žabátko, R^. Rozumný názor.
 GLT 


a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 14:13:43)
A co takhle homeopatika? Nám se osvědčila. Nepište, že nevěříte...ale zkusteR^
 Insula 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 14:34:06)
To nemyslíš vážně, že ne?
 zuzini 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 14:42:08)
Proč ne? Znám spoustu mamin, které podávají homeo na snížení teploty.
 Insula 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 14:52:17)
Já myslela nahrazení očkování homeopatiky. Ale možná jsem to špatně pochopila.
 Lenka, (08/03+10/06+07/09) 


Homeopatika po očkování, horečka 

(22.5.2008 21:43:40)
Homeopatika při očkování:
1) proti TBC - Silicea 9CH - 1x denně 3 kuličky
po očkování zarudnutí vpichu, křeče průjem; podávat, dokud se nevyhojí rána
2) Proti Hepatitidě A i B - Phosphorus 9 Ch - 1x denně 3 kuličky po dobu 10-14 dní od očkování
3) všechna ostatní očkování - Thuya 9Ch - 1x denně 3 kuličky po dobu 10 dní od očkování

Obecně - horečka:

1) Aconitum Napellus 9 nebo 15ch, 3x-4x denně - horečka s prudkým nástupem doprovázená zimnicí a velkými teplotními výkyvy; následkem prudkého prochlazení nebo vystavením velkému horku; zarudlá suchá kůže, absence pocení; intenz.žízeň s chutí na velké množství studené vody, silná agitovanost, pocity úzkosti se strachem ze smrti
2) Belladona 5 nebo 9ch každou hodinu nebo každé 2 hodiny - horečka, kt. se objeví náhle, zemdlelost; nebo poté, co se dostavilo pocení po Aconitu; horká, překrvená hlava, rozšířené zornice, pot, suchost sliznic, žízeň, prudké tepavé bolesti krku, uší, končetin; zhoršení světlem, hlukem, dotekem, otřesy.
3) Apis Mellifica 5 nebo 9ch po půl hodinách, se zlepšením vysazovat - prudký nástup horečky, zimnice; prudké bolesti hlavy, absence žízně kromě zač. onemocnění, horká kůže, pálivé bodavé bolesti; zlepšení bolestí chladem
4) Ferrum phosphoricum 9ch 3-4x denně - horečka nižší než 39C, dítě bledé, unavené, astenické; obličej střídavě bledý a zarudlý, žízeň
5) Gelsemium Sempervirens 9ch každé 3-4hodiny - horečka s progres.nástupem, třes a zimnice; dítě nehybné, malátné; bolesti svalů, ztuhlost, bolesti hlavy, červený a horký obličej, slzení očí, pocení, absence žízně (také se užívá při chřipce)

To jsou zhruba nejběžnější, je jich více.

Mým dětem pomáhají, některým zase pomáhá častá vlažná sprcha na horečku.
Nicméně podotýkám, že k tomuto jsem se postupně dopracovala. Taky jsem automaticky na teplotu 38C občas dala i Panadol, který mám i teď doma v záloze.

Držím pěsti, ať vše s klidnou duší ustojíte. Ono je to opravdu někdy těžké se rozhodnout, co je správné a zda je to opravdu správná cesta.;)
 balka+Marťa10/06+Marek08/08 


Re: Homeopatika po očkování, horečka 

(25.5.2008 13:46:13)
Musím se přidat k zastáncům homeopatik jako prevence proti nežádoucí reakci na očkování. Dávám vždy už 1 den před očkováním, den očkování a den poté Thuyu 15 CH, pak den po očkování a poté 3x týdně Siliceu 9 CH, vždy 3 kuličky denně. Dcera má 1,5 roku a má za sebou 4 hexa vakcíny + Trivivac, ani jednou neměla na nic reakci. Netroufám si je nedat, takže záruku, že je to tím, nemám, ale např. na Trivivac vím že měly reakci skoro všechny děti v okolí.
 GLT 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 23:07:51)
Samozřejmě jsem myslela homeopatika na zmírnění reakce po očkování. Vzbudila se mi dcera, tak jsem nestihla napsat vše tak, jak bych chtěla. Opravdu mě nenapdlo, že by to mohlo být pochopeno tak, jakože místo očkování...~k~. O homeopatikách toho zase tak moc nevím, jelikož s nimi mám zkušenosti až s dítětem, proto nedokážu vysvětlit, proč nám bylo doporučeno podávání jiné než píše Lenka (viz níže). Nicméně u nás to výborně zabírá, reakce vůbec žádné a dávkování máme toto: 1 den před očkováním THUA CH 9 a SILICEA CH 9, v den očkování THUA CH 15, den po očkování THUA CH 30. Vždy po pěti granulích, které se rozpouštějí ve vodě (čaji...).
 GLT 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(22.5.2008 23:13:14)
Tak ještě oprava: Lenka je viz výše, nikoli níže ~k~ a jmenuje se to THUYA, nikoli THUA. Ach jo, to je den...Rv
 Lenka, (08/03+10/06+07/09) 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(23.5.2008 21:19:56)
Prďolo ;),
čerpám z Homeopatie v pediatrii. Je sice od Boironu, ale myslím, že co se týče popsání veškerých symptomů, je hodně dopodrobna napsaná.
Dle švagrové homeopatika s 9ch a níže jsou pro akutní stavy a čím vyšší ředění (třeba i 200ch) pak reaguje na psychiku.
Jinak ještě co se týče podávání při horečce. Ze začátku, když je to nejhorší, lze podávat i co 15-30min. A dle zlepšení zvyšovat intervaly. Dále dospělí si mají dávat 5 kuliček, dětem stačí poloviční dávka. Ale už jsem se i dočetla, že stačí třeba i 1 kulička.
Bohužel zase takový odborník na toto nejsem. Každopádně v některých situacích už nám hodně pomohly. Takže tak.
 Petr. 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 0:26:52)
S homeopatiky je to v případě očkování standardními vakcínami poněkud jinak, než bývá v podobných diskuzích prezentováno. Zejména metoda "Thuya před a po" je hodně zcestná. Bylo by však příliš rozsáhlé problematiku šířeji a hlavně srozumitelně právě zde vysvětlovat, proto podtrhnu pouze dvě skutečnosti:

1) Přesto, že bývá nesnadné v praxi získat ampuli s kapičkami vakcíny, jedná se o jednu z nejvhodnějších a nerizikových možností (metod), jak případné následky očkování homeopatickým rozředěním vakcíny eliminovat. Ve skutečnosti se tímto postupem do značné míry "účinky" očkování zruší - jinak řečeno: organismus je nenásilně a pozvolna zbaven chemického znečistění vakcinací, a tím nežádoucích alergických i jiných terminálních reakcí.

2) Existuje program "Homeopatická prevence nakažlivých nemocí" (HP), jehož autorem je australský homeopat Isaac Golden. Nejenže plně nahrazuje "klasické" očkování, nýbrž je i v mnoha směrech předčí. Především si je nutno uvědomit, že HP je zcela netoxická metoda prosta jakýchkoliv obávaných vedlejších účinků s účinností ochrany cca 90%. Bohužel uvádět zde principy, "proč a jak" homeopatické nosody působí, z důvodu rozsahu takovéhoto článku nelze.

Závěrem dodávám, že většina našich lékařů (hygieniků, sociálních pracovníků...) dosud nepochopila, že rodiče jsou jejich partneři, nikoliv podřízení. Navíc "partneři", kteří zcela v souladu s českými legislativnímmi standardy ve vazbě na ratifikovanou mezinárodní ÚMLUVU NA OCHRANU LIDSKÝCH PRÁV A DŮSTOJNOSTI LIDSKÉ BYTOSTI V SOUVISLOSTI S APLIKACÍ BIOLOGIE A MEDICÍNY zodpovídají za zdraví svých dětí. Bez jejich souhlasu se lékař nesmí dítěti ani podívat do krku, natož je naočkovat. I v této souvislosti je velmi poučné přečíst si knihu "Co vám lékaři neřeknou", v níž je v závěru kapitoly věnované očkování uvedeno:

"Máte-li pocit, že se budete cítit bezpečněji, podpoří-li se nějak imunitní sytém vašeho dítěte, můžete uvažovat o homeopatii. Mnoho vědeckého materiálu již dokazuje její účinnost. V jedné velkoplošné studii bylo více než 18.000 dětí úspěšně chráněno proti meningitidě homeopatickým lékem Meningococcinum bez jediného vedlejšího účinku."

Domívám se, že rodiče se musí přestat bát "bílých plášťů, a snažit se získat co nejvíce informací z několika úhlů pohledu. A pak poslouchat svůj vnitřní hlas, neboť on nás vede k pravdě. Očkování sice je nepřehlédnutelným mezníkem v historii lékařství, avšak dosud s mnoha nevyjasněnými, ba i vyhraněnými, otazníky. Pokud není tato metoda schopna zaručit, že naše děti se i za týden, za rok... budou nadále smát, pak je s ní určitě "něco" špatně... P.
 Renata 
  • 

Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 9:17:03)
Petře, teorie je věc jedna a praxe docela jiná. Moh byste blíže osvětlit, proč je "metoda Thuya před a po" zcestná? Protože když odhlédnu od teoretických předpokladů, jak by to mělo fungovat (ono klasické očkování by taky mělo chránit - a vždycky to tak není), tak vím z praxe, že zejména u živých vakcin se s použitím Thuyi počet, ale hlavně síla vyjádření následné reakce zásadně snižuje. Placebo efekt myslím nepadá v úvahu, děti do jednoho roku většinou vůbec nevědí, že dostaly jakýkoliv přípravek.
 Petr. 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 10:01:44)
Renato, Thuya má afinitu zejména k vakcíně proti neštovicím, v ostatních případech je její použití „otazníkové“. Ano, v praxi se velice často podává jako lék „první pomoci“ před i po očkování, jenže – skutečně je právě toto homeopatikum oním „zázračným ochráncem“? Jak by reagovali dotyční jedinci, kdyby Thuyu nedostali? Každý homeopatický lék, jak jistě víte, má svůj specifický obraz a rozsah působení, podáme-li jej nedůvodně, a navíc v několika dávkách po sobě, ocitne se citlivý jedinec v obraze toho kterého léku, což je každopádně špatně. Jestliže vím, proti čemu bylo dítě naočkováno, pak je rozhodnutí o léku snadné a úspěšnost „vyladění alergických reakcí“ téměř 100%. Jenže – největší potíž spočívá v tom, že v současnosti se prakticky zcela upustilo od očkování monokompozitními vakcínami, vždy (s výjimkou TBC a obrny) je více nemocí „smícháno“ dohromady. A v hexavakcíně je jich šest!!! včetně obrny. Zjistit, která „nemoc“ způsobila alergickou reakci, je vlastně nemožné… Samozřejmě – každý máme své zkušenosti, nikomu nevnucuji ty své, přesto doporučení o obligátním podání Thuyi nesdílím. Jako bychom si tím zavírali vrátka k hlubšímu porozumění i poznání zákonitostí homeopatie. I proto jsem se zmínil o rozředění několika kapek konkrétní vakcíny (pravda – musí tak činit člověk znalý homeopatických předpisů), neboť toto je nejvhodnější a nejšetrnější cesta, jak se vyhnout potížím po očkování, pominu-li program HP.
A nadto - existují další homeopatika (Silicea, Arsenicum album, Hepar sulfur, Malandrinum, Sarsaparilla, Hypericum, Plantago...) v mnoha specifických případech daleko účinnější než Thuya. Proto jsem si dovolil napsat, že standardní podávání Thuyi - a dodávám: bez vazby na specifickou reakci očkovaného dítěte - je hodně zcestné; neboli minimálně diskutabilní. P. Renata 
  • 

Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 16:46:47)
Petře, děkuji za jasnou a podrobnou odpověď. Souhlasím, že obligátně podávat homeopatický přípravek (jakýkoliv) není již z principu homeopatické léčby rozumné. Neměla jsem také na mysli reakce jen alergické, ale i jinak imunologicky patologické. Část dětí je vakcinou a její imunopotencující složkou zasažena způsobem, který výrazně oslabí imunitu vůči jakékoliv další infekci, ať virové či bakteriální, po různě dlouhou dobu.
V našem malém městě není žádný homeopat-pediatr, proto asi 3 lékařky doporučují na radu homeopata Thuyu a skutečně pozorují méně jakýchkoliv vedlejších účinků. Vzhledem k tomu, že ji většinou doporučují až dětem, které již nějakou reakci měly, je to podle mě dobrá pomoc. Dodám jen, že většina rodičů neuvažuje o tom dítě vůbec neočkovat, ale hledají cestu, jak dítěti co nejúčinněji snížit možnost nežádoucí reakce.
 madlenka07 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 20:22:21)
Petře,možná jsem měla štěstí,ale na radu mého homeopata jsem své dceři dala právě Thuyu po očkování proti TBC a musím říci,že s velice dobrým výsledkem.
Spíš bych se Vás ráda zeptala na Vámi zmíněné Menigococcinum.Ať hledám jak hledám,nikde jsem o něm nic nenašla.Právě sama v sobě bojuji,jestli proti meningokokovi očkovat...nejsem právě velkým příznivcem zbytečného očkování,ale jako matka se asi právě nechávám ovlivnit zprávami o řádění meningokoka,i když většinou typu B,proti kterému očkování není.
 Petr. 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(25.5.2008 14:44:57)
Mandlenko, s Thuyou to máte tak – 100 % má vztah k vakcíně neštovic, a 10-20-30-40% ... k jiným vakcínám. Osobně se mi nejvíce nelíbí „preventivní“ podávání před a po očkování, jedná se o nesprávný postup. Homeopatikum se má podat až na základě konkrétních reakcí po očkování. Nevím, zda jste Thuyu podala po očkování „pro jistotu“, nebo až na základě symptomatologie. Spíše bych však řekl, že preventivně... Takto pak vůbec nelze říci, že Thuya byla potřebná. Na druhé straně – není-li podána opakovaně několikrát za sebou, nic se nestane, a člověk má alespoň pocit, že „něco“ udělal...

Meningococcinum je homeopatická nosoda připravená z kmene A+B. Jestliže nejste homeopat, nebo alespoň človíček, jenž se o tuto disciplínu hluboce zajímá, těžko informace běžně získáte. Nosoda není žádná očkovací látka, nýbrž homeopaticky rozředěná substance - v tomto případě bakterie meningokoka. Jelikož meningokok do jednotlivých skupin „klonuje“ (zmutovává), a dokonce dokáže svoje vlastnosti měnit podle podmínek prostředí imunity člověka, není s ním vůbec žádná legrace, i když jsme absolvovali očkování. Prioritním předpokladem ochrany je nenarušená imunita, a tu bohužel „rozháže“ jakékoliv očkování... Zmíněnou nosodu má ve své nabídce například jedna z největších světových homeopatických lékáren anglický Helios. Z toho, co jsem již uvedl (jednak z povahy bakterie), vyplývá, že zmíněná nosoda chrání i vůči typu C, jelikož homeopatické léky nenarušují imunitu člověka, zvířete, rostliny..., která stojí vždy na prvním místě předcházení infekčním nemocem. (Kolik lidí je nositelem menigokoků, streptokoků, aniž by jakkoliv onemocněli.) Podání nosody je vlastně jednoduché, ovšem „jednoduché“ již není to, co následuje. Respektive jednoduché „to je“, ale pro toho, kdo homeopatii rozumí. Jinými slovy - nedoporučuji podávat jakékoliv homeopatické léky vyšších potencí (200C, 1000C ...) bez dozoru homeopata. A zde, bohužel, zřejmě bude spočívat největší Vaše potíž, jelikož nosody nemocí se podávají nejprve v potenci 200C a postupně se zvyšují až na 10.000C, což posléze zaručuje ochranu na pět až deset let. Poté se postup dle potřeby opakuje.

Závěrem – očkovat, či neočkovat je v podstatě otázkou našeho niterného cítění, vnímání a „dešifrování“ toho, co se kolem nás děje. Nikomu ho nevymlouvám, akorát mi v našem státě nesmírně chybí pravdivé informace a svoboda volby – rozhodnutí rodičů, kterou cestou se vydají. Samozřejmě, pokud byste se mě zeptala, co Vám doporučím, zajisté tušíte, že homeopatickou nosodu, nikoliv očkovací látku. Najít však homeopata, který se právě v ČR zabývá touto jedinečnou a více než jen plnohodnotnou „náhradou“ klasického očkování... – no, to spíše naleznete pověstnou jehlu v kupce sena... P.
 madlenka07 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(25.5.2008 20:09:28)
Děkuji,Petře!Homeopat nejsem,ale velmi se o ni zajímám,ale vyšší potence bych si sama ordinovat netroufla.A zatím jsem ani neměla důvod.
Thuyu jsem vlastně použila jako lék pro sebe,ale vzhledem ke kojení to ,,vybumbala" i moje dcerka.A rakce po očkování TBC nebyla žádná,i když je pravda,že by možná ani žádná nebyla.Takže to nebylo použito jako prevence,spíše jako vedlejší účinek mojí léčby.A na kalmetizaci se velmi divili,že nám nic nebylo...přiznám se,že jsem jim to ani nevysvětlovala:-D.
Co se týče Meningococcina,tak se zeptám svého homeopata,asi abych měla klid v duši.Mám zdravou dceru a očkování je s největší pravděpodobností zbytečné,ale mateřská láska dělá své.Kdyby se to stalo před 2lety,kdy jsem byla bezdětná,asi bych se k tomu stavěla jinak a kdyby se mě někdo ptal na můj názor,radila bych zdravé dítě neočkovat.Dnes to vidím trochu jinak.
Děkuji za informace.
 Petr. 


Re: a co takhle homeopatika 

(25.5.2008 22:19:03)
Madlenko, musím ještě zareagovat, jelikož jsem si uvědomil, že píši nesprávný název nosody meningokoka. Název "Meningococcinum" totiž znamená homeopatický lék připravený z monokompozitní, standardní očkovací látky. Nosoda bakterie významně vhodnější pro homeopatické "očkování" se označuje "Meningococcus".

Omlouvám se za chybu. P.
 babu 
  • 

Re: a co takhle homeopatika...? 

(24.5.2008 21:47:56)
homeopatika dobrý-ale nevím proti čenu se tím dá očkovat
 Petr. 


Re: a co takhle homeopatika...? 

(25.5.2008 14:55:16)
Proti čemukoliv. A bezpečně, aniž by rodiče museli trnout, co se dítěti stane, a účinně. Myslím, že výše jsem uvedl docela dost informací. A kdo chce vědět více, umí anglicky, zadá do vyhledávače jméno Isaac Golden... a může číst a přemýšlet -:) P.
 Líza 


Nezahrávejte si 

(22.5.2008 9:55:14)
Takováhle reakce je indikací k individuálnímu přehodnocení očkovacího kalendáře dokonce i podle českých zákonů, na svoji dr. se vykašli a obrať se na očkovací centrum v Motole, kde se věnují dětem, které mají různé kontraindikace a těžké reakce.

Stoupencem svobod jsem taky, taky až od chvíle, kdy podivnou, nepěknou a nikdy nikým pořádně nevysvětlenou reakci na očkování, která se v knihách fakt nepopisuje, měla moje vlastní dcera.
 Shar a 2 raubíři (07/04,12/06) 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:04:52)
Děkuju za dosavadní reakce. Já ještě jednou říkám, že nejsem zásadně proti očkování, ale brát to, že odcházím od doktorky po očkování s diazepamem a lékem na teploty jako normální, mi opravdu normální nepřijde. Já sama mám s Diazepamem zkušenost - naše paní doktorka ho předepisovala standartně na horečku aby děti nezlobily a spaly... vzala jsem si půlku a celý den jsem byla úplně hotová (a to mi bylo nějakých 10, ne 17 měsíců)) - byla jsem si schopna horko těžko dojít i na záchod a opět upadla skoro do bezvědomí. Tenhle stav trval po jedné polovině D. celý den. Možná na léky reaguji velmi citlivě, ale tahle zkušenost pro mě byla dost silná na to, že už jsem nikdy Diazepam nevzala do úst a opravdu bych nerada aby se stal nutnou součástí naší lékárny.
Nejsem nezodpovědná, synovi jsem platila šetrnější vakcínu (narodil se v prosinci před zavedením hexavakcíny zdarma) a reakce měl pokaždé.
Taky jsem se snažila všemožně posunout dávky - ustála jsem to do 5 měsíců, pak už byla doktorka neoblomná.
Za měsíc nás čeká čtvrtá hexa... poraďte - můžu se sama obrátit na Motolské očkovací centrum nebo musím mít doporučení od obvoďáka?
 Líza 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:13:59)
Já bych se na ně obrátila a byla bych asertivní. POkud máte bouřlivé reakce s křečemi a dr vás do Motola nechce poslat, tak se nenech zviklat, skutečně k nim jste indikovaní - ty křeče bych rozhodně uvedla v telefonátu, až se tam budete hlásit.
 Shar a 2 raubíři (07/04,12/06) 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:17:33)
Opravdu máte pocit, že jsme se svými reakcemi v menšině? Spousta lidí s malými dětmi v mém okolí nějaké reakce zaznamenala a to, že pediatři předepisují s očkováním léky na teplotu a epileptické křeče (což Diazepam je), taky o něčem vypovídá.
Opravdu jsou šetrné vakcíny šetrné? Co by se nám pak dělo po těch nešetrných si radši nepředstavuju...
Jestli bude nějaké příště, opravdu si vydupu individuální očkovací plán od samého počátku.
 Vendy a dva kluci 
  • 

Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:20:30)
já jsem ohledně očkování našla zajímavé informace na téhle stránce www.rozalio.cz Zkuste se tam juknout, a držím palce, ať je malé v pořádku:-)
 Korytnačka :)2 dcerky a 1 kluk 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:19:51)
ahojky,
klidne si do Motola zavolej za to nic nedáš.

nám byla detskou lékařkou doporučena prohlídka neurologem a ten stanovoval individuální data očkování dle zralosti dítětě, dokonce jsme nemeli kombinované vakciny, ale očkovali jsme jednotlivě, dcerka sice mela o cca5 injekcí víc než by bylo při kombinacích, ale realce neměla žádné.

mladší deti byly odolnější tak jsem nechala očkovat kombinacemí, ale máme "štestí", že za nás byly všechny víc jak trojkombinace nadstandad, nejmladšího tyto hexa vakcíny minuly těsně a v tom případě bych se bývala obrátila na neurologa .. neb při individuálním plánu nejstaší přez nezralost nedonošence byla bez reakcí, mladší ač donošení a " zralý" reakce mělii když ne dramatické.

osobně nejsem proti očkování, ale tlak na x- kombinace mi přijde přílišný lobismus a popírající selský rozum, težko někdo prodělá v jednom měsíci 2 a více infekčních onemocnení, argumet "oslabenosti" viru ve vakcinaci a ušetření vpichu pro mě nejsou dostatečným argumentem.

tak hodne štěstí a nedej se:o)
 Krucipísek 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:21:39)
Na spalničky měla taky dcera bouřlivou reakci, v místě vpichu tvrdou zarudlou bouli a vyrážku šíříci se postupně na tělo. Horečky nesrazitelné taky pár dní, v noci jsem vstávala a zábali atd., boule zmizela docela asi až za 3 nebo čtyři týdny. Dětská doktorka nás poslala do již zmiňovaného Motola, kde jí z krve vyloučili alergii na psi (pojivo vakcíny je prý z psí želatiny či co), vyloučili i další možné alergie (dcera odmítá kravské mléko, tak např. i to prověřili). Po zhodnocení výsledků (alergie negativní) dceru objednali na odloženou druhou vakcinaci, předem nám dali kapičky (zapomněla jsem jak se jmenují) a s prohlášením, že je-li reakce na první očkování takto bouřlivá, zpravidla druhé očkování se obejde bez reakce, dceru později oočkovali opět základní vakcínou. Pokud by se prokázala alergie na psi, naočkovali by jí šetrnou bez toho, abych ji hradila. Druhé očkování v Motole proběhlo v naprostém pořádku, reakce skutečně ani minimální. Jinak taky kupuju lepší vakcíny. K posouzení zda to tu s očkováním přeháníme nebo ne si nepřijdu dostatečně vzdělaná a orientovaná. S tím, že některé reklamy vydírají ale souhlasím.
 Kudlanka 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 11:21:55)
To je přesné, já jsem diazepam dostala pro synka při horečkách nad 39 stupňů a strašně jsem se bála mu ho dát, protože jsem před pár lety jeden polkla po nějaké alergické reakci a šest hodin jsem byla jak mrtvola a dalších asi 10 hodin, jak po opici.
Jinak hexu jsme také zaplatili a reakce byla. Nedokážu posoudit, jestli by byla horší po normálním očkování. Ale dneska už tenhle problém není, takže držím všem palce, ať hexu i ostatní očkování snáší dobře.
 Lubar 


