| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jaké a jak dát ozdravné teplo dětem? - 1. část

 Celkem 6 názorů.
 vladka 
  • 

sauna pro děti 

(15.11.2007 15:19:20)
Nemáte, prosím, někdo tip na saunu v Praze nebo okolí, kam by se dalo chodit s malžmi dětmi? díky
 nestor, 11 vnouččat, 3 pravnoučata 
  • 

Re: sauna pro děti 

(15.11.2007 15:31:46)
zeptejte se v sauně Finská ulice, Praha-Vršovice, pan Koutecký, odvolejte se na autora článku
 nessi 
  • 

Re: sauna pro děti 

(15.11.2007 17:24:18)
Zkuste nove Relaxklub (primo pod Strahovskym bazenem, stejny vchod), kde jsou vyhrazene casy pro matky s detmi ci rodice s detmi. viz http://www.squashstrahov.cz/ Osobne jsem tam vsak nebyla.
 Taurak 
  • 

Re: sauna pro děti 

(15.11.2007 19:45:33)
Zkuste se podívat na web www.infinit.cz
mají provozovny v Praze - Holešovicích a v Praze - Žitné ul., do Žitné jsme měly s několika maminkama smluvené saunování s malými dětmi, mohu doporučit.
 H. 
  • 

Fyzika 

(19.11.2007 10:45:57)
Aniž bych chtěl zpochybnit možná zdravotní rizika infrasaun a/nebo IR-A, a ač jsem ze škol již dávno pryč a proto možná už v tom nemám až tak zcela jasno (ale z fyziky jsem prospíval výborně), mám nepříjemný pocit, že...tvrzení "většinou od pokožky odrážejí a TÍM ji zahřívají" je slušně řečeno diskutabilní.

AFAIK dokonalý odraz nezpůsobí změnu _energie_ ani odráženého "jevu", ani odrazného tělesa. Takže ono TÍM (odrazem) mi poněkud nedává smysl. Jinými slovy, pokud se "něco" většinou odrazí, nese si většinu své energie po odrazu dále a jen z malé části (rozdíl mezi "celé" a "většinou") způsobí změnu energie tělesa (třeba zahřátí nebo kinetické), od kterého se to odrazilo. Takže záleží na dvou věcech -- jak velká energie se odráží a kolik je "většinou". Nic z toho ovšem autor nesdělil...

Máme sice očekávat pokračování, ale tohle je přesně typ článku (a může být na jakékoliv téma), který mě vytočí -- plácne mezi lidi kontroverzní téma, nejlíp proložené nějakými odbornými termíny, ale podložených argumentů a reálných údajů pomálu. Škodí to a vy mi věřte, a další hysterie je na světě.

Ach jo...
 mikolášek 
  • 

Re: Fyzika 

(20.11.2007 8:57:35)
ano, dopustil jsem se chyby, protože jsem přehlédl záměnu výrazu "odrážejí" za správný "vstřebávají". O podrobnostech významu absorpčního koeficientu media jsem nepovažoval za nutné podrobně se v tomto článku zabývat.
Děkuji za upozornění a omlouvám se čtenářům za tuto chybu a poprosil jsem redakci o záměnu inkriminovaného slova za správné "vstřebávají". Děkuji.
A.M.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.