Re: Nezahrávejte si 

(22.5.2008 19:50:04)
Shar: Jestli měl syn po Trivivacu febrilní křeče, tak si nezahrávej a okamžitě jdi s dítětem k neurologovi. Jestli jsi z Prahy, můžu doporučit dětskou neurologii v Thomayerce, dá se tam jít i bez doporučení. Mají sice doporučení rádi, ale když tam přijdeš z voleje s takovouhle anamnézou, tak tě rozhodně neodmítnou.
Můj syn má epileptické záchvaty provokované horečkou (v podstatě febrilní křeče, ale s epileptickým nálezem na mozku), od prvního záchvatu je sledový na neurologii, má odložená veškerá očkování a je veden ve speciálním očkovacím centru v Motole, kam ho doporučili právě z Thomayerky.
Rozhodně další očkování odmítni, už jen proto, že od záchvatu se nesmí očkovat minimálně šest měsíců!!!!!!!!!
Fakt by dítěti hrozilo poškození nervové soustavy.
Nedej se, tohle fakt není sranda....
 Krucipísek 


taky reakce 

(22.5.2008 11:22:09)
Na spalničky měla taky dcera bouřlivou reakci, v místě vpichu tvrdou zarudlou bouli a vyrážku šíříci se postupně na tělo. Horečky nesrazitelné taky pár dní, v noci jsem vstávala a zábali atd., boule zmizela docela asi až za 3 nebo čtyři týdny. Dětská doktorka nás poslala do již zmiňovaného Motola, kde jí z krve vyloučili alergii na psi (pojivo vakcíny je prý z psí želatiny či co), vyloučili i další možné alergie (dcera odmítá kravské mléko, tak např. i to prověřili). Po zhodnocení výsledků (alergie negativní) dceru objednali na odloženou druhou vakcinaci, předem nám dali kapičky (zapomněla jsem jak se jmenují) a s prohlášením, že je-li reakce na první očkování takto bouřlivá, zpravidla druhé očkování se obejde bez reakce, dceru později oočkovali opět základní vakcínou. Pokud by se prokázala alergie na psi, naočkovali by jí šetrnou bez toho, abych ji hradila. Druhé očkování v Motole proběhlo v naprostém pořádku, reakce skutečně ani minimální. Jinak taky kupuju lepší vakcíny. K posouzení zda to tu s očkováním přeháníme nebo ne si nepřijdu dostatečně vzdělaná a orientovaná. S tím, že některé reklamy vydírají ale souhlasím.
 Martina  
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 12:01:45)
Synovi jsem nechala píchnout Priorix a reakci měl dost velkou, 3 dny horečky přes 39, který nešly vůbec srazit a vyrážka. Podle dr. jsou reakce na Trivivac dost časté oproti tomu Priorixu, takže nevím jak by dopadl kdyby měl Trivivac. Co se týče Diazepamu, tak ho naše dr. taky hned po očkování předepisuje. Malýmu jsem ho dala asi 2x, když měl skoro 40. Vyspal se po něm v klidu 3h a pak byl v pohodě.
Reakce na hexu byly celkem v pohodě, na první dvě měl horečku do 38,5 a na další dvě nic.
Očkování neodmítám, ale u těch nepovinných váhám, zatím jsem se rozhodla pro žloutenku a proti klíštěti.
 Valík 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 13:04:32)
Martino, můj sy měl taky po Priorixu vysoké horečky, ale až desátý den, což mě dost překvapilo. Chtěla jsem se zeptat, jak jste dopadli po druhé dávce, ta nás teprv čeká a docela se obávám reakce. Jinak po žádné jiném očkování syn reakce neměl i přesto, že je atopic, tak mě to docela vyděsilo.
 Isa a Anička 05/06 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 22:24:46)
Ahoj, Anička byla po první dávce Priorixu několik dní příšerně nervozní a ufňukaná. A po druhé dávce? ještě horší, ale nevím, jestli to bylo přímo tím, spíš se nějak smíchalo víc věcí najednou. Pár dní po očkování začala být ufňukaná a vzteklá (daleko víc, než normálně), na sluníčku se osypávala červenými boláky (zabral Fenistil), 8. den přišla rýma s bakteriema v nose a kašel, měla to i v očích (hnisaly jí oči), skoro 2 týdny se to vleklo, pak k tomu horečka 39. Dr nakonec nasadil ATB a do 3 dnů byla jako rybička (ufňukanost a vztek zmizely). To vše trvalo asi 3 týdny po tom očkování, já už jsem nevěděla, co s ní. Ale věděla jsem, že jí něco je (respektive že v ní něco je, co jí vadí). No přeju vám, abyste to ustáli daleko lépe než my :-)
 Martina 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 23:21:13)
Syn měl reakci už 4. den po očkování, na druhé půjdem až na podzim. Už teď se toho bojím.
 petrabubli 


Re: taky reakce 

(26.5.2008 1:30:44)
Ahoj, syn měl taky po vakcině reakci až desátý den, ale nás na to dětský dr.upozornil, ať se nelekám, že je nemocný, že to může přijít takhle pozdě. Měl trochu horečku- kolem 38, tak jsme mu dali sirup a nechali jsme ho víc ležet (zachraňujou nás pohádky, čtené i sledované večerníčkové) a za tři dny byl OK. Je taky atopik a teď už i pylový alergik, takže jsme ve střehu, do dvou let jsme chodili na neurologii a šetrnější vakcíny nám psala doktorka, dětský dr hned při prvním očkování doporučil šetrnou vakcínu a upozornil na možnou bouřlivější reakci s tím, že máme volatkdykoliv a kdyby něco, tak do Motola. natšěstí kromě téhle jedné reakce jsme to zatím zvládli v pohodě, určitě i díky tomu, že kdykoliv e doktorovi nezdál synek úplně OK, posunul očkování na později.~g~
 mila2deti 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 12:53:11)
Pisete,ze reakce byla po Trivivaxu.Asi bylo lepsi zakoupit misto toho placenou vakcinu Priorix,ktera je setrnejsi,zvlast,kdyz mivate reakce po ockovani vzdy.To vam mela vase doktorka doporucit.Na Trivivax totiz jsou dost casto reakce.JInak pokud mel vas syn febrilni krece z horecky(pokud jsem to spravne pochopila),tak muj syn,kdyz mel febr. krece,tak nam pozastavili ockovani,poslali nas na kontrolu na detskou neurologii kde doktorka rekla,ze mu pozastavuje vsechny ockovani do dvou let veku.Synovi bylo v te dobe 17 mesicu.Jinak po neurol. strance byl v poradku,rekla mi doktorka,ze je to bezna praxe ockovani po krecich odlozit.Takze prvni davku Priorixu(spalnicky,zardenky,priusnice)jsme meli az ve 23.mesicich.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: taky reakce 

(22.5.2008 12:55:48)
Na Priorix jsou stejné reakce jako na Trivivac, Priorix je jen pěstovaný na jiných buňkách (kuřecí vs. psí). Výhoda je hlavně v tom, že ji můžeš mít doma v lednici a nemusíš se objednávat k dr. (Trivivac je pro dvě děti).
 mila2deti 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 13:07:31)
presto je Priorix setrnejsi a pry i lepe drzi protilatky.My po nem reakci nemeli a to mel syn reakci skoro po vsech ockovanich.Nechci delat reklamu Priorixu,to vubec ne,ale ja se bez vahani rozhodla pro Priorix a nelituji.To jen ma zkusenost.
 Hana 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 14:52:28)
Priorix i Trivivac jsou obě dvě živé vakcíny, tedy z tohoto důvodu není jedna šetrnější než druhá. Priorix je kultivovaný na vaječném bílku, Trivivac na psích ledvinách - záleží na tom, kdo je na co alergický. A také jsou tam samozřejmě konzervační a přídavné látky, které nejsou ve stejném poměru, ja potřeba zjistit, co z toho by mohlo uškodit.
 Lenka 
  • 

Re: taky reakce 

(22.5.2008 20:59:06)
Syn měl po Priorixu slabý průběh spalniček, dcera pro Trivivacu nic. Prý doktorka raději očkuje kluky Priorixem kvůli vakcíně proti příušnicím, ale jinak je to jedno. Holčičkám píchá hrazený trivivac.
 madajka 


Re: taky reakce 

(25.5.2008 21:19:04)
Tak my máme dvojčata. Jedna z holek měla po očkování na spalničky takovou reakci, že sme skončili v nemocnici s podezdřením na zápal mozkových blan-prý to jedno dítě z milionu po tomhle očkování dostane - to nám řekla naše doktorka. Druhou dávku už dcera nedostala, ale naše dětská doktorka to musela konzultovat s nějakým úřadem. Druhé dvojče nemělo reakci žádnou. Při jiných očkováních jsme neměli reakce skoro žádné. Vždy jsme splnili očkovací kalendář přesně jak sme měli, ale při těch spalničkách jsme měli teda nervy šílené. Ono vidět dítě které se absolutně nehne, čtyřicítky horečky, prostě hadrová panenka, víckrát bych to nechtěla prožít, ale naštěstí vše dopadlo ok. Jsou obě v pořádku. Nyní dáváme i některá nepovinná očkování, ale vše pečlivě konzultuju s naší pediatričkou.
 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


domluva s pediatrem 

(22.5.2008 11:46:03)
já vím, že někdy a někde to asi nejde, ale já bych změnila doktorku. Tu svojí jsem sice hledala dlouho, ale jsem spokojená. Očkování pokud to šlo jsme odložili - takže první várku měl až v 8 měsíci, TBC v roce. U syna nebyla žádná reakce, ale jistila jsem to i homeopatiky. Já vím, že doktoři jsou v našich očích autorita, ale jsou to naše děti, ne jejich...
 mopika, mimi 9 m 
  • 

Re: domluva s pediatrem 

(22.5.2008 12:04:15)
Také jsme očkování měli o pár měsíců odložené...po domluvě s p. doktorem. Vycházel mi vstříc až do doby, kdy se ve vedlejší vesnici objevili cizinci a dotáhli černý kašel. Pak už p.doktor řekl, že to nebudem riskovat a já souhlasila. Mezitím začal také malý lézt a dostala jsem strach, že něco chytí jak si pořád dává špinavé ručičky do pusinky.Jako reakci na očkování má Oliverek naštěstí pouze zvýšenou teplotu,únavnost a podrážděnost.
 Míša_ 


Re: domluva s pediatrem 

(22.5.2008 12:21:37)
My jsme měli očkování odložené kvůli problémům s játry a špatné reakci na TBC z nemocnice (3x na plicní a hlášení na hygienu).

Nechali jsem očkovat normálními vakcínami /ta x kombinace se ještě platila/ a všechno proběhlo bez problémů.
Jediná reakce byla na 3. dávku spalniček (myslím) oteklo mu celé stehno, zvětšila se tříselná uzlina do velikosti ořechu a asi 3 dny přes 38.

Ale docela mě překvapuje,jak je všude předepisován Diazepam.... Syn není často nemocný,ale když už,tak to stojí za to. Takže horečky zásadně přes 39. A nikdy mi ho doktorka nedoporučila a přiznám, že mě by ani nenapadl. Ani v nemocnici mu ho "preventivně" nedali....
 Adriana plus dva 
  • 

Neočkujeme 

(22.5.2008 12:43:01)
Dobrý den,
máme v rodině imunologa a ten mi doporučil vůbec neočkovat do tří let a pak pouze po důkladném vyšetření imunity zvážit co a kdy. Existují statistiky, které prokazují souvislost mezi očkováním a dětskou cukrovkou, autismem, rakovinou, autoimunitními chorobami apod. Je důležité si uvědomit, že očkování imunitu neposiluje, ale oslabuje!!! Navíc se do těla vyvíjejících miminek dostane neúměrné množství toxických látek jako rtuti, hliníku apod. Já osobně po konzultaci s naším rodinným imunologem chráním děti kojením, otužováním, přiměřenou špínou, minimem sladkostí apod. a musím říci, že NIKDY kromě rýmy a kašle nebyly nemocné a to jsme neustále mezi dětmi a pravidelně plaveme. Prostě na základě toho, co jsem si nastudovala si myslím, že dobře fungující imunita nemá s očkováním nic společného - je to prosím pouze můj osobní názor!!!
 kveta19 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 12:48:22)
A co kdyz nááhodou dite potka prskajiciho tuberaka?
Jen se ptam...,tohle neni rypava otazka,jen je opravdu mozne,ze dite,ktere je neockovane a ma tak silnou imunitu tuberu nechytne?
Vzhledem k prilivu Ukrajincu a jinych pristehovalcu jsem rada,ze mala ockovana je.
Ale je to vec nazoru;).
MMCH-jako mala na ulici sbirala vajgly,obcas je i strcila do pusy,pokud nebyla vcas lapena.Jsem rada,ze byla ockovana(i na zloutenku).Babicka ji proste obcas nedobehla.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 12:54:22)
Cheorchio, onehdá jsem právě na Praze poslouchala rozhovou s lékařkou, která se právě TBC zabývá. Její závěry
- TBC nechytnete od bezdomovce v tramvaji. TBC chytnete dlouhodobým těsným kontaktem v nemocným
- očkování nechrání do dospělosti, incidence nemoci je u nás stejná jako v zemích se stejnou lékařskou péčí a vyhledávání nemocných v rizikových skupinách a bez očkování
- nízký výskyt TBC u nás je dán zejména dobrou léčkou a dobrým vyhledáváním potenciálně menocných. Rizikové skupiny jsou narkomani (píchající si), bezdomovci, imigranti, HIV pozitivní.

Tož tak, dost mě to tehdy překvapilo, čelala jsem eulogii na očkování ... :)
 Insula 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 13:02:20)
Myslím, že nejde jen o TBC.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 13:05:09)
Chorchia se ptala na ty chrchlající Ukrajince ... o co dalšího by mělo jít, proti čemu se standardně očkuje?
 Insula 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:12:36)
Třeba černý kašel??? Přenáší se kapénkovou infekcí. Nedávno byl u nás zaznamenán nárůst případů (může být i smrtelný, každopádně léčí se dlohodobě až několik týdnů antibiotiky).
Spalničky? Jejichž epidemie nedávno propukla v Rakousku (konkrétně v Salczburku). Jde o horečnaté onemocnění s pupínky, dítě je schvácené a často jsou komplikace v podobě velmi těžkých zánětů středního ucha a postižení nervového systému. Očkování ochrání na celý život. Musím pokračovat?? Myslím, že nemusím.
 Líza 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:14:18)
Insulo, mírně komické je, že ty drobné místní epidemie černého kašle, které se vyskytují jak u nás, tak v okolních zemích, zásadně propukají u OČKOVANÝCH dětí.
 Insula 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:36:15)
Ano, jistě. Tam byl zřejmě problém s uskladněním očkovací látky. Ale to už dneska nikdo nezjistí. Ale nechtěla bych žít v takové oblasti a mít neočkované dítě. A nikdy předem nikdo neví, kde k tomu může dojít, že?
 Líza 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:42:04)
No, vzhledem k tomu, že to bylo na mnoha různých místech v několika různých letech, tak se mi problém s uskladněním moc pravděpodobný nezdá. Prostě nedostatečná účinnost, asi nikdo moc neví proč.
Ono s tím černým kašlem - on je podle materiálů, kde jsem to hledala, všude, akorát u dospělých se projevuje jako obyčejný kašel, takže rezervoárem je celá dospělá populace. Děti jsou očkované, protože pro ně je nebezpečný, ale to očkování chrání taky jen určitý počet let. Antibiotika sice u něj mají zabránit komplikacím, ale tomu mnohatýdenním úpornému kašli ani moc ne... je to jedna z nemocí, kde mi přijde očkování jako rozumná věc.
 jana38 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:52:17)
Imsulo, epidemie spalniček byla letos v zimě nejenom v Rakousku, ale i v jižním Německu a ve Švýcarsku. V té době jsme ve Švýcarsku bydleli. Moje dcera ty spalničky dostala, přestože je proti nim očkovaná. Kde máš tu celoživotní ochranu? Žádná vakcína nechrání stoprocentně a žádná vakcína nemá celoživotní účinnost. Celoživotní účinost má leda prodělané onemocnění.
 Hana 
  • 

Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:49:13)
Insulo, před pár lety proběhla v Brně epidemie černého kašle. Jako poměrně dobře znalá problematiky uskladňování vakcín vím, že zrovna v tomto případě to mělo být OK - a vidíš, nebylo. A navíc, většina dětí, které to chytly, byly očkované - až na prá výjimek vietnamských dětí a jednoho Rakušáka. Tak kde máš tu protektivitu vakcíny? Dobrých devětadevadesát procent dětí je u nás očkovaných proti černému kašli a stejně to chytnou? Není to divné? A co když, připusť si to, ta vakcína prostě nechrání tak, jak má?
 macerno 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:41:15)
Taky znám chlapečka, co dostal černý kašel po očkování proti černému kašli.
 Insula 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 14:57:13)
Tak mi holt nezbývá nic jiného, než doufat, že naše vakcína nezklame. Nic jiného mi nezbývá.
 kveta19 


Re: Neočkujeme 

(23.5.2008 9:58:57)
My jsem taky naockovany,ani me nejak nenapadlo se tomu branit.Asi mame stesti,ze mala nema zadne reakce,probiha to v klidu,zadna teplota,pupinky-nic.
Kdyby naahodou nekdy neco dostala,budu mit pocit,ze kdyz je OCKOVANA,udelali jsme s manzelem maximum pro to,aby byla zdrava.
 Martina, 3 synové 
  • 

Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 15:30:13)
Náš chlapeček taky dostal černý kašel ačkoli byl očkovaný, moje babička pracovala jako vrátná v ubytovně pro cizince, tam se nakazila a přenesla to na něj. Bylo to strašné - s "normálním" kašlem se to rozhodně splést nedá, při každém záchvatu kašle zvracení, dávení, které trvalo několik nekonečných minut, pak půlhodinová pauzička a nový záchvat dávivého kašle... Přes tu hrůzu mě všichni doktoři ujistili, že TOHLE je mírný průběh, právě díky očkování. Neumřel a to je hlavní.
 MaMar 


černý kašel 

(23.5.2008 19:49:56)
Moje dcera před osmi lety prodělala černý kašel, přestože byla proti němu očkována, opravdu to bylo dost škaredé, šest týdnů ve dne v noci záchvaty kašle končící pokaždé zvracením, skončilo to zápalem plic, což je údajně dost častá komplikace. Vybrali jsme postupně troje antibiotika, která nám dětská lékařka zkusmo nasadila, a která stejně nezabrala.
Nejhorší bylo, že jsem dlouho nevěděla, oč se jedná - lékařka pochopitelně o černém kašli vůbec neuvažovala ("děti jsou přece očkované";), navíc si myslím, že to ani nepoznala. Na správnou stopu mě přivedla až moje matka a další příbuzní starší generace, kteří černý kašel ještě znali z vlastní zkušenosti. Alergoložka mi později potvrdila, že takových případů měli více.
 Renata 
  • 

Re: černý kašel 

(23.5.2008 20:02:14)
Pravda, na černý kašel se nemyslí jako na první příčinu úporného kašle. Druhá věc ale je, že očkované dítě má průběh nemoci značně modifikovaný, mírnější, takže se opravdu mnohem víc podobá virovému nebo atypickému zápalu plic než nemoci, kterou znaly jako černý kašel naše babičky. Některé očkované děti jím opravdu onemocní. Co víc k tomu dodat...
 Dana,dvě holky 
  • 

Re: černý kašel 

(25.10.2008 9:08:56)
Také moje holky onemocněly.Nakonec po třech měsících vysilujícího kašle MUDr.uznala,že by se mohlo jednat o parapertusi,protože proti černému kašli jsou přece očkované...Bohužel se špatné léčení podepsalo na jejich imunitě,ale zase kdyby nebyly očkované proti tomu kašli a dostaly ho,tak by asi umřely,protože i tak to bylo hrozné.
 lklasinka 


Re: Neočkujeme 

(22.5.2008 19:10:55)
když byla malá malinká a nebyla ještě zaočkovaná, dostala černý kašel, měsíc ve špitálu, úporné kašlání,dušení, hrůza, panika. díky bohu za naše vyspělé zdravotnictví
 Evžíček 


Demagogie 

(22.5.2008 14:33:16)
samozřejmě, že vaše děti nic nechytli, protože ty ostatní jsou očkované...a to je to vaše sobectví- vaše děti byste neočkovala a díky proočkovanosti populace by samozřejmě nic nechytli...jak pohodlné!!!!
 Adriana plus dva 
  • 

demagogie............ 

(22.5.2008 16:59:12)
Odpovídám na vaši "demagogii". Nemám tvalý pobyt v ČR takže mám v očkování svobodu, spoustu mých známých má neočkované děti a spousta lidí tady v Německu posunuje očkování až na tři roky života, ptotože mají jistotu, že imunita jejich dítěte je OK - dříve je to v podstatě ruská ruleta.... při poruše imunity vám dítě může na očkování i zemřít.... Žádne epidemie tady nejsou, pediatři nikoho nezastrašují, hygiena nikoho nehodí - jsem ráda, že žiju v opravdu svobodné zemi, kde mohu rozhodovat o svých dětech......
 Adriana plus dva 
  • 

Re: Demagogie 

(22.5.2008 17:07:00)
Nepochopil jste mě - moje děti neměly nikdy ani zánět středního ucha ani horečky apod. Moje české kamarádky s česky proočkovanými dětmi jsou neustále nemocné - osobně si myslím, že je to tím, že jejich děti mají očkováním zničený imunitní systém a tedy chytnou vše co letí okolo.......
 Lenka 
  • 

Re: Demagogie 

(22.5.2008 20:51:10)
Dcera taky nebyla nemocná než nastoupila do školky. A to malý imunodefekt má. Brácha nebyl nemocný do dospělosti (já pořád) a ted je on pořád a já ne. Člověk si to asi někdy vybrat musí :-(
 Linda 
  • 

Imunita 

(22.5.2008 17:44:19)
No já bych řekla, že očkování imunitu snižuje pouze nějakou dobu (týden) po tom očkování, když si tělo tvoří protilátky. Pak už ale imunitu zvyšuje, proto se to taky dělá, že. Jasně že očkování může mít vedlejší účinky a přemíra očkování může být na škodu (autoimunitní reakce, alergie...), ale neočkovat vůbec??? No, žijete ve svobodné zemi, vaše děti, vaše věc....
 Mili+5 


Re: Imunita 

(22.5.2008 18:43:07)
Tak tohle není tak docela pravda, v ideálním případě u zcela zdravého dítěte se silnou konstitucí snad, ale zdaleka ne všechny děti jsou takové.Naše Milenka byla zdravý donošený kojenec a do půl roku neměla snad ani rýmu, pak ovšem měla silnou reakci s vysokými horečkami na 3. dávku záškrt, tetanus, dáv. kašel a od té doby byla neustále nemocná, snad každé dva měsíce různé virozy i bakteriální infekce vždy provázené velmi vysokými horečkami, sníženou imunitu měla i laboratotně prokázanou. Když jí za těchto okolností pak pediatr ve 20 měsících naočkoval Trivivakem ve snaze dodržet očkovací plán a nesnižovat tak proočkovanost české populace, dostala encefalitidu a zemřela.
Pokud tomu správně rozumím z toho, co jsem se následně dozvěděla, právě reakce s vysokými horečkami svědčí o tom, že byl imunitní systém očkováním zatížen příliš a v dalším očkování by se mělo pokračovat s nejvyšší opatrností.
 Linda 
  • 

Re: Imunita 

(23.5.2008 8:27:44)
Mili, to je opravdu děsivé, moc mě to mrzí, k tomu ani není co dodat...Jenom by mě zajímalo - do toho půl roku absolvovala těch x povinných očkování, bez reakcí, bez problémů? Ty další nemoci třeba nemusely souviset s očkováním (?), ale pokud je dítě takhle často nemocné, má potvrzenou sníženou imunitu, tak to je ale opravdu zásadní chyba, přistupovat k němu jako ke zdravému! Na druhou stranu - člověk bohužel dopředu neví, co ho čeká. Představte si, že Vaše dítě dostane meningokoka či pneumokoka, zrovna proti tomu jste ho nenechala očkovat...to se může taky stát...Sama se toho taky děsím, že nechám dceru naočkovat zbytečně, nebo naopak nenechám a pak si to budu vyčítat.
 Mili+5 


Re: Imunita 

(23.5.2008 10:26:51)
Lindo, Milenka na 1. dávku neměla žádnou reakci, na 2. dávku lehce zvýšenou teplotu a na 3. dávku pak ty vysoké horečky. Tohle zhoršování reakcí je prý dost typické.
Já ze své smutné zkušenosti bych doporučovala sledovat reakci a nepodceňovat ji. Pokud se vyskytnou horečky, tak bych dál neočkovala.
Většina dětí očkování zvládne bez potíží, moji tři starší synové žádné reakce neměli, ale právě proto by dětičky, co se u nich taková reakce vyskytne, měly být očkovány s velkou opatrností a také s dostatečným odstupem.
 papinka 


TO nemyslíte vážně 

(22.5.2008 19:32:04)
Ty statistiky ukazující souvislost mezi očkováním , rakovinou autismem apod. bych velmi ráda viděla. Myslím, že o tomto oboru něco vím a takového statistiky jsem neviděla. Myslíte si,že pokud by se statisticky dokázala souvislost naočkování se vznikem rakoviny, že by to zůstalo bez povšimnutí??!!
Je to podlě mě naprostý nesmysl.
A nevím , co by řekli babičky a prababičky , jejichž děti umíraly na neštovice, měly poliomyelitidu s katastrofálními následky nebo se udusily černým kašlem. Coby ty daly za jakoukoliv prevenci.
 Cow :-) 


Re: TO nemyslíte vážně 

(22.5.2008 19:46:01)
papinko, ale proti prevenci snad není nikdo.
Jen aby se neočkovalo hlava nehlava. Vždyť kdo z pediatrů shromažďuje pečlivě u každého dítka rekce na očkování? Kdo je předává ke statist. zpracování.
Ono asi něco je na tom, že se ve světě plošné očkování zvolnilo a že se první rok-až dva nechává dítko v klidu.
Naše babičky a prababičky taky neměly takové hyg.podmínky a nebyly tak dobře živené, jako jsou v dnešní době naše děti, že jo.
A z čeho by profitovali farmaceutické firmy?
Jsem zvědavá, kdy se u nás založí fond na odškodňování pacientů v důsledku očkování.

očkování je pro dítě zátěž
 papinka 


Re: TO nemyslíte vážně 

(22.5.2008 19:55:18)
J8 ale vůbec nemám problém s individuálním přizpůsobením očkovacího kalendáře, protože každý šprček je jiný a může být i jiná vhodná doba pro očkování. Myslím si , že pediatři někdy více vidí tabulku očkování než samotné dítě. A je to jen o domluvě. Ale buďme rádi za možnost prevence
Tvrzení o souvislosti s rakovinou, autismem a známých statistikách mě ale nadzvedlo ze židle - je to nesmysl. Vždy mě fascinuje, jaké absurdity je někdo schopen šířit. Pokud statistika tohoto typu existuje, tak sem s ní , já budu první,která si ji přečtu. Ale asi se nedočkám....
 Raďulka 


Re: TO nemyslíte vážně 

(23.5.2008 0:26:07)
Papinko, zkus zagůglovat ale v angličtině a najdeš jsitě to co sposuta lidí před tebou... dost lékařů se přiklání k aktivaci leukémie u dětí právě očkováním proti MMR. Není to blábol nějakých aktivistů, dá se k tomu na netu vyhledat dsot informací, třeba budou některé z nich i pro tebe dostatečně seriózní a vědecké. Chce to jen znalost angličtiny a aspoň trošku i medicíny, nic víc ;)
 Líza 


Re: TO nemyslíte vážně 

(23.5.2008 6:58:17)
Papinko, to ale netvrď, že toho hodně víš o očkování, víš jen mainstreamové informace. Že ty statistiky jsou, je celosvětově známá věc, jediný, kdo se o ní oficiálně nedozvídá, jsou právě zdravotníci; druhá věc je ta, že já ty statistiky znám a mám k nim spoustu metodických a dalších výhrad, takže o většině z nich si myslím, že jsou zavádějící; nicméně pokud chceš diskutovat s pacienty o očkování na úrovni, měla bys znát i menšinové názory a to, o co se opírají, abys byla schopná argumentovat. Pokud vůbec nevíš, že to někdo zpracoval (byť podle mě vědecky nesprávně), můžou mít lidi, kteří se s tebou o očkování baví, oprávněný pocit, že informace čerpáš jen ze zdrojů svázaných s firmami - hygiena a oficiálně prezentované přijímané studie. To ale nejsou jediné zdroje a vzhledem k lobbismu a komercionalizaci zdravotní péče je potřeba, abychom jako zdravotníci znali i ty, které širokou podporu nemají. V tomhle případě možná sice nepřicházíme o fakta (ale zato o možnost argumentace ano), v jiných ale můžeme přijít o skutečné nezmanipulované a neupravované údaje.
 papinka 


Re: TO nemyslíte vážně 

(23.5.2008 7:45:46)
Názory na téma nežádoucí aktivace imunitního systému očkováním jsou široce dostupné, stejně jako práce jak sama říkáte zavádějící a metodicky ne zcela správné. Ale já jsem reagovala na to , že jsou známé statistiky !!! Tzn. velké randomizované studie se statistickou signifikancí výstupu , a to mi promiňte asi neumím nalézt, pokud mi pomůžete, budu ráda.
Jinak na googlu najdete kde co, ale informace je třeba velmi velmi selektovat a hodnotitpůvodce apod. 6e najde nějaké odkazy , ještě neznamená, že jsou k dispozici statistiky
 Líza 


Re: TO nemyslíte vážně 

(23.5.2008 11:10:25)
Papinko, statistika není synonymum pro randomizovanou studii, nota bene i randomizované dvojitě slepé studie se dají fest zmanipulovat. Ale to by bylo na jinou a dlouhou debatu.
Ty příslušné výzkumy byly publikovány v odborné literatuře, ale jejich věrohodnost byla zpochybněna.
Nicméně pokud je neznáš, jak chceš argumentovat někomu, kdo jejich metodická pochybení nerozpozná?
(A na druhou stranu, jak chceš někomu vůbec něčím argumentovat, když nevíš, že statistika je základem každé studie, nejen randomizované?)
 papinka 


Re: TO nemyslíte vážně 

(23.5.2008 14:48:17)
Přijde mi , že opět sklouzáváme do slovíčkaření, a samotné téma se vytratilo.
Ano , samozřejmě, že statistika BY MĚLA být součástí každé seriozní studie, nicméně o tom ta diskuze vůbec nebyla. Ale pořád mi přijde absurdní a nebezpečné napsat, že očkování vyvolává rakovinu atd.
A hodnocení studií a statistik je skutečně velmi velmi těžkéstejně jako posouzení jejich objektivity , ale to je na úplně jinou diskuzi, ve které se snad nebude chytat za slovíčka
 linda, 2 holčičky 


Re: TO nemyslíte vážně 

(24.5.2008 15:58:39)
Ahoj, pracuji jako terapeut 8 let s dětmi s autismem a bohužel musím potvrdit, že autismus má rozhodně spojitost s očkováním. Většina rodin mi totiž hlásí začátek autismu jejich dítěte právě po naočkování, nebo zhoršení již stávajícího autismu po naočkování. Znám osobně paní, jejíž vnouče dostalo po naočkování těžkou cukrovku. Četla jsem velké množství knih,od lékařů a vědců, kteří studují očkování z dlouhodobého hlediska. A názor, že "pokud by to bylo tak hrozné, tak by to přece musel někdo zastavit" jsem měla taky. Bohužel nemůžu vysvětlit, proč to "nikdo nezastaví" ale já sama také ze strachu své děti neočkuji. Ještě něco. Pokud si myslíte, že lékaři pečlivě zaznamenávají těžké reakce na očkování, tak tedy ne. Většina rodin s kterými pracuji kontaktuje po očkování a těžké reakci svého pediatra, ten jen (jako vy) konstatuje, že očkování přece nemá s autismem nic společného a dál věc neřeší, dítě nevyšetří ani nemá zájem ho vidět. Vše je podle nich jen náhoda. Zajímalo by mě, jestli by zastánci očkování byli schopni říci do očí zoufalému rodiči, kterému po očkování např. ochrnulo dítě (jako několik mých klientů) že to s očkováním nemá vůbec nic společného. Prosím, at´si rodič může rozhodnout sám a at´lékaři berou zodpovědnost za to co dělají.
pěkný den
linda
 Piru 


Re: Neočkujeme 

(26.5.2008 21:29:32)
Myslíte, že kojení jako posilování imunity opravdu funguje? Taky jsem si to myslela. Do doby než můj tehdy 5-timěsíční a plně kojený syn dostal plané neštovice od staršího brášky. Podle Dr je dostat neměl, já je v dětství prodělala a tudíž by měl mít moje protilátky. Nestalo se. Osypal se až hrůza, hlavně pod plínkou byl samý pupínek, dodnes má několik jizev. Nejsem zastáncem všech očkování, ale ta povinná, pokud nejsou přehnané reakce, proč ne. Je to lepší než léčit těžké a často smrtelné nemoce. Kojila jsem 18 měsíců ve snaze udělat pro něj co nejvíc, ale všemohoucí není ani to mateřské mléko.
 Monika,Emmča 2.5roku 
  • 

Re: domluva s pediatrem 

(22.5.2008 13:01:27)
Myslím si,že na přístupu pediatra hodně záleží.starší dcera byla očkovaná do stehna,reakce byly"bouřlivé".Nemohla chodit ještě týden po očkování a o horečkách ani nemluvím.Diazepam nám nikdy p.doktorka nadala a přiznám se,že to slyším poprvé.Mladší dcera má jinou pediatričku.Ta zásadně očkuje do zadečku a veškerá očkování proběhla v pohodě.malá ani nevěděla,že byla očkovaná.Ptala jsem se p.doktorky jak to,že očkuje do zadečku.prý.že měla několik případů kdy děti skončily po očkování na ARO takže se vrátila k očkování do zadečku a děti i mamči jsou spokojené.myslím si,že je to i tím kam se děti očkují.Stehno nebo zadeček?
 Zdenka 
  • 

místo očkování 

(22.5.2008 23:24:31)
Četla jsem (bohužel už nevím kde, ale bylo to něco "medicínského";), že jde o očkování do svalu a stehno se volí u hodně malých dětí, protože do toho správného místa zadečku je u nich obtížné se trefit, jak jsou malé. A stehno je největší sval. Téhle logice odpovídá i očkování naší doktorky, hexavakcína ve 3, 4 a 7 měsících byla do stehna a teď v 15 měsících Priorix už dávala do zadečku.
A co se týče té reakce na očkování do stehna, jestli se třeba nemohlo stát, že doktorka neměla tak zmáknutý ten grif a nějakému faldíkatému děcku se netrefila dobře do svalu? Když se očkovací látka dostane do nesprávného místa, tak se vstřebává jinak než má a může to nadělat neplechu. A to, že doktor nemusí mít v nějakém úkonu vypilovaný grif, tím ho nijak neshazuju. Když mě před pár měsíci týrali 2 zubaři najednou, tak už se tam sestřička nevešla, odsávala doktorka (a je to uznávaná zubařka!) a svůj "výkon" sama hodnotila dost kriticky :-)
 Evena, tři děti 


Odložené očkování 

(22.5.2008 12:27:16)
U první dcery jsem se každého očkování obávala, měla vždy nepříjemné reakce. asi v 9 měsících jí zjistili nedozrálou imunitu a všechna další očkování odložili až imunita dozraje. Druhá dcera na tom byla podobně, pro nedozrálou imunitu měla odložena téměř všechna očkování až na dobu po třech letech, kdy imunita dozrála. Žádné závažné choroby mezitím nechytly a jsou dnes zdravé holky - školačky.
Jen chci autorku povzbudit, aby hledala pomoc, možná má její batolátko taky nedozrálou imunitu (zjišťuje se z krve na imunologii) a očkování lze regulérně odložit a následně vše očkovat šetrnějšími vakcínami (pro tyto děti je, myslím, hradí i pojišťovny).
 Monika,Emmča 2.5roku 
  • 

očkování do stehna 

(22.5.2008 12:52:14)
Starší dceru p.doktorka očkovala do stehna,pokaždé měla teploty 38st.,nohou nemohla hýbat.Když se narodila mladší dcera,změnili jsme bydliště a s tím i doktorku.Nová doktorka očkuje zásadně do zadečku a dcera nikdy neměla žádné potíže s očkováním.když jsem se ptala p.doktorky jak to,že očkuje do zadečku tak mi řekla,že se jim několikrát stalo,že měli děti nepřiměřené reakce na očkovánía několik dětí skončilo v nemocnici.od té doby očkuje jen do zadečku.Já si osobně myslím,že očkovat do stehna je opravdu hloupost.No nevím.;((
 Insula 


Re: očkování do stehna 

(22.5.2008 12:59:05)
Moniko, očkování do stehna je asi právě proto, že malá miminka leží na zádech a tím právě na zadečku a místo po vpichu může být bolestivé (i když já jsem kolikrát místo po vpichu nemohla ani najít :-)). Jinak to vysvětlit neumím. Větší děti se už očkují do zadečku a něco do ruky.
 zuzini 


Re: očkování do stehna 

(22.5.2008 13:12:48)
Moje miminko očkovali do zadečku. Je to jednoduché, mimi se položí na bříško:-D
 Insula 


Re: očkování do stehna 

(22.5.2008 13:22:15)
Zuzi, nejde o ten samotný akt. To je jednoduché. :-D Ale o to, že potom leží na zadečku. ;) Teda "asi", to je jen moje úvaha. :-)
 zuzini 


Re: očkování do stehna 

(22.5.2008 13:53:05)
Jo ták :-)
Ale stejně, moje dcera byla očkovaná 3x do zadečku a žádný problém s ležením na zádech.
 Pavla, Pitrísek 2 roky 
  • 

Re: očkování do stehna 

(22.5.2008 13:06:54)
Smarja, nestraste me, maly jde zitra na preockovani Priorixem a po prvnim ockovani do stehna, mel horecky 39 a cely den pak nechodil a plakal boli nozicka, ja jsem strasna mekota a nemam tuseni jak nasi doktorce rict, at to pichne do zadecku...asi zacnu trenovat asertivni chovani, snad to do zitrka stihnu.
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: očkování do stehna 

(24.5.2008 19:11:09)
staršího syna vždy ve Francii očkovali do zadečku, mladšího v Rakousku do stehýnka. Plakali oba stejně, mě ale to stehýnko přijde drsnější, nevím. Starší neplakal pouze 2x a to, když ho lékař očkoval do ruky.
 zapadni evropa..  
  • 

očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:13:30)
V rámci volné výměny názorů - já tyto diskuze a ohánění se západem opravdu nechápu.
Žila jste tam??????? Ve většině západní evropy je Infanrix Hexa hrazená státem, jako ted už KONECNE u nás, tedy spíš v celé západní evropě. Mám spoustu podobně přírodně šáhlých kamarádek, které mi tvrdily jak vyhazuji peníze, když ji tady prckovi kupuju také místo klasických očkování. No, tak ted nevím jak ji u lékaře odmítají.
Na západě je také součástí hrazeného očkovacího plánu očkování proti planým neštovicím, někde i žloutence. Takže západem se neohánějte prosím .. to je spíš naopak, tam se očkuje víc.

A k těm přírodním metodám léčby - já nevím, ale dochází těm přírodním matkám že většina dětí žije jen díky tomu, že existují antibiotika??? Dokud antibiotika nebyla, v některých dějinných obdobích se dětem dávala jména až po prvním roce - většina ho nepřežila.
Že můžeme předejít fibrilním křečím díky diazepamu? Že reakce na očkování je celkem přirozená věc. organismus si vytváří protilákty.. a měla byste mít ráda, že místo toho dítě nedostane právě tu nemoc proti které ho očkujete?

Všeho snad s rozumem.. dožíváme se vysokého věku, máme kvalitní život, můžeme cestovat. My třeba jíme celkem zdravě, ale abych žila bio, odmítala očkování, bránila se antibiotikům a rodila doma.. no jak říká moje babička, co my bychom daly za dostupnou porodnici, kvalitní vložky a tampony, plenky pro děti. A vždycky mi říká, at si to užívám. A já si to užívám :)

a pro katastrofické scénáře ekologů - víte, že někdy na přelomu století byl publikován článek o tom, jak katastroficky narůstá množství koní.. a že za dvacet let bude mít každá rodina aspon tři koně a výška konských kobližků kolem cest dosáhne necelého metru :))
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:16:30)
Západní Evropo, tak za A) mám většinu informací právě od žen, které tam žijí a za B) to, že je něco pouze doporučováno přece nevylučuje, že se tam neočkuje, ne? Tady nejde přeci o to, že by se neočkovalo vůbec, ale o to, že by si rodič jaksi mohl vybrat, pokud po tom touží ...
 zapadni evropa teda.. kdyz uz jsemt ak zacala :)  
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:28:46)
tak to se mi ulevilo, ze to mas podlozene - ja jsem zila v USA, nemecku a francii .. a nesetkala jsem se s nikym, kdo ockovani odmitl. Takze odmitnout se mozna da.. ale celkove, nase zdravotnictvi je opravdu na skvele urovni. Pokud nektery doktor neumi komunikovat, tak to chce jit jinam.

Posunout se ockovani da snad ve vsech statech, ale to se da i tady. Mozna ma tady doktor spis strach ze se to pak bude porad odsunovat.. kdyz pani i odmita na tiseni teploty neprirodni latky.. nevim. To mi zase prijde zbytecne vuci tomu malemu - muze ho i neco bolet a po brufenu se proste vyspi a je mu lip.. ja bych ho moc dlouho netrapila pri 39 horecce bez nejakeho leku.

Jinak moje ditko melo diazepam asi dvakrat - moje kamaradka z nemecka ho detem nedala a obe mely krece; prezily to, ale kdyz mi to licila a plakala.. tak mu radsi pri horecce nad 39 dam. Mel jenom ctvrtku jednou za 12 hodin, tak to ho urcite neposkodi.. jak by jinak dopadla mimca ktera musi na operaci, ze.
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:30:39)
Hm, já bych dítěti, které nikdy nemělo febrilní křeče, nikdy diazepam při horečce jen tak nedávala, pro strejčka příhodu. To není lentilka.
 zapadni evropa :)  
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:38:35)
lizo, dat diteti pote, co melo fibrilni krece diazepam, je opravdu logicke..

a kdyz vam ho na pohotovosti daji pro dite ktere ma 40 horecky a vysvetli vam proc ho dat, tak pokud jste trochu soudna, tak mu ho date. Za pul den ctvrtku diazepamu s tim, ze takova horecka netrva dele nez den, dva ... to je nic proti operaci slepaku, kyly nebo nedejboze nejakeho urazu a medikaci s tim spojene.

Ale pobavilo me jak shazujete komplet celou medicinu s tim, ze diazepam neni lentilka - zkuste jim to napsat,lekarum - a hlavne tem matkam ktere nafasuji diazepam, nedaji ho,protoze to neni lentilka a pak je priveze rychla.. mozna by ten vyjezd pak mely platit, nemyslite?
exPritel tam delal doktora, tak mi o tom DOST vypravel a verte mi, jsou to strasny veci.. a ta matka ktera byla cool a diazepam nedala, je na oddeleni za debila. Opravnene.

y byste potrebovala kratkou staz na rychle zachranne sluzbe, aby se vam rozsvitilo. Nektere deti fibrilni krece ani nepreziji.. dikybohu uz jsou to velmi, velmi vzacne pripady. Zbytek je dlouhou dobu k smrti vydeseny.

Gratuluji vam k lentilkovemu nazoru a mizim z teto diskuze, kde Vy travite vetsinu zivota privadenim ovecek na spravnou cestu :)
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:42:12)
Západní Evropo, já jsem lékařka ;) Právě proto vím, že dávat diazepam někomu, kdo febrilní křeče nikdy neměl, je nesmysl.
Pokud jde o dítě, které už zažilo při vysoké horečce febrilní křeče, pak je to jiná a tam je na místě při vzestupu horečky Diazepam v příslušné dávce podat.
To je ale sakra veliký rozdíl! A znovu - Diazepam není lentilka!
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:43:01)
99% ne, ale většina ano? Problémy s matematikou???
 Hanka 
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 22:10:24)
Dobrý večer, a jaká je tedy prevence febrilních křečí ? Děkuji. Hanka S.
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(23.5.2008 6:49:50)
Prevencí febrilních křečí u těch, kdo je nikdy neměli, je srážení horečky. U těch, kdo už jednou febrilní křeče měli, je to Diazepam. Už jsem to jednou psala, co je na tom tak složitého?
 Raďulka 


Re: očkování a nejen to..  

(23.5.2008 0:30:33)
Souhlas, jsem taky zdravotník a Diazepam jako lentilky mé dítě nezobe. Bohužel v širém dalekém okolí je jediná, jinak všechny sousedky ho nafasovaly u Dr. a dávají ho vždy u horečky, ono je pak přece dítě i klidnější a hezky spinká, no ne :-©
Tohle mi hlava nebere a jsem ráda, že nejsem jediná R^
 madajka 


Re: očkování a nejen to..  

(25.5.2008 21:51:23)
Tak já jsem diazepam vyfasovala u doktorky pouze jednou, když jédno z dvojčat mělo čtyřicítky horečky, zábaly nepomáhaly, a hlavně holka vypadala jako když jí pomalu nic není. doktorka nad ní jen kroutila hlavou, protože při čtyřicítce horečce holka lítala po bytě, jedla, doktorka ji prostě potřebovala trochu zklidnit, aby při tak vysoké horečce nenastaly komplikace. Diazepam tenkrát pomohl, do dvou dnů byla holka ok, a víckrát jsme ho již neměli. Jinak dávám při horečkách nad třicet osm čípky, nad třicet devět zábaly, naštěstí na horečky moc netrpíme. Ale dávat diazepam při každé horečce je podle mě blbost.
 zuzini 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:57:31)
:-D Líza je lékař:-)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:35:18)
NJo, tady ti docela často vyhrožují hygienou a pokutou ... takže dá se, ale často to bere pediatr na vlastní triko - a to to tady jde, víš?
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:34:39)
Západní Evropo, tohle právě považuju za nepřípustné směšování věcí, které spolu nesouvisí. Jestli je vakcína hrazena a jestli je očkování povinné.
Plně hrazené očkování je v Česku vždy povinné, nechápu proč. Nechápu proč třeba lidem, kteří mají obavy z pneumokoka, meningokoka, neštovic, neumožnit očkování z prostředků zdravotního pojištění nebo státu. A ostatní, kteří ta očkování nechtějí, nenechat aby je prostě svému dítěti nedali.

Pokud se týká příspěvku tuším Jany o záškrtu, musím říct, že dneska už se do očkovacího kalendáře dostávají věci, které se co do celkové nebezpečnosti nedají se záškrtem ani srovnat.
A kromě toho, kdyby i jen jedno dítě bylo celoživotně postižené třeba proto, že naši hygienou zmasírovaní obvodní pediatři očkují i nastydlé či nemocné děti nebo děti s kontraindikacemi, po nichž ten doktor vůbec nepátrá, je to příliš mnoho!
 Insula 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 14:28:00)
Tak to teda nechápu. Vždycky když jdeme na očkování, tak se mě doktorka ptá, jestli jsme zdraví. A ještě dítě před očkováním sama prohlédne. Pokud je dítě nemocné, tak doktorce zavolám a ona mi řekne, ať přijdeme, až budeme v pořádku a po rekonvalscenci. Pokud je to něco vážnějšího tak zajdeme i tak, ale očkování neproběhne.
 Lída+2 


Re: očkování a nejen to..  

(23.5.2008 11:34:37)
I na lžičce?:-OOOOOOOOOOOOOOOO

to bylo hromadné a dělalto sestra...zvala nás i 14dní po něsťovicích..bohužel..byla to chyba...,ale to jsme zjistila až 2 roky po té...
 petrabubli 


Re: očkování a nejen to..  

(26.5.2008 1:56:10)
Nás zvali taky hned po nemoci, protože to se posílá hromadně a my byli zrovna nemocní u babičky, ale stačilo zavolat a dali nám náhradní termín (ani ten neprošel, ještě se mi kluk nezdál úplně OK) tak nás pak zavolali znova, že jim přijde pár dětí, kterí ještě nejsou očkované, jestli můžem ten den. A bylo to v pohodě. je to o lidech, o komunikaci.;)
 Líza 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:36:03)
A, Západní Evropo, začínám si myslet, že si děláš srandu. Nevím, díky čemu žijou tvoje děti, ale moje děti rozhodně nežijou díky tomu, že existujou antibiotika. Troufám si tvrdit, že dětí, o nichž lze říct totéž, je 99%.
 lizo.. 
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:41:36)
to jsem porad ja, jen me nebavi ta zapadni evropa. 99% deti ne, ale vetsina asi ano, zije diky kvalitni lecbe a hlavne antibiotikum. Najdi si o nich clanek a zjistis, jak klesla detska umrtnost. Je to dnes provazano s vice faktory a lepsi hygienou, ale stale bychom bez ATB byt nemohli.
 jana38 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 14:59:29)
Mám jedno pětiletý a jedno tříletý dítě. Ani jeden z nich ještě neměl nikdy v životě ATB. Jaktože milá Západní Evropo nejsou oba kruci mrtví?????:-D:-D:-D
 Hana 
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 15:11:36)
Ty, západní Evropo, už toho nech. Jasně že antibiotika jsou potřebná a je dobře, že existují - ale zrovna tak je pravda, že se ještě pořád a často předepisují na každou blbost a potom vzniká rezistence. A když jsou antibiotika potom opravdu potřeba, hodně složitě se hledá, jak a čím to zaplácnout...... Jo, když jsme u toho "pokroku", jsem ještě z generace, která v dětství občas dostala ruská antibiotika, to byla léčba! Toaálně otrávený organismus a tři z mých spolužaček měly tak poškozenou zubní sklovinu, že si v dopělosti musely nechat dát umělé korunky. Já si vůbec nedělám iluze, že mnoho léků se zkoušelo i zkouší "za pochodu", aniž by za sebou měly příslušně dlouhé testovací období. Proto myslím, že i v očkování měla být volba, jaké sajrajty do sebe a svých dětí necháš nebo nenecháš vpravit, zvlášť když se počet vakcíny v povinném očkovacím kalendáři pořád navyšuje!
 Miky - děti 5,5 a 3 
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 21:59:37)
Lízo, můj syn žije proto, že jsou na světe antibiotika. Měl těžký zánět ledvin, skoro už mu začaly selhávat, přijeli jsme do nemocnice jen tak tak. Ale to je mimo diskusi. Já jen že to asi nebude 99%.
 adelaide k. 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:38:02)
západní evropo a slyšela jsi někdy o tom že febrilním křečím se dá předcházet i jinak než automatickým podáním diazepamu?
Opravdu tvoje "přírodní" kamarádky odmítají VEŠKERÁ ANTIBIOTIKA ZA VŠECH OKOLNOSTÍ? Nebo jen nesouhlasí s jejich předepisováním na každou rýmu?
Jak souvisí, odmítání očkování (upřímně, já nikoho kdo by očkování striktně odmítal neznám), biopotraviny a porody doma???

 holky.. 
  • 

Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:44:14)
Neznam lekare, ktery by predepisoval ATB na rymu nebo kasel - nam se to nikdy nestalo a obvodaku jsme vystridali v nemecku, francii i tady docela dost.

Takze - nechapu dotaz? :) holky, ja fakt nemam cas jako vy byt cely na netu, vedela jsem, ze vas moje odpoved nadchne, ale fakt nemam cas..

takze vam preju krasny den a treba zase nekdy, az budu mit chvilku zbytecneho casu na diskuzi se uvidime :)
 adelaide k. 


Re: očkování a nejen to..  

(22.5.2008 13:53:13)
Tak do té doby aspoň prosím natrénuj že do kolonky "jméno" patří jméno/přezdívka, jsem ráda když můžu to ho s kým diskutuju aspoň oslovit.
 Jíťa, kluci 7 a 8 
  • 

Re: ATB 

(22.5.2008 14:08:57)
Tak to já znám několik doktorů, kteří předepisují antibiotika na rýmu a kašel. Dokonce se o tom veřejně ví a mluví i v médiích, já jsem tento názor slyšela od lékařů. Antibiotika samozřejmě pořád zachraňují životy, ale bohužel jsou také v obrovské míře podávána nepřiměřeně.
 Janina, tři děti 
  • 

Něco málo z rodinné historie... 

(22.5.2008 13:27:50)
Z vyprávění mojí prababičky: "Sestře onemocnělo na záškrt všech šest dětí. Když se dusily, křičely tak zoufale, že sestra vzala husí brk, pomazala ho petrolejem a vrazila jim ho jednomu po druhém do krku. Prorazila blanku - no a pak začala děti rychle oživovat. Byly už celé modré. Kdyby to neudělala, všechny by se byly udusily.."
A mojí babičky: "To víš, po první válce... Bylo draho a bída... Měla jsem na měšťance dvoje sváteční šaty: černé a bílé, družičkové. Chodila jsem za bílou družičku dost často: kamarádky umíraly jedna po druhé... nejvíc na tuberu. Jenom z naší třídy jich umřela víc než třetina..."

Asi bychom se divili,kdyby tyhle nemoci u nás znova ožily. Přitom leckde ve světě jsou dosud obrovskou hrozbou!!!

Reakce na očkování může být opravdu nepříjemná (sama jsem ji zažila s jedním ze svých dětí taky), ale jsem přesvědčená, že je to jen malá daň za to, čeho dítě očkování uchrání.

Ve vašem případě by snad pomohlo očkování posunout na později, až bude dítě odolnější a po očkování ho pozorně sledovat. Ale neočkovat vůbec?! V době, kdy je celosvětová migrace obyvatelstva tak obrovská?! No, nevím...

 zapadni evropa :)  
  • 

Re: Něco málo z rodinné historie... 

(22.5.2008 13:31:45)
Jani, diky za tenhle clanek.. to same slychavam doma. Take myslim, ze platime malou dan, syn miva take reakce na ockovani, ale jsem za nej vdecna.

A jak pisete -posunout snad, ale nevim proc si autorka mysli, ze to toho tolik zmeni - podle me to vyjde na stejno a cim driv se zakladni vakcina naockuje, tim lepe.

Krasny den Vam preju, jdu varit dezertik :)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Něco málo z rodinné historie... 

(22.5.2008 13:38:02)
To není pravda, například to se týče právě v článku zmiňované vakcíny (MMR, tj. spalničky, zarděnky, příušnice), tak po druhém roce věku je k dítěti daleko šetrnější (zejména neurologické komplikace). Navíc, proč proboha očkovat příušnice a zarděnky v 15 měsících? Fakt by to nestačilo v těch 12, jako jmse to měli my, když s tím tedy souvisí problémy s těhotenstvím a plodností?
 Líza 


Re: Něco málo z rodinné historie... 

(22.5.2008 13:38:23)
"podle me to vyjde na stejno a cim driv se zakladni vakcina naockuje, tim lepe"
Zajímavá filozofie. Podklady k tomuhle "podle mě" bereš odkud?
Nevadí ti ani, že odborné společnosti výslovně doporučují očkování, které je povinně aplikováno už novorozencům, odložit na konec prvního roku, a to právě proto, aby nebyly poškozeny děti, které mají defekt imunity, kterej se v porodnici ani omylem nemůže poznat?
Nevadí ti ani to, že tedy tady psala tuším Markéta, že v Německu je naše povinná očkovací látka proti tbc dokonce stažena z používání???
 zuzini 


Re: Něco málo z rodinné historie... 

(22.5.2008 14:04:59)
Čím dřív, tím lépe?????????
 Helena 6 
  • 

Ale no tak.. 

(22.5.2008 14:16:14)
Janino, prosím tě! Když se člověk dusí, chybí mu přísun vzduchu, tudíž si nemyslím, že popis, že děti "zoufale křičely" by byl správný.

Nikdo tu nemluví o neočkování, ale o posunutí!!! V našich podmínkách za dodržení základních hygienických pravidel se jistě nemusíme obávat, že když některé dítě nebude naočkováno hned v porodnici, tak zemře bezprostředně po tom, co přijde domů..
 Janina, 3 děti 
  • 

Re: Ale no tak.. 

(22.5.2008 15:01:59)
Máš pravdu... Neobratně jsem se vyjádřila. Omlouvám se. Přesto se tahle událost opravdu stala!
A "dodržování hygienických pravidel?" Hm, nevím přesně, co máš na mysli. Mnohdy i u nás "teď a tady" chodí lidé na veřejnosti s otevřenou tuberkulózou. Touhle nemocí onemocněla např. před asi 4 lety vrstevnice mojí dcery! Otec té dívky byl veřejně činný a známou osobností ve svém regionu (tedy nikoli "nějaká socka"!). Když jejich dcera touhle nemocí onemocněla, nevěřili svým očím!

Moje děti totiž proti TBC v porodnici očkované nebyly (byl jim dělaný jenom test).Když se ukázalo, že nemocných TBC přibývá, byly pak proočkovávány dodatečně.

Mimochodem: Na základce mě učil tři roky učitel, který měl rovněž TBC! Pořád kašlal, ale myslel si, že to je z toho, že moc kouří. Nakonec se ukázalo, že je všechno jinak...
 helena 6 
  • 

Já se omlouvám, 

(22.5.2008 15:52:04)
rýpla jsem si, i když myslím, že vím, co jsi měla na mysli.

Základní hygiena je pravda trochu neurčitý pojem, ale myslím, že už tím, že žijeme tak jak žijeme ji často dodržujeme. Tj. máme kanalizaci, pitnou vodu, myjeme si ruce, jídlo, oddělujeme rizikové potraviny - syrové maso, pereme. Tím vším se celkově naše prostředí stává čistější. A TBC není nemoc, kterou lze chytit "jen tak". Opravdu musí člověk přijít více s nemocným do styku - a pravda, učitel, který tvrdí, že hodně kouří může být výborný příklad.

Jinak k tomu TBC, zkus si přečíst ten odkaz, co jsem dala jako druhou reakci na tvůj názor. Americký právník Alan Phillips popisuje své závěry ohledně studia očkování. Není to lékař a nevím jak moc je to kontroverzní osoba ve státech, ale rozhodně je toto čtení zajímavé. Nechci tvrdit, že jeho závěry jsou správné, docela ráda bych si o tomto článku podebatila s lékařem od imunologie a lékařem, který se očkováním opravdu zabývá - nemyslím obvoďák.
My totiž často nepřemýšlíme, a co je nám předkládáno jako jediný správný fakt, tak třeba vůbec nemusí být faktem jediným a už vůbec ne správným.
Také souhlasím s jeho názorem, že lékaři často ani neinformují o možných vedlejších účincích. Většinou řeknou, že dítě může mít zvýšenou teplotku, ale to ho přejde..
Nesouhlasím s očkováním dětí během jejich nejcitlivějšího období vývoje. Určitě by se to mělo odložit.
 helena 6 
  • 

Odkaz 

(22.5.2008 14:48:24)
Ještě bych ráda přidala jeden odkaz:
http://www.rozalio.czindex.php?option=com_content&task=blogcategory&id=129&Itemid=159

jedná se o článek amerického autora, který popisuje své výzkumy.. hodně zajímavé i když ne z ČR. Každý ať si udělá obrázek sám.
 Hanka 75 


také něco málo z rodinné historie... 

(25.5.2008 13:06:05)
Pětileté dítě, které vypiplali přes druhou světovou válku, po válce zemřelo po očkování přímo v ordinaci lékaře. Také smutné, že ?

Nic není černobílé a nechť stát ponechá na rodičích, které očkování pro své děti a kdy zvolí a které ne a nediktuje nám co naše děti musí podstupit.
Např. TBC je rozhodně ke zvážení, zda očkovat či nikoli. Kromě toho, že účinnost vakcíny je problematická, tj. celk. přínos očkování, TBC kdysi byla také velice rozšířená, protože se lidé nakazili z mléka tuberkolozních krav. Proto se také u nás očkovuje dosud rutinně v porodnicích, jedním z důvovů je, že je to přežitek z dob, kdy už malým dětem bylo podáváno dříve nebezpečné kravské mléko. Jenže tento důvod v dnešní době již dávno odpadl !!!

Tj. dívejme se na vše v kontextu doby, nových poznatků... není přece vše jako v minulém století.
 Lenka, 2 děti 
  • 

Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(22.5.2008 13:47:06)
Zrovna dnes jsem přemýšlela, že napíšu článek, jakou měl syn reakci na očkování priorixem - tetra a na 4. hexavakcínu. Dnes ráno mu klesly po dvou dnech teploty po čtvrté hexavakcíně. Vůbec jsem to nepředpokládala, protože první tři očkování proběhla v pohodě a nebyl vidět ani vpich. Ted večer po očkování skoro 40, třepal se jako osika, vzestup teploty během deseti minut (stále si gratuluji ke koupi ušního teploměru, je to super pomocník). Dala jsem protazin, neboť diazepam jsem nenašla, uklidnil se, jinak by asi ty křeče fakt měl. Před měsíce jsme byli na priorixu, chtěla jsem i neštovice, je nová vakcína, tak jsme ji koupili. Za osm dní dostal horečku, taky skoro 40, ale pravda, skoro bez pláče, jen byl trochu mrzutý. Horečka trvala skoro tři dny a pak začala vyrážka od čelíčka, sopel a teklo mu z očí. Prý lehký průběh spalniček. Jsem fakt ráda, že se proti tomuto onemocnění očkuje. Jsem pro očkování, neboť člověk nikdy neví jak nemoc skončí a koho nakazí. Ony i ty neškodné neštovice mohou zanechat následky. Ještě by mě zajímalo, proč se očkuje proti zarděnkám, aby se nenakazily těhotné ženy a proti neštovicím ne, když i tato nemoc má v prvním trimestru těhotenství stejné následky jako zarděnky. Tudíž i obě moje děti jsou očkované proti neštovicím. A jsem ráda, že se očkuje proti zarděnkám, já jsem je neměla a nebyla ani očkovaná (nevím proč). Pokud by se plošně neočkovalo, určitě bych to někde chytla :-( a moje dvě zlatíčka by tady možná nebyly :-(. Lenka

 Líza 


Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(22.5.2008 13:49:51)
Ach bože, koukám, že ta osvěta je fakt potřeba. Prothazinem křečím nezabráníš, naopak ještě snižuje záchvatový práh, dítě se sice uklidní, ale febrilní křeče tím neodvrátíš!!! - To je ovšem dokonce blud, kterým trpí i někteří obvoďáci :-(((
 Lenka, 2 děti 
  • 

Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(22.5.2008 14:02:37)
No jo, to já vím, ale jak ho uklidnit? Zabral za chvilku. Jinak bych to musela řešit pohotovostí nebo co. A mimochodem, dostali jsme to po prvním očkování hexavakcínou.
 Líza 


Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(22.5.2008 14:09:42)
Ale tam nejde o uklidnění, ty křeče nejsou z rozčilení, nýbrž z horečky. Pokud se třásl, měl zimnici - tzn. stoupala mu právě horečka - takže bylo třeba intenzivněji tlumit teplotu nebo prostě vyčkat. (Postup kombinace Ibalginu s Panadolem jistě znáš, zábaly nebo jiné fyzikální metody snižování teploty - které jsou šetrnější - taky.)
 Lenka, 2 děti 
  • 

Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(22.5.2008 16:20:02)
Nejsem lékař, postupovala jsem spíše intuitivně, kdybych měla diazepam, dám ten. Křeče jsou z horečky, ale jak tam brouzdám po netu, tak jsem četla, že to právě způsobuje neklid, něco v mozku :-), jak se zvyšuje ta horečka... Ale to už ted nevyřeším. Příště budu připravená.
 Vercza 


Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(24.5.2008 0:41:46)
"...tak jsem četla, že to právě způsobuje neklid, něco v mozku :-), jak se zvyšuje ta horečka..."

A čím jsi to četla, prosím Tě??? Nohama??? :( Vždyť jsi to sama napsala - jak se zvyšuje "ta horečka", způsobuje to křeče nebo neklid, nazvi to jak chceš. Tak právě musíš něco udělat s tou horečkou a ne jen s jejím následkem, hm?! :( :( :(

No hlavně, že to máš vyčtené... ~f~
 Lenka, 2 děti 
  • 

Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(24.5.2008 7:49:29)
Četla jsem to makovicí :-)
 Marie+Láďule10.05 


Re: Reakce po priorixu tetra a čtvrté dávce Hexavakcíny 

(26.5.2008 18:42:55)
Leni, co na to říct??????A proč necháš očkovat své dvě děti ,potažmo všechny děti, aby jsi se nenakazila a nenacháš očkovat sebe?????;((;((;((;((;(( Asi by to bylo rozumější, nemyslíš????
 Markéta 
  • 

na zapade NENI povinne ockovani 

(22.5.2008 13:52:58)
bydlim v nemecku a ockovani zde NENI povinne (jak tvrdi nektere z reakci na clanek) doktor dite totiz vedome "zrani" a s tim musi rodice souhlasit,nikdo jim to nemuze naridit. lide samozrejme ockuji, vetsinou stejne jako v cechach, ale nekdy zacnou treba o rok pozdeji, kdyz ma dite spatnou imunitu apod.

ockovani proti TBC mi doktor odmitl udelat! vysvetlil mi, ze vakcina je zastarala a funguje cca ve 30 procentech pripadu. co je ovsem dulezitejsi, negativni reakce na tuto vakcinu ma podle nej horsi nasledky nez tbc. neni to nazor pouze meho pediatra, ale nazor obecne zde uznavany. ockovani tbc neplati pojistovna a predevsi pojistovna neplati lecbu nasledku!!! cca 10 000 euro.

 Lusika 


imunolog 

(22.5.2008 14:08:03)
Ahoj,
co zkusit navštívit imunologa? Může mít nějakou poruchu imunity. V Motole je specializované pracoviště na očkování, sestavují individální kalendáře. Mají i poradnu přes internet. Jinak zřejmě povinné očkování nezarazíš, můžou až odebrat dítě po tom, co z tebe vyrazí nějakou tu pokutu.

Já mám autoimunitní poruchu štítné žlázy a díky tomu jsme odložili očkování na TBC. Ostatní očkování jedeme podle kalendáře, jen s lehce většími odstupy a volíme ty placené vakcíny.

Lusika
 MM, 2 kluci 
  • 

Proč nejdete k jinému pediatrovi??? 

(22.5.2008 14:18:07)
Dětská doktorka, se kterou by nebyla možná domluva, by mě a mé dítě viděla ve své ordinaci naposledy! Máme svobodu volby lékaře a hledala bych tak dlouho až bych našla někoho, kdo se chová normálně - tj. mluví a jedná se mnou jako s partnerem!!!

Naštěstí jsme v tomto ohledu zřejmě intuitivne našli ty spprávné doktory (tayk jsem se hned zpočátku na takové věci ptala, když jsme se rozhodovali kam chodit). Nejsme odpůrci očkování jako takového, bereme ho ale částečně kriticky a jsme pro indiviuální zohlednění konkrétního dítěte a situace. Ani u jednoho z kluků nebyl problém začít s očkováním později (ve čtyčech měs. resp. v půl roce) a mít pak i nadále pomalější očkovací plán (ne moc vakcín najednou).

Zdraví M.
 Lavanda 


Jedni na úkor druhých? 

(22.5.2008 14:27:20)
Na očkování nemám momentálně úplně vyjasněný názor.
Dřív jsem byla velká zastánkyně očkování, svým dvěma starším dětem jsem nechala dát několik nepovinných očkůvek.
V poslední době se ale mírním, nejmladšího syna asi nenechám očkovat proti klíšťovce, myslím, že riziko u malých dětí není až tak velké.
Pokud jde o naši dr., není moc velká zastánkyně očkování a opravdu očkuje velmi uvážlivě, jen zdravé a dobře prospívající dítě.
O podání diazepamu při horečce jsem nikdy neslyšela. Chápu to dobře, že by měl zabránit případným křečím z horečky?
Pokud jde o neočkující rodiče, myslím, že pak jejich děti žijou tak trochu na úkor proočkovaného zbytku populace. A pokud to udělá tak každý, brzo se zase dočkáme epidemií některých chorob. Však v tom neočkovaném Německu to určitě brzy dopadne taky tak - nemoci se vrátí. I ta tubera.
 jana38 


Re: Jedni na úkor druhých? 

(22.5.2008 15:06:49)
Budilko, v Německu se proti tubeře neočkuje už od roku 1998, tj. 10 let a incidence tbc tam rok od roku klesá. Japa je to možný?:-D Neměli by tam už mít nějaykou pořádnou epidemii tubery???
 Renata 
  • 

Re: Jedni na úkor druhých? 

(22.5.2008 17:15:21)
V Československu se také prováděl experiment s neočkováním proti TBC, neočkoval se východočeský a (myslím?) jihomoravský kraj. Během několika let zde stoupla incidence TBC mezi neočkovanými dětmi několikrát. Experiment měl běžet 10 let a z důvodu skutečného vzestupu nemocnosti TBC mezi dětmi se potom celkem potichu začalo zase očkovat celostátně.

Nevím, jak v Německu, ale zkušenosti na našem území jsou tedy jiné. Nijak nepopírám, že následky po očkování TBC mohou být zlé a očkování TBC do 6.týdne života je stále nejspornějším bodem očkovacího kalendáře. Pediatrická společnost sice před pár lety doporučila očkovat TBC až jako druhou po hexavakcině, ale nedělá se to, protože se zjistilo, že tato kombinace způsobuje špatné a prodloužené hojení jizvy po očkování a neúměrně prodlužuje interval mezi jednotlivými očkováními.

Pokud vím, hlavní důvod tolika vakcinací v 1.roce života je ten, že nástup protilátek přichází v řádu měsíců (většinou po 2.dávce) a nejhorší průběh a smrtnost mají očkované nemoci právě ve věku do 3.let. Očkování poněkud ztrácí efekt, když ho dítě dostane pozdě... V západních zemích není očkování povinné, ale tyto země nám náš systém z duše závidějí a snaží se proočkovanost populace za každou cenu zvýšit. Výhody očkování se prakticky ztrácí, pokud proočkovanost populace klesne pod 95%. Očkování zastávám, i když s plným vědomím druhé strany mince. I můj starší syn měl 2x velmi vážnou reakci, z toho jednou na tzv. "lžičku" (obrnu), která bývá vnímána jako snad nejmíň škodná. Doprovodnou reakci bez následků vnímám jako přijatelnou.
 Markéta 
  • 

TBC u nas a jinde 

(22.5.2008 17:38:02)
v nemecku neni vice nemocnych tbc nez v cechach a ockovani tu nejenze neni povinne, ale dokonce je povazovano za nebezpecne, jak uz jsem psala predtim.
lekari vedi, ze lide nejsou ockovani a nepodcenuji proto, predevsim u deti chronicky kasel apod a radeji vcas zjistuji, jestli pacient nema tbc, ktere se pak pripadne zavcas leci.
v cechach se lekari az prilis spolehaji na ockovani, prestoze je prokazatelne spatne a zafunguje jen ve velmi malem poctu pripadu. podcenuji symptomy, ktere napovidaji, ze pacient by mohl mit tbc a zvysuji tak riziko nakazy okoli.
 Renata 
  • 

Re: TBC u nas a jinde 

(22.5.2008 18:08:52)
Markéto, já vůbec netvrdím, že v Německu je více nemocnýćh TBC, o Německu toho moc nevím a reaguju jen na to, co je psáno v této diskuzi. A nebezpečnost vakciny nezlehčuju, právě proto se v ČSR tehdy přestaly 2 kraje očkovat, aby bylo možno porovnat výsledky. Odborníci tehdy věřili, že potvrdí stejné výsledky, jako asi i v Německu a expoeriment povede ke zrušení plošného očkování TBC. Nesrovnávám naši zemi s Německem, protože zřejmě dosahujeme rozdílných výsledků.

Pokud si dobře pamatuju, nejčastějším zdrojem nákazy malých dětí se tehdy ukázal kontakt se staršími lidmi v rodině (často prarodiče), u nichž byla TBC dlouhodobě stabilní a (?) neinfekční. TBC byla rozpoznávána u těchto dětí včas a léčena. Výskyt tohoto onemocnění se však zvýšil několikanásobně právě (a pouze) v generaci těchto neočkovaných dětí v těchto 2 krajích. Zároveň byla v té době uvedena na trh vakcina proti TBC s nižším výskytem vedlejších účinků, takže se začalo očkovat znovu plošně.
Moje informace jsou staré 10 let, z posledního ročníku fakulty, píšu jen to, co si dobře pamatuju. Úspěch s TBC Německu přeju, já vím, že maminky z východočeského kraje dokonce chodily rodit do porodnic sousedního regionu, aby dítě bylo očkované, protože každý znal někoho, jehož dítě TBC (samozřejmě v různé formě) prodělalo.
 Maka 
  • 

Re: TBC u nas a jinde 

(25.5.2008 12:55:22)
Markéto, pak to ale znamená, že při každém kašli ženou děti v Německu na rentgen plic, aby se zjistilo, jestli nemají TBC???? Děkuji, nechci.
 Líza 


Re: TBC u nas a jinde 

(25.5.2008 12:57:14)
Mako, při podezření na tbc tě rentgen zrovna nevytrhne. Ostatně při každém podezření na tbc musí kompletně vyšetřit i tvoje dítě tady, nebo tebe.
 Maka 
  • 

Re: TBC u nas a jinde 

(25.5.2008 13:05:36)
Lízo, souhlasím. Ale Markéta psala, že jelikož se v Německu TBC neočkuje, zavčasu tam rozpoznávají, zda kašel není TBC. Nevím tedy, jak se to dělá v Německu, ale v Belgii, kde TBC neočkují, rentegenují jak na běžícím pásu.
 Líza 


Re: TBC u nas a jinde 

(25.5.2008 13:19:25)
Mako, to o rentgenování jako na běžícím pásu by mohla říct i leckterá česká matka, která má smůlu na pediatra, který rád rentgenuje. Pochybuji, že to souvisí zrovna s tbc, spíš se zvyklostmi toho kterého lékaře. A na tbc jsou čeští zdravotníci povinni myslet taky a v případě podezření musí pacienty taky vyšetřit bez ohledu na to, zda byli očkováni nebo ne, ani očkování totiž proti tbc nechrání, jen - snad - zajišťuje méně nepříznivý průběh, pokud ovšem člověk narazí zrovna na ty typické bakterie a ne na některou z netypických a o to častějších forem tbc z poslední doby; výskyt tbc např. v tom Německu není vyšší než u nás, přestože už neočkují, a rozhodně nevím nic o tom, že by rentgenovali jako na běžícím pásu.
 Majda 
  • 

kde berete, ze v zapadni evrope neni ockovani povinne??? 

(22.5.2008 18:49:35)
jak jsem jiz psala vise, vin 100% ze ockovani v belgii a Nizozemi povinne je [alespon obrna]
 Sylva 
  • 

Co uz se v nemecku stalo 

(22.5.2008 23:00:13)
V Nemecku neni povinne ockovani, takze nekteri chytraci nenaockovali dite, dite pak danou nemoc chytlo a s priznaky chripky slo k lekari, tam nakazilo novorozence v cekarne(ted uz nevim co to bylo...zardenky, priusnice.....), ktery jeste nebyl proti teto nemoci ockovan (protoze jeste nebyl dostatecne stary) dostal zanet mozkovych blan a stal se z neho dozivotni lezak, jenom proto ze nekteri rodice se rozhodli neockovat sve dite. Se svymi detmi at si kazdy dela co chce, ale nesmi ohrozovat ostatni.
 Markéta 
  • 

Re: Co uz se v nemecku stalo 

(23.5.2008 11:39:49)
muj lekar ma ordinaci udelanou z byvaleho bytu, takze ma cekarnu pro miminka, cekarnu pro vetsi deti a cekarnu pro nemocne, jsou to male mistnosti, ale staci. take ordinace ma dve, pro zdrave a pro nemocne.
 Hanka 75 


Co se u nás stává 

(24.5.2008 14:25:29)
U nás jsou 3-4 úmrtí ročně kvůli brzkému očkování TBC v porodnici. Jsou oočkovány i děti, u nichž ještě není v tomto věku není rozpoznána vážná vada imunity a důsledkem jsou tato úmrtí. Přitom není pravděpodobné, že by dítě v porodnici onemocnělo TBC a jak tu psala jedna maminka, potom co TBC očkování zůstalo bez výsledku, uklidňovali ji na Hygieně, že to nevadí, že se stejně dítě v tomto věku s TBC nemá velkou šanci setkat. Tato druhá informace už je samozřejmě: "jedna hygienička povídala", ale chci tím jen dokumentovat chaos u nás. TAk vadí nebo nevadí ? Podle mne dejme povinně zarděnky, kde může být vážně ohrožen plod těhotné matky, když se tato nakazí, ale rozhodně nedávejme povinně TBC, které má sporné výsledky a ještě povinně v tak nízkém věku jak je vás (rutinně v porodnici, oficiálně máte šanci do 4 nebo 6 týdnů).
 Mili+5 


ŠÁRKO NEDEJ SE! Moje holčička kvůli očkování zemřela 

(22.5.2008 14:40:49)
Šárko, chci tě podpořit proti všem, co očkování vynášejí do nebe. Také neříkám vůbec neočkovat, ale rozhodně říkám očkovat s velmi individuálním přístupem a pokud dojde k nežádoucí reakci, měl by to být signál k tomu dál neočkovat, dokud se nezjistí stav imunitního systému dítěte.
Radím ti, nenechávej malého dál očkovat, zkus to očkovací centrum, snad ti poradí, jak dál pokračovat.
Nechci tě strašit, ale varovat, tvé obavy jsou opodstatněné. Nedokážu nyní vylíčit celý náš "očkovací" příběh, už jsem o tom párkrát tady psala, možná se časem odhodlám také napsat podobný článek jako ty, nejspíš mě k tomu donutí názory skalních zastánkyň očkovacího systému u nás. Náš očkovací příběh skončil smrtí mojí holčičky a stále víc se mi souvislost její smrti s očkováním potvrzuje. A to nejen s tím posledním očkováním, které vyvolalo encefalitidu (mimochodem byl to zrovna trivivak), ale s očkováním vůbec.
Je mi jasné, že si mnohé budete říkat, to byla výjimka, měli jste jen abnormální smůlu. Když jsem držela v náruči mrtvé tělíčko svojí holčičky, vůbec mi to nepomohlo, že jsme byli výjimka a odmítám přitakat tomu, že je normální, že když se kácí les, lítají třísky, že když to tolika jiným přineslo prospěch, není třeba počítat těch několik málo ztrát!!!!!
 Mili+5 


Re: ŠÁRKO NEDEJ SE! Moje holčička kvůli očkování zemřela 

(22.5.2008 14:49:25)
Ještě jsem chtěla doplnit, že souvislost s očkováním nakonec připustili i lékaři v Motole a nyní najednou s mým dalším dítětem nás rovnou doporučili do toho očkovacího centra a všichni postupují nesmírně opatrně.
 .Žaba 


Re: ŠÁRKO NEDEJ SE! Moje holčička kvůli očkování zemřela 

(23.5.2008 7:21:24)
Mili, to je hrozné! Je mi to ľúto.

Asi to je pre vás ťažké o tom hovoriť, ale asi to je potrebné, pretože sa mnoho odborníkov tvári, že závažné reakcia včetne úmrtia sú čisto teoretické a u nás sa rozhodne nestávajú...

Prajem Vám všetko dobré.
 Tera+4  
  • 

Mili, 

(23.5.2008 9:37:21)
Váš příběh jsem na Rodině četla, je to hrozné, otřesné, že lékaři složí slib, že budou pomáhat nebo v žádném případě nebudou škodit a pak se podle toho neřídí. A jak píšeš, teď najednou to jde!! Moje nejmladší dcera chodí do speciální školky a má tam jediného spolužáka, který měl potvrzení, že nemůže být očkován, důvod neznám, vím jen, že je na vozíku a po DMO.
 Mili+5 


Re: Mili, 

(23.5.2008 10:15:27)
Ano, nyní se opravdu lékaři snaží, očkování bez problémů a vyhrožování hygienou nám odložili do půl roku a nyní se naše nová paní dr. domlouvá s Motolem, chtějí malého nejdříve vidět a také to první základní očkování proběhne u nich, dostaneme ty nejšetrnější vakcíny a jen ta nejdůležitější očkování. Jenže nejdříve musela moje holčička umřít.

 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: Mili, 

(23.5.2008 15:16:39)
Mili, to je mi moc líto. Kde je na Rodině tvůj příběh? Ráda bych si ho přečetla. Napiš sem, jestli můžeš, odkaz. Pro mne je očkování také velký strašák. O takových věcech se prostě psát musí, protože jinak všichni budou žít ve sladké nevědomosti.
 Mili+5 


Re: Mili, 

(23.5.2008 16:22:49)
Náš příběh je tady

je tam ale jen o té encefalitidě, o souvislosti s očkováním jsem ještě uceleně nepsala, jen sem tam, nějaké diskusní příspěvky.
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: Mili, 

(24.5.2008 13:10:49)
Mili, děkuju za odkaz. Četla jsem a brečela. Prosím napiš článek hlavně o souvislosti s tím očkováním. Je to moc důležité pro maminky dalších dětí, které třeba nemají dostatečně silnou imunitu jako tvoje holčička. Je mi moc líto, co se Vám přihodilo. Já být na tvém místě, už bych podala několik trestních oznámení. Ale vím, že život holčičky ti to nevrátí.
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: herpes viry 

(24.5.2008 19:03:24)
Mili,

váš příběh si pamatuji. Tuším, že jste tam psala o to, že váš starší syn prodělal pásový opar, a že Milence zjistili později při lumbální punkci v nemocnici přítomnost herpes virů a to že mělo pro Milenku fatální následky. Na fotografii to i vypadá, že měla Milenka opary kolem pusinky. Věděl to váš očkující lékař? A pokud ano, proč ji proboha očkoval?! Milenky je mi moc líto. Přeji vám všem jen to nejlepší. Iva
 Mili+5 


Re: herpes viry 

(24.5.2008 22:49:26)
Bylo to trochu jinak, pokud se malá tím herpes virem od Péti nakazila, musela ta nákaza proběhnout bez příznaků, protože se jí právě žádné opary ani pupínky neudělaly.
Sama nákaza herpesem ještě nemusí nic znamenat, většina z nás se prý nakazí tímto virem od matek v raném dětství, ale v těžkých případech může způsobit zánět mozku, obvykle u lidí s narušenou imunitou a tu Milenka měla a do toho ještě dostala to očkování trivivakem, které jí už tak sníženou imunitu tak vážně narušilo, že se u ní ta herpetická encefalitida rozvinula. Chyba samozřejmě byla ji očkovat, když dr. dobře věděl, že má tu imunitu sníženou, jak podle laboratoře, tak podle časté nemocnosti. Mě to tenkrát taky nenapadlo, jak smrtelné je spojení oslabená imunita a očkování, jak jsem to měla vědět, nejsem lékař, ale on to vědět měl, měl být opatrnější, zvláště když věděl, že Milenka měla ošklivou reakci s vysokými horečkami už na to základní očkování záškrt, tetanus, dáv. kašel.
Kromě toho ta encefalitida mohla být dokonce vyvolána i jen tím očkováním, protože jsou to také virové nákazy jako herpes a pokud vím, spalničky i zarděnky také mohou skončit encefalitidou. Přímo herpes totiž ani pitvou prokázán nebyl, pouze poškození mozku odpovídalo herpetické encefalitidě.

 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: díky moc za informace 

(25.5.2008 8:12:13)
Mili, díky Vám i ostatní maminkám moc za všechny informace. Jsem naprostý laik, takže mě nikdy nenapadlo, jak nebezpečné v určitých případech očkování může být.
Starší syn nikdy žádnou reakci neměl a mladší má za sebou první dávku Hexavakcíny a Priorix, taky bez problémů. Kdyby se ale objevila jakákoliv reakce, už vím, jak moc trvdý a neoblomný je třeba být. Tady v Rakousku je očkovací schema volnější než ve Francii (tam se narodil starší syn). Tady se začíná ve 3-4 měsících, TBC se neočkuje vůbec. Pauzy mezi jednotlivými očkováními jsou minimálně 2 měsíce. Ve Francii začali už ve 2 měsících a hned 3 vakcíny (vč. TBC). Díky Bohu, že syn má dobrou imunitu, protože, když vidím, jaké následky by to mohlo mít, běhá mi mráz po zádech. Hodně štěstí vám všem.
Iva a kluci
 Liška s banem :) 


Změň pediatra 

(22.5.2008 17:20:16)
Ahoj, doporučuji změnit pediatra. Pokud má tvůj syn vždy reakce na očkování (my jsem třeba nikdy neměli ani modřinu, ani zvýšenou teplotu, prostě nic) a tvá doktorka to ignoruje, tak bych ji změnila. Co doktor, to jiný přístup a pokud vím, je možné očkovací plán upravit.
 Perlorodka 


Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 18:59:30)
My jsme naší holčičce dávali před a po očkování homeopatické kapičky vyrobené z očkovací látky, kterou se mělo očkovat. Má to dítko ochránit od vedlejších účinků. Navíc pokud má dítě přehnané reakce a křeče, zkušený homeopat může určitě navrhnout lék, který to zmírní. Co se týče horeček (nad 39) ty úspěšně srážíme belladonnou.
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 19:41:11)
Žluťásku,mrkni na http://www.homeoinstitut.com/ockovani.php

 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 20:00:58)
Já zrovna řeším meningokoka,nejsem si vůbec jistá,že chci očkovat,na druhou stranu bych si to nerada jednou vyčítala.O ampuli si řeknu,už takhle jsem tam za podivínku~k~,když v 11 měsících nedávám rohlíky a knedlíky...Podle mého homeopata stačí Thuya,ale ampuli si prostě domů vezmu,kdyby nedej bože by reakce byla větší.
Ale třeba si to očkování ještě rozmyslím...jenže vždy se vynervuju,když vidím v televizi nějaké zprávy na tohle téma.Prevenar mě nepřesvědčil,četla jsem studii o výsledcích.ale s tím meningokokem váhám.
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 21:26:15)
Právě proto to chci mít doma jen ,,pro jistotu" a jako prevenci chci použít Thuyu.A tak trochu tiše doufám,že to bude stačit.Ale kdo je připraven,není překvapen:-)
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:00:48)
ale homeo pomáhá i preventivně,pokud je dobře vybraný lék dobrým homopatem!
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:11:32)
No Thuya na meningokoka nestačí,musíte podat Belladonnu a být sledován homeopatem,buď telefonicky,některý i přijede a ohlídá si nemocného,samozřejmě pro váš klid můžete použít i klasické léky ,podávají se ATB,to mu neuškodí,ale zaberou HOMEO.R^:-)
 MARNEUM 


Re: POČET KULIČEK PŘI PODÁNÍ HOMEOP. LÉKŮ 

(25.5.2008 20:20:25)
Milé dámy,POZOR
jak to tu pročítám,všechny máte mylné představy,kolik kuliček,VŽDY je to stejné,STAČÍ JEDNA.
Jestli podáte jednu,nebo tři,či pět,nebo sní vaše dítko celou tubu,ÚČINEK JE STEJNÝ jako při té jedné kuličce,zbytečně vás to stojí peníze,nebo vám lék připraví homeopat,cca 100Kč,je to reletivní,ale stačí vždy trošku ponechat a dolít vychladlou převařenou vodou,před podáním vždy protřepat a vrátí se vám to nekolikanásobně,není to žádná věda.

R^
 Renata 
  • 

Re: POČET KULIČEK PŘI PODÁNÍ HOMEOP. LÉKŮ 

(26.5.2008 12:29:49)
Bobby, nevím, jestli ty jsi homeopat, ale všimla jsem si, že každý homeopat léčí a dávkuje trochu jinak. Já vodím děti k homeopatce-praktické lékařce, je velmi dobrá, studovala a studuje tak, že přímo překládá přednášejícího z ciziny pro ostatní posluchače, což mi přijde perfektní, nic jí neujde špatným překladem. Její dávkování je vždy po 3 kuličkách, je to asi celkem jedno, ale co rozhodně jedno není, tvoje doporučení "vždy trochu nechat, dolít převařenou vodou a protřepat" - to bych si tedy nedovolila, dalším ředěním a třepáním vznikají vyšší a vyšší potence, a to by bez rady homeopata rozhodně být nemělo.

Pokud homeopatika, rozhodně doporučuju vyhledat zkušeného homeopata a držet se jeho rady.
 MARNEUM 


Re: POČET KULIČEK PŘI PODÁNÍ HOMEOP. LÉKŮ 

(29.5.2008 7:08:28)
vím,že každý má své osvědčené metody,ale jen vám šetřím peněženku a dolitím buď převařené vody nebo destilkou je účinek pravda vyšší,ale není to riziko,léky co mám mi stále takto dobře fungují a je to přesně podle homeopata,který již praktikuje několik let,nevím kolik přesně,ale dost na to,aby si to mohl dovolit,také přednáší a píše do časopisů,ale jméno uvádět nebudu..tak asi tak:-))
 MARNEUM 


Re: POČET KULIČEK PŘI PODÁNÍ HOMEOP. LÉKŮ 

(29.5.2008 7:13:25)
Renatko......přece vyšší potence nevznikají protřepáním,to se jen aktivuje léčivá složka,vyšší potence vznikají,když s lékem bouchnete o podložku,třeba o stůl....:-))
 Perlorodka 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 20:29:28)
Naše homeopatka kapičky vyráběla sama. Máme to štěstí, že má podobně starou vnučku jako naše malá, takže jsme ani nemuseli shánět prázdné ampule. Kapičky jsme dávali večer před očkováním, ráno před a ještě jednou po.
 Renata 
  • 

Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 19:26:10)
Mně byl doporučen preparát Thuya occidentalis 9CH, který dítě užívá ráno a večer po 3 kuličkách 3 dny před plánovaným očkováním (miminkům se kuličky rozpouští ve stopičce převařené vody a vypijí to). Od té doby, kdy to synek užíval, jsme už neměli sebemenší reakci na žádné očkování, a že předtím to bylo zlé.
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(22.5.2008 19:28:37)
Tak tak, i já mám s Thuyovou dobré zkušenosti.Mohu jen a jen doporučit!!!
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:05:57)
ano,Thuya je to pravé,jen upřesním DÁVKOVÁNÍ
Thuya 15CH JEDNU KUL. PŘED OČKOVÁNÍM,PAK DALŠÍ DVA DNY JEDNOU DENNĚ JEDNU KULIČKU,KOJENCŮM ROZPUSTIT DO INJ. STŘÍKAČKY SPOLU S VYSTYDLOU PŘEVAŘENOU VODOU,STAČÍ MALIČKO,1ml..napsala jsem 15CH,je to správně,mezi 9 a 15 je velký rozdíl,je mnohem silnější!(jak se užívají homeo:před a po 5 min. nic nejíst,nepít,nekouřit,nečistit si zuby)
ZABERE!!!!!!R^R^R^R^
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:16:26)
Tak Thuya nebo Belladona?Ještě před týdnem jsem si byla jistá,teď v tom začínám mít chaos:-).No,stejně bez svého homeopata nebudu experimentovat na svém největším Pokladu-mojí dceři.Na sobě bych to asi zkusila:-D
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:20:51)
Bavíme se ještě stále o reakcích po očkování?...doufám...
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:21:45)
na horečku a meningokoka Belladonnu a na očkování Thuyu!...časem se v tom vyznáte
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:23:58)
Tak jsem si to myslela...a co takhle na kašel,když už vás mám na drátě?Kašel vlhký,rýma vodnatá...možná je to k zbům,možná ne.Schvácenost,ale bez horečky,ani zvýšená teplota není.Jak jde o dceru,raději se radím...
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:54:13)
a máte Hepar sulfUr calcarea 30CH,dejte jí jednu dávku,nebo pokud jí bolí klouby,tak Gelsemium 30CH
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:58:31)
Mám toho doma hodně,ale Hepar sulphur zrovna ne.Tak skočím ráno do lékárny,děkuji mocR^
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 21:00:39)
Klouby nevím jestli bolí,dcerce bude teprve rok.Ale děkuji za radu.
 madlenka07 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:24:40)
Meningokoka mít nebudeme...mám zdravé dítě...pozitivní myšlení:-D
 MARNEUM 


Re: Homeopatika mohou pomoct 

(25.5.2008 20:52:03)
to je super..........omlouvám se,malý mi nechtěl usnout,-))
 madlenka07 


TBC 

(22.5.2008 20:12:38)
Malou mi naočkovali v porodnici,když jsem byla ve sprše,příště si to pohlídám a dřív jak v 6-ti týdnech dítě očkovat nedám.Dodnes mne mrzí,že jsem s variantou,že se mě nebudou ptát prostě zapomněla počítat.
Reakce nebyla žádná,na kalmetizaci mi řekli,že očkování nemělo účinek,takže s nás pozvou mezi 2-3 rokem,a pak to kdyžtak naočkujou znova.Že se nic neděje,protože takhle malé dítě do styku s TBC stejně pravděpodobně nepřijde.Tak to by mně zajímalo,proč teda očujou 5-ti denní miminka.
 MSteflova 


Re: TBC 

(22.5.2008 20:53:56)
Madlenko, nepomohlo by, kdybys jim u dalšího děcka na šestinedělí dala písemně, že nechceš dítě očkovat na TBC? Já to chystám, tak uvidím, jak moc to budu muset hájit. Dala bych očkovat taky kolem toho 5. týdne.
 madlenka07 


Re: TBC 

(22.5.2008 21:23:52)
Doufám,že to bude stačit...zatím mám další miminko jen v plánu.Ale pokud se mi povede otěhotnět,budu na to připravena.
 mopika 
  • 

Re: TBC 

(22.5.2008 21:35:48)
...naočkovali mi předčasně narozené miminko, ještě vlastně před původně plánovaným termínem porodu...v papírech napsali, že má 2,3 kg ( i když to nebyla pravda, mělo 2,2 kg ), aby mu to mohli píchnout, než půjdeme domů...
naštěstí žádnou reakci nemělo...až na to, že ještě v 9 měsících hnisá ramínko a tím pádem by ostatní očkování měla počkat, ale nestalo se tak, malý dostal i ostatní...sice o něco později, než měl, ale zahojený pořád není...
 helena 6 
  • 

Re: TBC 

(22.5.2008 21:58:33)
A Vy jste to dovolila? :-O
 Insula 


Re: TBC 

(22.5.2008 22:12:23)
Tak to je fakt zajimavé. ;(( My jsme se museli do porodnice za týden vrátit právě na očkování proti TBC, neboť dcera neměla při propouštění 2,5 kg. Jinak se ale nedivím, že jsi to dovolila. Já bych jako prvorodička tehdy taky neprotestovala. Nejsem doktor, nevyznám se v tom.
 mopika 
  • 

Re: TBC 

(24.5.2008 9:17:41)
Byli jsme na JIP, pan doktor nekompromisní až arogantní a hlavně...děti odnášeli a přinášeli běžně.A nikdo se na nic NEPTAL. Možná Vám to přijde divné, ale jak jsme se museli o miminka speciálně starat (nemůžu porovnat s péčí o běžné 3-3,5 kg miminko), tak jsme byly s paní vedle tak vyřízené, že jsme kolikrát ani nepostřehly, že je nesou pryč, protože jsme spaly (systém 2h vzhůru 1 h spát - ve dne i v noci ). No a pak třeba návrat z ultrazvuku mozku (kam vozili mrňata v jednom kočárku po 4 a ve 3 kočárcích - maminky s sebou nebrali...tak byl návrat včetně očkování...
 mopika 
  • 

Re: TBC 

(22.5.2008 21:37:18)
...naočkovali mi předčasně narozené miminko, ještě vlastně před původně plánovaným termínem porodu...v papírech napsali, že má 2,3 kg ( i když to nebyla pravda, mělo 2,2 kg ), aby mu to mohli píchnout, než půjdeme domů...
naštěstí žádnou reakci nemělo...až na to, že ještě v 9 měsících hnisá ramínko a tím pádem by ostatní očkování měla počkat, ale nestalo se tak, malý dostal i ostatní...sice o něco později, než měl, ale zahojený pořád není...
 madlenka07 


Re: TBC 

(22.5.2008 21:56:10)
Někdy si říkám,jestli jsme jako matky nesvéprávné,že nemůžeme rozhodnout o tom,co se bude dít s naším dítětem.Já vím,že nejsme odborníci,ale ona by stačila někdy aspoň slušná komunikace.
Jsem zdravotní sestra a nestalo se mi,že bychom za posledních pár let nekonzultovali s pacientem-pokud byl při vědomí-jakýkoli zákrok.Ale podle našeho zdravotnictví to vypadá,že děti a jejich matky jsou jakási zvláštní skupina,o které rozhodují ostatní...
 Líza 


Re: TBC 

(23.5.2008 6:51:54)
Mopiko, a jak to, že jsi ho dovolila naočkovat, když mu pořád hnisá to rameno a víš, že to je důvod k odkladu očkování? On totiž tohle je oficiální důvod v souladu se zákonem, žádná hygiena tobě ani doktorce nic nemůže.
 mopika 
  • 

Re: TBC 

(24.5.2008 9:21:27)
Do poslední chvíle jsem tomu bránila...jenže pak se tu objevil černý kašel a doktor mi řekl, že když porovná ta rizika, tak je lepší ho očkovat...no nevím. Malý je pořád nemocný. Tak týden v měsíci má rýmu a teploty, do toho 6. nemoc,špatná moč, pořád něco. V porodnici řekli, že má slabší imunitu, a napsali mu to do papírů, ale nikdo na to nebere ohled. Snažím se to už tajit, protože by mu pokaždé dali antibiotika. Ty měl od narození 4x.
 Hanka 75 


Re: TBC 

(24.5.2008 14:14:02)
Madlenko,

o očkování TBC jsem se zajímala a jeden z důvodů proč se očkuje už v prodonici, je že je to opatření ještě z dob, kdy se děti krmili už jako maličké kravským mlékem a to bylo často tuberkulozní. Možná vám to přijde divné, ale je to tak. Tahle praxi pořád přetrvává a porodnice očkovují rutinně 4. den, protože chtějí mít děti oočkované než je propustí domů. Je tam i spor mezi plicními speicalisty a porodnicemi, každý by chtěl děti očkovat, zatím to zůstává porodnicím. Plicaři by chtěli až v cca roce.
Má to i velice smutnou stránku. U takto malých děti ještě nemusí být odhalena porucha imunity a prý je 3-4 úmrtí ročně u dětí, které jsou takto brzy oočkované pro TBC, ale neví se u nich o vážné imunitní vadě. V sousedním Německu (to vím jistě, ale předpokládám i jinde) se proti TBC neočkuje, v řadě zemí Evropy rozhodně není povinné. TBC zrovna považuju po tom, co jsem si o něm četla, jako zbytečné očkování, zvláště v tomto věku dítěte. Účinnost vakcín, je totiž sporná. Bohužel odpověď na její účinnost jsem od Hlavního hygienika nedostala než vágní a to po opětovných dotazech. Už se neptám, ale vyvozuji z toho, že bude skutečně problematická. Zrovna tak dotazy na komplikace po očkování jsem nedostala než vágní, pouze konstatování, že pozitiva převažují nad negativy, ale když jsem se dotazovala na komplikace opět bez konkrétní odpovědi - odkázána na jinou instituci.
 madlenka07 


Re: TBC 

(25.5.2008 7:21:15)
Hanko,děkuju za informace.Koukám,že máme štěstí,že se neočkuje třeba proti moru,ještě z dob,kdy mohl být ve vodě...to je samozřejmě vtip.Jen jsem tím chtěla říci,že je smutné,že ačkoli je zdravotní péče čím dál modernější,v některých případech DOST zamrzla.
 Renata 
  • 

Re: TBC 

(25.5.2008 13:05:21)
Pokud by existovala vakcina proti moru, jsem si jistá, že by se poměrně záhy v povinném očkovacím kalendáři nacházela...
 Jana (Sara, 21 mesicu) 
  • 

Ockovali jsme jenom proti tetanu! 

(23.5.2008 0:53:34)
A za par mesicu budeme jeste proti spalnickam.
Jsem vdecna, ze u nas (Nemecko) neni ZADNE ockovani povinne.
Informovali jsme se hodne:

- vite napr., ze davivy kasel je nebezpecny (statistika) v prvnich 6ti mesicich - ale "ockovaci ochrana" nastava az po 3. davce? A kdy je ta?!
- Hepatitis B se ockuje u miminek protoze pubertujici by ji treba odmitli?
- ze pathologove v Nemecku zaznamenali od zavedeni "sestiockovani" neuveritelny narust umrtnosti kojencu (krvaceni do mozku) a jsou nuceni o tom oficialne mlcet?
- proti planym nestovicim se zavedlo ockovani, protoze se "spocitalo" - ano - SPOCITALO - ! ze je to hospodarsky vyhodnejsi: ze nez aby byla maminka tech par dni z prace doma, je levnejsi zaplatit vakcinu. Ze se musi davat dalsi, tehdy jeste nevedeli. Ted je to tedy drazsi - ale kdo by sahal na penize farmakologickych firem, ktere pri/po...placi clenum "vedecke" ockovaci komise...(tak zvane STIKO)
atd. atd...

Byla jsem smutna, ze tyhle bl... "doporuceni" byla PREVZATA a UZAKONENA! v "mych" Cechach :-((
Byvalych.
Diky Bohu.

Vite, kdo ma nejhorsi "proockovanost" v Nemecku?
DETI DETSKYCH LEKARU!
Ostatni pichat - aby jejich mely tzv. skupinovou immunitu bez vlastniho nebezpeci.

Nasla jsem uzasnej clanek a snad i pomoc ostatnim rodicum v Cechach:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=156

PS: Kamaradka v Brne lehce aspon oddalila ockovani predstiranou "nemocnosti" dcery.

Preji vsem zdravi!
 Adriana plus dva 
  • 

Re: Ockovali jsme jenom proti tetanu! 

(23.5.2008 8:41:12)
super příspěvek, já taky žiju v Německu - psala jsem o nás výše a máme v rodině imunuloga - němce a ten tvrdí že nejvíce úplně neočkovaných dětí je mezi imunology a to na celém světě!!! Ono to opravdu není tak jednoduché, že se do dítěte něco píchne a ono je proti nemoci chráněno - to se nám zkouší pouze vnutit farmaceutický průmysl.....
Nevíc si myslí, že v ČR probíhá na dětech hrozivý experiment a že dítě které prodělá zákonem stanovený očkovací kalendář už nikdy nemůže být opravdu zdravé - těch zásáhů do nevyzráleho organismu je prostě moc a ono se to projeví, bohužel většinou tak, že se to už do souvislosti s očkováním nedá.... Je mi líto všech dětí v ČR.................
 Renata 
  • 

Re: Ockovali jsme jenom proti tetanu! 

(23.5.2008 13:39:52)
Že je nejvíc neočkovaných dětí mezi dětmi imunologů či pediatrů, věřím, to je obvyklé, mnoho lékařů dá na pravidlo "S čím kdo zachází, tím také schází", ze svého oboru má nejhlubší znalosti a tedy také největší míru strachu. Sama jsem porodník a nedokázala jsem se přesvědčit k porodu v obvyklé české porodnici. Člověk sakra ví, čeho se má bát...

Naopak nesouhlasím s těmi prohlášeními o masovém českém experimentu či o výši nemocnosti, která souvisí s očkováním jen proto, že v sousedních zemích se liší. To jsou krátkozraké posudky lidí, kteří to bohužel nemají podloženo žádným výsledkem třeba studie. Zcela uznávám, že očkování může mít vliv dlouhodobý a vliv na oblasti, které nemusíme předpokládat. Ale abych mohla něco takového tvrdit, musím zpracovat relevantní data ve studii a pak teprve hodnotit výsledek. Prohlásit může kdo chce co chce. (A týká se to i takzvané vysoké úmrtnosti kojenců po očkování hexavakcinou - pokud to není oficiálně zpracováno, kdo to může tvrdit? Chyba malých čísel vzniká nesmírně snadno.)

Nelíbí se mi ovšem stejně jako tady asi všem, že jedna strana (u nás ta "pro očkovací";) má prostor v médiích, odborném tisku, čekárnách lékařů atd. obrovský a reklama je masivní, zatímco informace proti jsou neúplné, často se nepodávají ani na požádání, mám pocit, že jsou snad i pololegální. Tahle nerovnováha je nejen nedůstojná, ale vzbuzuje právem strach a obavy. Je co měnit a zlepšovat, bezesporu.
 Jana (Sara, 21 mesicu) 
  • 

Re: Ockovali jsme jenom proti tetanu! 

(25.5.2008 0:10:23)
Ahoj Adriano, kde zijes?
My u Düsseldorfu.
 Renata + 2 piskotci 
  • 

Pohled z Aus 

(23.5.2008 14:37:00)
Ziju 4.5 roku v Australii, ockovani tady neni povinne. Je stanoveny ockovaci kalendar, ale rodice si ho mohou po dohode s lekarem pozmenit. Napr. moje svagrova posunula ockovani na MMR az na vek 5 let, protoze ma v rodine hodne spatnou reakci na ockovani. Nemuzu ovsem rict ze by zde nebyl vyvijen tlak na rodice aby deti ockovali. Na poradne (zde pracuje pouze detska sestra) byla svagrova neustale tlacena k tomu ze musi dite ihned nechat ockovat. Vlada montivuje ockovat deti prispevky za ockovani.
Na TBC se neockuje uz min 10 let. Zadne velka epidemie se tady take nevyskytuje a myslim si ze migrace lidi je zde velka. Kdyz jsme hledala info zda ockovat TBC ci nikoliv, mas zdejsi lekar nam rekl nasledujici: soucasna ockovaci latka je uspesne jen v 50%. Ockuje se na jeden druh, ktery ale neni tak nebezpecny. Jsou dalsi dva druhy, ktere jsou mnohem horsi a na ne ockovaci latka nezabira. Byl velmi prekavapen ze v CR se ockuji na TBC deti uz v porodnici.
Obe deti mame ockovane podle aus ockovaciho kalendare. Pokazde kdyz jdeme na ockovani doktor dite poradne prohledne a popta se jestli si myslime ze je zdrave a v poradku, jaka byla reakce na predesle ockovani. Samozrejmosti je ze vzdy vysvetli na co bude dite ockovano a jake muze mit ockovani vedlejsi ucinky. Dostavame i letacek, kde je vsechno napsano a uvedeno i tel. cislo kam volat v pripade problemu. Na pripadne horocky doporuje zabaly nebo Panadol.
Sarko Vam bych asi doporucila nepodcenovat stav vaseho syna. Pokusila bych se najit si jineho lekare, protoze sama vim jak je nutne mit doktora kteremu zalezi na zdravi pacientu a dokaze i naslouchat. Pokud jste nekde z Prahy, vyuzijte doporuceni maminek vyse a obratte se na Motol. Prubeh ktery pisete se mi nezda byt "normalni". Preji Vam at vsechno dobre dopadne a syn Vam dela jen radost :)
 Hanka 75 


souhlas a zkuste lékařku 

(24.5.2008 14:02:27)
Souhlasím s vámi naprosto ve všem, mám úplně stejný pohled na očkování.
Už jsem si kvůli tomu psala i s pár institucemi a i z jejich reakcí je vidět, že je cosi shnilého ve státě českém.
Nicméně v dnešní době zůstává jediná možnost pro vás. Najděte si vstřícnější pediatra. Už vzhledem k synovým reakcím na očkování jistě najdete lékaře, který nebude rutinní aplikaci očkování považovat za samozřejmost, ale vyjde vám mnohem více vstříc. Vaše doktorka je zřejmě stará škola: za prvé komunikace, za druhé přístup k očkování. Ne všichni lékaři ho mají stejný, např. sestřina pediatrička odložila u jejího synka očkování už jen proto, že v létě byli velká horka. Říkala, že v těchto horcích, očkovat raději nebudou. Ale vím, že je těžké na takového lékaře narazit. Ale teď tu už máte i "oficiální" důvod. Reakce syna na očkování jsou větší, opakují se... to je jistě důvod pro jiné než rutinní aplikaci dalších očkování.
Já snad naštěstí takového lékaře v okolí mám. Moc vám držím palce a přeju synkovi brzké uzdravení. Věším, že to bude v pořádku a další očkování raději s jiným lékařem.
 KristAlex 
  • 

Individuální očkovací plán 

(24.5.2008 16:02:48)
Ahoj Šárko,chápu tvoje obavy z očkování. Myslím,že tebou popisované reakce jsou docela vážné a určitě bych je konzultovala s odborníkem, nemyslím tím vaši pediatričku,než budete očkovat znova. Pediatričku bych zmenila, pokud bere na lehkou váhu reakce tvého syna a tvé přání nerespektuje.
Nevím odkud jste,ale v Motole je centrum pro očkování,kde se zabývají právě dětma co mají nějaké problémy.
Myslím,že je vše o přístupu, můj syn má 10mesíců a neni vůbec očkován, TBC jsem domítla ještě v porodnici a ostatní máme odsunuto z neurologických důvodů. Opravdu nenám pocit,že bych ho tím ohrožovala na životě,spíše naopak,mám obavu co se může stát až začnem očkovat a proto se budu snažit očkování posunout co nejdál.
Doufám,že tvému synovi bude brzy lépe a držím pěsti ať najdete dobré řešení pro všechny.
 Klara 
  • 

nikdy me nenapadlo neockovat 

(24.5.2008 19:15:40)
Ziju v Norsku a ockovani tu neni povinne, ale neznam nikoho, kdo by neockoval nebo odlozil. Ale v ruznych casopisech se tu vede podobna diskuse jako v cr. Protoze jsem z Cr, tak jsme dostali nabidku ockovat meho chlapecka TBC a Hepatitidu, TBC ockovali hned v nemocnici 2. den zivota. Nikdy zadnou reakci na ockovani nemel, jen ted v roce mel trosku natekli stehno, ale za den v pohode. Nikdy me ani nenapadlo nejake ockovani odmitnout, protoze si myslim, ze by mu to mohlo zachanit zivot a take verim tomu, ze doktori, tady i sestry, vedi co delaji. Ale pokud ma nekdo jiny nazor, tak mu ho neberu. Kazdy ma na to pravo. Ja osobne si myslim, se se ockuje protoze s ockovani prezije vice deti nez bez ockovani. Proc radeji nepresvedcite sve manzele a jejich pratele, aby jezdili opatrneji, na silnicich umira vice deti nez na ockovani.
 eau a lipo 
  • 

strach 

(24.5.2008 23:21:07)
Uplne chapu obavy a rozhorceni autorky. S ockovanim jsme meli take problemy. Pani doktorka nam sice vysla vstric s oddalenim az do roka, ale ani v roce a s homeopatiky(thujou) jsme se neobesli bez reakci. Prvni hexa celkem v norme, druha bohuzel se slabou rymou-kterou mimochodem doktorka vyloucila jako komplikaci, stejne jako zatvrdlinu v miste vpichu. Ze strany doktorky zadne doporuceni, co s pripadnymi komplikacemi, krom pokarani, ze si to vsugerovavame a ze jsme ho meli dat ockovat driv. Reakce horecky nad 40 po tri dny, zarudnuti 5x6 cm. A tak s treti davkou nas dr uz poslala do nemocnice na infekcni. Ve zprave vse zbagatelizovala a vyzdvihla to, ze jsme otaleli.
V nemocnici to probehlo tak, ze filip dostal preventivne pred a pote trikrat denne nurofen a fenistil, pri teplote nad 38,5 diazepam. Propusteni domu po 24 hodinach bez teplot. Nenechala jsem se vyhnat a byla s nim non stop 3 dny, byl to docela zahul. Nyni nas ceka posledni hexa na podzim v jeho 2 letech. Opet v nemocnici. Uz ted z toho mam hruzu.
A jake z toho vseho mam pocity?
Je mi smutno, ze vlastne ackoli bychom chteli pro nase deti to nejlepsi, je v dnesni dobe tak tezke nalezt pravdu. Ja osobne nevim na kterou stranu se priklonit. Nejdriv jsem nechtela ockovat vubec, ale strach z toho, ze by mohl filipek onemocnet nakonec zvitezil. Ted mam vsak vycitky. Udelala jsem pro nej to nejlepsi? Neublizila jsem mu spis vic nez pomohla?
Proc neexistuje automaticky individualni pristup k pacientum? Proc si to ty deti proste musi odtrpet?
a jeste dotaz...Nevite prosim nekdo jestli neni v brne take neco podobneho jako v praze v motole?
Dekuji. Eva
 Maka 
  • 

Zírám 

(25.5.2008 12:21:46)
Teda já zírám, jak si čím dál více lidí myslí, že u nás jsou doktoři absolutně neschopní a v západní Evropě je všechno lepší. Na české doktory nedám dopustit, sice se ještě pořád většina z nich chová jako hulváti, ale povětšinou jsou to aspoň odborníci. Na "západě", kde již několik let žiju s rodinou, se sice doktoři chovají velmi hezky k pacientům, ale co z toho, když špatně diagnostikují apod. Za poslední půlrok mi u dětí špatně diagnostikovali nemoc několikrát, jak pediatři, tak v nemocnici, jednou to dceru stálo málem život, dávali ji dohromady až v Čechách. Když tak velmi srovnáváte, podívejte se také na statistiky, můžete začít od mortality novorozenců... K článku - jsem zastáncem očkování, autorka, pokud není spokojená s pediatričkou, nechť si najde jinou. Mmch, na tom "západě" , kde žiji, je povinných očkování víc, než u nás, jediná vakcínka, kterou neočkují je TBC, ale taky z toho tady mají taky pěknej vítr a pořád honí děti na rentgeny plic, jestli se náááhodou TBC u někoho neukázala. Buďte rády za české zdravotnictví, a ještě téměř zadarmo. Až se u nás doktoři naučí také slušně chovat, budou světová špička. Pěkný den všem a očkování zdar :o)
 Hanka 75 


Re: Zírám 

(25.5.2008 13:14:25)
Když se dovoláváte statistiky mortality u novorozenců, tak se podívejte na statistiku např. Švédska a jiných zemích, kde respektují lékaři přirozený porod a rodičku a na naši vámi tak vychvalovanou statistiku. U nás zdravotníci rádi argumentují, jak máme skvělé výsledky a že na vedení porodů není co měnit, ale výsledky v jiných zemích jsou naprosto srovnatelné nebo lepší.. a rodička je tam mnohem respektovanější, o komunikaci snad ani nemusím mluvit. Pokud budete chtít v Česku v současnosti rodit alternativně např. do vody nebo vkleče, nemáte kde. V žádné porodnici toto nedělají. A to i kdybyste si byla ochotná vše zaplatit. Takže děkuji, ale já si ráda zaplatím za lékaře a personál, který se mnou bude komunikovat a považovat mě za partnera, než abych se utěšovala tím, že na mě sice řvou a dítě mi po porodu nepřiloží na břicho, ale mám to zadarmo. To vy byste volila opravdu to druhé ? V Česku se vám to totiž snadno může stát.
A stačí se podívat i na pár odobrných diskusí na na internetu, abyste pochopila, že i u nás je řada lékařů, kteří léčí ve svých starých zajetých kolejích, nové poznatky medicíny je nezajímají a ohrožují tím, i zdraví svých pacientů. Neviďme naše a cizí zdravotnictví černobíle.
 Maka 
  • 

Re: Zírám 

(25.5.2008 13:21:55)
Hanko, můj příspěvek nebyl absolutně o způsobu porodu a možných alternativách!! Také jsem psala, že se u nás lékaři stále ještě neumí chovat, bohužel. Můj přípěvek byl o tom, že v tom, co naši lékaři dělají, jsou odborníci. A mrzí mě, že aniž by měli ostatní nějakou vlastní praktickou zkušenost, ohánějí se tím, jak je to na "západě" skvělé a mnohem lepší. Ano, přístup stále ještě ano. Také bych chtěla, aby si u nás žena mohla vybrat, jak chce rodit, o tom ale tato diskuse není.
 Renata 2 piskoti 
  • 

Re: Zírám 

(25.5.2008 14:01:08)
Maka, ceske zdravotnictvi je na velmi dobre urovni, to s tebou souhlasim. Bohuzel problem je ze ne vsichni lekari jsou na stejne urovni. Ty jsi mela problem v zahranici se spatnou diagnozou pro dceru. Ja zase v Cechach, kdy jsem bohuzel narazila na lekare, ktery me pri bezne operaci slepaku temer zabil. Nasledne jsem podstoupila dasli dve operace (pri jedne mi zachranovali zivot) a jiz 7 let ziju se zdravotnimi problemy. A duvod, byl to arogantni "doktor", ktery vsechno vi, vsechno zna a pro ktereho jsou vsichni simulanti. Momentalne ziju 4.5 let v Australii a musim rict ze i zde clovek musi hledat dobreho lekare. Nam se to nastesti podarilo hned na podruhe a nemohu si naseho doktora vynachvalit. Vsechno vysvetli, ma na tebe cas a jsi pro nej partner. Vim, i z vlastni zkusenosti, ze takovi lekari jsou v Cechach, takze nechci tady vyzdvihovat aus lekare. Jen chci rict, ze spatne doktory nejdes vsude na svete. V Cechach ma jeste spousta lekaru co dohanet prave v jednani s pacienty.
 Maka 
  • 

Re: Zírám 

(25.5.2008 14:23:29)
Absolutně souhlasím. Pointa byla v tom, že ne vše na západ od nás je lepší. Ty, stejně jako já, stejně jako mnoho jiných, můžeš srovnávat se zahraničím. Spousta dalších ale ne a přece jsou zarytě přesvědčení, že u nás je všechno špatně a všude jinde na západě je to lepší.
 Líza 


Re: Zírám 

(25.5.2008 14:26:46)
Mako, mám takový dojem, že lidé, na které narážíš a kteří v diskusi o očkování uváděli příklad zemí, kde očkování není povinné, přesto proočkovanost zůstává vysoká a infekční nemoci nebují, jak se snaží nám vsugerovat oficiální informace české hygieny, tedy srovnávali zcela konkrétní situaci, zcela konkrétní postupy.
Pokud jsi někde našla příspěvek ve smyslu "u nás je hrozné zdravotnictví, to na západě je všechno mnohem lepší", pak na něj prosím hoď odkaz, žádný takový jsem totiž nenašla.
 Renata 2 piskoti 
  • 

Re: Zírám 

(25.5.2008 14:46:28)
Vis Mako, tady na rodince si lide stezuji na to co je trapi nebo co se jim nelibi, pripadne maji nejaky problem - treba s lekarem. Takze ono to muze vyznit ze vsechno v CR je spatne. Protoze lide se vyjadruji jake maji oni spatne zkusenosti. Obema mame srovnani a vime jak to jinde chodi. Ale pokud bychom byli v CR, take by jsi to videla jen tema "ocima" a hledala jak si pomoc. Takze si myslim, ze pisatelky nejsou negativni vuci CR zdravotnictvi, ale vuci konkretnimu pripadu, autorka je hleda podmet co delat kdyz jeji syn reaguje jak reaguje. A myslim si uz je davno pryc doba stylu "v CR je vsecho spatne". :) Lide cestuji a obcas se prihodi nejaka "neprijemnost" v zahranici a potom zjisti jak to jinde funguje a nebo za kolik.
 Mili+5 


Re: Zírám 

(25.5.2008 17:07:38)
Já neznám situaci na Západě, ale z toho, co píší znalejší maminky mi přijde, že už to, že očkování není někde povinné a tudíž ho lékař nabízí ale nevnucuje, dost mění celkovou atmosféru i náhled jak rodičů tak lékařů na očkování. Je prostě jiná situace, holčičce je 18 měsíců, musí dostat trivivak, abychom dodrželi očk. kalendář a situace, nyní je možné vaše dítě naočkovat proti ... a má to ty a ty výhody a ta a ta rizika. Možná se mýlím, ale zdá se mi, že v té druhé situaci by k nesprávnému naočkování mojí Milenky tak snadno nedošlo a to nejen ze strany doktora ale i mé, byla bych nucena o tom více přemýšlet a třeba by mě napadlo, že s její imunitou není dobré ji očkovat, i tak si to vyčítám, že jsem to dopustila, prostě jsem byla málo informovaná.
Když tady čtu názory některých maminek, jen je nechte očkovat, čím dřív, tím líp, čím víc, tím líp, o to budou lépe chráněny, doktoři dobře vědí, co dělají, tak přesně tento postoj si já budu vyčítat už do konce života.;((
 10.5Libik12 


Re: Zírám 

(25.5.2008 17:25:47)
Já nemám jednoznačný názor na liberalizaci očkování, protože mě děsí vlastní neznalost problematiky, nejsem přece doktor a naopak znám z jiných oborů, jak je nesmírně snadná manipulace s názory lidí (třeba i v dobré víře).
Já osobně bych asi nechtěla volit, nevím to prostě. Ale je fakt, že moje pediatrička je k očkování rezervovaná. Z povinných vždycky čeká a nepovinné víceméně rozmlouvá.

Mili, nevyčítej si to. Mnohdy lidi přežijí, co podle všech předpokladů přežít nemají a naopak, je to něco mimo nás, co pochopíme až "potom".
 Renata 2 piskoti 
  • 

Re: Zírám 

(26.5.2008 1:57:29)
Mili, tvuj pribeh jsem cetla az tady v diskusi. Byla jsem v soku. Tvoji male holcicky je mi moc lito. Je velka skoda, ze ac mame vynikajici zdravotnictvi, tak se lekari neuci komunikovat s pacientem a objektivne poucit (o kladech, ale i zaporech). Na zdravotnictvi v Aus jsem si musela zvyknout. Byla jsem jako spousta lidi v Cechach (ted to nemyslim vubec zle), dojit k doktorovi, on rekne co delat, co brat. Vzdyt prece na to studoval tak vi. V Aus reknes co te "trapi" a doktor navrhne lecbu, vysvetli co by bylo lepsi a proc. Priklad z dovci jsem si dovezla velice neprijemne strevni problemy. Mi rodice byli s nami a meli to stejne. Oni v Cechach okmazite dostali ATB. Ja byla v 7. mesici tehu, bala jsem se odvodneni. Lekar me vysetril a rekl mi ze pokud zadam (ptala jsem se na ATB) tak mi je napise, ale on si mysli.... a vysvetlil proc bych je z jeho pohledu nemusela mit.Dal mi cas at si to srovna v hlave a poptam se na veci co bych jeste chtela vedet. Nevzala jsem si je a byla jsem ve stejne dobe ok jako mi rodice. Pointa je v tom, ze tady se proste clovek opravdu musi vice zamyslet nad svym zdravim. Nuti to lidi byt trosku zodpovednejsi ale hlavne opravdu vedi na cem jsou. Nechodi se tu tolik k lekari. Jasne pokud si nejsi necim jist, tak zajdes. Ale napr. nechodi se tu na takove ty kontroly po virovem onemocneni. Doktor mi to vysvetlil, proc chces prijit na kontrolu?? Pokud ti nebude dobre, tak prijdi, ale pokud se budes citit dobre, tak proc? Odbery krve se nedelaji u lekare, ale ve zvlastnich "centrech". Je jich hodne, jen v dojezdu do 5 min autem vim o 5 takovych centrech, takze pokryti je vynikajici. Myslim ze to je to co lidem premyslejici o svem zdravi v CR chybi. Moznost dostat srozumitelne informace a moznost se rozhodnout o sobe, svem zdravi, protoze prece my zijeme nas zivot, ne lekar. Ano pan doktor vi, pan doktor studoval ale proto aby nas lecil a podaval nam veskere info jako laikovi a my se rozhodli o sobe. Pokud by to tak bylo asi by jsi se rozhodla jinak, ale vzdy tu bude to ASI. Nejde zapomenout, ale nevycitej si to. Je to tezke, ale skus si "odpustit". Chtela jsi pro svou dcerku to nejlepsi. Chapu te ze te dnes desi: ockovat pokud mozno vsechno a cim driv tim lip. Rozumim ti. Me k tomu jeste dost prekvapuje, ze mnoho maminek je uz od lekare "vyskolena" "projistotu" podejte ten a ten lek. A hned si odnasi predpis. Pri te prilezitosti si vzdy vzpomenu na naseho znameho v Cechach, ktere delal pro jednu firmu na vyrobu leku a jezdil po ordinaci s tim pokud lekar bude predepisovat zrovna jejich leky bude zvyhodnovan - dovolene, hmnotne veci, a pod.
 MARNEUM 


TO UŽ MÁME KONEČNĚ ZA SEBOU 

(25.5.2008 19:07:51)
přesně to samé jsem si prožila před 7,5lety se synem,a když se mi narodilo 3 dítko,tak jsem byla rezolutně proti,sice byl poprvé očkován v porodnici,dále až v 7 měsíci,to přežije i hygiena i lékař,tak se nebojte protestovat........v 6 letech staršího syna jsem rezignovala.......přece nemůže být pořád na diazepamu,imunita na nic,každá malá viróza s vysokýma horečkama,které se s věkem stupňovaly až na 41°C ,udělala jsem radikální STOP a syna odvezla k homeopatovi...........nejlepší věc,jakou jsem kdy pro své dítě a další dvě mohla udělat,DOPORUČUJI,vyberte si ze seznamu homeopatů,nebo na doporučení,to jediné vám syna znovu pročistí a zaručí život bez komplikací a hlavně BEZ DIAZEPAMU,na horečky zabírá lék Belladonna 200CH,nekoupíte ji v lékárně,já si bez ní už neumím ani život představit a každopádně už má syn imunitu zpět a vysoké horečky už neměl ani nepamatuji...........samozřejmě vám nic nenutím,je to jen a jen na vás,jak malému pomůžete,ale je to řešení,které mu každopádně neublíží,my už ani jiné léky doma kromě brufenu,který použiji tak jednou do roka, nemáme!
přeji malému hodně zdraví a hodně sil do budoucna,i vám ať se rozhodnete jakkoliv,-))Martina
 lucia, 2deti 
  • 

www.rozalio.cz 

(25.5.2008 19:16:26)
www.rozalio.cz, odporucam pozriet, na slovensku vygooglovat iniciativa pre uvedomene si rizik ockovania, pretoze ockovanie ako sa robi v cechach a naslovensku, to nie je rozhodne normalne, dobre... a da sa mu vyhnut, len to chce odvahu. my zatial posuvame na neskorsi vek. pravo vybrat si kedy a cim ockovat podla zdravotneho stavu dietata, jeho imunity, pravo vybrat si znacku - typ vakciny a nie doverovat monopolnemu systemu... to by mala byt samozrejmost. ziaden lekar nepodpise ze prebera zodpovednost za pripadne vedlajsie ucinky, dieta raz moze - pritiahnute za vlasy - ale moze - zalovat za to ze ste ho dali ockovat a poskodili ste ho tym, stat ani lekara zalovat nemoze, a nik ho narozdiel od nemecka ani neodskodni....
 Bellunie 


Re: www.rozalio.cz 

(4.6.2008 9:39:22)
Dobrý den,

naprosto s Vámi souhlasím. Mám 2měsíční dcerku a začala jsem se velmi intenzivně zajímat o problematiku očkování a zjišťuju takové věci, ze kterých mi - upřímně - vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Pokaždé se podívám na svou dceru a říkám si: "Mám Ti to udělat ?" Co když bude mít takové vedlejší účinky, o kterých jsem četla (dítě v bezvědomí, učilo se znovu chodit apod.), to riziko je zde opravdu veliké a nemusí se projevit ani do těch 48 hodin po očkování, ale i daleko v pozdějším věku.... atd.).Nyní jsem se rozhodla posunout všechna očkování nejdříve do 1 roku svého dítěte (paní doktorkato ještě neví, ale prosadím si to, jako ostatně vše, co si myslím, že je pro mou dceu správné) a do té doby se budu snažit zjistit si naprosto všechna pro a proti očkování z knihy, z přednášek, ze svého okolí, Ústavu zdravotnických informací a statistik atd. Také nesouhlasím s kombinovanými vakcínami (v tak nízkém věku dítěte) - hexavakcíny - můj názor je ten, že přece organismus 3měsíčního, 4měsíčního dítěte takový nápor nemůže zvládnout bez vedlejších účinků. Já sama jsem jako dítě mívala velmi silné alergie a ekzémy, které jsem si vyléčila až "sama" kompletní detoxikací organismu - celostní medicína (a to mi páni doktoři říkali, že bohužel, že budu brát prášky do konce života atd. atd.)... a odstraněním infekčních ložisek.
Velmi se mě dotýká takové to "zastrašování" Krajských hygienických stanic a vůbec se mě dotýká to, že mi někdo má radit, jak mám já - matka svého dítěte, které jsem 9 měsíců nosila, znám ho více než kdo jiný, každý jeho pohyb, každý úsměv, každý pláč..., jak mám své dítě vychovávat, co je pro něj dobré a co ne (viz široké balení kyčlí, kvůli kterému jsem se velmi ostře ohradila, má dcera má ve 2měsících kyčle naprosto v pořádku, což musela paní doktorka uznat atd. atd.), "plánované kojení po 3 hodinách" - což je naprostý nesmysl, protože každé dítě je jiné atd.
Porozením mé dcery, která je naprosto zdravá, šťastná, krásná (to cítí podobně každá máma) se jakoby "spustila stavidla té mašinérie", kterou musíme my - matky podstupovat. Naštěstí jsem dost silná, abych ochránila svou dceru bez ohledu na názory ostatních lidí a "rádců" a budu ještě silnější - musím být, to vím.

S pozdravem

Věra
 Kačkač 


Cítím to stejně 

(25.5.2008 19:22:43)
Co se týče očkování, mám stejný názor jako autorka. Pořád nás někdo straší, jak ohrožujeme své děti - čím, že se snažíme přemýšlet. Taky si netroufám odmítnout očkování úplně, je kolem příliš mnoho tlaků, ale mám 4,5 letou dceru, a asi před měsícem jsme doočkovávali vakcíny, které měly být naočkovány někdy ve 3 letech. Měla jsem problém s pediatričkou - prostě jsem ji vyměnila. Ta nová taky není nadšená, že jsem pořád odkládala, ale respektuje mě. Snažím se kupovat lepší vakcíny - třeba místo Trivivacu Priorix - bylo mi řečeno od dr. že je šetrnější. Snad jí můžu věřit...? Myslím, že když člověk něco nějak cítí, měl by za to bojovat. Žádný pediatr, který je zastáncem očkování (mě přijdou spíš, že názor nemají a tupě přijímají zákon) mi nedokázal vysvětlit, tak aby to mělo hlavu a patu, výhody očkování. Argumenty odpůrců očkování jsou naproti tomu většinou logické. Argumentem druhé strany je pouze vyhrožování a zastrašování. Držím palce s prcek, ať to zvládne.
 Míla, 4 dcery (25, 22, 9, 6 let=v PP) 
  • 

Co je menší zlo? 

(25.5.2008 20:27:05)
Já jsem u mých nejstarších dcer, tuším, nezaznamenala nikdy reakci na očkování, tehdy také neexistovalo nějaké dohadování s doktorkou o očkování, zda ano či ne. Prostě pozvali a hotovo, vše bylo pevně dáno. U té nejmladší(bio), což jest ta devítiletá, mě doktorka varovala(máme super dětskou doktorku Korbelovou, taky se jí držím už 17 let), že je možná reakce po očkování trojvakcínou ve 3 měsících, jak může probíhat, co dělat, případně ať jí volám kdykoli i domů. Opravdu se ten večer dostavila horečka 39,5 C, takže jsem se po telefonu radila s paní doktorkou, co dělat a hlídala malou celou noc. Naštěstí se nic víc nedělo, druhý den už to bylo v pořádku. Od té doby paní doktorka vynechala očkování proti černému kašli a bylo to v pohodě. Byla jsem trochu zneklidněná, protože já sama jsem jeden typ černého kašle měla ve 3 letech, ležela jsem v nemocnici a dodnes si pamatuju, že to bylo strašné. Dcerka dostala očkování proti černému kašli až nedávno, takže očkovaná je, a to už bylo bez problémů.
Bez očkování se asi neobejdeme, naopak, myslím, že do budoucna jich bude víc a víc, vždyť je tolik nových a nových nemocí. Druhá možnost by byla složit ruce v klín, neočkovat, a ponechat přírodě tu možnost prosít trošku ten obtížný a nebezpečný hmyz zvaný člověk a nechat přežít jen pár silných jedinců. Trošku zveličuji, ale jen trošku...
 Zdenka, Ondra 21měsíců 
  • 

Naše reakce 

(25.5.2008 22:15:14)
Jsem jedna z maminek, která své dítě chtěla a stále chce nechat naočkovat proti všemu zlému.., ale jsme výjimka, nepěkná výjimka.

Synovi jsme zaplatili hexavakcínu a chtěli dál pokračovat v běžném očkování..chtěla jsem mu přidat i Prevenar (pneumokokové nákazy) a meningokoka ( u nás ve vesnici na něj umřela jedna půl roční holčička - proto )..jenže..hned po první dávce hexavakcíny dostal horečky, 14 dní jsme se z toho sbírali..nejedl, nepil, plakal, byl mrzutý, přestal spinkat..druhou hexu mu posunuli, ale nakonec dali..opakovalo se to..

Mezitím onemocněl, takže ho všelijak zkoumali a zjistili, že má sníženou imunitu..

Před naočkováním vylepšenou vakcínou Priorix ( zarděnky, neštovice, příušnice ) nám nabrali krev, aby věděli jak je na tom..očkování povolili..to co následovalo bylo peklo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejedl, nepil, nespal, plakal, byl mrzutý..to jsme ještě zvládali - byli jsme na to zvyklý.., ale sedmý den nám prostě neprobudil..nemohli jsme ho vzbudit, když po půl hodině otevřel oči vůbec se nehýbal, nekomunikoval, nelezl..umíte si představit 15ti měsíční dítě, které běžně pusinku nezavře a všude lítá, jak se ani nehne???? Jen divně, opravdu divně koulel očima, nereagoval..

Ještě hodinu jsme čekali, zda se rozhýbá, ale marně..přebalila jsem ho, stále ležel a jen koukal, převlékla z pyžámka, stále bez pohnutí ležel, pokusila jsem se ho postavit na nožičky, upadl..vrávoral..padal..

Jeli jsme na pohotovost a můžu vám říct, že to byla jedna z nejdelších cest v mém životě..řvala jsem na manžela, že ho nedovezeme živého..padala mu hlava, stále mu divně běhali panenky.. Následovalo mnoho vyšetření, hlavně těch neurologických..když se dostal z tohohle ošklivého stavu, komunikoval jako dřív, všechno uměl jako dřív..jen měl hrozné problémy s chůzí..jakoby se znova učil chodit, padal , vrávoral..do všeho narážel..trvalo to 14 dní..

Dnes už běhá zase o sto šest, lékaři nám najednou udělali individuální plán základního očkování, jakékoliv očkování navíc zakázali..v dubnu začneme očkovat od znova..hexavakcínu musí rozdělit už na dílčí dávky a Priorix už mu zřejmě nenaočkují nikdy.. Každého dalšího očkování se bojíme nejen my s manželem, ale celá, úplně CELÁ rodina..i naše lékařka k nám přistupuje mnohem opatrněji..

Navíc krevními testy zjistili, že jeho tělíčko si ani na jedno z očkování nevytvořilo protilátky - prostě se chová jako nenaočkovaný proti ničemu!!! Po každém očkování nás proto čekají krevní testy, aby zjistili, jak se jeho tělíčko s očkováním popralo..

Vím, že jsme zvláštní případ, kdyby neměl 2/3 imunity jako normální děti, jistě by se tohle všechno nestalo.., ale myslím si, že jsme se až po tomhle děsivém záchvatu neměli dovědět, že takové dítě z očkování může dostat i epileptické záchvaty a i jiná horší onemocnění.

I přes to všechno ale si myslím, že očkování je důležité a i po tomhle všem chci, aby byl řádně proočkovaný..nikdy nevím, koho kde potká a nechci litovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A všem maminkám:lékařka mi sdělila, že jsme měli nárok volat "rychlíky"..NIKOMU to nepřeji, ale kdyby náhodou, alespoň víte..
 madajka 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 22:33:30)
Co píšeš je děs, my mělo podobnou reakci u jednoho dvojčete po očkování na spalničky. skončily jsme v nemocnici s podezdřením na zápal mozkových blan, což se naštěstí nepotvrdilo. Byli to nejhorší chvíle v mém a manželově životě. Nikdy bych nikomu nepřála aby si to prožil. Další očkování jsme musely konstatovat s pediatričkou, ale naštěstí už pak všechno probíhalo dobře. Když jsem tenkrát čekala ve špitále na výsledky, které byly hotové do dvou hodin, tak to byl děs. Vidět dítě z kterého čouhají kanyly, každý lítal a dělal co mohl, ale naštěstí je to za námi.
 Petr. 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 22:35:59)
Milá maminko, možná právě proto, že svého syna chcete "za každou cenu" očkovat dále, se stalo, co se stalo. Pokud jsou Vaše slova pravdivá (jako že jsou), pak jakékoliv další očkování "vědeckou cestou" je doslova hazardérství se životem. Pečlivě zvažte, co se vlastně stalo, a co Vám tyto situace napovídají. Nenamlouvejte si, že syn "někde někoho potká", a proto musí absolvovat všechna očkování. K čemu vlastně jsou, když fyzicky reaguje tak, jako by nikdy naočkován nebyl? Poněkud Vám nerozumím... I když - vlastně to vůbec není moje starost. P.
 madajka 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 22:43:39)
Je fakt že očkovat za každou cenu je blbost. My už od té doby co jsme měli tento problém po očkování, tak všechny další očkování hodně zvažujeme s naší dětskou doktorkou, nedáváme ani žádná očkování navíc, pouze pokud by byli nevyhnutelné a pouze po dohodě s doktorkou. Ted máme jít zrovna na očkování pneu 23, ale odkládáme ho už dva týdny, protože dvojky mají neustále kašel a rýmu, tak nás každý týden doktorka zkontroluje, pokud nejsou zdraví na sto procent, tak to nedostanem. Zítra jdeme zrovna na kontrolu, ale ještě bude určitě odklad.
 10.5Libik12 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 22:59:03)
Zdenko, vezmi rozum do hrsti a NEOČKUJ.

něco jiného je, když si matka dítěte s normální reakcí porovná třeba Milenčin příběh s hluchým Ondrou z reklamy.
Kolik znáš dětí, co doplatilo na neočkování? Meningokok? A byl to typ, proti nemuž je vakcína? Mili+5 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 23:35:53)
No holky, zrovna jsem si dnes při té reklamě říkala, že hluchý je lepší než mrtvý. Nejhorší je pohled na dítě, ze kterého už jsou všechny hadičky a kanyly vytažené, protože všechny naděje už skončily.
Zdeňko, moje holčička vypadala velmi podobně, jak si to popsala, jenže už se domů nevrátila, z mého pohledu je to, co jsi napsala o dalším očkování, úplné rouhání a ani nemám chuť ti napsat, že je to tvoje věc.
 10.5Libik12 


Re: Naše reakce 

(25.5.2008 23:59:20)
Mili, tvoje krutá dań určitě holky z Rodinky (alespoň většinu) přiměje k zamyšlení nad tím, jak se zařídit u děcka, jehož imunita je snížená.
Já měla na mysli matku mimina, které se jeví jako bez problémů očkovatelné.

Mé dilema je v rovině zdravé dítě a očkování. Chápu, že v důsledku proočkovanosti populace určité nemoci téměř vymizely a chápu zároveň, že očkování je zásah do obranyschopnosti jedince. Alibistická a bezpečná cesta se mi zdá "moje dítě neočkujte, ostatní jo":). Odhlédnu-li od etiky takového mateřského sobectví, je jasné, že kdyby to udělala každá, je tu zpátky záškrt, černý kašel,obrna, tbc a jiné lahůdky.
Myslím si, že ochrana očkováním spočívá především v tom, že udržujeme v určité komunitě zmíněné brebery na uzdě, ne že z nějakých důvodů neočkovanému dítěti hrozí nemoc, o níž už léta na našem území nikdo neslyšel. Že zkrátka se únosným rizikem ohrožení zdraví našich dětí přispíváme k relativní bezpečnosti prostředí v němž žijeme.
Pokud se ovšem dá předem říct, že to nebo ono miminko má zdravotní problémy, je přímo hanebné od něj chtít, aby také riskovalo pro to, aby u nás nelítal záškrt nebo příušnice.
 Kohnova 
  • 

Re: Naše reakce 

(26.5.2008 0:06:09)
Presne tak. Zdrave mimino dobre rozmyslene ockovani bez problemu zvladne, prinos je v porovnani s rizikem obrovsky.
Lide by se meli snazit myslet trochu dal, nez za spicku vlastniho nosu, protoze system "po nas potopa" nakonec splachne i ty, co s nim operuji (to uz je teda moralni glosa hodna nevyskakane ucitelky, ale stejne si to myslim).
 Renata 
  • 

Re: Naše reakce 

(26.5.2008 12:47:07)
Problém je, že to, zda je miminko "normálně zdravé", v tomto případě jestli má v pořádku imunitu, není navenek prostě vidět. Dokud se to nezkusí, nevíte.

Můj syn dostal polio (obrnu) na lžičku v 8.měsíci, kdy několik měsíců o něco hůře jedl, na váze přibýval méně, ale jinak mu nic nebylo, stolička pravidelná a normální. Hned večer po očkování horečky přes 40st., trvalo to 4 dny, po obrně je to netypické, ale v nemocnici nemohli najít žádnou příčinu. 5.den se objevila infekce v moči (den předtím byla ještě moč čistá) a vyvinul se prudký zánět ledvin. Z výtěru z konečníku se zjistilo, že trpěl delší nerozpoznanou střevní nerovnováhou, díky které tak těžce zareagoval na vakcinou podanou "přes střevo", a střevní bakterie volně prostoupily do dutiny břišní a tudy i do močového systému. Bylo to zlé, byl i v bezvědomí, ale uzdravil se. Pořád tedy trvá problém, že některé potíže našich dětí prostě nejsou vidět... a zjistí se až po očkování.
 Mili+5 


Re: Naše reakce 

(26.5.2008 14:18:35)
To jsem přesně chtěla napsat, Milenka byla zdravá až do té reakce na třetí dávku záškrt, tetanus, dáv. kašel. Potom sice byla často nemocná, ale byly to běžné virosy, 2x bakteriální infekce a podle doktora zřejmě nic, co by očkování bránilo. A nemyslím si, že náš bývalý dr. byl až taková výjimka v tomto přístupu.
Znovu musím napsat, že u nás dost běžný přístup očkovat všechny za každou cenu je špatně, očkovat jen opravdu zdravé by podle mě vyžadovalo podstatně důkladnější kontrolu a vůbec změnu náhledu na očkování, zacházet s ním jako s něčím, co je užitečné, ale může být i nebezpečné a vyžadující opatrnost. A tímto způsobem se k očkování u nás rozhodně ve většině nepřistupuje.
 10.5Libik12 


Re: Naše reakce 

(26.5.2008 15:31:40)
No tak to já mám asi mimořádné štěstí, protože už od dob socialismu, kdy se očkování nijak nezpochybňovalo, mám od lékařů zafixováno, že se zásadně neočkuje, není-li dítě ve své kůži, tedy i v případě, že v noci nějak kňouralo. Druhé spalničky stále nemáme a to malá měla (ťuk, ťuk) zatím 2x rýmu a jednou tedy salmonelu.
Posledně mi neočkovali, když jsem sdělila, že dostala v posledním týdnu žihadlo(bez reakce) a musela to ze mě vypáčit neb bych takovou "banalitu" ve svém mozečku nedocenila.
Ale asi je pravda, že vychytat všechno nelze, inkubační doby jsou různé. Stále víc mi z toho vypadává, že by očkování mělo předcházet laboratorní vyšetření, protože, když to náhodou "neklapne", je to strašné. z druhé strany asi nejde se vzdát očkování jako takového.
 Mili+5 


Re: Naše reakce 

(26.5.2008 15:58:38)
Libiku, souhlas, hlavně si myslím, že je třeba dát pozor na ty reakce a pokud se objeví třeba ty horečky, měl by to být signál, že toto dítě je ta výjimka, která se musí očkovat jen s největší opatrností nebo vůbec.
Jinak ti závidím tvojí pediatričku, i když naše nynější dr. je na nás také opatrná, jenže možná taky jen proto, že ví, co se u nás stalo.
 10.5Libik12 


Re: Naše reakce 

(26.5.2008 16:02:20)
Mili, já jsem asi dítě štěstěny, protože jsem matka už mnoho let, původně jsem měla spádové pediatry(bez možnosti volby), některé protivné až hrůza, ovšem tohleto měli společné.
 Renata 
  • 

Re: Naše reakce 

(26.5.2008 17:45:12)
Naše pediatrička je taky dost opatrná, očkovací kalendář měli oba kluci dost posunutý kvůli atopickému ekzému. Starší měl už na první dávku záškrt-tetanus-dávivý kašel velkou místní reakci, 11cm bolestivou zduřeninu, která ustupovala pozvolna 2 měsíce, ale teplotu neměl. Proto nás konzultovali právě v Motole, ale shledali, že není důvod k obavám a s měsíčním posunem se pokračovalo. Podruhé bylo zduření menší, ale už s teplotou. V té době začaly potíže s kojením, hůře jedl a míň přibýval, ale nic se na něm nenašlo (ani ve výtěru z konečníku) a přičetlo se to vývoji a potom zavádění příkrmů... Před zmíněnou obrnou byl úplně v pořádku. Že 3.měsíc mírně zlobí a poplakává při jídle, když je vyšetřen a v pořádku - dokonce ani mě nenapadlo, že je to signál problému. Měli jsme po tom všem veliké štěstí, že to takhle zvládl... A jsem přesvědčená, že kdyby se toto stalo znovu, zase bychom na to nemuseli přijít... A mimochodem, po této vakcině se začaly u malého projevovat autistické rysy, naštěstí se neprohlubovaly a není autista, ale jeden čas to nebylo až tak vyloučeno...

Mladší dostával poslední dávku očkování až po 3.roce, samozřejmě jsem připlatila za vakciny šetrnější a nechala zvlášť očkovat hepatitidu, ne s tetanem a ne hexavakcinu. Pokud budu mít další dítě, budu se snažit dohodnout i na posunu TBC. Mili, tvůj příběh je opravdu pohnutý, moc ti přeju co nejlepší roky příští. Zažila jsem ten pocit, kdy dítě stojí na samé hraně...
 Lucie & průzkumník 5/07 
  • 

Taktéž 

(25.5.2008 23:44:41)
Dobrý den, Šárko,
vítejte v klubu :-(. První dávka Hexa u synka vyvolala bolestivý otok a horečky, oboje s trvanlivostí tři týdny, u mě pocit naprostého rodičovského selhání a slanou potopu. (Podotýkám, že zkušenosti s TBC zatím nemáme - odkládáme až na dobu po 1. roce.) Ráda bych se s Vámi podělila o pár tipů, které u nás zabraly:

1) Změna očkovacího plánu: Kontaktovala jsem občanské sdružení ROZALIO (www.rozalio.cz), díky nim jsem mohla konzultovat další postup se vstřícnou a rozumnou lékařkou. Doporučila nám, ať u všech očkovacích látek protáhneme přestávky mezi dávkami na maximální možnou hranici, kterou výrobce vakcíny připouští a ať dodržujeme odstup nejméně 3 měsíce mezi jakýmikoli vakcinami. Plus přidala pár dobrých rad ohledně režimu před a po očkování.
2) Podání homeopatika před a po vakcinaci: u nás se osvědčila Thuya v potenci CH 9.
3) Šetrné ošetření reakce na vakcinu: když na vysokou teplotu nepůsobily zábaly, sráželi jsme ji homeopatickými čípky Viburcol - účinkují spolehlivě a rychle (zabraly přes noc i na teplotu 40.2 st. C) a určitě zatěžují zubožené očkované dítko méně než antipyretika či jiné potlačující léky.

Držte se, my držíme palce.
 Renata 2 piskoti 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 4:38:36)
Luci, jestli Vam muzu doporucit tak ockovani TBC odlozte az bude mit zakladni ockovani za sebou. Jelikoz jsem v Australii a tady se TBC neockuje, zjistovala jsem v Cesku zda a kdy ockovat. Na plicnim mi rekli ze mi dceru naockuji pokud mam zajem ale bude to lepsi az skonci zakladni ockovani. Ze uz i tak ma telicko co delat aby se se vsim popralo tak pry ho nechteji jeste vice zatezovat.
 Ivana 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 6:27:09)
Renco,
ja ziju v A. take a rekli me na plicnim temer to same, ze pokud zijeme ve zdravem prostredi a dite se stravuje dobre, tak ockovani neni treba :). Pry az se vratime zpet do Cech, ze mame nechat male nabrat protilatky a podle vysledku se uvidi, zda bude ockovani treba. Tak jsem docela rada, ze nemusim druhe mrne, ktere se narodi velmi brzy, hned pri narozeni ockovat.
 Renata 2 piskotci 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 10:36:53)
Ivi, ve ktere casti aus jste??
 Ivana 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 10:52:52)
Renco,
v NSW, Blue Mountains.
A vy? :))
 Renata 2 piskoti 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 11:48:26)
Ivi, my jsme v Melbourne. Skoda, na kafe asi nezajdeme :), mame to obe trosku z ruky.
 Ivana 
  • 

Re: Taktéž 

(26.5.2008 18:02:24)
Renco,
to je skoda, Pro me je z ruky i Sydney, kde je vetsina ceskych mamin. Nekdo pobliz me tady chybi. No, nikdy nevis, nekdy mozna na to kafe zajdeme :)
 Berda-Berda 


Ockovani muze i ublizit 

(26.5.2008 0:27:53)
Po ockovani proti obrne (polio), takovem tom beznem "na lzicku", onemocnela nase dvouleta dcerka artritidou. Podle revmatolozky to zpusobilo zcela jiste toto ockovani. Atritida je autoimunitni onemocneni, kdy telo napada vlastni klouby, dcerka je lecena kortikoidy a cytostatiky, se spoustou vedlejsich ucinku, prognoza do budoucna je nejasna :-(
Vzdy jsem byla zastankyni ockovani a zustavam ji i dnes, ALE nesouhlasim se soucasnym ockovacim kalendarem, nezda se mi dobre sdruzovani vakcin do jedne (jen abychom nebohe dite vicekrat nepichli, jak "posetile"!!!), rodice by meli mit moznost ockovani odlozit (ne zcela odmitnout), stav kazdeho ditete pred ockovanim by mel byt peclive posuzovan, rodice by meli byt informovani o moznych nasledcich!
Verim, ze nase dcerka se vyleci a nemoc ji nebude pronasledovat cely zivot. Presto se ale vynasnazim o zmenu systemu, nejen kvuli svym, ale i kvuli dalsim detem!
 zooza,syn 6 
  • 

Re: Ockovani muze i ublizit 

(26.5.2008 19:50:52)
Přidávám naši anabázi:
Ve zkratce naše trable s očkováním......Vše začalo,když mému synovi byli 2 roky.Měli jsme ukončeno veškeré očk.dle kalendáře (bez komplikací) a chybělo nám jen přeočkování na TBC ve 2 letech(v porodnici bez jizvičky).
- Naočkovali nám TBC,po kterém mu dalšího 1,5! roku zůstala nehojící se rána o průměru 6cm,přidal se atypický generalizovaný ekzém.
- Při objíždění kontrol nám sdělili,že asi není něco v pořádku :-) a odeslali nás k imunologovi (Mlynářská)
- Ve 3 letech synovi zjistili alarmující imunodeficienci...
- Dodnes neznáme její původ-po roce od očkování mi mezi řádky imunoložka řekla,že zřejmě došlo k selhání imunit.systému po očkování vakcínou tbc-někdy se to stane,ale prý tak jedno dítě z 5-10 tisíc
- Začali aplikovat série injekční terapie imunoglobulinem,kt.prakticky nezabírali a po 3 sérii se začala projevovat alergie na vakcínu.V Mlynářské se nás rychle zřekli a předlali nás do Motola s odůvodněním,že se nám tam dostane lepší péče s ohledem na možné další komplikace....(Že by si soukromé zařízení krylo záda?:-).
- V Motole také na nic nového nepřišli,jen nám přerušili léčbu a konzultovali s USOL Motol a doporučili doočkovat mrtvými vakcínami na meningokoka a pneumokoka-aby byl chráněn mj.před zápalem plic,atd.
- Loni na podzim jsme dostali pneumo.zápal plic (ha ha ha),stále máme těžkou poruchu imunity,jsme bez medikace, syn by podle doktorů prakticky neměl chodit mezi ostatní děti...
Závěrem:syn byl 1 rok kojený do 2 let byl syn naprosto zdravý!!!!
I přes tuhle anabázi nejsem odpůrcem očkování,ale mělo by se dostatečně informovat možném nebezpečí zvláště pak u živých vakcín....
 Neli, jeden certik 
  • 

Ockovat, ci neockovat? 

(26.5.2008 13:04:16)
Mila mamicka,
tazko vam radit, no i tak by som vam asi radila najst ineho pediatra, s ktorym bude lahsia komunikacia. Vsetko sa da, len treba mat veeeeela trpezlivosti. Moj certik sa narodil predcasne, mal len 1,2 kg, a preto ho neockovali. Iste chapete, ze pre dieta, ktore nezvlada zakladne zivotne funkcie a dycha zanho ventilator, je ockovanie strasna blbost, navyse v podmienkach inkubatora, a takmer sterilnom prostredi, zbytocne. Ked sme uz boli doma, nasa lekarka o ockovani ani len neuvazovala, az v roku sa zacala pytat, kedy ho zacneme ockovat. Dovtedy bol neockovany, a cuduj sa svete, jedine co mu bolo bol obcasny soplik z nachladenia... Ina lekarka, ktora poznala Certika od narodenia, ale este odporucala pockat, vraj mu to netreba, a netreba mu ani zatazovat organizmus. Zacali sme teda s ockovanim v roku a stvrt, a aj to mame dost zmeneny ockovaci kalendar, takze pre dieta svojho veku rozhodne nema absolvovane vsetky ockovania. Vakciny ktore dostal, ma vsetky kupene, okrem jednej, za vsetky sme platili, pretoze vieme, ze ockovacie reakcie vedia byt naozaj nebezpecne, tak sme za bezpecnejsie vakciny. Manzel je zastanca neockovania. Napriklad zistil z nejakeho vyskumu, ze ked sa skumala ista ockovacia latka, ktorou sa ockuje vyse 30 rokov, tak povinnostou skumajucich je sledovat mysky, ktorym sa latka vstrekla 48 hod. Potom sa mysky zabiju a zhodnotia sa vyledky. Zial, nenechaju ich zit dlhsie, aby pozorovali dalsi zivot mysiek. Isty institut ale tento test spravil a mysky nechal zit. Prva umrela na treti den po ockovani. V naslednom slede dalsie. Z piatich nakoniec tusim prezila jedna, ale mala volajake nasledky. Dost dlho mala oslabenu imunitu a ani po ockovani sa nepreukazalo, ze by sa imunita zlepsila. Ledva dosiahla urovne ako predtym.
Zo synovho zivota poznam naozaj kopu zdravotnikov. Divili by ste sa, kolko z nich nie je za ockovanie, niektori sice su "za", ale rozhodne by zmenili ockovaci kalendar... Vid Japonsko, kedysi jednotka v umrti deti na SIDS, a teraz ked presunuli ockovanie deti na neskor (po druhom roku zivota), su zrazu v tejto statistike na opacnom konci! Je preto zarazajuce, ze sa u nas tak horlivo ockuju tak male deti, ktorych organizmus ma tak velky problem zvladnut tieto ockovacie latky. Opytajte sa niektoreho z rodicov deti, ktorym takto zomrelo dietatko (samozrejme sprava z pitvy povie, ze je to neobjasnene), ci by radsej nenechali ockovat neskor... Podla mna by rodic mal mat moznost vyberu.
Podla mna ma kazdy tabor, aj ten ockovaci, aj neockovaci v niecom pravdu. Len pravda je aj ta, ze nikto nema ucelene informacie o rizikach ockovania, a ani o vyhodach... Ved keby ste si mysleli, ze davat deti ockovat im nezaruci, ze v buducnosti vase dieta chorobu nedostane, a jedine co si odnesie budu dni v horuckach, tak by ste svoje deti asi neockovali...
A naopak, ak by ste si mysleli, ze svoje deti ohrozujete, ked ich ockovat nedate, tak by ste naopak k lekarovi asi hned bezali, a nechali si deticky zaockovat...
Preto si myslim, ze nad vsetkym sa treba dobre zamysliet... Kazdy pokrok ma svojich odporcov... aj svojich zastancov.
 Andrea Štechová, syn očekávaný v létě 
  • 

očkování a smutný příběh 

(26.5.2008 13:20:31)
Ahoj maminky i budoucí maminky,..
přečetla jsem si tento příspěvek a hned se mi vybavil velmi smutný příběh "Hamili". Nechci tady nikoho strašit očkováním a hrůznými dopady. Dívala jsem se, že už tu "Hamili" také byla, jen nevím, jestli tady svůj příběh také psala, tak ten odkaz na její příběh sem dávám: http://www.mimiangel.cz/story/milenka
Čekám miminko koncem července, vím, že ho budu muset dát také očkovat, ale také už díky Hamilinýmu příběhu vím, že to může být i nebezpečné. Ten odkaz sem dávám ne kvůli tomu, abych Vás odradila od očkování, ale kvůli tomu, kdyby se nedejbože někomu přihodilo něco podobného - stejná reakce děťátka na očkování - budete vědět, že můžete své děťátko zachránit, když lékaři sami nebudou vědět diagnozu. Je to takové poselství co nám Milenka dala a já ho posílám dál.
 Markét + Málinka, 9 měsíců 
  • 

Šárce: Za svou pravdou stát... 

(26.5.2008 13:59:53)
Ahoj Šárko,

tvůj problém je mi velice blízký. Po narození naší dcery jsme se s mužem začali o téma očkování intenzivněji zajímat. Předtím jsme pracovali jako preventisti, takže zdravotní problematika nám navíc není úplně cizí ;-). K rozhodnutí ODLOŽIT do pozdějšího věku očkování u naší dcery a VYBRAT k naočkování lapidárně řečeno "to nejdůležitější", nás přiměly hlavně informace od mnoha našich blízkých ne nepodobné těm, které uvádíš; nejen akutních problémů se týkajících, ale i chronických, bohužel. Za další důležitý milník v našem rozhodování bych uvedla informovanost a jistotu v našem konání, na základě které jsme se nenechali udolat ani pediatrem, ani zástupci sociálního odboru, ani hygienou (nutno podotknout, že jsme museli absolvovat všechny stanovené povinnosti, na popud sociálky proběhl občansoprávní soud, který nám udělil Napomenutí, což je ve skutečnosti jen kus papíru, víceméně něškodý, a v neposlední řadě nás očekává pokuta od Hygieny v řádu tisíců. Do všeho jsme šli předem obeznámeni, takže žádné překvápko a jelikož je náš právní systém nastaven jak je a přetrvávají v něm mnohá totalitárních rezidua, tak těch pár administtrativních nepříjemností rádi překousnem v zájmu naší dcery i příště.

Moje poselství je nebát se diktátu zdravotnického ani jiného systému...vždyť za své děti zodpovídáme jen my sami!

Přeju Ti hodně síly, Šárko.

P.S. mrkni na stránky občanského sdružení Rozalio, snad si tam najdeš něco, co ti eventuálně dá smysl.
 Lindík1 


očkování 

(26.5.2008 14:50:04)
Náš syn měl po očkování 3 dny vysoké horečky až 41C naše paní doktorka nám řekla aby jsme ho stále měřili a sráželi horečku zábaly.Nožičku měl hrozně nataklou tak jsme dávali obklady.Paní doktorka kontaktovala distributora vakcíny a hned se nám ozvala nějaká doktorka a chtěla vědět průběh potom si nás dali do registru.Teď nás čeká další očkování tak jsme zvědaví jak to dopadne.
 Milena, 3 děti, dcera s atypickým autismem 
  • 

Imunita a očkování 

(27.5.2008 6:42:32)
zvažujme pečlivě, kdy a čím necháme naše děti naočkovat, zda je to opravdu v jejich zájmu. Zvlášť v těch případech, kdy mají oslabenou imunitu - například u předčasných porodů, porodů císařským řezem. U nejmladší dcery, která se narodila výše popsaným způsobem, očkování odstartovalo autismus. Velmi prudká reakce zvrátila vývoj jiným směrem.
Chci Vás ještě upozornit na článek z LN, který vyšel 26. 5. 2008, najdete na http://www.lidovky.cz/problem-s-ockovanim-04b-/ln_noviny.asp?c=A080526_000002_ln_noviny_sko&klic=225615&mes=080526_0

Držím Vám všem, kterým není budoucnost jejich dětí lhostejná, aby jste měli sílu a odvahu prosadit svůj názor a ochránit svoje děti. V archivu vysílání ČT1 v poledních zprávách dne 13. 5. 2008 byla odvysílána reportáž o očkovací kauze v USA.
Mějte se hezky Milena
 Mili+5 


Re: Imunita a očkování 

(27.5.2008 9:38:17)
Původně jsem si myslela, že my jsme ta naprostá výjimka, která doplatila na očkování, ale jak to tady tak čtu, až taková výjimka zase nejsme, když jen tady na Rodině se ozvalo tolik maminek, jejichž děti také doplatily na očkování. Snad jen že ona jediná je mrtvá, ty ostatní tady z diskuse pod článkem sice přežily, ale mají dlouhodobé někdy i celoživotní komplikace a následky. Něco by se určitě mělo změnit, jestli nám tohle závidí celý svět, tak to mě dost překvapuje. Když si vzpomenu, jak jsem se našeho bývalého pediatra ptala, jestli bychom Milence měli raději zakoupit tu šetrnější vakcínu a on opáčil proč jako a já mu říkám, že jsem slyšela, že to může být nebezpečné, že moje sestra mi říkala, že k nim na rehabilitaci chodí i postižené děti, jejichž anabáze končící postižením, začala právě očkováním a on se mě vysmál a sestru obvinil z šíření poplašné zprávy, prý jemu se to za celou praxi ještě nestalo. Jsem tak hloupá, že jsem od něj neutekla hned, jak tuto větu vyslovil. Možná si to myslí dodnes, protože spojit si s očkováním smrt na encefalitidu je u nás stále tabu. Sice mezi 4 očima tuto možnost lékaři připustí, ale oficiálně v dokumentaci rozhodně ne, cítím z nich strach, že by se shodili před kolegy. Očkování je svatá věc, na tu nám nesahejte, závidí nám ji celý svět, že.Rv
 Renata 
  • 

Re: Imunita a očkování 

(27.5.2008 14:22:10)
Mili, to já jsem zmínila i tady, že celý svět nám závidí systém, kde je každý povinen absolvovat očkování, zejména to, že prakticky všechny matky opravdu chodí do poradny s kojenci a očkování absolvují bez shánění a uhánění. To je ve světě opravdu nezvyklé. Asi jsem to měla dát spíš do uvozovek, protože uvědomme si, kdo za koho mluví: hygienici a vládní úředníci jednotlivých zemí nám závidějí dosažený stupeň kontroly v této situaci. V rozvinutých demokraciích nemají možnost toto prosadit v takovém měřítku, jako u nás, neb jsou vázáni souhlasem zúčastněných.
Rozhodně neříkám, že nám toto závidějí občané těchto jednotlivých zemí či konkrétní lékaři, a už vůbec neříkám, že se situací, jaká je u nás, takto souhlasím já.
 vera 
  • 

Re: Imunita a očkování 

(28.5.2008 23:15:49)
Ahoj, jako clovek, ktery vystudoval imunologii, se hodne divim castemu pripadu, kdy pediatri ockuji i deti s predpokladem snizene imunity (atopie v rodine, atd.) klasickymi typy vakcin. Takove deti by meli dostavat vakciny specialni, stejne jako je dostavame my - samozrejme po predchozim imunologickem vysetreni. Bohuzel tato praxe neni dosud u pediatru obvykla a vzhledem k narustajicimu poctu zejm.alergii v populaci pribyva reakci po ockovani, ktere mohou mit znacne negativni nasledky. Ockovat ano, ale az po predchozim imunologickem rozboru. To je muj nazor.
 Renata 
  • 

Re: Imunita a očkování 

(29.5.2008 13:36:35)
Vero, vaše slova vytesat do kamene, ale mohla byste říct, jak se má běžná mamka podobného postupu domoci? Má v případě atopie na imunologický rozbor nárok? Nemůže pediatr argumentovat neochotou třeba pojišťoven taková vyšetření hradit?
Ptám se proto, že jestli je to jen nedostatečnou obeznámeností s postupy, můžete přítomným maminkám návodem velmi pomoci.
 gatto 


Re: Imunita a očkování 

(29.5.2008 18:43:24)
Výcuc ze zákona: "Pravidelné a zvláštní očkování se neprovede při zjištění imunity vůči infekci nebo zjištění zdravotního stavu, který brání podání očkovací látky (trvalá kontraindikace). O těchto skutečnostech zdravotnické zařízení vystaví fyzické osobě potvrzení a důvod upuštění od očkování zapíše do zdravotnické dokumentace."

Takže trvejte na tom, že očkování nenecháte provést, pokud neověří, zda tu není trvalá kontraindikace a že k tomu máte důvod. Nebo vyžadujte, aby Vám lékaři potvrdili, že v případě komplikací nesou neomezenou odpovědnost za škody na zdraví dítěte (což samozřejmě nepodepíšou). Tím tedy můžete argumentovat, aby vyšetření provedli, pokud nejsou schopni zaručit, že Vaše dítě mít zdravotní následky nebude... a že vy jako rodiče dítě znáte nejlépe a máte vážné podezření z komplikací.
Nehledě na to, že očkování můžete odmítnout i tak, ale vystavujete se pokutě. Záleží na vašich prioritách, zda chcete očkovat či nikoliv, ale NEMUSÍTE.
 gatto 


Re: Imunita a očkování 

(29.5.2008 19:23:25)
Věro, můžete mi prosím na Vás napsat mail?
Děkuju.
 Tanulkah 
  • 

Všechno má svoje pro a proti 

(3.6.2008 11:06:53)
Téda, tady je živo a já si toho všimla až teď...

Nejprve bych chtěla všem říct, že od určité doby do očkování dost "šťourám", a přestože nejsem lékařka, myslím, že jsem slušně informovaná.

Nejdříve k té povinnosti očkovat - ve většině zemí sice neexistuje povinnost očkovat, ale jsou jiné donucovací prostředky - třeba Vám nevezmou dítě do jeslí, školky, starší do školy a na tábor... Nedávno jsem slyšela, že třeba v Holandsku není povinnost očkovat, ale dosahují vyšší proočkovanosti než je tomu v ČR. Navíc mají pneumokoka a meningokoka.
Chápu ale ty, kteří mají výhrady proti očkování proti TBC. Nedávno to sice bylo krásně vysvětleno na blogu Lidovek, ale i tak mám stále pochybnosti a příště bych to dětem už nenechala píchnout v porodnici, ale až v těch 6 týdnech...

Trivivac, po které měl syn pisatelky reakci, bohužel tyto reakce způsobuje docela často. Nechápu, proč jste si nepřiplatila za Priorix, který je údajně šetrnější. Je to jedna z mála zbývajících živých vakcín, ty jsou vždy rizikovější než ty neživé. Chápu, že ho někdo chce dát později. Myslím, že je to důležité očkování, ale ty nemoci obvykle dělají velké problémy až v pozdějším věku. I když asi taky jak kdy, protože prý nedávno byla epidemie spalniček v Rakousku...

Každopádně mi přijde nezodpovědné kvůli reakci na vakcínu odmítat celkově povinnost očkovat. O přínosu očkování není pochyb, na reakce by Vás měl připravit lékař, přesně jak tu už někdo psal. Jakmile by se povinnost naočkovat zrušila, mělo by to katastrofální důsledky, protože je v ČR nízká informovanost o důsledcích (pediatři na tom taky mají svůj podíl...). Stačí se podívat na údaje o zhoršení dětského chrupu po zrušení povinných školních prohlídek. Někdo řekne, že pár kazů navíc nikoho nezabije, jenže kazy u prvních zubů mají vliv na kvalitu druhých zubů, mluvení, paradentózu a tuším i nějaká další onemocnění... A v případě očkování se bavíme o chorobách, které běžně dokáží usmrtit, nebo mají trvalé následky. A v populaci vždy bude určité % těch, kteří být očkovaní ze zdravotních důvodů nesmí. Pokud k tomu navíc připočtete ty, kteří neočkují, aby nezatěžovali tělo malého děťátka (... mimochodem, pěkná blbost, stačí jedny ATB a zatíží dítě daleko víc!), může se jakákoliv nákaza začít rychle šířit. A je velmi naivní se domnívat, že se tak nestane díky lepším hygienickým podmínkám. Vážně musí taková situace nastat, aby lidi přišli k rozumu?????!!!!!
 Líza 


Re: Všechno má svoje pro a proti 

(3.6.2008 11:40:05)
Neprotiřečíš si trochu, když píšeš o tom, že v NL mají vyšší proočkovanost přesto, že je očkování nepovinné, a že zrušit povinné očkování u nás by byl hazard???

BTW změň si registraci, odtajnila sis registrační údaje.
 Táňulka 


Re: Všechno má svoje pro a proti 

(4.6.2008 21:42:57)
Neprotiřečím. Myslím, že je to o té informovanosti a poté kultuře a zvycích té země. Jenže tyhle věci se musí vytvořit a stát tomu tady moc nepomáhá.

Jinak s tou registrací, jak to myslíš, odtajnila jsem si registraci? Díky za upozornění!
Myslela jsem, že si jen registruju možnost zveřejnění emailové adresy?
 Deni37 


reakce po očkování 

(25.4.2012 11:26:35)
Zdravím, bohužel také velmi špatná zkušenost,dcera ve 13 letech naočkovaná na hepatitidu B, do 7 dnů ochrnula od pasu dolů. Nyní po 3 letech nejvyšší supeň postižení,průkazka ZTP/P, rozjela se ji ulcerozní kolitida, 60 stupnu skolioza, musí se docévkovávat kvůli ochrnutému močovému měchýři a mohla bych pokračovat.Do té doby naprosto zdravá holka.
Osobně jsem proti očkování a v dnešní době už můžete bez udání důvodů odmítnout bez postihu.
Ne na každého to takhle zapůsobí,ale chceme riskovat,že právě našich dětí se to bude týkat?
Viděla jsem za poslední roky v lázních, kam s dcerou jezdím, mnohem více případů, kdy děti po hexavakcině ochrnuly,nebo měly poškozený mozek,nic příjemného na dívání.
Chápu a respektuji, že očkování bylo a je největší převrat v medicíně, ale ne na každého působí stejně, nejsme stroje,jsme lidé a každý originál.
Snad jsem neodradila všechny maminky od očkování, je na každé z nás jak se rozhodneme,to,že je očkování povinné ještě neznamená,že musíme!
Všem přeji zdravé děti,i když to zní jako otřepané klišé,tak je to opravdu to nejdůležitější!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.